Jaarfeest CJV in Zierikzee c 1 Beter Wonen vraagt gemeente Zierikzee meer geld voor realisering appartementen College Westerschouwen schotelt gemeenteraad tal van zaken voor Openluchtsamenkomst Leger DE ZIERIKZEESCHE COURANT Oude pand Corneliastichting 'Minderheden' Westerschouwen Auto in de sloot Inbraken Aquadelta Diefstal fietsen Voorrang op rotonde Diefstal motorspeedboot met trailer Aanrijding Grevelingendam PE pur 1 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE In gebruik Portretten Nederlaag Reserve/kampioen Tijdens een drukbezochte samenkomst in de In de Burgh-Haamsteedse expositieruimte De Het wordt problematisch voor Bruse Boys. Na Good-old Hans Stols kwam als tweede reserve Zierikzeese Gasthuiskerk werd het nieuwe Bewaerschole exposeert Guus de Jong por- de nederlaag tegen koploper Rozenburg hangt in het finaletoernooi driekamp in Nieuwerkerk. Hervormd Verenigingsgebouw feestelijk in ge- tretten. Zij noemt het haar favoriete werk, door- het tweede klasserschap inmiddels aan een Dat dat niet alles zegt bewees hij door knap bruik genomen. (Pag. 3). dat er ook de ziel in gelegd wordt. (Pag. 4). heel fijn zijden draadje. (Pag 6). kampioen te worden. (Pag 8). MAANDAG 6 APRIL 1987 143ste jaargang Nr. 24112 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wij maken grote reizen om dingen te zien, waarop wij in onze eigen omgeving geen acht slaan. Plinius ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee wordt maandag 13 april gevraagd 60.000 gulden extra toe te kennen aan woningbouwvereniging Beter Wonen voor de realisering van de 46 appartementen in het leeg te komen gebouw van de Corneliastichting aan het Havenpark 37. Dit bedrag moet komen bovenop de eerder toegekende bijdrage van 250.000 gulden en 2000 gulden per wooneen- heid. Beter Wonen heeft de bijdrage nodig om uit de im passe te komen, waarin het project is terecht gekomen. BURGH-HAAMSTEDE - Gemeen ten zijn verplicht gesteld een pro gramma samen te stellen voor lokale minderheden. Voor de gemeente Wes terschouwen mag inderdaad van een minderheid gesproken worden. Wes terschouwen telt slechts één woon wagenbewoner. B en w stellen de raad maandag 13 april voor 200 gul den beschikbaar te stellen. Het zou voor een gemeente met één woonwagenbewoner ondoenlijk zijn om zelf een welzijnsprogramma op te stellen. Vandaar dat het Woonwagen schap Midden- en Noord-Zeeland de ze taak op zich heeft genomen. Naar het zich laat aanzienlijk heeft de raad geen moeite met het vaststellen van het programma lokale activiteiten minderheden en het beschikbaar stel len van 200 gulden hiervoor. De open bare vergadering begint om 19.30 uur. KERKWERVE - Doordat M. W. uit Ouddorp naar zijn zeggen zou zijn verblind door een tegenligger ge raakte hij in de nacht van zaterdag op zondag met zijn personenauto van de weg, sloeg over de kop en kwam in de sloot terecht.^Het ongeluk gebeurde op de Nieuwe Kooiweg ter hoogte van Pikgat Kerkwerve. Het voertuig van M. W. werd geheel vernield en hij en zijn passagier werden licht verwond. Zoals bekend is het bestuur van de Corneliastichting druk bezig met de nieuwbouw achter het ziekenhuis. Daarmee komt het oude pand in het Zierikzeese centrum vrij. Beter Wo nen presenteerde eerder al plannen om hier 47 (nu dus 46) appartementen te bouwen. Zierikzee zegde op ver zoek van Beter Wonen 250.000 gulden toe voor de verwervingskosten en 2000 gulden per woonéénheid. Uitgewerkt Nadat het plan werd uitgewerkt is een en ander voorgelegd aan de hoofdingenieur-directeur van volks huisvesting in Zeeland. Het plan be hoefde aanpassing in verband met de toegestane stichtingskosten. Daar naast kreeg Beter Wonen te maken met een stijging van de materiaal- en loonkosten in verband met de BTW- verhoging. Op basis van het aange paste plan heeft Beter Wonen de ge middelde stichtingskosten van de 46 woningen berekend op 108.016 gul den. Zonder extra gemeentelijke bijdra ge worden de huurprijzen in de op tiek van Beter Wonen te hoog. Met een bijdrage van Zierikzee kan de netto maandhuur komen op 445 gul den plus 85 gulden servicekosten. Ook burgemeester en wethouders van Zierikzee zijn de mening toege daan, dat een netto huur van 530 gul den acceptabel is en niet hoger mag zijn. Nadat de commissie ruimtelijke ordening eerder al instemde met het Beter Wonen-verzoek, stelt het colle ge de raad nu voor hetzelfde te doen. Voor de uitvoering van de eerste fa se van het