NIEUWSBODE Zierikzee onmachtig tegen staartploeg Boeimeer: 2-2 Hardwerkend DFS naar verdiend gelijkspel tegen technisch ijzersterk Tholense Boys (1-1) Er is nog steeds hoop voor Bruse Boys na 1-1 puntendeling Zonnemaire na 3-2 winst alsnog op weg naar handhaving in derde klas Beter Renesse krijgt geen loon naar werken in Sluis 6 ZIERIKZEE - Zondag tweede klasser Zierikzee is er gedurende de winterstop niet in geslaagd om een positie ve wending aan de prestatiecurve te geven. Nog steeds werkt de ploeg voortreffelijke wedstrijden buitenshuis af, nog steeds evenwel ook blijft het op eigen veld huilen met de pet op. Voor de winterstop kostte het matige presteren de formatie van trainer Hans van der Wekke veel punten, de eerste ontmoeting na de gedwongen pau ze leverde uiterst fortuinlijk alsnog een punt op, maar van enig niveau was het optreden van de roodzwarte bri gade opnieuw allerminst. De Bredase hekkesluiter Boei meer verzuimde in de eerste helft de kansen te benutten en bood, nadat in de tweede periode alsnog een voor sprong was verkregen, uiterst gul de gelijkmaker aan Zierikzee aan (2-2), waarmee de thuisploeg meer kreeg dan gezien de neergezette prestatie verdiend zou zijn. ZONNEMAIRE - Lange tijd zag het er in de lopende competitie naar uit, dat Zonnemaire zou wegzakken naar de vierde klas van het afdelings voet bal. Na de winterstop is de Schouwen-Duivelandse voetbaldwerg evenwel aardig op weg de zaken alsnog redelijk recht te zetten. In de laatste drie wedstrijden pakte de ploeg van speler/trainer Stoffel Duinhouwer vijf punten. Nu werd het hooggeplaatste Zeeland Sport 3 na een 0-2 ruststand getrakteerd op een 3-2 nederlaag. Zonnemaire is nu voorlopig van de onderste plaats af en heeft zelfs serieuze uitzichten op nog meer plaatsen stijging. Ronald van Oeveren in duel met Boeimeer-laatste man Adrie van de Heuvel in het in 2-2 geëindigde duel tussen Zierikzee en de Bredase staartploeg. „Het lijkt wel of de ploeg verstijfd is, wanneer er in Zierikzee gespeeld wordt", onderkende Hans van der Wekke. „Er zit iets wat hen als het ware tegenhoudt. Vraag me niet wat het is, maar het blijft een hopeloze si tuatie. Je zou geneigd zijn de KNVB te verzoeken ons maar alleen uit wedstrijden te laten spelen". De Zierikzee-oefenmeester noemde de puntendeling van zijn ploeg 'fortuin- Er zat in de wedstrijd tegen Dintel- oord bij nader inzien meer in dan het ene punt, dat nu werd binnenge haald. Tot twaalf minuten voor tijd bleef de score ook positief, maar toen zorgde een onoplettendheid in defen sief opzicht ervoor, dat de thuisploèg alsnog een punt mee moest geven aan de Brabantse formatie. Wim Nieuw- land passeerde met een schuiver doel man Steef van de Velde. Hij bemach tigde uit de kluts met Jan Minnaard de bal en mocht doorgaan. „Dat was jammer en eigenlijk ook niet ver diend voor Dinteloord. De Braban ders hadden gedurende de wedstrijd nauwelijks kansen, terwijl wij legio mogelijkheden hadden. Met name in de eerste helft hadden we orde op za ken moeten stellen", concludeerde Jan Kostense. Hartverwarmend Door de slechte weersomstandighe den zat een goede wedstrijd er al bij voorbaat niet in. Bovendien verde digde Dinteloord traditioneel stug, waardoor het extra moeilijk was om bressen in de verdedigingslinie van Dinteloord te slaan. „Het was niet al leen geen hoogstaand voetbal, maar er deden zich ook weinig hartverwar mende situaties voor", legde Jan Kostense uit. Brusc Boys kreeg ondanks alles mogelijkheden in de matige eerste helft. Schoten van Marco van der Ha ve. Klaas Verspoor, Tonnie