L r Raad Brouwershaven besluit tot kapitale verbouw van stadhuis Zomerpostzegels zijn er weer Inwoners Noordwelle willen woningbouw in sociale sector Feestavond van openbare basisschool Noordgouwe DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanrijding Zierikzee Diefstal fietsen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vleermuizen Operette Verrassing In zijn vaste rubriek over Flora en Fauna in vo- Ter afsluiting van het seizoen van Uit op De zaalvoetbalcompetitie in Zierikzee kreeg Voetgangersgebied De commissie verkeer van de gemeente Zierik zee kwam in haar besprekingen niet tot een gelvlucht bespreekt Arie Heijboer dit keer een Schouwen-Duiveland brengt de Hoofstad-Ope- een verrassende ontknoping. Naast de ver groot aantal wetenswaardigheden omtrent de rette aanstaande zaterdag de operette Der Bet- wachte promovendus Toren Boys pakte Van de vleermuis. (Pag. 4). telstudent. (Pag. 5). Ven Lijsten de tweede plaats. (Pag. 9). eensluidend advies betreffende het voetgan gersgebied. (Pag. 3). DINSDAG 7 APRIL 1987 143ste jaargang Nr. 24113 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1869) De bouwkunst moet de mensen schilderen doordat de bestemming van de ombouwde ruimte naar bui ten blijkt. Joubert Verwachting dat werkzaamheden mei 1987 beginnen en juli 1988 klaar zijn BROUWERSHAVEN - De bijzondere tussentijdse raadsvergadering die in het stad huis werd gehouden in verband met de voorgenomen ver- en nieuwbouw van het Brouwse stadhuis straalde de plechtige sfeer uit die bij een historisch besluit past. In grote eendrachtigheid spraken de raadsleden van de verschillende fracties hun waar dering uit voor de wijze waarop het plan en de financiering ervan tot stand kwam. Zij stelden ten behoeve van de werkzaamheden een krediet beschikbaar van 1.747.128 gul den dat gedekt wordt door een in de loop der jaren voor dat doel opgebouwde bestem mingsreserve van bijna 800.000 gulden en bijna 900.000 gulden uit de algemene reserve van de gemeente. Het restant-bedrag komt ten laste van de gewone dienst, terwijl de gemeente ook een jaarlijks voordeel van 12.000 gulden krijgt doordat geen huur meer zal hoeven te worden betaald aan de gemeente Duiveland voor het opslaan van het ge meentearchief. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's „Het is een historische avond om dat we over zo'n ingrijpende zaa*k be slissen", sprak PvdA-er C. J. de Mun- nik de gevoelens van zijn partij uit. Uit de bewoordingen van de andere partijleden M. C. J. Mol (WD), H. C. Ganzeman (CDA) en P. van der Meide (GPV/SGP/RPF) bleek dat zij er ook zo over dachten. De waardering voor de wijze waarop het college van b en w de financiering voorstelde bleek algemeen. „Doordat we het bedrag ineens betalen en niet via leningen komt er de komende veertig jaar geen zware financiële last op de gemeente en zijn bewoners", aldus De Munnik. Van der Meide (GPV/SGP/RPF) acht te het gemeenteraadsbesluit dat werd genomen geen kleinigheid omdat het een beslissing voor enkele decennia betrof. Hij sprak van een goede zaak waarmee dienstbaarheid .naar de burgers toe wordt bevorderd terwijl er toch geen financiële lasten op het nageslacht worden afgewenteld. Hij noemde het plan ook een goed voor beeld van stadsvernieuwing. „We creëren een moderne werkplek naast een historisch monument". Mol (VVD) sprak zijn tevredenheid uit over het feit dat de raadsleden in de loop der jaren regelmatig werden geïnformeerd en inspraak hadden in de plannen zodat tijdig financiële re serves konden worden opgebouwd voor deze forse investering. Ganze man (CDA) vond het plan ook een vervolg pagina 3 Naar verwachting zal in mei worden begonnen met de sloop van het pand dat op deze foto gezien rechts naast het stadhuis staat. NOORDGOUWE - Toneel, zang-en muziek. Met deze twee ingrediënten slaagden de leerlingen van de openbare basis school in Noordgouwe erin om in het plaatselijke dorps huis een gevarieerd avondprogramma op de planken