Marco Soeter opnieuw beste disc-jockey van het eiland 'We moeten inspelen op alle signalen van nood om ons heen' Wij staan hier als een signaal DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vergadering VVV Bruinisse Onderzoek op strand Diefstal van fiets ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Servicewoningen De officiële opening van het complex service- Verslag Een groep leerlingen van Scholengemeen- Onthutst Jan Kostense, oefenmeester van Bruse Boys, Overtuigend Jan Druyve van bowlingclub The Country Club woningen De Vrijburg wordt op 12 juni afge- schap Schouwen-Duiveland bracht een bezoek is onthutst over de onsportieve aanpak van werd overtuigend winnaar van een promotie- werkt. Inmiddels zijn 18 van de 31 woningen aan Brussel. Een van de leerlingen schreef Hoek in het competitieduel tussen de twee bowlingtoernooi in het Renesser bowlingcen- MAANDAG 23 MAAKT 1987 143ste jaargang Nr. 24104 WAARIN OPGENOMEN verhuurd. (Pag. 2). een reisverslag. (Pag. 2). Zeeuwse ploegen. (Pag. 5). trum. (Pag. 7). (1797 - 1889) De muziek is de middelaarster tussen het geestelijke en het zonnelijke leven. Bettina van Arnim Tk begin altijd met In een groengroen knollen knollenland'' BURGH-HAAMSTEDE - „Ik begin altijd met het nummer In een groen, groen knollen knollenland. Dat is een koddig, sappig nummer. Dat valt op, het swingt lek ker en je kunt er lekker doorheen praten want het is in strumentaal". Het knollenland was de enige grammo foonplaat waarvan de 17-jarige Marco Soeter uit Burgh-Haamstede van tevoren zeker wist dat hij hem zou draaien. Voor de rest was het wat hem betreft impro visatie bij de eilandelijke disc-jockey verkiezing die plaats vond in de jeugdsoos Big S te Burgh-Haamstede. Maar niettemin werd hij voor het tweede achtereenvol gende jaar winnaar. In de schemerige, met een draaien- - de reflecterende bal verlichte ruimte van Big S hadden zich ruim zestig jongeren verzameld voor de verkie zingen. Vier sosen van het eiland wierpen elk twee disc-jockey's in de strijd en leverden een jurylid. ,,Het is veel drukker dan op een doorsnee avond", stelden twee bestuursleden van Big S Nic-Jan Schrier en Hans Verduyn tevreden vast. Wel waren zij van mening dat nog wat meer eilan delijke sosen aan de verkiezing zou den moeten deelnemen. Het was voor het vierde achtereenvolgende jaar dat Big S een disc-jockey verkiezing organiseerde. Sinds drie jaar wordt daarbij een wisselbeker als prijs be schikbaar gesteld waarin de namen van de winnaars worden gegraveerd. ,,Tot nu toe is de beker steeds door een sooslid van Big S gewonnen. Maor het gaat heel eerlijk hoor. Een jurylid mag niet de deelnemers van zijn eigen soos beoordelen". Die beoordeling omvat de muziek keuze, de algemene indruk van de kandidaat en de techniek waarmee hij het licht bedient, want ook dat hoort erbij als je in het 'hokje' staat. Voor elk van deze onderdelen kunnen maximaal vijf punten worden gege ven. Maar het belangrijkste van een disc-jockey is zijn spreekvaardigheid waarmee hij maximaal 15 punten in de wacht kan slepen. „Er mag nooit een stilte zijn in het gebouw tussen twee platen door. Volgens Schrier en Verduyn is Marco Soeter wat dat be treft „een natuurtalent". Op zeer ont spannen wijze haalde hij swingend achter de draaitafel staande het kam pioenschap voor de tweede keer naar zich toe. Met ruime meerderheid van punten want met de 71 en een halve punt die hij kreeg toegekend hield hij de overige deelnemers op behoorlijke afstand. Peter Spelt van De Pul uit Bruinisse eindigde op de tweede plaats met 59 en een halve punt en Pe ter Boogerd, eveneens van