Jubilarissen gehuldigd na 25 jaar trouwe dienst Geweiententoonstelling trekt 300 bezoekers Zware blikschade aanrijding Zangers gevraagd voor concert in Brouwershaven M. Doeleman overleden Diefstal uit auto Serooskerke Diefstal tent Aanrijding door een uitwijk manoeuvre DE ZIERIKZEESCHE COURANT Diefstal jas Diefstal fiets BURGH-HAAMSTEDE - „Het is knap 0111 het zolang vol te houden", aldus KNVVL-woordvoerder W. van de Wetering zaterdagavond op de jaarvergadering van de zweefvliegclub Haamstede. Een jaarvergadering met een bijzonder tintje; twee bestuursleden, penning meester N. A. Dambruin en secretaris L. Klompe, wer den vanwege hun 25-jarig jubileum, ietwat luidruchtig, in het zonnetje gezet. Beiden kregen een medaille van het KNVVL opgespéld. Penningmeester Dambruin kreeg bovendien nog een reis naar Engeland aangebo den. ,,Ik had gehoopt dat de jubilarissen een jasje met knoopsgat zouden dra gen, maar de een heeft een trui aan en de ander heeft wel een jasje, maar al iets in zijn knoopsgat", aldus KNVVL-afgevaardigde Van de Wete ring. Het opspelden van de onder scheidingen nam dan ook veel tijd in beslag. Totdat de voorzitter van de zweefvliegclub zo bereidwillig bleek zijn colbertjasje voor een korte wijle af te staan. ZIERIKZEE - In het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zie- rikzee is oud-directeur van Zee- landia de heer M. Doeleman dit weekeinde op 75-jarige leef tijd overleden. Naast zijn werk binnen het familiebedrijf voor bakkerijgrondstoffen en half fabrikaten, heeft Doeleman zich verdienstelijk gemaakt voor de regio en Zierikzee in het bijzonder. Elders in deze krant spreken zijn zonen J. M. en H. J. Doeleman over hun va der. De zweefvliegclub Haamstede telt momenteel 85 vliegende leden. Het was dan ook druk en rumoerig in het clubgebouw op vliegveld Haamstede. De aanwezigen lieten er geen twijfel over bestaan dat gezelligheid troef is. Toen penningmeester Dambruin zijn dankwoord besloot met de retorische vraag of men wellicht nog een biertje op zijn rekening lustte barstte men spontaan los in gezang. Ere-lid Penningmeester Dambruin viel de eer te beurt benoemd tot worden tot ere-lid van de club. Hij liet dit alles, ere-lidmaatschap, onderscheiding en reis, nogal gelaten over zich komen. ,,Toen Klompe vorig jaar gehuldigd werd dacht ik. bij mezelf: 'Daar kan ik ook nooit ver vanaf zitten'. Maar pas toen ik vanavond uit de vergade ring werd gestuurd had ik in de gaten wat er aan de hand was", aldus Dam bruin. Secretaris L. Klompe zei in zijn dankwoord bijzonder blij te zijn met de KNVVL-onderscheiding. „Maar ik wil die eer graag delen met mijn vrouw", aldus Klompe. Tijdens de vergadering werden de jubilarissen gehuldigd. SEROOSKERKE - Uit de perso nenauto van C. H. K. uit Viersen die stond geparkeerd op de parkeer plaats Hoosjesweg werden goederen met een totale waarde van 1329 gul den gestolen. De diefstal gebeurde vrijdag en de dieven kwamen in het voertuig door het forceren van een ruitje. Zij namen een stereoradio- cassétterecorder mee, twee luidspre kerboxen, een antenne, een spoiler en een hengel met molen. BURGH-HAAMSTEDE - Uit de ca ravan van J. L. uit Landsmeer die op een camping te Haamstede staat werd tussen 14 maart en 10 april inge broken. Door het slot van de deur te vernielen slaagden de dieven erin on der meer een tent met toebehoren te ontvreemden. De totale schade door braak en diefstal bedraagt 3100 gul den. Afschot noodzakelijk voor instandhouding reeënhestand BURGH-HAAMSTEDE - ,,Het afschot is nodig om het reeënhestand in stand te houden", antwoordt P. M. van Dalsen, voorzitter van de reewildcom missie Zeeland op de voor de hand liggende vraag of het afschieten van ree wild nu echt nodig is. De reewildcompiissie verzorgde afgelopen weekend een reewildgeweiententoonstelling in de kantine van camping Duinrand in Haamstede. Driehonderd belangstellenden kwamen op deze tentoonstelling af. Het was alweer zes jaar geleden dat er een dergelijke tentoonstelling werd gehouden op Schouwen-Duive- land. In 1980 werden er 117 