Commissie voelt niets voor subsidiëren koffiemorgens Hoogste punt bereikt nieuw Verenigingsgebouw Kerkwerve alefeÈF® 'wvanw De vlag in top op aanbouw van basisschool 't Mêêtje Inventa risatie bunkers Verkoop Reparatie Bruse raad akkoord aanschaf borden met gemeentewapen Meer dan gulden schade door een inbraak ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 maart 1987 Nr. 24103 3 ,,'t Is net of we de hele ochtend koffie lebberen ZIERIKZEE - Als het aan een overgrote meerderheid van de welzijnscommissie van Zierikzee ligt, krijgt de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen wel een ge meentelijke subsidie voor de thema-middagen, maar niet voor de koffie-ochtenden. Wel moet worden bekeken of het wellicht mogelijk is om in de toekomst een subsi die voor de exploitatiekosten te verstrekken. ANBO-voorzitter H. Asma, die van af de publieke tribune het verzoek van deze ouderenorganisatie voor een subsidie van 800,- toelichtte, moet zich tijdens de behandeling van dit verzoek wel als een roepende in de woestijn hebben gevoeld. De commis sieleden bleken geen moeite te heb ben met het toekennen van een ge meentelijke bijdrage voor de thema middagen van deze belangenorgani satie voor ouderen. Tijdens dergelij ke middag-bijeenkomsten wordt er BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschouwen moet een inventarisatie maken om voor eens en altijd af te ko men van de afzichtelijke bun kers van de Tweede Wereldoor log. Dat is de mening van de Westerschouwse commissie voor openbare werken, die hierover sprak naar aanlei ding van de plannen om de bunker aan de Renesser Vroon- weg te slopen. Met het slopen van bunkers is een behoorlijk bedrag ge moeid. Het vergt een ingewik kelde aanpak, want een bun ker laat zich niet gemakkelijk weghalen. Maar de commissie leden waren het er snel over- eens, dat als voornoemde bun ker op kosten van de gemeente weggehaald wordt, er mogelijk een precedent geschapen wordt. Vandaar dat eerst eens bekeken moet worden waar de bunkers staan en welke hier van inderdaad hinderlijk zijn. Gelden J. W. Geleijnse (CDA) stelde voor om de benodigde gelden hiervoor uit de toeristenbe lasting te bekostigen. ,,Het is in het belang van de toeristen en ook landschappelijk gezien moeten ze verdwijnen". Hij deed deze suggestie, omdat de afdeling financiën zich nega tief heeft uitgelaten over het opvoeren van een nieuwe post in de begroting. een spreker uitgenodigd die de aan wezigen informeert over zaken waar mee ouderen te maken krijgen, zoals fiscale problemen, het maken van een testament en het gebruik van medi cijnen. Gezien de achterstand die veel ouderen hebben opgelopen was de commissie unaniem van oordeel dat dergelijke activiteiten voor een sub sidie in aanmerking komen. Kant noch wal Een gemeentelijke bijdrage voor de koffie-ochtenden ging de welzijns commissie net iets te ver. Hoewel Asma en commissielid J. A. van Koo- ten de andere leden erop wezen dat die ochtenden niet zozeer bedoeld zijn om, zoals Asma het treffend zei, „de gehele ochtend koffie te lebbe ren", maar meer als een contactmoge lijkheid, bleek de commissie niet te vermurwen. Ook het argument van Asma dat er ouderen zijn die 13% aan koopkracht hebben ingeleverd sor teerde geen effect. De angst bij de commissieleden, dat toegeven aan dit verzoek een precedent zou scheppen waardoor meer en meer verenigingen voor dergelijke activiteiten een be roep op de gemeente doen bleek diep geworteld te zijn. ,,Als we voor koffie gaan zorgen dan gaat dat wel ver", verwoordde nestor C. Bij de Vaate de mening van het merendeel van de commissieleden en die van het colle ge. Het argument dat de