Meerjaren inrichtingsplan voor Grevelingen vastgesteld Lentekleding in gemakkelijke stoffen bij Riflex modehuis „Ik schilder graag portretten, je schildert ook de ziel erbij" Muziek- en zangavond koor Dreischor nadert langzaam 1 t Tentoonstelling over werk Wetenschapswinkel Vergadering VVV Burgh- Haamstede Een jurk waarbij alle facetten worden getoond. Kaki-witte streepjes en een strak toelopende rok. Vergadering Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen ZIERIKZEE - De plannen voor de vluchthaven bij Dreischor komen niet pas in 1994 aan de orde, maar al dit jaar. Dat valt op te maken uit het meerjaren inrich tingsplan voor de Grevelingen dat op de jongste vergade ring van het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen werd vastgesteld. Verder staan er dit jaar verschillende werkzaamheden te gebeuren bij De Punt. Er komt een aanleggelegenheid en een bezoekerscentrum. Ook staat de ontsluiting van het surfstrand bij Bruinisse op het programma. Modeshow in Renesse RENESSE - Als het aan Annie Lemsom van Riflex Mo de in Renesse ligt wordt het een gezellig lente- en zomer- modeseizoen. Zij droeg daaraan een steentje bij met het presenteren van een modeshow waarbij een gevarieerde collectie lente- en zomerkleding voor dames en heren werd getoond. Dat gezellige zit hem wat Annie Lemsom betreft vaak ook in het minieme onderhoud dat de nieu we kleding vraagt want zij presenteerde een groot aantal modellen dat was vervaardigd van makkelijk wasbare nieuwe stoffen zoals poly-zijde, viscose en jersey. De mogelijkheid om het project vluchthaven Dreischor naar voren te schuiven ontstond uit de situatie dat vorig jaar enkele werken niet in uit voering werden genomen als gevolg van een strakkere financiële regeling bij het ministerie van landbouw en visserij. Om dit te compenseren in 1987 heeft de consulent openluchtre creatie gevraagd of dit jaar meer wer ken voorbereid kunnen worden dan in de meerjarenraming zijn opgeno men om toch het gemiddelde jaarlijk se inrichtingsbudget van anderhalf miljoen te kunnen halen. Twee ande re projecten profiteren mee van dit aanbod. In Herkingen moet de oever bescherming van het dagrecreatieter rein ter hand gënomen worden. De slikken van Flakkee wil men ontslui ten door aanleg van een weg. Dit voorzover de ontgraving van het zanddepöt het toelaat. Inrichting dagrecreatieterrein Bij de behandeling van dit agenda punt bracht L. J. van Welsenis de in richting van het dagrecreatieterrein bij Battenoord ter sprake. In de meer jarenplanning komt dit pas in 1991 aan de orde. Van Welsenis: ,,Er is daar behoefte aan recreatiemogelijkheden voor mensen met een kleinere beurs. Ik wil dat graag naar voren gescho ven zien". Adviserend lid J. C. van der Perk stelde Van Welsenis gerust met Guus de Jong werd in 1924 in het toenmalige Djakarta in Indonesië ge boren. In de Tweede Wereldoorlog kwam ze in een Japans internerings kamp terecht. Daar maakte ze veel te keningen en pastels, onder andere van dertienjarige jongens, vlak voor hun gedwongen overplaatsing naar de mannenkampen. Als aandenken voor hun achterblijvende moeders. Ze heeft nooit een academie gevolgd. Wel kreeg ze in 1941 drie maanden te kenles van Elizabeth Rietveld en volgde ze in 1946 enige lessen van Henk Broers in het schilderen met olieverf. De Jong: ..Dat is ook een beetje de achtergrond van deze expo sitie. Laten zien dat je ook zonder een academie te hebben bezocht kunt s, hilderen. Het gaat om doorzettings vermogen". Ik zie het schilderen als een heer lijke ontspanning. Ik kan het gewoon niet laten en wordt onrustig als ik de mededeling dat de volgorde ge noemd in de meerjarenplanning ze ker niet heilig is. ,,Het gaat hoofdza kelijk