Jan Druyve via uitgekiende opbouw eclatant winnaar in promotie-bowlingtoernooi Verrassende opmars zaalvoetbalteam De Werkplaats Moeizame zege Dreischor op Vlissingen-team Renesse ook te sterk voor Liberty: 2-0 Zonnemaire geeft zaak nog lang niet op en wint (1-2) ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 23 maart 1987 Nr. 24104 7 Peter Ihsseur breekt stokoud huisrecord RENESSE - De lucratieve hoofdprijs van het door Eye to Eye Promotions georganiseerde single promotie- bowlingtoernooi in Bowlingcentruin Renesse kreeg in de late zaterdagavond toch nog een eilandelijk winnaar. Jan Druyve uit Brouwershaven deklasseerde zijn zeven medefinalisten op eeen eclatante wijze. De speler van de Renesser bowlingclub The Country Club werkte zich op een fraaie uitgekiende wijze door het toernooi, waarbij hij zijn scores per ronde verbeterde om uiteindelijk het 'lekkerste' voor het laatst te bewaren. Niet de gevaarlij ke Biggekerke-spelers Peter Vasseur of Frank de Zeeuw gingen met de hoogste eer strijken en ook Fred van Her pen, uitkomend voor bowlingclub Zwijndrecht, bleef ver verwijderd van het puntentotaal van Jan Druyve. In de eindstrijd scoorde de verrassende winnaar over vier ga mes een scratch gemiddelde van 204 punten. Inclusief handicappunten zette hij naaste belager Peter Vasseur op maar liefst 115 punten, waarmee Druyve zijn zege voorzag van een gouden randje. De van geboorte uit Re- nesse afkomstige Vasseur zorgde ook voor een surprise door het stokoude huisrecord van Leen van der Weele met twee punten te verbeteren tot 265 punten. Een opmerkelijke rol vertolkte ook Jan Gast van bowlingclub Alles Om, eveneens uit Renesse. Gast kwam als de beste uit de voorronden, waarvoor 55 spelers aantraden. Inclusief handi cappunten kwam Gast tot een totaal van 845 punten, hetgeen uiteindelijk de op een na hoogste score van het toernooi zou worden. Gast zou later alleen overtroffen worden door toer- nooiwinnaar Jan Druyve. Zijn voor treffelijke prestatie in de voorronden legde Jan Gast overigens geen wind eieren. Hij pakte twee van de zes ex tra geldprijzen mee. Gast noteerde in vijf games het grootste aantal strikes van alle deelnemers. Zijn totaal van 24 strikes overtrof ruimschoots het aantal van zijn naaste belagers Lam mert van Wagtendonk, Peter Vasseur. Frank de Zeeuw en Jerry Rijstenbil. Zij kwamen allen tot negentien stri kes. Gast pakte verder de bonusprijs voor de hoogste serie inclusief handi cappunten. Hij noteerde 244 punten. Geruime tijd leek zijn score van 220 punten ook de hoogste scratch-serie te worden, hetgeen andermaal een ex tra prijs zou hebben betekend, maar in de allerlaatste beurt uit de voor ronden ontfutselde Joost van de Zan- de hem dit extraatje alsnog door uit te komen op 226 punten scratch. Voor de mindere goden onder de deelne mers werden drie extra bonussen be schikbaar gesteld. Een '100-game' werd niet gescoord, maar voor een '120-game' en een '140-game' meldden zich steeds twee spelers, zodat het lot moest beslissen. Ben van Houten en Miep van Voskuylen was het lot gun stig gezind. Pechvogel Pechvogel van de voorronden werd Leny Fondse van bowlingclub The Strikei's uit Burgh-Haamstède. De zestien hoogst scorende bowlers kwa lificeerden zich voor de halve finales. Wim Tuk uit Ellemeet ging als zestiende nog net over met 754 pun ten. Leny Fondse miste de boot op één punt: 753 punten. Overigens kwalifi ceerden diverse sterke bowlers zich niet bij de laatste zestien. Rini Hendrikse, onlangs nog een fraai winnaar van het Goese Ganzestad-toernooi, kwam met 715 punten ruimschoots tekort en ook Irene Meuldijk, Wim en Mary Hoe kendijk, Nel Oostdam, Wilma Vas seur, Lieven Hoogerhuis en Klaas de Feiter misten de boot. Vooral het niet doorkomen van de eilandelijke NBF- kampioenen Irene Meuldijk en Lie ven Hoogerhuis was verrassend. Bij de laatste zestien plaatsten zich elf Schouwen-Duivelandse