Verbouw stadhuis Brouwershaven naar aannemer uit Vlissingen Drie bedrijven tonen draagbare kleding, schoenen en kapsels Borssele dicht levert geld op 4 Totale kosten 1.700.000 gulden BROUWERSHAVEN - Wanneer de gemeenteraad ak koord gaat zal de aanpassing van het Brouwse stadhuis en de nieuwbouw van de secretarie in het naastgelegen pand worden opgedragen aan aannemingsbedrijf Ste- gink bv uit Vlissingen. Bij een onderhandse aanbeste ding, waarbij twee bedrijven uit Schouwen-Duiveland waren betrokken, bleek dat Stegink de meest concurre rende inschrijving deed. Het Vlissingse bedrijf wil de werkzaamheden uitvoeren voor een totaalbedrag van 1.016.040 gulden. Met de overige kosten zoals de in richting van de gemeentesecretarie en stadhuis, de advieskosten, bouw kosten voor derden buiten het bestek, en de dakisolatie van het bestaande stadhuis erbij gerekend, is het totale bedrag wat het karwei gaat kosten gepland op ruim 1.700.000 gulden. Klein en onpraktisch Zoals in onze Oudejaarsbijlage ook uitvoerig is beschreven heeft het ge meentebestuur van Brouwershaven tot de kapitale ver- en nieuwbouw be sloten omdat de wijze waarop de ge meentesecretarie momenteel is ge huisvest te klein en onpraktisch is. Tevens wil men ruimte creëren voor het Brouwse gemeentearchief dat zeer oud en uitgebreid is en dat van wege plaatsgebrek in Brouwershaven momenteel nog in Nieuwerkerk is on dergebracht. Men maakt van de ver bouwing tevens gebruik om het mo numentale gebouw aan te passen voor mindervaliden en invaliden. De verbouwing houdt in dat het huidige pandje naast het stadhuis waarin de gemeentesecretarie is ondergebracht volledig zal worden gesloopt. Daarna zal het worden vervangen door een nieuw pand van drie verdiepingen in n ZIERIKZEE Jaarfeest CJV Onder de titel Vlieg mee met CJV organiseert de CJV Samen Verder op vrijdag 3 april haar jaarfeest in de Concertzaal .te Zierikzee. De avond zal worden ingevuld met dans, caba ret, zang en toneelspel. Aanvang 19.30 uur. Opening speeltuin De Meester Breetveltspeeltuin naast de Theo Thijssenschool te Zie rikzee wordt op zaterdag 4 april weer geopend. Vanaf 14.00 uur zijn alle kinderen een seizoen lang welkom om te komen spelen. Ter gelegenheid van de opening wordt een ballonnen wedstrijd gehouden. Er is levende muziek en de kinderen worden ge trakteerd. Vanwege het langzaam maar zeker minder worden van de subsidie is de financiële situatie van de speeltuin van dien aard dat dit jaar geen nieuwe speeltuigen ge plaatst konden worden. De be heerster mevrouw van Dongen- Saman is ook dit jaar weer bereid ge vonden om het toezicht op de speel tuin op zich te nemen zodat de kinde ren veilig kunnen spelen. Kleding De kledinginzameling van de Stichting Mensen in Nood op Schou wen-Duiveland heeft 11.500 kilo kle ding opgeleverd. Directeur van de stichting, F. J. G. Wijsen, laat weten bijzonder tevreden te zijn met het re sultaat, dat volgens herii aan alle vrijwilligers en gevers te danken is. NEELTJE JANS Wordt gezocht! Zo moe als een hond was de Belgi- 'sche binnenschipper na een urenlan ge zoekactie naar z'n twee honden. De herdershond en een cocker-spaniël waren begin deze week zoek geraakt op de Neeltje Jans waar de schipper met z'n schip Ron stortsteen lag te lossen. Na het hondeweer van het weekend waren de huisdieren zo dar tel als een hond van boord gegaan voor wat broodnodige beweging aan de wal. Maar waarschijnlijk was bij de beide speelmakkers het jacht instinct bij het zien van enkele konij nen sterker dan de trouw aan de baas en die dag en heel de nacht bleven de honden op het grote eiland zoek, on danks inspanningen van het schip- persechtpaar, de bewakingsdienst en eilandbewoners". Het leek een hon- debaan de dieren te vinden maar de andere morgen werd de