RTC Schouwen-Duiveland tekent in 1987 voor organisatie van districtskampioenschappen Sommige Schouwen-Duivelandse jeugdbesturen niet blij met pupillenvoetbalspel 4 tegen 4 NIEUWSBODE Grote deelname vijftiende Pannekoekloop Spanning te snijden in competitie ZBC Twee duidelijke leiders bij bedrijfsbowlen Krayestein Damvijftal Zierikzee uitgeschakeld Clubcompetitie dc Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 19 maart 1987 Nr. 24102 17 RENESSE - De leden van de Rijwiel Toer Club Schou wen-Duiveland verschijnen in het nieuwe seizoen 1987 in een nieuwe outfit op de wegen. Tijdens de algemene le denvergadering in restaurant De Wig in Renesse werd de nieuwe clubkleding voor het eerst aan de leden getoond. Bij de bestuursverkiezing werden Ad Verseput en Jan Voolaart verkozen in de plaats van de vertrekkende be stuurders Piet Ketting en Piet Jonker en besloten werd de contributie per 1 januari 1988 met een tientje te verho gen tot 35,- per jaar. Meegedeeld werd ook, dat de club op 27 september 1987 als gastheer fungeert bij de organi satie van de districtskampioenschappen. In zijn openingswoord somde voor zitter Gerard van der Klooster de po sitieve punten van het voorbije sei zoen op. Het verschijnen van een clubblad noemde hij belangrijk bij de versteviging van de band tussen de leden. Ook de meeste toertochten wa ren voor de leden van de toerclub een succes. Achttien leden namen deel aan de zware tocht Luik-Bastenaken- Luik en voltooiden de monstertocht. ,,Een negatief punt is het opstappen als bestuurslid van Piet Ketting en Piet Jonker. Zij hadden problemen met het feit, dat zij niet voldoende zeggenschap hadden tijdens de toer tochten. De toerleiders kwamen tot hun besluit, toen buiten hen om op de tweede dag van de fietstweedaagse een wijziging werd doorgevoerd. Van uit het bestuur is nog geprobeerd om het conflict uit te praten, maar zij bleken onverbiddelijk en kwamen niet op hun besluit terug", vertelde Van der Klooster. Vanuit het bestuur werden Ad Verseput en Jan Voolaart als vervangers voorgesteld. De verga dering stemde in met de voordracht. Financiën Uit het financieel overzicht van penningmeester Kees Braai werd dui delijk, dat het saldo van dé vereni ging in het boekjaar 1986 opliep van 7.202,89 naar 7.587,36. 'Als voor naamste ontvangstposten werden de posten contributie 2.485,-) en toer tochten 2.613,35) opgevoerd. De ad vertenties van het clubblad leverden 960,- op en donateurs brachten 1000,- op. Aan de NRTU werd een bedrag van 1.201,13 afgedragen. Fikse uitgaven werden ook gedaan ten behoeve van de aanschaf van herinneringen voor WESTENSCHOUWEN - Atletiek vereniging Delta Sport organiseerde voor de vijftiende keer de Panne koekloop in het fraaie bos-, duin- en strandgebied van Westenschouwen. In totaal waren er 216 deelnemers, hetgeen het op een na grootste aantal was uit de historie van de Panne koekloop. Alleen de tweede lustrum loop had een grotere deelname, na melijk 260 deelnemers. Ook dit keer kon gekozen worden uit twee afstan den, 7V2 en 15 kilometer. De langste afstand leverde een overwinning op voor Robert Boer van de Rotterdam se atletiekvereniging AVR. De lxk- loop werd gewonnen door Hans Sa- man van Delta Sport. Het merendeel van de lopers koos voor de 15 kilometer. Van de groep van 150 vertrekkers bleef het grootste aantal aanvankelijk bij elkaar, maar eenmaal aangekomen