Geen eensluidend advies voor voetgangersgebied §f HOLTYMODEI Honderden mensen Nieuwe sokkel voor monument in de kas Devele gezichten van de Jacks en Jassen. Duinbrandje bij Burgh kapitale verbouw van stadhuis Diefstal VW-bus in Sirjansland Gemeenteraad Brouwershaven besluit tot ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DinSdas 7 april 1987 Nr. 2«i3 3 Coats met een klokkende rug. Sportieve lange of 7/8 parka's Opvallende details als epauletten, dubbele knopenrijen en opgestikte zakken. De mode kiest voor variatie. Omdat u graag uw eigen mode kiest BROUWERSHAVEN Benoeming Het hoofd van de afdeling finan ciën van de gemeentesecretarie Brou wershaven C. N. de Kuiper is per een juli benoemd tot hoofd financiën en registratuur van de DGD (District Gezondheids Dienst) Zeeland. De Kuiper was ruim tien jaar werkzaam bij de gemeente Brouwershaven. Er is een sollicitatieprocedure gestart om iemand in zijn functie te benoemen. ZONNEMAIRE Muziek- en zangmiddag Zaterdag 11 april wordt in het dorpshuis in Zonnemaire alsnog de eerder dit seizoen uitgestelde muziek- en zangmiddag van harmo nievereniging Nut en Uitspanning ge houden. Het spits wordt om 14.00 uur afgebeten door het koor van de be- jaardensoos Zonnemaire onder lei ding van C. de Vlieger. Daarna is het de beurt aan de drumband van de harmonievereniging die onder lei ding van H, de Vlieger vijf nummers ten gehore zal brengen. Voor de pauze volgt nog een optreden van het koor van plattelandsvrouwen, onder lei ding van dirigent M. van der Veer. De middag wordt afgesloten met een op treden van harmonievereniging Nut en Uitspanning. Zij speelt tien num mers onder leiding van dirigent G. Voogt uit Hellevoetsluis. NIEUWERKERK „Kêête Nieuws" Op 17 april aanstaande houdt jeugdsoos ..de Kêête" een dropping voor iedereen van 12 jaar en ouder. De kosten zijn 3,50 per persoon. Aan vang van de dropping is 20.00 uur vanuit de Kêête" op het oude sport veld. Na afloop wordt er voor soep met brood gezorgd. OOSTERLAND Zangavond Vrijdag 10 april wordt in het kerk gebouw van de Gereformeerde Ge meente aan de St. Joostdijk een zang avond gehouden. Aan deze avond werken mee het kinderkoor Melodia en het Duivelands Mannenkoor, bei de te Oosterland. Het kinderkoor staat onder leiding van de heer P. A. Lamper met als organist Lcnnard Hoekman, terwijl het mannenkoor onder leiding staat van de heer H. Weekhout met als organist Stephan Folmer. Deze avond begint om half acht. BURGH-HAAMSTEDE Het brandweerkorps van Burgh-Haam- stede kwam maandagmiddag in actie vanwege een duinbrandje dat woedde achter de woning Oase aan het eind van het Duinwegje. Volgens brand weercommandant S. de Feiter ging ongeveer tweehonderd vierkante me ter duin verloren voor men de brand meester had. Dat was overigens bin nen enkele minuten na aankomst het geval. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: BV. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee, postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon. 01110-16551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur); 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur); 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur); 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 141,00; per jaar f 156.50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W Vervolg van pagina 1 „goede zaak". Hij sprak de hoop uit dat de kosten niet zouden uitlopen. Het collegevoorstel om de ver- en nieuwbouw niet via leningen maar rechtstreeks te betalen werd onder andere mogelijk door de verkoop van grond in Zonnemaire in 1986 die 400.000 gulden opbracht. Het raadsbesluit moet nog worden goedgekeurd door het provinciaal be stuur. Het college van b en w ver wacht dat aannemer Stegink uit Vlis- singen, aan wie de her- en nieuw bouw werd gegund, begin mei daad werkelijk met de werkzaamheden zal kunnen beginnen. Die werkzaamhe den omvatten globaal gezien de sloop van het pand links naast het stadhuis waarin nu nog de gemeentesecretarie (te krap) is gehuisvest, de nieuw bouw op die plaats van een drie ver diepingen tellend pand met een histo risch verantwoorde gevel en de aanpassing van het huidige histori sche stadhuis van waaruit verbindin gen komen met de nieuwbouw. In het totaalbedrag is een post