NIEUWSBODE Bruse Boys-trainer Kostense onthutst over onsportieve instelling van winnend Hoek Mevo in eerste half uur door SNS gedeklasseerd en definitief uit de race Zierikzee overspeelt SCO in tweede helft volledig DFS kort voor tijd naast Krabbendijke Belangrijke 1-2 triomf voor SKNWK bij Middelburg Brouwershaven in slotfase naar ruime 1-4 overwinning t ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 23 maart 1987 0 Nr. 24104 V iïl - - - - m Dick Lunenburg komt een fractie te laat met zijn sliding. Lunenburg begint het imago van een pechvogel te krijgen in de afiverking. Ook tegen SNS vond hij weer de paal op zijn weg ZIERIKZEE - SNS uit Stad aan 't Haringvliet blijkt de voorbije jaren uit gegroeid te zijn tot een angstgegner van de bovenste plank voor de Zierikzee- se vierde klasser Mevo. De formatie van Peter Goedegebuure loopt zich voort durend stuk op de Flakkeese ploeg. Het vorig jaar werd uit met 0-0 gelijk gespeeld, terwijl in Zierikzee met 0-2 werd verloren. In de eerste helft van de lopende competitie ging Mevo in Stad aan 't Haringvliet andermaal ten on der. Na met 0-1 te hebben geleid won SNS alsnog met 2-1. In de return op Den Hogen Blok keek het tam spelende Zierikzeese team binnen het half uur te gen een hopeloze 0-3 achterstand aan, waarna de partij werd opgegeven. Kort voor tijd redde Dirk van der Sleen vanaf de strafschopstip nog de eer, maar dat was louter statistisch van belang: 1-3. ,,Ik waarschuwde de ploeg vooraf voor SNS. In feite zou dat niet eens nodig hebben hoeven te zijn, want het gros van de spelers moest toch ook weten waaraan de ploeg toe was", on derkende Peter Goedegebuure. ,,Het is voornamelijk een kwestie van een stukje instelling. Een voetbalwed strijd begint niet zaterdagsmiddags om half drie, maar in feite al op don derdagavond bij de training. Het me rendeel van de spelers was ogen schijnlijk van mening, dat er niet veel op het spel stond. Het vorig jaar lag dat anders, omdat we toen in de- gradatiezorgen verkeerden. Nu stond echter nog een serieuze mogelijkheid van boven op het spel, maar dat werd blijkbaar niet gerealiseerd. Ik neem het met name de wat geroutineerdere spelers toch wel kwalijk, dat men het laat afweten". Goedegebuure moest noodgedwongen A-junior Eric-Jan Kort en de drie maanden geblesseer de Marco Bijdevaate oproepen om te starten tegen SNS. ,,Zij hebben het zeker niet slecht gedaan, maar het spreekt voor zich, dat enige aanpas sing noodzakelijk is. Dat is door een deel van de ploeg te weinig onder kend". Hattrick Jaap van de Bogert werd de grote man voor SNS. Binnen het half uur passeerde hij doelman Eddy ten Klooster drie keer. ,,Bij 0-3 had Ten Klooster nog geen bal kunnen pak ken. Het waren stuk voor stuk be hoorlijke verdedigingsfouten, waar bij hij slechts het nakijken had", stelde Goedegebuure. Laatste man Dirk van der Sleen ging bij de openingstreffer in de fout. Hij beoordeelde een verre uit trap van de Flakkeese doelman ve'r- keerd. De snelle vleugelspits Van de Bogert was er als de kippen bij om af te ronden. Toen was er nog maar ze ven minuten gespeeld. Na een kwar tier was het opnieuw raak. Jeroen Wijsman ging in de middencirkel in de fout. Van de Bogert speelde zijn directe opponent Reimo Faber ver volgens uit en had toen ook geen pro blemen meer met doelman Ten Klooster. I11 de 28e minuut was de hattrick een feit. De derde treffer was een copy van het openingsdoel punt. Opnieuw lag een verre uittrap aan de basis en andermaal was Van de Bogert laatste man Van der Sleen te snel af. Pas bij de desastreuze 0-3 stand kwam de eerste Mevo- mogelijkheid, maar Dick Lunenburg had andermaal pech, omdat hij zijn inzet van de lijn zag gehaald door een verdediger. Na het derde doelpunt wisselde Pe ter Goedegebuure Reimo Faber voor Olivier Verwest, die als voorstopper ging spelen. Jeroen Wijsman werd vanaf dat moment belast met de per soonlijke