van de Berge en Leen van de Bijl misten zui- lijk'. „Tegen SCO, maar vooral bij WSC speelde de ploeg sprankelend. Nu stond exact hetzelfde team op de mat en dan blijkt het plotseling geen schim meer van wat het toen was. We hadden een veel te korte periode, dat we een stempel op de wedstrijd kon den drukken. Ik heb de indruk, dat er een stelletje mooi weer-voetballers rondlopen. Dat mag natuurlijk niet kunnen. Oké, de omstandigheden wa- verheid. In de 27e minuut was het toch raak. Doelman De Graaf van Dinteloord kon een inzet van Leen van de Bijl niet anders dan met de vuisten keren. Hij stompte de bal in de richting van Klaas Verspoor, die inkopte: 1-0. Kort voor rust kwam Leen van de Bijl oog in oog met doel man De Graaf en leek door te kunnen gaan. Hij besloot evenwel af te schui ven op Tonnie van de Berge, die even wel te nadrukkelijk werd afgedekt, waardoor de mogelijkheid verloren ging. Na rust kreeg het handjevol pu bliek, dat het slechte weer trotseerde, iets beter spel te zien. Opnieuw wa ren de betere kansen voor Bruse Boys, maar wat de ploeg ook probeer de in de afwerking faalde het team voortdurend. Dinteloord daarente gen kreeg nauwelijks mogelijkhe den, maar de Brabantse ploeg kwam uiteindelijk toch onverdiend naast zij. Aanstaande zaterdag ontmoet Bruse Boys op het eigen sportveld de inmiddels afgetekende koploper Ro zenburg. Op Zuidhollandse bodem verloor de Bruse formatie onfortuin lijk. „Het zal weinig moeite kosten om de ploeg voor de ontmoeting met een dergelijke ploeg te motiveren. Deze teams liggen Bruse Boys bij voorbaat", onderkende Jan Kostense. „Het is van-belang, dat ook de con currentie een handje blijft helpen. We krijgen Everstein en Tricht nog op be zoek en we moeten nog naar Good Luck en AZVV toe. Dit zijn stuk voor stuk vierpuntenwedstrijden, die van essentieel belang zijn". ren erbarmelijk, maar dat was voor Boeimeer ook zo. Die ploeg liep wel het vuur uit de sloffen. Dan mag het niet zo zijn, dat wij achter de feiten aan moeten hollen. Ik had gehoopt, dat we de barrière om van angstgeg- ners te verliezen overwonnen zouden hebben, maar het tegendeel is waar", stelde Van der Wekke vast. Het was inderdaad verbazingwekkend hoe Zierikzee na de vroege openingstref fer aanmodderde. Openingstreffer Zierikzee startte goed. In de vijfde minuut kreeg Kees Verkaart een kans, maar hij werd afgestopt door Peter Rombouts, de vaste bewaker van Peter van Vossen. Drie minuten later was het toch raak. Wim Over- weel pzikte de bal via een dieptepass in c^e voeten van de sprintende Mar tin Quist. Hij lokte doelman Frank Bastiaansen uit zijn doel en schoof beheerst binnen. Na de treffer zakte Zierikzee ver weg en Boeimeer werd aanvallend voortdurend sterker. Er kwamen pri ma mogelijkheden voor Maurice Buurstede en Jan van de Pas, maar beiden kopten te zacht in. Tussen door kwam Peter van Vossen nog een keer alleen voor doelman Bastiaan sen, maar de Bredase slotman ver kleinde voortreffelijk de schiethoek, waardoor Van Vossen te ver naar de achterlijn werd gedreven. Luttele minuten voor rust kwam aanvoerder Rico Veenstra goed weg, toen hij de doorgebroken Ronald van Oeveren fiks torpedeerde en arbiter Verhelst uit Axel het voorval met de mantel der liefde bedekte. Ook Adrie van de Heuvel hanteerde de noodrem, toen Kees Verkaart een poging waagde door de defensie te stappen, maar de uitstekende laatste man pakte de za ken wat doordachter aan. De vrije trap op de rand van het strafschopge bied werd door Leen Koster over het doel gelepeld. Op slag van rust on dernam