Sponsorcompetitie eindigt in uitstekende overwinning tennisformatie Bij/Allround Twee zeges Hanneke de Wilde in eerste Schouwen-Duivelandse jeugdkampioenschappen badminton I Jules Deelder overhandigt zaal voetbal beker NIEUWSBODE Winst, verlies en gelijkspel Sealdina-jeugd Puntendeling tweede team sv Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 31 maart 1987 Nr. 24109 li Z1ER1KZEE - Het toernooi om de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbal beker krijgt woensdagavond (mor gen) een extra apotheose. De beker wordt overhandigd door de Rotter damse dichter en voetbal-fan-bij uitstek Jules Deelder. De Sparta- man werd voor de officiële daad be naderd door Ton Rijstenbil, eigenaar van de Renesser bar The Country Club. De zaalvoetbalploeg van die naam moet het in de finale opnemen tegen de huidige bekerhouder Toren Boys. 16 14 2 0 105-72 30 15 9 1 5 66-45 19 16 7 5 4 59-50 19 15 8 1 6 57-61 17 16 8 0 8 58-54 16 15 7 1 7 51-53 15 16 5 5 6 49-43 15 15 2 3 10 36-69 7 16 1 0 15 27-71 2 gedegradeerd. BURGH-HAAMSTEDE - Het tennisteam van Zeelan- dia slaagde er in de slotronde van de eerste sponsorten- niscompetitie in sportcentrum Krayestein in Burgh- Haamstede niet in om het leidende team van Bijmake- laardij/Tennisopleiding Allround voor de tweede keer naar de troon te steken. Het Zeelandia-zestal won in de eerste helft van de competitie met 10-8 van de formatie van teamleider Marcel van de Berge, maar moest nu met 7-11 het onderspit delven. Hierdoor is het Bij/Allround team met drie punten voorsprong winnaar van de com petitie. Zeelandia is tweede en het zestal, spelend onder de naam M. C. de Vlieger zn eindigt op de derde posi tie. Het team van Geels Staal haalde in de slotronde fiks uit naar hekkesluiter Hostellerie Schuddebeurs. Jules Deelder: ..Graag gedaan Jules Deelder was afgelopen zater dagavond in The Country Club in Re- nesse aanwezig bij het optreden van de Denekampse zangeres Marcha, die Nederland dit jaar vertegenwoordigt op het Eurovisie Songfestival in Brussel. Deelder ging onmiddellijk op het verzoek van Ton Rijstenbil in om de zaalvoetbalbeker te komen uit reiken. De ploeg van coach Cees in 't Veld aast er nadrukkelijk op dit sei zoen de double op Schouwen- Duiveland binnen te halen. Het reeds veroverde kampioenschap geeft de ploeg immers niet het recht in Zeeuws verband verder te gaan door de overstap naar het recreatieve ge beuren. De zaalvoetbalbeker is daar op een uitzondering. De Schouwen- Duivelandse zaalvoetbalbekerwin naar heeft wel het recht om Zeeuws te gaan spelen. Het behalen van de pro vinciale beker zou een waardige be kroning zijn voor Country Club van een sterk seizoen, waarin in competi tieverband niet een nederlaag werd geleden. Het zal overigens voor Cees in 't Veld en de zijnen niet zo gemakkelijk zijn om de winst te pakken, want Tb- ren Boys, dat in de competitie op de drempel van promotie naar de eerste klas staat, heeft zich reeds bij herha ling ontpopt als een sterk cupfighter. Het vorig jaar won de ploeg van coach Cor Verkaart in een boeiende en aantrekkelijke finale met 7-5 van De Steeg. Ook nu wandelde 'Torentje' vol overtuiging naar de eindstrijd, waarin Country Club stellig van de nodige repliek gediend zal worden. De finale over twee keer 25 minuten begint woensdagavond om half ne gen. De uitreiking van de beker wordt door Jules Deelder om onge veer half tien verricht. Voor de competitie