bij het duinge bied van ongeveer 2 V2 kilometer waar de merenbroedkolonie is gevestigd, werd de groep al gauw uit elkaar ge trokken, waardoor er een lang lint lo pers ontstond. Veel lopers moesten al hun krachten verzamelen om onge schonden uit het stukje zwaar par cours bij de vuurtoren te komen. Uit eindelijk eiste de 21-jarige Robert Boer van AVR de eerste plaats op in een snelle tijd van 53.13 min. Bert Hartogh van het Vlissingse Marathon had een achterstand van veertig se conden op de winnaar, terwijl Jan Giljam van AV '56 op een volle mi nuut achterstand doorkwam. {Simon Blom van Delta Sport klas- seerde zich op een tiende plaats in 57.40 min. Blom kon niet voluit gaan door een blessure, maar hij eindigde toch nog net als beste Delta Sporter. Hij werd evenwel op de voet gevolgd door de 24-jarige leraar economie Willem Helsloot uit Nieuwerkerk. Hij had zeventien seconden meer no dig. In totaal legden 24 lopers de 15 kilometer binnen een uur af. Hierbij nog twee Delta Sporters. Adrie Ge- rards kwam binnen in 58.35 min. en Willem Provoost had 59.15 min. no dig. Sytze Stins slaagde er net niet in om binnen de zestig minuten te arri veren: 60.27 min. Rini van Dijke fi nishte in 61.40 min., Ab Heijboer in 63.40 min., Kees Reinhoud in 64.58 min., Cor Duinhouwer in 65.00 min., Martien Moermond in 65.50 min. en Johan van de Maas had 71.00 min. no dig. Hans Saman uit Zierikzee voltooi de de Vh kilometer in 25.40 min., waarmee hij een fikse voorsprong op bouwde op Lau Dingemanse van Zee land Sport uit Vlissingen. Hij had 27.06 min. nodig. Cor Rademaker uit Burgh-Haamstede bezette de vijfde plaats in 28.40 uur. De zestienjarige Zonnemairse atleet Danny Duinhou wer liep eveheens een sterke wed strijd. Hij eindigde als zevende in 30.10 min. Ronald Witzenburg uit Bruinisse liep een uitstekende wed strijd. De dertienjarige atleet had 33.24 min. nodig. Ineke Guequierre uit Middelburg werd in 32.34 min. de snelste dame. de toertochten 1.079,30) en voor drukwerk 1.285,23). Opmerkingen vanuit de vergadering werden ge maakt ten aanzien van de opgevoer de kosten voor de mosselavond. „Persoonlijk vind ik een uitgave van 1.261,25 voor een mosselavond een fikse uitgave, die evenwel slechts ten goede komt aan een beperkt aantal leden", merkte Roelof Huneman op. De mosselavond vormde in de voor bije jaren het sluitstuk van de alge mene ledenvergadering, maar daar werd dit keer van afgezien. „Ieder een was vrij om deel te nemen. Wan neer gekozen wordt om niet te ver schijnen, dan is dat een zaak van ieder lid individueel. De consequen ties zijn dan ook voor ieder afzonder lijk", stelde voorzitter Van der Klooster vast. „We hebben een en quête gehouden wat men als even tueel alternatief zou willen zien, maar ook nu werd nauwelijks gerea geerd". Het bestuur stelde voor een contri butieverhoging van tien gulden per jaar door te voeren. „Ik zie de nood zaak van een dergelijke verhoging niet zo een-twee-drie", stelde Jan Voo laart. „Als ik zie dat we een positief saldo hebben van ruim zevenduizend gulden, dan lijkt me een contributie verhoging niet direct noodzakelijk". Voor de nieuwe kleding werd een be drag van 4.965,- uitgetrokken, madr inmiddels kwam daar door de ver koop aan de leden een bedrag van 3.445,- terug. Het resterende bedrag zit in de voorraden, die evenwel op vrij korte termijn aan de man ge bracht gaan worden. „Ik vraag