Kees Stoutjesdijk verrast met zege in 100-Ballenwedstrijd, Siets Pomper opnieuw succesvol Ernani de Boer bewijst knappe vooruitgang via nieuwe zege tijdens gym grand prix in Cuijk NIEUWSBODE Regiocommissie Schouwen- Duiveland komt bijeen Tweede team handbalclub Delta Sport in halve finale bekertoernooi ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 april 1987 Nr. 24114 11 Kees Stoutjesdijk maakt zich op voor een van de 100 ballen, die hem uiteindelijk de overwinning zouden brengen in de 100-Ballenwedstrijd. ZIERIKZEE - In het Zierikzeese Kegelhuis Geluk werd de jaarlijkse 100-Ballenwedstrijd afgerond met de over handiging van de eerste prijzen aan Siets Pomper en Kees Stoutjesdijk. Voor de eerste betekende de verove ring van het gouden balletje bijna een traditie, voor Kees Stoutjesdijk lag dat even anders. Voor de redelijke nieuwkomer betekende de fraaie triomf een bewijs van zijn leergierigheid. ,,Hij is een clubgenoot, die we te goed hebben opgeleid. Nu verliezen we al van hem", stel de voorzitter Rinus der Weduwen tijdens de uitreiking van het gouden balletje aan Stoutjesdijk. Beide kege laars zijn lid van Club X, die overigens toch bijzonder succesvol was. Maar liefst zes van de acht finalisten ma ken deel uit van Club X. Bij de damesfinalisten was Rad ja sterk vertegenwoordigd met vijf speelsters. Zij kwa men overigens niet verder dan de plaatsen vier tot en met acht. Rinus der Weduwen prees Kees erg veel voor deze sport over. Vanuit Stoutjesdijk voor zijn fikse betrok- dat licht bezien kan ik stellen, dat als kenheid bij de kegelsport. ,,Hij heeft de zege iemand gegund is, hij dan ter dege in aanmerking komt". Stoutjes dijk verwees zijn clubgenoten Rinus der Weduwen en Jaap Sinke in deze volgorde naar de plaatsen twee en drie. De winnaar scoorde op zijn 100- Ballenkaart het fraaie totaal van 802 hout en realiseerde daarmee een voorsprong van 23 hout op zijn beide clubgenoten. Rinus der Weduwen be landde op de tweede plaats, omdat hij drie 'negens' meer liet aantekenen dan Jaap Sinke, respectievelijk kwa men zij tot 42 en 39 maximale scores. Cees Mulder van De Baanbrekers was de enige, die lange tijd in aanmer king kwam het Club X-feestje te ver storen, maar hij werd in de tweede fi naleserie van 50 ballen door Der Weduwen en Sinke gepasseerd. Hal verwege de finale leidde Stoutjesdijk reeds met 409 hout. Mulder bezette toen nog .de tweede positie met 396 hout en Jaap Sinke stond met 392 hout als derde genoteerd. Jan Koe man van Plankhouders was in die fa se van de strijd vierde met 389 hout, terwijl ook Club X-favoriet Peet Praet nog hoger geplaatst was dan Rinus der Weduwen, die een bijzon der sterke tweede serie van 50 ballen had. Afknabbelen Der Weduwen was de enige van de zeven opponenten van Kees Stoutjes dijk, die in de tweede helft wat van zijn achterstand afknabbelde, zij het dat ook hij slechts gering inhaalde. De ZKB-voorzitter bracht zijn achter stand van 26 hout na de eerste 50 bal len terug naar 23 hout. Alle overige finalisten verspeelden terrein ten op zichte van Stoutjesdijk, ondanks het feit, dat de uiteindelijk winnaar een mindere tweede serie afleverde. Stoutjesdijk begon niet een serie van 73 hout bij de eerste tien ballen en baalde vervolgens fiks uit met se ries van 85, 82, 85 en 84 bout. In de tweede reeks van 50 ballen deed hij het wat rustiger aan met series van* 80, 78, 81, 76 en 78 hout, maar dat was ruimschoots voldoende om zijn con currenten op afstand te houden. Kees Stoutjesdijk had overigens al tijdens de voorselectie zijn visitekaartje af gegeven. Weliswaar kwam hij 'slechts' tot een gedeelde vierde plaats met Joop Kouijzer, de score van 790 hout beloofde veel. Peet Praet kwam met 815 hout als beste uit de voorselectie, Cees Mulder en Jaap Sinke werden met 799 en 798 hout goede tweede en derde. Rinus der Weduwen sloop met 774 hout nog net als achtste mee de finale binnen. Bij de dames was Siets Pomper voor de vijfde keer succesvol in een 100-Ballenwedstrijd. Zij plaatste zich als beste uit de voorselectie in de fi nale met 778 