om de voorgenomen werk zaamheden in 1988. Verder kan er nog geschoven worden", aldus Van der Perk. Een woordvoerder van het wa terschap ondersteunde de wens van Van Welsenis tot het naar voren schui ven van de plannen voor Battenoord. Zonder verdere discussie ging de raad van bestuur akkoord met het deelplan voor het centrale deel van de slikken van Flakkee. Kort samen gevat wil men een spontane overgang realiseren tussen het zich spontaan ontwikkelende noordelijke deel en het beweide zuidelijke deel van de slikken. Tbn behoeve van de lokale bevolking wil men voorzieningen voor de oeverrecreatie treffen. Ook voor natuur-recreanten wil men voor zieningen treffen. Tenslotte wil men zowel de interne bereikbaarheid als de bereikbaarheid van het plange bied verbeteren. Daarbij wil men een directere verbinding met het achter land, de bevolking van Melissant en Dirksland. Totale kosten van het plan bedragen tweehonderdzevenduizend gulden. Daar komt jaarlijks achten veertighonderd gulden bij voor on derhoud van de inrichtingswerken. Groepskampeerterrein Scouting Nederland mag op Dwars in de weg een groepskampeerterrein realiseren. Daarvoor stelt het schap niet kan schilderen", aldus De Jong. Zij exposeerde eerder in de Hollands Culturele Kring in Buenos Aires en wel in 1962, 1965 en 1966. De expositie in de Bewaerschole wordt haar eerste expositie na 21 jaar. ,.Het is er ge woon niet eerder van gekomen. De kinderen zijn nu de deur uit en dan krijg je weer wat meer tijd. Ik ben tenslotte huisvrouw en doe dit als hobby. Omzwervingen De lijst van tentoongestelde wer ken doet al vermoeden dat het gezin De Jong de nodige omzwervingen achter de rug heeft. ,,We hebben 15 jaar in Indonesië gewoond en daarna nog 15 jaar in Buenos Aires in Argen tinië. Mijn man zat in het vervoer, en dan kom je overal". Dientengevolge zijn er op de expositie werken van Guus de Jong te zien die gemaakt zijn Ook bij Riflex in Renesse neemt de kleur kaki in allerlei variaties dit seizoen een grote plaats in in het mo debeeld. De mannequins Bep, Diana, Joke, Petra en Willie en de dressman Martin die allen afkomstig waren uit Renesse toonden vele modellen waar in deze kleur de hoofdmoot vormde of in was verwerkt. Daarnaast speten de pasteltinten een grote rol en ko men in de collectie van Riflex veel aqua- en groentinten voor. Dat alles vaak in combinatie met wit. Maar ook de tegenhanger van deze laatste kleui', zwart, werd regelmatig ge toond op de modeshow. De zwart witte of marine-witte combinaties namen zelfs een opvallende plaats in. vier hectare tot haar beschikking in erfpacht. Op de vergadering werd be klemtoond dat men hiermee zeker geen precedent wil scheppen. ,,Het is zeker geen automatisme", aldus de Raad van Bestuur. Het beleidsplan Krammer/Volke rak stuit bij het natuur- en recreatie schap niet op bezwaren. ,,Het bijt de Grevelingen niet", aldus voorzitter J. Hoek-van Dijke. De raad ging verder akkoord met de plannen voor inrich ting van het strand Vogelnol bij Brou wershaven. Daar zijn gaandeweg ille gale ligplaatsen voor visbootjes ontstaan. Men hoopt daar een einde aan te maken door aanleg van een visbotenhaventje. Daarnaast komt er een fiets/voetverbinding naar het strand en is in het plan ook voorzien in het verbeteren van de mogelijkhe den tot oeverrecreatie voor de bevol king van Brouwershaven. Afscheid Op de vergadering van het natuur- en recx-eatieschap werd afscheid ge nomen van de heren Boersma, Van der Meer en Koster. Drie steunpila ren gaan ons verlaten", aldus voorzit ter Hoek van Dijke in zijn toespraak tot de scheidende leden. Eerder had hij de opvolger van Van der Meer bij de andei-e leden geïntroduceeixl. „Ik hoop dat de heer Oomen langer