Linda Slootmaker boekt triomf tijdens oefen-gym grand prix in Zierikzeese sporthal Onderdak Bart van Haeringen Delta Sporter 1986 I III t Damesformatie bv Mevo '80 naar revanche bij De Polder: 23-36 I f NIEUWSBODE Hoofdmacht ttv Scaldina dicht bij degradatie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 24 maart 1987 Nr. 24105 9 ZIERIKZEE - Voor het tweede jaar op rij organiseerde de wedstrijden een echte vechters- rw i baas, die van terugvechten weet", de Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport een stelde jossie van den Beemt. „zij oefen-gym grand prix-toernooi in de Zierikzeese sport- EiZa BeTvfJhHNijnZlt hal Onderdak. Aan het toernooi namen verdeeld over tal so De Hazenkamp eindigde afgete- van klassen 180 turnsters van een groot aantal verenigin- S üPn£te« ontiiepïikaSlotlli gen deel. Het beste Delta Sport-resultaat kwam voor re- Mct 19.60 punten scoorde Cindy 7 - Buys een gedeelde achtste plaats met kening van de jeugdige Nieuwerkerkse Lmda Slootma- Lisa Sondaar van ïhnido. ker. Zij kwam als eerste uit de bus in klasse IA. Klasse winst was er ook voor Ernani de Boer. Zij won in de B- Struikelblok lijn van klasse 3. Tweede prijzen namen Monique Sloot- Monique slootmaker eindigde als maker en Sandra de Keijser mee naar huis. Voortreffe- 'v"'"?de Ui de kl®sse 3a°p een voile punt achterstand van Ilse Voet van lijk kwamen ook Mireille Lemaire en Nynke Botterweg Pr° Patria Zoetermeer. De balk bete voor de dag, maar zij moesten met lagere klasseringen genoegen nemen, omdat niet alle onderdelen werden ge honoreerd. ZIERIKZEE - Tijdens de algemene ledenvergadering van atletiekvereniging Delta Sport werd Bart van Hae ringen gehuldigd als Delta Sporter van 1986. Voorzitter Wim Schot reikte voor de tiende keer deze beker uit. Het kleinood kan verdiend worden via prestaties, maar ook andere verdiensten binnen de vereniging spelen er in Carola'van der Have kwam niet zo daverend voor de dag op de balk. Zij laat zien er wel degelijk op te kunnen blijven staan. Sinds de dag, dat het voetbalvan dalisme meer en meer een stempel ging drukken op het reilen en zeilen van de KNVB, en daardoor ook steeds frequenter een maar al te graag aan te grijpen object voor de sportjournalisten werd, doen tal van instanties er van alles aan om maar zo nadrukkelijk mogelijk te probe ren zich aan de schuldvraag te ont trekken. Niets of niemand staat er op te wachten om een vinger op zich gericht te krijgen ook maar in de ver ste verte enige schuld aan het voet balvandalisme te hebben. Dat is een menselijk trekje en ondanks het feit. of dankzij het feit, dat het voor de hand ligt dat iedereen zich maar al te graag wil onttrekken aan de vraag al dan niet schuld te hebben, blijft het een moeilijk verteerbare zaak. Wan neer een fout gemaakt wordt moet het toch niet al te moeilijk zijn deze ruiterlijk toe te geven. Dat kan onte genzeggelijk verhelderend werken in de oplossing van het ontstane pro bleem. Doordat in de praktijk echter niemand de eerlijkheid hoog in het vaandel heeft, krijgen uitwassen ruimschoots de tijd het probleem te doen escaleren, zoals inmiddels in het geval van het voetbalvaiidalisme nadrukkelijk valt te onderkennen. Het probleem heeft dusdanig grote vormen aangenomen, dat een ade quate oplossing, die financieel niet al te nadrukkelijk ingrijpt, nage noeg niet meer mogelijk is. Dat even wel even terzijde. Op Schouwen-Duiveland heeft het voetbalwereldje gelukkig nog niet al te veel problemen ten aanzien van voetbalvandalisme langs of binnen de krijtlijnen. Incidenteel komen er desondanks gevallen voor, die niet al te verfrissend op de neutrale toe schouwer overkomen. Opmerkelijk is evenwel ook dan, dat betrokkenen maar