herder toch terug gevonden terwijl met grote ze kerheid werd aangenomen dat de cocker-spaniël over de Roompotke ring was gelopen richting Noord- Beveland. En inderdaad, 's middags kwam vanuit een dierenasiel in Mid delburg het verlossende telefoontje dat daar een gevonden cocker ge bracht was. Na het ophalen van z'n hond kon de schipper met een flinke vertraging de terugreis aanvaarden. RENESSE 1 April De 1 april-plaag heeft zich ook in Renesse voltrokken, waar een bord de verkoop van kleuterschool de Duinkonijntjes aankondigde. Hoewel het bij een ieder bekend is, dat de kleuters te zijner tijd inderdaad an dere huisvesting krijgen, was het voor een van de kleuterleidsters nu toch nog iets te vroeg. Hevige con sternatie dus. De kleuterleidster bel de meteen met de gemeente, die enke le mensen op locatie stuurde. Het bord werd aangetroffen en meteen weggehaald. De Duinkonijntjes kun nen rustig blijven zitten, want er heeft zich volgens de laatste berich ten nog geen koper aangemeld. SCHARENDIJKE Opbrengst collecte Kinderbescherming De collecte in Scharendijke ten be hoeve van het Nationaal Fonds voor de Kinderbeschex-ming heeft 435,20 gulden opgebracht. Collectanten en gevei's hartelijk dank. DREISCHOR PJZ-activiteiten Vrijdag 24 april houdt de PJZ, afde ling Schouwen-Duiveland een kaart en spelavond in het Dorpshuis. De avond begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Bezoekers mogen ook zelf spelletjes meenemen. Op zater dag 9 mei is er weer het jaarlijkse vol leybaltoernooi in Sporthal Onderdak in Zierikzee. Opgave: 01113-1389. Ook zijn er nog plaatsen beschikbaar voor de reis naar Amerika eind juni-begin juli dit jaar. Opgave bij de bestuurs leden. NIEUWERKERK Programma Oranjevereniging Ondanks een tekort aan bestuursle den heeft de Oranjevereniging Nieu werkerk weer een uitgebreid pro gramma voor Koninginnedag samen gesteld. Woensdag 29 april is er 's avonds Oranjebal met de '80-ers'. Het Oranjebal wordt gehouden in het Dorpshuis en begint om 20.00 uur. Er wordt onder andere een verloting ge houden. Op Koninginnedag 30 april zijn er van 10.00 tot 11.30 kinderspe len op het schoolplein van de Dob belsteen. Om 13.00 uur begint de ver klede optocht. Deze staat dit jaar in het teken van het 50-jarig jubileum. Opstellen bij het Dorpshuis. Daar krijgen de kinderen ook een ballon. De ballonnen worden later op het sportveld opgelaten na het spelen van het volkslied. Oefening en Uit spanning zorgt voor de muzikale be geleiding. Om 14.15 begint de zeskamp op de Kerkring. De volgende verenigingen doen hieraan mee: voetbal, korfbal, damesbiljart en tennis. Om voor de nodige sfeer te zorgen speelt er een 'dweilband'. Versnaperingen zijn te verkrijgen bij een consumptietent. Kinderen krijgen tegen inlevering van een bon een traktatie. De prijs uitreiking van de zeskamp is om 16.15 uur. De dag wordt besloten met een een gekostumeerde voetbalwed- sti'ijd. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur en wordt gespeeld op het sportveld van SKNWK. De organisa tie zoekt hiervoor nog spelers die niet op voetballen zitten. Opgave bij me vrouw C. Hart (01114-12629). De be jaarden krijgen een anjer aangebo den. NIEUWERKERK Opbrengst collecte De vorige week gehouden collecte ten bate van de Kinderbescherming bracht 470,70 op. Een woord van dank aan de collectanten is dan ook zeker op zijn plaats. OOSTERLAND Breng eens een zonnetje Vrijdag 3 april verzorgt de Oranje vereniging Oosterland weer het ont spanningsprogramma Breng eens een zonnetje. De avond, die voor iedereen toegankelijk is, begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het dorpshuis Oosterhof. De Oranjevereniging heeft zoals gebruikelijk voor een ge varieerd programma gezorgd met muziek, sketches en conference. Oud papier Ten bate van de zending van de Ge reformeerde Gemeenten wordt op za terdag 4 april oud papier en vodden opgehaald. De actie start om 9.30 uur. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. Collecte Kinderbescherming De collecte ten bate van de Kinderbe scherming heeft in Oosterland 752,75 opgebracht. Gevers en collec tanten worden namens de organisatie hartelijk bedankt. een stijl die is aangepast aan het historische stadhuis. Van binnenuit worden verbindingen gemaakt met het huidige stadhuis en er komt ook een lift in het gebouw waarmee men sen die slecht ter been zijn alle afde lingen zonder moeite kunnen berei ken. Tijdens de verbouwing die naar verwachting binnenkort zal aanvan gen en voor het einde van dit jaar ge realiseerd zal zijn wordt de secretarie tijdelijk ondergebracht in het stad huis. De gemeenteraadsvergaderin- gen worden afwisselend in de dorps huizen van de verschillende kernen van de gemeente Brouwei'shaven ge houden. t Het ontwerpplan dat is vervaar digd door architektenbureau Kraa- mer Partners Uit Rotterdam/Schud- debeurs heeft de goedkeuring gekre gen van de Rijksdienst voor Monu mentenzorg. Het gemeentebestuur dat al vele jaren met deze plannen bezig was heeft hiervoor een reserve opgebouwd die per een januari 1987 bijna 800.000 gulden bedroeg. Het restantbedrag van ruim 900.000 kan volgens het college van b en w in een keer worden gedekt uit de pot eigen kapitaal zonder bepaalde bestem ming. Het restant van het eigen kapi taal bedraagt daarna bijna 160.000 gulden. In een openbare raadsverga dering die plaatsvindt op maandag 6 april zal het college de raad voorstel len het krediet van ruim 1.700.000 gulden te verlenen. Het aannemers bedrijf uit Vlissingen de verbou wingsopdracht te geven en akkoord te gaan met het tijdelijk onderbren gen van de secretarie in het stadhuis en het houden van de gemeenteraads vergaderingen in de verschillende dorpshuizen. De vergadering begint om 19.30 uur. Een van de bouw schetsen van het Brouwse stadhuis. BRUINISSE Jan Kooman overleden Begin deze week is in de leeftijd van bijna 80 jaar overleden Jan Adriaan Kooman uit Bruinisse, ge pensioneerd hoofdonderwijzer. Jan Kooman was zoon van een veld wachter die vanuit 's-Gravenpolder Bru als standplaats kreeg. Zoon Jan ging in het onderwijs en stond begin jaren dertig in Bru voor de klas, toen De Wolf hoofdmeester was. Vervol gens trok hij het land in, naar Leer dam en werd daarna in Rilland hoofd van de school. Darna stond hij in Lan- gerak, Marken, Tholen, Rheden en Ooltgensplaat. Na z'n pensionering keerde hij terug naar Bru, waar ook z'n vrouw vandaan kwam. Muziek roept jeugd De muziekvereniging Nu met Hope heeft bij monde van Bram van de Berge een dringend beroep op de jeugd gedaan om lid van de muziek vereniging te worden. In een persoon lijk schrijven aan alle schoolkinde ren roept hij de jeugd op om actief bij het muziekgebeuren betrokken te ra ken: „Jullie weten allemaal dat er een muziekvereniging op Bru is, dat een dorp zonder muziek eigenlijk niet kan, dat de muziek nu erg veel nieuwe leden kan gebruiken, dat de opleiding tot muzikant niets kost en heel plezierig is, kortom dat we jullie nodig hebben. Waarom komen jullie dan niet? Is de jeugd van Bru anders dan op andere dorpen of durven jullie niet", daagt Van de Berge de jeugd uit. Hij vraagt de muzikanten-in spé om geheel vrijblijvend eens langs te komen op dinsdagavond in het Dorpshuis als de muzikanten oefe nen. Ook de drumband kan nog leden gebruiken. De oproep van de gedreven muzi kant heeft inmiddels al twee nieuwe jeugdleden opgeleverd, en als één schaap over de dam is Misthoorn De misthoorn van de Krammerslui zen blijft de gemoederen flink bezig houden in Bruinisse. In de tweede mistperiode nadat de misthoorn