Uitvoer vestigingsbesluit huisartsen is voor alle gemeenten verplicht Sportieve stijl bepaalt eerste show Agnes mode streeknieuws Veel belangstelling kooravond Schade door de storm Uitvoering vestigings besluit huis artsen in commissie Diefstal van kleurentelevisie Auto in de sloot Auto open gebroken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 30 maart 1987 Nr. 24108 3 ZIERIKZEE - „De mogelijkheden voor het uitbreiden van het aantal huisartsen zijn hier minimaal". Toch is dat niet de reden dat de gemeente Zierikzee en ook de an dere eilandëlijke gemeenten zioch momenteel beraden over de wijze waarop zij het besluit vestiging en prak- tijkomvang huisartsen in de toekomst gaan uitvoeren. „Dit besluit vormt een onderdeel van de wet voorzienin gen in de gezondheidszorg, en moet derhalve door de ge meenten gezamenlijk worden uitgevoerd", aldus de Zie- rikzeese wethouder van welzijn J. Groen. Deze maatregel, die bij koninklijk besluit is vastgesteld, is van rijkswe ge genomen om te voorkomen dat aan de ene kant reeds gevestigde artsen overbezet raken, terwijl aan de ande re kant pas afgestudeerde medici niet aan de bak komen. Met die realiteit voor ogen zegt wethouder Groen het persoonlijk een goede zaak te vinden dat de vestiging van huisartsen en de grootte van de praktijk aan regels wordt gebonden. ,,Niet alleen in het belang van de vaak overbelaste huis arts maar zeer zeker ook in het be lang van de patiënt". ZIERIKZEE - Hoe kunnen de ge meente Zierikzee en de andere ge meenten in de regio het besluit vesti ging en praktijkomvang huisarten het meest efficiënt uitvoeren. Deze ingewikkelde materie is een van de agendapunten, waarover de commis sie welzijn woensdag 1 april een ad vies moet geven. Deze voor iedereen toegankelijke vergadering begint om 16.30 uur in de raadzaal van het Zie- rikzeese stadhuis. In 1986 is een ambtelijke werk groep ingesteld die de colleges van b en w van de zes eilandelijke gemeen ten moet adviseren over het uitvoe ren van het besluit vestiging en prak tijkomvang huisartsen. Dit besluit zal via een gemeenschappelijke rege ling worden uitgevoerd. De werk groep heeft inmiddels een regeling opgesteld, waarin de oprichting van een gemeenschappelijk orgaan wordt bepleit dat, tot taak krijgt om aan vragen voor een vestigingsvergun ning te beoordelen. Ook op het terrein Van de middel lange termijnplanning moet de com missie tot een advies komen over de wenselijkheid cq noodzaak om zaken als een buurt- of belbus en een wijk- accommodatie op het gemeentelijke prioriteitenlijstje te zetten. Gezamenlijk De uitvoering van dit besluit is voor elke gemeente verplicht en moet volgens het koninklijk besluit dooi de eilandelijke gemeenten gezamen lijk worden uitgevoerd. Om een be gin te maken met die gemeenschap pelijke aanpak is vorig jaar een intergemeentelijke werkgroep be staande uit een aantal ambtenaren opgericht. Deze werkgroep moet de colleges van b en w van de verschil lende gemeenten adviseren over de wijze, waarop deze het beste vorm kunnen geven aan de vestingsvoor- waarden en regels voor de praktijk- grootte van de huisartsen. Dit advies komt eerst in de verschillende ge meentelijke commissies aan de orde alvorens het in de verschillende ge meenteraden te berde wordt ge bracht. In de gemeenschappelijke regeling, die deze ambtelijke werkgroep in middels heeft opgesteld wordt ge sproken van een zogenaamde ge meenschappelijk orgaan. Hierin zullen de zes wethouders die met wel zijn zijn belast of eventueel de burge meesters, indien deze welzijn onder hun hoede hebben, zitting nemen. Deze commissie van zes beslist over het al dan niet honoreren van verzoe ken om zich als huisarts op het eiland te mogen vestigen. Deze commissie vraagt voordat ze ze beslist advies aan de zogenaamde vestigingsadvie scommissie, bestaande uit 9 leden on der wie drie huisartsen. De resteren de zes zijn afkomstig uit organisaties als het kruiswerk, algemeen maat schappelijk werk, eerstelijns para medische verzorging en de groep pa