bowlers, twee spelers van bowlingclub Goes, twee van bowlingclub Biggekerke en In de finale met acht spelers was Schouwen-Duiveland met vijf bowlers van de partij. Jan Druyve (staand middenin) werd triomfantelijk winnaar. Jan Gast (rechts) eindigde als derde en Lammert van Wagtendonk (links) als vijfde. Jan- ny Bal en Jerry Rijstenbil kwamen in de finale niet aan de totalen, die zij eerder scoorden en eindigden als zevende en zesde. een van bowlingclub Zwijndrecht. Nieuw voor de toernooien in Bow lingcentrum Renesse was het geza menlijk in een toernooi uitkomen van heren en dames. Van de vrouwe lijke sexe bleken in eerste aanleg vier spelers opgewassen tegen hun mannelijke opponenten. Janny Bal kwalificeerde zich met 834 punten als tweede in de voorronden, Miep van Voskuylen en Karin Buys be landden op de plaatsen vijf en zes en de Goese speelster Anneke Swcm- mer kwam met de hakken over de sloot als vijftiende in de halve eind strijd. Een prima prestatie was er in de halve eindstrijd ook voor jeugdbow- ler Jerry Rijstenbil. Met 801 punten kwalificeerde hij zich als derde halve finalist. Zijn score betekende een ga- megemiddelde van 200 punten inclu sief handicappunten en 180 scratch, een resultaat waar slechts een enkele senior aan kon komen. Janny Bal kwam met 189 punten scratch als beste van alle 55 spelers uit de voor ronden. De latere toernooiwinnaar Jan Druyve beperkte zich in de voor ronden tot het zich via een redelijke score kwalificeren voor de halve fina les. Hij eindigde op de negende posi tie achter Jan Gast, Janny Bal, Jerry Rijstenbil, Theo Meuwise, Miep van Voskuylen, Karin Buys, Fred van Herpen en Joost van de Zande. Peter Vasseur, Hans Hilgers, Jan Stoel, Lammert van Wagtendonk, Frank de Zeeuw, Anneke Swemmer en Wim Tuk completeerden het deelnemers veld voor de halve finales. Opmerke lijk was overigens het zeer minimale onderlinge verschil achter de de drie beste spelers. Diverse spelers misten de halve finaleboot slechts met een handvol punten. Evenals in de voor ronden zou ook in de halve eindstrijd één punt beslissen over een verdere toernooideelname en uitschakeling. Acht spelers plaatsten zich voor de eindstrijd. Jerry Rijstenbil redde doorstroming verrassend nog net met 759 punten, Hans Hilgers mocht vroegtijdig afhaken met één punt minder. Huisrecord Het absolute hoogtepunt uit de hal ve finales was ontegenzeggelijk de ^vierde game van ex-Renessenaar Pe- ,ter Vasseur: Vooraf had hij in een en thousiaste bui aangekondigd' het 'toernooi op zijn naam te zullen sehf ij- ven, maar zijn optreden in de voor ronden en de eerste drie games uit de halve finales wezen allerminst in be vestiging van deze voorspelling. Zijn vierde game zorgde echter voor de ommekeer. Tien strikes en twee spa res leverden hem een puntentotaal van 265 punten op, hetgeen een verbe tering met twee punten van het al ja renlang staande huisrecord van Leen van der Weele betekende. De enorme score tilde zijrr totaal naar 820 punten en de eerste plaats in de halve eindstrijd. Met een punt minder kwam Jan Druyve in zijn kielzog. Tevens toonde Druyve reeds aan, dat hij bezig was aan een sterk toernooi, waarin hij zijn kruit nog lang niet verschoten zou hebben. Ook Janny Bal zat er met 801 punten weer voorteffelijk bij, terwijl Jan Gast als sterke vierde zijn goed be gonnen toernooi continueerde. Met lagere scores eisten Frank de Zeeuw, Fred van Herpen, Lammert van Wag tendonk en Jerry Rijstenbil de reste rende finaleplaatsen op. Hans Hil gers miste, mede door een nulscore in de eerste game vanwege het te laat voor de finale arriveren, de eind strijd op één punt. De finale zou voor diverse spelers een anti-climax wor den. Een kwartet spelers slaagde er niet in om de eerdere prima presta ties te continueren. Zwijndrecht- speler Fred van Herpen, Janny Bal, Peter Vasseur verbeterde in Bowling-centrum Renesse het jarenlang