De laatste keer op stap ^4 Voorstel om ook homeopaten in vestigingsadviescommissie voor huisartsen op te nemen Geen bommen maar bomen op Boomfeestdag Bruinisse Solidariteit nodig om rechten ouderen te kunnen beschermen DE ZIERIKZEESCHE COURANT PÊ lltf* Sterke bezetting vv Zierikzee- toernooi ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 2 APRIL 1987 143ste jaargang Nr. 24110 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ziekenfonds Planten en rooien Stadhuis Bekerfinale Het Ziekenfonds Schouwen-Duiveland 'oude Op enkele plaatsen op Schouwen-Duiveland De verbouw van het stadhuis van Brouwersha- In de Zierikzeese sporthal Onderdak leverden stijl' vierde onlangs haar vijftigjarig jubileum. werd woensdag Boomplantdag gevierd. Een ven gaat een bedrag van 1,7 miljoen gulden Toren Boys en Country Club de zaalvoetbalbe- Directeur C. J. van der Maas dook in de archie ven. (Pag. 2). aantal leerlingen van de obs Theo Thijssen- school vierde op 1 april 'Boomrooidag'. (Pag 3). kosten. Het werk wordt verricht door een Vlis- kerfinale af. De ploeg van Cees in 't Veld won singse aannemer. (Pag. 4). ruim. (Pag. 13). Vaak moet men, om recht te verkrijgen, doen alsof men gratie vraagt. Mme d'Arconville Commissie welzijn positief over ontwerp gemeenschappelijke regeling ZIERIKZEE - Het ontwerp voor een gemeenschappelijke regeling waarmee in de toe komst de vestiging van huisartsen op Schouwen-Duiveland geregeld gaat worden heeft een positief advies meegekregen van de adviescommissie voor het welzijnsbe leid. Het ontwerp werd opgesteld door de intergemeentelijke ambtelijke werkgroep die in 1986 voor dat doel werd ingesteld door de gezamenlijke colleges van b en w op Schouwen-Duiveland. En op hun beurt hadden nu de leden van de adviescommissie voor het welzijnsbeleid zich in de plannen verdiept. De opmerkingen die naar aanlei ding daarvan naar voren kwamen gingen vooral over de vraag of ook een homeopaat kon worden opgenomen in de vestigingsadviescommissie huisartsen. De vestigingsadviescommissie huis artsen is in de ontwerpregeling opge nomen als een groep van zes mensen die tot taak krijgt het gemeenschap pelijk orgaan (dat een onderdeel vormt van de gemeenschappelijke re geling) te adviseren. Onder andere over de vraag of er huisartsen bij mo gen komen, hoe de praktijken ge spreid komen te liggen en aan wie de vergunning voor vestiging moet wor den verleend. De negen mensen die in de vestigingsadviescommissie zitting krijgen vormen een afvaardiging van medische en para-medische orga- nisties. Homeopathische arts Commissielid M. R. de Jong-van Loo vroeg zich af waarom bij de afge vaardigden geen homeopathische arts is gepland en bijvoorbeeld wel wordt gedacht aan een fysiothera peut. Volgens secretaris L. J. Lagen dijk zijn de fysiotherapeuten een met huisartsen nauwverwante beroeps groep die hier op het eiland veel werkzaam is terwijl hier maar wei nig homeopaten te vinden zijn. „Men sen die gespecialiseerd zijn in homeo pathie werken tegenwoordig ook steeds vaker nauw samen met huis artsen", aldus De Jong die benadruk te dat steeds meer mensen hun heil zoeken bij alternatieve geneeswijzen. Volgens commissielid C. Bij de Vaate zou het best mogelijk zijn in de toe komst een homeopatische arts een vestigingsvergunning te geven. „Als dat leeft heeft de nu voorgestelde ves tigingsadviescommissie naar mijn idee voldoende draagkracht om daar over te beslissen". Maar commissielid H. Gilden-van Geesbergen vond dat wel een beetje simpel gezegd. „Ik weet zeker dat een dergelijke arts hier op het eiland welkom is. Om dan te zeggen die an deren zullen hem wel vertegenwoor digen vind ik wat ver gaan". Lagen dijk wees op het puur theoretische aspect dat een homeopaat