ANBO- voorzitter aanvoerde dat de ANBO door de ijzige koude zich „arm" heeft moeten stoken om de zaak nog een beetje op temperatuur te houden deed de commissie ertoe besluiten om na te gaan of het aanvullen van de exploitatiekosten van het gebouw mogelijk is. De koffie zal echter door de gebruikers zelf moeten worden be taald. Bedelend „Ik vind het een schandaal dat de Stichting Welzijn Ouderen Schou- wen-Duiveland bedelend langs de ge meentehuizen op het eiland moest gaan om de benodigde inventaris voor het nieuwe onderkomen in de De Huybertstraat bijeen te scharre llen". Deze vlijmscherpe kritiek lever de H. Asma vanaf de publieke tribu- ne toen de nieuwe huisvesting van deze ouderenorganisatie aan de orde kwam. Deze stichting is reeds jaren op zoek naar een ruimer onderkomen. Nu deze in de gelegenheid is om in de De Huybertstraat een pand van Beter Wonen te huren betekent dit voor de gemeenten op het eiland dat de bij drage uit de gemeentekas verhoogd moet worden met een bedrag van 0,49 per inwoner. Dit bedrag is no dig voor de aanschaf van een redelij ke kantoorinventaris. De colleges van de zes gemeenten op het eiland hebben zich in het over leg van b w en s positief uitgespro ken over deze verhoging. Het wach ten is nu nog op een besluit van de gemeenten Zierikzee en Wester schouwen. De kritiek dat deze stich ting nu weer op een koopje moet wor den gehuisvest werd door Groen als onjuist van de hand gewezen. Hij ver wees eerst naar het voormalige be drag dat acht cent per inwoner lager lag. Ook het feit dat de stichting al lerhande kantoorbenodigdheden bij een moet scharrelen werd door Groen met kracht ontkend. „Ik heb ernstige bewaren tegen de uitspraak dat de medewerkers van deze stich ting als bedelaars aan de poort van de verschillende gemeentehuizen aankloppen. Het oorspronkelijke be drag lag zelfs nog acht cent lager. Bo vendien hebben de gemeenten met de stichting afgesproken dat deze de overtollige inventaris, die nog in goe de staat verkeert, mocht ophalen en dat is niet identiek aan bedelen", al dus de wethouder. Armoedig De leden van de commissie waren het met elkaar eens dat voorkomen moet worden dat het onderkomen van deze stichting voor ouderen de in druk wekt van een uitdragerswinkel. Hoewel volgens Van der Weide van deze stichting al heel wat afgedankt meubilair van de gemeente in het nieuwe onderkomen staat blijkt er nog een en ander aangeschaft te moe ten worden. Als mogelijkheid opper de commissielid Bijlsma de moge lijkheid om een aanvraag bij het Fonds van Kazernering in te dienen. De verhoging met acht cent per inwo ner kreeg dan ook alle steun van de commissie. Advertentie 'Drinkgeld' voor de bouwvakkers in Kerkwerve. Aannemer verwacht eind mei oplevering TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFi - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634 KERKWERVE - Ondanks het mistige weer ging in Kerkwerve de vlag in top vanwege het bereiken van het hoogste punt van de bouw van het nieuwe Verenigingsge bouw. Het rood-wit-blauwe doek luidde de laatste fase in van de bouwwerkzaamheden die naar verwachting van aannemer B. Louwerse eind mei afgerond zullen zijn. Het nieuwe Verenigingsgebouw kost 620.000 gulden en dient ter vervanging van het voormalige houten Ver enigingsgebouw dat in zeer slechte conditie verkeerde. dienst vanaf het moment dat het ge bouw wordt geopend. Het nieuwe onderkomen omvat een oppervlakte van 225 vierkante meter en zal wat inrichting betreft veel op het Dorpshuis van Ellemeet lijken. Het omvat een grote zaal met toneel, een kleinere ruimte, een bar en toilet gelegenheden. Tijdens een korte plechtigheid overhandige bouwkundig