Bruse VVV besluit tot verhoging contributie Eerste Nieuwsbode-reis vanochtend van start Commissie unaniem voor uitbreiding verlichtingsplan Boomfeestdag als eerste in Zierikzee van start gegaan DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bezorgd Brandweer Provincie Belgische zege Het Waterschap Schouwen-Duiveland is be- De Bruse brandweerman Leo IJzelenberg Lukkie Nederhoed-Zijlstra werd namens het De zesde domeinenloop in het fraaie gebied zorgd over het voornemen van het ministerie werd tijdens een intieme bijeenkomst in de CDA in de provinciale staten van Zeeland ge- van Westenschouwen leverde een overtuigen- van verkeer en waterstaat de rijksbijdrage on- bloemetjes gezet. Burgemeester T. C. Hekman kozen. Zij wil er tegenaan gaan, maar wel op de overwinning op voor de Belgische politie- derhoud zeeweringen te verminderen. (Pag. 3). speldde hem een onderscheiding op. (Pag. 4). diplomatieke weg. (Pag. 5). man Mich el Evrard. (Pag. 9) DONDERDAG 26 MAART 1987 143ste jaargang Nr. 24106 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De plant is een dier, dat zijn huik heeft in de wortel, het dier is een plant, die haar wortel in de huik heeft. Boerhaave Zoeken naar andere regeling pensionhouders/ kamerverhuurders Commissie financiën Westerschouwen Ook Renesse actief BRXJINISSE - Slechts een kleine vijftien van de hon derdentwaalf leden en donateurs van de Bruse VVV heb ben de algemene ledenvergadering in café-restaurant Storm bezocht. Een rustige vergadering dus, waarin toch over een belangrijk punt werd gesproken; de verhoging van de contributie met ingang van 1988. De leden konden instemmen met een verhoging van de 110 gulden naar 125 gulden (exclusief BTW) voor de werkende leden en een stijging met anderhalve gulden naar 12,5 gulden voor de donateurs. Met de pensionhouders/kamerverhuurders, die nu een relatief laag bedrag betalen, wordt binnen kort gesproken over een andere bijdrageregeling, waar bij gedacht wordt aan een provisieregeling. VW-voorzitter L. Ottens achtte een aanpassing van de contributie van belang, ondanks het feit dat de WV een sluitende begroting heeft voor 1987. ,,Het is nu vier jaar geleden, dat de contributie met 10% omhoog is ge gaan. Het is zaak, dat de inkomsten op peil gehouden worden", aldus de voorzitter. De WV telt 42 werkende leden, die het volle pond betalen, ter wijl de 70 donateurs nu 12,5 gulden gaan betalen. Een deel van hen is pensionhouder/kamerverhuurder en betaalt 25 gulden. Suggestie Tijdens de vergadering werd de suggestie gedaan om dat grote ver schil in contributie tussen pension houders en werkende leden te ver kleinen. Als argument werd aange dragen, dat de kamerverhuurders toch een direct belang hebben bij de activiteiten van de Bruse VW. Secre taris J. Hoep sprong hierop in met het idee om te denken aan een bepaald percentage bovenop de vaste bijdra ge. Hij achtte het van belang om een nuancering aan te brengen in de bij drage van de verschillende kamer verhuurders. De een heeft plaats voor tien mensen, terwijl de ander maar twee bedden heeft staan. Van daar dat hij zei te denken aan een be paald percentage. Ottens zegde de vergadering toe om met de pension houders rond de tafel te willen gaan zitten om tot een acceptabele rege ling te komen. Een van de aanwezigen sprak de vrees uit, dat de contributieverho- vervolg pagina 4 Burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee plantte aan de Van Veenlaan een eerste boom ter gelegenheid van de jaarlijkse boomplantdag. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WA> l£6h PÊ Bil.r Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Wind en regen Een uitdiepende depressie bij Schotland zorgt voor minder goed weer. Veel wind en veel regen. Mor genochtend zuiderstorm. Tbmpera- tuur overdag overdag 9 graden. Mini mumtemperatuur komende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 30 maart: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 90%- Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 6 Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: noordwest 6 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 27 maart Zon op 06.28, onder 19.04 Maan op 06.05, onder 16.32 Nieuwe Maan: 29 maart (14.47) De zomertijd gaat in op zondag 29 maart om 02.00 uur HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een lagedrukgebied trekt van de oceaan naar het oosten en wordt morgen boven de Noordzee verwacht. Het ontwikkelt zich daar bij tot een erg actieve stormdepressie. Vannacht en morgen regent het bij ons van tijd tot tijd. Morgenavond kunnen er misschien nog een paar op klaringen komen, het eerst in het westen van Nederland. Vannacht ligt de minimumtemperatuur bij een graad of 7. morgenmiddag wordt het ongeveer 11 graden. Er staat veel wind. De windrichting is in