werden maan dagavond zes wedstrijden gespeeld, in iedere klas twee. In de eerste klas nestelde De Steeg zich op de tweede plaats via een klinkende 9-3 overwin ning op Zeelandia en Schorpioen was met 8-2 veel te sterk voor Skol Boys. Hierdoor wordt de stand nu als volgt: Country Club* De Steeg Zeelandia Sporthuis Zz Bruse Boys Mevo Schorpioen Kerkwerve** Skol Boys** kampioen; In de tweede klas blijft de span ning in de top van het klassement om te snijden. Pinky Boys en Van de Ven Lijsten boekten beide monsterover winningen en zijn beide nog volop in de race voor een van de twee promo tieplaatsen. Pinky Boys klopte Bij- makelaardij met 12-2 en Van de Ven Lijsten deed het nog een fractie beter door het tweede team van Country Club met 12-1 terug te wijzen. In de allerlaatste wedstrijd van de compe titie ontmoeten Pinky Boys en Van de Ven Lijsten elkaar nog een keer, wan neer Van de Ven tevoren tenminste nog afrekent met WIK. Verlies van Van de Ven maakt de eerder uitgestel de wedstrijd overbodig. Toren Boys heeft de beste kampioens- en promo tiekansen. Bij winst op Stella Boys in de slotwedstrijd zijn beide zaken een feit. De stand is nu: Toren Boys 15 12 2 1 106-29 26 Pinky Boys* 15 13 1 1 110-34 25 Van de Ven 14 11 0 3 64-26 22 WIK 15 7 0 8 43-67 14 Stella Boys 15 6 1 8 68-53 13 Bijmakelaardij 16 5 3 8 33-61 13 Country Club 2 16 6 1 9 38-75 13 Skol Boys 2** 16 2 1 13 34-87 5 Dreischor** 16 2 1 13 31-89 5 twee punten in mindering; gede gradeerd. In de derde klas klopte Mevo 2 de ploeg van PJZ met 6-1. Kampioen Coen Honig Optiek 2 besloot de com petitie met een ruime 8-2 overwin ning op Stella Boys 2. De stand ziet er in de derde klas als volgt uit: Coen Honig 2* 16 14 0 2 73-16 28 PZEM** 14 10 1 3 72-38 21 ZZ *72 15 7 5 3 51-44 19 Mevo 2 16 9 1 6 69-54 19 Coen Honig 1 16 7 0 9 47-63 14 PJZ 14 4 3 7 36-71 11 L O 15 5 0 10 49-65 10 Zeelandia 2 15 3 2 10 37-59 8 Stella Boys 2 15 1 4 10 37-61 6 kampioen en gepromoveerd; ge promoveerd. Het team van Bijmakelaardij/Tennisopleiding Allround, dat de overwinning behaalde in de sponsortenniscompetitie. In de slotronde werd Zeelandia met 11-7 geklopt. Staand van links naar rechts Peter Coppoolse, Marcel van de Berge en Hans Minnaar, vooraan Marja Hart en Hans Wohl. Gerda Minnaar moest door ziekte verstek laten gaan. Corrie Roda trad op als invalster. Het Zeelandia-team haalde zes van de zeven punten via de dames. Marti- ne Verschoore en Emilie Schotte won nen beiden hun enkelspelpartij en sa men trokken zij ook aan het langste eind in het dubbelspel, al was daar over in de slotfase nogal wat discus sie. Met nog een klein aantal minuten te spelen verschilden Martine Ver schoore en Emilie Schotte enerzijds en Marja Hart en invalster Corrie Ro da anderzijds van mening over de stand. Toen de discussie geen oplos sing opleverde was de speeltijd in middels verstreken en maakte het niet meer uit of er 8-6 of 8-7 op het wedstrijdformulier verscheen. Marti ne Verschoore klopte Corrie Roda in het enkelspel met 10-4 en Emilie Schotte was verrassend met 9-6 te sterk voor Marja Hart. Corrie Roda kwam in de Bij/Allround-ploeg door dat Gerda Minnaar op het laatste mo ment wegens ziekte moest afzeggen, Het zevende Zeelandia-punt kwam op het conto van Hans Bouma, die een 7-7 gelijkspel overeen kwam met Hans Wohl. De overige elf Bij/All- round-punten kwamen uit de overige herenpartijen. Peter Coppoolse boek te een afgetekende 