geïnstalleerd is, in de nacht van maandag op dinsdag, hebben velen door het penetrerende geluid een sla peloze nacht beleefd. Het geluid van de misthoorn werd zelfs tot in Nieu werkerk en Sirjansland gehoord, zo krachtig en indringend produceert de misthoorn z'n decibels. Op het ge meentehuis van Bru kwamen nog al wat klachten binnen. Het geluid van de hoorn wordt in Bru ervaren als bij zonder onprettig omdat het het nor male levenspatroon in het vissers dorp sterk beïnvloedt, negatief wel te verstaan. GOES Bijeenkomst Women's Aglow Fellowship Woensdag 8 april houden de vrou wen van Women's Aglow Fellowship een bijeenkomst in Hotel Terminus. De bijeenkomst begint om 9.45 uur. Kinderoppas is aanwezig. Spreekster is Dieke Hemminga uit Amsterdam. Afscheid directeur GAK Op 1 mei gaat M. L. 't Hart, dis trictsdirecteur van het GAK, met de VUT. Er komt dan een einde aan een periode van 45 jaar waarin hij ten dienste van de uitvoering Sociale Verzekeringswetgeving werkzaam was. Op woensdag 22 april wordt om 14.00 uur in het bedrijfsrestaurant van het GAK een afscheidsreceptie gehouden, 't Hart wordt opgevolgd door mr. F. A. Pieters. GRONINGEN - Uit een onderzoek van en kele Groninger weten schappers blijkt dat onmiddellijke sluiting van de kerncentrales Dodewaard en Borsse le zo'n 450 miljoen gul den oplevert. De resul taten van het onder zoek staan in het in Groningen gepresen teerde Tsjernobyl Ma gazine. De door de regering ingestel de commissie Beek becijferde vier jaar geleden dat .sluiting vijf miljard gulden zou kosten, al werd dat bedrag later aan zienlijk lager getaxeerd. De Groningers kwamen toen ook al met een heel andere uit komst en concludeerden dat de sluiting juist geld zou opleve ren. Het onderzoek in Tsjerno byl Magazine is een vervolg er op en werd uitgevoerd in opdracht van de PvdA, D66, PPR en PSP en door verschil lende milieu-organisaties. In het Tsjernobyl Magazine - een speciaal nummer van het energieblad Allicht - wordt de balans opgemaakt van „een jaar Tsjernobyl". De Neder landse kernenergieplannen staan daarbij centraal. Met het Magazine willen de initiatief nemers tegenwicht geven aan de „geruststellende informatie over Tsjernobyl door de Neder landse regering". Het Tsjernobyl Magazine ligt vanaf woensdag in tweedui zend boekhandels en kiosken in ons land. Het wordt tevens verspreid onder alle kamerle den en fractievoorzitters in ge meenteraden. Het blad is een initiatief van het Fonds Milieu vriendelijk Energiebeleid, waarin verschillende milieu organisaties samenwerken. NPB-Tholen 100 jaar De afdeling Tholen van de Neder landse Protestanten Bond viert zater dag 23 mei haar honderdjarig jubi leum. De eigenlijke viering wordt voorafgegaan door een symposium met als thema; vrijzinnige geloofsge meenschappen vroeger nu straks. Dit symposium wordt gehou den in sport- en gemeenschapscen trum Meulvliet in Tholen en begint om 10.30 uur. Aansluitend daarop, om 15.00 uur, begint de jubileumviering. Lente modeshow in Bruinisse BRUINISSE - Wel modieus maar met de nadruk op draagbaar en praktisch. Dat was de indruk die men kreeg van de kleding, schoenen en kapsels die werden ge presenteerd tijdens een lente modeshow in de zaak van Pleune Mode in Bruinisse. Het echtpaar J. W. van den Berg dat nu ruim twee jaar deze modezaak runt nam voor het eerst het initiatief om op deze wijze dff nieuwe collectie aan hun dorpsgenoten te tonen. In samenwer king met Ouist Schoenen en hairstudio Huib die kapsels en make-up verzorgde werd het een afgeronde show die heel wat Bruse dames naar de Nieuwstraat lokte. Een nieuwe techniek waarmee het haar van soepel vallende grove krul len wordt voorzien. De Bruse kapper leefde hierop al zijn fantasie uit door uitgaande van deze basis Mariska tel kens weer