bewaking van Van de Bo gert. In de tweede helft moest Mevo in de aanval, zodat toen andermaal van strategie werd veranderd. Met een viermansvoorhoede met René Flohil, Dick Lunenburg, Olivier Ver west en de voor Peter van de Linde in de ploeg gekomen Rein de Vries werd getracht om SNS te achterhalen, maar wat de oranje brigade ook pro beerde doelpunten zaten er niet in. ,,Dat is ons grote manco. De overtui ging om doelgericht te werken ont breekt volledig. In de tweede helft hebben we zeker 35 minuten op de helft van SNS gespeeld, maar serieu ze scoringskansen kwamen er nauwe lijks", verzuchtte de Mevo-oefenmees- ter. Pas vijf minuten voor tijd kon de eer gered worden. Een onschuldig handsgeval leverde Mevo een straf schop op, die door Dirk van der Sleen werd verzilverd. „Na deze 1-3 neder laag is het verder alleen nog maar uithuilen en opnieuw beginnen. Het seizoen is voorbij. Van boven hebben we met een dergelijke instelling niks te zoeken en degi-adatie is niet meer mogelijk", besluit Peter Goedegebuu- NEW YORK - Na Groot-Britannië en Frankrijk mag nu ook in de Ver enigde Staten het Aids-medicijn AZT (Azidothymidine) officieel verkocht worden. De Amerikaanse dienst voor de volksgezondheid heeft dit gekend- gemaakt. Het middel, dat ontwik keld is door de firma Burroughs, zal op de markt gebracht worden onder de naam Retrovir. KRABBENDIJKE - DFS herstelde zich bij koploper Krabbendijke van de teleurstellende nederlaag bij Klundert. Weliswaar peurde de Burgh-Haamsteedse formatie niet meer dan een punt uit de confronta tie, maar de ploeg liet zien de motiva tie op te kunnen brengen om terug te vechten wanneer een achterstand is opgelopen. „We hebben met dit 1-1 gelijkspel bereikt, dat er revanche is genomen op het duel van een week tevoren. De basis bleek aanwezig om terug te knokken naar een gelijke stand", meende oefenmeester Jaap van Huizen. De eerste helft van het duel gaf een gelijkopgaand beeld te zien. DFS creëerde zich in deze fase een paar kleine kansjes via Clement Rijnberg en John van der Have, maar halver wege gaf het scorebord nog een dub- belblanke stand aan. „Tijdens de rustperiode heb ik bewust ervoor ge waarschuwd, dat niet hetzelfde zou mogen gebeuren als tegen Klundert. Toen de Brabanders erin slaagden om terug te vechten, zakte DFS finaal weg. Je moet er altijd vanuit gaan, dat ook Krabbendijke op voorsprong zou kunnen komen. Een achterstand moet dan juist stimulerend werken", onderkende Van Huizen. OOSTERHOUT - Zierikzee lijkt herboren uit de winterstop te zijn geko men. De ploeg van trainer Hans van der Wekke speelt frank en vrij en oogst met deze tactiek een optimaal rendement. Nadat eerder koploper WSC in Waalwijk werd geklopt, moest nu degradatiekandidaat SCO het op eigen veld fiks afleggen tegen de geolied draaiende frontlinie van de Zierikzeese tweede klasser. Via 0-1 bij rust won Zierikzee uiteindelijk afgetekend met 0-4. Opmerkelijk is de rentree van Rini Stoutjesdijk in de Zierikzeese hoofd macht. Na een afwezigheid van enige tijd stelde Stoutjesdijk zich plotse ling weer voor de volle honderd pro cent open voor een functionele taak binnen de ploeg. Stoutjesdijk heeft de gave om, eenmaal in goede doen, zich in dienst van de ploeg te stellen. Bovendien zijn zijn individuele acties van een dusdanige scherpte, dat twee verdedigers voortdurend de volle aandacht nodig hebben om hem in be dwang te houden. Hierdoor wordt bo vendien ruimte geschapen voor overi ge aanvallers, waarvan Zierikzee er volop heeft. Tegen WSC scoorde Rini Stoutjesdijk een belangrijk doelpunt en ook tegen SCO pakte hij weer zijn doelpunt mee. Op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok ging Wim van de Maas in de fout, toen de irrita ties van sommige SCO-spelers hem te gortig wei'den. Na een schoppende beweging mocht hij vroegtijdig ver dwijnen. Ook nu waren de irritaties niet van de lucht, maar nu hield