Grevelingen-beker verrassend toch nog naar bc Zierikzee Formatie Coen Honig Optiek pakt zaalvoetbaltitel in derde klas NIEUmBODE Turnusse sluit seizoen af met openbare les Jelle Nijdam wint Dwars door België Ophokplicht voor postduiven Met inzet en enthousiasme werd er gegymd tijdens de openbare les van Tur- nesse. TILBURG - Voor de grootscheepse controle op TBC onder geregelde dis cobezoekers in Tilburg hebben zich de afgelopen week 8.600 personen ge meld. Bij twee van";hen is~: reeds besmetting geconstateerd. Hén is een medicijnenkuur voorgeschreven. Gehand Steun de collecte. |v,in 6 I'm 12 npnl B7) Giro 5855, Den Haag. nis won, ging de beker voor de twee de keer naar Zierikzee. In de gedetailleerde uitslagen scoorden de viertallen van Oude Ton- ge achtereenvolgens +29, +36, -47 en -13 matchpunten ten opzichte van de Burgh-Haamsteedse Bridgekring '68, hetgeen een totaal van 5 match- punten betekende. De ploeg uit de Schouwen-Duivelandse Westhoek kwam vanzelfsprekend uit op -5 matchpunten via de resultaten +38, -33, +9 en -19. De viertallen van Mid- delharnis hadden niets in te brengen tegen die van Zierikzee. De Flakkee- se ploeg stelde fiks teleur door res pectievelijk -32, -8, -23 en -25 te laten aantekenen, terwijl Zierikzee ach tereenvolgens uitkwam op +33, +5, 30 en +20. Een positieve score van 88 matchpunten derhalve en alsnog een verrassende verovering van de Grevelingcu-beker. Terwijl vier keer vier viertallen deelnamen aan de wedstrijd om de Grevelingen-beker speelden tien Zie- rikzeese paren een onderlinge wed strijd, die winst opleverde voor de dames Brinckman en Heineman met 126 punten. Met 113 punten eindigden de dames Hogerheijde en Van der Wekken op de tweede plaats. De rest van de uitslag is: 3. ds Van Oeve- ren/Tfennekes 112 punten; 4. mw Tbr- wisscha/hr Kegels 111 punten; 5. he ren Becu/Van der Post 108 punten; 6. ds Eekman/Van Geesbergen 107 pun ten; 7. ds Van den Berg/Van de Valk 106 punten; 8. ds Becu/Van der Post 104 punten; 9. ds Kotoun/Plaating 97 punten; 10. mw Van der Duyn/hr Viergever 96 punten. Het gemiddelde bedroeg 108 punten. WESTER-KOGGENLAND - Op de Zesstedenweg tussen de dorpen Ou dendijk en Scharwoude is donderdag de 39-jarige wielrenner G. Marseille uit Edam op slag gedood. De man reed volgens de politie op zijn race fiets in volle vaart tegen een aan de rechterzijde van de weg correct ge parkeerde vrachtwagen. WAREGEM - De Nederlandse wiel renner Jelle Nijdam heeft de Belgi sche koers Dwars door België gewon nen. Na de 226 kilometer met start en finish in Waregem had de renner uit de ploeg van Jan Raas een voor sprong van 53 seconden op de als tweede eindigende Belg Herman Fri- son. Sean Kelly pakte de derde plaats, Jean-Marie Wampers werd vierde. De eerste schifting in het peloton, waarin renners uit de ploeg van Peter Post ontbraken, kwam na 125 kilome ter op de Eikenberg. Een groep van 22 renners, waarin ook Kelly en Nij dam, Adri van der Poel, Henri Man- ders en Gerrit Solleveld, nam af scheid van de rest en werd niet meer achterhaald. Tot aan de twee omlo pen van negentien kilometer in Ware gem bleef de groep bij elkaar. Met nog 27 kilometer te rijden zorgden Kelly en Sergeant voor een tweede schifting. Van de Nederlanders rea geerden Nijdam, Van Orsouw en Sol leveld alert. Bij de bel van de laatste ronde achtte Nijdam de tijd rijp voor een demarrage. De Nederlandse tijd rit-specialist achtte zich kansloos in een eindsprint met Kelly. De gok van de Raas-pupil slaagde. ZIERIKZEE - Ter voorkoming van door duiven aan te richten schade aan land- en tuinbouwgewassen heeft er overleg plaats gevonden tus sen de Zuidncderlandsc Bond van Postduivenhouders, afdeling Zee land, de Nederlandse Bond van Za