medewer ker van de technische dienst gemeen te Bruinisse/Middenschouwen J. Haaij namens het gemeentebestuur een enveloppe met inhoud aan de zes werknemers die de vaste ploeg vor- men die aan het gebouw werkt. Deze geste kwam in de plaats van het tra ditionele pannebier. „Maar jullie kunnen er natuurlijk bier voor kopen als je dat wilt", aldus Haaij. De me dewerkers aan het nieuwe Vereni gingsgebouw kwamen door de stren ge winter niet minder dan 42 dagen Ingebruikname bij aanvang van het nieuwe schooljaar ELLEMEET - Na een voorgeschiedenis waarin het woord uitstel centraal stond ging de vlag in top op de aanbouw van de openbare basisschool 't Mêêtje te Elle meet. Ook dat gebeurde iets later dan was verwacht van wege de vele dagen vorstverlet die werden veroorzaakt door de strenge winter. Maar de weergoden begeleidden de feestelijke overhandiging van het 'pannebier' met een stralend zonnetje dat wellicht symbolisch is voor het verloop van de bouwplannen die na aanvankelijke moei lijkheden steeds een meevaller te zien gaven. De meest opvallende daarbij was het gegeven dat de rijksoverheid op 5300 gulden na de kosten van de ver bouwing volledig vergoedt. Dat werd bekend nadat de gemeente Midden- schouwen zich al had ingesteld op een veel grotere financiële bijdrage. De totale kosten van de verbouwing be dragen naar verwachting 368.000 gul den. Voor dat bedrag wordt 't Mêêtje uitgebreid met een speellokaal van 70 vierkante meter groot, een werklo kaal van 40 vierkante meter, toilet groepen, een keukentje voor het per soneel, een berging en een grotere speelplaats. Wethouder Renden overhandigt de enveloppe. Dat werd nodig door de invoering van de basisschool waardoor het to tale aantal leerlingen van 't Mêêtje momenteel 53 bedraagt. 14 Kleuters verblijven momenteel in afwachting van het gereedkomen van de aan bouw in een dependance bij de christelijke basisschool te Scharen- dijke. Wethouder W. G. Renden toonde zich verheugd met het bereiken van het hoogste punt van de aanbouw. „Het is een bijzonder dagje voor de gemeente Middenschouwen. We bou wen niet zoveel en nu wordt op één dag tweemaal het hoogste punt be reikt". (Ook bij het nieuwe Vereni gingsgebouw Kerkwerve, red.) Na mens de gemeente overhandigde hij aan uitvoerder A. Hagesteijn een en veloppe met inhoud voor alle mede werkers aan de bouw die hij om schreef als „de meer theoretische vorm van pannebier". Het gemeente bestuur is van mening dat men er op deze manier wat meer van kan genie ten. Plat dak Volgens de uitvoerder van de aan bouw de heer A. Hagesteijn uit Nieu- werkerk zal men deze week nog be ginnen met het aanbrengen van de metalen platen die het platte dak gaan vormen. Daarop komt isolatie en daarna komt de binnenafwerking van het gebouw aan bod waarbij men niet meer afhankelijk is van het weer. Volgens een nieuw schema dat werd opgesteld zal men half juni gereed zijn met de aanbouw. Indien moge lijk wordt in april de beplanting er omheen al aangepland. De verhui zing zal naar verwachting in de zomervakantie plaatsvinden zodat het nieuwe schooljaar van 't Mêêtje gestart kan worden met alle leerlin gen onder een dak. De nieuwe lokalen worden allebei ingericht voor de jongste twee groe pen. Zij staan onder leiding van me juffrouw A. Bliek. Volgens een ande re onderwijzer van 't Mêêtje, B. van Ast, valt de overlast door de bouw werkzaamheden erg mee. De enige aanpassing die moest worden gedaan is het indelen van de pauzes in groe pen omdat het schoolplein tijdelijk buiten gebruik is. „We gaan nu spe len op het speelterrcintje in het dorp of op het plein voor het dorpshuis. Dat is best leuk". Het is de tweede keer in