blijft", aldus de voorzitter tot de scheidende Van der Meer. Over de heer Boersma: ,,De Oosterschelde was een van zijn liefdes. Hij paai*t veel kennis van het gebied aan een sterk relativerend vermogen en in dien nodig een krachtige stellingna- me." Van de scheidenden was Koster degene met de meeste dienstjaren. Hoek van Dijke: ,,Hij is meer dan ne gen jaar bezig geweest met de Gi-eve- lingen. Zijn gi-ote verdienste wat be treft het notuleren van vei-gadei-in- gen: Hij notuleei'de niet alleen wat er gezegd wei-d, maar ook wat men wil de zeggen. Als ik de notulen las dacht ik soms: ,,Dat heb ik toch mooi ge zegd". De scheidende leden ontvingen uit handen van voozitter Hoek van Dijke een envelop met inhoud verge- zeld van een fles wijn. in Djakarta, Amsterdam, Kintamani, Surabaja, Pontinanak, Rotterdam, Buenos Aires en tenslotte Wester- schouwen. Ze schildert met olieverf en heeft zich toegelegd op portretten en stillevens. ,,Een aantal schilderij en is van een foto nageschilderd, maar dat blijft voor mij toch een soort kopiëren. Schilderen naar de natuur blijft toch het mooiste" Op de tentoonstelling ook één van de twee abstracte werken die De Jong in haar schildersleven gemaakt heeft. Abstract schilderen vind ik erg moeilijk. Je moet heel goed weten wat je met dat schilderij tot uitdruk king wilt brengen". Wellicht aardig om te vermelden is dat ze zich bij het schilderen van De geboorte van het licht, zoals het abstract is getiteld, heeft laten inspireren door een vul kaanuitbarsting. Alle tentoongestelde werken van De Jong in de Bewaerschole zijn in particulier bezit. De Jong: ,,Ik heb al tijd geschilderd in ruil voor mate riaal. Ik werk ook niet in opdracht. Als ik iemand wil portretteren vraag ik of die persoon voor mij wil pose ren. In ruil voor het schilderij vraag ik dan materiaal. Want het is best een dure hobby". Hoewel ze lange tijd niet meer heeft geëxposeerd is Guus de Jong wel altijd blijven schilderen. „Schil deren moet je bijhouden, net als pia- npspelcn". De modellen waarin deze kleuren voorkwamen varieerden van sportief tot uitgesproken elegant. Maar in de meeste gevallen waren ze zeer draag baar door de combinatiemogelijkhe den die de samenstelling van de kle ding in zich hield. Vaak waren het combinaties van broek of rok met topje en daaroverheen een blouson of blouse die in dat laatste geval op ver schillende manieren gedragen kon worden. De plissérok komt weer vol op in het modebeeld voor maar ook kon men in Renesse veel voorbeelden van wijde (doorknoop) eix strakke rokken zien. Vele modellen ademden iets uit HILVERSUM - De directeu ren/hoofd red acteui'en van de vijf re gionale omroepen onder NOS- paraplu hebben korte tijd een spreek verbod opgelegd gekregen naar aan leiding van een door hen vorige week geschreven brief aan de Eerste Kamer over de financiële toekomst van de i*e- gionalc omroep. NOS-commissaris regionale zaken P. Beugels heeft de dagelijkse leiding van de betreffende regionale omroepen in een brief ge brek aan loyaliteit verweten en mis bruik van vertrouwelijke gegevens. BURGH-HAAMSTEDE - De VVV Burgh-Haamstede houdt dinsdag 14 april een algemene ledenvergadering in het plaatselijke hotel Bom. De bij eenkomst begint om 20.30 uur. Voor aanvang van de vergadering is er voor de leden gelegenheid om de on langs aangeschafte promotiebus te bezichtigen. Het voertuig staat om 19.00 liur voor de zaak. Tijdens de vergadering komen de begioting voor 1987, de jaari-ekening 1986 en de mededelingen met betrek king tot de promotiecommissie ter sprake. Tevens wordt gespi'oken over de gang van zaken met betrekking tot de bouw van het nieuwe VVV-kan- toor. Het Heusdens Mannenkoor werd in 1961 opgericht en telde