Zesde domeinenloop rpsv Luctor levert Belgische triomf op Verrassend ruime winst team Geels Staal tijdens voorlaatste ronde sponsortenniscompetitie NIEUWSBODE t Herenformatie vv Mevo '80 geconcentreerd naar winst op Pendrecht Competitie dc Zierikzee HSV Dreischor Jubileum- toernooi schaakclub Zierikzee Afgetekend verlies tweede team ttv Scaldina Scaldina-jeugd op toernooi Eilandelijke snookerspelers naar NK i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 26 maart 1987 Nr. 24106 9 Michel Evrard van het politiekorps van het Belgische Moeskroen gaat als ivinnaar over de streep van de zesde Domei nenloop. De 83-jarige Theo Souer uit Katwijk applaudiseert rechts op de foto. Souer was mede-oprichter van de rijks politie sportvereniging Luctor. WESTENSCHOUWEN - De zesde internationale domeinenloop van de rijkspolitie sportvereniging Luctor in het fraaie bosparkoers van Westen- schouwen leverde in de hoofdcategorie een overwinning op voor de Belgische politieman Michel Evrard. Hij maakt deel uit van het politiekorps van de ge meente Moeskroen en was stellig geen nieuwkomer in de serie domeinenlo pen van de rpsv Luctor district Middelburg. Twee keer eerder eindigde Evrard achter viervoudig winnaar Aart Stigter op de tweede positie. Nu Stig- ter niet aanwezig was, was voor de sterke Belg de weg vrij om zich naar de zege te lopen. Stigter bereidt zich momenteel voor op een serie grote wedstrij den en vond de domeinenloop niet passen in het trainingsschema. De nieuwe rayoncommandant van Renesse Chris Werrij ontving uit handen van adju dant H. Theunissen de door groepscommandant M. Lenselink beschikbaar ge stelde wisselbeker als beste Schouwen-Duivelandse deelnemer. Hij liet de wisselbeker vergezeld gaan van een persoonlijk aandenken. ROTTERDAM - De herenploeg van volleybalvereniging Mevo '80 heeft een lastige klip omzeild door in Rot terdam met 1-3 te winnen van Pen drecht. De klus werd vooraf als lastig onderkend; in werkelijkheid bleek het allemaal mee te vallen. In Zierikzee ontfutselde Pendrecht de huidige klasseleider een punt via een 2-2 gelijkspel, nu won Mevo '80 zon der al te veel problemen met 1-3 en blijft daardoor de voornaamste gega digde voor het kampioenschap. Zoals de zaken er nu voorstaan valt de be slissing omtrent titel en promotie in de slotronde, wanneer Hou Stand in Zierikzee op bezoek komt. Mevo '80 heeft een punt voorsprong op de Rot terdamse equipe. Van het begin van de eerste set van het duel tegen Pendrecht speelde Me vo '80 een solide en geconcentreerde partij volleybal. De ploeg van coach Wim van der Zande leidde snel met 0- 6. Pendrecht werd op alle fronten overklast. De Rotterdammers had den veel moeite met de goed verzorg de en geplaatste Mevo '80-opslagen. Naast een goede opslag hanteerde Mevo '80 een snel speltempo met veel snelle aanvallen over het midden, waarmee met name Bert Compayen talrijke keren scoorde. De eerste set werd daardoor vrij simpel met 4-15 gewonnen. De tweede set verschilde nauwe lijks van de eerste, al liet Mevo '80 wat steekjes vallen bij situaties, die normaal gesproken goed verlopen. Aangezien Pendrecht in die fase nog niet de kracht had om door te druk ken won Mevo '80 deze set met 8-15. In de derde set profiteerde de Rotter damse formatie voortreffelijk van een black-out van de Mevo '80-ploeg. Een niet eens beter spelend Pen drecht kreeg het zowaar erg gemak kelijk, doordat veel Mevo '80- aanvallen in het Pendrecht-blok be landden en andere zaken als de stop ook de mist ingingen. Deze set mag als een slippertje van Mevo '80-zijde worden aangemerkt, maar