hout. Floor Bijl bena derde haar met 771 hout het dichtst, maar de Radja-speelster moest in de finale een uiterst zwakke serie van 36 hout fiks bekopen. De in deze vierde serie van tien ballen opgelopen ach terstand was niet meer weg te werken en haar resteerde niet meer dan een zesde positie, overigens na een knap pe tweede serie van 380 hout. De con currentie kwam voor Ostran-speel- ster Siets Pomper uit een heel andere hoek. Halverwege de finale leidde uiterst verrassend TOG-speelster Els Arkenbout met 391 hout, terwijl Adrie Dubel met 388 hout de tweede plaats bezette. Siets Pomper lag met 385 hout evenwel reeds op de loer. Zij bleek nog voldoende reserves in huis te hebben om met de tweede 50 ballen alsnog haar slag te slaan. Met 398 hout in deze serie troefde zij de beide lijstaanvoersters nog ruimschoots af. Haar totaal van 783 hout betekende een voordelige marge ten opzichte van Els Arkenbout van negentien hout. Adrie Dubel eindigde als derde met drie hout minder dan Arken bout. Janny van der Wekken klom in de tweede finalehelft van de zesde naar de vierde plaats met 747 hout. In totaal werden in de finale door de acht spelers en acht speelsters 1600 ballen gegooid. Slecht veertien keer hoefde de wedstrijdleiding een 'poe del' te noteren, 532 keer moesten alle negen kegels het afleggen tegen een bal van een van de finalisten. Terwijl twee spelers hun wedstrijd afwerken zitten de overige kegelaars en het publiek gezellig bij elkaar in afwachting van de dingen die gaan komen. ZIERIKZEE - De regiocommissie Schouwen-Duiveland houdt op vrij dag 10 april om half acht een regio bijeenkomst in de kantine van sport vereniging Brouwershaven op sportpark Onder de Molen. De agen da, die wordt afgewerkt, bevat elf punten. Na het openingswoord door voor zitter Joop de Wit komen de notulen van de vorige vergadering, de ingeko men stukken en het financieel over zicht van de regiocommissie aan de orde. Vervolgens wordt ingegaan op de stand van zaken aangaande het toernooi om de Schouwen-Duiveland- trofee, dat op 30 mei op het Zierikzee se sportpark Den Hogen Blok wordt verspeeld. Aan de orde zijn verder de algeme ne vergadering van de afdeling Zee land van de KNVB op 28 april, zaken die het jeugdvoetbal betreffen en de trainerslicentie nieuwe stijl. Verder voorkomende zaken, de rond vraag en de sluiting ronden de vergadering af. CU IJK - In sporthal De Kwel in Cuijk werd het eerste gym grand prix-toernooi van het KNGV afgewerkt. De toernooien gelden als kwalificaties voor de nationale ti telstrijd, waarvan de finale in Zwijndrecht wordt afgewerkt. Iedere turnster mag aan drie van deze toernooien deelnemen. De twee beste resultaten gelden al dan niet als kwalificatie. Per klasse wordt slechts een beperkt aantal turnsters in de eindstrijd toe gelaten. Afgaand op de resultaten van het eerste toernooi lijkt het volledige contin gent turnsters van de Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport zich voor de eind strijd te kunnen plaatsen. Ronduit uitstekend kwamen Linda Slootmaker en Ernani de Boer voor de dag. Zij kwamen als winnaressen uit hun klasse, maar ook Sandra de Keijser,, Cindy Buys, Mireille Lemaire, Nynke Botterweg en de vier vierde klasse turnsters deden wat van hen verwacht mocht worden. Pech was er voor Monique Sloot- maker, die zich vroeg in de wedstrijd blesseerde. Zij krijgt evenwel nieuwe kansen om de verwachte kwalificatie alsnog af te dwingen. Einduitslag van de 100-Ballenwedstrijd (achtereenvolgens de score uit de voorselectie, het finaletotaal na 50 ballen en de score na de volledige 100 bal len): DAMES 1. S. Pomper, Ostran778 385 783 2. E. Arkenbout, TOG739 391 764 3. A. Dubel, Herovema757 388 761 4. J. van der Wjkken, Radja759 359 747 5. C. Roskam, Radja736 374 734 6. F. Bijl, Radja771 345 725 7. B. van Hoogteylingen, Radja736 352 708 8. A. van Willigen, Radja744 371 700 HEREN 1. K. Stoutjesdijk, Club X790 409 802 2. M. der Weduwen, Club X774 383 779 3. J. Sinke, Club X798 392 779 4. C. Mulder, Baanbrekers799 396 778 5. P. Praet, Club X815 386 769 