aanvankelijk zo'n achttien leden. Twee hiervan zijn ook nu nog actief en dirigent Leen van de safari-look. Natuurlijk door het gebruik van de zandkleuren maar ook door de grote zakken, zak- klcppen en schoudcrepalctten die ruim waren vertegenwoordigd. Dat de modemakers zich ook lieten inspi reren door het Wilde Westen toonde Willie met een model waarmee zij zo een Amerikaanse cowboy-film zou kunnen instappen. Het betrof een wijde rok van spijkerstof die aan de zoomrand was voorzien van een wit kantrandje. Ook de witte blouse met lange wijde mouwen die zij daarbij droeg was ruim voorzien van kant. En 3$oals het een cowboy-girl betaamt werd het geheel compleet met een brede riem in de taille en laarzen. Een ander model in western style dat door Willie werd getoond was een strakke spijkerrok met witte blouse die waren afgewerkt met een licht blauwe dessinstof. De mode voor de jongeren werd op een swingende wijze geshowd door Petra en viel op door zijn grote afwis seling. Zowel superstrakke tricot broeken met daaroverheen een heel wijd T-shirt, jasje of blouse als be hoorlijk wijde broeken met jasjes voorzien van een taille-accent. Een voorbeeld van dat laatste was het ka toenen safaripak in kaki dat Petra combineerde met een kaki-witte De tentoonstelling draagt de titel Wetenschapswinkels aan het werk. De organisatoren willen hiermee de mensen attent maken op de mogelijk heden die de Wetenschapswinkel Zee land hen biedt. Er wordt een over zicht gegeven van wat de Weten schapswinkel doet, waaruit het werk bestaat, hoe en voor wie men werkt. De Wetenschapswinkel Zeeland is ge vestigd in de Zeeuwse bibliotheek te Middelburg. Deze winkel, die bestaat sinds mei 1986 is in tegensteling tot de Weten schapswinkels elders in Nederland niet rechtstreeks verbonden aan een universiteit. Wel werkt zij nauw sa men met de Erasmus Universiteit Rotterdam en de Katholieke Univer- Groen is al 25 jaar bij het koor be- ti-okken. Vandaag dc dag telt het koor zeventig leden en oogst veel suc ces; in zowel het binnen- als buiten- streepblouse. Het jasje maakte een speelse indruk doordat het uitliep in twee puntjes en het taille-accent werd bereikt door een opgerimpcld stukje in het rugpand. Zelfs een joggingpak ontbrak niet in de modellen die deze mannequin voor de kleine maten toonde. Sjiek Maar ook dc dames die maatje 38 links moeten laten liggen kregen veel verschillende modellen te zien. Varië rend van een spijkerjurk die aan de bovenkant wijd was en uitliep in een strakke rok tot een zeer sjieke combi natie van witte plissérok en blouse met fijne zwarte nopjes die werd ges howd door Bep. Diana toonde een op vallende combinatie van blouson en wijde rok die was uitgevoerd in kleurbanen van mosterd tot zeegroen en aqua met daarop vele zwarte vlek jes. De broekrok/bermuda is ook weer terug in het modebeeld. Joke droeg een donkerblauw exemplaar in combinatie met een trui in geel/grijs /marine jaquard model. De herenkleding van Riflex werd gepresenteerd door Martin. Ook hierin een grote variatie. Van de zo genaamde Miami Vice stijl, een spij kerbroek gecombineerd met wit T- shirt en wijd colbertjasje, tot jog gingpak. Daartussen liet Martin vele combinaties zien van truien en broe ken waarbij het tot op het middel doorlopende V-motief op het voor pand verschillende keren opviel. De kapsels van de modellen werden ver zorgd door Wout Lokker. Er bleek in Renesse weinig belangstelling te zijn voor de nieuwe mode want de show werd door slechts enkele tientallen mensen bezocht. siteit Brabant. Binnen Zeeland wordt samengewerkt met de HBO-instellin- gen, de Open Universiteit en andere onderzoeksinstellingen. Het, is de bedoeling van de Weten schapswinkel om de wetenschappe