plan tot conservering en restauratie van de museale collectie textiel van de gemeente, wordt de raad een bedrag van 9000 gulden ge vraagd te voteren. Deskundigen heb ben de collectie het predikaat 'waar devol' gegeven en vinden het meer dan de moeite waard de collectie goed te bewaren. Voor het conserve ren en restaureren van de totale col lectie is een bedrag van 36.000 gulden nodig, maar het college denkt aan een fasegewijze uitvoering van het project. BRUINISSE - Twee Duitsers constateerden bij aankomst in hun tweede woning in Aquadelta te Brui- nisse dat daar ongewenst bezoek was geweest. Bij de woning van H. W. uit Hahn was de achterdeur geforceerd en werd een diepvrieskastje ter waar de van 500 gulden vernield. Bij de wo ning van W. M. uit Remscheid bleek de schade beperkt tot een vernielde achterdeur. ZIERIKZEE - Zo'n tweehonderdvijftig mensen kunnen terugkijken op een gezellige bijeenkomst van het Christelijk Jongeren Verbond (CJV) in de Zierikzeese Concertzaal. Het publiek kreeg een gevarieerd programma voorgeschoteld. Als eerste werd er een kleine musical opgevoerd door kinderen in de leeftijd van acht en negen jaar. 'De wijze en de dwaze maagden' was het bijbelse verhaal, dat op de planken werd gebracht: afgewisseld met muziek. Voordat de vlucht kon beginnen (het CJV had het programma als een vliegreis gepresenteerd - red) werden de bestuursleden met een presentje in de bloemetjes gezet. Op originele wijze werd een vlucht naar Las Vegas nagebootst. De aanwezige toehoorders moesten de riemen vastmaken. De vlucht ging langs Antarctica, Griekenland en China naar Amerika om daar in Las Vegas te gokken. Hiervoor werden loten verkocht, waaraan natuurlijk prijzen waren verbonden. Een en ander werd afgesloten met de klucht de Zeeuwse gouvernante, dat door de eigen leden werd opgevoerd. Het CJV kan tevreden terugzien op het jaarfeest. Maandag 13 april in gemeentehuis BURGH-HAAMSTEDE - Burgemeester en wethouders van de gemeente Westerschouwen gaan de gemeenteraad maandag 13 april voorstellen geen financiële steun te verlenen aan de Stichting Jongeren Advies Centrum Midden- en Noord-Zeeland (in de volksmond het JAK). Tevens ziet het bestuurscollege geen reden om de VVV in Renesse een garantiesubsidie te verlenen ten behoeve van de in 1986 gehouden Taptoe. Naast een schadeloosstelling van 200.00 gulden zijn er vijf nieuwe voorwaarden opgesteld. Ook de aan leg van de golfbaan in het gebied tus sen de Hogezoom en de Vroonweg ten oosten van het Biesterveldweegje komt ter sprake. Ook hiervoor is een van de commissies eerder aangespro ken. De vergadering van de raad in het gemeentehuis te Burgh-Haamste- de begint om 19.30 uur en is openbaar toegankelijk. ZIERIKZEE - In Zierikzee werden twee fietsen gestolen. Donderdag avond een Batavus opoe-fiets van A. v. D. uit Zierikzee die niet afgesloten in de Sint Domusstraat stond. Vrij dagmorgen de zwarte herenfiets van W. K. uit Zierikzee die in dc tuin van zijn woning aan de Kreeftstraat stond. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's k i V Yt ZIERIKZEE - Het Nationaal Zang koor van het Leger des Heils heeft zich in het kader van het honderdja rig bestaan van het Leger des Heils gepresenteerd op het Zierikzeese Ha venplein. Op de hock van het Haven- plcin-Appelmarkt verzamelden zich ongeveer een 25 heilsoldaten, die met samenzang, gebed en persoonlijk woord de passanten van hun geloofs overtuiging blijk gaven. De belang stelling voor dc openluchtsamen komst was beperkt. Het Nationaal Koor van het Leger des Heils heeft landelijke bekend heid. Deze keer was het Zierikzee, dat werd aangedaan. Niet alleen tijdens de openluchtsamenkomst werd ge zongen, maar ook in het onderkomen van het Leger aan de Poststraat. Hiervoor werden de voorbijgangers danook opgeroepen. Halverwege de samenkomst was het de beurt aan en kele jongeren, die geschminkt en ver kleed de scetch de trein opvoerden. De samenkomst werd geleid door luitenant T. Kruisinga. De VVV heeft hierom gevraagd, omdat de Thptoe is afgesloten met een negatief saldo. De gemeente heeft de organisatie in 1985 wel een garan tiesubsidie verleend. Hieraan lag me de ten grondslag, dat de financiële positie van de VVV „indertijd verre van rooskleurig kon worden ge noemd". Maar inmiddels heeft de WV een behoorlijke verruiming ge kregen van de gemeentelijke bijdra ge. De VVV heeft volgens het college nu voldoende armslag. In navolging van een