Opening van bibliotheek nieuwe stijl Bruinisse Aangepaste hulp houdt mensen langer in de eigen omgeving De bouwwerkzaamheden aan de nieuwe Corneliastichting zijn klaar DE ZIERIKZEESCHE COURANT gordijnstoffen? 52 ploegstoffen natuurlijk! Nieuwe directeur ZWN Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 10 APRIL 1987 143ste jaargang Nr. 24115 WAARIN OPGENOMEN Kritiek Woonomgeving Jubileum Neeltje Jans De Zeeuwse Culturele Raad is getroffen door Een aantal leerlingen van de openbare Bruse De Zierikzeese badmintonclub viert vandaag De Westerschouwse burgemeester mevrouw J. de kritiek van gedeputeerde mr J. P. Boersma. De Raad zou de belangen van de Mu seumstichting niet goed behartigen. (Pag. 2). basisschool De Meerpaal verdiepte zich in het het veertigjarig jubileum in het Ouwerkerkse L. Niemantsverdriet-Leenheer denkt dat het kader van een schoolproject in de woonom- dorpshuis met een receptie en de opvoering beheer van het gebied op Neeltje Jans meer geving van de mensen. (Pag. 3). van twee eenacters. (Pag. 6). gaat kosten, dan het opbrengt. (Pag. 9). (1797 - 1889) Mensen lezen in het algemeen niet graag, als er iets anders is dat hen kan vermaken. Dr Johnson Federatie Maatschappelijke Dienstverlening Advertentie ZIERIKZEE - „Het is veel leuker dan vroeger maar ook gevaarlijker. In plaats van een vast aantal uren dat het ministerie van WVC vroeger toekende en betaalde krijgen we nu een vast bedrag dat we naar eigen inzicht kunnen besteden". Het was duidelijk dat de directeur van de Federatie Maatschappe lijke Dienstverlening, J. Stoutjesdijk, zich zowel de creativiteit als de verant woordelijkheid bewust is die de nieuwe regelgeving van de rijksoverheid met zich meebrengt. De directeur zette het reilen en zeilen van de dienst uiteen voor zeven leden van het CDA-Vrouwenberaad afdeling Zierikzee. Aangezien deze politieke organisatie tien leden telt kan dat een goede opkomst worden genoemd. Uit de inleiding van Stoutjesdijk bleek dat de Federatie de creatieve mogelijkheden van de nieuwe regel geving de laatste jaren heeft benut om de hulp steeds meer aan te passen aan de behoefte van de mensen. Niet alleen is bij de uren overdag af gestapt van een strak tevoren alge meen gepland systeem, steeds vaker wordt ook 's nachts en in het weekend hulp verleend. Enkele werknemers van de Federatie begeleiden mensen die thuis willen sterven en ook in an dere situaties is het mogelijk slaap- wachten via de dienst in huis te krij gen. Om in te spelen op het over- vervolg pagina 3 :e zijn verkrijgbaar bij lange uus havenpark 20 zierikzee 01110-13727 ZIERIKZEE - De aandeelhouders van nv Streekvervoer Zuid-West-Nederland hebben met ingang van 16 mei 1987 tot medé-directeur van ZWN benoemd de heer drs G. J. M. Koelemij uit Cuijk. Koelemij is thans Hoofd Per soneel en Algemene Zaken bij Zuidooster Autobusdiensten nv in Gennep. Hij is van begin september af de enig directeur van ZWN. De huidige directeur, de heer J. Deïst, gaat dan met pensioen. Autobedrijf A.L.G. Zierikzee - 14457 Na verbouwing en samengaan met regionale bibliotlw, kvoorziening BRUINISSE - „Boeken zijn lichttorens in de grote zee des tijds", riep Whipple in een poëtische bui. Overdrach telijk vertaald naar de situatie van de (nieuwe) biblio theek van Bruinisse zouden de rode en groene tonnen bij de ingang naar het bibliotheek- en museumcomplex de toegang naar de boeken markeren, terwijl als vuurtoren wachters Jan Jumelet en Johannes de Koning hun licht enkele decennia hebben laten schijnen, over boeken en lezers. Bijgestaan door een groot aantal vrijwilligers, van waaruit Jannekee Jumelet werd gevraagd de officië le opening te verrichten. „Al die tijd is de bibliotheek ge rund door vrijwilligers en dat is een grote prestatie", verklaarde drs. P. Vis, secretaris van de Stichting Ge meenschappelijke Bibliotheekvoor ziening Schouwen-Duiveland giste ren - donderdag 9 april - in de verbouwde bibliotheek. „En die hulp van de circa 25 vrijwilligers zal ook in de toekomst nodig blijven". Omdat onlangs de Bruse bibliotheek is toe getreden tot de regionale biblio theekvoorziening Schouwen-Duive land is volgens de heer Vis het normbezit voor het aantal boeken voor Bru 12.000 geworden. Een aantal dat gefaseerd in zes tot acht jaar zal worden verwezenlijkt. Maar ook zal gebruik worden gemaakt van de wis selcollectie van de Zeeuwse biblio theek zodat