al te graag doen voorkomen niets of nauwelijks iets met het voor val te maken te hebben. Een positie ve uitzondering in het recente verle den is voetbalvereniging Zierikzee, die in het openbaar - via de Zierik- zeesche Nieuwsbode - inging op inci denten die zich op sportpark Den Ho gen Blok voordeden. Een totaal andere aanpak lijkt de eilandelijke jeugdregiocommissie voor te staan. Tijdens de regiocommissievergade- ring in Zonnemaire werd gesproken over een onverkwikkelijk incident in sporthal Krayestein in Burgh- Haamstede, waarbij een jeugdleider een scheidsrechter molesteerde. Op zich een zaak, die niet alleen naar buiten mag, maar naar buiten ge bracht MOET worden om daarmee te bewerkstelligen, dat een herhaling zo mogelijk wordt voorkomen. Na tuurlijk is een organisatie van een dergelijk bijzonder geslaagd jeugd- gebeuren niet zo gelukkig met derge lijke voorvallen, maar het getuigt van een stukje werkelijkheidszin er zich niet met een kwinkslag van af te maken. Het was immers allemaal be paald niet zo fraai wat zich die be wuste zaterdagmorgen afspeelde. Het spreekt ook voor zich, dat een or ganisatie niet altijd voorvallen als deze kan voorkomen, maar ze blijft er wel voor aansprakelijk en moet dat ook willen bekennen. Op het moment, dat ten overstane van een vergadering verslag wordt gedaan van een evenement, lijkt het van essentieel belang naast de hoog tepunten ook de dieptepunten te melden, hoe pijnlijk dit ook kan zijn. Het lijkt me niet meer dan reëel om naast een complete opsomming van de hoogtepunten ook de dieptepun ten zo volledig mogelijk te melden. Dat bleef ten aanzien van het inci dent in Krayestein achterwege. De organisatie van het jeugdgebeuren had er geen moeite mee om de pro blemen ten aanzien van het Burgh- Haamsteedse sportcentrum uitge breid aan te kaarten. Dat is terecht, want slechts wanneer er over gespro ken wordt kan er in de toekomst wat aan gedaan worden. Dat geldt even wel identiek voor het betreurens waardige incident. Ogenschijnlijk echter gelden hiervoor andere nor men. Athans bij de Schouwen-Duive- landse jeugdregiocommissie. Niet evenwel voor de sportredactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode. PW Mireille Lemaire leek in de pré- olympische klasse probleemloos win nares te worden. Zij ging evenwel in de fout op de sprong. De yurchenko, die tijdens de districtskampioen schappen in Den Haag nog zo feilloos lukte, kwam er nu niet uit. Nationaal A-selectie-trainer Willem Veldman moest ingrijpen door de Delta Sportster op te vangen. Dit is regle mentair niet toegestaan en dus was de sprong ongeldig en kreeg zij een 0 op het conto. Mireille Lemaire was zichtbaar aangeslagen door de mislukking, maar had toch de vecht lust om haar toernooi uitstekend af te werken. De balkoefening leverde 9.25 punten op, de oefening aan de brug was goed voor 9.05 punten en de vrije oefening werd gehonoreerd met 9.00 punten, waardoor zij toch nog 27.30 punten bij elkaar werkte. Nyn ke Botterweg nam vanwege een voet blessure maar aan twee onderdelen deel. De brugoefening bevatte een reuzezwaai en de oefening werd in zijn geheel goed doorgeturnd. Zij in casseerde 8.15 punten. Bij de balk oefening verviel de loopsalto, maar de overige onderdelen werden vast uitgevoerd. De jury beoordeelde de oefening met 8.90 punten. De klasse zege ging naar Thérèse Schoterman van Pro Patria met twee van haar clubgenoten op de volgende plaatsen, maar een en ander is duidelijk verte kend door de 0-score van Mireille Le maire bij de sprong. Dikke keel Linda Slootmaker moest in sport hal Onderdak aantreden met een dik ke keel, maar kwam desondanks uit stekend voor de dag. Veruit de hoogste score realiseerde zij aari