Big S, werd derde met 58 punten. De bestuursleden Schrier en Ver duyn toonden zich tevreden met het verloop van de verkiezingen. „Het is een ontzettend leuk succes en ook el ke andere soos heeft er wel wat aan". Big S bestaat momenteel 18 jaar en wordt geleid door 14 bestuursleden BRUINISSE - Een voorstel tot ver hoging van de contributie. Dat is een van de agendapunten van de Algeme ne ledenvergadering van de VVV Bruinisse die zal worden gehouden op dinsdag 24 maart in Restaurant Storm aan de Nieuwstraat te Brui- nissse. De vergadering begint om 20.00 uur. Uit het financieel overzicht blijkt dat de inkomsten uit contributies in 1986 nog 8.899 gulden bedroegen ter wijl voor 1987 6.300 gulden is begroot. Daar staat tegenover dat aan subsidie en bijdrage een bedrag van 20.000 guldert is begroot terwijl men vorig jaar via die post 14.560 gulden ont ving. De agenda omvat verder het ge bruikelijke huishoudelijke gedeelte waaronder een bestuursverkiezing. De heer J. Hoep is wel herkiesbaar maar mevrouw Haeck niet. Na het of ficiële gedeelte geeft D. Staudt die voorlichter is voor het GAK, een in leiding over de Arbowet met de daar uit voortvloeiende aansprakelijkhe den voor werkgevers en werknemers. Een en ander wordt verduidelijkt met dia's. WESTERSCHOUWEN - Sinds be kend werd dat zaterdag enkele lijken van passagiers van de gekapseisde veerboot Herald of Free Enterprise zijn aangespoeld op het strand bij Westkapelle worden ook aan de kust van Schouwen-Duiveland surveillan ces uitgevoerd. Afwisselend de dienst gemeentewerken van Westerschou- wen en de rijkspolitie zoeken na elke vloed het strand af naar-mogelijke li chamen van de passagiers of delen van de lading van de veerboot. Naar verwachting zullen de surveillances nog wel enkele dagen voortduren. waaronder drie volwassenen uit Burgh-Haamstede. Wat de financiën betreft draait men op een subsidie van de gemeente die afhankelijk is van het aantal leden, de opbrengst van de bar en de entree-gelden. „Dat is wel eens moeilijk want de lasten van huur- en stookkosten zijn heel hoog". Maar door „knokken en afdin gen" probeert men toch zoveel moge lijk leuke activiteiten te organiseren. Schrier en Verduyn noemen de hand je-druk- en opblaaswedstrijden van de laatste tijd, het draaien van films onder andere voor de jeugd uit het dorp en natuurlijk af en toe een op treden van een band. „De program- ma-commissie komt elke woensdag bijeen om wat te organiseren". Zij merken op dat er een groeiende be langstelling bestaat voor hard-rock muziek. „Je hoort het in de top-10 en ook de bandjes in de omtrek spelen dit soort muziek steeds meer". Daar op inspelend organiseert Big S op 2 mei een bustocht naar het concert van Helloïse in Rotterdam. „Er kan 50 man in die bus en hij was zo volge boekt". Ook bij de keuze van de di verse disc-jockey's speelde hard-rock een belangrijke rol. Het aantal deci bels dat daarbij door Big S scheurde bleek voor weinigen een bezwaar te zijn. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's De deelnemers bij elkaar. Luitenant-kolonel Bosshardt in Zieriksee ZIERIKZEE - „Het werk bij het Leger des Heils heeft mij grote vreugde gebracht. Ik had geen mooier leven kunnen hebben. Niet dat het zoveel concrete resultaten heeft opgeleverd. Geestelijke-arbeid laat zich niet meten in resultaten. Maar het in dienst van God bezig zijn met de mensen geeft mij die vreugde". Aan het woord luite nant-kolonel A. M. Bosshardt uit Amsterdam die zondag- het Leger des Heils te Zierikzee bezocht. Luitenant-kolonel Bosshardt is mo menteel 52 jaar heilsofficier waarvan 44 jaar in actieve dienst. Momenteel