Inwoners van Schouwen-Duiveland weer trouw naar de stembus toe Wederom grootse viering Koninginnedag Zierikzee Bijzonder transport gearriveerd Tuincentrum Renesse heeft een nieuwe naam en heet nu: Tuincentrum Braber DE ZIERIKZEESCHE COURANT Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ijsbaan Kinderopvang Aalvisserij Prestatief De realisering van de verbetering aan de Zie- De Werkgroep Kinderopvang wil een gastou- De toekomst van de beroepsaalvisserij hangt Niet alle jeugdbestuurders van de eilandelijke rikzeese ijsbaan hangt aan een zijden draadje. derproject in de regio. Het is een van de drie bij af van de herverdeling van de visgronden. Dit verenigingen zijn blij met de 'hoofdprijs' van De jaarlijkse exploitatiekosten lijken een te wvc aangemelde gebieden in de provincie blijkt uit een gesprek met aalvisserssecretaris het gelanceerde 4 tegen 4-spel. Het prestatie- DONDERDAG 19 MAART 1987 143ste jaargang Nr. 24102 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889) heet hangijzer. (Pag. 3). Zeeland. (Pag. 6). W. Bout. (Pag. 8). ve stuit tegen de borst. (Pag. 17). Kies altijd de weg, die de beste schijnt, hoe ruw hij ook moge zijn. De gewoonte zal hem gemakkelijk en aangenaam maken. Pythagoras NOS-cameraploeg in stembureau Dreischor en achtergrondmuziek in stembureau Nieuwerkerk SEROOSKERKE/DREISCHOR/NIEUWERKERK - Woensdagmorgen bijna tien uur. Op de dag van de provinciale statenverkiezingen heerst op dat tijdstip in het Dorpshuis van Serooskerke nog een serene rust. Evenals in de overige stembureaus die in bijna alle kernen zijn ingericht loopt het nog niet storm. Maar de stemming is opge wekt en vol verwachting. Het is droog en zonnig buiten. Mooi weer om te gaan stem men dus en het is best gezellig om met zijn drieën achter de tafel te zitten en al die be kende (en onbekende) mensen te ontvangen die het hokje van hun voorkeurspartij rood komen kleuren. liiig. Vroeger was het aantal mensen dat in totaal mocht komen stemmen maar 153". Ook P. Hanse die al 65 jaar in Se rooskerke woont heeft zijn plaats achter de tafel ingenomen. In af wachting van kiezers gaat het ge sprek tussen de drie heren over alles behalve de provinciale politiek.yP. Hanse: „Het is een prima gelegen heid om de belangen van het dorp weer eens te bespreken. We willen hier bijvoorbeeld een vuilniscontai ner en een nieuwe elektrische kabel naar het transformatorhuisje". Terwijl we in het stembureau van Serooskerke zijn komt er precies een dame haar stem uitbrengen. Maar de stembureau-leden blijven optimis tisch. „Het opkomstpercentage is hier altijd heel gelijkmatig. Zowel bij de Tweede Kamer, gemeenteraad als provinciale verkiezingen komt er tus sen de 75 en 80 procent van de stemge rechtigden opdagen. De autochtone bevolking hier beschouwt het stem men als een morele plicht. Maar toch hebben we tot nu.toe voornamelijk nieuwe bewoners gezien. Om acht uur was het even behoorlijk druk". Vol gens Hanse komt het in Serooskerke niet vaak voor dat stembiljetten als ongeldig moéten worden gekwalifi ceerd. „Een enkele keer maakt ie mand wel eens twee hokjes rood". Half zes journaal Ook in Dreischor is het stembureau ondergebracht in het Dorpshuis. Het stemgebeuren in het kleine rin'gdorp waar in totaal 681 mensen hun stem kunnen komen uitbrengen heeft zelfs de aandacht van de NOS. Om onge veer half elf is NOS-verslaggeefster Pauline Broekema met haar camera ploeg in het stemlokaal aanwezig om een sfeerimpressie te maken voor het half zes journaal. De ploeg die eerder