de brug met ongelijke leggers. Een gran dioze oefening leverde haar 8.85 pun ten op. Het betekende de basis voor de uiteindelijke klasse-overwinning. De vrije oefening van de Nieuwer kerkse was eveneens sterk, onder meer door de toevoeging van een mooie schroef. Zij kreeg 8.50 punten. Bij de balk en de sprong moest zij enige tienden van punten toegeven op haar concurrentes, maar van es sentiële invloed op de uiteindelijke v. uitslag was een en ander niet. Met een totaal van 33.00 punten bleef de Nieuwerkerkse bijna anderhalf punt voor op Sanne van Beekhoven van Tonido Amsterdam. In klasse 1B ein digden twee turnsters samen op de eerste plaats. Sherida de Meza van Tonido en de Rotterdamse Linda Gravendijk kwamen beiden uit op 31.10 punten. De Veendamse Sonja Pol vergaarde zestiende punt minder. In de olympische klasse haalden de beide A-selectieturnsters Wendy Tol van K V Opmeer en Jeannette Wit te van De Halter Alkmaar de grens van gemiddeld negen punten per on derdeel net niet. Zij ontliepen elkaar slechts vijftienhonderdste punt. Wendy Tol pakte voornamelijk door een betere balkoefening de eerste plaats. In de juniorklasse ging de overwin ning naar Maria Tzavos van het Rot terdamse KVR. Zij bleef Delta Sportster Sandra de Keijser eendrie kwart punt voor, een marge die voor namelijk genoteerd kon worden door een sterke brugoefening van de KVR- turnster. De Bruse Delta Sportster verspeelde hier bijna de volledige marge. Desondanks kon hoofdtrain- ster Jossie van den Beemt tevreden zijn over de brugoefening van Sandra de Keijser. ,,Er is een duidelijke voor uitgang in de oefening te zien, maar ten opzichte van de overige turnsters is er vooralsnog een lichte achter stand", onderkende zij. Op de overige drie onderdelen ontliepen de krachti ge Rotterdamse en Sandra de Keijser elkaar niets. De seniorklasse leverde een zege op voor Jacqueline Hout tuin, eveneens van KVR. Zij bleef haar clubgenote Liesbeth van de Slik ruim twee volle punten voor. Janet Moerdijk van het Goese Volharding bleef zes punten verwijderd van de klassewinnares. In klasse 2A noteer de Cindy Buys tweetiende punt meer over de vier onderdelen van de grote vierkamp dan een week tevoren in Den Haag. Desondanks kwam zij in de eindrangschikking enkele plaat sen lager uit. .Cindy Buys is tijdens de wedstrijden een echte vechters baas, die van terugvechten weet", stelde Jossie van den Beemt. ,,Zij turnde een voortreffelijke wed strijd". Elvira Beck van het Nijmeeg se De Hazenkamp eindigde afgete kend op de eerste plaats. Een hele serie turnsters ontliep elkaar totaal niets. Met 19.60 punten scoorde Cindy Buys een gedeelde achtste plaats met Lisa Sondaar van Tbnido. Struikelblok Monique Slootmaker eindigde als tweede in de klasse 3A op een volle punt achterstand van Ilse Voet van Pro Patria Zoetermeer. De balk bete kende opnieuw het grote struikel blok voor de talentvolle Nieuwer kerkse. Zij moest de tien centimeter brede balk twee keer verlaten gedu rende de oefening, hetgeen haar de totaalzege zou kosten. Met 3.95 pun ten verspeelde zij bijna twee volle punten aan Ilse Voet. Dat was een te grote marge om op de overige drie on derdelen nog recht te trekken. Klasse 3B leverde, evenals tijdens de districtskampioensehappen in Den Haag, een zege op voor Ernani de Boer. De Delta Sportster hield de dertienkoppige concurrentie op rui me achterstand. Zij onderbrak haar balkoefening tijdens de handstand en maakte een extra schommeltje voor de zitop aan de brug. Dat waren de enige foutjes tijdens een goede vierkamp. Een sublieme vrije oefe ning vormde andermaal het hoogte punt van haar optreden. Chantal Theunissen van De Hazenkamp ein digde als tweede, Bianca de Vos van Volharding