lijke kennis van zaken aan te wenden bij het oplossen van problemen. Met name ten dienste van organisaties, comité's en bonden die geen midde len of mogelijkheden hebben om we tenschappelijk onderzoek te laten verrichten terwijl ze er wel behoefte aan hebben. De Wetenschapswinkel wil deZe groepen in contact brengen met onderzoekers of onderzoek op hun interessegebied. De tentoonstel ling in de Stolpe is te bezichtigen tij dens de openingsuren. land. Het koor is gastheer geweest van bijvoorbeeld de Nachtegalen van Poznan, het Westlands Mannenkoor en het Volendams Operakoor. Mengelmoes Een mengelmoes van enthousiasme en serieus oefenwerk heeft het Heus dens Mannenkoor in de superieure afdeling terecht doen komen. Op me nig concours werd het koor in de loop der jaren de hoogste prijs naast de di- rigentenprijs toegekend. Het koor brengt zowel geestelijke als 'wereld se' liederen. Apollo zorgt voor het instrumenta le intermezzo. Apollo behoeft nauwe lijks nog enige introductie in de re gio. Het in 1895 opgerichte korps startte in 1971 aan een winterslaap om daar in 1981 fris uit te ontwaken. Apollo staat sinds mei 1986 onder lei ding van J. Knuist. Vrijdag 22 mei brengt de band ondermeer werken ten gehore van Rimmer, Siebcrt en Loyd Webber. En dan natuurlijk dc kerk, waar binnen zich alles gaat afspelen. Het gebouw kent een hoog akoestiek ni veau. Het 'bijbehorende' koor werd in 1940 opgericht, maar in 1980 moest met dc repetities gestopt worden, omdat het koor stuurloos raakte. Er was geen dirigent. Na twintig maan den non-actief te zijn geweest, kwam hierin met de komst van J. Knuist verandering. Het koor pakte de draad op in september 1982 met 24 le den. Nu telt het koor inmiddels 34 le den. Er zijn kaarten met reductie in dc voorverkoop verkrijgbaar via de telefoonnummers 01112-1429, 1847 en 1537. DEN HAAG - Nederland heeft het initiatief genomen om enerzijds de Italiaanse en Engelse producenten van de Tbnal lichte gevechtshelikop ter, en anderzijds dc Franse en West- duitse fabrikanten van de PAH/HAC tot samenwerking te bewegen. De kunstenaresse bij enkele van haar werken. Expositie Guus de Jong in Bewaerschole BURGH-HAAMSTEDE - „Ik schilder graag portret ten. Je schildert ook de ziel erbij. Ik kan ook alleen maar mensen schilderen die ik ken". Aan het woord is Guus de Jong uit Burgh. Haar schilderijen zijn te zien van zater dag 4 april tot en met zaterdag 18 april in de Bewaerscho le in Burgh. De tentoongestelde werken zijn een selectie van 45 jaar tekenen en schilderen. Een selectie van por tretten en stillevens. 3 Vrijdag 22 mei in Nederlands Hervormde kerk DREISCHOR - In de Nederlands Hervormde kerk van Dreischor krijgen de bezoe kers van de muziek- en zangavond van het Nederlands Hervormd kerkkoor Dreischor op vrijdag 22 mei een uitgebreid programma voorgeschoteld. Vanaf 20.00 uur geven het Heusdens Mannenkoor, het koor van Dreischor zelf en brassband Apollo uit Brouwers haven het publiek een verrassend programma. In bibliotheek De Stolpe ZIERIKZEE - „U woont in een gezellig klein dorp op zo'n twintig kilometer afstand van een grote stad. De afgelopen jaren zijn er in uw dorp steeds meer winkels verdwenen. Enkele buslijnen zijn opgeheven en de plaatselijke bi bliotheek is onlangs gesloten. U vindt dat een onplezierige ontwikkeling. Via de Wetenschapswinkel kunt u laten onderzoeken wat de mogelijkheden zijn om hiertegen iets te ondernemen". Een stukje tekst uit een voorlichtingsfol der over Wetenschapswinkels. Van 8 tot en met 25 april worden alle aspecten van dit fenomeen belicht tijdens een tentoonstelling die plaatsvindt in bi bliotheek De Stolpe te Zierikzee. i r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 4