tiënten. Niet alleen de vestiging van huis artsen wordt wat gestroomlijnd, ook de grootte van de praktijk wordt aan regels gebonden. Zo zal de omvang van de huisartsenpraktijk variëren tussen minimaal 800 en maximaal 2350 personen. ,,Een maximum dat voor een leek nog vrij hoog lijkt te zijn", stelt Groen vast. Wie dergelijke normen aanhoudt realiseert zich dat de vestigingsmogelijkheden voor huisartsen in deze regio met een be volkingsgrootte van 30.000 zielen be paald niet voor het oprapen liggen. BURGH-HAAMSTEDE - De heer K. B. uit Rotterdam deed aangifte van diefstal van een kleurentelevisie uit zijn tweede woning in een bunga lowpark aan de Hoge Weg te Burgh- Haamstede. De inbraak vond plaats tijdens afwezigheid van K. B. tussen 15 december en 28 maart. De dieven kwamen binnen door het forceren van de deur. De televisie heeft een waarde van 1300 gulden. Wethouder J. Groen: Uitvoer van het besluit verstiging en praktijkom vang huisartsen is voor gemeente verplicht". SCHARENDIJKE - C. v. d. K. uit Burgh-Haamstede kwam zaterdag middag met zijn personenauto in de sloot terecht waarbij het voertuig zo zwaar werd beschadigd dat het moest worden weggetakeld. C. v. d. K. werd zelf niet verwond. Hij wilde komend vanaf Scharendijke'de oprit van de R 57 oprijden en remde daarbij voor een auto die voorrang had. Door de hoge snelheid die hij daarbij zou heb ben gehad kwam de auto in een slip terecht en belandde in een sloot aan de overzijde van de weg. ZIERIKZEE - Het begon met een verkleedpartij op het toneel. Speaker Wim Evertse getooid met hoge hoed en op klompen, moest volgens een „insider", in de zaal nog even in een outfit van Agnes mode worden gestoken, voordat de show van deze modezaak van start kon gaan in de dansschool van Will Kramer in Zierikzee. Voor eigenaresse Agnes Klink van Agnes mode was het de eerste keer dat zij haar collectie in de vorm van een modeshow toonde. Dit initiatief, waarvan de organisatie in handen was van Wim Evertse, bleek reeds voordat het eerste model was ge showd al geslaagd te zijn. In die zin dat extra stoelen moesten worden aangesleept om iedereen een zit plaats te kunnen bieden. De collectie van Agnes mode, die sinds zaterdag te zien is in het nieuwe onderkomen aan het Havenpark, be staat voor een belangrijk gedeelte uit sportieve en comfortabele vrijetijds- kleding voor dames en heren. Zo wer den er diverse sweatshirts in de mo- detinten turquoise, mint en geel getoond. Sommigen voorzien van een Mickey Mouse applicatie. De ruim- vallende pantalons, voor het meren deel voorzien van bandplooien, geven een nonchalante aanblik. Out of Africa Wie een beetje weeïg wordt van die pasteltinten behoeft echter niet te treuren. Safari-tinten en marine blauw bieden enig tegenwicht in de opmars van het roze, mint, geel en turquoise. Ook wie zichzelf niet meer zo gauw in een wijde jeans ziet para deren behoeft de moed niet gelijk te laten zakken. Sportieve chique in de vorm van een zandkleurige robe man- teau of een sportieve en toch geklede lichtbeige japon met verlaagde taille bieden uitkomst evenals de navy- look die regelmatig te zien was, in de vorm van ensembles en pullovers. Accessoires Met een modieuze pullover of pan talon alleen ben je er nog niet. Daar horen ook accessoires bij. Schoenmo de Van Oeveren toonde naast enkele klassieke pumps en ballerina's een scala van gemakkelijke en toch mo dieuze instappers waarmee de voeten ontzien worden. Wout Lokker zorgde voor een passend kapsel en Coen Ho nig bleek een warme, hete zomer te verwachten gezien de collectie zonne brillen, waarvan slechts een deel kon worden getoond. Marco de Rijke zorg de voor een bloemrijke entourage en foto Verschoore gaf met een zoemen de camera blijk van zijn aanwezig heid, terwijl het combo Day Dream de muziek verzorgde. Voor een wervelend intermezzo zorgde een aantal dansparen van dansschool Kramer. Allereerst liet een viertal dansparen zien tot welke capriolen de rock around the clock van Bill Haley zich leent. Na de pauze leefde even de