hoofd zaak zuidwestelijk, de windsterkte is boven land krachtig. Mogelijk kan daar enige tijd een zuidwesterstorm staan met windkracht 9. Na morgen wordt het weer wisselvallig. Er val len regenbuien, en vanaf zondag ook natte sneeuwbuien. De temperatuur gaat dan omlaag. menteel nog gebruik maakt van pro- paangas. De aanleg van de aardgas leiding brengt voor de exploitant van vervolg pagina 3 ZIERIKZEE/RENESSE - Op verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland is een begin gemaakt met het in planten van bomen in het kader van de nationale boom feestdag. In Zierikzee werd de eerste wilg in de grond ge zet door burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs, die allereerst een groep scholieren toesprak aan de Van Veenlaan. De boom was aangeboden door de eilandelijke Vereniging tot bevordering van de bijenteelt. Gastheer in Zierikzee was hoofd plantsoenendienst J. J. Doeswijk. Hij sprak van een ideaal plantweer. Daarin had hij ongetwijfeld gelijk, maar voor de betrokken scholieren die ook nog een wandeling voor de boeg hadden, was het druilerig en nat. Uit de korte toespraak van de eerste burger bleek, dat Zierikzee volgens Staatsbosbeheer wat het aan- Vervolg pagina 5 Commissielid C. Verton (PvdA): Fietspad in het donker levensge vaarlijk Het oorspronkelijke verlichtings plan behelsde verbetering van de ver lichting van de Kloosterweg tussen de kruising Westerenbanweg en Vroonweg. Nu wordt aan dat plan het fietspad tussen Westerenbanweg en Maireweg toegevoegd. Mits er finan ciële ruimte is. Evenals bij de behandeling in de commissie openbare werken kwam bij de behandeling van het voorstel tot afrastering van het speelterrein aan de Julianastraat in Haamstede de hondepoep ter sprake. Mevrouw Van der Haven-Eikelenboom (WD), plaatsvervangster voor de door ziek te afwezige Van Zuylen, pleitte voor het creëren van hondenuitlaatplaat- sen. ,,Er moet wat dat betreft toch wel een plan te maken zijn? Vooral in de nieuwbouw zijn plaatsen genoeg waar je een dergelijke hondenuitlaat- Plattegrondsborden Zonder verdere discussie ging de commissie akkoord met de plannen tot aanleg van schoonwaterriolering langs de Mauritsweg, afrastering van het terrein van gemeentewerken en de aankoop van gereedschappen voor gemeentewerken. Wel ging men na der in op het plan tot plaatsing van plattegrondsborden in de gemeente Westerschouwen. Met name het idee om een gedeelte van de ruimte op de borden in te laten vullen door adver teerders stuitte op weerstand. Men kwam overeen dat het aantal adver teerders zou worden beperkt tot twee. Waar de borden precies komen te staan is nog niet duidelijk. VVD- woordvoerster Van der Haven pleitte voor plaatsing van plattegrondsbor den bij de ABN-bank in Haamstede, en bij het politiebureau in Renesse. „Daar zien ze meteen bij binnen komst van het dorp een plattegrond, zodat ze niet nog eens daarnaar hoe ven te gaan zoeken. En ze kunnen op die plaatsen ook de auto even rustig neerzetten". Commissievoorzitter J. L. Niemantsverdriet zei meer te voe len voor het plaatsen van i-borden die naar de lokatie van de plattegrond verwijzen. Hoe een en ander planolo gisch ligt wordt nog nader bekeken. Gasaansluiting Niet expliciet op de agenda ver meld stond het plan om het evene mententerrein in Renesse te voorzien van aardgas. Dit met name ten behoe ve van de poffertjeskraam, die mo- ZIERIKZEE - Vanmorgen, donderdag, ging de eerste Nieuwsbode-reis van start. Zo rond de 50 eilandbewoners ver trokken per luxe touringcar naar Duitsland. In Bruinisse werden de laatste reizigers opgepikt. Daar werd ook deze groepsfoto gemaakt. Zoals gebruikelijk wordt deze eerste Nieuwsbode-reis verzorgd door het Zierikzeese reisbureau Van Oeveren. De Zierikzeesehe Nieuwsbode zou de Zierikzeesehe Nieuwsbode niet zijn als niet een unieke service werd verleend. Vrijdag worden de edities van donderdag en vrijdag van de Zierikzeesehe Nieuwsbode bij de Duitslandgangers bezorgd. In de loop van zaterdag wordt de terugreis naar Schouwen-Duiveland aanvaard. BURGH-HAAMSTEDE - De commissie financiën van de gemeente Westerschouwen wil dat ook het fietspad tussen de Westerenbanweg en de Maireweg goed verlicht wordt. Daarom verklaarde de commissie zich unaniem voor uitbreiding van het verlichtingsplan. „In het don ker is dat een levensgevaarlijk fietspad", aldus commis sielid C. Verton (PvdA). Na enige discussie schaarden de overige commissieleden zich achter het voorstel van Ver ton tot uitbreiding van het verlichtingsplan. plaats zou kunnen maken". Mevrouw Van der Haven stelde voor alle hon denbezitters aan te schrijven tenein de gezamenlijk naar een oplossing van het probleem te zoeken. Een sug gestie die niet werd overgenomen door de overige commissieleden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1