jfs NIEUWSBODE :fw Situatie Bruse Boys hachelijk na onverdiend verlies tegen degelijke koploper Rozenburg SKNWK pakt nuttig punt tegen topploeg Colijnsplaatse Boys 13? Brouwershaven weer stapje dichter bij eerste klas na 1-0 zege op Dauwendaele f, Duiveland verzuimt te scoren en blijft steken op gelijkspel Dreischor opnieuw onderuit tegen Domburg in knap duel 6 OOSTERLAND - De Oosterlandse afdelings tweede klasser Duiveland is er niet in geslaagd om Hoedekens- kerke beide punten te ontfutselen, ondanks een fiks veldoverwicht, dat door de ploeg van trainer Ed van Lent aan de dag werd gelegd. Duiveland-doelman Sjaak Verhoek kreeg over de hele wedstrijd welge teld twee serieuze aanvallen van Hoedekenskerke op zijn doel te. ver werken en moest daarbij nog een keer capituleren. Een klein kwartier voor tijd legde Adrie de Jonge alsnog de 1-1 eindstand vast. Klaas Verspoor in duel met Kees Teuben van Rozenburg. Bruse Boys zou het zeer belangrijke duel nipt verliezen en ..Het is ontstellend hoe moeilijk we zit nu wel in een zeer moeilijk parket om de sproiig naar klassebehoud nog te kunnen maken. er in slagen om de kansen te verzilve ren. Als je heel reëel de wedstrijd te gen Hoedekenskerke terugziet, dan moet je wel constateren, dat we min stens met vier doelpunten hadden moeten winnen. We creëerden legio doelkansen - en niet zo maar van die kleintjes - maar de afronding was uiterst triest", erkende Duiveland- oefenmeester Ed van Lent. De Oosterlandse ploeg moest overigens aantreden zonder Cees Zwager en Adrie de Jonge, al nam de laatste on danks het feit dat hij zich allerminst BRUINISSE - De Bruse zaterdag' tweede klasser Bruse Boys leverde tegen koploper Rozenburg stellig niet het beste duel van de competitie af, maar de ploeg van trai ner Jan Kostense hield gedurende het merendeel van de negentig minuten speeltijd ruimschoots gelijke tred met de ploeg van trainer Ferry Groeneweg. Bruse Boys de monstreerde opnieuw een tomeloze inzet, maar kon voet- baltechnisch bijlangena niet het niveau halen, waarmee in de vorige thuiswedstrijd Arnemuiden op de knieën werd gebracht. Rozenburg bleek als team degelijker in elkaar te steken dan de ploeg van trainer Jack Schipper en liet zich niet 'gek maken' door de veelal te weinig ge organiseerd acterende Bruse opponent. Na een 0-1 rust stand won Rozenburg met 1-2, maar de Zuidhollanders gaven niet de indruk tot het uiterste te willen gaan om een afgetekende zege te bewerkstelligen. De voorzichtig heid en de porceleinkast werden door de mannen van Ferry Groeneweg naarstig gekoesterd. Bruse Boys kreeg overigens op nieuw af te rekenen met een fikse portie tegenslag. In de achttiende mi nuut passeerde vleugelverdediger Leen van de Bijl bij een hoekschop van Jan-Pieter Collé onfortuinlijk de eigen doelman Steef van de Velde en na* een half uur moest spits Jacob van de Berge met een blessure vroegtijdig vervangen worden door Egbert von Unen, hetgeen vooral aanvallend con sequenties had. Aan de openingstref fer van Rozenburg ging een knappe redding van Steef van de Velde op een inzet van Hennie Hecker vooraf. Het werd uitstel van executie, hoe schle mielig de treffer ook tot stand kwam. Leen van de Bijl had zich bij de eerste paal geposteerd om daar voor oprui ming te zorgen. Het leer werd door Collé ook in zijn richting geplaatst. Leen van de Bijl wilde ruimen, maar de bal schampte over zijn voet heen in de korte hoek. Er restte voor Steef van de Velde niet meer dan de bal uit de touwen te halen. Offensief Bruse Boys leek allerminst aan geslagen door de fikse tegenvaller. De treffer kwam voort uit de allereer ste aanvallende actie van Rozenburg. In het eerste kwartier had het gebeu ren zich voornamelijk voor de veste van doelman Peter van Vel