Spitten voor Boomplantdag streeknieuws Voetgangersgebied 1 April Nationale Boomrooidag Solidariteit nodig om rechten van ouderen te beschermen Opgevoerde bromfietsen Aanrijding in Zierikzee Auto knalt tegen bloembak Diefstal fietsen Aanrijding door overstekende eenden Inbraakpoging Burgh- Haamstede Brand in auto Brouwershaven Doorgereden na parkeersehade Diefstal van auto Geen bommen maar bomen op Boomfeestdag Bruinisse Brand in Scharendijke 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 april 1987 Nr. 24110 3 ZIERIKZEE - Ruim twintig leerlingen van de OBS Theo Thijssen te Zierikzee gingen woensdagmorgengewapend met zagen, schoppen, emmers en laarzen op weg om de bomen die in de omgeving van hun school langs de Calandweg stonden om te zagen. De aanléiding hiertoe was de brief van ene meneer Van der Hak die op 1 april een Nationale Boomrooidag had ingesteld. Hij was namelijk van mening dat bomen alleen in het bos thuishoorden en niet langs de wegen omdat ze daar gevaar op zouden leveren wanneer ze omvallen. Een rol papier om een boom met het opschrift één april bracht de kinderen snel op andere gedachten. Van der Hak werd ontmaskerd als een van de groepsleiders van de basisschool. Aan de Verseputseweg Kerkwerve en Kuyerdamseweg te Ellemeet KERKWERVE - Bij het ontwerpen van de gemeente- vlag van Middenschouwen heeft men waarschijnlijk nog niet gedacht aan toekomstige Boomplantdagen. Maar niettemin was het eikeblad dat rechts bovenin deze drie kleur wapperde zeer toepasselijk voor het ijverige spit- en plantwerk van tien leerlingen van de OBS Prinses Ire ne uit Kerkwerve. In een strook berm aan de Verseputse weg die werd gemarkeerd door de Nederlandse- en de ge- meentevlag plantten zij in het kader van Boomplantdag 17 i$P<?n en een groot aantal meidoorns. Met dezelfde ijver werd dat in Elle meet gedaan door de hoogste groepen van OBS 't Mêêtje die langs de Kuy erdamseweg 18 linden in de bodem zetten. Zij deden dat onder het toe ziend oog van burgemeester W. den Boer. In Kerkwerve was het wethou der W. G. Renden die overigens net zo hard meespitte als de kinderen van de Prinses Ireneschool zelf. Rioleringswerken Het was voor het eerst sinds drie jaar dat' er. in Kerkwerve weer een Boomplantdag kon worden gehou den. De aanleiding hiervoor waren de rioleringswerken waarvoor een ge deelte van de berm van de Verseput seweg moest worden opengebroken en de beplanting verloren ging. De gemeente Middenschouwen meldde aan alle vier de basisscholen de mo gelijkheid om dit jaar in het kader van Boomplantdag gemeentewerken een handje mee te helpen bij de be plantingswerkzaamheden. Want be halve in Ellemeet bestond ook aan de Akkerbloemstraat te Scharendijke, waar woningen zijn opgeleverd, de mogelijkheid om groen te planten. slX V/;- 3- - yj -■ r -188 - x v Onder leiding van mensen van de dienst gemeentewerken werd er door de kinderen druk gespit om latigs de Verseput seweg nieuwe beplanting aan te brengen. Vervolg van pagina 1 tiging gedaan, maar het accent viel toch voor een groot gedeelte op de re creatie; bingo-middagen, busreizen en dergelijke. Gelukkig is dat nog steeds het geval. Voor een groot deel van- de ouderen is dat vaak de enig overgebleven contact-mogelijkheid en dat moet gewoon zo blijven. Aan de andere kant: het aantal ouderen neemt steeds toe en er komt bij wijze van spreken een ander soort oudere naar voren. Beter opgeleid, jonger (VUT), mondiger. Een groep die wei nig behoefte heeft aan bingo en mee willen doen, mee willen beslissen, mee willen praten over bun belangen waar dan ook". Volwaardig In tegenstelling tot andere maatre gelen van de minister is de ANBO met hem eens dat ouderen zolang mo gelijk zelfstandig moeten blijven. Boogerd: ,,Dat willen ze ook, graag zelfs, maar dan wel, als het nodig is, met hulp. De ANBO streeft ernaar de oudere een volwaardig deelnemer aan het maatschappelijk leven te la ten zijn". ,,Als er wat is te doen, doen we mee", aldus directeur H. A. Schipper van de Prinses Ireneschool. Van de vier ba sisscholen in de gemeente werd al leen door beide openbare scholen (tij dig) positief gereageerd op het voorstel van de gemeente zodat het groen in Scharendijke door gemeen tewerken zelf zal worden ingepland. De plantwerkzaamheden in Kerk werve werden vooraf gedaan door een bijeenkomst in de kantine op het sportveld. Wethouder Renden wees de kinderen op de functie en het be lang van bomen in het algemeen en vooral op Schouwen-Duiveland. „Bij de watersnoodramp van 1953 zijn veel bomen verloren gegaan". Hij vertelde hoe na die