98 158 98 328 49 r 14" 16?5 5?5 105.- HEMA „Plantenkennis van essentieel belang" streeknieuws tie berichten EXTRA VOORDELIG - DEZE WEEK EXTRA VOORDELIG - DEZE WEEK EXTRA VOORDELIG - DEZE WEEK EXTRA VOORDELIG «Ü13?5 Echt Waar Voor Je Geld- woensdag Gehakt h.o.h. Vita M' Vissticks Salustiana Sinaasappelen Pakje Soepgroente Heerlijke Ham Boterham Saks Zeeuws Meisje Margarine *,Q 2 Kilokoffer Omo CQQ 2 Kilokoffer Radion Friesche Vlag Goudband "IQQ 3 Rollen Mentos Celtic Toiletpapier Verkade Schuurspons Borstel Krat Heineken Bier I s#ir I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 7 april 1987 Nr. 24113 Bedrukte chintz of satijnen gordijnstoffen in div, dessins. 120 en 140 cm breed. 16.75 Aanbiedingen geldig t/'m 11 april 1987 Diverse vitrages, 150 cm breed of 180 cm hoog met loodveter. 9.75 Kunststof balkonbakken in wit of bruin. 60 of 80 cm. Fietsonderhoudseb Ketting/ derailleurspray, vaseline, chroomreiriiger en kogel lagervet.9.75 A„r Beugelbeha met stretch kant. In wit en ivoor. Mt. 75-85B/C 16.75 NU Nylon reportertas met voor vak. Zwart/kobalt blauw. Zwart/rood en d.groen/ kobalt. 19.75 NU Pak met 20 afvalzakken incl. sluitstrips 3.50 NU 2 VOOR Reactor sledestofzuiger met zuigkrachtregelaar. 650 W. Incl. hulpstukken. 120.- NU Studie-avond over tuinaanleg: NOORDGOUWE - „Plantenkennis is essentieel als je zelf een tuin aan wilt leggen. Al die Latijnse namen zijn vervelend, maar je moet het jezelf gewoon aanleren", aldus Mariët Hage. Zij hield een inleiding over tuinaanleg- en on derhoud op een regionale studie-avond van het ZAJK in Noordgouwe. Naast andere nuttige tips: „Het blijft een kwestie van je eigen smaak. Het moet niet zo zijn dat het net lijkt of je bij jezelf op visite bent". De studie-avond van de vrouwengroep van het ZAJK werd door zo'n dertig vrouwen bezocht. Mariët Hage komt uit het Thoolse Oud Vossemeer en is naast full-time boerin ook vakbekwaam hovenier. Al oefent ze dat laatste vak niet in de commerciële zin des woords uit. Maar de kennis heeft ze wel. Een tuin aan leggen is heel wat meer dan naar een tuincentrum gaan. Dat bleek wel uit de inleiding van Hage. „De keus is moeilijk en als je niet precies weet wat je koopt pakt het vaak verkeerd uit", aldus Hage. Uittekenen „Het eerste waar je mee moet be ginnen als je je tuin wilt veranderen of een nieuwe tuin aan wilt leggen is het uittekenen van de bestaande tuin. Compleet met de bestaande beplan ting en met een aanduiding van de ligging in verband met de zon. Dan ga je nadenken wat je met je tuin wilt. Je maakt als het ware een verlang lijstje. Daarbij moet je rekening hou den met een aantal zaken. Het onder- SCHARENDIJKE Viering Goede Week en Pasen Ook dit jaar wordt er in Scharen- dijke weer bijzondere aandacht be steed aan de viering van Goede Week en Paasfeest. De dagen van het lij den, het sterven en de opstanding van Christus vormen immers het hoogte punt van de christelijke feesten. Van af Palmzondag (dus: maandag, dins dag, woensdag, donderdag en zater dag) is er elke avond een korte vie ring. Daarin wordt stap voor stap het lijdens-evangelie naar de beschrij ving van Lucas hoofdstuk 22 gevolgd. De vieringen worden voorbereid door verschillende groepen uit de Her vormde Gemeente en de Gerefor meerde Kerk. Bij de uitgang is er tel kens een collecte bestemd voor het werk van Coy en Margriet van Over- beeke in Lesotho. De vieringen wor den gehouden in het Gereformeerde kerkgebouw aan de Dijkstraat en be ginnen om half acht. Uiteraard is ie dere belangstellende hartelijk wel kom! Op Goede Vrijdag houden beide kerken hun gebruikelijke kerk dienst. In de Ned. Herv. kerk hoopt voor te gaan ds. Meijer, aanvang half acht; in de Geref. kerk begint de dienst om zeven uur en hoopt ds. Ka mermans voor te gaan. Het Paasfeest begint zoals elk jaar met het feestelijke Paasontbijt in De Putmeet om half negen. Oud en jong ontmoeten elkaar op de feestdag van de opstanding van de Heer aan de maaltijd die omgeven wordt door een kleine liturgie. Voor het Paasontbijt kunt u zich opgeven, vóór Goede Vrij dag, bij mevr. Landman-Boot (tel. 1468) of bij de dhr. Hoogerheide (tel. 1939). Na het Paasontbijt begint om 10.00 uur de Paasmorgendienst in de Ned. Herv. Bethlehemkerk. Het is een gezamenlijke dienst met als voor ganger ds. Kamermans. De dienst wordt opgeluisterd door solo-zang van de alt mevr. Hart-van Oeveren. houd bijvoorbeeld. Vind je het leuk om veel tijd aan je tuin te besteden of wil je een tuin die weinig onderhoud vergt. Wil je hoogteverschillen in je tuin, een vijver, speelgelegenheid voor kinderen. Dan kun je je verlan gens gaan combineren met de be schikbare ruimte