uw af gespeeld. zonder dat daarbij overi gens serieuze scoringskansen ont stonden. Voortdurend plooide Bruse Boys massaal terug om dan in een brede waaier de aanvallen op te zetten. Di rect gevolg van de door Jan Kostense verordeneerde strategie was, dat Ro zenburg niet of nauwelijks kon toe komen aan de geliefde a an vals tac tiek met veelal kort spel. Slechts sporadisch slaagden de beide sterspelers Leen van Es en Hennie Hecker erin bressen te slaan in de" verdedigingsgordel. Een afstands schot van Hecker leidde de ope ningstreffer in. Tot dat moment was de bezoekende ploeg nog niet binnen het zestien metergebied verschenen. Twee minuten na het onfortuinlijke moment van Leen van de Bijl was Leen van Es dicht bij een succesvolle afwikkeling op aangeven van Fran cis Janse, maar hij kreeg het leer niet voor de goede voet, waardoor de Bru se uitblinker Jan Minnaard alsnog voor opruiming kon zorgen. Veel hec tische momenten deden zich in de eerste helft niet voor voor de beide doelen. Memorabel waren alleen nog het gedwongen vertrek van Jacob van de Berge en een terechte boeking door arbiter Herrcbout uit Zaamslag voor Tonnic van de Berge na een veel te harde charge op Leen van Es vlak voor het rustsignaal. Bruse Boys startte voortvarend aan de tweede helft. Na de wat te lome eerste 45 minuten had Jan Kostense zijn ploeg erop geattendeerd dat er fanatieker geacteerd diende te wor den om Rozenburg echt in de proble men te brengen. De formatie van Fer ry Groeneweg liep zichtbaar met een klein angstcomplex voor de Bruse formatie rond door resultaten uit het verleden. In een recent verleden haal de Bruse Boys met tien spelers Ro zenburg in een identieke situatie on deruit. De in Bruinisse geleden nederlaag had voor de Rozenburgers toen kwalijke gevolgen. Het zeker lij kende kampioenschap werd toen als nog verspeeld. ,,In de eerste helft leek onze angst volkomen onterecht. Bruse Boys leek zich neer te leggen bij een nederlaag, maar in de tweede helft toonde de ploeg alsnog het ware gezicht", meende Ferry Groeneweg. „Toen zijn we een paar keer goed weg gekomen. Gelukkig kwamen we door Hennie Hecker vrij snel op 0-2, an ders had ik het allemaal nog niet zo geweten". Die treffer viel reeds in de tiende minuut. Leen van Es plaatste zich achter de bal bij een vrije schop op ruim twintig meter van het doel van Steef van de Velde. Hij tikte het leer enkele meters op zij en Hennie Hecker liet een vernietigend schot los, dat via de deklat achter Steef van dc Velde belandde. Het was voor Ro zenburg een bevrijdend doelpunt, want tevoren was de ploeg een paar keer door het oog van de naald gekro pen bij acties van Herman Knop, on danks zijn beperkingen voortdurend een stoorzender van formaat, Klaas Verspoor en Leen van de Bijl. Vier minuten na het tweede Rozenburgse doelpunt was de marge al weer her steld tot een treffer. Leen van de Bijl manoeuvreerde het strafschopgebied binnen. Toen hij bespeurde de bal niet meer te kunnen halen liet hij zich demonstratief vallen over het uitgestoken been van laatste man Ment dc Jong. Tonnie van de Berge voltrok het vonnis vanaf elf meter ge decideerd: 1-2. Gelijkmaker Bruse Boys kreeg meer en meer het initiatief, maar kroop tussen de be drijven door toch nog een keer door het spreekwoordelijke oog van de naald. Een afstandsschot van Hcnk- Jan van dc Gaag spatte op de deklat boven Steef van dc Velde uiteen. Ge vaar was er van tijd tot tijd ook bij de verre uittrappen van doelman Peter van Vel uw. Dc bal belandde dan over dc ver op gerukte Bruse defensie waar Hennie Hecker en invaller Rcné van de Driest dan op snelheid trachtten ge vaar te stichten. Door attent optre den van doelman Steef van de Velde hleef Rozenhurgs succes achterwege. Gedurende het