V Pech bij aanleg weg op Stormvloedkering Weinig veranderingen bij vijf Zierikzeese Toeristendagen ten opzichte van afgelopen jaar Zadelrob op strand van Renesse 01110-13163 Zierikzee Kreeftstraat 36 to C Cs DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kop-staart botsing van drie auto's Inbraak in Scharendijke AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer WA> P£ Bitr tTTMl Wi'jiverhuizen Uw rrreiih vimm ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zomerzegels Biljartkampioenschap Défilé Nostalgie Op dinsdag 7 april brengen de Nederlandse Jaap van der Weijde van biljartvereniging KVL Vertegenwoordigers van de eilandelijke ge- Tijdens de eerste senioren-feestavond in Re- Posterijen de jaarlijkse zomerzegels uit. De ze- uit Noordgouwe werd door een beter algemeen meenten Brouwershaven en Westerschouwen nesse wekte Zeeuwse nostalgie in toneel en gels behandelen dit keer monumenten van be- gemiddelde dan Piet Vijverberg districtskampi- doen op 30 april mee aan het jaarlijkse défilé zang een groot aantal enthousiaste reacties drijf en techniek. (Pag. 6). oen tweede klas bandstoten. (Pag. 11). in Soestdijk. (Pag. 3). op. (Pag. 3). VRIJDAG 3 APRIL 1987 143ste jaargang Nr. 24111 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is niet verkeerd van beleid te veranderen als de omstandigheden veranderd zijn. Seneca ZIERIKZEE - De Zierikzeese Toeristendagen 1987 gaan weinig verschillen ten opzichte van het vorig jaar. Ook dit jaar staat het centrum van Zierikzee gedurende vijf dinsdagen volledig in het teken van de benadering van de toerist. De serie van vijf dagen wordt geopend op de Franse nationale feestdag 14 juli - quatorze juillet ge volgd door toeristische feestdagen op 21 en 28 juli en 4 en 11 augustus. De meest in het oog springende verandering lijkt de ontkoppeling van de Wielerronde van Zierikzee om de Grote Prijs Zierikzeesche Nieuwsbode van de vijf dinsdagse Toeristendagen. Het wielergebeuren staat voor 1987 gepland voor zaterdag 22 augustus. ZIERIKZEE - Het plaatsen van waarschuwingsborden op de Rijks weg 18 in verband met komende as faltering van het wegdek was donder dag de aanleiding van een kop-staart- botsing waarbij drie auto's waren bestrokken. Het ongeluk gebeurde op het stuk weg ter hoogte van Kapel- Ie. J. B. uit Burgh-Haamstede die met zijn personenauto vanuit de richting Zierikzee kwam remde voor de vrachtauto van de aannemer die mid den op de weg stond in verband met het plaatsen van de borden. C. v. Z. uit Zierikzee die achter hem reed zou daardoor op hem zijn gebotst en ook M. v. d. L. uit Bergen op Zoom die daar weer achter reed botste op zijn voorganger. De drie auto's werden licht beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. SCHARENDIJKE - Mevrouw J. S. uit Scharendijke werd er door buren op geattendeerd dat het raam van haar woning aan de Deltastraat wijd open stond. Bij onderzoek bleek dat een inbreker in de nacht van donder dag op vrijdag het huis was binnen gedrongen. Er werden sieraden ont vreemd. ..Resumerend kan worden gesteld, dat we nagenoeg doorborduren op het stramien van de Toeristendagen, zo als we dat het vorig jaar hanteerden", vertelt Ria Geluk, die namens de or ganiserende commissie het gehele ge beuren coördineert. Een en ander houdt in, dat ook dit jaar weer de ac tiviteiten op het Havenplein als hoofdattractie zullen fungeren. Af wijkend in dat verband is, dat het Havenplein dit jaar volledig vrij ge houden zal worden van kramen. Het is de bedoeling, dat alleen de onder nemers, die aan het Havenplein zijn gevestigd, naar buiten treden via ter rassen vanaf de eigen gevels. Alle an dere standhouders worden in de vier inmiddels bekende lokaties gesitu eerd". Die bekende