niet als medisch vertegenwoordiger in de commissie kan worden opgenomen omdat hij vaak geen arts is en niet als vertegenwoordiger van de para medische beroepen omdat hij ook daar niet onder valt. Commissielid De Jong uitte de wens dat onder het aantal vertegen woordigers in de vestigingsadvie's- commissie evenveel mannen als vrou wen zouden zijn vanwege een even wichtige verdeling. „Mannen en vrouwen gaan op een verschillende manier met gezondheidszorg om". Voorzitter J. Groen wees erop dat de verschillende organisaties zelf hun vertegenwoordigers bepalen. Afge zien van deze discussiepuntjes bleek men goed te spreken over het werk van de intergemeentelijke ambtelijke werkgroep die de regeling ontwierp. Er werd dus een positief advies uitge bracht. Welzijnswet Naar aanleiding van de nieuwe Welzijnswet die met terugwerkende kracht per een januari 1987 van kracht is geworden gaf Lagendijk een toelichting. Daaruit bleek dat een aantal taken dat eerst bij de provin cie was ondergebracht nu naar de ge meenten wordt geschoven en omge- vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - Drie keer is scheepsrecht. Vanmorgen - donderdag - is de laatste groep Schouwen-Duivelanders op pad gegaan met de Zierikzeesche' Nieuwsbode en touringcarbedrijf Van Oeveren. De reis voert het gezelschap naar het Duitse Daun, van waaruit een aantrekkelijk vakantieprogramma wordt afgewerktZaterdagavond komt de groep terug na een diner in Motel Goes. Dan zit het er weer op. In de maandagkrant komt een verslag van zowel de tweede als derde reis. Een behouden 'vaart' êh wel thuis-- Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Bijeenkomst FNV-werkgroep uitkeringsgerechtigden ZIERIKZEE -„Solidariteit van de werkende ouderen is noodzakelijk om de rechten van de niet-werkende oude ren te beschermen", aldus de heer Negenman van de FNV op een bijeenkomst van de werkgroep uitkerings gerechtigden gistermiddag, woensdag. Mensen die een baan hebben beschikken over bepaalde machtsmiddelen om hun positie te beschermen. Niet-werkende ouderen, AOW'ers bijvoorbeeld, ontberen die machtsmiddelen. Zij zijn afhankelijk van de wil of onwil van de politiek. laatste zal steeds belangrijker wor den. Boogerd: „Omdat de gemeenten financieel een groot deel van het ou derenbeleid in handen krijgen is het ook noodzakelijk dat men een oude renbeleid heeft. En daar ontbreekt het vaak aan". „Natuurlijk hebben de ouderen bonden altijd al aan belangenbehar- vervolg pagina 3 BRUINISSE - 'Geen bommen maar bomen'. Dat stond te lezen op een spandoek dat de schoolkinderen met zich meedroegen op de viering van de Boomfeestdag in Brui nisse. Het is voor het eerst sinds een aantal jaren dat er in Bruinisse weer een Boomfeestdag gehouden is. Burge meester T. C. Hekman: ,,Dit project is ontstaan doordat de gemeente dit jaar een begin heeft gemaakt met ver nieuwing van het bomenbestand. De populieren aan de Molenweg worden te oud en gaan door het afknappen van dode takken steeds meer gevaar opleveren". Door de schoolkinderen werken 27 eiken geplant aan de Molen weg. WA+ mr De laatste weken is men op de scho len bezig geweest met de voorberei dingen op de Boomfeestdag. Zo werd de dia-serie Bomen in Zeeland aan de kinderen vertoond en vertelde hove nier Flikweert over bomen en plan ten. Er is zelfs een kwartetspel aan te pas gekomen. „En na al dat horen, le zen en zien over de natuur en het mi lieu wordt jullie vandaag door het ge- vervolg pagina 3 De ouderen, bij monde van de oude renbonden, zijn in beweging. H. Asma zei het al op de voorjaarsverga dering van de ANBO, en het werd op de bijeenkomst gistermiddag nog eens herhaald door P. Boogerd van het hoofdbestuur van diezelfde AN- ZIERIKZEE - Voetbalvereni