en schetsen gaan maken van de tuin zoals jij die wilt. En dat mag best wat tijd kosten. Je moet vaak aan je eigen schetsen wen nen. Het moet groeien". Plantenkennis „Als je dan uiteindelijk een keuze hebt gemaakt uit je schetsen kom je terecht bij de plantenkeuze, en daar beginnen de problemen pas", aldus Hage. Ze benadrukte dat plantenken nis onontbeerlijk is. „Bij je planten keuze moet je dan weer dingen weten als de tijd van bloei, hoogte en kleur. Je kunt de mooiste kleurcombinaties verzinnen, maar het werkt niet als de bewuste planten niet gelijktijdig bloeien". Middels overheadprojectie toonde Hage vervolgens hoe je te werk moet gaan bij het zelf maken van een tuin- indeling. „Eerst deel je je tuin in in vakken. Vervolgens ga je in een twee de schema de gewenste bloeimaand in ieder vakje invullen. In schema drie vul je in welke groeihoogtes je wilt en in het vierde schema vul je de kleurcombinaties die je wilt in. Het vijfde schema moet dan een combina tie van de voorgaande drie zijn. Per vak kun je aflezen wat je nodig hebt_, bijvoorbeeld: een plant die in juni bloeit, 45 centimeter hoog wordt en gele bloemen heeft. En dan blijkt weer dat plantenkennis van essen tieel belang is", aldus Hage. Na haar inleiding werden de aanwezigen aan het werk gezet. Men werd verdeeld in groepjes die ieder een tuinontwerp moesten maken. Met gebruikmaking van bepaalde gegevens. Deze ontwer pen werden later besproken waarbij er ook gelegenheid was om vragen te stellen. Veemarkt Barneveld BARNEVELD, 6-4. Kalveren. De prijzen zijn per kg levend gewicht. Extra kw. 7,00-/ 7,30, le kw. 6,10-6,60, 2e kw. 5,50-ƒ 5,80 en 3e kw. 4,75-/ 5,40. Aanvoer: 552 stuks. De handel was redelijk. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 6-4. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 319 dieren aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 3000-/ 4000; ou de paarden 2250-/ 2950; 3-jarige 1900-/ 2850; 2-jarige 1750-/ 2750; veulens f 700-f 1250; hitten 900- 1650; pony's 425-/ 1300; Shetland pony's 350-/ 725. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,50-/ 6,25 en jonge slachtpaarden 4,75-/ 6.75. De handel was willig. HILVERSUM - Als er in de kern centrale van Borssele 200 van de 250 werknemers zouden staken zou de di rectie beslissen de kerncentrale bui ten bedrijf te stellen. Anders zou het bestuur dat wel voorstellen. Daar is de Zeeuwse gedeputeerde W, Don „absoluut zeker van" zo zei hij. Don is tevens voorzitter van de raad van bestuur van de Provinciale Zeeuwse Elektriciteits Maatschappij PZEM, eigenaar van de kerncentrale in Bors sele. GENÈVE - De juwelen van de her togin van Windsor die in Genève zijn geveild door Sotheby, hebben het on gekend hoge bedrag van 50.300.000 dollar opgebracht, bijna zeven keer zoveel als men had geschat. Met af trek van de kosten voor het veiling huis gingen de 311 stukken weg voor 45.700.000 dollar. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Ede: D. C. Floor te Rouveen; te Dordrecht: W. Arkeraats te Giessendam-Neder-Hardinxveld. Aangenomen naar Dokkum (part time): mw. J. L. Falkenburg, kand. te Delft. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Klundert: Jac. Griffioen te Herwijnen; naar Nijver- dal: drs. S. Poelman te Damwoude. Bedankt voor St. Pancras: mevr. drs. L. A. Burggraaf te Gouw en Dsr- zool. Beroepen te Ommoord-Zeven kamp 500 gram JUX max. 2 kilo per klant hand/pers, 12 grote 150 gram voor 100 gram 100 gram voor 150 gram voor jakje nu bij Quist deze week 2,75 terug via bank/giro 1 fles of pakje, 0.5 I r_' div. smaken 4 rollen voor rol Sancisco rol Volkoren Biskwie samen voor maar per stuk 24 flesjes vT'v' WSËMÈi >■■■<-■ O <5? QtllSj i.s.m. ae Herv. wijkgemeente Om moord te Rotterdam: drs. J. Korf te Maassluis, die dit beroep heeft aan genomen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Rhenen: J. C. Weststra- te te 's-Gravenpolder. Bedankt voor Middelburg-C en voor Slikkerveer: J. J. van Eckeveld te Zeist; voor Zoetermeer: L. Blok te Nunspeet. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar De Lier in com binatie met Maassluis: drs. J. Wesse- ling, kand. te Arnhem, die bedankte voor Bodegraven-Woerden, Broek op Langedijk, Langerak in combinatie met Gorkum, Lisse in combinatie met Oegstgeest, Loppersum in com binatie met Westeremden en voor Zuidwolde (Gr.). Bedankt voor Mariënberg en voor Spakenburg-Zuid: H. J. Siegers te Leek-Roden. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voorTholen in combinatie met Oud-Vossemeer M. van derSluys te Kerkwerve; voor Vlaardingen: C Westerink te Den Helder

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7