me af, waarom de kleding niet iets duurder verkocht werd. Dan had er totaal geen sprake geweest hoeven te zijn van een contributieverhoging", filo sofeerde Voolaart. „Wc hebben de prijs bewust zo laag mogelijk gehou den om te realiseren, dat iedereen in het betreffende nieuwe tenue gaat rij den. We streven immers na dat we zo- Een aantal leden van de toerclub toonde de nieuwe clubkleding. Van links naar rechts: Eddy Dijkman, Lena de Wilde en Leo Baumann. Ada van der Klooster klasseerde zich als enige vrouw in het kilometer klassement. De 4555 kilometer brachten haar achter Dirk Jeroense en Roelof Huneman op de derde plaats. veel mogelijk in dezelfde outfit rond rijden", legde Kees Braai uit. „Boven dien staan er voor het volgende sei zoen grote, uitgaven aan te komen", voegde secretaris Theo Raayen eraan toe. „Dat weten wij niet. Dat zou an ders zijn wanneer er een begroting voor het volgend jaar zou worden voorgelegd", hield Jan Voolaart aan. „Er komen fikse onkosten aan de rol- lerbanken, er wordt een feestavond georganiseerd en bovendien staan de districtskampioenschappen en de viering van het tienjarig bestaan voor de deur", somde Raayen op. „Dat verandert de zaak voor een be langrijk deel", was de reactie van Voolaart. Statutair Leen Dey, een van de geestelijke va ders van de RTC Schouwen-Duive- Jand, refereerde aan het feit, dat sta tutair geen contributieverhoging kan wordqn doorgevoerd voor 1987. Met vrijwel algemene stemmen werd ver volgens besloten de contributie per 1 januari 1988 met een tientje te verho gen tot 35,-. De districtskampioenschappen worden op 27 september op Schou wen-Duiveland georganiseerd door het district Zeeland. De RTC Schou wen-Duiveland fungeert als gast heer. Start en finish van de veertig kilometer lange tocht zijn bij café De Drie Schapen in Dreischor. „Aange zien de kampioenschappen op Schou wen-Duiveland zijn zouden we als bestuur graag zien, dat we met twee ploegen deel zouden kunnen nemen", constateerde voorzitter Van der Klooster. Het kilometerklassement over 1986 leverde een overwinning op voor Dirk Jeroense. Hij verhapstuk te 7971 kilometer. Roelof Huneman, in 1985 winnaar van het klassement, werd nu tweede met 6835 kilometer en de derde prijs was voor Ada van der Klooster met 4555 kilometer. Maarten Dijkman reikte de bij de prestaties behorende bekers uit. Er werden overigens slechts zes toer- boekjes ingeleverd. Vanwege de ogenschijnlijk geringe belangstel ling opperde het bestuur het voorstel het kilometerklassement af te schaf fen, maar werd daarin tegengespro ken door de leden, zodat het klasse ment gehandhaafd blijft. AMSTERDAM - Bij galerie d'Eendt in Amsterdam zijn van 31 maart tot 29 april schilderijen te bezichtigen van de Amerikaan James Bettison. Acteur Donald Jones opent de exposi tie. Galerie de Witte Voet toont van 21 maart tot en met 22 april „ruimtelijk werk" in klei en staal van Leen Em- merzael. De Vrije Universiteit expo seert in haar hoofdgebouw van 19 maart tot en met 13 april beelden van Joost van den Toorn en Alexander Schabracq. In de Artotheek van Amsterdam-Osdorp zijn van 27 maart tot en met 17 april aquarellen van Betsy van der Meer te bezichti gen. ZIERIKZEE - Na de derde competi tie-avond van de derde ronde van de clubcompetitie van de Zierikzeese Bridge Club is de voorsprong van mevrouw Terwisscha en de heer Karstens geslonken tot