6-10 overwinning op Michel Gorsse en Marcel van de Berge won nipt met 7-8 van Henny den Ouden. Hans Minnaar klopte Wim Hart met 4-9. Ook de twee dub belspelen bij de heren leverden over winningen op voor het Bij/Allround- team. Ommekeer Peter Coppoolse en Hans Wohl re kenden met 7-8 af met Michel Gorsse en Hans Bouma, nadat zij aanvanke lijk vrijwel voortdurend een kleine achterstand hadden. Marcel' van de Berge en Hans Minnaar hadden min der moeite met hun tegenstanders Henny den Ouden en Wim Hart: 8-12. Door de overmacht van het heren kwartet haalde het team van Bij /All round de ruime 7-11 overwinning. In de tien gespeelde wedstrijden trok Bij/Allround een keer aan het kortste eind. Dat gebeurde in de eer ste confrontatie met Zeelandia. Van de maximaal haalbare 180 partijpun- ten pakte Bij/Allround er 117, ofte wel 65%. Zeelandia blijft in het eind klassement drie punten achter op Bij/Allround en boekte 103 partij- punten. In dat opzicht was het team van M. C. de Vlieger zn succesvol ler met 105 partijpunten. Dit team vergaarde evenwel andermaal drie wedstrijdpunten minder dan Zeelan dia. Opmerkelijk was de opmars van het team van Geels Staal in de laat ste ronden. In de negende ronde werd de De Vlieger-formatie geklopt en in de slotronde moest Hostellerie Schuddebeurs er flink aan geloven. Via de cijfers 16-2 boekte het Geels Staal-team de hoogste score van het hele sponsortennistoernooi. Met elf punten bleef de ploeg slechts een punt achter op het team van De Vlie ger. - Wim van den Nieuwendijk haalde de enige punten binnen voor de ploeg van Hostellerie Schuddebeurs. Hij klopte Peter Moerland met 7-5. De overige acht partijen leverden stuk voor stuk zeges op voor de spelers van Geels Staal. Tot de hoogste score kwam Bertus Bleyi. Hij klopte Frans Slooter met niet minder dan 17-4. An- dré Goedegebure deed nauwelijks voor hem onder. Hij won met 15-4 van Adrie Tallakua. Grote scores leverden ook de twee dames enkelspelen op. Mirjam Quartel klopte Jeannet van de Nieuwendijk met 13-3 en Ria van Wijngaarden gunde Diny Slooter wel geteld één game, een aantal waar zij er zelf veertien tegenover stelde. Be scheiden was de overwinning van Martin Salomons. Hij won met 8-6 van invaller Pim Schrijver, maar was wel goed voor twee punten. Ook de drie dubbelspelen gingen naar Geels Staal. André Goedegebure en Bertus Bleyi maakten korte metten met Adrie Tallakua en Frans Slooter: 13- 8. Martin Salomons en Peter Moer land waren met 14-6 te sterk voor Pim Schrijver en Wim van de Nieuwen dijk en Mirjam Quartel en Ria van Wijngaarden klopten de tandem Jeannet van de Nieuwendijk en Diny Slooter met 10-7, waarmee de to taalstand op 16-2 werd gebracht. De eindstand van de sponsorcom petitie tennis in sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede ziet er na tien volledige ronden als volgt uit: Bij/Allround Zeelandia De Vlieger zn Geels Staal Geschenkenhuis Hostellerie 18 wsp/117 pp 15 wsp/103 pp 12 wsp/105 pp 11 wsp/ 97 pp 4 wsp/ 67 pp 0 wsp./ 51 pp ZIERIKZEE - Drie jeugdteams van de Zierikzeese tafeltennisvereniging Scaldina kwamen in competitiever band in actie en zij behaalden stuk voor stuk een ander resultaat. Winst was er voor het tweede jeugdteam, verlies voor het uit louter meisjes be staande vijfde team en een puntende ling noteerde het vierde team tegen Kerkwerve. De drie spelers van het eerste team kwamen onverriehterza- ke naar de gymnastiekzaal