Zie rikzee het hoofd koel en werd SCO louter op techniek en tactiek volledig afgetroefd. I11 de tweede helft was Zierikzee dominant. Er kwamen legio kansen en SCO had totaal niets meer in te bréngen. De schade bleef voor de Brabanders uiteindelijk beperkt tot nog drie treffers van Rini Stoutjes dijk en Peter van Vossen. De laatste passeerde de Oosterhoutse slotman twee keer. Kees Verkaart kreeg geen doelpunt achter zijn naam, omdat hij twee keer de deklat in de baan van een inzet vond. In de tweede helft kon Hans van der Wekke zieh de weelde veroorloven 0111 de broers Van Oeveren naar de kant te halen. Dolf Roks en A-junior Jaceo Brouwer na men de plaatsen van het Scharen- dijkse duo in. Door de Zierikzeese ze ge en het verlies van Baronie bij NO AD komen er plotseling weer mo gelijkheden voor de ploeg van Hans van der Wekke. In de slotfase van de competitie zijn meerdere verrassin gen niet uitgesloten, vooral doordat de zenuwen vaak grootse vormen aannemen. Openingsdoelpunt Het duurde nog veertig minuten vooraleer Zierikzee op voorsprong kwam. Ronald van Oeveren rondde bekwaam af. Voordat het zover was had SCO wel degelijk mogelijkheden gehad, maar de Oosterhoutse aanval lers vonden voortdurend een in goede doen verkerende doelman Peter Noordijke op hun weg. Tien minuten na de hervatting kwam de door Van Huizen veron derstelde voorsprong voor Krabben dijke er. De Burgh-Haamsteedse bui- tenspelval klapte niet goed dicht en André Sinke mocht doorgaan. Hij leek in zfijn rush géstuit te worden door doelman Eric Schot, maar uit de kluts kwam het leer terug bij Sinke. Juist op tijd bediende hij topscorer Ronald Hoekman, die simpel afrond de. DFS nam hierna het initiatief en er kwamen ook kansen. Jack van Rees schoot op de lat en na een stukje jongleren van Van Rees redde de Krabbendijkse doelman. De slotman zou zich nog enkele keren manifeste ren. Tien minuten voor tijd moest hij alsnog capituleren voor een pegel van 25 meter van Marco Jonker, die loei hard in de kruising verdween: 1-1. Door het gelijke spel blijft DFS in de running voor de bovenste plaats, maar komende zaterdag wacht de for matie van trainer Van Huizen ander maal een zware wedstrijd. Tholense Boys komt op bezoek op sportpark Van Zuijen. De formatie van trainer Jan Englebert boekte in de eerste fa se van de competitie na een zwakke start de eerste zege op DFS en verloor daarna niet een keer meer. Om Tho lense Boys af te houden van een direc te doorstoot naar de titel moet DFS het duel winnend afsluiten. „We zijn ons er met z'n allen van bewust, dat Tholense Boys ontzettend goed draait. Het is een ploeg, die van de eerste tot de laatste minuut door blijft gaan. We zullen negentig minu ten bij de les moeten zijn", consta teert Van Huizen. MIDDELBURG - Het Nieuwer- kerkse SKNWK heeft zich weer iets meer geclistancieerd van de fatale on derste plaatsen in de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal. De bet aan deze ontwikkeling was de toch verrassende zege bij Middel burg, een van de technisch gezien be tere ploegen in de eerste klas. Hal verwege leidde SKNWK reeds met 0-1 en Middelburg kon pas tegensco- ren toen de officiële speeltijd reeds langdurig was verstreken. „Er werd hard gewerkt en de teamgeest was vandaag optimaal", constateerde oefenmeester Bram Coomans. „Elk punt dat we gedurende de competitie pakken is in de huidige si tuatie meegenomen, maar we werken iedere keer voor twee", onderkende SKNWK-oefenmeester Bram Coo mans. SKNWK trad in Middelburg aan in een enigszins gewijzigd con cept met Sam Flikweert in de spits. De Nieuwerkerkse brigade leverde een zeer redelijke eerste helft af. De betere kansen waren ook voor de ploeg van Bram Coomans, maar slechts een werd ervan verzilverd. In de twintigste minuut trok Adrie Mat- thijsse de bal voor het Middelburgse doel. Arie Folmer stapte onverwacht over de bal en Sam Flikweert was ter