Toren Boys kampioen in tweede klas, Van de Ven Lijsten verrassend mee naar eerste klas Marian Dijkman en Daan Blom grijpen overwinning in bowlingtoernooi All Ready korfbalhoofdmacht hervat veldcompetitie met knappe 11-9 zege op Volharding NIEUWSBODE i 9 Klaverjassen in Krayestein Bowlingteam Videotheek Zeeland lijdt verlies in competitie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DinsdaB i april 1987 Nr. 24113 T-rr'rfr r - Als er een zaalsport is, die op Sehouwen-Duiveland floreert, dan is het stellig de volleybalsport. De twee bij de Nederlandse Volleybal Bond aangesloten verenigingen Me- vo '80 uit Zierikzee en Kwiek uit Bruinisse spelen al weer een aantal jaren terdege mee in de competitie in district 17 van de nationale bond: Voor diverse teams werd de op zijn eind lopende competitie een span nende zaak. De herenploeg van Mevo' '80 deed en doet nadrukkelijk mee in de race naar het kampioenschap en daarbijbehorende promotie naar de promotieklasse, de heren van Kwiek knokten voortdurend voor het be houd van het eerste klasserschap na de promotie aan het eind van de vori ge competitie en de beide damesploe- gen vochten voor behoud (Kwiek) c.q. verovering (Mevo '80) van het eerste klasserschap. Duidelijk mag inmiddels zijn, dat de herenploegen hoe dan ook succesvoller waren dan de damesploegen. De formaties van de coaches Jos Geluk en Hans Boot zagen hun loffelijk streven misluk ken. De damesploeg van Kwiek slaagde er, na een paar nipte overle vingen in de voorgaande competi ties, niet meer in het volleybalhoofd boven water te houden en moet het volgend seizoen een treedje lager aantreden. De damesploeg van Mevo '80 daarentegen leek succes te heb ben, maar de formatie van coach Hans Boot slaagde er niet in om misstappen buitenshuis te houden, waardoor Blaakse/VCS, dat een re gelmatiger prestatiecurve aan de dag legdemet de promotie ging strij ken. Ongetwijfeld moet de Mevo '80- ploeg in staat geacht worden om als een redelijke middenmoter in de eer ste klas mee te draaien, maar de ploeg moet dan allereerst wel de rust en het vertrouwen in eigen kunnen op kunnen brengen om promotie af te dwingen. De herenploegen van Kwiek en Me vo '80 presteerden naar behoren. De Bruse heren hadden een matige start, stellig veroorzaakt door een gewenningsproces op het nieuwe ni veau. Later bleek de ploeg toch vol doende kwaliteiten in huis te hebben om een aantal ploegen achter zich te houden, zodat klassebehoud inmid dels vaststaat. De herenformatie van Mevo '80 is nog immer in een fikse strijd gewikkeld voor het kampioen schap. Met nog een wedstrijd te gaan heeft het team van coach Wim van der Zande evenveel verliespunten als het Rotterdamse Hou Stand. In de laatste ronde ontmoet Mevo '80 aanstaande zaterdag in sporthal On derdak in Zierikzee de medekoplo per. De Schouwen-Duivelandse for matie werkte zich het afgelopen weekeinde in een moeilijk parket door bij Spivo een punt te laten lig gen, waardoor winst nu noodzake lijk is geworden. De confrontatie be looft zaterdag 11 april een happening van allure te worden, die verdient door een grote schare publiek beke ken te worden. Volkomen los daar van mag stellig ook geconstateerd worden, dat de Mevo '80-brigade de steun van dat publiek verdient. Het zou voor het team een fikse beloning zijn, wanneer de promotie via een ze ge zou worden afgedwongen. Het duel begint even na zes uur. U komt toch ook? PW BURGH-HAAMSTEDE - In het restaurant van sportcentrum Kraye stein in Burgh-Haamstede wordt op vrijdag 10 april weer een klaver- jastoernooi gehouden. Het toernooi begint om acht uur en inschrijving is mogelijk in de zaal. DEN HAAG - Voor de werkgevers centrale VNO is het onbespreekbaar dat er iets verandert aan de wet op de investeringsrekening (WIR) op grond waarvan bedrijven subsidie op hun investeringen kunnen krijgen. VNO- voorzitter Van Lede maakte dat dui delijk tijdens een bijeenkomst van het Nederlands Genootschap van Hoofdredacteuren. Toren