de verbouwde en uitge breide openbare bibliotheek een grote verscheidenheid aan boeken zal krijgen. De heer Vis maakte ook bekend dat tot filiaalhoudster in Bruinisse is be noemd Lydia Verbart uit Hcinkens- zand terwijl mevruw C. Loth, hoofd van de bibliotheek van Zierikzee, de supervisie over de beide filialen (Bruinisse en Westerschouwen) heeft. De licht en ruim opgezette biblio theekruimte omvat nu 235 vierkante meter, wat mogelijk is geworden met de ruimte van het oorlogsmuseum er bij. Het gedeelte van de vroegere leeszaal is bij de bibliotheek betrok ken en één groot geheel geworden. Naast de romans is een kleuterhock gecreërd zodat ouders met een toe ziend oog op de kleintjes toch hun boeken kunnen uitzoeken. Daarnaast is er een studiehoek, een tijdschrif- tenrek en een plaatsje waar de aller nieuwste boeken getoond kunnen vervolg pagina 4 Advertentie Twee vrijwilligsters iti de nieuwe bibliotheek aan het werk. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Kouder Vannacht en morgenochtend enige regen. In totaal ongeveer 4 millime ter. Morgenmiddag stroomt met westelijke wind koudere lucht ons land binnen. Er zijn dan ook weer op klaringen, De temperatuur wordt dan amper 10 graden. Minimumtem peratuur komende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 14 april: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: west 4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 3 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 11 april Zon op 06.53, onder 20.30 Maan op 17.26, onder 06.14 12 april Zon op 06.51, onder 20.32 Maan op 18.45, onder 06.24 13 april Zon op 06.48, onder 20.33 Maan op 20.0(^phder 06.35 Volle Maan: 14 april (04.32) HET WEERO VERZICHT DE BILT - Op zaterdag wordt ons weer bepaald door een depressie bo ven de zuidelijke Noordzee. In de nacht van vrijdag op zaterdag valt eerst enige tijd regen bij een naar zuid draaiende wind. De minimum temperatuur ligt dan rond een graad of 5. Zaterdagochtend draait de wind van zuid naar west en neemt aan de kust en op het IJsselmeer toe tot krachtig. Landinwaarts is de wind matig, af en toe vrij krachtig. De aan stromende lucht via het koude Noordzeewater laat in de middag temperaturen van rond 10 graden toe. Af en toe vallen buien, in de mid dag waarschijnlijk het meest in het binnenland. ZIERIKZEE - Precies volgens planning zal de aannemer op 15 april het nieuwe gebouw van de Corneliastichting aan de Emil Sandströmwcg te Zierikzee opleveren en overdragen aan het bestuur van het verpleeghuis. De overdracht vindt 's morgens om elf uur plaats en volgens de directeur van de Corneliastichting, A. Schouw, zal men al in de middag van diezelfde dag beginnen met de werkzaamheden die nog moeten gebeuren voor de 'grote dag' 2 juni wanneer de bewoners van het verpleeghuis over worden gebracht naar het nieuwe gebouw. Hij noemde daarbij de schoonmaak- werkzaamheden. Het ophangen van gordijnen en stofferen van vloeren. Het inrichten van kasten en het proefdraaien van de apparatuur onder meer in de grote keuken van het gebouw. Om dit alles vlot te laten verlopen is een gedetailleerd draaiboek opgesteld waarin alle inrichtings- en voor bereidingswerkzaamheden. die voor een groot deel door het eigen perso neel worden gedaan, zijn gepland. Het nieuwe gebouw vormt een mijlpaal in de geschiedenis van het ver pleeghuis dat ruim 110 jaar was gevestigd aan het Havenpark te Zierikzee. Momenteel telt het verpleeghuis 65 bewoners maar met de nieuwe capaci teit van 120 bedden in het gebouw aan de Emil Sandströmweg zal dat aan tal geleidelijk worden opgevoerd. Vooral omdat de Cornelia in tegenstel ling tot voorheen nu ook de mogelijkheid biedt voor de opname van mensen met geestelijke stoornissen door de leeftijd. Het nieuwe gebouw is gerealiseerd op een steenworp afstand van het Ro de Kruisziekenhuis. Een van dc redenen daarvoor is de intensieve samen werking die tussen beide zorginstellingen zal plaatsvinden. De Cornelia stichting is het enige verpleeghuis op Schouwen-Duiveland. „Wij zullen de zorgverlening op elkaar af stemmen. Het Rode Kruisziekenhuis en de Cor neliastichting vullen elkaar aan. Het ziekenhuis is voor de acute zorgverle ning en wij voor de chronische zorg". Naar verwachting zal de nieuwe Cor neliastichting medio september officieel worden geopend. (Foto Johan Junior).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1