werd derde, maar zij ver speelde ruim twee punten op de ster ke. Zierikzeese winnares. Veruit de grootste deelname was er ook in Zie rikzee in de klassen 4A en 4B. Die klassen fungeren dan ook veelal als de leerschool voor de verdere klas sen. Veel van de jeugdige klasse 4- turnsters stromen door een gebrek aan talent dan wel doorzettingsver mogen niet verder door en verdwij nen vervolgens in het recreatieve ge beuren of geven de pijp in het geheel aan Maarten. In klasse 4B was Vero- nique Blom de enige Delta Sport- vertegenwoordigster. Zij klasseerde zich op een dertiende plaats in een veld van 25 turnsters. De onderlinge verschillen naar hogere klasseringen waren evenwel uiterst gering, zodat enige progressie in volgende wed strijden zeer wel mogelijk is. Veroni- que Blom turnde een flikflak op de vloer en verzorgde een goede brug oefening, die met 4.90 werd gewaar deerd. Alleen klassewinnares Naney Young scoorde hoger. In klasse 4A was Delta Sport met drie turnsters van de partij. Als beste kwam C-selectie-turnster Carola van der Have uit de bus. Met 15.75 punten eindigde zij op een zevende plaats. Mariska Petrovic van De Hazenkamp werd met 20.45 punten afgetekend klassewinnares. Carola van der Have leverde geen al te beste balk- en brug- oefeningen af. Bij de balk ging de opsprong,de mist in en bij de brug schuilde het euvel in de afsprong. Po sitief was haar uitstekende vloeroefe ning. Bianca de Zeeuw eindigde als negende en vertoonde een knappe vooruitgaand ten opzichte van de wedstrijd van een week eerder. Met name de hogere waardering op de balk was verheugend. Wendy Goede- gebuure leverde een regelmatige wed strijd af, die haar op de vijftiende klassering in de eindrangschikking bracht. In totaal namen in klasse 4A 26 turnsters deel. Beste Zeeuwse werd overigens MTV-tumster Tamara Zandbergen. De Middelburgse ein digde achter Mariska Petrovic en Sonja Steensma als knappe derde. De Delta Sport-afvaardiging was tijdens de eigen wedstrijd overigens in zijn totaliteit weer nadrukkelijk aanwe zig. De dames van Mevo '80 gingen met één duidelijk doel naar Vrouwenpol der: revanche nemen voorde 24-26 ne derlaag in sporthal Onderdak in Zie rikzee. De nederlaag kwam toen een halve minuut voor tijd tot stand. De openingscore van de wedstrijd was voor De Polder. Beide teams hielden elkaar een helft in bedwang. De Pol der kwam aanvankelijk met 7-4 voor. maar Mevo '80 trok de partijen weer op gelijke hoogte. Vlak voor rust liep De Polder weer uit naar een minima le voorsprong: 13-12. In de tweede helft stelde Mevo '80 orde op zaken door steeds grotere druk uit te oefe nen. Met de ijverig spelende Karin Peutc en Hetty Mol liep de Zierikzee se ploeg uit naar 13-21. De verdedi ging van de ploeg uit Vrouwenpolder had erg veel problemen met de steeds insnijdende Marjan Mol en Hetty Mol. In de elfde minuut leek Mevo '80 op rozen, toen een 18-36 voorsprong werd bereikt. Spel verdeelster Petra Dalebout drukte toen het tempo. De Polder kon voor het eindsignaal nog twee keer scoren, maar de ploeg miste de inspiratie om aansluiting af mee. Bart van Haeringen werd in 1979 lid van atletiekvereniging Delta Sport en was vanaf het eerste begin een opvallend talent. In 1984 ging Bart van Haeringen voor de studie van een jaar naar Amerika. Na terug keer nam hij de studie natuurkunde aan de Vrije Universiteit in Amster dam. In 1985 verbeterde hij het twin tigjarige Zeeuwse verspringrecord tot 7.21 meter en in 1986 zorgde hij op nieuw voor een Zeeuws record. Hij tilde het indoorrecord verspringen naar 7.08 meter. Ook evenaarde hij het 50 meter sprintrecord van Zee land met 6,00 sec. Van Haeringen is altijd een grote kracht in de competi- tieploeg door