lokaties zijn de Balie/Poststraat, het Havenkwartier, de Mol/Melkmarkt en Schuitha ven/Lange Nobelstraat. Ook in deze Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 lokaties zullen het primair de daar gevestigde ondernemers zijn, die zich presenteren, maar hun uitstallingen worden aangevuld met stands van standhouders van elders. Dat kunnen dan ondernemers of instanties zijn van binnen en buiten Zierikzee. Centraal „Veranderd is ook, dat de standhou ders niet meer bij voorbaat weten waar zij hun stand krijgen", consta teert Ria Geluk. „Er komt een cen traal aanmeldingspunt. Vanuit dat centrale punt worden de plaatsen ver deeld. Hierdoor proberen we te voor komen, dat er een soort onderlinge concurrentiestrijd tussen de diverse lokaties komt". Het is overigens niet zo, dat de lo katies totaal geen inbreng meer zou den hebben. „Buiten de door de com missie geplaatste stands staat het de. lokaties vrij om een en ander op ei-' gen initiatief aan te vullen of uit te breiden", voegt Ria Geluk toe. Om eventuele gegadigden voor een stand enigszins te stimuleren zijn de huur prijzen door de commissie enigszins verlaagd. Omtrent de invulling van het Havenplein heeft de commissie wel concrete plannen, maar een exac te omlijning is er nog niet. „Er komt in ieder geval wekelijks een grote at tractie. Vast staat, dat op een van de vijf Toeristendagen een Poolse dans groep van veertig personen aanwezig zal zijn. Ook wordt er weer onder handeld met een kintLerciccus.. Dat is vorig jaar erg goed bevallen. Verder wordt ook een para-sailinggroep uit genodigd. Andere zaken zijn nog in een te prematuur stadium". De organiserende commissie van de Zierikzeese Toeristendagen bestaat uit afgevaardigden van de vijf loka ties, een vertegenwoordiger van de Zierikzeesche Ondernemers Centrale en coördinatrice Ria Geluk. „Finan cieel kunnen we niet zo enorm veel gekke bokkesprongen doen. We moe ten zo goed en zo kwaad als het gaat binnen het beperkte budget van de ZOC blijven. Uit de opbrengsten van de standverhuur worden de muzikale attracties aangetrokken", stelt Ria Geluk. Ook de orgelconcerten staan dit jaar weer op het programma. De concerten, die aan de orgelwandel tochten voorafgaan, worden dit jaar RENESSE - Donderdagmorgen werd door enkele wandelaars een zadelrob aangetroffen op het strand van Renesse ter hoogte van de Scholderlaan. Het dier maakte een hulpeloze indruk omdat het geen kant meer uitkon. Met behulp van twee mensen van Rijkswaterstaat heeft de Rijkspolitie het dier op een brancard gelegd en met een landrover naar het politiebureau te Zierikzee vervoerd. Na telefonische onderhandelingen werd het dier naar het vliegveld Midden- Zeeland overgebracht vanwaar het per twee-motorig zweefvliegtuig naar het zeehonden opvangcentrum van Unie Hart in Pieterburen werd vervoerd. Helaas is het dier daar kort na aankomst overleden. Vermoedelijk is het dier be zweken aan ondervoeding. Zijn gewicht bedroeg niet meer dan de helft van wat gebruikelijk is. Eerder deze week werd een dergelijk dier gevonden aan het strand van Vrouwenpolder. Die zeerob overleefde zelfs niet de reis naar het vliegveld van Midden-Zeeland. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Mosselen eten in de openlucht is een van de meest geliefde bezigheden tijdens de Toeristendagen. niet in de Grote Kerk gehouden, om dat daar restauratievjgjds-zaamheden gaande zijn. Tbr vervanging wordt (waarschijnlijk) de Lutherse Kerk verkozen. Enige structurele wijziging is ook, dat de organiserende commis sie publicitair niet alleen van de Zie rikzeesche Nieuwsbode gebruik zal maken. „We stellen ook een folder sa men, waarin alle activUeiten van de Toeristendagen vermeld staan. Deze folder zal huis