glamour op toen twee paren in ballroomkledij de aanwezi gen op onder andere een Engelse wals en een quickstep trakteerden". Daarnaast werden tussen alle bedrij ven door 24 cadeaubonnen onder het publiek verloot en werd het modege- beuren dansend afgesloten. SCHARENDIJKE - Een stampvolle NH-kerk vrijdagavond ter gelegenheid van de koor- en samenzang avond georga niseerd door de Christelijke Gemengde Zangvereniging Sursum Corda te Scharendijke. Een aantrekkelijk program ma, waarvan de liefhebbers van zang volop konden genieten. Een verfrissend onderdeel vormde de medewerking van het jeugdkoor Prins Maurits uit Middelharnis onder leiding van de heer M. van der Veer. Vooral het zonder schroom solo-optreden van enkele jeugdige zangers en zangeressen oogstte bewondering. Er werd bijzonder zuiver gezongen, wat wijst op een intensieve zangoefening. Hoogtepunt van deze avond vormde ongetwijfeld het optreden van het Smalstads Mannenkoor uit Sint Maartensdijk onder leiding van J. Wesdorp. Bijzonder harmonieus klonk de zang van dit uit elf leden bestaande koor. Geen wonder dat het koor al werd uitgenodigd voor een radio- en televisie-optreden. Vooral de nummers Le Vent en Deep River werden met grote zangvirtuositeit ten gehore gebracht. De welluidende tenor kwam professioneel over. Sursum Corda onder leiding van de heer J. Schouls liet horen, dat het koor over een goede zangervaring beschikt. Indrukwekkend was het nummer King all Glorius van de gezamenlijke koren Sursum Corda en Prins Maurits. De aanwezigen wisselden de koren af met samenzang. De organist C. Groenleer gaf een orgel solo en de heer M. van der Veer liet horen, dat de piano een vertrouwd instrument is voor hem. Aan het eind van de zangavond gaf de voorzitter van Sursum Corda de heer A. Hubrengste bloemen aan de dirigenten. ZIERIKZEE/BURGH-HAAMSTEDE/OUWERKERK - De zware storm die het afgelopen weekend over ons land trok heeft ook op Schouwen-Duiveland op verschil lende plaatsen schade aangericht. Gelukkig bleven de nadelige gevolgen van de rukwinden die af en toe oplie pen tot 12 Beaufort beperkt tot materiële schade. Vrijdagmiddag werd de personen auto van A. D. uit Zierikzee bescha digd doordat door de storm negen ba len stro van een vrachtauto afwaai den en gedeeltelijk op zijn auto te recht kwamen. A. D. reed over de Nieuwe Kooiweg en haalde de vracht auto bestuurd door J. v. d. P. uit Bin nenmaas in toen de lading eraf kwam zetten. De auto van A. D. werd aan de voorzijde beschadigd. Schoorsteen In Burgh-Haamstede raakte van een woning aan de Prunjewekken de schoorsteen los door het natuurge weld. Het betrof een huis waarvan de bewoners op wintersportvakantie waren. De schoorsteen hing half naar beneden toen omwonenden het ge vaar ontdekten en de brandweer van Westerschouwen waarschuwden. Die haalde het gevaarte eraf. RENESSE - In de nacht van zater dag op zondag werd de personenauto van J. S. uit Dreischor open gebro ken. Het voertuig stond geparkeerd aan de Oude Moolweg te Renesse. Er werd niets ontvreemd uit de auto maar wel werden alle wieldoppen er af gehaald. ZIERIKZEE EHBO Sportieve en comfortabele mode voerde de boventoon tijdens het modegebeu- ren in de danszaal van Will Kramer. Negentien cursisten hebben in De Driehoek in Zierikzee met goed ge volg het examen Eerste Hulp Bij On gelukken afgelegd. Deze examens werden afgenomen door de door Het Oranje Kkruis in Den Haag aan gestelde examinatoren, de heren J. W. F. Loubert en H. de Moet. De geslaag den zijn: S. J. Coomans en A. den Hoedt uit Nieuwerkcrk. J. T. Bin, P Boot, J. W. Dekker, E. J. den Hartog, P. F. J. de Heer, C. Klink, K. Kroes beek, G. J. N. Krijger, M. van Leeu wen, G. P. de Masier, S. J. S. van Oosterhout, P. J. J. van Wijk. J. J. en M. H. van Schelven, K. A. Vaes, K. E. A. Verseput en A. C. M. van Zeventer, allen uit Zierikzee. Excursie naar RDM Leerlingen van de Scholengemeen schap Schouwen-Duiveland hebben een excursie gemaakt naar de RDM Rotterdam. Onder leiding van de le raren Schreinemacher. Vercruysse en