Boys maakte ook in de slotroiide geen fout en klopte Stella Boys met 10-5. Hierdoor keert Toren Boys na een seizoen weer terug in de eerste klas. ZIERIKZEE - De zaalvoetbalcompetitie in sporthal Onderdak in Zierikzee zit er op. Zelden bleef de span ning omtrent een van de beslissingen zolang achterwege als in deze competitie het geval was. Met nog welgeteld drie wedstrijden te gaan was nog niet een promovendus naar de eerste klas bekend. Toren Boys had wel schitte rende papieren, maar de ploeg van Cor Verkaart diende theoretisch nog een punt te behalen uit de confrontatie met Stella Boys. De tweede promovendus moest komen uit het opnieuw vastgestelde duel Pinky Boys-Van de Ven Lijsten. De ontknoping was sensationeel. Toren Boys* Van de Ven** Pinky Boys*** 16 13 2 16 13 0 16 13 1 Toren Boys was in theorie reeds vooV aanvang van de laatste twee wedstrijden gepromoveerd. De pro motie kon door de leider voorzien worden van een gouden kampioens randje mits er gewonnen werd van Stella Boys. Toren Boys had in de eer ste helft nog enige problemen met Stella Boys, maar na een 0-1 achter stand kwam de koploper toch met 3-1 aan de leiding. Stella Boys knokte zich nog een keer in de wedstrijd (3- 2), maar nadat de eerste helft in 4-2 was geëindigd, liet Toren Boys niets meer aan het toeval over en bleef de produktie voortdurend de dubbele van die van Stella Boys. Na twee keer twintig minuten prijkte een 10-5 eindstand op het scorebord en was de promotie en het kampioenschap een feit. Toren Boys verspeelde in de zes tien wedstrijden vier punten, waar van drie tegen Pinky Boys (2-3 verlies en 1-1) en een tegen het tweede team van Country Club (4-4). Met de pro motie herstelde Toren Boys het eerste klasserschap, dat een jaar tevoren on gelukkig werd verspeeld. Door een groot aantal blessures moest de ploeg van Cor Verkaart vrij frequent fiks gehandicapt aantreden, hetgeen uit eindelijk uitdraaide op degradatie. Slotsurprise De tweede promovendus moest ko men uit het allerlaatste duel uit de tweede klas. De ontmoeting tussen Van de Ven Lijsten en Pinky Boys verdween op 19 november 1986 van het programma, doordat Pinky Boys niet op het appèl verscheen. De ploeg werd later door de KNVB bestraft met twee punten in mindering. Bo vendien diende de wedstrijd alsnog gespeeld te worden, wanneer het re—- sultaat onverhoopt nog van belang zou zijn. Eerder in de competitie klopte Van de Ven Lijsten de ploeg van Wim Veerhoek reeds met 5-3. De Pinky- ploeg diende derhalve gewaar schuwd te zijn. Het had er ook alle schijn van, dat de ploeg zich het eer dere verlies had aangetrokken. Ge durende het grootste deel van de wedstrijd domineerde Pinky Boys, maar de ploeg slaagde er niet in om verder afstand te nemen dan 1-0, zo dat Van de Ven Lijsten steeds binnen handbereik bleef. De ploeg van Jan van de Ven diende evenwel winnend uit de strijd te komen om alsnog over Pinky Boys te wippen. Drie minuten voor tijd leken de mannen van Wim Veerhoek in veilige haven. Toen sloeg het noodlot evenwel toe. Van de Ven Lijsten kwam naastzij door een tref fer van Piet van Gelder en amper een minuut later legde Arjan van de Ven met een punter de eindstand vast op 1-2. Het niet meer verwachte was ge beurd. Pinky Boys, dat zo nadrukke lijk wenste te promoveren, was als nog onderuit gehaald en betaalde zo alsnog de tol voor het "te laconiek wegblijven voor de competitie wedstrijd in november van het vori ge jaar. Van de Ven Lijsten verspeel de gedurende de competitie zes punten via drie nederlagen. Toren Boys bleef de mede-promovendus 16 14 2 0 105-72 30 16 9 1 6 66-47 19 16 7 5 4 59-50 19 16 8 1 7 53-53 17 16 8 1 7 59-66 17 16 8 0 8 58-54 16 16 5 5 6 49-43 15 16 3 3 10 41-71 9 16 1 0 15 27-71 2 gedegradeerd. Coen Honig 2* 16 14 0 PZEM** 16 11 1 ZZ '72 16 8 5 Mevo 2 16 Coen Honig 1 16 PJZ 16 L O 16 Zeelandia 2 16 Stella Boys 2 16 kampioen en gepromoveerd; promo veerd. 