ging Zierikzee organiseert op zondag 17 mei een sterkbezet voetbaltoernooi op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. Het betreft een toernooi, waar voor een maximum leeftijd is gesteld van 23 jaar. Naast Zierikzee, dat nage noeg in de volledige samenstel ling kan aantreden, komt als Zeeuws vertegenwoordiger Vlissingen naar Den Hogen Blok. Grootste trekpleisters zijn evenwel de ploegen van het Rotterdamse Feyenoord en het Tilburgse Willem II. DCV uit Krimpen aan de IJssel comple teert het deelnemersveld. De vijf ploegen spelen een halve competitie met wedstrijden van twee keer twintig minu ten. BO:,,Men wil er vanaf dat over hen en zonder hen wordt beslist". Concrete aanleiding is de nieuwe welzijnswet. Boogerd: „De narigheid is dat er wel een geldstroom naar de gemeente gaat, een geldstroom die voorheen naar de provincie ging, maar dat die geldstroom een zogenaamde brede doeluitkering is. Dat betekent dat het geld voor het ouderenwerk gestort wordt in de welzijnspot, waarin nog veel meer posten zitten dan alleen het ouderenwerk". Een gemeente kan dus het geld bijvoorbeeld ook besteden aan het realiseren van een peuter speelzaal. „Maar wellicht ook voor het plaatsen van nieuwe lantaarnpa len of zoiets", aldus Boogerd. „In 1988 wordt het geld zelfs gestort in het ge meentefonds, waardoor de gemeente raad nog meer vrijheid krijgt". Moeizaam Boogerd was uitgenodigd op de FNV-bijeenkomst om een inleiding te houden over de positie van ouderen en ouderenbonden. Negenman had als onderwerp: Wat kan de FNV voor ouderen betekenen? Twee verschil lende inleidingen, maar wel met be paalde parallellen. Een gegeven dat in beide inleidingen te beluisteren viel: belangen van ouderen beharti gen gaat moeizaam. Het kost veel tijd en moeite. Boogerd begon zijn inleiding met een beschrijving van de ouderenbon den. Nederland heeft drie ouderen bonden: ANBO, PCOB, en Unie- KBO. Ze werken landelijk samen in de COSBO. Deze is gesprekspartner van de minister van WVC. In Zeeland werken de drie bonden samen in de POSO. Deze onderhandelt met pro vincie en gemeenten. En vooral dat Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Overwegend droog Een actieve depressie ten westen van Brittannië zorgt voor vrij veel bewolking en aantrekkende wind. Het blijft overwegend droog. De wind is zuidoost tot oost kracht 4 a 5 later 5 a 6, boven zee mogelijk 7 Beau fort. Minimumtemperatuur komende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 6 april: Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: oost 5 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuid 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 3 april Eerste Kwartier: 6 april (09.49) Zon op 07.11, onder 20.16 Maan op 08.48, onder 01.39 Burgemeester Hekman en wethouder Van der Velde voeren de groep aan. Geen bommenmaar bomen' laat het ach terste spandoek weten. HET WEEROVERZICHT DE BILT - De kern van een diepe depressie ligt het komende etmaal tussen west-Frankrijk en Ierland. Rond dit depressiecentrum circule ren storingen. De actiefsten daarvan koersen vanaf de oceaan met regen en buien naar Spanje. Een ander sto- ringsgebied beweegt zich in beteke nis afnemend van de Balkan naar Po len en de Oostzee. Al deze storingen laten ons weer hoofdzakelijk onge moeid. Het Nederlandse weer wordt het komende etmaal bepaald door een stroming uit zuidoost tot oost. Daarna wordt uit zuid-Duitsland lucht aangevoerd die door het passe ren van het Alpengebied een laag vochtgehalte heeft. Na een minimum van een graad of 6 wordt het op vrij dagmiddag met zo'n graad of 15 iets zachter dan de donderdag. Naast wat zon valt in het zuidwesten mogelijk wat regen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1