terdagvliegers, afdeling Zeeland, de contact-ingenieur Faunabeheer van het ministerie van landbouw en vis serij. de Faunacommissic van de Ko ninklijke Nederlandse Jagcrsvcrcni- ging, afdeling Zeeland en de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap. Het resultaat van dit overleg is, dat van 6 april tot en met 29 mei 1987 in Zeeland de postduiven door de post duivenhouders zullen worden opge- hokt van 10.00 tot 17.00 uur. Het op- hokgebod geldt niet op zondagen en mot het oog op de wcdstrijdvluchten evenmin op de zaterdagen in de maand mei. Inmiddels is aan de gemeentebestu ren verzocht de ophokperiode vast te stellen over genoemde periode. Post duiven die zich tijdens deze periode tussen 10.00 en 17.00 uur toch op het veld bevinden, lopen een grote kans ten offer te vallen aan maatregelen, die noodzakelijkerwijs getroffen worden ter bestrijding van wilde en verwilderde duiven. In het belang van de postduiven- houders en van de landbouwers drin gen de postduivenhouders-organisa- ties en de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap voor Zeeland er met klem op aan zich strikt aan voor noemde afspraak te houden. Eindelijk heeft het er alle schijn van, dat justitie de zaken omtrent het voetbalvandalisme gaat aanpak ken, zoals ze aangepakt dienen te worden, willen er binnen afzienbare tijd spijkers met koppen geslagen worden. De officier van justitie bij de rechtbank van Den Haag mr J. de Waardt eiste tegen elf jongemannen, die zich op 1 maart in Den Haag mis droegen tijdeyis de gestaakte wed strijd tussen FC Den Haag en Ajax, celstraffen van acht maanden waar van vier voorwaardelijk. Op zich is het natuurlijk absurd, dat dit het ge volg moet zijn van het bezoek aan een volksvermaak, dat de voet balsport toch pretendeert te zijn. Nog absurder zou het evenwel zijn, wanneer vergrijpen zoals die (onder meer) op die eerste dag van maart in Den Haag voorvielen, niet voorzien zouden worden van een straf, zoals die er nu aan lijkt te komen. Er werd een worst- en limonadetent geplun derd en met flessen en speciaal daar voor uit de tribune losgerukte stuk ken beton naar politie en publiek gegooid. Een Hagenaar waterde van af de tribune bij een Ajax-fan in de kraag. Toen de aldus besproeide Am sterdammer met vrienden zijn gram wilde halen, werd hij door de FC Den Haag-aanhanger met een mes be dreigd. Na he"t afbreken van de wed strijd werd nog een supporterstrein van Ajax-fans bekogeld. ,.Er hadden gemakkelijk doden kunnen vallenconstateerde De Waardt. die beroepshalve bij de wed strijd aanwezig was geweest. Er moesten in Den Haag acht FC Den Haag-fans terechtstaan en drie aan hangers van Ajax. Ze variëren in leeftijd van achttien tot 27 jaar. Op een verwarmingsmonteur en een bouwvakker/stiident na bleken de verdachten geen vast werk te heb ben. ,,Die verveling, hé", verzuchtte rechtbaiik-presidente mr P. Konings veld. Met die bondige uitspraak lijkt zij het aardig aan het rechte eind te hebben, al moet nadrukkelijk onder kend worden, dat het bepaald niet relevant is om er zo maar voetstoots vanuit te gaan, dat het bij uitstek werklozen zouden zijn, die de tram melant veroorzaken. Desondanks is uit diverse onderzoeken, die naar de oorsprong van het voetbalvanda lisme werden gedaan, gebleken dat een belangrijk deel van de 'gepak- teninderdaad uit pure verveling hun tijd doorbrengen met het creëren dan wel ondersteunen van rellen, al dan niet binnen de muren van een voetbalstadion. Gebleken is echter ook, dat een overgroot deel vandalen zich niet alleen schuldig maakte aan vandalisme op de voetbalvelden, maar ook elders tegen een fiks ge schonden blazoen opliep. Toch een sociaal probleem derhalve en daar om zeer nadrukkelijk waard fors aangepakt te