staande huisrecord van Leen van der Weele. De Biggekerke-speler kwam na tien stri kes en twee spares uit op 265 punten. Jerry Rijstenbil en Lammert van Wagtendonk eindigden in deze vol gorde op de plaatsen acht tot en met vijf. Het kwartet haalde stuk voor stuk de zevenhonderd punten niet, hetgeen betekende, dat zij allen ver beneden hun eerdere totalen kwa men. Janny Bal en Jerry Rijstenbil belandden via het lot samen op een baan en de enige finaledame en de jongste finalist bleven beiden laag steken. Janny Bal startte in de eerste game nog wel goed met een score van 183 punten, maar daarna raakte zij het ritme volledig kwijt ondermeer door een fikse baanstoring. Ook Jer ry Rijstenbil slaagde er niet in om de score positief te verwerken. Hij scoorde het hoogst in de derde game, maar het totaal van 162 punten was beneden zijn eerdere scores. Het duo had niet meer de kracht om elkaar op te peppen tot hogere totalen, zodat hen niet meer restte dan een zevende en zesde plaats. Lammert van Wag tendonk en Fred van Herpen bleven in hun finale ook beneden hun eerde re prestaties. Van Wagtendonk pakte alsnog nipt de vijfde plaats met hoogste gamescores van 163 en 170 punten. Peter, iVfesseuivep. Jen Druyve, die als de twee hoogst scorende Halve'fi nalisten, via het lot óp dezelfdë baan belandden, bewezen ook de sterksten van het toernooi te zijn, maar ook de Biggekerke-speler moest ruiterlijk erkennen, dat er tegen de explosie van Jan Druyve in de finalegames niets viel uit te richten. De Brouwe- naar startte met twee schitterende games van 213 punten, gevolgd door een score van 191 punten. Die drie scores betekenden een totaal van 617 punten scratch in een serie van drie opeenvolgende games, waarmee hij zich bij een illuster gezelschap van 600 punten-bowlers nestelde. Na een score van 160 punten rondde Druyve af met een game van 199 punten in de vijfde en laatste game. De 160 punten- game kon hij daardoor laten verval len. De resterende schitterende serie (213, 213, 191, 199) bracht hem de dik verdiende overwinning. Zelfs zonder toevoeging van de 100 handicappun ten bleef hij alle opponenten ruim schoots voor. Peter Vasseur pakte op de valreep nog dë tweede plaats. In de vijfde en laatste game verdrong hij Jan Gast via een serie van 201 punten. Gast kwam in dat stadium tot 142 punten. Hij startte uitstekend door in de eerste game tot 206 punten te komen, maar vertoonde toen enig verval. Frank de Zeeuw van bowling club Biggekerke leek vooraf een van de voornaamste kandidaten voor de toernooizege, maar hij was in de fina legames te onregelmatig om die favo- rietenrol ook gestalte te geven. Hij le verde fraaie scores van 199 en 227 punten af, maar tussendoor waren er ook games van 130 en 128 punten. 'Dóórdat De Zeëuw slechts,44 han'di- cappühtèn achter zijn naam had staan bleef hij steken bij en vierde plaats achter het sterke trio Jan Druyve, Peter Vasseur en Jan Gast. De prijsuitreiking werd verricht door Bowlingcentrum Renesse-eigenaar Louis Rijstenbil. In de finale werden de volgende resultaten neergezet, die op zijn beurt door wedstrijdleider Peter Wijnen op een rijtje werden gezet (achtereenvolgens de vier gamescores, het aantal handicappunten en het totaal inclusief handi cap): 1. Jan Druyve213 213 191 199 100 916 2. Peter Vasseur162 191 171 201 76 801 3. Jan Gast206 147 157 182 96 788 4. Frank de Zeeuw130 199 166 227 44 766 5. Lammert van Wagtendonk144 170 149 163 88 714 6. Jerry Rijstenbil146 137 162 155 80 680 7. Janny Bal183 135 132 147 76 673 8. Fred van Herpen159 153 139 158 44 653 De volgende acht spelers werden in de halve finale uitgeschakeld: 9. Hans Hilgers171 153 181 177 76 758 10. Anneke Swemmer170 155 182 157 80 744 11. Miep van Voskuylen144 159 176 148 116 743 12. Joost van de Zande148 185 168 164 56 721 13. Wim Tuk164 174 143 167 72 720 14. Theo Meuwise130 165 197 134 92 718 15. Jan