van een ander kapsel te voorzien. Zij showde ondermeer een van de weinige jurken die in het lentemode beeld voorkomen. Een model van po lyester/katoen in aqua/witte streep- dessin. Aan de bovenkant wijd en taps toelopend in een strakke rok. De jurk had een dubbele knoopslui- ting en een laag uitlopende rever- kraag. Maar de meeste modellen die werden geshowd bestonden uit drie delige combinaties van rok of broek met topje en daaroverheen een blou se of jasje. Combinatiemogelijkhe den te over dus en zoals ladyspeak- ster Tineke meerdere malen benadrukte: alle onderdelen zijn los te koop. Bij de combinaties kwamen zowel sjieke plooi- en plissérokken voor als meer sportieve wijde rokken en broeken. De blouses konden los en als jasje worden gedragen of in de rok waardoor vaak de indruk van een jurk ontstond. De stoffen in de collectie van Pleune Mode waren in vele gevallen viscose, polyester/ka toen, katoen en tricot. Ladyspeakster Tineke Deering in troduceerde vijf dames uit Bruinisse die als mannequin fungeerden en ui teraard vooral hun out-fit. Zoals de mode het dit jaar voorschrijft waren daarbij de kaki- en zandkleuren ruim vertegenwoordigd. Ze werden ge toond in broeken, rokken, jasjes, blouses en topjes die op allerlei ma nieren met elkaar konden worden ge combineerd. Kleding waarbij de zandkleurige basistinten vaak wer den gecombineerd met aqua en groentinten verwerkt in safari- of jungleprinten. Een ander item voor dit seizoen zijn de streepdessins. Zij werden bij Pleune Mode onder ande re getoond in de combinaties zwart wit, marineblauw-wit, grijs-wit, aqua-wit en rood-grijs. Vaak met ver rassende effecten door het speelse ge bruik van lengte met breedtestrepen en smalle en brede strepen bij elkaar. Ook bij deze lente modeshow bleek dat de spijkerstof nog volop aanwezig is in het modebeeld. Safari-look Maar wel op meer elegante wijze dan men tot nu gewend was. Zoals ook bleek uit de jeansrok die Ilona toonde in combinatie met een witte T- shirt versierd met een print en glim mende kraaltjes. Zij droeg hierbij passende schoentjes van jeansstof met een spijkermotief op het voor blad. Een voorbeeld van de kaki mode toonde Mariska met een effen zomerparka in deze tint. Het losse jasje was geheel volgens de safari- look uitgevoerd met een dubbele blinde sluiting en grote zakken. De bijbehorende pantalon had smal toe lopende pijpen en de blouse die zij er onder droeg was uitgevoerd in een safari-print. Uit de collectie van Quist Schoenen die bij de kleding werd getoond bleek dat de pumps deze zomer volop in het modebeeld voorkomen. Vaak met een halfhoge hak en openge werkt teen- of hielstuk. Een prakti sche mode waarbij ook de sandalet, collegeschoen en de sportieve stap pers niet zijn weg te denken. In Brui nisse werden hiervan vele, vaak speelse voorbeelden getoond. Zoals een veter-collegeschoen met afneem bare jamborieklep en kleurige san- dalets waarin elastiek was verwerkt. Dat men ook in een Hollandse zo merbui zowel modisch als praktisch gekleed kan gaan toonden Briena en Lenie met regenmantels. Briena showde een eenvoudig klassiek mo del met knopen op het rugpand en epaletten op de schouders en Lenie liet een heel bijzonder model zien dat was uitgevoerd in een glanzende grijs/blauwe streepstof. De mouwen waren vanuit het losvallende rugstuk ingezet. Kleur in kapsels Alle modellen werden gekapt en opgemaakt door hairstudio Huib. De haarstylist maakte daarbij veelvul dig gebruik van kleur. Door middel van een parlemoerkleurige, bruine of rode kleurversteviger kregen de kap sels van de modellen een bijzonder ef fect. Huib bracht ze in model met de föhn. In het haar van Mariska had hij een 'zure permanent' aangebracht. Modieus.. tl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 4