Van Oeveren bezochten leerlingen van de afdeling Mechanische Tbch- niek de Rotterdamse Droogdok Maat schappij. Behalve een aantal interes sante en leerzame dingen werd daar bij ook duidelijk dat de RDM graag leerlingen uit Zierikzee en omgeving In Ouwerkerk waaide een boom om waardoor de Laan der Wereldve teranen werd geblokkeerd. De dienst gemeentewerken van Duiveland haalde het gevaarte weg. Verder bracht de storm vele kleine beschadi gingen als afgewaaide dakpannen en kapotte ruiten teweeg. Onder andere aan de woning van H. L. aan de Scheepstimmerdijk te Zierikzee waar een raam kapot waaide. in haar bedrijf wil plaatsen. Van deze leerlingen blijkt namelijk 90 procent zo gemotiveerd te zijn dat ze het bij RDM tot goed vakmanschap kunnen brengen. Zo bleek uit de woorden van een van de RDM-woordvoerders. Ook wil het bedrijf graag meisjes plaat sen omdat die heel serieus met hun vak bezig zijn.- Het bezoek aan de RDM werd door de leraren van de technische afdeling als een compli ment ervaren. Paasgroet De groepen Zierikzee, Midden- schouwen en Burgh-Haamstede van de Christelijke Stichting voor Hulp aan Gewetensvervolgden (CSHG) le veren ook dit jaar weer een bijdrage aan de Paasgroeten-actie voor gewe tensvervolgden in Oost-Europa. Be gin april beginnen de groepen elk op eigen wijze met het verspreiden van ansichtkaarten met bijbeltekst. Deze worden via verenigingen, clubs, kerkgenootrschapppen en de plaatse lijke middenstand in Renesse aan de man gebracht. Inmiddels hebben de leden van deze organisatie vernomen, dat de drie Russische gevangenen, Se- rafima Joedintseva, Josef Teralja en Alexander Ogorodnikov, waarvoor zij zich hebben ingezet, door de auto riteiten op vrije voeten zijn gesteld. Lezing Maria van Veen Maria van Veen, landelijk voor zitster van de Vrouwenbond FNV spreekt dinsdag 7 april tijdens een themabijeenkomst over flexibele ar beid. Deze bijeen-avond die om 20.15 uur begint, wordt gehouden in De Driehoek in Zierikzee. De organisa tie van dit gebeuren berust bij het Vrouwenontmoetingscentrum en het district Zeeland van de FNV-Vrou- wenbond. De cijfers wijzen uit dat het met name vrouwen zijn die flexi bele arbeid verrichten in de vorm van oproepcontracten, thuis- en uitzend- werk, min- en max contracten en der gelijke. Dergelijke arbeidscontracten bieden nauwelijks enige zekerheid; bij ziekte wordt niet doorbetaald en ontslag is op elk willekeurig moment mogelijk. Maria van Veen zal tijdens deze bijeenkomst het standpunt van de Vrouwenbond van de FNV ver woorden, waarna er gelegenheid is om met elkaar van gedachten te wis selen. Werkgroepavond De Werkgroep Homofilie Schou wen-Duiveland heeft voor zaterdag 4 april een werkgroepavond gepland. Deze maandelijkse bijeenkomst wordt gehouden in het UW-gebouw, Kerkhof 1 in Zierikzee. Aanvang 20.00 uur. Informatie over de werk groep en haar activiteiten is verkrijg baar via postbus 155, Zierikzee. BROUWERSHAVEN Oud papier De Algemene Sportvereniging uit Brouwershaven haalt zaterdag 4 april weer oud papier op. Het is ook moge lijk om oud ijzer en vodden mee te ge ven. Hiervoor wordt verzocht om de spullen 's morgens, op de stoep te zet ten. Musical De groepen zes, zeven en acht van de Openbare Basisschool de Schoe ner in Brouwershaven voeren vrijdag 3 april in het plaatselijke Tonnenma- gazijn een musical op. Het stuk heet Spoken op Griezelstein. De zaal gaat om 19.30 uur open. NIEUWERKERK Mensen in nood De kledingactie in Nieuwerkerk, die ten behoeve van de Stichting Men sen in Nood onlangs werd gehouden, heeft 1300 kilogram kleding opgele verd. Allen die hun steentje hieraan hebben bijgedragen worden bedankt. BRUINISSE Ruilavond Peelen De postzegelvereniging G. J. Peelen houdt weer een ruilavond op donder dag 2 april in het NH-verenigingsge- bouw. Voor de jeugd start de avond om zeven üur, voor de senioren om acht uur. De jaarvergadering zal be gin mei worden gehouden. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers 1 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3