ongeveer zes punten, maar ook de paren drie tot en met vijf staan nog redelijk binnen bereik, zodat de spanning om te snij den is. De dames Hendriksen en Van de Zande grepen de tweede plaats met een totaal van 178,09% tegen 184,07% voor het leidersduo. Het echtpaar Pomper klom van de pegende naar de derde plaats met 169,39%, het echtpaar Van den Berg is vierde met 168,54% en de heren Kloet en De Vlieger bezetten de vijfde posi tie met 168,14%. In de derde wed strijd kwam het echtpaar Pomper tot de hoogste score met 63,75%. Een aantal paren noteerde totalen, die te gen de zestig procent aan lagen. De gedetailleerde uitslagen zien er als volgt uit: Groep I: NZ-lijri: 1. ds Hendriksen/ Van de Zande 141 pnt.; 2. hrn Kloet/ De Vlieger 134 pnt.; 3. mw Terwisscha /hr Karstens 119 pnt.; 4. ep Van den Berg 111 pnt.; 5. ds Brinckman/Heij- neman 110 pnt.; 6. ep Akerboom 105 - pnt. OW-lijn: 1. ep Pomper 153 pnt.; 2. ep Schults 139 pnt.; 3. hm Becu/Van der Post 130 pnt.; 4. ds De Graag/ Schiettekatte 124 pnt«; 5. ds Becu/Van der Post 92 pnt.; 6. mw Van der Duijn /hr Viergever 82 pnt. Groep II: 1. hrn Blonk/Meulstee 140 pnt.; 2. mw Heuser/hr Boot 127 pnt.; 3. ds Van der Wal/Walter 122 pnt.; 4. ds Hoets/Weber 119 pnt.; 5. ds Van Oeveren/Tennekes 112 pnt.; 6. ds Does/Van der Valk 100 pnt. Groep III: NZ-lijn: 1. mw Van den Berg/hr Does 140 pnt.; 2. hrn Hen- drikse/Sweere 129 pnt.; 3. mw Slee- gers/hr Eekman 127 pnt.; 4. ds Hen- derson/Van Wingerden 117 pnt.; 5. ep Schell 116 pnt.; 6. ds Viergever/Van der Wekken 115 pnt.; 7. hrn 't Hart/ De Vries 98 pnt. OW-lijn: 1. ds Van 't Leven/Schaalje 163 pnt.; 2. ds Eek man/Van Geesbergen 150 pnt.; 3. ds Gaanderse/KIompe 147 pnt.; 4. ep Evenwel 136 pnt.; 5. ds Verschoore/De Vlieger 134 pnt.; 6. ds Van Groningen /Legemaate 110 pnt. In de groepen I en II en in de NZ- lijn van groep III is 120 punten 50% van de maximale score; in de OW-lijn van groep III is 140 punten 50% van de haalbare score. ZONNEMAIRE - De halfjaarlijkse jeugdregiobijeen- komst, die voor het eerst werd gehouden in de nieuwe kantine van voetbalvereniging Zonnemaire bracht niet bijzonder veel nieuws van importantie. Een van de meest opmerkelijke zaken was nog, dat niet alle aanwezigen echt enthousiast waren over het onlangs gelanceerde pu pillenvoetbalspel 4 tegen 4. Met name ten aanzien van de 'hoofdprijs' - een voetbalvakantie van een week in het KNVB-sportcentrum in Zeist - werden diverse kritische geluiden gehoord. Een dergelijke prijs dwingt bijna tot prestatief bezig zijn, hetgeen nog steeds als een onver teerbare factor wordt gezien. Het pupillenvoetbalspel 4 tegen 4 wordt gespeeld door 8- tot 10-jarigen en aoor 10- tot 12-jarigen. De beste teams bij de vereniging mogen deel nemen aan het kampioenschap van de afdeling. De afdelingskampioen en de verliezende finalist krijgen voornoemde hoofdprijs. Naar de me ning van een aantal eilandelijke jeugdbestuurders kan het betreffen de budget een betere, dan wel nutti ger bestemming krijgen. Als alles naar wens verloopt is het spel 4 tegen 4 binnenkort na voetbal de tweede sport in ons land. Inmiddels maakte een kleine duizend verenigingen ge bruik van de mogelijkheid de jeugd een alternatieve voetbalactiviteit aan te reiken. De KNVB tracht het spel- plezier van de jeugd extra te verho gen met het spel 4 tegen 4. Met het spel kan de persoonlijk^ balvaardig heid worden