op de morgen in Sint-Philipsland filmde en nog naar Middelburg en Hontenisse moet maakt een vermoei de indruk. „We gaan hierna eerst ont bijten". Het stem bureau in Dreischor wordt bemand door de raadsleden M. Mol (VVD), J. van Ours (PvdA) en J. J. Klaasse die vanaf 1949 tot 1982 in de raad van Brouwershaven zat voor de CHU en later het CDA. „Zo zitten de partijen gelijk verdeeld achter de tafel", grapt Klaasse die al vanaf 1950 in de stembureaus zitting heeft. De werkzaamheden voor de provin ciale verkiezingen betekenen nu voor hem een dagje uit. „Je leert de mensen kennen". Van Ours houdt zorgvuldig de cij fertjes bij. „Om tien uur hadden 78 mensen hun stem uitgebracht. Bij de gemeenteraadsverkiezingen vorig jaar op dezelfde tijd waren dat er 95 en bij de Tweede Kamerverkiezingen UI". In Dreischor dezelfde trend dus als wat de telex over de landelijke op komst doorgeeft: „Vrij matig". De mensen achter de tafel van het stem bureau verwachten de meeste kiezers tussen de middag en na vijf uur. „Tus sen vijf en zeven uur komt vaak nog eenderde van de mensen stemmen aldus Van Ours die een opkomst van ongeveer 60 procent voorspelt in Dreischor. „De provinciale verkiezin gen spreken niet zo aan en het kiezen is een recht, geen plicht". De in Duits land geboren mevrouw Neubacher die al 21 jaar in Dreischor woont Vervolg pagina 5 De NOS-televisie zocht het stembureau van Dreischor uit voor een sfeerim- presie voor het half zes journaal. Wél bestuurders gezocht voor volgend jaar De 77-jarige J. Hanse die reeds vele jaren het stembureau van Serooskerke bemant. „Het totale aantal mensen dat kan komen stemmen bedraagt hier 211. Dat is natuurlijk niet zo veel en daar om verspreidt de opkomst zich waar schijnlijk over heel de dag", aldus W. Scheele uit Haamstede die het stem bureau in Serooskerke bemant van wege zijn raadslidmaatschap voor de CDA in de gemeente Westerschou- wen. Aan zijn rechterzijde wordt hij geflankeerd door de 77-jarige J. Han se uit Serooskerke en dat is een 'oude rot' in het vak. Als toenmalig raads lid zat hij reeds in 1952 achter de tafel bij verkiezingen en nu hij 'rustend landbouwer' is doet hij het nog steeds met plezier. „Ik doe het voor de gezel ligheid. Ik ben er weer eens mee van huis af en ik zie alle mensen van het dorp weer eens. Hoewel ik er een he leboel niet eens meer ken hoor". Hij herinnert zich nog prima de tijd dat het stembureau maar tot vijf uur 's Advertentie middags was geopend en Seroosker ke de kleinste gemeente van Neder land was. „Dat was voor de herinde- NEELTJE JANS - Eerder deze week nog een tekeningnu dan een heuse foto van de nieuwe inspectiekraan voor de Stormvloedkering. Negen maanden van het jaar gaat het voertuig de kering inspecteren en onderhouden. Het 860.000 kilo wegende gevaarte is woensdag op een transportschip de binnenhaven van Nceltje Jans binnengebracht. De kraan, die opeen vrachtwagen staat gemonteerd, is veel te groot om over de gebruikelijke wegen vervoerd te worden. Het bleef in de binnenhaven liggenwachtend op hoogwater om verder gesleept te worden. De firma Boogert tekent voor de fabrikage. De oplegger telt zes luchtgeveerde assen, waarvan er drie stuurbaar zijn. De vindingrijkheid van het apparaat zit in de lange arm. die een maximaal werkbereik van 27.5 meter heeft. Over enkele maanden wordt de kraan officieel overgedragen. ZIERIKZEE - Een in verhouding tot voorgaande jaren mager bestuur van de Zierikzeesche Oranje Vereniging (ZOV) heeft nauwelijks invloed gehad op het feestpro gramma voor donderdag 30 april. Woordvoerder L. Kaas hoek is tevreden over de activiteiten, die op het program ma staan, maar spreekt meteen de vrees uit, dat wan neer het bestuur niet versterkt wordt het maar de vraag is of een soortgelijk festijn ook volgend jaar op poten ge zet gaat worden. Dit jaar is het er in ieder geval en er is voor elk wat wils. 