de 15-5 uitslag spreekt desondanks boekde len. In de vierde en laatsle set volgde het herstel. De draad werd weer opge pakt en Mevo '80 boekte een 0-10 voorsprong. Pendrecht kwam nog wel terug tot 8-11, maar toen maakte de Zierikzeese ploeg de klus gedeci deerd af: 8-15 en een 1-3 zege in sets. Aanstaande zaterdag wacht de heren van Mevo '80 opnieuw een zware klus. Provimi/DVO uit Oud-Beijerland komt dan op bezoek in sporthal On derdak. De Oudbeijerlandse forma tie kan ongetwijfeld voor een verras sing zorgen, wanneer het heilig vuur aanwezig is. De confrontatie belooft stellig aantrekkelijk te worden, niet in het minst voor het publiek. ZIERIKZEE - De clubavond van de Zierikzeese damclub is in het vervolg op de maandagavond in plaats van op de donderdagavond. Plaats van handeling is nog steeds het Zeeuws Pannekoekhuis aan de Zierikzeese Appelmarkt. In de onderlinge clubcompetitie is Cees van de Velde momenteel in een voortreffelijke doen. Door de club avondwisseling werd vrij kort na el kaar twee keer gespeeld. Eerst won Van de Velde via een Coupe Philippe van Cor Boot en vervolgens moest Ri- nus van de Wielen er met sterk posi tiespel in het eindspel aan geloven. De resultaten van de twee speel avonden waren als volgt: C. M. van de Velde-C. L. Boot 2-0; M. van de Wielen-S. Douw 1-1; J. de Wild-A. J. Flikweert 2-0; C. van de Wielen-J. L. Smalheer 2-0; J. P. van der Veer-M. de Wild 0-2; J. de Wild-C. L. Boot 2-0; C. M. van de Velde-M. van de Wielen 2-0; S. Douw-J. P. van der Veer 2-0; A. J. Flikweert-M. de Wild 1-1. Nadat Luctor Middelburg-voorzit ter G. J. Helmendach het startschot had gelost voor de zeven kilometer lange loop plaatste Michel Evrard zich direct aan de kop van het langge rekte lint politievertegenwoordigers. Hij zou niet meer worden bedreigd. .Reeds .na _de eerste, korte ronde van bijna drie kilometer leidde de Belg afgetekend. Bij het passeren van de meet had de A-klasser ruim een mi nuut voorsprong op Johan de Weger van de luchthavenpolitie van Schip hol. Ton Grinwis van Luctor Dor drecht eindigde als derde en viel met een achterstand van anderhalve mi nuut enigszins tegen. De voormalige atleet van atletiekvereniging Flak- kee beloofde een paar jaar geleden een 'groot' lange afstandsloper te worden, maar na het verlaten van de club uit Middelharnis blijkt de ver wachting toch enigszins te hebben in geboet. Grinwis is momenteel gesta tioneerd in Heenvliet. De loop voor de B-klassers, veruit de grootste groep van de in totaal 180 deelne mers, werd gewonnen door Henk Rams van de Bredase gemeentepoli tie. Hij had een kleine minuut meer nodig dan de A-klasse-winnaar. Evrard finishte na 24.56 min., Rams verbruikte 25.50 min. Achter Rams bezette Kees Priem van Luctor Mid delburg de tweede positie. Priem was tot voor een paar jaar rayoncomman dant van Scharendijke en veroverde toen als zodanig twee keer de eilan- delijke wisselbeker als beste Schou- wen-Duivelander. Priem had overi gens ruim anderhalve minuut achter st l t W stand op Rams. Theo van der Velden van de Bredase gemeentepolitie ein digde als derde. Veteranen Een goede prestatie werd er in het dominiale gebied van Westenschou- wen ook geleverd door Rein Swirit van de Middelburgse gemeentepoli tie. De atleet van av Zeeland Sport legde de zeven kilometer af in 27.13 min. en had daarmee ruim twee mi nuten voorsprong op George Desseyn van de gemeentepolitie van het Belgi sche Kortrijk. Bij de veteranen II ging de overwinning naar Theo van den Elzen van atletiekvereniging Philips. Bij de dames was Leny Man nee van Dacapo het snelst