opgevoerd. Het KNVB- alternatief kan gezien worden als een alternatief voor het verdwenen straatvoetbal. Het spel kan immers overal gespeeld worden, op een stuk je straat waar net even géén auto's staan, op het schoolplein of op het parkeerterrein van de voetbalclub. De actie wordt door de KNVB onder steund met een Voetbal-Doe-Boek, een videoband en twee scoreborden voor het 4 tegen 4-speI. Deze attribu ten kunnen uiterst nuttig zijn voor de clubs, ook als besloten wordt om niet aan het spel deel te nemen. De Zeeuwse afdelingsfinale wordt afge werkt op 29 mei. Jeugdzaalvoetbal Ten aanzien van het jeugdzaalvoet bal, dat in de sporthallen Kraycstein in Burgh-Haamstede en Onderdak in Zierikzee werd afgewerkt, toonden alle aanwezigen zich uiterst positief.4 Een en ander kon gunstig Verlopen dankzij ondermeer alle jeugdleiders, scheidsrechters en wedstrijdleiders. Helaas viel er een smet op het geheel, dat uiteindelijk uitmondde in een (vrij) langdurige schorsing van Jan van Bemden, jeugdleider bij voetbal vereniging Mevo. Een zeer boze reactie van Van Bem den kwam de Zierikzeeënaar duur te staan. Toen zijn Mevo A-junioren team tijdens de jeugdzaalvoetbal- competitiewedstrijd, eind januari in sportcentrum Kraycstein in Burgh- Haamstede een 4-2 voorsprong ver speelde en via een strafschop in de laatste minuut* tegen de SKNWK- leeftijdgenoten op 4-4 eindigde, wond hij zich daar enorm over op. Hij bedreigde scheidsrechter Joop Berre- vocts uit Zierikzee eerst met woor den en pakte hem vervolgens bij de keel. De tuchtcommissic van de afde ling Zeeland schorste Van Bemden als speler en jeugdleider tot 1 april 1990, waarvan de laatste anderhalf jaar voorwaardelijk, met een proef tijd van twee jaar. Zijn onvoorwaar delijke schorsing eindigt derhalve op 1 oktober 1988. Uitgebreid werd gediscussieerd over de temperatuur, reinheid en vei ligheid van sporthal Krayestein. De regiocommissie zegde toe aan een en ander de nodige aandacht te beste den. Sommige teams moesten voor één wedstrijd van een kwartier op draven. In de hoeveelheid van wed strijden en deelnemende teams bleek dit echter onoverkomelijk. Het suc ces van de onlangs besloten competi tie heeft er toe geleid, dat.de regio commissie op de kortst mogelijke termijn de benodigde zaalruimte voor het komende seizoen gaat be spreken. Naar aanleiding van de jcugdvoctbaldagen 1987 deelt Gerard Olijhock mee, dat de opzet gelijk is aan die van het vorige jaar. Hij drukt do jeugdbesturen op het hart ook aandacht te besteden aan de meisjes binnen de vereniging. Ten aanzien van de indeling voor de voorjaars- reeksen van de vcldvoetbalcompeti- tie had niemand van de aanwezigen kritiek. Het feit, dat het zelfs moge lijk bleek op korte termijn nog een switch toe te passen bij de D-pupil- len, werd als uiterst positief onder vonden. Interregionaal Met de afdeling Noord-Brabant is overeen gekomen, dat zes Zeeuwse A- en B-juniorenploegen gaan deelne men aan een interregionale competi tie met Brabant. De reisafstand loopt ongeveer tot en met Roosendaal. Het is ongetwijfeld een goede zaak, dat dit zo geregeld is. Het hoeft geen be toog, dat de 'gewone' A- en B-klassen een aderlating te verwerken krijgen. De jeugdcommissie van Schouwen- Duiveland is een voorstander van continuering van het bestaande dis pensatie-systeem. De verenigingen ondersteunen dit standpunt. In het najaar van 1986 