is ze zoals ze het zelf uitdrukt een 'ac tieve vrijwilligster'. Ze heeft welis waar niet meer de directe leiding over het korps in de binnenstad van Am sterdam maar houdt zich nog hele da gen bezig met heilswerk zoals het lei den van begrafenissen, het houden van lezingen en het rondbrengen van de Strijdkreet. „De mensen zouden allemaal moeten inspelen op de sig nalen van nood om zich heen. Naar el kaar moeten luisteren. Dat geeft een geestelijke rijkdom die iedereen kan hebben", aldus de luitenant die van mening is dat het leger er nooit was gekomen als de ontkerking niet had plaatsgevonden. „Wij doen evangeli serend werk voor de ongelovigen". Luitenant-kolonel Bosshardt werd op 18-jarige leeftijd betrokken bij het werk van het Leger des Heils. „Ik ben niet uitgesproken godsdienstig opge voed. Mijn vader was rooms-katho- liek en mijn moeder Hervormd. Zij drongen ons niets op. We mochten maar we hoefden niet mee naar de kerk. Ik ging wel af en toe maar ik stond niet open voor de boodschap. Ik WA> 1£6f PÊ Bii-r had er als kind gewoon geen antenne voor om dat op te pikken". Dat ge beurde wel toen Bosshardt in 1931 een openlucht bijeenkomst van het Leger des Heils bijwoonde in haar toenmalige woonplaats Utrecht. „Dat was beslist een wonder", zegt ze hieraan terugdenkend. „Op eenvou dige wijze werd de boodschap ge bracht en hoewel ik het zo vaak had gehoord begreep ik opeens dat God mij liefheeft". Zij besloot bij het leger te gaan. „Want God dienen is de mensen die nen en omgekeerd". Luitenant-kolo nel Bosshardt werkte via het Leger des Heils in kinderhuizen, het maat schappelijk werk en de administra tie. Zij was intensief betrokken bij het opzetten van een korps in de oude binnenstad van Amsterdam. „Ik deed toen administratief werk op het hoofdkantoor en had al vaak naar vo ren gebracht dat daar toch eigenlijk een korps moest zijn. Op een avond kreeg ik plotseling 100 gulden, een vlag en de zegen om daarmee te be- vervolg pagina 2 Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Regen Een depressie trekt via de Britse ei landen naar het Waddengebied. Het systeem veroorzaakt veel bewolking en perioden met regen. Vannacht en morgenochtend komen lokale mist banken voor. Aanhoudend zacht maar somber. De wind zuidwest afne mend 3 tot 4 Beaufort. Minimumtem peratuur komende nacht 6 graden. WEERS VO ORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 27 maart: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag; 80% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 5 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Veel bewolking Kan op neerslag: 90% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuid 6 ZON- EN MAANSTANDEN 24 maart Zon op 06.35, onder 18.58 Maan op 04.58, onder 12.00 Nieuwe Maan: 29 maart (14.47) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Er is een westelijke stro ming ontstaan wardoor sfcoringsge- bieden van west naar oost over ons land trekken. De kou is verdreven en vervangen door zachte vochtige lucht. In de nacht en ochtend is er veel be wolking en er valt af en toe regen. De minimumtemperatuur ligt rond 4 graden. Overdag breekt de bewol king open en komt de zon er door. Het is dan grotendeels droog. De middag- temperatuur loopt op tot ongeveer 12 graden. De zuidwesten wind is over wegend matig, overdag is er wat min der wind. Tegen de avond nadert al weer een nieuwe storing die in de avond en nacht en in de daaropvol gende ochtend opnieuw regen zal brengen. De komende dagen zal zich dit weertype handhaven. Na het kou de weer dat we gehad hebben volgt er nu een periode met betrekkelijk