laatste kwartier pro beerde Jan Kostense zijn ploeg aan vallend meer potten te laten breken door aanvoerder/laatste man Jaap van de Berge naar dc frontlinie te sturen, terwijl Peter Coppoolse als laatste man ging fungeren. Veel zo den zette een en ander evenwel niet aan dc dijk. Onder leiding van Ment dc Jong en Rinus de Nooijcr bleef Ro zenburg met het hoofd bij de les. De meest serieuze kans ontstond nog bij Steef van de Velde, toen Leen van de Bijl slecht ruimde en Rcné van de Driest een fraaie mogelijkheid kreeg. De slungelachtige invaller wist zich er evenwel geen raad mee, waardoor de 1-2 bleef staan. Door de zege van AZVV en het gelijkspel van Good Luck scheiden inmiddels drie punten Bruse Boys van deze twee ploegen. Om het vege lijf te redden dienen beide nog gepasseerd moeten worden. In de slotfase van de lange competitie krijgt Bruse Boys het nog aan de stok met de vier medekandi daten voor de drie degradatieplaat sen. Aanstaande zaterdag staat de eerste vier puntenconfrontatie voor de deur, wanneer Bruse Boys in een naar voren geschoven duel op bezoek gaat bij Good Luck. Verlies betekent vrijwel zeker het vallen van het tweede klasdoek voor Jan Kostense en de zijnen. •0naay p Steun de collecte. (van 6 t/m 12 april 87) Giro 5855, Den Haag. Poslbus 30802 2500 GV 's-Gravenhage fit voelde, toch plaats op de bank. Van Lent zou anders niet de beschik king hebben gehad over wisselspe lers. Kees Beije en René van der Werf fungeerden als vervangers voor Zwa ger en De Jonge. Duiveland begon niet sterk en kreeg na tien minuten ook nog de te genvaller te v'erwerken, dat Kees Bei- je na een tik geblesseerd het veld moest verlaten. Adrie de Jonge kwam zodoende alsnog uiterst snel binnen de lijnen. Amper een minuut later kreeg Hoedekenskerke een fraaie kans om de score te openen, maar Duiveland-doelman Sjaak Ver hoek redde zo mogelijk nog fraaier. Na dit moment kreeg Duiveland meer en meer grip op de wedstrijd en Hoedekenskerke had aanvallend nog nauwelijks iets in te brengén. ,,Tot het zestien metergebied maakten we het spel volledig, maar dan stokte het", onderkende Ed van Lent. De dubbelblanke ruststand was gezien de verhoudingen binnen de lijnen minder dan waarop Duiveland recht had. Hetzelfde spelbeeld werd in de tweede helft gehandhaafd. Duive land bleef de dominerende ploeg, maar uit een van de weinige tegensto ten scoorde Hoedekenskerke na 25 minuten toch de openingstreffer. Met de rest van de ploeg was ook laatste man Jan de Jonge ver opgerukt. Toen Hoèdekenskerke-doelman Leo Uit- terhoeve de bal, gedragen door de wind, ver uittrapte, waren de proble men plotseling levensgroot aanwezig. Oog in oog met een van de Hoede- kenskerke-aanvallers moest Sjaak Verhoek capituleren. Lang duurde de voorsprong niet, want zeven minuten later resulteerde een solo van Adrie de Jonge in de gelijkmaker. Hij speel de twee verdedigers uit en lobde ver volgens de bal over doelman Uitter- hoeve. Meer zat er voor de slecht met de mogelijkheden omspringende Oosterlanders niet meer in: 1-1. De ontmoeting tegen Dauwendacle werd een allerminst verheffend stuk je voetbal. ,,Dat zat er bij voorbaat ei genlijk al niet zo in", onderkende Kees Kommer. ,,De belangen lagen voor beide partijen erg hoog. Dan ga je toch starten vanuit een min of meer afwachtende stelling. Een tegendoel punt kan immers funest zijn. De laat ste weken hebben we ons beetje bij beetje gedistancieerd van dc overige kanshebbers op promotie. Dat moest koste wat kost vastgehouden wor den", legde Kees Kommer uit. Beide ploegen waren in grote lijnen aan el kaar gewaagd, maar over en weer ook werden nogal wat foutjes gemaakt, waardoor er een rommelig geheel ontstond. Het werkvoetbal voerde bij Dauwendaele traditioneel en bij