diende de afdeling Zeeland een voorstel in om in Neder land over te gaan tot verruiming van de A-juniorenleeftijd. Het voorstel bleek evenwel niet haalbaar en werd daarom teruggenomen. Inmiddels ontvingen alle afdelingen in Neder land uitgebreide informatie. Het voorstel komt op 23 mei opnieuw op de Zeister agenda. Mocht het voor stel worden aangenomen, dan zijn voor de clubs op Schouwen-Duive land (maar ook elders) veel proble men opgelost. De afdeling Zwolle diende het voorstel in om bij de pu pillen 1 oktober als peildatum te hanteren. De afdeling Nijmegen on dersteunt dit voorstel. De afdeling Zeeland hanteert deze datum reeds enkele jaren en is derhalve blij met het voorstel. Voor de ontwikkeling van het pupillcngebeuren is het spe len met zeven tegen zeven een goede zaak. Problemen worden voorzien ten aanzien van leiding en speelvel den. Met een elftal inschrijven inoct mogelijk blijven. Rcgiocommissie-voorzitter Joop dt- Wit haalde de problematiek ten aan zien van de jeugdleiders en jeugdtrai ners aan. „Het zijn zware taken. Wei nigen staan te trappelen om deze taak op zich te nemen", onderkende De Wit. „Verenigingen worden vaak gedwongen 'rijp en groen' aan te stel len". De voorzitter deed een beroep op iedereen niet té prestatief bozig te zijn. „Het is zaak vooral een praat paal voor de spelers te zijn 'in vreug de en verdriet'. Topmensen slaken vaak verkeerde kreten. Denk aan het 'voetbal is oorlog' van bondscoach Michels en 'in het verkeer vallen ook doden' van Dé Stoop". Namens de Scheidsrechtersvereniging Schou wen-Duiveland liet Wim van de Mcij- den weten, dat ten aanzien van het spelbederf in de toekomst strenger zal worden opgetreden. Hij noemt het jammer, dat er een fiks verval is bij de deelname aan de spelregelwed strijden. De jeugdbesturen zouden de leden moeten activeren om deel te ne men. KNVB-afdelingsbcstuurslid Dick Mooy hamerde op de mogelijk heid tot het deelnemen aan cursus sen. De gemeenten kunnen hiervoor subsidie verlenen, maar het moet wel aangevraagd worden door de vereni ging. „Het is zinvol om na te gaan of de gemeente een dergelijke post op de begroting heeft staan. Is dit niet het geval een raadslid benaderen om deze 'fout' te herstellen", onderkende Mooy. BURGH-HAAMSTEDE - Na de zesde ronde van de competitie be drijfsbowlen in sportcentrum Kraye stein zijn er twee duidelijke leiders. Het team van Videotheek Zeeland heroverde de leiding met 28 punten na een 6-0 overwinning op de forma tie van Loonbedrijf Van de Velde, maar het drietal van Restaurant 't Grote Zwijn blijft uitstekend volgen. Het team klopte de formatie van Sportcentrum Krayestein met 4-2 en komt daarmee op 27 punten. De ove rige ploegen volgen inmiddels op eerbiedige afstand. Het team van Videotheek Zeeland had alleen in het eerste spel proble men met Loonbedrijf Van de Velde. Toen werd slechts met een gering ver schil van acht punten gewonnen door Lieven Hoogerhuis, Jenny Gast en Hilda de Bruyn. In het tweede en der de spel was het trio aanzienlijk beter op dreef en toen kwamen Kees van de Velde, Jan Boot en Gré van de Velde er niet meer aan te pas. Met name in het derde spel pakte de nieuwe koplo per fiks uit, met name door een fraaie score van 197 punten van Lieven Hoo gerhuis. Alles bijeen derhalve een 6-0 zege van het Videotheek-team. De ontmoeting tussen de teams van 't Grote Zwijn en Krayestein was bij