over de drie kilometer. Zij finishte na 13.37 min. Chris Werrij, die als beste Schouwen-Duivelandse loper uit de bus kwam, eindigde in de B-klasse als zestiende in 31.15 min. Hij nam de door groepscommandant Lenselink beschikbaar gestelde wisselbeker over van Fred van der Werf uit Nieu- werkerk, die nu als veertigste finish te in 34.20 min. De prijsuitreiking was verder in handen van de Wester- schouwse loco-burgemeester J. Deist, die eerder als aandachtig toe schouwer aanwezig was geweest bij de hoofdloop voor de heren. Ook Theo Souer uit Katwijk was weer van de partij. De 83-jarige mede oprichter van de rpsv Luctor luistert de domeinenloop jaarlijks op met zijn enthousiaste medeleven. Souer was vanaf 1941 hoofd-sportinstruc- teur van de rijkspolitie in Neder land. Hij is, ondanks zijn inmiddels eerbiedwaardige leeftijd, nog altijd een fervent sportman. Weliswaar gaat zijn actieve interesse niet meer uit naar de atletiek, maar zeezwem- inen en paardrijden behoren nog steeds bij zijn bijna-dagelijkse bezig heden. Ter afsluiting van het gebeu ren in Westenscliouwen werd een prestatieloop gehouden over zeven kilometer. Hieraan werd eveneens fanatiek deelgenomen. Alle lopers en loopsters kregen een herinnering. RENESSE - In snookercentrum Funhouse in Renesse werd een van de twee voorronden van het Nederlands kampioenschap snooker afgewerkt. De tweede voorronde werd in De Kei zer in Amsterdam verspeeld. De eer ste zestien van elke voorronde spelen op 9,10 en 11 mei de landelijke finale in Samonda in Den Haag. Bij de voorronde in Renesse plaats ten zich twee eilandelijke snoo kerspelers voor de nationale eind strijd. Zij zijn ook de enige Zeeuwen in het finalegezelschap. André Koot uit Ellemeet eindigde op een gedeel de achtste plaats en de Zeeuws kam pioen 1987, Leo Dorreman uit Renes se, behaalde een fraaie derde plaats. De finale in snookercentrum Fun house werd gespeeld door Fred van Leeuwen en Ton Eggink, beiden uit Den Haag. Van Leeuwen klopte zijn stadgenoot in de eindstrijd met 2-0. In de halve finales had Fred van Leeuwen met 2-0 gewonnen van Pas cal Houke, terwijl Ton Eggink zich de meerdere toonde over Leo Dorreman: 2-1. formulier, in de dubbelspelen stelde de Bij/Allround-ploeg alsnog orde op zaken door de maximale buit uit de ze partijen te halen. In het eerste blok van drie partijen kwam de Hostellerie-ploeg met 4-2 op voorsprong, omdat alleen Jeannet van de Nieuwendijk haar partij ver loren zag gaan. Gerda Minnaar trok met 7-9 aan het langste eind. Winst was er wel voor Marjan Hermans, die Diny Slooter verving, en Wim van den Nieuwendijk. Marjan Hermans klopte Marja Hart met 8-6 en Wim van den Nieuwendijk was met 10-7 te WESTENSCHOUWEN - Hengel- sportvereniging Dreischor hield de eerste competitiewedstrijd op het strand bij Westenscliouwen. On danks de slechte weersomstandighe den waren er nog 21 hengelaars opge komen. Hierbij waren vier jeugdle den. De vangstverwachtingen waren door de lage watertemperaturen niet al te hoog, maar dat bleek mee te val len. Vanaf de eerste minuut van de drie uur durende wedstrijd werden regelmatig visjes op het droge ge haald. Zelfs het formaat van de buit viel mee. De kleinste vis was zestien centimeter, de grootste bracht 32 cen timeter op de maatlat. Toen na afloop de balans van de wedstrijd werd opgemaakt bleek dat W. Vermaas de grootste buit had bin nengehaald. Zijn zes gevangen vissen hadden een totale lengte van 114 cen timeter. Hij werd op de tweede plaats gevolgd door D. Fluit met vijf vissen en een lengte van 96 centimeter. De derde plaats was voor