„Een prettig gevoel om niet met twee linkërhanden te staan" Bezoek de 10 voordeelshow van 12 t/m 23 maart. Nadieh, prima muziek Reiniging onderwater bodems AUSTIN 5 Neem de besluiten de 1000 u van ons dus eer de Metro (v.a. f Ruim en sportief. V model.de snelle 13 u slechts f 17.105r f 1.71 Ir optellen t van uw huidige aut Mini. Een autootje met ks aan te schaffen (prijs: f 13/ inruilbonus van f 1.330- l 5.400,-) kiezen, or het aktie- /fTlS OSiirfGT.hetaalt - i"4 En u mag dus taBjjSf* de inruilwaardeT^^^ HESS! akter. Mocht u D0r), dan krijgt kunt ook voor m Nieuwe voorzitter voor UW nodig Base )- 0 MG wordt ;elf en maart Uw huidige auto is veel meerwaard dan wat de officiële >1BOVAG koerslijst aangeeft. Tenminste, bij de Austin Rover dealer. Wij geven u tijdelijk een flinke bonus bovenop de inruilwaarde die deze koerslijst vermeldt.' Die bonus bedraagt maar liefst 10% van de nieuwprijs van de Austin |die u bij ons aanschaft. Uw voordeel kan daardoor van een goeie f 1.300r n tot ruim f 4.600- En dat maakt het kopen van een 1 auto ineens een stuk gemakkelijker. De Maestro. Meeste z'n weggedrag, prest; en komfort. De 1.3 S Hij wordt nog aantrekk door de inruilbonus van f 2.050- En dan de Montego. Voor mensen die ruimte hebben. De inruilbonus op de 1.3 (prijs: f 24.600H bedraagt al f 2.46C Wanneer u besluit een 2j Turbo te kopen (prijs: f 46.500r), dat een royale f 4.650- Overtuig u: breng snel 'n bezoek aan onze showroom. Van 12 t/m 23 houden we de grandioze 10% Voordeel Show. Daar vindt u alle modellen, startklaar voor een stevige proefrit. Dat uw huidige auto nog zoveel opbrengt, is daar na des te opmerkelijker. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 19 maart 1987 Nr. '24102 13 ZIERIKZEE - „Land of Té" is de eerste en direct prima elpee van de nieuwe zangeres/com poniste Nadieh (Karin Reyha- ni). Van die eerste ronde schijf kwam het machtige nummer „The right to change" en maak te een goede start in de tippa- rade. Verder ging het de zange res ook goed af. Er volgden nog twee nummers; Windforce II en Lover's eyes. Windforce II be klom met 'zweetdruppels' de nationale hitparade. Helaas niet hoog genoeg want alleen haar stem al, moest de top be reiken. Maar wie weet wat de komende weken nog voor mooie geluiden op de radio te horen zijn, want haar nieuwe single is begin deze maand uit gebracht: Lover's eyes. Al eer der werd deze single op de el pee „Warm aanbevolen" gezet. Drie mooie singles, die beho ren tot het nieuwe fenomeen Nadieh. De rest van de elpee liegt er duidelijk ook niet om. Met een Arabische cultuurtint brengt ze vele nummers op de elpee ten gehore. Die Arabi sche muziektint heeft vast te maken met de eigen inbreng van de muziek. Haar vader is Indisch en ze heeft een jaar Arabisch gestudeerd. Daarom kan zeker haar internationale muziek-allure over de grenzen uitgebouwd worden. Nadieh, die bewijst dat kwaliteit en de weg naar succes nog steeds te maken zijn. Vooral het begin van de plaat geeft de Arabisch en Indische cultuur weer. Daar onder kan de titel van de plaat ook gerekend worden. Het is te merken dat de muziek en tek sten van haar hand zijn en het bewijst maa'r weer eens dat een platenmaatschappij terecht veel vertrouwen in een nieuw fenomeen stelt. Eigenlijk ver richt ze het meeste werk op de elpee. Produceren en zelfs het 'achtergrondkoor' werden alle maal voor haar eigen rekening genomen. Daar kan je je pet voor afnemen. Klasse, een ron de schijf met elf nummers, die stuk voor stuk een eigen sound bezitten en met een stem die uit duizenden te herkennen is. Dit is gewoon een veelbeloven de artieste. Misschien hebben al deze kwaliteiten te maken met haar tienertijd. Tben bleek ze al een poëtische gave te heb ben. Ze schreef in die tijd veel gedichten en muziek. Maar ook het naspelen van bekende hits in die tijd ontbrak niet. Waar schijnlijk lag