plaatse om af te ronden. Inmiddels was duidelijk geworden, dat er een hoofdrol in de maak was voor André Goedegebure. De jeugdige midden velder legde de gevaarlijke Middel burgse centrumspits volkomen lam. Een paar knappe 2-eddingen van Ri chard Dalebout zorgden er voor, dat de 0-1 mee kon worden genomen naar de kleedkamers. Vlak voor het verstrijken van de eerste helft verstapte Leo Wandel zich. Hij hinkelde nog wel een korte periode mee door, maar moest toon toch worden vervangen door Jacco Folmer, die op het middenveld ging spelen, terijl Bram Roks doorschoof rijaar de laatste manpositie. De omzet tingen hadden hun neerslag op de Nieuwerkerkse prestatie. De ploeg ging rommeliger spelen en maakte de fout de hoofdstedelingen te ver te la ten komen. Toch werd het na een half uur 0-2. Opnieuw kwam de assist van Adrie Matthijsse, maar nu rondde Mi chel Flikweert af Enkele tellen later had het duel definitief beslist kun nen zijn, maar niemand reageerde alert, toen Bram Roks voor een leeg Middelburg-doel trok. In de 94e mi nuut resulteerde een vrije trap alsnog in 1-2, maar na 96 minuten klonk het bevrijdende eindsignaal en kon SKNWK weer enigszins opgelucht adem halen, be boven de hoofden hangende degradatie lijkt weer enigszins afgewend. WAARDE - Brouwershaven kwam mede door de verrassende winst van Duiveland bij Dauwendaele vaster op de tweede plaats van de zaterdag se tweede klas in het afdelingsvoet bal. De ploeg van trainer Kees Kom mer won zelf afgetekend met 1-4 bij Waarde, maar de Zierikzeese oefen meester moest andermaal lang op zijn dug-out-bank zitten draaien vooraleer de zege werd vastgelegd. Pas in de laatste fase van het duel kon een 1-0 achterstand worden om gebogen in de alsnog ruime zege. De Brouwse equipe gaat spannende we ken tegemoet met achtereenvolgens thuiswedstrijden tegen Duiveland en koploper SVD voor de deur. Brouwershaven liet in de eerste helft weinig goeds zien, maar verbe terde in de tweede periode van 45 mi nuten. In de eerste fase maakten de bezoekers de fout de bal te veel te ko men brengen in plaats van te trachten de Waarde-defensie te ontregelen met directer spel. Kort na het begin kwa men er kansjes voor Flip Bokelaar, maar de thuisploeg hield stand. Hal verwege de eerste helft kreeg Waarde een hoekschop te nemen. Het leer werd hoog voorgebracht en voorbij doelman Ronald Lievense gekopt. De treffer was een gevolg van de enige serieuze kans die de thuisploeg kreeg. Verder speelde het gebeuren zich in de eerste helft af op het mid denveld. Aan Brouwershaven-kant was er teveel balverlies en halverwe ge stond de 1-0 achterstand nog op het bord. Dat bleef in de tweede helft ook nog zo tot twintig minuten voor tijd. Inmiddels was Brouwershaven wel beter gaan spelen door ondermeer meer gebruik te maken van de snelle vleugelspitsen. René Roon bracht de ploegen op gelijke hoogte, al had hij nog enige assistentie nodig vap een van de Waarde-verdedigers, die zijn afstandsschot enigszins van richting veranderde. De gelijkmaker was voor Brouwershaven het sein om het duel verder attent af te ronden. Een hoek schop van Joop Krips werd door Flip Bokelaar verzilverd en andermaal twee minuten later scoorde Sjaak van de Woele op aangeven van Martin Quist. Vijf minuten voor tijd logde Arjan Visser de eindstand vast op 1-4. Hij werd bediend door Flip Bokelaar. Brouwershaven heeft alles weer in ei gen hand, maar met name de komen de twee thuiswedstrijden zijn van es sentieel belang. Jan Kostense: ..Als het zo moet. kunnen we beter stoppen HOEK - Bruse Boys staat weer met beide benen op de grond na de 3-1 nederlaag bij Hoek. Een week eerder klopte de formatie van Jan Kostense verdiend koploper Arnemuiden en toen leefde het vertrouwen over een posi tieve competitie-afloop weer volledig op. Niet zozeer de nederlaag bij Hoek kwam evenwel hard aan, maar veel meer de strategie die de ploeg van trainer