zacht weer met af en toe regen en soms wat zon. ZIERIKZEE - Van de Scheepstim- merdijk te Zierikzee werd vrijdag avond een bruine damesfiets gestolen die eigendom is van G. B. Het rijwiel was niet afgesloten. Stiltekring onder de Belize ZIERIKZEE - Zaterdagmiddag- half drie. Terwijl auto's en voetgangers zich in het regenachtige weer voorthaas ten door het centrum van Zierikzee staat onder de Beuze een groepje mensen bijeen in een halve circel. Een half uur lang zonder te spreken. „Wij staan hier voor de vre de", meldt het bord tussen hen in. „U kunt zich bij ons aansluiten". Slechts een enkele voorbijganger maakt daarvan gebruik. Maar de meesten kijken wel. „Ze stonden er vorig jaar toch ook"? klinkt een op merking. En dat is ook inderdaad zo. Ruim tweeëneenhalf jaar geleden nam een groepje mensen van de Inter kerkelijke Vredeswerkgroep Schou wen-Duiveland voor het eerst het ini tiatief om op deze wijze hun bezorgdheid en betrokkenheid uit te dragen over de absurde situaties die op deze wereld voorkomen. Sinds dien organiseerde zij maandelijks tij dens de koopavond of op zaterdag middag deze stiltekringen voor de vrede. Signaal „Wij staan hier als een signaal. Wij hopen dat de mensen bewuster gaan nadenken", aldus Jessica Prager- Stein. „Soms krijg je van die meewa rige blikken. In de trant van door hier te gaan staan verander je niets aan de bewapening. Maar zo simpel zijn we natuurlijk niet dat we dat zouden denken. Wij willen een teken zijn. De grootste vijand van alles is de onverschilligheid, zoals dat ook wordt gezegd door Elie Wiesel die de Nobelprijs voor de vrede won. Wij moeten ook zo denken. We mogen niet al die oorlog en ellende vergeten die in het verleden is gebeurd. We mogen niet onverschillig worden anders kan het weer gebeuren. Als je hier staat en je ziet al die mensen maar door ja gen over straat denk je mensen sta toch eens stil en denk eens na over de wereld waarin we leven". „Vrede is meer dan de afwezigheid van oorlog", vult de 54-jarige Andrea Pols-Kruis aan. Zij is eveneens via de Vredeswerkgroep bezig met vrede- vraagstukken in de wereld. „Vrede bestaat ook uit gerechtigheid. Er is niet alleen de bewapening en het mi litarisme maar ook een grote vorm van ongelijkheid in de wereld door de maatschappelijke systemen die in de loop der tijd zijn gegroeid. Er zou den fundamentele veranderingen moeten komen waarin aan alle men sen meer recht wordt gedaan". Voor Hennie Gilden-van Geesber- gen is het deelnemen aan de stilte kring een vorm van meditatie. „Door deel te nemen wil ik iets uitdragen van wat stilte kan zijn". Zij vindt het belangrijk vrede in jezelf te vinden en dat uit te dragen in het grotere ver band. Daarmee bedoelt ze in eerste instantie haar gezin, buren, vrienden en kennissen. Door deze vorm te kie zen wil ze uit laten komen dat men door het uitsluiten van geweld juist tot vrede kan komen. „Altijd als ik kan doe ik mee aan de stiltekringen". Appèl De Interkerkelijke Vredeswerk groep Schouwen-Duiveland is ont staan in 1983 vanuit de IKV-kern. „Wij zijn gestart in een moeilijke tijd toen de kernbewapening heel bedrei gend en actueel was". Uiteraard is dat nog steeds zo maar de Vredewerk- groep houdt zich op verschillende manieren bezig met de vredes vraagstukken in de wereld. Een ma terie die hen zo raakt dat zij hun be trokkenheid en bezorgdheid graag met iedereen zouden delen. De vrede kringen zijn daarom een appèl op alle mensen opdat men bewust blijft en elkaar via de wetenschap van een ge deelde bezorgdheid kan troosten en bemoedigen. „Een signaal'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1