1 7 0 5 3 BURGH-HAAMSTEDE - Bowlers van bowlingclub The Strikers uit Burgh-Haamstede hielden de eerste prijzen van het in sportcentrum Krayestein in Burgh- Haamstede gehouden toernooi in eigen huis. Marian Dijkman pakte met 757 punten de eerste prijs bij de da mes en Daan Blom toonde zich de sterkste bij de heren met een score van 740 punten. Jenny Gast en Jan Stoel pakten de respectieve tweede prijzen. In beide gevallen was het verschil met de winnaars negentien punten. Aan het toernooi namen ruim dertig dames en dertig heren deel. twee keer de baas (3-0 en 4-3) en Stel la Boys verraste Jan van de Ven en zijn mannen een keer met 5-2. Door deze resultaten ziet de eind stand er in de tweede klas als volgt uit: 116-34 28 68-28 26 111-36 25 44-69 14 73-63 13 33-61 13 38-75 13 34-87 5 31-89 5 WIK 16 7 0 9 Stella Boys 16 6 1 9 Bijmakelaardij 16 5 3 8 Country Club 2 16 6 1 9 Skol Boys 2****16 2 1 13 Dreischor**** 16 2 1 13 kampioen en gepromoveerd; ge promoveerd; twee punten in min dering; gedegradeerd. In de eerste en derde klas werden de laatste wedstrijden afgewerkt, maar van belang voor een van de beslissingen waren de resultaten niet meer. In de eerste klas won Mevo met 2-0 van De Steeg en het gepromoveer de FC Kerkwerve besloot de competi tie met een 5-2 zege op Sporthuis Zie rikzee. In de derde klas klopte ZZ '72 het reeds gepromoveerde PZEM met 5-1 en het tweede team van Stella Boys slaagde er niet in om PJZ opzij te zetten en verloor met 2-4. De eindstanden in de eerste en der de klas zijn als volgt: Country Club De Steeg Zeelandia Mevo Sporthuis Zz Bruse Boys Schorpioen Kerkwerve** Skol Boys** kampioen; 2 73-16 28 4 80-48 23 3 56-45 21 6 69-54 19 9 47-63 14 8 42-77 13 5 0 11 54-72 10 4 2 10 41-61 10 1 4 11 39-65 6 De hoogste score in een game kwam in Burgh-Haamstede voor rekening van Daan Blom. Hij scoorde in de tweede game een serie van 206 pun ten, hetgeen de ba^s betekende voor zijn uiteindelijke zege bij de heren. Met series van 130, 135 en 145 punten en 124 handicappunten kwam Blom uit op een totaal van 740 punten. Hij had in de allerlaatste serie alleen nog serieuze tegenstand te duchten van Jan Stoel, maar deze diende om hoog te eindigen fiks uit te pakken. Stoel was de ernge van alle deelnemers, die een gering aantal handicappunten achter zijn naam had staan. Om Blom van de eerste plaats te verdrijven diende Jan Stoel een gemiddelde van 168 punten over de vier games te gooi en. In de eerste game kwam hij tot 177 punten, hetgeen nog perspectie ven bood, maar toen hij vervolgens tot scores van 150 en 151 punten kwam leek de zege voor Daan Blom een feit. Om met succes een greep naar de macht te doen had Jan Stoel in de slotgame uit moeten komen op 187 punten, maar hij kwam op twin tig punten minder uit en moest zich zodoende tevreden stellen -met de tweede prijs. Bijzonder verrassend was het optreden van Cees van de Vel de. Bedrijf sbowlen Van de Velde verscheen dit jaar voor het eerst in de bedrijfsbowling- competitie op sportcentrum Kraye stein in Burgh-Haamstede en scoorde daar zeker nog geen enorme totalen. Desondanks werd hem slechts een aantal van 100 handicappunten toebe deeld. Van de Velde vatte lange tijd post op de tweede plaats van de rang lijst, totdat Jan Stoel op de baan ver scheen. Cees van de Velde begon met een score van 122 punten en ging vervol gens nog louter in een opgaande lijn. Na scores van 132 en 155 punten sloot hij af met een 'baan' van 197 punten, hetgeen hem op een totaal van 706 punten inclusief handicappunten bracht. Met 701 punten eiste Jan Gast de vierde plaats voor zich op. Hij kwam tot een hoogste gameseore van 149 punten. Met €95 punten was de vijfde plaats voor Toon Stoel en met een punt minder stevende Wim de Weerdt af op de zesde positie. De plaatsen zeven tot en met tien ontlie pen elkaar in scores totaal niets. NBF-kampioen van Schouwen-Dui- veland Lieven Hoogerhuis scoorde 680 punten, Marc van Burg kwam uit op 677 punten en Cees-Jan Kooman en John de Lange totaliseerden