te brengen. Nadat de heer Gerritsen de avond had geopend beten de kleuters het spits af met een potpourri. Een tove naar, die plots ten tonele verscheen, gaf een staaltje van zijn toverkunsten ten beste door de kleuters in Chinees jes te veranderen. Dit optreden viel bij het publiek erg in de smaak, ge zien het applaus dat de kleinsten ten beste viel. De leerlingen uit de bovenbouw zetten het programma voort met een tweetal liedjes, Happy Days en Jan Vandaal, waarbij het toneel tegelij kertijd „aangekleed" werd voor het toneelstuk „Vadertje Chipetto maakt Pinokkio". Het bekende verhaal van de pop Pinokkio die tot leven komt en vervolgens ook de andere poppen in de werkplaats van vader Chipetto door het aanzetten van een muziekje tot leven brengt, werd gespeeld door de leerlingen van groep 3, 4 en 5. Na de pauze werd het programma vervolgd met de ballade van heer Go- zewijn. Het podium werd vervolgens omgebouwd tot circustent, waarin de gebruikelijke artiesten zoals een leeuwentemmer en een clown. Dit al les aangekondigd door een circusdi recteur. Er stond de aanwezigen nog meer toneel te wachten. Een zevental leerlingen liet het publiek genieten van een in scene gezet dameskransje, dat zich te buiten gaat aan een fikse roddelpartij. Ook in het laatste to neelstuk Wie zal dat betalen? komt een aantal dames ter sprake, dat door hun gekibbel uiteindelijk door een kelner naar buiten wordt gewerkt. Zen ja van der Ster fungeerde als ver telster van het verhaal De Tove naarsleerling, dat door Hylke Kals- beek, Femke Clerx, Eva Geluk, Jan van de Kassteele en Jason Matthews werd uitgebeeld. Tussen het toneelge- beuren door was er alle gelegenheid voor een stukje muziek. Een trio, be staande uit Sebastiaan van Leersum, Lennart Goeman en Joep van Eijck bracht enkele bekende melodieën ten gehore terwijl de avond muzikaal werd besloten door onder meer het fietslied dat door de leerlingen uit de hoogste groepen werd gezongen. De presentatie van dit alles berustte bij Christian Clerx. Tot en met 24 april zijn de zomerpostzegels weer te koop in een stand in het Zierikzeese postkantoor. Maar ook bij twee musea dit jaar. In Zierikzeese postkantoor en twee musea ZIERIKZEE - In het postkantoor te Zierikzee reikte PTT-directeur C. Karremans vanmorgen de eerste zomer- zegels uit aan enkele vrijwilligsters van het comité voor de Zomerpostzegels. Ten behoeve van de verkoop is in de hal van het postkantoor een stand opgesteld waar de ze gels én wenskaarten tot en niet 24 april worden verkocht. NOORDWELLE - Noorduicllc Hier wonen, even bellen". Deze tueruende tekst prijkt sinds enkele dagen op Jet bouwland waar dé'inwoners van het ringdorp dolgraag woningen zouden zien verrijzen. ..De leefbaarheid van het dorp loopt gevaar en daardoor is ook het voortbestaan van de school in het geding', aldus J. A. Smallegangc van de actiegroep Leefbaarheid Noordwelle. De groep bestaande uit ongeveer zes ouders is sinds ruim een half jaar actief onderhandelingen aan het voeren met het college uan b en w van Westerschouwen en sinds kort ook met de u'oning- bouwvereniging Beter Wonen om uitbreiding van het woningenbestand te bewerkstelligen. ..Er wordt hier wel ge bouwd maar dat zijn bejaardenwoningen. We zouden zo graag eensgezinswoningen m de sociale sector zien", verzucht Smallegangc Hij oindt ook dat de grondprijs in Noordwelle niet op hetzelfde niveau als in Burgh-Haamstede zou moeten liggen zoals dat nu het geval is. ..Daar zijn veel meer voorzieningen" Het wervende bord werd gemaakt door een van de inwoners van Noordwelle en geplaatst met toestemming uan het gemeentelijk en provinciaal bestuur De afbeeldingen op de zegels heb ben dit jaar als thema Monumenten van bedrijf en techniek. Dat komt tot uitdrukking in tekeningen van het stoomgemaal Nijkerk. de watertoren Deventer en de geelgieterij Joure. Bij de gebruikelijke prijs van de waarde van de postzegels komt een toeslag die wordt besteed voor culturele