de geschiedenis van de school dat een aanbouw wordt gerealiseerd. Eerder werd het gedeelte aange bouwd dat nu als documentatiecen trum en gemeenschapsruimte func tioneert. achter op het bouwschema. „Als je die buiten beschouwing laat gaan we nog steeds precies volgens planning", aldus aannemer Louwerse. Bij aan vang. van de bouwactiviteiten be stond nog .de verwachting dat het Ver enigingsgebouw in de tweede week van maart in gebruik zou kunnen worden genomen. „We proberen na tuurlijk om de verloren gegane dagen in te lopen, maar ik weet niet of dat lukt. Het zal wel eind mei worden". Louwerse meldde dat na het opmet selen van de schoorsteen, waarmee het hoogste punt een feit werd, zo snel mogelijk zal worden begonnen met de verdere werkzaamheden aan het dak. Hij sprak de verwachting uit dat dat werk na een week 'kant en klaar' zal zijn. Daarna is men minder afhankelijk van de weersomstandig heden en kan een begin worden ge maakt met de afwerking. Die bestaat onder andere uit het aanbrengen van beglazing, hete-lucht verwarming, sanitair en het afwerken van pla fonds, wanden en vloeren via schil derwerk en vloerbedekking. In het bedrag dat voor het realiseren van het nieuwe Verenigingsgebouw is uit getrokken zit verder het aanpassen van de bestrating inbegrepen en het aanbrengen van beplanting om het gebouw. Naam De naam die het nieuwe Vereni gingsgebouw krijgt zal bij de ope ning bekend worden gemaakt. De be volking van Kerkwerve reageerde op een desbetreffend verzoek van de ge meente Middenschouwen door het in sturen van elf suggesties voor een passende naam. In samenwerking met de heer Haaij en mevrouw G. E. Heijboer-van de Kassteele heeft wet houder W. G. Renden daaruit twee namen gekozen. Deze werden aange boden aan het streekarehivariaat te Zierikzee om te laten onderzoeken of zij ook historisch verantwoord zijn. Het beheer van het nieuwe gebouw zal in handen komen van de 42-jarige John Brunner en zijn vrouw Annie Brunner-Konijn. Brunner die afkom stig is uit de horeca-branehe woont momenteel nog in Bruinisse maar zal op korte termijn verhuizen naar Kerkwerve. Het echtpaar komt in Vervolg van pagina 1 „Deze inkrimping heeft directe ge volgen ten opzichte van de dienstver lening en kan een ernstige belemme ring gaan vormen voor onze vissers schepen", aldus Huizer. Hij vroeg het college een brief naar Rijkswater staat uit te laten gaan waarin het on aanvaardbaar wordt uitgesproken te gen welke belemmering dan ook voor de vissers om hun beroep uit te oefe nen. „Er zijn nu al klachten van mos selschippers, die 's nachts uren moe ten wachten omdat er dan maar een sluis bemand is, terwijl er twee slui zen beschikbaar zijn. Burgemeester Hekman zegde toe een en ander na der te zullen onderzoeken. 40.000 DREISCHOR - Bij het be- di-ijf in tweedehands auto's van H. t. R. aan de Nieuweweg te Dreischor werd via vernieling en diefstal voor enkele tiendui zenden guldens schade aange richt. De politie verwacht dat het om 40 a 50.000 gulden gaat. Naar nu bekend werd kwamen de inbrekers in de nacht van 17 op 18 maart op het terrein. Zij richtten vernielingen aan door bij negen auto's die op het ter rein stonden alle ruiten in te slaan. Het slot van de garage werd geforceerd en uit deze ruimte namen de dieven voor vele duizenden guldens aan zwaardere gereedschappen en automaterialen mee. De rijks politie stelt een onderzoek in. Uitgever: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41.00; per jaar f 156,50; losse nummers 1 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% BT W Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60 Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3