veel punten te verzame len op het hoogspringen en versprin gen. Rustigaan Afgelopen indoorseizoen deed de Delta Sport-atleet het rustigaan, doordat hij de voorkeur geeft aan het komende baanseizoen. Niet alleen kreeg Van Haeringen de beker voor zijn uitstekende prestaties, maar ook voor zijn inzet tijdens de realisatie van de nieuwe kunststof-accommoda tie. In zijn openingswoord herinnerde Wim Schot de leden aan het jaar 1986, een zeer bewogen jaar voor de atletiekvereniging waarbij de ver eniging aan een nieuw tijdperk is be gonnen. Met de opening van de nieu we kunststofbaan op 6 september is de vereniging een nieuwe weg in geslagen waar een nieuwe structuur is toegepast. Door de goede samen werking met de gemeente Zierikzee is er een uitstekende accommodatie gekomen waardoor Delta Sport in 1986 het 200e lid mocht binnenhalen. Inmiddels is het ledental van Delta Sport gegroeid tot 225 leden waar mee het de tweede grootste atletiek vereniging in Zeeland is achter AV '56 in Goes. Ook de grote inzet van de vele wer kers en sponsors in 1986, die met el kaar zorgden voor een uitstekende atletiek-accommodatie is positief. In het voorjaar van 1986 nam een dele gatie van Delta Sport tijdens de afde lingsvergadering van Zeeland de Adrie de Munckbeker in ontvangst. Tijdens de onlangs gehouden algeme ne vergadering van district West 2 nam wethouder L. J. van Gastel na mens de gemeente Zierikzee de Jan Kleijnbeker in ontvangst. In beide gevallen was de nieuwe accommoda tie de directe aanleiding. Anthon de Bruijn kreeg van het bestuur van de Zierikzeese atletiekvereniging het er elidmaatschap verleend bij de ope ning van de accommodatie op sport park Bannink. De leden bekrachtig den tijdens de algemene vergadering deze benoeming. Zijn verdiensten voor de vereniging in zijn totaliteit en zijn beijvering voor de komst van de kunststofbaan in het bijzonder waren de aanleiding. Bestuur Riet Jansen nam afscheid als be stuurslid van Delta Sport. Zij gaat evenwel niet voor de vereniging ver loren, omdat zij zich blijft belasten te dwingen. Mevo '80 vond het pun- tenverschil groot genoeg en drong niet meer aan om de produktie te ver hogen. Een verdiende revanche was via een 23-36 eindstand een feit. Het ty Mol werd met twaalf punten top- scoorster van Mevo '80. Marjan Mol nam acht punten voor haar rekening en het totaal werd volgemaakt door Ellen Dreijer (zeven), Karin Pcute (vijf) en Patricia Hoogmoed (vier). Balverlies Het eerste herenteam van Mevo '80 trad voor de vierde keer in de lopen de competitie aan tegen HTS in Vlis- singen. Twee keer trok Mevo '80 eer der aan het langste eind, een keer won HTS. Nadat Mevo '80 op achter stand was gekomen via Ernst Won- dergem trokken Robert-Jan Hoevens en Ronald Scherpenzeel de zaken weer recht. Tussen de derde en achtste minuut leed de Zierikzeese ploeg herhaaldelijk balverlies, waar HTS via snelle uitvallen van profi- met het wedstrijdsecretariaat thuis wedstrijden. Haar bestuursfunctie wordt overgenomen door Tries de Jonge. Esther Goedhart werd voor een nieuwe periode van drie jaar als be stuurslid herkozen. Ook de jeugdver- tegenwoordigers Nini Schot en Mark van de Riet werden opnieuw be noemd. Ook alle commissies werden gekozen en hun jaarverslagen goed gekeurd. Het financieel overzicht kreeg de instemming van de vergade ring. Bij de rondvraag werd het be stuur gevraagd een controlesysteem op te starten ten aanzien van het ge bruik van de atletiekaccommodatie. Met name het invoeren van een baan- kaart met de juiste controle zal door de leden op prijs worden gesteld. Voorzitter Wim Schot sloot de verga dering af met alle leden een sterk at- letiekseizoen te wensen. ZIERIKZEE - Het eerste team van