reewildge weien tentoongesteld in de kantine van Duinrand. Nu waren het er 200, waarvan 60% afkomstig van reewild uit de Westhoek. Van Dalsen stemt in met de opmerking dat het afschot van reewild een zaak is die nauwkeurig in het oog dient te worden gehouden. ,,Het is de bedoeling dat de zwakke en oude exemplaren afgeschoten wor- den. Als een jong en gezond dier wordt afgeschoten noemen we dat een foutief afschot. Het percentage foutief afschot was in 1980 27 Dat percentage is nu gedaald naar 18 Ik verklaar dat door de goede voor lichting van de keurmeesters", aldus Van Dalsen. Op Schouwen-Duiveland zijn er zo'n 8 a 10 afschothouders. Stropers zijn er weinig volgens Van Dalsen. Reewild is er genoeg. Op Schouwen- Duiveland rond de 300. „Nooit ge zien? Dan zul je toch iets eerder je bed uit moeten", aldus Van Dalsen. Naast de reewild-geweiententoon stelling was er meer te doen zaterdag in Burgh-Haamstede. Twee keer werd een demonstratie gegeven met 'zweet- honden'. Honden, in dit geval teckels, die erop afgericht zijn om het bloedspoor van een aangeschoten, maar niet dodelijk gewonde ree, 'te volgen. Ook twee demonstraties met een havik die afgericht is op het af schrikken van onder andere meeu wen. De havik in kwestie wordt ge bruikt om meeuwen te verjagen van oesterbanken. „En dat werkt erg goed", aldus Van Dalsen. Beide de monstraties trokken veel publieke belangstelling. BURGH-HAAMSTEDE - Een uit wijkmanoeuvre door J. K. v. d. V. uit Rotterdam zou de oorzaak zijn ge weest van een aanrijding in de Noordstraat te Burgh-Haamstede waarbij twee auto's werden bescha digd. J. F. v. d. V. reed vanuit Burgh in de richting verkeerslichten toen hij de geparkeerd staande driewielige auto van S. K. uit Burgh passeerde. Door een onverwachte tegenligger zou J. F. v. d. V een uitwijkmanoeu vre hebben moeten maken waarbij hij tegen het voertuig van S. K. te recht kwam. Beide auto's werden res pectievelijk aan de rechterzijde en linker voorzijde beschadigd. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 13 APRIL 1987 143ste jaargang Nr. 24116 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1809) Belangenvereniging De belangenvereniging Scheldevissers werd het afgelopen weekeinde een feit. In de nieuwe vereniging vinden 21 visserijbedrijven elkaar. (Pag. 2). In Memoriam Het afgelopen weekeinde overleed op 75-jarige leeftijd M. Doeleman H.J.zn. In een uitvoerige bijdrage wordt zijn actieve leven belicht. (Pag. 5). Probleemloos Tweede klasser Brouwershaven behaalde in Oosterland een probleemloze 0-5 overwinning op het weinig overtuigende Duiveland. De pro motie nadert. (Pag. 6). Atletiekseizoen Het outdoor-atletiekseizoen werd voor Zeeland geopend tijdens een wedstrijd op de kunststof accommodatie van het Zierikzeese sportpark Bannink. (Pag. 8). De dood moet geen kwaad geacht worden, als hij het einde is van een goed leven. Augustinus Jaarvergadering zweefvliegclub Haamstede Muzikale oproep ZIERIKZEE - L. G. uil Zicrikzco deed aangifte van diefstal van een jas uit een discotheek te Zierikzee. In het kledingstuk zat een bankpas van de benadeelde. Het kledingstuk is don kerblauw met grijs en heeft een waarde van 229 gulden. ZIERIKZEE - Uit de fietsenstalling van de RSG te Zierikzee verdween dc groene damesfiets merk Rivellc van M. J. uit Scharendijke. Het rijwiel stond op slot. BROUWERSHAVEN - Dc evenementencommissie Brouwershaven is op zoek naar zangers en zangeressen ter versterking van het zangensemble dat op 29 augustus samen niet kinderkoor, gemeente en orgel een concert geeft in de St, Nicolaas-kerk in Brouwershaven. Dit ter herdenking van compo nist/organist Jan Zwart. Een kleinzoon van Jan Zwart bespeelt op 29 augus tus het orgel van de St. Nicolaas-kerk. Organiste Willie Bil: „Dit jaar is het 50 jaar geleden dat Jan Zwart stierf. Het verbaasde ons als evenememencom- missie dat er verder op het eiland niets aan gedaan werd en het leek ons een logische gedacht om cên van de kleinzonen van Jan Zwart uit te nodigen om hier te komen spelen". Elders in het land wordt wel