zonder spannend. De twee teams ont liepen elkaar in de drie spellen nau welijks iets. In het eerste spel trokken John de Lange, Willemien Bom en Antonet Dekker aan het langste eind, maar vervolgens boek ten Ed de Vries, Neeltje Dekker en Roos de Vries een puike revanche. In het derde spel was de marge tussen de twee drietallen overigens slechts zes punten: 353 tegen 347 punten in het voordeel van 't Grote Zwijn, het geen de ploeg wei de 4-2 zege oplever de. Voor een verrassing zorgde het team van Bakker Textiel. Nadat het eerste spel nog met 373 tegen 329 pun ten gewonnen was door Jan Gast, Joop Dekker en Paula Vasseur bleek dit voor Bakkerij Hogenaar spelende drietal zijn kruit te hebben verscho ten. Leen van Nieuwenhuize, Rinus Bakker en Gerry van Nieuwenhuize wonnen de volgende twee spellen en pakten zodoende vier punten tegen de hoger geplaatste formatie. Leen van Nieuwenhuize kwam met een score van 154 punten tot het hoogste individuele resultaat. ZIERIKZEE - In de eerste ronde van de bekercompetitie voor vijftal len van de Zeeuwse dambond is het team van damclub Zierikzee uitge schakeld. In de thuiswedstrijd tegen het zwakker geachte Gapinge werd de uitslag weliswaar 5-5, maar door de regel dat bij een gelijke stand het resultaat van hef hoogste bord de doorslag geeft, gaat Gapinge naar de volgende ronde. De opening van de wedstrijd was voor Zierikzee, maar in de slotfase zat het duidelijk niet meer mee. Aan bord vijf was Jos de Wild op positio neel gebied duidelijk sterker dan J. Pouwer. Aan het tweede bord haalde Cor Boot in het middenspel twee schijven winst door een verborgen hielslag. Even later kon opponent J. Kesselaar opgeven. Aan bord vier kwam Rinus van de Wielen remise overeen met P. van Keulen, hetgeen een 5-1 tussenstand betekende. Gezien de stand van zaken aan de resterende twee borden leek een klei ne winst er voor Zierikzee in te zit ten, maar het wedstrijd verloop zou heel anders uitpakken. Aan het derde bord speelde Rinus de Wild lange tijd met een schijf minder, maar hij gaf wel goed tegenspel. In het eindspel miste De Wild nog een remisegang. waardoor hij alsnog verloor van L. Davidsc. Toen hing alles af van de het hoogste bord waar Chris van de Wie len het tegen Paul Willemse opnam. Het ging lang gelijk op, maar in een 13 om 13 stand deed de Zierikzee- spcler een foutieve positiezet, waar de Gapingc-speler dankbaar van pro fiteerde door in een overmachts eindspel gemakkelijk te winnen. Het betekende een 5-5 eindstand met uit schakeling voor Zierikzee als gevolg. ZIERIKZEE - Voor dc onderlinge competitie van damclub Zierikzee werden vijf partijen gespeeld. Hier bij was een opvallende rol weggelegd voor Cees van de Velde. Hij won ver rassend van Jos de Wild, die welis waar een dam behaalde, maar later een en ander niet goed behandelde met zelfs nog verlies als gevolg. In een inhaalducl liet Van dc Velde zich nog een keer niet onbetuigd: hij hield Sjaak Douw met gemak op remise. Good-old A. J. Flikwccrt onder vond. dat juniorspeler Jan-Peter van der Veer niet onderschat mag wor den. Hij mocht niet mopperen met de uiteindelijke remise. Een volkomen gelijkwaardige remise was er als re sultaat van de partij tussen Chris van de Wielen en Rinus de Wild. Regerend kampioen J. L. Smalheer won van Sjaak Douw door een fraaie damcom- binatie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 17