Lente staat voor de deur Discussie overlast honden duikt weer op in commissie Botsing op de Kaai ffif Pt Bruse raad akkoord met krediet voor aanschaf horden met gemeentewapen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Lading veerboot aangespoeld bilt* CITROEN Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Bibliotheek Mijlpaal Vluchtelingen Bowlen De bibliotheek van Bruinisse is sinds kort aan- Twee projecten in Middenschouwen bereikten De provincie Zeeland start een actie voor Af- Het gaat niet goed met het bedrijfsbowling- gesloten bij de SGBSD. De fusie betekende een mijlpaal De vlag in top bij basisschool 't ghaanse vluchtelingen. In de week van 4 tol en team van Le Rabot. Voor de derde keer op rij voor de Bruse functionarissen het einde van Mèétje in Ellemeet en het Verenigingsgebouw met 9 mei wordt een grootse inzamelingsactie werd zwaar verloren, waardoor de grote voor een tijdperk. (Pag. 2). Kerkwerve kwam op hoogte. (Pag. 3). gehouden. (Pag. 5). sprong nu volledig weg is. (Pag 11). VRIJDAG 20 MAART 1987 143ste jaargang Nr. 24103 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De lente van het jaar, de lente der jeugd, ze gaan spoedig voorbij; doch de lente van het hart duurt al tijd voort. Gerok Programma dorpsvernieuwing vastgesteld BRUINISSE - In een van de kortste vergaderingen uit haar geschiedenis ging de raad akkoord met het college voorstel om een krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaf van vijf borden met daarop het gemeentewa pen en de naam van de gemeente. Deze borden zullen langs een aantal invalswegen van het dorp geplaatst worden. Tijdens de vergadering stelde de raad ook het meerjarenprogramma voor stads- en dorpsvernieuwing 1987-1991 vast. In het meerjarenprogramma staat te lezen dat de gemeente Bruinisse in 1987 in totaal 337.000 gulden uit wil trekken voor dorpsvernieuwing. Naast een bedrag van 23.000 gulden voor particuliere woningverbetering gaat het hier om de eerste fase van de aanleg van een trottoir langs de Dorpsweg (64.000 gulden). Verder wordt in 1987 250.000 gulden uitge trokken voor herinrichting van de Nieuwstraat. In 1988 staat een bedrag van 125.000 genoteerd voor fase II van de aanleg van het trottoir langs de Dorpsweg. Voor fase II Kerkstraat en het bouwrijp maken van die fase staat voor dat jaar 132.000 genoteerd. Voor bewonersvoorlichting trekt de gemeente in 1988 1000 gulden uit. Sloop krotten In 1989 staat de sloop van krotten aan de Steinstraat op het program ma. Daarvoor staat een bedrag van 40.000 gulden genoteerd. Voor be- drijfsverplaatsing wordt in 1990 226.000 gulden uitgetrokken. Tijdens de rondvraag- kwamen twee maritieme zaken aan de orde. SGP/RPF-fractievoorzitter Van den Bos bracht klachten over de mist hoorn op de Grevelingen onder de Foto: Johan Junior VLISSINGEN - De regionale brandweer Midden- en Noord- Zeeland en de politie zijn bezig allerlei artikelen te verzame len die aanspoelen op de stran den van Walcheren onder meer bij Zoutelande, Vlissingen en Westkapelle. Het gaat om va ten, tonnen, dozen, een gasci linder, fruit en dergelijke. Men heeft het sterke vermoe den dat deze artikelen uit het wrak gespoeld zijn van de Brit se veerboot Herald of Free En terprise die vorige week voor de kust van Zeebrugge verging. Bij de gevonden zaken be vindt zich namelijk ook een plastic tasje waarin aan boord van de veerboot belastingvrije artikelen worden verpakt die door de passagiers zijn ge kocht. De regionale brandweer in Vlissingen verzamelt alles en slaat het tijdelijk op. Met de havenautoriteiten van Zee- brugge zal overlegd worden hoe verder te handelen. De brandweer kon nog niet zeggen wat de samenstelling is van de vloeistoffen in de tonnen en va ten. Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - Uitwerpselen, ontlasting, faeces of gewoon hondepoep. Eens in de zoveel tijd steekt de discussie over deze natuurlijke vorm van milieuveront reiniging de kop op. Zo ook in de Westerschouwse commissie van openbare werken, waar gesproken werd over een afrastering van het speelterrein aan de Julianastraat in Haamstede. Het hek van ruim 6000 gulden moet er komen, maar voor de toekomst moet serieus gedacht gaan worden over speciale honden-uitlaatplaatsen. J. C. de Feiter van de VVD noemde de uitwerpselen een algemeen ver schijnsel. Van het terrein rondom de kerk in Burgh tot de telefooncel; overal doen de honden hun behoefte. Hoewel hij zich niet uit wilde spre ken tegen de afrastering aan de Julia nastraat, vroeg hij zich wel hardop af of hiermee geen precedenten gescha pen worden. Met andere woorden: of er straks niet veel meermensen bij de gemeente aankloppen voor zo'n hek. Maar de leden waren het er over- eens, dat op voornoemde locatie ook de veiligheid van de daar spelende kinderen in het geding is. waardoor het hek een dubbele functie krijgt. De vraag is indertijd vanuit de CDA- fractie van J. W. Geleijnse gekomen vervolg pagina 2 ZIERIKZEti - Vanmorgen, vrijdag, vond op de Nieuwe Haven te Zierikzee een botsing plaats waarbij twee auto's total loss waren en een bestuurster, mevrouiv M. d. C. uit Zierikzee. licht werd venvond. J. v. U. uit Bruinisse die over de Nieuwe Haven reed zou geen voorrang hebben verleend aan M. d. C. die vanuit de Nieuwe Bogerdstraat kwam. M. d. C. kon na behandeling in het ziekenhuis weer huiswaarts keren. Beide auto's moesten worden weggeta- keld. aandacht. Burgemeester Hekman meldde dat er meerdere klachten bij de gemeente waren binnengekomen over deze misthoorn. Hij zegde toe de zaak nader te onderzoeken. CDA-fractievoorzitter J. Huizer vroeg de aandacht van het college voor de op handen zijnde inkrimping en bezuiniging bij Rijkswaterstaat. vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Koude nacht Een koude nacht met een minimum van rond het vriespunt. In de ochtend plaatselijk mist. Morgen overdag toe nemende bewolking, in de middag gevolg door regen. De wind draaiend van zuid naar zuidoost 4 tot 5 later 5 tot 6 Beaufort. Minimumtempera tuur komende nacht 0 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/in dinsdag 24 maart: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 707c. Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 5 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 21 maart Zon op 06.41, onder 18.53 Maan op 01.47, onder 08.45 22 maart Zon op 06.39, onder 18.55 Maan op 03.08. onder 09.31 23 maart Zon op 06.37, onder 18.57 Maan op 04.13, onder 10.37 Laatste Kwartier: 22 maart (17.22) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer wordt eerst nog bepaald door een oude depressie boven de Noordzee. Deze is gevuld met koude, uit de poolstreken af komstige lucht. Hierin vormen zich van tijd tot tijd sneeuwbuien. Deze sneeuw kan, evenals de afgelopen nacht, lokaal enige tijd blijven lig gen. In de loop van zaterdag passeert een zwakke rug van hoge luchtdruk van west naar oost ons land. Daar mee hangen de zonnige perioden sa men, die dan worden verwacht. Na een nacht met minima van rond min 2 graden loopt de temperatuur zater dagmiddag op tot zo'n graad of 6. De wind waait het komende etmaal overwegend matig uit het zuid westen. Op langere termijn is het weer wisselvallig. De temperaturen komen dan op een iets hoger niveau. Advertentie Auto Louis Goedbloed Zierikzee - 14951

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1