tijd veel snel groeiende bomen zoals populieren zijn aangepïand waarvan er nu weer een aantal moet worden gerooid. De iepen die in het kader van Boom plantdag aan de Verseputseweg een plaatsje kregen zijn van een soort die resistent is tegen de beruchte iepen ziekte. De kinderen die de plant werkzaamheden uitvoerden kregen namens de gemeente een werkpak ket over Boomplantdag aangeboden en als persoonlijke herinnering een vaantje. Negenkamp pleitte in zijn inlei ding voor een goede samenwerking tussen de FNV en de ouderenbonden. „Er is solidariteit nodig tussen de werkende en de niet-werkende oude ren. Als vakbond hebben we een on derhandelingspositie opgebouwd. We hebben bepaalde wapens achter de hand. Een werkgever kan onder druk gezet worden. Maar een vakbond is meer dan een loonfabriek. Het gaat ook om de positie in de maatschap pij. Maar op dat gebied hebben we geen machtsmiddelen". Negenman bracht nog naar voren dat de AOW in dertijd één van de verdiensten van de vakbond is geweest. „Maar het ont breekt de vakbond aan middelen om die verworven rechten te bescher men". Negenman constateerde een verslechtering in het stelsel van so ciale zekerheid. ,,Er is strijd nodig, en solidariteit is belangrijk". ZIERIKZEE - Tijdens een controle waarbij de politie gebruik maakte van een snelle motor werden vijf bromfietsen aangehouden die waren opgevoerd. In één geval ging de opge voerde brommer zelfs harder dan de politiemotor kon. Desondanks kon hij worden aangehouden. Alle opge voerde bromfietsen werden uit het verkeer genomen en tegen de eige naars werd proces-verbaal opge maakt. ZIERIKZEE - Bij de stoplichten aan de Nieuwe Kooiweg/Laan van Sint Hilaire bij Zierikzee vond dins dag een aanrijding plaats waarbij twee auto's werden beschadigd. M. v. 't. H. uit Zierikzee stond, komend vanuit de Laan van Sint Hilaire, te wachten bij de stoplichten toen J. v. P. uit Hoofdplaat van achteren op zijn auto zou zijn gereden. Beide perso nenauto's werden respectievelijk aan de voor- en achterzijde beschadigd. ZIERIKZEE - De laagstaande zon zou er de oorzaak van zijn geweest dat P. M. d. B. uit Nieuwegein de bloembakken niet opmerkte die on langs in de Poststraat te Zierikzee zijn geplaatst. Woensdagmorgen om ongeveer negen uur reed hij er ko mend vanaf de richting Weststraat met een knal tegenaan. De personen auto van P. M. d. B. werd daardoor zwaar beschadigd. En ook de bloem bak die eigendom is van de gemeente Zierikzee liep een schade op van on geveer 2400 gulden. ZIERIKZEE - In Zierikzee werden twee fietsen gestolen. In de nacht van zaterdag op zondag het rijwiel van A. J. d. R. uit Zierikzee dat afgesloten voor de woning van de eigenaar in de Verrenieu west raat stond. Het was een groene fiets van het merk Zand- voort. Woensdag werd de bruine he renfiets van J. H. uit Ouwerkerk gestolen uit de fietsenstalling van de RSG. Ook dit rijwiel stond op slot. BURGH-HAAMSTEDE - Een aan tal overstekende eenden was de oor zaak van een aanrijding op de Hoge- weg te Burgh-Haamstede die woensdag plaatsvond. P. M. d. G. uit Haamstede remde voor de dieren en daardoor zou K. A. R. uit Burgh bo venop zijn auto zijn gereden. De auto's werden respectievelijk aan de achter- en voorzijde beschadigd en P. M. d. G. liep een gekneusd scheen been op. De eendenfamilie maakt het goed. BURGH-HAAMSTEDE - In de nacht van maandag op dinsdag werd een poging gedaan om de achterdeur van een huis aan de Hogeweg open te breken. De eigenaar van het huis is de heer K. Het lukte de inbrekers niet om binnen te komen zodat de schade beperkt bleef tot een kapotte deur. BROUWERSHAVEN - Mevrouw K. v. S.-Z. uit Brouwershaven werd woensdagmiddag opgeschrikt toen zij zag dat de verf op de motorkap van haar auto begon te bladderen toen zij het voertuig voor haar wo ning aan de Roos wilde parkeren. Een buurman die zij waarschuwde verbrandde zijn vingers toen hij de motorkap van het voertuig wilde ope nen voor onderzoek en tegelijk sloeg het voertuig met een klap spontaan aan en vloog de motor vermoedelijk door kortsluiting in brand. De brand weer uit Brouwershaven die binnen enkele minuten ter plaatse was wist het vuur snel te blussen met poedel en een hogedruk waterspuit. BRUINISSE - De heer D. W. B. uit Lunteren was niet blij toen hij ont dekte aat zijn auto die stond gepar keerd op het parkeerterrein bij de Hageweg bij Aquadelta was bescha digd zonder dat de dader zich had ge meld. De aanrijding gebeurde zater dag, hij deed dinsdag aangifte bij de politie. BRUINISSE - In de nacht van een op twee april werd de auto van