eerder geno men besluit stellen b en w nu voor om de bejaardensoos in Haamstede 180 gulden te geven ten behoeve van de viering van het dertigjarig bestaan. Het is niet gebruikelijk, dat de ge meente met jubilea van een relatief zo korte tijd steunt, maar de gemeen teraad heeft eerder gesteld, dat voor bejaardensozen uitzonderingen ge maakt moeten worden. Die kunnen nu om de vijf jaar terecht bij de be stuurders. Aanleg Voorts stellen b en w de raad voor 24.000 gulden te voteren voor de aan leg van een schoonwaterriool in Re- nesse. De scheidingssloot tussen het plan Frisoweg on het plan Stoofweg moet door de bouw van een zestal wo ningen worden overkluist. Omwo nenden hebben al eerder aan de bel getrokken met het verzoek de sloot tc dempen. Hier moet dan wel de aanleg van een schoonwaterriool op volgen. Het college wil liet bedrag uit het fonds onrendabele bedragen riole ring halen. De commissies openbare werken en financiën hebben zich eer der al kunnen verenigen met de plan nen. Dat geldt ook voor een afraste ring voor het terrein van de dienst gemeentewerken en het terreintje aan de Julianastraat tc Haamstede. De 'continuing story' tussen de ge meente en de erven Moolenburgh met betrekking tot het opheffen van het parkeerterrein Watergat te Renesse komt ook weer ter sprake. In de over eenkomst was door de gemeente een aantal voorwaarden opgenomen, dat de erven niet acceptabel vonden. De raad moét het eerder genomen be sluit intrekken om een nieuwe over eenkomst met de erven aan te kunnen gaan. ZIERIKZEE - Het feit dat de voor- rangsregels op een rotonde in Duits land anders zijn dan hier was waar schijnlijk de oorzaak dat A. M. uit Haiger-Rodenplach (Duitsland) wat laat stopte om G. v. D. uit Driebergen voorrang te verlenen op dc rotonde van Zierikzee. Bij de aanrijding die daar zaterdag op volgde werden bei de auto's beschadigd. SCHARENDIJKE - R. N. uit Delft deed aangifte van dc diefstal van zijn motorspeedboot met trailer ter waar de van 19.750 gulden. Dc combinatie stond voorzien van twee hangsloten met ketting geparkeerd in de tuin van zijn tweede woning aan dc Grove- lingenlaan te Scharendijke. Dc ket ting bleek met een ijzerzaag tc zijn doorgezaagd. Het betreft een trailer van het merk Rivah en een speedboot van het merk Glastron met hot num mer YF0250. BRUINISSE - Op de Grev^Iingcn dam bij Bruinisse vond vrijdagmid dag een aanrijding plaats waarbij een auto total loss was en drie men sen licht gewond werden. Mevrouw Z. v. R. uit Dirksland wilde de damweg oversteken om naar het Grcvelin- genstrand te rijden en zou daarbij R. V. uit Goes niet tijdig hebben gezien die met een personenauto kwam aan rijden vanuit de richting Oude Tbnge. Via een uitwijkmanoeuvre wist R. V. een hardere botsing nog te voorko men maar niettemin was zijn auto to tal loss en die van Z. v. R. aan de lin kerzijde vernield. Z. v. R. en haar beide passagiers liepen lichte ver wondingen op. WA1- Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Een enkele bui In dc nacht en ochtend mistbanken. Morgen overdag toenemende bewol king en in de middag oen enkele bui. Middagtcmperntuur 14 graden. Een zwakke tot matige naar het zuid oosten draaiende wind. Minimum temperatuur komende nacht 7 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/ni vrijdag 10 april: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60') Min.temp.: 7 graden Middagtemp.; 16 graden Windkracht zuid 3 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40') Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht west 4 Vrijdag: Af en toe zon Kan op neerslag: 40'. Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht, zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 7 april Zon op 07.02, onder 20.23 Maan op 12.21, onder 05.09 Volle Maan: 14 april (04.32) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer van dinsdag zal weinig verschillen van dat van van daag. Met zwakke tot matige zuiden wind wordt warme lucht aangevoerd. Deze stroming wordt in stand gehou den door een depressie bij Ierland, die slechts weinig van plaats veran dert. Uit het zuiden nadert morgen echter wel een storing, die mogelijk aan het eind van de middag of in de avond een bui kan brengen De bc- wolkingszone in het noorden van het land blijft min of moer op zijn plaats, waardoor daar de temperaturen wat lager blijven dan in dc rest van het land. V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1