worden, wil het niet dusdanig escaleren dat er uiteinde lijk wel degelijk doden vallen, zoals officier De Waardt aanstipte. Enkele Zuiderpark-verdachten bleken nogal wat alcohol te hebben verzwolgen (een jongen bereidde zich op de wedstrijd voor door twin tig pilsjes op de nuchtere maag te nuttigen) of de agressie opwekkende drug rohypnol te hebben geslikt. Dat middel neemt ook alle angst weg. Naast de straffen tot acht, zeven en vijf maanden wil De Waardt in alle gevallen een proeftijd van twee jaar. In het eerste jaar daarvan zouden de verdachten geen voetbalwedstrijden mogen bezoeken. Ze zouden zich een half uur voor de aanvang van elke wedstrijd op het politiebureau van hun woonplaats moeten melden. Hoelang heeft de maatschappij de miljoenen guldens schade nog over voor de handhaving van het voet bal", filosofeerde De Waardt, daar mee andermaal een uiterst fijne snaar rakend. De Nederlandse Spoorwegen lijdt per jaar acht mil joen schade, de gemeente Den Haag is jaarlijks vele tonnen kwijt aan het inzetten van extra personeel en het treffen van sociale maatregelen. De raadslieden van de vandalen stelden voor dienstverlening te laten verrichten. Daarmee zou meer kun nen worden bereikt dan met celstraf. Eerder opgelegde celstraffen lever den naar hun zeggen niets op. De rel len werden alleen maar erger. Verge ten werd gemakshalve, dat via onderzoeken werd aangetoond, dat met opsluiting gestrafte vandalen niet hernieuwd als zodanig konden worden aangemerkt. Ook werd de stelling geponeerd dat niet het straf recht, maar de politiek met een oplossing zou moeten komen. Boven dien zouden de elf niet tot de harde kern behoren, maar - volgens De Waardt - zou allen verweten moeten worden, dat zij zich lieten meesle pen. ,,Een alternatieve straf in de vorm van de dienstverlening kan niet tegenover de maatschappij ver antwoord wordenstelde de officier terecht vast. Hem komt ongetwijfeld de eer toe in de toekomst als baan breker in de strijd tegen het voetbal vandalisme te worden genoemd. PW TILBURG - Het college van b en w van Tilburg wil dat het omstreden in- cassobeleid van het plaatselijke ener giebedrijf blijft zoals het is. Dat bete kent dat het energiebedrijf rente in rekening mag blijven brengen aan klanten met een schuld. GRONINGEN - De huisarts P. E. Rauwerda uit Groningen hoeft niet langer te houden aan een eerder tus sen hem en de Groninger apothekers vereniging overeengekomen af spraak over het voorschrijven van methadon. Dat heeft de president van de Groninger rechtbank mr. P. P. Lampe in een vonnis in kort geding bepaald. GRONINGEN - Het medisch tucht college in Groningen heeft een sinds twee jaar slepend conflict tussen elf huisartsen en twee gediplomeerde vroedvrouwen uit het Friese Dok- kum en Damwoude behandeld. Inzet van het conflict is de vraag wie de ba by's van ziekenfondspatiënten ter we reld mag helpen brengen. Coen Honig Optiek 2 promoveerde na een 5-0 overwinning op het eigen eerste team naar de tweede klas. De ploeg eiste tevens het kampioenschap van de derde klas voor zich op. RENESSE - De jeugdgymnastiekvereniging Turnesse uit Renesse besloot donderdagavond het seizoen met een openbare les in de gymnastiekzaal De Moerbei te Renesse. In deze les, waarvoor veel belangstelling bestond, gaven de kinderen van Turnesse een indruk hoe het tijdens het wekelijkse gymuur- tje toegaat. De voorzitster van de club, mevr. T. Moelker, vertelde dat dit sei zoen op de woensdagmiddag met twee groepen was gedraaid. Daarnaast was er op de dinsdagavond een groep voor de jeugd van 12 tot 18 jaar. De laatste kwam deze avond overigens niet in actie. De beide woensdagmiddaggroepen openden gezamenlijk met een war ming up in de vorm van een tikspel- letje. In