C. S. uit Bruinisse gestolen. Het betreft een blauwe BMW met kenteken JF- 46-PD die stond geparkeerd voor de woning van de eigenaar in de Koning in Julianastraat. De waarde bedraagt 20.000 gulden. Vervolg van pagina 1 meentebestuur de gelegenheid geschonken om na al die woorden ook een daad te verrichten in het ge zamenlijk planten van 27 eikebo men", aldus burgemeester Hekman. Om het plantwerk mogelijk te maken is aan de Molenweg eerst gekapt. Hekman: „Wij doen dat in gedeelten, anders zou het rondom ons dorp te kaal worden. Zoals jullie wellicht ge hoord hebben konden er na de wa tersnoodramp in 1953 vanwege hét grote zoutgehalte in de bodem in hoofdzaak alleen maar populieren, wilgen, en elzen op ons eiland wor den geplant. Dit zijn sterke en snel groeiende bomen en deze bomen heb ben tot op heden ons landschap het aanzien gegeven". „Jullie zullen ook wel gehoord heb ben dat het van belang is dat er zoveel mogelijk variatie in de bomen is en zodoende is nu de keus gevallen op ei kebomen. In tegenstelling tot de ge rooide populieren, die maar 25 a 30 jaar oud kunnen worden, kan een eik SCHARENDIJKE - Tijdens ver bouwingswerkzaamheden in het woonhuis bij molen De Lelie in Scha rendijke is een brandje ontstaan waarbij een persoon met ademha lingsmoeilijkheden in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Het huis en bedrijf zijn onlangs overgenomen door de heren B. V. uit Breda en O. uit Amsterdam. Tot de verbouwings werkzaamheden die plaatsvonden behoorde de aanleg van een kachel. Toen deze vanwege het koude weer werd aangestoken vatte een houten wand vlam omdat de kachelpijp die daarachter liep oververhitting zou hebben veroorzaakt. De werkers kon den het brandje in eerste instantie zelf blussen. De brandweer van Mid denschouwen verrichtte de nablus- werkzaamheden. MIDDELBURG Expositie In het Zeeuws Kunstenaarscentrum te Middelburg wordt van 3 april tot en met 30 mei een expositie gehouden van schilderijen van Minne Vijver, beelden van Theodor Schokker en monotype's/olieverf van Dirk van Voorst. De expositie is dagelijks ge opend. Op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur. Op maandag van 17 .30 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. wel zes- tot achthonderd jaar worden en 30 meter hoog". Daden „Geen woorden, maar daden", hield Hekman zijn jeugdige gehoor voor. En hij bedoelde daarmee niet alleen het planten van bomen, maar ook het verantwoord omgaan met de natuur. „Geen bomen of planten vernielen, geen afval en andere ongerechtighe den achter je neer gooien en niet met je fiets over de grasperken racen. Vooral de laatste tientallen jaren heb ben de mensen zeer onzorgvuldig met de natuur en het milieu omgegaan en als de mensen daar niet beter voor gaan zorgen en beter gaan beheren voor het mensdom en al wat er op aarde leeft kan dat ernstige gevolgen hebben". „En dat is nu juist het doel van de Boomfeestdag. Jongens en meisjes trachten bij te brengen dat zij het in de toekomst beter moeten doen", al dus Hekman. „Kortom: het gemeen tebestuur rekent op jullie aller me dewerking om de 'beplanting en het milieu in onze gemeente schoon te houden en goed te verzorgen". Na de toespraak van Hekman ging men in optocht van het dorpshuis naar de Molenweg voor het eigenlijke werk. De kinderen werden bij het planten geholpen door mensen van gemeentewerken. ZIERIKZEE - De Zierikzeese commissie van advies en bijstand voor ver keerszaken buigt zich maandag 6 april over een rapport van de Schauwen- Duivelandse politie, waarin gesproken wordt over het voetgangersgebied in het centrum. De politie heeft voorgesteld om de tijdsduur van het autoverbod terug te brengen van 10.00-17.30 uur naar 12.00-17.30 uur. Tevens vraagt de po litie de gemeente in overweging te nemen om het voetgangersgebied toegan kelijk te maken voor fietsers. Nu lopen de fietsers de kans een bon te krijgen, wanneer met de tweewieler door het voetgangersgebied gefietst wordt. De openbare commissievergadering in het Zierikzeese stadhuis begint om 19.30 xiur. Voorts spreken de leden over de middellange termijnplanning 1988-1991, het betaald parkeren in het centrum, de aanleg van parkeerplaatsen in Slab- berswerf en de reconstructie van de Lange Nobelstraat ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur). 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41.00; per jaar f 156,50; losse nummers I 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% BTW Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BT W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3