doeleinden. Toeslag Bij de overhandiging herinnerde Karremans eraan dat die toeslag vo rig jaar 12.000 gulden opbracht. Een gedeelte kwam weer terug naar Zie rikzee om ten behoeve van culturele doeleinden hier in de omgeving te worden gebruikt. Hij sprak zijn er kentelijkheid uit voor de vrijwil ligsters die gedurende enkele weken dagelijks de stand in het postkantoor zullen bemannen ten behoeve van de verkoop van de zomerpostzegels. Musea Overigens is het dit jaar ook moge lijk om de uitgave van 55 cent te ko pen bij twee musea op Schouwen- Duiveland, namelijk De Vergulde Garnaal te Brouwershaven en het Ge meentemuseum te Zierikzee. Dit ge beurt in het kader van de museum prijsvraag die het landelijk comité voor de Zomerpostzegels aan de ver koop heeft verbonden. Uiteraard zijn de zomcrzegels in de musea alleen te koop tijdens de openingsuren. Na het opheffen van de stand op 25 april zijn de zomerzegels nog tot en met 30 april verkrijgbaar aan de balie van het postkantoor en daarna zolang de voorraad strekt via het filatelieloket. WAt ZföT PÊ BILT Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Koeler Achter de randstoring komt er een koelere lucht ons land binnenstro men. Vannacht en morgen zijn er flin ke opklaringen en het is droog weer. De wind is matig uit zuidwestelijke richting. De temperatuur wordt om streeks 12 graden. Minimumtempera tuur komende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 11 april: Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 3 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 8 april Zon op 07.00, onder 20.25 Maan op 13.36, onder 05.33 9 april Zon op 06.58, onder 20.26 Maan op 14.53, onder 05.50 Volle Maan: 14 april (04.32) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Nog steeds ligt een oude depressiekern boven de Britse eilan den. Dit systeem houdt boven west- Europa een zuidwestelijke stroming in stand. Deze stroming is vooral in de hogere nivo's goed ontwikkeld. In deze stroming trekken storingen mee. Een dergelijke storing passeert dinsdagavond ons land. De wind draait daarbij bij de grond van zuid naar zuidwest. Een volgende storing wordt woensdagmiddag of -avond met plaatselijke buien verwacht. Na een nacht met een minimumtempera tuur van zo'n graad of 7 loopt het kwik woensdagmiddag tot rond 14 graden op. Af en toe schijnt dan de zon. De zuidwesten wind waait over dag matig, dat wil zeggen met kracht 4. Donderdag en vrijdag wordt onge veer hetzelfde weertype verwacht. Tijdens het weekeinde is het enkele graden kouder. ZIERIKZEE - Dat ook dc politic niets menselijks vreemd is bleek maandagmiddag toen op de Laan van Sint Hilaire een aanrijding ontstond door een politiewagen die achteruit zou zijn gereden op een andere perso nenauto. Het voertuig werd bestuurd door F. v. d. W. uit Nieuwerkerk. Rij dende over dc Laan van Sint Hilaire zag hij een jeugdige fietser die zich over de weg in plaats van het fietspad voortbewoog. F. v. d. W. stopte en reed daarna achteruit om de jeugdige overtreder te bereiken voor een te rechtwijzing. Hij kwam daarbij in botsing met de personenauto van M. A. H. uit Brouwershaven dio achter hem stond. De voorzijde van dc auto van M. A. H. werd licht beschadigd. ZIERIKZEE - In Zierikzee werd een drietal fietsen gestolen. Zaterdag ver dween de fiets van J. G. L. F. uit Zie rikzee uit dc Beddeweeg te Zierikzee. Het betrof een donkergroen h'erenrij- wiel dat niet was afgesloten. Uit de fietsenstalling van het Rode Kruis ziekenhuis werden twee fietsen ont vreemd. Een rode Union damesfiets van A. F. S. uit Zierikzee die stond af gesloten en een zwarte damesfiets van J. H. uit Zierikzee die niet op slot stond. De eigenaresse van de eerste fiets zag vier meisjes die er met de twee rijwielen vandoor gingen. Uit de Verrenieuwstraat te Zierikzee werd het groene Gazelle damesrij wiel van A. J. W. R. uit Zierikzee ont vreemd. Deze fiets stond niet afgeslo ten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1