Brouwershaven voor een keer dc bo ventoon. „Wij hebben geen ploeg, die het van hard werken moet hebben. Vooral in technisch opzicht kunnen wij ons partijtje meeblazen", meende Kommer. In de praktijk is gebleken, dat een technisch sterke ploeg op een lager niveau niet al te veel voordeel kan peuren uit dat technische sur plus. De 'knokploegen' halen de veel al te timide tegenstanders te gemak kelijk onderuit. NIEUWERKERK - Van week tot week begint het er meer op te lijken, dat het Nieuwerkerkse SKNWK het vege lijf gaat redden in de eerste klas van het afdelings voetbal. De ploeg van trainer Bram Coomans ontfutsel de op het eigen sportpark Het Springer één punt aan het nog immer in de promotierace verwikkelde Colijns plaatse Boys. De beide hekkesluiters Kruiningen en Ril- landia bleven tegen respectievelijk 's-Heer Arendskerke en Bevelanders met lege handen, zodat de Nieuwerkerk se ploeg met nog vier ronden te gaan vier punten van de twee rode lantaarndragers verwijderd is. Zo op het oog een veilige marge. Ten opzichte van de wedstrijd van een week tevoren maakte Leo Wandel zijn rentree in de ploeg, hetgeen meer rust in defensief opzicht tot gevolg had. Desondanks had de thuisploeg in de eerste helft totaal niets in de pap te brokken. Colijnsplaatse Boys domineerde het veldspel, maar se rieuze mogelijkheden kreeg de ploeg toch ook nauwelijks. Een klein kwar tier voor het rustsignaal kwamen de bezoekers toch op voorsprong, maar daarbij speelde de vrijgevigheid van arbiter Van Waarde wel een zeer na drukkelijke hoofdrol. Leo Wandel sprong bij een Colijnsplaatse aanval hoog op om het leer weg te koppen, maar de fluitist meende iets gezien te hebben, dat niet helemaal volgens de regels zou zijn. De bal belandde op elf meter van doelman Richard Dale bout, die het antwoord schuldig moest blijven op de wel erg simpel verkregen strafschop: 0-1. In het slot- kwartier van het eerste bedrijf liet de jeugdige doelman overigens zien, dat hij voortreffelijke kwaliteiten in huis heeft als lijndoelman. De tweede helft was nadrukkelij ker voor SKNWK. „Tijdens de rust zetten we alles nog eens terdege op een rijtje. Wanneer we met enige kans op succes aan de tweede 45 minuten wilden beginnen zou er aanzienlijk beter aangepakt moeten worden. Daar waren we met z'n allen van overtuigd", concludeerde oefenmees- ter Bram Coomans later. De Nieuwerkerkse ploeg pakte de zaken ook resoluter aan. Er kwamen mogelijkheden te over, maar dat en komen tot een succesvolle afwikke ling bleken nog duidelijk twee ver schillende zaken te zijn. Zoals bij wel meer Schouwen-Duivelandse ploe gen het geval is, liggen ook bij SKNWK de sterkste punten niet in de frontlinie. Na twintig minuten bracht Bram Coomans Jacco Folmer in de ploeg en dat bleek een min of meer gouden wissel. Zeven minuten na zijn entree had Folmer succes. In de periode die volgde kreeg SKNWK nog kansen om de hele buit te pak ken, maar naar gelang het succes uit bleef, ebde ook de dadendrang meer en meer af. Zodoende kon Co lijnsplaatse Boys weer wat meer grp op de wedstrijd krijgen en leek de thuisploeg alsnog met lege handen te blijven. Met enig geluk - "Dat mag ook wel eens een keer..." - bleef SKNWK evenwel overeind en mocht verdiend een punt worden bijge schreven bij het totaal dat reeds eer der werd binnenp-ehaaia BROUWERSHAVEN - Opnieuw is het uitzicht op pro motie naar de eerste klas voor Brouwershaven beter ge worden. Door de 1-0 zege op het eigen sportpark Onder de Molen op Dauwendaele kan er eigenlijk niets meer mis gaan, mits de mannen van trainer Kees Kommer het voetbalkoppie in de nog resterende wedstrijden erbij houden. Met het Drieweegse SVD kan Brouwershaven na het definitieve promoveren in de slotronde nog gaan vechten om het