ieder 676 punten. Bij de dames verraste Marian Dijk man met een overwinning. Zij kreeg ZIERIKZEE - Het zou stellig- niet zo' vreemd geweest zijn, wanneer de korfbalhoofdmacht van All Ready de tweede helft van de veldcompetitie begonnen zou zijn met een nederlaag. Verlies uit bijna-gewoonte. Immers, de ploeg van trainer/coach Maurice van Goudoever scoorde in de onlangs besloten zaalkorfbalcompetitie niet een enkel punt. All Ready wenste in de thuiswed strijd tegen Volharding te breken met de sleur van de competitie in de zaal. Via een 7-5 voorsprong bij rust liep de ploeg van Maurice van Goudoever - na een inzinking halverwege het tweede bedrijf - door naar 11-9 winst. begrijpelijk, dat na de 11-9 zege de stemming binnen het All Ready- kamp opperbest was. Na een lange periode zonder zege was het sportief lekker weer eens het zoet van de over winning geproefd te hebben. Het lijkt vast te staan, dat All Ready het in de eerste klas van het afdelingsge- beuren wel gaat redden in de veld competitie. AU Ready leverde op sportpark Bannink een degelijke wedstrijd af tegen Volharding. Er werd door de Zierikzcese ploeg met bijzonder veel inzet gespeeld en het werd duidelijk, dat de roodzwarte brigade de over gang van zaal naar veld goed opving. All Ready stond gedurende de hele wedstrijd voor, maar bij de stand 9-8 raakte de ploeg gedurende een perio de in paniek en ging vooral het mid denvak veel fouten maken. Maurice van Goudoever was in grote lijnen te vreden over de wedstrijd, die zijn ploeg neerzette. Het epige negatieve punt noemde hij het te grote aantal tegentreffers van Volharding. Het is Opstelling Maurice van Goudoever liet zijn ploeg starten met Korrie Stoutjes- dijk. Hennie den Boer, Tbnny Hage en Jaco Stoutjesdijk in de aanval, Ka rin den Dekker, Annemarie van Goudoever, Martin Rijn en Adrie Stoutjesdijk in het middenvak en Li- anne Kloet, Anke Roks, Arjan Hage en Wim in 't Veld in de verdediging. In de vijfde minuut opende Jaco Stoutjesdijk met een doorloopbal de score en twee minuten later voerde uitblinkster Korrie Stoutjesdijk de voordelige marge voor de Zicrikzee- se ploeg op naar 2-0. Wim in 't Veld en Arjan Hage verdubbelden de stand naar 4-0 door scores in de tiende en veertiende minuut. In 't Veld scoorde van afstand, Hage rondde een door- loopbaal op aangeven van Lianne Kloet met succes af. In de twintigste minuut scoorde Volharding voor het eerst tegen, waarna een afstands schot van Annemarie van Goudoever weer uit de korf draaide. Karin den Dekker forceerde een strafworp en de agressief en attent spelende Mar tin Rijn tekende voor de afronding: 5-1. Na een tweede Volharding- doelpunt benutte Jaco Stoutjesdijk een door hemzelf meegekregen straf worp voor 6-2, maar Volharding had van afstand andermaal een ant woord klaar: 6-3. Kort voor rust lieten de bezoekers een goede kans op een volgende tref fer liggen door een strafworp onbe nut te Iatert, maar de daaropvolgende aanval was opnieuw goed voor een strafworp en nu was het wel raak. In de laatste minuten voor rust doel puntten beide ploegen nog een keer. Volharding trok zich dichterbij door een doorloopbal te verzilveren, maar Martin Rijn had het laatste woord in het eerste bedrijf: 7-5. Na de pauze kwam Hetty Melissant binnen de lij nen voor de niet helemaal fitte Karin den Dekker. Treffers van Jaco Stout jesdijk en Hennie den Boer leken All Ready al vrij vlot na de hervatting op rozen te brengen (9-5), maar Volhar ding wilde nog niets weten van capi tuleren. Een strafworp tegen Martin Rijn betekende 9-6. De onrust sloop enigszins in de Zierikzeese ploeg en Volharding profiteerde gretig door te rug te komen tot 9-8. Een treffer van Annemarie van Goudoever zette de thuisploeg weer op het goede spoor. Op het moment van scoren waren er nog tien minuten te gaan. Vijf minu ten voor tijd zorgde Jaco Stoutjesdijk voor 11-8 en op slag van tijd legde Vol harding de eindstand vast: 11-9. Een goede rentree in de veldcompetitie al les bijeen voor de Zierikzeese ploeg. Korrie Stoutjesdijk was in de eerste veldwedstrijd van het korfbalgebeuren na de winterstop de uitblinker in de ploeg van het Zierikzeese All Ready. 