aan dacht besteed aan het werk van Jan Zwart. Op Schouwen-Duiveland leek een en ander echter ongemerkt voor bij te gaan. De evenementencommis sie in Brouwershaven kwam in actie. Willie Bil: „Jan Zwart was als orga nist heel typerend voor de geestelijke orgelmuziek. Het lag voor ons voor de hand om één van de kleinzonen van Jan Zwart uit te nodigen voor een concert." Van het een kwam het an der. Er werd, drie weken geleden, een zangensemble gevormd met in het achterhoofd het plan om op het con cert op 29 augustus een cantate van Jan Zwart uit te voeren. Elf muzikaal geschoolde mensen werden bereid ge vonden deel uit te maken van het en semble Je weinig volgens Willie Bil. „rfet fs een cantate die uitgevoerd dient te worden door een gemengd koor, kinderkoor, gemeente en orgel. En dan is 11 mensen te weinig. Dan kom je er niet bovenuit". En dat is dasn ook de reden dat men op zoek is naar zangers/zangeressen die houden van de muziek van Jan Zwart, thuis hun partij in kunnen studeren en de partituur a raison van 5,50 gulden aan willen schaffen. Geen limiet Wat het aantal zangers/zangeressen betreft bestaat er geen limiet. Willie Bil: „Het is de bedoeling dat we om de veertien dagen repeteren in de mu ziekschool in Zierikzee. Als er zich veel mensen melden wordt die ruimte wellicht wat te klein. Maar dan zien we weer wel". De cantate die uitge voerd gaat worden is het Lutherlied 'Een vaste burgt is onze God' en zal het klapstuk van het concert worden. Repetities om de veertien dagen op vrijdagavond van 20.00 tot 21.15 uur in de muziekschool aan de Poststraat in Zierikzee. Wie mee wil zingen kan zich voor 24 april melden bij Willie Bil (01115- 2539) Tweehonderd geweien waren er te zien in de kantine van Duinrand. BURGH-HAAMSTEDE - Een kind licht gewond, twee personenauto's zwaar beschadigd en een lantaarn paal en verkeersbord beschadigd. Dat was dc balans van een aanrij ding die vrijdag plaats vond op de kruising van dc provinciale weg en Krayesteinwcg bij Haamstede. Mevrouw W. E. S.-d. F. uit Haamste de wilde met haar personenauto rij dend vanaf de Bouwmamveg de pro vinciale weg oversteken om op de Krayesteinweg te komen. Zij zou daarbij F. S. uit Haamstede, die over de Provinciale Weg in de richting Zie rikzee reed, niet tijdig hebben gezien en dus geen voorrang hebben gege ven. Bij de botsing die ontstond schoot het voertuig van F. S. door te gen oen lantaarnpaal en wegwijzer- bord die werden vernield. De auto van W. E. S.-d. F. liep aan de voor- en achterzijde zware schade op cn de auto van F. S. aan de voor- en linker zijde. Het zevenjarige zoontje van F. S. werd door een huisarts meegeno men voor behandeling wegens lichte verwondingen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Zonnig Een hogedrukgebied nadert vanuit de Golf van Biscaje. De wind is zwak zuidelijk en het is overwegend zon nig. De temperatuur gaat geleidelijk omhoog en wordt morgen 14 graden. Minimumtemperatuur komende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 17 april: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 6 graden Middagtemp,: 15 graden Windkracht: west 4 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: west 4 Vrijdag: Zonnig Kan op neerslag: 10% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 14 april Zon op 06.48, onder 20.33 Maan op 20.06, onder 06.53 Laatste Kwartier: 20 april (00.16) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied bij de Azoren heeft zich in de richting van ons land uitgebreid. Tussen een lagedrukgebied bij IJsland en het ge noemde hogedrukgebied wordt met een westelijke stroming warmere lucht naar Europa gevoerd. De be grenzing van deze warmere lucht be reikt morgen ons land. Dit gaal ge paard met wolkenvelden en mogelijk wat lichte neerslag. Van veel beteke nis zal deze echter niet zijn. Morgen loopt de temperatuur iets hoger op dan vandaag, tot omstreeks 13 gra den. In de komende dagen wordt het aangenamer weer cn dc temperatu ren lopen geleidelijk op tot ongeveer 18 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1