Peter van Vossen nog een rush op aangeven van Ronald van Oe veren, maar nu greep John Struis re soluut in. Dit keer kwam het notitie blokje van arbiter Verhelst wel voor de dag. „Het was ontstellend hoe we de mo gelijkheden lieten liggen", mopperde Boeimeer-trainer Van Dongen. „We hadden toch minstens op gelijke hoogte moeten staan". In de openings fase'van de tweede helft stelde Boei meer alsnog orde op zaken. Met Paul Joosen in de plaats voor de aangesla gen Peter Rombouts kreeg de Breda se ploeg er een snelle opkomende man bij. Joosen stond ook aan de ba sis van de openingstreffer. Hij prikte de bal loepzuiver in de doelmond en nu was Maurice Buurstede attent ter plaatse om vallend in te koppen. Am per drie minuten later was het op nieuw raak. Nu werd Peter Noordijke verrast door een inzet van Jan van de Pas, die via Wim van de Maas effect vol in het doel caramboleerde: 1-2. Zierikzee leek even op te veren, maar de ploeg gaf geen moment blijk in het eigen kunnen te geloven. Na een kwartier was de thuisploeg toch dicht bij de gelijkmaker toen Kees Verkaart een vrije trap mocht nemen. Buiten bereik van doelman Bastiaan sen belandde het leer op de verste paal. Een kwartier later was de nau welijks verdiende gelijkmaker toch nog een feit. Kees Verkaart nam een hoekschop. Peter van de Heuvel gleed in een poging de bal te stoppen onder uit, waardoor Rico Veenstra de hal onverwachts tegen het standbeen kreeg. De bal caramboleerde in het eigen doel. Met Ad van Dongen in de ploeg voor Maurice Buurstede pro beerde Boeimeer alsnog het verspeel de punt te heroveren, maar Zierikzee hield - zonder overtuiging - de druk op de ketel. „We waren in de tweede helft oppermachtig, maar na de on fortuinlijke gelijkmaker dreigden we alsnog alles te verspelen. Dat zou niet terecht zijn geweest. Vooraf zou ik blij geweest zijn met een punt, achter af denk ik dat we te weinig meene men", besloot Boeimeer-coach Van Dongen. SLUIS - Renesse verloor de uitwed strijd bij Sluis met 1-0 via een vroeg doelpunt. De formatie van trainer Kees van Dijk leverde een goede wed strijd af, inaar slaagde er niet in om de Zeeuws-Vlaamse defensie te trac- teren op tegentreffers, zodat de klei ne nederlaag onverdiend een feit werd. In de gelijkopgaande eerste helft waren er nauwelijks hoogtepunten. Na een kwartier moest Renesse- laatste man Dick Hart zijn positie verlaten om te assisteren bij het rechtzetten van een foutje aan de zij kant van het veld. Dat werd hem fa taal. Het leer werd over Hart heen ge tild en even later was doelman Ad Hendrikse geklopt: 1-0. Het was ook de enige kans van enig allure, die ge durende de eerste 45 minuten te note ren viel. In de tweede periode was het louter Renesse dat de klok sloeg. Vrijwel de complete speeltijd werd op de helft van Sluis afgewerkt, maar wat Re nesse ook probeerde de bal wilde niet tussen de palen in de touwen. Pech had Renesse toen de neergelegde Leen Rademaker een strafschop werd onthouden. Gedurende het laatste half uur probeerde Kees van Dijk de druk nog te verhogen door een extra aanvaller toe te voegen en defensief een-tegen-een te gaan spelen. De druk werd danig verhoogd en Sluis raakte meer en meer uit het ritme. Het beoogde doel - minstens gelijk maken - werd evenwel niet bereikt. „Vooraf realiseerden we ons maar al te goed, dat we niet te overmoedig mochten worden naar aanleiding van de behaalde punten tegen zwakkere tegenstanders", meende Stoffel Duin houwer. „Zeeland Sport zou immers heel wat sterker zijn". Dat leek in de eerste helft ook bewaarheid te wor