aan de Raamstraat. De hoofdstedelijke op ponent, die het Scaldina-team naar het kampioenschap had kunnen lei den, kwam niet opdagen. Het kam pioenschap laat daardoor een extra week op zieh wachten. Het tweede jeugdteam van Scaldi na speelde een uitwedstrijd tegen het Vlissingse Wilno 3. Opnieuw moest er een invaller komen opdagen, om dat Jorg Bleyenbergh had afgezegd. Marco Hanse was zijn vervanger. Na dat Mario van Popering met verlies was begonnen boekte Scaldina vier overwinningen. Wilno kwam terug tot 3-4, maar via Mario van Popering en Marco Hanse stelde Scaldina dg winst veilig. Danny Pantekoek ver loor in zijn slotpax'tij, hetgeen bete kende dat hij slechts een keer tot winst kwam en met Mario van Pope ring in het dubbelspel. In totaliteit een 4-6 overwinning voor de Zierik zeese ploeg. Het vierde team ging op bezoek bij Kerkwerve 2. De teams kenden el kaar goed, hetgeen de concentratie niet optimaal ten goede kwam. Dat bleek met name aan de kant van Kerkwerve waar zowel Annemarie 't Hart als Petra Landman de eer moes ten laten aan Jeremy van Dijk, de beste man bij Scaldina. Arno Wan ders en Sytze van der Wekken com pleteerden het Zierikzeese team. Zij wonnen beiden een keer. Een 5-5 eind uitslag, waarmee de twee teams te vreden konden zijn. Het vijfde team speelde in Zierik- zee tegen Goese Polder 2. Dit team staat een punt achter op de klasse koploper. De tegenstanders bleken letterlijk en figuurlijk te groot voor het Zierikzeese drietal. Het werd dan ook een te verwachten 10-0 nederlaag. Maar toch zat er een aantal goede par tijen in de ontmoeting. Saskia van Popering speelde goed, maar kwam juist niet tot winst. Het dubbel werd gespeeld door Marika Walraven en Caroline Brandenbarg. Zij verloren in drie games: 10-21, 21-15, 20-22. VLISSINGEN/ZIERIKZEE - Het tweede team van schaakvereniging boekte een 4-4 puntendeling in de competitiewedstrijd tegen het derde team van schaakclub Vlissingen. Zie rikzeese overwinningen waren er voor F. H. Baakman en A. M. van der Westen. Vier partijen eindigden in een puntendeling en verlies moesten J. F. Spiegels en J. J. Hoogstrate in casseren. De gedetailleerde uitslagen van de ontmoeting tussen Vlissingen 3 en Zierikzee 2 zijn als volgt: M. Snoek-J. F. Spiegels 1-0; A. Baljeu-F. H. Baakman 0-1; A. van der Jagt-J. Verkerk V2-V2; A. Hofman-A. A. M. Bloom lhAk\ N. Buurman-J. J. Hoogstrate 1-0; H. Hieter-A. M. van de Westen 0-1; G. de Pree-P. J. Le gerstee '/2-V2R. de Bruyne-D. P. van Wijck V2-V2. In de 25e ronde van de interne com petitie werden zes partijen afge werkt. R. van der Veken klopte A. M. van der Westen en P. Wiebols en J. A. J. van de Made deelden het punt. F. H. Baakman klopte J. Verkerk en winst was er ook voor C. van Eldik. Hij was te sterk voor D. P. van Wijck. P. J. Legerstee rekende af met A. A. M. Bloom en J. M. Bevelander klopte verenigingsvoorzitter J. J. Hoogstra te. Door deze resultaten ziet de stand er na 25 ronden als volgt uit (een aan tal spelers kwam minder vaak achter het bord, zodat de stand enigszins vertekend is): 1. M. M. Krijger 732Vi pnt.; 2. H. Uil 647pnt.; 3. R. van der Veken 634V2 pnt.; 4. J. F.Spiegels 5671/2 pnt.; 5. J. A. J. van der Made 536V2 pnt.; 6. A. J. Scheele 526 pnt.; 7. A. M. van der Wes ten 524 pnt.; 8. P. Wiebols 488V2 pnt.; 9. F. H. Baakman 4831/2 pnt.; 10. P. van der Zwan 447 pnt.; 11. J. L. Bom 4391/2 pnt.; 12. J. C. Dopper 437V2 pnt.; 13. J. Verkerk 