J. Kommer, die met twee vissen ^>1 centimeter bij el kaar bracht. Hij eindigde daarmee te vens als eerste jeugdlid. De uitslag was verder als volgt: 4. A. Broere43 cm.; 5. P. Berrevoets jr 30 cm.; 6. S. Visser 29 cm.; 7. T. van de Zande 26 cm.; 8. K. Romijn en H. Quist 22 cm.; 10. R. Sorgedrager 21 cm.; 11. A. van de Welle 20 cm.; 12. K. Vermaas 19 cm.; 13. P. Berrevoets sr 18 cm. De overige hengelaars bleven zonder vangst en kregen alleen aan- wezigheidspunten. De volgende wed strijd is op 18 april aan de Scholder- laan in Renesse. Er wordt begonnen om 11.00 uur. ZIERIKZEE - Schaakvereniging Zierikzee hield ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan een snel schaakkampioenschap voor de jeugd van acht tot vijftien jaar. De vijftien schakers werden onderverdeeld in twee groepen, zeven in de sterkere groep en acht in de minder sterke groep. In de voorronde bleek al vrij snel, dat Dimitri van Hekke tot een van de belangrijkste kanshebbers behoorde. Hij scoorde 4V2 punten uit vijf partijen. In de tweede groep bleek Freek Grootenboer de grote winnaar. Hij won al zijn partijen. Dimitri van Hekke werd uiteinde lijk jeugdkampioen van Zierikzee met 8V2 punten, waarmee hij een rui me voorsprong van twee punten op Jens Waaijers behield. Harold Blom scoorde zes punten, Al vin van Meete- ren werd vierde met 5V2 punten en de vijfde plaats was voor Daniël Eve- raers met vier punten. Sander de Bree en Petra Spiegels sloten de rij met respectievelijk 3V2 en twee pun ten. In groep B was de eerste plaats voor Freek Grootenboer, die tien punten bij elkaar speelde. Robbert de Bree eindigde als tweede met een achter stand van zeven punten. Marieke de Lange kwam als derde uit de bus met zes punten en de vierde plaats was voor Anton Hoexum met vijf punten. Maurice van Veldhoven en Sjoerd Waaijers scoorden respectievelijk 4V2 en vier punten. Harmen Baakman en Ivor Kaat sluiten de rij met anderhal ve en één punt. De toernooileiding was in handen van J. A. J. van der Made en B. S. Spiegels. Voorzitter J. J. Hoogstrate reikte de prijzen uit. De schakers werden vergast op een tractatie in het Zeeuwse Pannekoekhuis in Zierik zee, het clublokaal van de vereniging. sterk voor Hans Minnaar. In het tweede blok van drie wedstrijden wa ren de rollen omgekeerd. Nu won Bij/Allround twee keer. Hans Wohl won met 4-12 van Karei Pattiasina en Marcel van de Berge was met 7-11 te sterk voor Daan de Geus. Hans-Jan Goedegebure daarentegen kon het niet bolwerken tegen de geroutineer de Adri Tallakua: 12-4. In de drie dub belspelpartijen drukten de zes spe lers van Bij/Allround alsnog door naar een ruime 6-12 zege. Alleen het damesdubbel Gerda Minnaar en Mar ja Hart had problemen, maar won uiteindelijk toch met 10-11. 1 ZIERIKZEE - Het tweede jeugd- team van Scaldina werkte de thuis wedstrijd tegen SAR af. De formatie uit Kloosterzande staat weliswaar op 100%, maar is zeker niet onklop- baar. Er zat weinig overtuiging in het spel van de Scaldina-spelers. Men taal komt het team veelal nog wat te kort. Danny Pantekoek en Jorg Bley- enbergh wonnen ieder een keer en Mario van Popering moest drie keer de eer aan de tegenstanders laten. SAR won derhalve met 2-8. Het Scaldina-team heeft de sterkste ploe gen nu gehad. Om wat hoger te eindi gen is het zaak om in de slotronden nog wat punten te pakken. Het derde jeugdteam van de Zierik zeese tafeltennisvereniging ging op bezoek bij Wilno 6 uit Vlissingen. Bij voorbaat stond het vast dat het een gemakkelijke wedstrijd zou worden, hetgeen ook werd bevestigd. Marco Hanse, Leon van den Hoek en Sjaak Hanse