's Morgens om 09.30 uur is er een rondgang door Zierikzee met Kunst en Eer en Rust Roest. Kinderen kun nen aanhaken met een versierde fiets of kar aan de Zilvermeeuwstraat én bij Emulsion Holland. Omdat de op tocht 's middags niet meer is, worden de deelnemers meteen beoordeeld door een driekoppige jury. Zes prij zen van de Zierikzeese Ondernemers Centrale worden beschikbaar ge steld. Toespraak Burgemeester mr. J. J. R M. Assel- bergs houdt om 10.20 uur op het Ha venplein een toespraak, waarna de vlag wort gehesen en het Wilhelmus gezongen. Vervolgens is er de eerste prijsuitreiking en worden duiven op gelaten van de verenigingen Zierick en de Gevleugelde Vrienden. Het tra ditionele schaken onder de Beuze is van 11.15-12.30 uur. Een ieder kan hieraan deelnemen. Op dezelfde tijd beginnen ook dc kinderspelen, waaraan de oudercom missies van dc diverse scholen hun medewerking verlenen. Wijk Malta komt bij de Theo Tliijsscnschool bij een; Poortambacht bij het parkeer terrein van de Aldi en de binnenstad bij Binnen de Veste. Alle basisscho len - met uitzondering van 't Kof schip - nemen deel aan de kinderspe len. Voor dc kinderen van de groepen zeven en acht is er 'Sport en spel' bij Bannink. Dc organisatie is in han den van Delta Sport. C. van Eersol speelt traditiege trouw het carillon tussen 12.00 en 13.00 uur, waarna om 13.30 uur het middagprogramma begint met een nieuwe opzet. Zoals gemeld vervalt dc optocht. „Je bent als bestuurder toch totaal verantwoordelijk voor hetgeen er gebeurt. Ik ga er altijd van uit dat één van ons ziek kan zijn en dan ben je met zo weinig mensen, dat we het niet verantwoord vinden", al dus Kaashoek. Rust Roest brengt haar nieuwe show op het Havenplein en de vrijwillige brandweer verzorgt aansluitend een demonstratie. Zeskamp Om ongeveer 14.30 uur begint op hetzelfde Havenplein een zeskamp, waar Jan Vermeulen de coördinatie vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Wh P£ Bitr Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Buiig Aanhoudend fris met opklaringen maar ook een enkele zware bui. De westelijke wind wakkert aan tot krachtig 5 tot 6 Beaufort. Vannacht lichte vorst. Minimumtemperatuur komende nacht 0 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 23 maart: Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 6 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 5 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 20 maart Zon op 06.44, onder 18.51 Maan op 00.19, onder 08.15 Laatste Kwartier: 22 maart (17.22) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook morgen, vrijdag, vallen er van tijd tot tijd maartse bui en. Er bestaat nog steeds een kleine kans op onweer. De minimumtempe ratuur ligt rond het vriespunt en ook in de middag is het koud met maxima van omstreeks 4 graden. De wind is westelijk. Hij is vrij krachtig, aan de- kust en op het IJsselmeer nu en dan hard. De depressie bij zuid-Skandi- navie, war omheen de buiige en kou de lucht onze kant opkomt, verdwijnt zaterdag van de weerkaart. Haar plaats wordt ingenomen door nieu we, van de oceaan komende lage drukgebieden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1