152 handicappunten en zette vervol gens een regelmatige serie van vier neer. De scores van 145, 155, 137 en 168 punten brachten haar op een totaal van 757 punten. Voor de tweede plaats leverden drie dames een ver woed gevecht, dat uiteindelijk uit pakte in een overwinning voor Jenny Gast. Series van 134, 171, 158 en 115, gevoegd bij 160 handicappunten, brachten haar op 738 punten, welge teld een punt meer dan Roos de Vries. Zij noteerde scores van 131, 154, 145 en 167 punten. Haar aantal handicap punten bedroeg 140. Ook Neeltje Dekker bleef goed in de buurt, maar zij strandde uiteindelijk op 732 pun ten, vijf punten minder dan Roos de Vries en zes minder dan Jenny Gast. Neeltje Dêkker gooide een regelmati ge serie zonder uitschieters omhoog of omlaag. Willy de Mey was de vijf de bowlster, die boven de 700 punten kwam, al was de marge slechts een enkel punt. Paula Vasseur, Tiny Staal, Jacolien de Bruyn, Wilma Bij kerk en Jo Lefèvre completeerden de bovenste tien. De laatste twee speel sters eindigden met een gelijk aantal punten (648) op de tiende positie. BURGH-HAAMSTEDE - Het in de bedrijfscompetitie van sportcen trum Krayestein in Burgh- Haamstede leidende team van Video theek Zeeland werd in de negende ronde van de competitie min of meer teruggefloten door het team van Krayestein. De leider kreeg met 4-2 klop en zag de voorsprong daardoor slinken tot een punt. Het op de loer liggende team van Restaurant 't Gro te Zwijn verzuimde optimaal te pro fiteren van de nederlaag van het Videotheek-team door tegen Bakke rij Hogenaar niet verder te komen dan een 4-2 overwinning. Door deze resultaten is de spanning overigens wel weer volledig terug. Het team van Videotheek Zeeland moest tegen Krayestein aantreden zonder Lieven Hoogerhuis, hetgeen duidelijk voelbaar was, al toonde Ar jan Hanse zich een waardig vervan ger. In het derde spel ging de leider evenwel fiks onderuit, doordat zowel Jenny Gast als Hilda de Bruyn bene den de honderd puntengrens bleven steken. Jenny Gast scoorde 95 pun ten, Hilda de Bruyn kwam uit op 99 punten. Het drietal van Videotheek Zeeland kwam hierdoor niet verder dan 345 punten, omdat Arjan Hanse uitkwam op 151 punten. Ondanks ge ringe scores voor John de Lange, Wil- lemien Bom en Antonet Dekker pak te het Krayestein-trio met 361 punten toch de zege. Ook het eerste spel werd nipt door Krayestein gewonnen (420- 409), terwijl in het tweede spel de rol len juist omgekeerd waren: 376-385. Ed de Vries, Neeltje Dekker en Roos de Vries vertegenwoordigen sa men het team van Restaurant 't Grote Zwijn. Zij boekten een 4-2 overwin ning op het drietal Hogenaar, hetgeen enigszins tegenviel. Het Hogenaar- team pakte verrassend de spelwinst in het derde spel, doordat Jan Gast, Joop Dekker en Paula Vasseur samen tot een totaal van 432 punten kwa men. De twee eerste spellen werden evenwel duidelijk gewonnen door 't Grote Zwijn-team. In het eerste spel kwamen Ed de Vries met 169 punten en Neeltje Dekker met 164 punten sterk voor do dag. Door de 4-2 over winning belandt 't Grote Zwijn na negen van de tien ronden op een punt van leider Videotheek Zeeland. Het duel tussen de twee staartploe- gen leverde een 4-2 zege op voor het team van Loonbedrijf Van de Velde, waardoor de marge naar tegenstan der Bakker Tbxtiel op de ranglijst verkleind wordt. Gré, Kees en Peter van de Velde wonnen het eerste spel, maar Rinus Bakker, Gerry Jongcjan en Johan van de Bos revancheerden zich in het tweede spel. In het derde spel moest derhalve de beslissing val len. Scores van 143, 123 en 95 waren voor het team van Loonbedrijf Van de Velde nipt voldoende om Rinus Bak ker en de zijnen terug te wijzen: 361- 354, waarmee de 4-2 eindstand een feit werd. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9