Jan Doorns ge bruikte om het doel te bereiken. „Als het zo moet kun nen we beter stoppen", brieste Jan Kostense na afloop. „Ik denk, dat er alles bij elkaar een half uur gevoetbald is. Het restant van de wedstrijd werd in het zoeken van ballen en het irritant tijdrekken gestoken. Dat noem ik op z'n zachtst een negatieve spelopvatting, maar dan zeg ik het heel netjes". Het zeer zware veld maakte een goede wedstrijd overigens al bij voor baat onmogelijk. Een tweetal vroege wissels aan Hoek-zijde was er voor een deel debet aan, dat de thuisploeg uiterst voorzichtig ging manoeuvre ren. Na veertien minuten kwam Wil- co Braafhart in botsing met Jacob van de Berge, hetgeen tot gevolg had dat Braafhart een vleeswonde opliep. Hij was reeds aan het duel begonnen met een gebroken neus, opgelopen in het competitieduel van een week te voren. Adri Meijer werd zijn vervan ger. In de 27e minuut kwam Hoek vrij onverwacht op voorsprong, toen Jan de Block een vrije trap schitterend verzilverde. Hij passeerde de muur van twintig meter en de bal flitste on houdbaar voor Steef van de Velde juist langs de paal in de louwen. Even later was de tweede noodgedwongen wissel een feit. Jack Caluwé liep een spierscheuring op en Loek Zegers kwam in het veld. Opnieuw was trai ner Jan Doorns gedwongen om te schuiven binden de ploeg. Jean-Paul Hubregtsen werd voorstopper en Guido van Boom, die aanvankelijk was belast met de bewaking van Ja cob van dc Berge, verhuisde naar de door het uitvallen van Caluwc open gevallen middenveldpositie. Tijdrekken Na de tweede wissel en de voor sprong voor Hoek werd het tijdrek ken zo mogelijk nog grootser aange pakt door de thuisploeg. „Iedere bal werd willens en wetens zover moge lijk buiten de lijnen getrapt. Ik heb helemaal geen problemen met resul taatvoetbal. maar dat moet dan wel op een sportieve manier gebeuren. Dit had echt helemaal niks meer met voetballen te maken", reageerde Kostense. In dc tweede helft zakte het duel naar een bedenkelijk niveau. Het was daardoor niet vreemd, dat dc ir ritatie binnen de lijnen steeds hoger op liep. temeer daar arbiter Stoop uit Made in het geheel niets onder nam tegen de handelwijze van de thuisploeg. Hoek-trainer Doorns vond de reactie van Kostense en zijn ploeg ietwat overtrokken. „We speel den tactisch gewoon slim. Als je als tegenstander wilt winnen, moet je er gewoon maar voorzorgen, dat je daar een adequaat antwoord op hebt", leg de hij uit. Ver in dc tweede helft kreeg het duel plotseling toch nog een aardige ommekeer. In de 32e mi nuut brak Martin Quataert plotse ling door dc ver opgerukte Bruse Boys-defensie. Hij bediende Niek van den Houten en deze rondde at tent af naar 2-0. Amper drie minuten later kwam Bruse Boys weer terug in de wed strijd. Marco van der Have werd van af de linkerkant aangespeeld door Peter Coppoolse en rondde gepast af: 2-1. „Het zat er op dat moment in, dat wc alsnog naastzij zouden kunnen komen, want ook Hoek zat op dat mo ment danig in dc put. maar dan zul je altijd zien. dat je dan het geluk nog niet aan je kant hebt ook", verzuchtte Jan Kostense. Mark van Vugt soleer dc het zestien metergebied voor Steef van de Velde binnen en werd toen neergelegd door Leen van der Bijl. Jan de Block velde het vonnis over Bruse Boys door Steef van de Velde vanaf elf meter het nakijken te ge ven. Toen gaf Bruse Boys het op. Het alles-of-niets-offensicf, dat na dc tref fer van Marco van der Have werd ont ketend, was prompt uitgewoed. Bru se Boys krijgt nu twce.thuiswedstrij- den tegen achtereenvolgens Dint el- oord en Rozenburg af te werken. Om nog kansen op klassebehoud te heb ben mag in ieder geval in beide geval len niet verloren worden. „De ploeg heeft nog voldoende vertrouwen om zich voor deze wedstrijd te revanche ren en de marge naar de veiligheid is nog niet zo groot", stelde Kostense vast.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5