6. J. Koeman, Plankhouders778 389 751 7. L. Verkaart, Club X788 381 747 8. J. Kouijzer, Club X790 350 727 De C. van de Vliet-wisseltrofee voor de hoogste serie uit de voorselectie kwam bij C. Mulder van De Baanbrekers terecht. De toewijzing ging evenwel niet zo simpel. Mulder en P. Praet scoorden beiden een serie van 88 hout (op een maximum van 90). Bovendien realiseerden zij evenveel negens en achten. Besloten werd toen om voor de twee spelers de hoogste finaleserie te laten tel len. Toen viel de beslissing ten faveure van Mulder uit. Hij kwam tot 85 hout, Praet bleef steken bij een hoogste serie van 81 hout. De speciale Negen- wisselbeker voor het grootste aantal negens in de voorselectie was wel voor Praet. De Club X-speler kwam tot 52 negens. Kirsten Strengers van Bato Haarlem en Nancy Young van Tonido Amster dam werden de respectieve winnaars van de twee klassen vier. Pechvogel In klasse UIA werd Monique Sloot- maker de pechvogel van de dag. Na de eerste serie in de vloeroefening moest zij een ringsprong maken. De sprong werd heel hoog en mooi uitge voerd, maar bij de landing kwam de Nieuwerkerkse verkeerd terecht. Zij verrekte de bandjes bij de midden voetsbeentjes. Zij kon niet meer ver der, maar waarschijnlijk is zij bij het volgende toernooi weer van de partij. Klasse UIA werd een driedubbele ze ge voor Pro Patria Zoetermeer met een eerste positie voor Ilse Voet. Ernani de Boer liet in klasse IIIB zien, dat zij nog heel wat in haar mars heeft, als zij de tijd er voor krijgt. Voor het eerst lukte in Cuijk de zitop aan de brug, waardoor zij uitkwam op 5,25 punten. De Delta Sportster excelleerde bijna traditio neel bij de vrije oefening. Als enige van alle 36 turnsters in deze klas scoorde zij hoger dan vijf: 5,25 pun ten. Met 21,45 punten troefde Ernani de Boer al haar concurrentes ruim schoots af. Daniëlle Meijer van DOS uit Monster benaderde de klasse- winnares het dichtst, maar de marge groeide toch nog uit naar bijna een vol punt (0,9). Ook de plaatsen drie en vier waren voor turnsters van het Monsterse DOS, maar Marnie Beijl en Susanne Nihof werden op een ge voelige achterstand gezet. In klasse IIA ging Cindy Buys op de balk niet zo lekker, waardoor zij bleef steken op 4,05 punten. Tijdens de vrije oefening acteerde de Delta Sportster sterk. In de tweede serie turnde zij voor het eerst over- slag/zweefrol achter elkaar. Aan de brug had Cindy Buys een hapering na de kip, omdat ze met haar hand van 'de legger gleed. Bovendien moest zij bij de zitop twee keer zwaaien voor dat zij op de legger zat. Een en ander werd via een matige score van 3,70 punten tot uitdrukking gebracht. Bij de sprong deed zij met de besten mee via een notering van 7,20 punten. De Zierikzeese belandde uiteindelijk op een niet verwachte vijfde plaats met 19,25 punten. Suzanne Rademaker van Wilskracht uit Alphen was met 24,15 punten een klasse apart. Klasse IIB was in Cuijk uiterst mager bezet. Ook hier kwam de zege bij een turnster van Wilskracht terecht. Anuschka Huschka scoorde 23,75 punten. Delta Sport had in deze klas se geen vertegenwoordigster. Superieur In klasse IA was Linda Slootmaker superieur. Zij totaliseerde over de vierkamp 33,95 punten en kwam daarmee op een voorsprong van ruim twee volle punten op de naaste rivale. Sanne van Beekhoven van Tonido uit Amsterdam kwam uit op 31,80 pun ten. Linda Slootmaker geldt stellig als een van de voornaamste kandida ten voor de nationale titel. Linda Slootmaker begon op de balk waar de balans-handstand nog niet helemaal uit de verf kwam, maar zij stond als een huis op de balk. Zij leverde twee keer een ge weldige serie zonder wiebel af. De vrije oefening ging keurig netjes. „Wanneer zij de sprong nog kan ver beteren, worden de 8,80 punten, die zij nu scoorde ongetwijfeld een ne gen", onderkende Delta Sport- hoofdtrainster Jossie van den Beemt. De klasse-winnares leverde een goede handstand/overslag op bij de sprong. De brugoefening ging na de opsprong bijna mis, maar met haar kracht kon zij het nog herstel len. Bij de handstand halve draai zat zij scheef. De