401 pnt.; 14. J. van Loon 393 pnt.; 15. S. J. Stoel 303 pnt.; 16. J. J. Hoogstrate 295V2 pnt.; 17. J. M. Be velander 286 pnt.; 18. C. van Eldik 272 pnt.; 19. D. P. van Wijck 232 Vi pnt,; 20. P. J. Legerstee 217 pnt.; 21. A. van Iwaarden 92 pnt.; 22. B. S. Spiegels 91 pnt.; 23. A. A. M. Bloom 56 pnt.; 24. P. E. van der Laan 48J/2 pnt. BURGH-HAAMSTEDE - In sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede werden voor de eerste keer de Schouwen-Duivelandse jeugdkampioenschappen bad minton afgewerkt. Er werd in vier leeftijdsgroepen ge speeld en in vijf verschillende categorieën. In groep J4 pakten Hanneke de Wilde en Johnny Dorreman twee ti tels en in groep J3 was dat het geval met Marloes Koster. André Kloet won een keer in groep J3 en een keer in groep J2. In deze laatste groep was er dubbel succes voor Sander Melieste en Angelique van der Have. André Kloet pakte in groep J1 zijn derde titel. Twee kampioen schappen waren er ook voor Jacqueline Altena. Zij een keer in groep J2 en een keer in groep Jl. In groep J4 was Hanneke de Wilde de meest opvallende sportieve ver schijning. Zij pakte twee kampioen schappen en een tweede plaats en mocht daardoor terugzien op een bij zonder succesvol toernooi. In het en kelspel won zij in de finale met enige moeite van Miriam Bezuyen. In beide sets had zij wel verlenging nodig om tot een beslissing te komen: 12-11, 12- 11. In de halve finale had zij ook reeds problemen te over om Ellen Priester uit de eindstrijd te houden. Hanneke de Wilde won de eerste set met 11-2, maar verloor toen de tweede met 3-11 om vervolgens de derde cn beslissen de set met 11-4 weer naar zich toe te trekken. In de andere halve finale won Miriam Bezuyen overtuigender. Mirella Hanson moest er met 11-8, 11- 3 aan geloven. De drie halve fina listen hadden zich zonder al te veel problemen door de poulewedstrijden gewerkt. Hanneke de Wilde kreeg in haar poule zegge en schrijve een punt tegen. Zij schakelde Simone Kievits en Marieke Hanse uit. Miriam Bezuy en klopte Wendy Sies en Ellen Vaane en Mirella Hanson waren sterk voor Marieke Polderman en Conny de Vlieger. Hanneke de Wilde won met Sandra Everaers het damesdubbel spel. In de finale klopten zij Natasja de Jonge en Miriam Bezuyen met 15- 4, 15-4. In de poulewedstrijdcn waren beide koppels ongeslagen gebleven. Met Hugo Natte bereikte Hanneke de Wilde ook de finale in het gemengd- dubbelspel. Hierin moest zij evenwel haar meerdere erkennen in Natasja de Jonge en Marcel Louwerse. Ook hier bleven beide finalekoppels zon der verlies. Dubbelwinst Dubbelwinst was er in klasse J4 ook voor Johnny Dorreman. De ZSC- speler klopte in het enkelspel Marcel Louwerse in de finale in twee sets: 15- 10, 15-6. In de halve eindstrijd reken de Dorreman in drie sets af met Mark Gaanderse. In de poulewedstrijden waren de drie halve finalisten opper machtig. Marcel Louwerse had het ge luk in de halve finale eeir bye te heb ben, zodat hij uit de poulewedstrij den rechtstreeks in de finale beland de. Dc hercndubbels speelden in een poule van vijf tegen elkaar. Mark Gaanderse en Johnny Dorreman wonnen hun vier partijen stuk voor stuk. Enige problemen hadden zij al leen met Marcel Louwerse en Hugo Natte, die pas na drie sets capituleer den. Eric Smits en Barry Dorreman eindigden als tweede met een ver- liespartij en Marcel Louwerse cn Hu- go Natte kwamen als derde uit dc bus met twee vcrliespartijen. In klasse