groepjes verdeeld werd een circuit van 10 verschillende activitei ten afgewerkt. Na een minuut werd steeds gewisseld. Zo werd onder an dere op de basket gegooid, om pilon heen gehockeyd en met de ringen ge werkt. De jongste groep liet verder zien hoe een koprol wordt aangeleerd en deden een dansje op muziek van Luv. De oudere kinderen demonstreerden hun kunnen op het gebied van het paardspringen en dansten op een hit van de Commodores. De les werd af gesloten met oefeningen op muziek. Voor de gymjuf, mevr. v. d. Wiel, was er uit handen van de voorzitster een paasei en een boeket bloemen. Op haar beurt bood zij de scheidende bestuursleden een attentie aan. De penningmeesteresse mevrouw C. Vis ser stopt er mee na 13 jaar en mevr. E. v. d. Schaaf nam afscheid na 7 jaar se cretaresse te zijn geweest. De openge vallen plaatsen zullen worden inge nomen door de dames A. Oosterloo en J. v. Malland, die bij deze gelegen heid werden voorgesteld. Voor de kinderen was er zoals gebruikelijk een in de kleuren van Turnesse ge verfd paasei. In september gaat de gymnastiekvereniging weer van start. ZIERIKZEE) - In de zaalvoetbalcompetitie, die wordt verspeeld in de Zierikzeese sporthal Onderdak, zijn op nieuw twee beslissingen gevallen. Een team van Coen Honig Optiek pakte het kampioenschap in de derde klas door een 5-0 overwinning. De PZEM-ploeg promoveert met de Coen Honig-formatie mee naar de tweede klas, doordat de overige ploegen de twee leiders niet meer kunnen achterhalen in het nog kleine resterende pro gramma. In de eerste klas is kampioen Coun try Club uitgespeeld. De ploeg boek te in de zestien gespeelde wedstrijden veertien overwinningen en speelde twee keer gelijk. De formatie van coach Cees in 't Veld bleef derhalve ongeslagen. Aanstaande woensdag 1 april rondt Country Club het Schou wen-Duivelandse seizoen af met de bekerfinale tegen de bijna-promoven- dus Toren Boys. Country Club be houdt na afloop van de nog resteren de wedstrijden minimaal negen punten voorsprong op de naaste bela gers Zeelandia en De Steeg. Deze twee ploegen kunnen beide nog op 21 punten eindigen. Aan de onderkant van de ranglijst zijn FC Kerkwerve en Skol Boys de overduidelijke de gradanten. De Kerkwervenaren heb ben zes punten achterstand op de dichtstbijzijnde ploeg, Skol Boys be haalde in vijftien wedstrijden welge teld twee punten. De degradanten moeten ieder nog een wedstrijd De stand ziet er in de eerste klas na de 6-2 overwinning van Mevo op Skol Boys en het 3-6 verlies van Schorpi oen tegen Bruse Boys als volgt uit: Country Club* 16 14 2 0 105-72 30 Zeelandia 15 7 5 3 56-41 19 De Steeg 14 8 1 5 57-42 17 Sporthuis Zz 15 8 1 6 57-61 17 Bruse Boys 16' 8 0 8 58-54 16 Mevo 15 7 1 7 51-53 15 Schorpioen 15 4 5 6 41-41 13 Kerkwerve** 15 2 3 1Ü 36-69 7 Skol Boys** 15 1 0 14 25-63 2 kampioen; gedegradeerd. In de tweede klas is er nog steeds een spannende race aan de gang tus sen drie ploegen voor twee plaatsen in de eerste klas. Voor Toren Boys kan het nagenoeg niet meer fout. In het ongunstigste geval kan de ploeg van Van de Ven Lijsten nog in punten naast de leider komen, maar dan nog lijkt de kans, dat Van de Ven Lijsten promoveert uiterst klein. Toren Boys heeft immers een dusdanig fraai doelsaldo opgebouwd, dat Van de Ven Lijsten in de drie nog te spelen'wed strijden bijna zestig keer zou moeten scoren. Bovendien zou Toren Boys dan ook nog in de slotwedstrijd moe ten verliezen van Stella Boys. De der de ploeg, die in aanmerking komt voor de titel is Pinky Boys. De ploeg van Wim Veerhoek heeft zelfs nog aanzienlijk betere papieren dan Van de Ven Lijsten, maar valt ook uit de boot op het moment, dat Toren Boys van Stella Boys wint. Aardig in de af wikkeling van de competitie is