kampioenschap. Momenteel gaat SVD de Brouwenaren nog met een punt vooraf. Ook tegen Dauwendaele, dat gedu rende dc competitie wel veel punten pakte, maar eigenlijk niet een keer kon imponeren, leek Brouwershaven het technische voordeel niet te kun nen benutten. Tot ver in de tweede helft bleef het scorebord onaange roerd en een dubbelblanke eindstand leek er aan te komen. SKNWK-routinier Arie Folmer in actie tijdens het duel tegen het hoogge plaatste Colijnsplaatse Boys. Het duel zou in een 1-1 gelijkspel eindigen. Daar kwam na 25 minuten in het tweede bedrijf toch nog vrij abrupt en onverwacht een einde aan. Een dieptepass van Martin de Jong be reikte Flip Bokclaar, die met een pass over de breedte Martin Quist be reikte. Deze moest zich evenwel rep pen om te voorkomen, dat de bal over dc achterlijn zou rollen. Hij prikte de bal in de doelmond en als bij to verslag verdween dc bal door de be nen van de hoofdstedelijke doelman in dc touwen. Het doelpunt van Mar tin Quist en de blunder van dc Dauwendaelc-doelman zouden verre gaande gevolgen hebben. De enige fout van de doelman zou ook resulte ren in de enige treffer van dc wed strijd. Door het verlies lijkt ook Dauwendaele definitief uit dc race, voor Brouwershaven gloren er prima perspectieven. DOMBURG - „Het kan raar lopen. Dc ene weck win je met slecht voet bal en de volgende week sta je na een knappe wedstrijd met lege handen", erkende Dreischor-oefcnmecster Wim Kommer. „Ik heb Dreischor te gen Domburg 2 de beste wedstrijd van het seizoen zien spelen, maar als je niet kunt scoren dan is een treffer van dc tegenpartij funest". Door het verlies lijkt Dreischor nu definitief uit de race voor promotie, omdat Vol harding geen fout maakte, al was dc overwinning bij Jong Ambon 4 slechts uiterst nipt. Na het recente terugtrekken uit de ,competitie van Liberty 2 was Drei schor er plotseling weer beter voor komen te staan, doordat een tegen Li berty geleden nederlaag kwam te vervallen. Nu scheidden nog slechts drie punten de bewoners van sport park De Mol van Volharding. Boven dien moest de koploper nog een keer ontmoet worden. „Er waren nog mo gelijkheden om naar promotie te gaan, maar dan zouden er geen misstappen meer gemaakt mogen worden", stelde Wim Kommer vast. „De eerste misstap is er inmiddels al, maar we speelden samen met Dom burg een uitstekende partij, waarin de gelukkigste heeft gewonnen. Daar heb je dan onder dc gegeven situatie vrede mee". Dreischor was in de eer ste helft enigszins gevaarlijker en er kwamen een paar kansjes. Dennis Dijst zag een inzet via een schitteren de reactie van de Domburg-doelman gestopt en Werner Ka foe prikte een bal in het zijnet. Over en weer kregen beide doel verdedigers volop werk, maar Hans Hoek en zijn Domburgse collega kweten zich uitstekend van hun taak. In de eerste minuut van de tweede helft raakte Kees Wesdorp gebles seerd, toen hij tegelijk met een tegen stander naar de bal trapte. Hij hup pelde nog enkele minuten mee. maar na een kwartier moest hij zich toch laten vervangen. Marcel IJzenbrand ging vanaf dat moment voor laatste man spelen, terwijl het spitsental te rugliep naar twee. De omzetting had verdedigend geen consequenties, want ook nu bleef dc Dreischor- slotlinie het voortreffelijk doen. De bezoekers leken op weg naar een hal ve revanche voor dc in eigen huis ge leden 1-2 nederlaag, maar twee minu ten voor tijd was het alsnog raak. Via een fraaie lob had doelman Hoek het nakijken. „Het is jammer, dat je zo'n wedstrijd verliest. Ik heb de ploeg dit jaar echt nog niet zo bezig gezien. Dc marge met Volharding is nu vijf pun ten. Dat gat is normaliter niet meer te dichten, al weet je natuurlijk nooit", besluit Wim Kommer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6