J3 gingen dc enkelspcltitcls naar Arno Viergever cn Marloes Koster. Arno Viergever klopte in de finale André Kloet met 15-4, 15-0 af getekend, nadat hij in de halve fina les aardig wat problemen had gehad om zich Bert Dorreman van het lijf te houden. Dorreman dwong in de eer ste set verlenging af en bleef ook in de tweede lang bij: 18-13, 15-12. In de poules hadden de drie halve fina listen weinig of geen problemen om zich als winnaar te manifesteren. Marloes Koster kwam bij de meisjes als sterkste uit de bus. Zij won in een vijfkainp met Jeanine Dorreman, El- ma Smits, Angela van der Horst en Jacqueline Natte alle partijen. Jea nine Dorreman werd met een ver- liespartij tweede. Met André Kloet werd Marloes Koster ook kampioen in het ge- mengddubbelspel. Vier dubbels speelden een vierkamp. Het winnen de dubbel won steeds in twee sets. Jacqueline Natte en Bart Dorreman eindigden met een verliespartij als tweede. In het herendubbelspel ble ven John Wagensveld en Koos van Belzerv in een poule van vier dubbels ongeslagen. Achter het kampioens duo eisten Pascal van Felius en Anri- co Kloet als tweede. In klasse J2 was de enkelspeltitel bij de jongens voor Sander Melieste. Hij klopte in de fi nale Patrick Feclius met 15-8, 15-5. In de poulewedstrijden bleven de twee finalisten zonder verlies. Het heren dubbelspel werd een zege voor Jur- gen Bruggeman en André Kloet. Zij wonnen de drie benodigde wedstrij den in een toernooi met vier dubbels. Rolf van Nieuwenhuize en Arno Vier gever eindigden als tweede met twee overwinningen en een verliespartij. Het gemengddubbclspel was voor Sander Melieste en Angelique van der Have. Ook zij bleven in een vier kamp ongeslagen. Problemen had den zij alleen tegen Erik de Vos en Jacqueline Altena: 15-4, 18-16. Zij ein digden met een verliespartij als twee de. Damesdubbel Het damesdubbelspel leverde een overwinning op voor Jacqueline Alte na en Angelique van der Have. Zij bleven in de finale met 15-7, 15-2 de meerdere over Marloes Koster en El len Priester. In de poulewedstrijden hadden de twee finalekoppels geen problemen om zich verder te spelen in het toernooi. Voor Jacqueline Alte na betekende het een tweede titel, want zij won ook de enkelspeltitel in klasse Jl, al was dat zeer nipt. Het enkelspeltoernooi in klasse Jl was het spannendst. Drie van de vier speelsters boekten twee overwinnin gen, zodat het saldo van het aantal voor- en tegenpunten moest beslis sen. Jacqueline Altena kwam als beste uit de bus en de tweede plaats was voor Désiree van de Velde. Ange lique van der Have eindigde als der de. Michel Remkes won bij de jon gens door in de finale met 15-6,15-8 te winnen van Erik de Vos. In de poule wedstrijden wonnen de twee fina listen hun drie partijen zonder noe menswaardige tegenstand. In het herendubbelspel ging de overwin ning naar Hanco de Vos en Sander Melieste. Zij bleven zonder verlies. Edwin Eggink en Erik de Vos eindig den als tweede, doordat zij met 15-5, 9-15,12-15 verloren van Hanco de Vos en Sander Melieste. Desiree van de Velde en Bas van Vossen werden kampioen in het gemengddubbcl spel, doordat zij een in een double met Marijke Jonker en André Verloo twee keer wonnen. In beide gevallen overigens met behoorlijk wat tegen stand. Hanneke de Wilde behaalde in sportcentrum Krayestein twee Schouwen- Duivelandse jeugdbadmintontitels in groep J4.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 11