kwamen met een 0-10 overwin ning terug in Zierikzee. Het vierde Scaldina-team had een thuiswedstrijd tegen Middelburg Zuid 7. Het werd een wisselvallige partij, die uiteindelijk zou eindigen in een 5-5 gelijkspel. Jeremy van Dijk won twee partijen, Arno Wanders won een keer en samen met Van Dijk het dubbelspel. Jeroen van Popering viel wat tegen met een overwinning. Het vijfde jeugdteam van Scaldina ging op bezoek bij Zand 7 uit Middel burg. Deze wedstrijd moest gewon nen worden om in de middenmoot te kunnen blijven. Saskia van Popering en Daniëlle Castel wonnen beiden drie keer en samen haalden zij ook de winst binnen in het dubbelspel. Mari- ka Walraven pakte een punt en daar had mogelijk iets meer in gezeten. Het eerste jeugdteam moet nog twee competitiewedstrijden afwer ken en in beide gevallen is de gym nastiekzaal in de Raamstraat de plaats van handeling. Wanneer de slotwedstrijd in winst wordt omgezet is het kampioenschap voor het Scaldina-team een feit. Het Scaldina- team speelt de wedstrijden op de za terdagochtenden van tien tot twaalf uur. SCHIEDAM - De Scaldina-jeugdta- feltennissers Paul de Graaf en Danny Pantekoek namen deel aan een rang lijst-toernooi, georganiseerd door de Schiedamse vereniging Feijenoord van Teylingen. Tijdens dergelijke toernooien kunnen punten verza meld worden voor de licentie van de NTTB. Beide spelers werden naar de troostronde verwezen, waarin zij el kaar toevallig tegenkwamen. Door dat Paul de Graaf van Danny Pante koek won verzamelde hij acht en Pantekoek zes punten. Paul de Graaf moest in zijn poule uitkomen tegen twee spelers, waar mee hij de bondstraining doet. Met M. de Witt van Korenbeurs en R. Duy- vis van Backhands vormde J. Steur van Tjap-Tjoi de poule. De Graaf ging voortvarend van start door in drie ga mes te winnen van De Witt, maar hij had wat pech tegen Duyvis. Verlies in drie games. Steur tenslotte werd door De Graaf gemakkelijk geklopt: 21-12, 21-12. Duyvis, De Witt en De Graaf eindigden allen op gelijke hoogte. Het drietal ontliep elkaar niets. Zelfs in aantallen games was er geen ver schil, zodat de gamepunten de door slag moesten geven. De Graaf eindig de hierdoor als derde en De Witt, die hij had geklopt, werd poulewinnaar. Voor Danny Pantekoek was het de eerste keer, dat hij een dergelijk eve nement bezocht. Hij moest derhalve vooral nog wennen aan de snelheid, waarmee gespeeld werd. Pantekoek gaat daardoor te snel verdedigen. Hij verloor in twee games van J. Broek hoven en SVE-speler Mijajlovic was in drie games te sterk. Zijn beste op treden leverde Pantekoek af tegen Visser van Quick '32. Met 22-24, 22-20 en 19-21 moest hij zijn meerdere er kennen na een redelijke partij tafel tennis. Pantekoek werd vierde in zijn poule en moest daardoor aantreden tegen De Graaf. De twee Scaldina-spelers kennen elkaar van haver tot gort, waardoor een verrassing bij voorbaat uitgeslo ten bleek. Paul de Graaf won in twee games van Danny Pantekoek, maar werd vervolgens uitgeschakeld door Shot-speler Meijer (17-21, 12-21). Hij bleek iets vaster te zijn. In totaal na men aan het toernooi 404 spelers deel. UTRECHT - Ncfarma, de organisa tie van geneesmiddelenfabrikanten, vindt dat geneesmiddelen thuis ho ren in de basisverzekeringen, omdat ze essentieel zijn voor een goede ge zondheidszorg. Uit het voorstel van de commissie-Dekker om ze in de vrijwillige aanvullende verzekering op te nemen, kan volgens Nefarma de onjuiste conclusie worden getrokken dat geneesmiddelen „vermijdbaar" zijn. UTRECHT - Voor de 130.000 werk nemers in de horeca-bedrijfstak heb ben