tafeltennisvereniging Scaldina uit Zierikzee blijft pendelen tussen de derde en tweede klas. Nadat de for matie in de najaarscompetitie pro moveerde naar de tweede klas, staat nu al weer een degradatie voor de deur. Scaldina verloor de thuiswed strijd tegen Middelburg Zuid 10 met 4-6, waardoor degradatie nagenoeg een feit is. Ton ten Hove was uit op een revan che voor de eerste confrontatie met MZ 10. Hij verloor in Middelburg twee enkelspelen. Nu liep het heel anders. Ten Hove won zijn drie partij en stuk voor stuk. Michel Holm kon slechts een partij in winst omzetten door van Gaste te winnen. Ad de Graaf, die toch aan een goed seizoen bezig is, was dicht bij een eerste over winning. Hij verloor echter nipt van Kleinepier. Ook het dubbel Ten Ho ve/ Holm liep niet optimaal en ver loor in twee games. Scaldina 2 behaalde een belang rijke overwinning op Yerseke 3. Cor Smalheer won zijn drie partijen met overmacht. Eric Holm en Jan Kik wonnen alleen van Overbeke. Het dubbel Smalheer/Kik maakte het zesde punt. Ook de ontmoeting tegen Kerkwerve werd gewonnen. Op nieuw was er een honderd procent score voor Cor Smalheer. Jan Kik won van Jaap Huigens en Bud Mat- they en Eric Holm rekenden alleen af met Henk 't Hart. Het Zierikzeese dubbel zorgde voor 3-7. Scaldina 3 behaalde het eerste com- petitiepunt door met 5-5 gelijk te spe len tegen Kapelle 6. Bram Vroegop won twee keer en ook Harry Koper trok twee keer aan het langste eind. Rob van de Noord won een partij. In de slotpartij tegen De Tagele leek hij op weg om Scaldina de volle winst te geven, maar de slotgame ging verlo ren, waardoor het alsnog 5-5 bleef. teerde: 13-4. Halverwege was de stand 24-10. In de tweede helft startte de forma tie van Sjaak Legebckc zeer offen sief. Robert-Jan Hoevens scoorde in de beginfase een driepunter, waarna Tewes Tuitman en Arthur Tol het ver schil terug brachten tot zeven punten na vijf minuten: 28-21. In verdedi gend opzicht heerste Mevo '80 onder het eigen bord en HTS kon alleen via afstandsschoten scoren. Net als in de eerste helft trad er bij de oranje equipe een moment van stagnatie in het scoren op. Dc aanvallende impul sen verdwenen en HTS kon eenvou dig uitlopen naar 43-23. Het ontbre ken van dc aanvallend ingestelde, maar geblesseerde Leen Lckkerkcrk was bij Mevo '80 voelbaar. Bij dc elf de minuut was dc wedstrijd ge speeld. HTS won uiteindelijk met 47- 29 afgetekend. Het tweede herenteam van Mevo '80 en Oostburg startten moeizaam. Na acht minuten stond er een 6-5 tus senstand op het bord. De accuratesse bleef bij de Zierikzeese ploeg ver te zoeken, zodat Oostburg beetje bij beetje kon weglopen naar een 16-6 ruststand. De tweede helft verliep veel beter voor de oranje ploeg, maar de achterstand kon niet worden weg gewerkt. Via 22-15 en 30-20 won Oost- burg met 33-22. De junioren traden bij Delta Colijn aan met twee uitblin kers. John Schoonakker en Peter van de Schaaf namen samen 847c van de score voor hun rekening. Halverwege leidde Mevo '80 met 12-22. In de twee de helft bleven de Zierikzeese junio ren flink door gaan en zij liepen uit tot een 29-49 eindstand. p Cindy Buys turnde een uitstekende wedstrijd in sporthal Onderdak. Zij draaide goed mee met de besten. ZIERIKZEE - Vier teams van de Zierikzeese basket ballvereniging Mevo '80 zorgden gezamenlijk voor een buit van vijftig procent. Het damesteam en de jongens junioren wonnen hun uitwedstrijden van respectievelijk De Polder en Delta Colijn. De herenteams van Mevo '80 verloren van HTS en Oostburg. Met name de overwin ning van het damesteam was opmerkelijk, omdat de thuiswedstrijd tegen De Polder nog op een nipte neder laag uitdraaide.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9