Stoel144 199 159 150 64 716 16. Karin Buys138 129 177 146 108 698 BURGH-HAAMSTEDE - In de A- poule van de recreatieve zaalvoetbal competitie in sportcentrum Kraye- stein in Burgh-Haamstede is het kampioenschap voor de formatie van Jonker Sport en Surf bijna een feit. De leidersploeg rekende met 5-1 af met de formatie van De Wig, die nu definitief kansloos is voor de titel. De enige ploeg, die Jonker nog kan bedreigen is die van Braber Groen voorziening. Het team was nu met 4-2 te sterk voor Krayestein 2. Hoe wei nig de ploegen elkaar, met uitzonde ring van Jonker, ontlopen blijkt wel uit de doelsaldi. Vrijwel alle ploegen hebben een negatief saldo. Kraye stein bleef nog net positief door met 4-3 te winnen van hekkesluiter Car- gonet. De stand ziet er nu als volgt uit: Jonker Braber Krayestein De Wig Krayestein 2 Cargonet 7 6 1 0 49-17 13 7 4 12 18-19 9 7 3 1 3 22-19 7 7 3 0 4 21-28 6 7 2 1 4 23-24 5 7 1 0 5 20-47 2 In de B-poule wonnen de drie kop lopers. Het Zeeuws Pannckoekhuis was met 4-1 te sterk voor de Vetera nen van Brouwershaven en de ploeg van Garage Dijkman herstelde zich van twee opeenvolgende nederlagen door met 4-1 te winnen van de forma tie van Hostellerie Schuddebeurs. Verrassend sterk presteert het team van De Werkplaats. Nu werd met 4-2 gewonnen van Knippie. Het Renesser team volgt de twee leiders Dijkman en Zeeuws Pannekoekhuis op een punt. De stand is nu: Pannekoekhuis 7 4 2 1 33-18 10 Dijkman 7 5 0 2 29-20 10 De Werkplaats 7 4 1 2 27-25 9 Knippie 6 3 0 3 18-17 6 Hostellerie 6 114 13-20 3 Vet. Brouw 5 0 0 5 11-31 0 HAARLEM - Het afgelopen winter seizoen is door de reisorganisaties en reisbureaus in ons land als redelijk tot goed bestempeld. Belangrijke verschuivingen zijn niet waargeno- DREISCHOR - Dreischor en Vol harding boekten in de derde klas B van het zondagse afdclingsvoetbal heide een 1-0 moeizame overwinning, waardoor de twee standaardploegen uit deze klas zich op de eerste twee plaatsen handhaafden. Toch kwam Dreischor twee punten dichter bij de ploeg uit Ovezande. Het laagge plaatste Liberty 2 werd door het be stuur van de club uit de competitie gehaald, hetgeen niet ongunstig is voor Dreischor. De ploeg van trai ner/coach Wim Kommer verloor eer der in het seizoen verrassend van Li berty, maar ziet nu deze nederlaag alsnog vervallen, zodat hét toch een positieve competitiedag werd voor de ploeg uit Dreischor. De marge ten opzichte van Volharding bedraagt nog 'slechts' drie punten. Toen Dreischor reeds na zeven mi nuten op voorsprong kwam tegen Vlissingen leek die treffer de basis te kunnen worden voor een ruime over winning, maar al snel bleek, dat de aanvalsmachine niet op gang wilde komen. Dennis Dijst was de maker van de treffer. Hij rondde een voorzet van Werner Kafoe doeltreffend af. Gaandeweg de eerste speelhelft kwa men er nog wel degelijk mogelijkhe den, maar Dennis Dijst, Werner Ka foe en Eric Dijst raakten bet hout werk rondom dc Vlissingse doelman. De bezoekers kregen geen kansen en doelman Hans Hoek had een uiterst eenvoudige middag. De eerste speelhelft op sportpark De Mol was nog van een redelijk ge halte, maar ondermeer door het uit blijven van verdere treffers raakte Dreischor het juiste ritme in de twee de periode volledig kwijt. Het gebeu ren werd voortdurend rommeliger, maar de ene treffer bleek ruim schoots voldoende voor dc overwin ning. omdat Vlissingen niet het ver nuft had om aanvallend enige potten te breken. ..We hadden ontstellend veel kansen nodig. Gelukkig kwa men we vroeg op voorsprong, anders had het best wel eens moeilijk kun nen worden om winnend af te slui ten", erkende Wim Kommer. „De meevaller door het terugtrekken van Liberty kan ons best nog wel eens on verwachte mogelijkheden bieden". Dreischor moet nog op bezoek bij koploper Volharding, maar verloor eerder op eigen veld van Volharding. RENESSE - Renesse heeft in de tweede klas van de zondagse