werkgevers en bonden een princi pe-akkoord bereikt over een nieuwe tweejarige CAO. De CAO voorziet in een loonsverhoging van één procent dit jaar en 1,5 procent in 1988. Door het aantal roostervrije dagen uit te breiden van twee via zes naar twaalf dagen per jaar, ontstaat in 1988 een gemiddeld 38-urige werkweek, zo heeft de Landelijke Commissie Hore cabedrijven meegedeeld. BURGH-HAAMSTEDE - Het tennisteam van Geels Staal boekte tijdens de op een na laatste speeldag van de sponsortenniscompetitie in het Burgh-Haamsteedse sportcentrum Krayestein een verrassend ruime 13-5 over winning op het hoger geklasseerde team van M. C. de Vlieger zn. Het betekende het laatste optreden van het De Vlieger-team, dat daarmee in tien wedstrijden twaalf punten vergaarde en definitief op de derde plaats be landde. Het zestal van Bijmakelaardij/Tennisopleiding Allround heroverde de eerste plaats weer na een 12-6 zege op het team van Hostellerie Schuddebeurs. Zeelandia heeft nu weer een punt achterstand. In de slotronde van aanstaande zondag ontmoeten de twee koplopers elkaar weer. Dan valt de beslissing over het kampioenschap van de eerste sponsortenniscompetitie. De ploeg van Geels Staal opende bijzonder sterk tegen het zestal van M. C. de Vlieger zn. De ploeg kwam met 10-0 voor vooraleer het De Vlieger-team iets terug kon doen. Mirjam Quartel rekende met 10-7 af met Astrid Verspeek en ook het twee de dames enkelspel leverde winst op voor het team van Geels Staal. Ria van Wijngaarden rekende gedeci deerd af met Erna Tbrwisscha: 11-4. Ook van de heren enkelspelen gingen er drie verloren voor de formatie van De Vlieger. Harry Koster redde de eer door met 10-5 te winnen van de terug vechtende André Goedegebure. Mi chel de Vlieger kreeg evenwel klop van Bertus Bleyi (7-10) en ook Jack de Coninck kon zijn partij niet winnend afsluiten. Martin Salomons trok met 8-6 aan het langste eind. Frans Ver- speek tenslotte kreeg met 4-11 klop van Peter Moerland. Door deze resul taten was het pleit na de zes en kelspelen reeds beslecht. Geels Staal leidde immers met 10-2 en kon in het slechtste geval uitkomen op een 10-8 zege. Het De Vlieger-sextet pakte bij de dubbelspelen nog wel drie punten, maar moest daarna toch constateren, dat de Geels Staal-formatie te sterk was geweest. Het damesdubbelspel tussen Astrid Verspeek en Erna Ter- wisscha enerzijds en Mirjam Quartel en Ria van Wijngaarden anderzijds leverde geen winnaar op. In het uur speeltijd, dat de twee koppels ter be schikking hadden, haalden zij elk ne gen games binnen, zodat de punten broederlijk gedeeld werden. Ook de vier heren kwamen geza menlijk tot een puntcndeling. Harry Koster en Michel de Vlieger waren samen met 10-7 te sterk voor André Goedegebure en Bertus Bleyi, maar Jack de Coninck en Frans Verspeck waren totaal geen partij voor het goed op dreef zijnde duo Martin Sa- lomons en Peter Moerland. Via deze resultaten haalde Geels Staal een af getekende 5-13 overwinning binnen en dat was een resultaat dat vooraf allerminst verwacht mocht worden. Dc uit louter Flakkeese spelers be staande ploeg van Hostellerie Schud debeurs slaagde er andermaal niet in om de eerste competitiepuntcn te pakken, hoe zeer de zes spelers ook hun best deden tegen de leidende for matie Bijmakclaardij/Tennisoplei- ding Allround. Weliswaar stond er na dc zes enkelspelen nog een knap pe 6-6 tussenstand op het wedstrijd André Goedegebure is sinds een aantal jaren een tennistalent van belang, maar tegen Harry Koster kon de Nieuwerkerker het niet redden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9