twee reuzendraaien kwamen er goed uit, evenals een mooie hoge streksaldo als afsprong. De Nieuwerkerkse leverde alles bij een een fraaie vierkamp af met een regelmatige serie scores van 8,15, 8,45, 8,55 en 8,80 punten. Het talrijke publiek genoot met volle teugen van haar optreden. In de pré-olympische klasse turnde Mireille Lemaire een goede wedstrijd met een foutje aan de brug waar zij na een mooie losom-handstand haar evenwicht verloor en op de grond moest springen. Een keurige perfect geturnde vloeroefening leverde haar 9,15 punten op. De paardsprong lukte ook goed zonder hulp. Het missertje aan de brug kostte de Delta Sportster uiteindelijk de eerste plaats. Janni Martodrono van Sportvereniging Veendam bleef haar met 35,10 punten vijfhonderdste punt voor. Beide turn sters scoorden op twee onderdelen het hoogst. De olympische klasse werd een nipte zége voor Miranda van der Borst van Veerkracht Prinsen beek en de seniorenklasse werd ge wonnen door Maria Tzavos van KVR Rotterdam. Hester Walg van De Ha- zenkamp Nijmegen pakte de zege in klasse IA. In de juniorenklasse ein digde Sandra de Keijser op de tweede plaats achter Natascha Leijtens van het Eindhovense ASTT. Na een week je Engeland sloeg zij zich goed door de wedstrijd. De sprong ging prima en voor de brugoefening kreeg zij van de jury een cadeautje in de vorm van een half punt. De Bruse turnster moest een keer van de balk na de vrije radslag. Tevens vertoonde zij nogal wat wiebeis, maar de schade bleef beperkt. Bij de vloeroefening was de dubbelschroef tot stand niet vlekkeloos. Het zitboogje tot spagaat-handstand en dan twee draaien in handstand ging de mist in, maar zij herstelde zich goed en maak te nog een goede schroef in de laatste serie. De tweede plaats was voor de voormalig nationaal kampioene ver diend. Nynke Botterweg was nog niet hersteld van een voetblessure, maar zij kon wel een sprong maken. Het was nog geen extra moeilijke sprong, maar het belangrijkste was dat zij zonder pijn kon springen. Op de balk' leverde zij een sublieme oefening af. Het betekende de enige negen (9,25) in haar klasse. In de eindstand moest zij het Pro Patria-duo Daisy van der Werf en Thérèse Schoterman nipt voor laten gaan, voornamelijk door een wat tegenvallend resultaat aan de brug. ZIERIKZEE - Het tweede heren team van handbalclub Delta Sport uit Zierikzee speelt vanavond - don derdag 9 april - om kwart voor acht de halve finale om de Zeeuwse afde lingsbeker. Plaats van handeling is vanzelfsprekend de plaatselijke sporthal Onderdak. In deze wedstrijd ontmoet de Zie rikzeese formatie het derde team van Walcheren uit Vlissingen. De twee ploegen ontmoetten elkaar ook in competitieverband reeds twee keer en toen werden de Scheldestadbewo- ners fiks geklopt door de Zierikzeese brigade. Delta Sport start daarom ook als favoriet voor een finale plaats. De eindstrijd wordt op zater dag 23 mei eveneens in Zierikzee ver speeld. Dit geldt voor de ploeg stellig als een extra stimulans om een se rieuze gooi naar de Zeeuwse handbal beker te doen. In klasse 1VA werkten Carola van der Have, Bianca de Zeeuw en Wendy Goedegebuure goed. Jammer was, dat Carola van der Have een keer van de brug moest bij het ophurken. Het kostte haar een plaats in de toptien van het 62-koppigc deelnemersveld. Zij kwam nu met 17,25 punten op de elfde plaats. Bianca de Zeeuw scoor de 15,15 punten en belandde op posi tie 21, terwijl Wendy Goedegebuure met haar 13,80 punten als 29c uit de klassering kwam. De laatste twee turnsters bleken vooral op de tien centimeter brede balk moeilijk uit de voeten te kunnen, getuige de minima le scores van respectievelijk 1,40 en 1,60 punten. Ook Veronique Blom reikte in klasse 1VB naar een goede uitgangspositie voor kwalificatie in het eindtoernooi. Met 16,10 punten belandde zij op de dertiende plaats. Enige progressie kan ook haar een positie bij de beste tien opleveren. Ernani de Boer is dit seizoen op dreef. Ook in Cuijk kwam zij voortreffelijk voor de dag met eén eerste plaats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 11