afde lingscompetitie de tweede thuiswed strijd op rij afgesloten met een maxi maal rendement. In de confrontatie met Liberty scoorden de Renessena- ren in beide speelhelften een keer en omdat doelman Ad Hendrikse gedu rende de negentig minuten niet een keer een gang naar liet net hoefde te maken, werd het duel op sportveld Laone met een 2-0 zege afgesloten. Een weck tevoren moest Ouwcrkerk er met 4-2 aan geloven. In de eerste helft was het allesbe halve groots wat de Renessenaren er van bakten. Goaltjesdief bij uitstek Leen Rademaker tekende in dc veer tiende minuut voor de eerste treffer. Liberty liet zich zien met een aantal snelle counters, maar de ploeg faalde wanneer het op afwerken aankwam. Het bleef alles bijeen een rommelige affaire, die zich voornamelijk af speelde op het middenveld. In de tweede 45 minuten speelde Renesse meer georganiseerd. In de twintigste minuut besliste Kees Kraaijenbrink. die ook in de eerste helft dichtbij een doelpunt was ge weest, het duel. Hij werd door zijn broer Robert uit een vrije trap aan gespeeld en rondde attent af. Luttele minuten later werd nog een Renesser doelpunt afgekeurd, maar het pleit leek toch beslecht, zeker toen een kwartier voor tijd een Liberty-speler vroegtijdig naar de kleedkamer werd gestuurd en Renesse met een speler meer de klus mocht afwerken. Verder dan twee pogingen, die door een van de Liberty-verdedigcrs van dc doel lijn werden gehaald, kwamen dc mannen van trainer Kees van Dijk niet. De 2-0 zege was alles bijeen ver diend. BRUSSEL - Met uitzondering van Denemarken hebben de lidstaten van dc Europese Gemeenschap in Brussel overeenstemming bereikt over een beperking van de uitlaatgassen van zware vrachtwagens. Het is voor het eerst dat grenzen werden gesteld aan de uitstoot van dit soort voertuigen. KWADENDAMME - Dc Schouwcn- Duivelandsc voetbaldwerg Zonne maire - dat kan weer gesteld worden, nadat na enkele ronden in dc compe titie het tweede team werd terugge trokken - heeft 'zich nog lang niet neergelegd bij degradatie naar de vierde klas van het afdclingsvoetbal. Nadat de ploeg van waarnemend trainer/coach Stoffel Duinhouwcr vorige week een gelijkspel behaalde bij Noormannen 3 pakte dc ploeg nu beide punten in de uitwedtrijd bij Kwadcndammc 2. Dc aansluiting is nu gemaakt met een aantal klassegc- notcn, maar Zonnemaire is nog niet in definitieve veiligheid. „De ploeg is momenteel in een winning-mood. Zonls we op het ogen blik bezig zijn, zijn we een moeilijke tegenstander voor diverse mindere ploegen in onze klas", constateerde Stoffel Duinhouwer na de wedstrijd. Zonnemaire toonde zich in de eerste helft de betere ploeg, maar er kwam slechts een serieuze kans. Piet Stou ten kopte uit een hoekschop over het Kwadendamse doel. Ook de thuis ploeg kreeg geen serieuze doelpogin gen. In dc tweede helft bleek Zonnemai re conditioneel meer in huis te heb ben dan de Kwadendamme-spelers. Tbch kroeg dc thuisploeg de eerste se rieuze kans. Stoffel Duinhouwer maakte een fout binnen het zestien metergebied, maar de toegekende strafschop werd door dc thuisploeg over de veste van doelman Johan Goemans geschoten. Luttele minuten later mocht Wim Hanse een straf schop nemen, nadat de doorgebroken Wim Fonteine was gevloerd. Hanse schoot wel raak. Een black-out van dc arbiter lever de Kwadendamme vijf minuten later dc gelijkmaker op. Een vele meters buitenspel staande speler mocht doelman Johan Goemans passeren Andermaal vijf minuten later stond Zonnemaire weer op voorsprong. Niek Deïst rondde een goede pass van Piet Stouten doeltreffend af: 1-2. Jo han Goemans moest in de slotminu ten een paar keer knap redden en twee minuten voor tijd kon Wim Han se zich de weelde veroorloven om een tweede door Wim Fonteine meegekre gen strafschop te zacht in te schieten. De beide punten bleven in Zonnemai- re-handen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7