den. Overigens speelde de man in het zwart een hoofdrol mee. Iedere over treding werd door hem prompt be loond mot een directe vrije trap, ook wanneer daar spclregeltechnisch oen indirecte vrije trap op zijn plaats zou zijn. In de eerste helft had Zeeland Sport de wat betere kansen, maar echt gevaarlijk werd de ploeg toch ei genlijk nauwelijks. Na een half uur pleegde Stoffel Duinhouwer een obstructiefout binnen het zestien me- tergebied en een strafschop was een feit. Doelman Goemans moest het antwoord schuldig blijven en dat was ook het geval, toen Zeeland Sport vijf minuten voor rust een vrije trap kreeg te nemen net buiten de fatale zone. De inzet flitste langs de muur en de doelman in de touwen: 0-2. in de tweede helft zocht de thuis ploeg meer de aanval. Marco Ihnis werd als extra aanvaller naar voor ge stuurd, maar het duurde nog tot de twintigste minuut vooraleer er suc ces was. Een vrije trap op twintig me ter van het Zeeland Sport-doel werd door Piet Stouten in een keer inge schoten. Vijf minuten later was het opnieuw raak. Dit keer nam Piet Stouten een vrije trap snel. Hij stuur de Marco Thnis diep en deze rondde af: 2-2. Uitblinker Marco Duinhou wer moest hierna vanwege een bles sure het veld verlaten, waardoor Mar co Tunis noodgedwongen weer terug moest worden getrokken. Twaalf mi nuten voor tijd viel de beslissing. Wim Fonteine werd in het zestien me- tergebied gevloerd en Stoffel Duin houwer - „ik had nog wat goed te ma ken..." - benutte de strafschop. Zonnemaire kwam hierna niet meer serieus in gevaar „De ploeg heeft kei hard gewerkt en de winst was het lo gisch gevolg. Als we zo bij de les blij ven redden we ons wel", stelde Stoffel Duinhouwer tevreden vast. Tholense Boys startte direct in de tweede helft met een fel openingsof fensief. Marcel van Grunsven ver slikte zich al in de eerste minuut in een actie van Hans de Korte, maar de aanvaller voerde zijn actie zo snel uit, dat hij het leer over de doellijn speelde. In de achtste minuut speelde Rien Jansen te zacht terug op doel man Kees Goedegebure. Jack van Rees kwam een fractie te laat om in te tikken. Nadat John van der Have en Jack van Rees een eentwee in schoonheid hadden zien sterven ging Clement Rijnberg op identiek dezelf de manier in de fout als Piet de Boef vlak voor rust. Hij werd in een rush op een niet al te fraaie, manier gestuit door Jan van Elzakker en schopte toen uit balorigheid de bal ver weg. Jaap Kaland moest consequent han delen, zoals de uitstekende fluitist steeds erg consequent te werk ging. Tholense Boys werd voortdurend sterker, zeker toen Jan Englebert een extra aanvaller inbracht. Na een kwartier kon Eric Schot in een reflex de bal nog keren, toen John Nieuw koop van dichtbij inschoot, maar tien minuten later moest hij toch zwich ten voor een kopstoot van dichtbij van Hans de Korte. Schot probeerde het leer met de vuist te keren, maar de bal schampte in de touwen. Tho lense Boys leek nog niet tevreden met een puntendeling en bleef verwoede pogingen in het werk stellen om ook de winnende treffer nog te realiseren. Adht minuten voor tijd kwam de beste mogelijkheid om dat doel te be reiken. Uit een vrije trap van Ben van Olphen schoot John Nieuwkoop het leer in een beweging rakelings voorlangs. Toen slaagde DFS erin wat onder de druk uit te komen, waardoor de puntendeling niet meer in gevaar kwam. John van der Have probeerde nog op inzet een door braak te forceren, maar hij strandde vrijwel voortdurend op zijn sterke opponent Ben Schot. De 1-1 punten deling was voor beide ploegen een