opgenomen voor nieuw meubilair voor de ge meentesecretarie en dakisolatie van het bestaande stadhuis. Het nieuwe gebouw zal geheel worden aangepast aan een goede toegankelijkheid voor mindervaliden. Uit de antwoorden van raadsvoor zitter C. Slabbekoorn en wethouder Ph. J. van Ast op desbetreffende vra gen van de raadsleden bleek dat het toezicht op de bouw zal worden uitge oefend door de dienst gemeentewer ken. Dat in het geplande totaalbe drag stelposten zijn opgenomen voor eventueel meer werk en dat de aanne mer eventuele extra werkkrachten uit de regio zal aantrekken indien die daar beschikbaar zijn. Op het voor stel van Mol (WD) om de gemeente raadsvergaderingen gedurende de tijd dat de bouw in beslag zal nemen ook in het Plaetsenhuis te Dreischor te doen plaatsvinden kon men niet in- BRU1NISSE- Ruim vijfhonderd mensen maakten in het kader van de landelijke open dag van de glastuinbouwsector Kom In De Kasgebruik van de gelegenheid om een van de drie bedrijven op Schouwen-Duiveland te bezoeken die hun deuren voor publiek hadden open gezet. De komkommerkwekerij van de gebroeders L. en J. Kik te Bruinisse werd bezocht door ruim 500 bezoekers en bij L. de Kok te Kerkwerve en L. J. A. Klompe te Dreischor was dat niet veel minder. Beide broers in Bruinisse waren de gehele dag bezig met het informeren van de bezoekers die een grote belangstelling bleken te hebben voor het bedrijf waar al gedurende twintig jaar komkommers worden gekweekt. De topmaanden van de produktie zijn mei, juni en juli. Dan wordt het vaste team van zes werkers aangevuld met een aantal hulpkrachten. Het was voor het tweede achtereenvolgende jaar dat het bedrijf deelnam aan de open dag. De huidige situatie dat het loopstratengebied vanaf 10.00 uur verboden terrein is voor fietsers en motorverkeer blijkt in de praktijk niet te voldoen. Zo bracht rayoncom mandant van de rijkspolitie A. Ge- rards naar voren, dat het voor de mo tivatie van zowel politie als fietsers bepaald niet bevorderlijk is om res pectievelijk iemand aan te houden of aangehouden te worden in een volko men verlaten straat. Op grond van deze bevindingen heeft de politie er in een rapport voor gepleit om het loopstratengebied niet langer vanaf 10.00 uur maar vanaf 12.00 uur tot voetgangersdomein te verklaren. Te meer daar er meer ont heffingen zijn aangevraagd dan aan vankelijk aangenomen werd. Zo heb ben zestig tot zeventig bedrijven eeri ontheffing. Volgens burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs is het voor be voorradingswagens die van verre ko men ondoenlijk om voor tienen te los sen. Verdeeld De commissieleden bleken met uit zondering van H. Asma wel ontvan kelijk voor deze argumenten te zijn. Zo adviseerden het liberale commis sielid J. Geleijnse en mevrouw G. Fl. Schaap-Anker om dit gebied tot 12.00 uur open te stellen voor alle wegge bruikers. Na het middaguur zal dit gebied echter exclusief voor de voet ganger zijn. De heren Sprengelmeijer en Legemaate gingen in eerste instan tie nog een stapje verder door dit loopstratengebied ook na het mid daguur voor fietsers open te stellen. Gezien het feit dat dit wellicht tot on duidelijkheid aanleiding geeft kon Sprengelmeijer zich ten slotte vinden in het advies van Geleijnse en Schaap. Reconstructie Een andere zaak die ter tafel kwam was de reconstructie van de Lange Nobelstraat. Met deze reconstructie, waarvoor door de dienst gemeente werken een drietal varianten is opge steld, wordt een scheiding tussen de voetganger en het overige verkeer be oogd, zodat de veiligheid van de eer ste groep beter gewaarborgd kan wor den. De commissieleden kozen na een uitleg van de directeur gemeentewer ken D. D. J. van der Poel voor variant 2. Hierbij worden in de Lange Nobel straat twee zogenaamde remmers aangebracht in de vorm van een dub bele knik. Voor de voetgangers die momenteel min of meer gedwongen worden om zich óp de rijbaan të bege ven worden langs de trottoirs loop- stroken met een breedte van 1,80-2,10 m. aangelegd. Aan de westzijde wordt daarnaast plaats vrijgemaakt voor een parkeerstrook van circa 2,00 m. Aan de oostzijde is in deze variant rekening gehouden met twee par keerplaatsen. Voor de rijbaan res teert dan 3,50 m. Commissielid me vrouw Schaap concludeerde dat deze geplande