aan huis verspreid worden, maar ook verkrijgbaar zijn bij de diverse VVV's op Schouwen- Duiveland en bij de campings", be sluit Ria Geluk. Advertentie ailbnalé en internationale verhuizingen Emigratieverpakkingen Opslagboedels Overzeese verhuizingen Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Zacht weer Een depressie boven Frankrijk zorgt voor veel wind en veel bewol king. In de ochtend perioden met re gen. De wind is oost 5 tot 6 en draait later op de dag naar zuid en neemt dan af naar 3 tot 4 Beaufort in de avond. Zacht weer met een middag- temperatuur van 13 graden. Mini mumtemperatuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 7 april: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuid 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuid 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 4 april Zon op 07.09, onder 20.18 Maan op 09.23, onder 02.50 5 april Zon op 07.06, onder 20.20 Maan op 10.11, onder 03.50 6 april Zon op 07.04, onder 20.21 Maan op '11.11, onder 04.36 Eerste Kwartier: 6 april (09.49) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Tussen een lagedrukge bied ten westen van Frankrijk en een gebied met hogedruk boven Scandi navië en oost-Rusland staat bij ons een oostelijke stroming. Rond de de pressie circuleren een aantal storin gen die steeds dichterbij ons land ko men. De lucht die aangevoerd wordt is vrij warm, maar voelt niet zo aan. Veeleer moeten we spreken van schraal weer. Bij veel zon zou een temperatuur van 20 graden gehaald kunnen worden, maar door de aan wezigheid van de bewolking zal de temperatuur een waarde van 12 tot 16 graden aanwijzen. Uit deze bewol king kan morgen plaatselijk wat re gen vallen. Grote hoeveelheden wor den echter niet verwacht. Er staat een matige tot krachtige oostenwind. In de komende dagen is er sprake van weinig verandering. NEELTJE JANS - Pech voor de werkers aan de verkeersweg over de Storm vloedkering. Eén van de portaalkranen die de verbredingsflappen op hun plaats moeten brengen is defect. Een en ander heeft volgens Rijkswaterstaat-voorlichter Jos Geluk geen nadelige invloed op het werk schema. Om geen risico te lopen wordt de andere in gebruik zijnde portaal- kraan aan een uitgebreide inspectie onderworpen. Van de kant van Rijkswa terstaat wordt ontkend dat een en ander eerder tot ongelukken zou hebben geleid. Om de negen bij zes meter grote en 50 ton wegende verbredingsflappen op hun plaats te brengen wordt ge bruik gemaakt van grote portaalkra nen. Deze portaalkranen pakken de flap op met behulp van hijsstangen die met koppelstukken aan de kraan bevestigd zijn. Eén van die kop pelstukken nu blijkt defect. Gevolg is dat een opgehesen flap niet geheel recht aan de hijsstangen hangt. Om niet achter te raken op het werksche ma is nu de volgorde van werkzaam heden veranderd. De afwerking van de eenmaal op hun plaats gebrachte flappen wordt nu gedaan voordat er een nieuwe flap aangebracht wordt. Naar aanleiding van het defect wor den niet alleen alle kranen geïnspec teerd, maar wordt ook bezien of een kleine wijziging in de constructie dergelijke defecten in de toekomst kan voorkomen. Op schema Overigens verlopen de werkzaam heden aan de verkeersweg over de Stormvloedkering goed op schema. Tben in augustus vorig jaar begonnen werd met het aanbrengen van de flap pen rekende men vier werkdagen per flap. Nu doet men het in tweeëneen- halve dag. In totaal dienen over een lengte van drie kilometer de verbre dingsflappen aan weerszijden van de weg aangebracht te worden. Volgens voorlichter Jos Geluk is men inmid dels ruim over de helft. Men hoopt voor de bouwvakvakantie dit jaar klaar te zijn met de verbreding.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1