stellig nog, dat Pinky Boys en Van de Ven Lijsten nog tegen elkaar aan moeten treden, wanneer dat voor de competi tie noodzakelijk zou zijn. De eerder vastgestelde ontmoeting ging door het wegblijven van Pinky Boys niet door. Dat kwam de ploeg op twee ver- liespunten te staan, maar de wed strijd wordt - indien van belang - als nog opnieuw vastgesteld en daar mag stellig op gerekend worden, omdat de twee ploegen de resterende wedstrij den wel positief zullen afwikkelen. De ploegen van Skol Boys 2 en Drei- schor komen het volgende seizoen in de derde klas terug. Na het spelen van de wedstrijden Stella Boys-Dreischor (5-6) en WIK- Bijmakelaardij (2-1) ziet de stand er in de tweede klas als volgt uit: Toren Boys 15 12 2 1 106-29 26 Pinky Boys* 14 12 1 1 98-32 23 Van de Ven 13 10 0 3 52-25 20 WIK 15 7 0 8 43-67 14 Stella Boys 15 6 1 8 68-53 13 Bij makelaardij 15 5 3 7 31-49 13 Country Club 2 15 6 1 8 37-63 13 Skol Boys 2** 16 2 1 13 34-87 5 Dreischor** 16 2 1 13 31-89 5 twee punten in mindering; gede gradeerd. In de derde klas zijn alle beslissin gen gevallen. Het tweede team van Coen Honig Optiek, dat aanzienlijk sterker was dan het eigen eerste team, werd kampioen door in de vijf tiende wedstrijd met 5-0 van dat eer ste team te winnen. De PZEM-equipe promoveert mee doordat de achter- volgers Mevo 2 en ZZ '72 punten lieten liggen in de laatst gespeelde wed strijden. De plaatsen van de twee promovendi worden ingenomen door Skol Boys 2 en Dreischor, die het in de tweede klas niet konden redden. In de derde klas zakte het tweede team van Stella Boys naar de laatste plaats na een tweetal goede resulta ten van Zeelandia 2. In de derde klas ziet de stand er na de wedstrijden Coen Honig Optiek 2- Coen Honig Optiek 1 (5-0) en Stella Boys 2-Zeelandia 2 (2-4) als volgt uit: Coen Honig 2* 15 13 0 2 65-14 26 PZEM** 14 10 1 3 72-38 21 ZZ '72 15 7 5 3 51-44 19 Mevo 2 15 8 1 6 63-53 17 Coen Honig 1 16 7 0 9 47-63 14 PJZ 13 4 3 6 35-65 11 L O 15 5 0 10 49-65 10 Zeelandia 2 15 3 2 10 37-59- 8 Stella Boys 2 14 1 4 9 35-53 6 kampioen en gepromoveerd; ge promoveerd. ZIERIKZEE - In de Zierikzeese Graanbeurs speelden de bridgeclubs van Oude Ton- ge, Middelharnis, Burgh-Haamstede en Zierikzee elk met vier viertallen voor het vijf de jaar in successie om het bezit van de Grevelingen-beker. Het ene jaar wordt een thuiswedstrijd gespeeld, het daaropvolgende jaar is de return, terwijl het programma zo geregeld wordt, dat de laatste wedstrijd per seizoen in één locatie wordt gespeeld met alle teams bij elkaar. Deze keer was bridgeclub Zierikzee als organisator van de slotavond aan de beurt. De organiserende vereniging werd uiterst verrassend de opvol ger van bc Oude Tonge. Voor de aanvang van de slot wedstrijd stond al vast, dat beker houder Oude Tbnge dit keer geen kans meer zou hebben op de beker. De beste papieren had Bridgekring '68 uit Burgh-Haamstede, die nog zonder verlies was. Zij moest aantre den tegen het dit jaar zwak acterende Oude Tbnge. Bij winst of een gelijk spel was de beker voor de Burgh- Haamsteedse formatie. Indien Bridgekring '68 zou verliezen, zou Middelharnis bij een zo klein moge lijke winst op Zierikzee de beker bin nenhalen. Zou Zierikzee winnen van Middelharnis, dan moest dat met minstens 24 matchpunten verschil ten opzichte van Bridgekring '68, omdat het 'doelsaldo', het verschil in match punten, dan zou beslissen. Sensationeel Een sensationelere ontknoping had de organisatie zich niet kunnen wen sen. Bridgekring '68 verloor met vijf matchpunten van Oude Tbnge Door dat Zierikzee met een ruim verschil Een sfeerbeeld van de slotavond om de Grevelingen-beker bridgen. van 88 matchpunten van Middelhar-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 10