asverspringingen een ge vaar voor de fietser zijn, doordat au tomobilisten naar alle waarschijn lijkheid de bochten gaan afsnijden. Zij pleitte dan ook voor de eerste va riant die uitgaat van een rechte Lan ge Nobelstraat, waar slechts aan de oostzijde gelegenheid tot parkeren is. De commissieleden beklemtoonden dat de verkeersveiligheid van de fiet sers in beide rijrichtingen, gewaar borgd dient te worden. Dit punt, zo concludeerde de commissie, verdient dan ook alle aandacht van het college van b en w. RENESSE - Een nieuwe lente, een nieuwe sokkel. Deze variant op het bekende gezegde is van toepassing op het oor logsmonument te Renesse. Een natuursteenbedrijf uit Nieuwerkerk is begonnen met het verwijderen van de uit ge laagde zandsteen bestaande sokkel waarop het monument sinds de onthulling in 1944 rust. De oude sokkel die scheu ren en barsten vertoonde zal in opdracht van het gemeentebestuur van Westerschouwen worden voorzien van een hardstenen bekleding. Het karwei zal ongeveer 10.000 gulden kosten en naar verwachting vier dagen duren. Het mo nument is een nagedachtenis aan de tien mensen die tijdens de Tweede Wereldoorlog door de Duitsers als vergel dingsmaatregel werden opgehangen in de laan van Slot Moermond, De Lange Nobelstraat is met het oog op de verkeersveiligheid van de voet gangers hard aan een reconstructie toe. SIRJANSLAND - In de nacht van zondag op maandag werd op brutale wijze ingebroken bij de firma P. te Sirjansland. Na het forceren van de deur laadden dieven de VW-bus van de familie, die binnen in de bedrijfs ruimte stond geparkeerd, vol met diepvries- en andere winkelgoederen voor een waarde die nog niet bekend is. Vervolgens reed men met het voer tuig weg. De auto werd in Oude Ton- ge terug gevonden maar van de die ven en de gestolen goederen ontbreekt tot nu toe elk spoor. gaan. „Het Plaetsenhuis is te klein en het is verhuurd", aldus Slabbe koorn. De bouw zal naar verwachting 220 werkbare dagen in beslag nemen zodat men denkt dat het nieuwe pand omstreeks juli 1988 zal worden opge leverd. Tot die tijd zullen de raadsver gaderingen en ook de huwelijken in de gemeente plaatsvinden in de dorpshuizen van de vier kernen in de gemeente Brouwershaven. Slabbekoorn complimenteerde de raad met het beleid van de afgelopen jaren waarvan naar zijn zeggen: „nu de vruchten worden geplukt". Hij zei een stuk waardering te verwachten van het publiek doordat het gebouw beter toegankelijk zal worden en de dienstverlening beter en aantrekke lijker zal werken. „Door een voor zichtig beleid kan een kleine gemeen te investeringen als deze doen". Naar verwachting zal nog deze week wor den begonnen met de verhuizing van de gemeentesecretarie uit het pand dat gesloopt gaat worden naar het historische stadhuis waar men gedu rende ruim een jaar tijdelijk zijn in trek zal nemen in de historische ver trekken waar nu, en in de toekomst opnieuw, de raadsvergadringen wor den gehouden en de burgemeester zijn kamer heeft. Advertentie ZIERIKZEE Collecte Hartstichting De collecte van de Nederlandse Hartstichting die in de week van 29 maart tot en met 4 april in Zierikzee werd gehouden heeft in totaal 7.882,75 opgebracht. Alle gevers en collectanten wordt hartelijk dank ge: zegd. RENESSE Collecte Hartstichting De collecte ten bate van de Neder landse Hartstichting heeft in Renesse 1563,95 opgebracht. Gevers en col lectant wordt hartelijk dank gezegd. SEROOSKERKE Soosmiddag Dinsdag 12 mei sluit de ouderen- soos Serooskerke het winterseizoen af met een gezellige middag voor haar eigen soosleden. Afgelopen za terdag ontving men in Serooskerke de ouderensozen uit Burgh-Haamste- de, Renesse en Noord welle. De toneel vereniging uit Zonnemaire speelde de klucht Een kus voor mijn zus. Ver der was er een verloting van zelfge maakte spulletjes. ZIERIKZEE - Blijft het voetgangersgebied in het cen trum van Zierikzee het domein van de voetganger of mo gen andere weggebruikers in de morgenuren eveneens gebruik maken van dit loopstratengebied? Dit hete hangijzer, dat reeds meerdere keren door een aantal ge meenteraadsleden naar voren is gebracht, kwam ter sprake in de vergadering van de commissie verkeer, die in het Zierikzeese stadhuis werd gehouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3