verdiende beloning voor een optre den, dat door de slechte omstandighe den bewondering verdiende. BTJRGH-HAAMSTEDE - De spanning blijft te snijden in de vierde klas van het zaterdagse KNVB-voetbal. Nog steeds zijn er minimaal vijf serieuze gegadigden voor het kampioenschap in een in grote lijnen toch matige compe titie. Wanneer SNS uit Stad aan 't Haringvliet de achter stallige wedstrijd tegen De Meeuwen in winst zou omzet ten komt deze ploeg zowaar ook nog in het spoor van de leidersgroep, waarin Krabbendijke, Tholense Boys en SPS 22 punten hebben en DFS en Klundert op één punt volgen. DFS verhinderde op een nauwelijks te bespelen sportpark Van Zuijen in Burgh-Haamstede, dat Tholense Boys alleen koploper werd door een 1-1 gelijkspel af te dwingen. Zelf zou DFS bij verlies voor een belangrijk deel uit de race geweest zijn. Nu blijft de formatie van trainer Jaap van Huizen nog steeds meedoen aan de kampioensdans. De wedstrijd was vanaf het eerste moment spannend. Gezien de erbar melijke omstandigheden leverden de twee teams van tijd tot tijd zelfs aar dige staaltjes voetbal af. Op inzet troefde DFS de Thoolse ploeg af, de formatie van trainer Jan Englebert trok de zaken weer recht door een grotere balvaardigheid en een ij zersterk collectief, waarin laatste man Ben van Olphen een onbetwiste hoofdrol speelde. Aan DFS-zijde viel vooral de enorme werklust van vleu gelspits John van der Have in positief opzicht op. Minder fortuinlijk was hij in de afwerking, een euvel waar ove rigens de complete Burgh-Haam- steedse frontlinie mank aan ging. Ge durende het eerste half uur golfde het spel op en neer. Ondanks de slechte omstandigheden werd er een fiks tempo onderhouden, hetgeen overi gens wel veel balverlies tot gevolg had. Aan Tholense Boys-zijde waren de tegenstoten van de twee snelle spitsen Piet de Boef en Hans de Korte allesbehalve ongevaarlijk. In de 29e minuut waagde laatste man Marcel van Grunsven zich voor de eerste keer naar voren. Hij omspeelde drie Tho lense Boys-spelers en loste toen van ruim dertig meter een ogenschijnlijk ongevaarlijk schot. De bal vloog recht op doelman Kees Goedegebure af, maar de voormalige WHS-doel- man reageerde pas toen de bal in de touwen hing. Drie minuten later was het bijna weer raak. Een hoekschop van Robin Verdam werd door Cle ment Rijnberg knap verlengd, maar de bal belandde in het zijnet. Boeking Vier minuten voor het rustsignaal leek Hans de Korte op weg naar de gelijkmaker. Sjaak Suikerbuik prik te de bal over de DFS-defensie en Hans de Korte kwam oog in oog met doelman Eric Schot. De getruckte aanvaller kreeg het leer evenwel niet goed onder bedwang, zodat Schot als nog kon ingrijpen. Op slag van rust liep Piet de Boef tegen een boeking aan, toen hij de bal driftig wegtrapte, nadat hij door arbiter Jaap Kaland voor buitenspel was teruggefloten. DFS-aanvaller John van der Have loopt zich stuk op het Tholense Boys-verdedigingsduo Ben Schot (4) en Ben van Olphen (5). De confrontatie tussen DFS en Tholense Boys eindigde in 1-1. BRUINISSE - Zaterdag tweede klasser Bruse Boys blijft knokken voor klassebehoud. Dat is een constate ring, die als een paal boven water staat. De formatie van trainer Jan Kostense kwam door een 1-1 gelijkspel in de thuiswedstrijd tegen Dinteloord weer een punt dichter bij de veilige vierde plaats van onder, maar de klus is nog lang niet afgerond. In de slotfase van de competitie krijgt de ploeg evenwel nog voldoende tegenstanders, die puntenwinst mogelijk moeten kunnen maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6