hier al de basis van Nadieh als songwriter. Als de zangeres 21 is verhuist ze van Den Haag naar Den Bosch, daar beginnen haar kwalitei ten zichtbaar te worden; ze komt dan veel in aanraking met muzikanten. Ze speelt in een vaste band en leert in die tijd veel studiowerk en demo opnames te maken. Dan begint ze in 1983 samen met Cees Bue- nen aan de eerste opnamen van een nieuwe 'generatie' songs. De contouren in haar werk be ginnen duidelijk vorm aan te nemen. Kortom een vrouw, die duidelijk haar verschillende culturen in de teksten en mu ziek weergeeft en zich niets aantrekt van kortstondige mo de of trends, dus eerlijke mu ziek. Land of Té is de beste wij ze om door te dringen tot een zeer talentvol nationaal ar tieste en zoals de platenmaat schappij het ook al zegt: Land of Té is „prachtig onontgonnen gebied", klaar om verkend te worden". Maar luister dan ook naar de misschien wat vreem de nummers en voor allen, die de tekst willen nazingen is er een tekstboekje bij de LP. Het zal alleen lang duren, voordat we een tweede Nadieh in de Soundmix-show tegen komen. RV EHBO-afdeling Duiveland NIEUWERKERK. - „Nee wij stellen geen bepaalde ei sen wat vooropleiding of persoonlijkheid betreft. Ieder een die erin is geïnteresseerd kan het leren. Je kunt er van uitgaan dat mensen die de neiging hebben om te helpen wanneer iemand gewond op straat ligt interesse voor EHBO hebben. Onze vereniging wil die mensen de benodigde kennis bijbrengen zodat zij ook op een verant woorde wijze hulp kunnen bieden". Aan het woord is de voorzitter van de jongste EHBO-afdeling van het eiland, C. Folmer. Drie jaar geleden ging de EHBO-afdeling Dui veland van start met enkele vrijwilligers en dat aantal is inmiddels gegroeid tot bijna zeventig. ROTTERDAM - Twee aannemers organisaties in de waterbouw gaan technieken ontwikkelen om de ver ontreinigde bodems van rivieren, vaarten en dergelijke te kunnen schoonmaken. Hiertoe is een werk groep van beide organisaties, de Ne derlandse Vereniging Kust- en Oe- verwerken en de Vereniging Centrale Baggerbedrijf, ingesteld. Het ligt in de bedoeling om de werkgroep nog dit jaar rapport te laten uitbrengen, zodat begin volgend jaar met een werk op dit terrein kan worden be gonnen. Volgens secretaris Ten Bruggencate van de Nederlandse Vereniging Kust en Oeverwerken zijn er inmiddels contacten geweest met de meest be trokken ministeries over het onder zoek. Het gaat daarbij om economi sche zaken, verkeer en waterstaat en volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieubeheer. Van de zijde van het rijk is zeer positief gerea geerd op het onderzoek, aldus Ten Bruggencate. Mogelijk neemt het rijk ook zitting in de werkgroep en gaat zij die financieel ondersteunen. Bij bodems die voor reiniging in aanmerking komen kan gedacht wor den aan het Haringvliet en de bo dems van verschillende grote rivie ren. De EHBO-afdeling Duiveland is een onderdeel van de landelijke orga nisatie maar wel zelfstandig. Alles draait op het vrijwilligerswerk en enthousiasme van de leden. Men or ganiseert regelmatig opleidingscur sussen voor de nieuwe belangstellen den die zich aanmelden. Sinds sep tember 1986 ging de Jeugd-EHBO van start waarmee men via lessen op de basisscholen in de gemeente de kinderen van de twee hoogste groe pen vertrouwd maakt met hulpverle ning. Verder zijn er de vervolglessen die mensen met een EHBO-diploma acht keer per jaar moeten bijwonen om hun eenheidsdiploma te kunnen behouden. De EHBO-afdeling orga niseert oefeningen en wedstrijden en assisteert desgevraagd bij evenemen ten in de gemeente. Vrijwilligers Uiteraard komt bij dat alles heel wat organisatie kijken. De EHBO- afdeling draait echter op een behoor lijk aantal vrijwilligers die hun tijd, hun enthousiasme en zonodig zelfs een voorschot aan geld beschikbaar stellen voor de vereniging. „Je moet het leuk vinden, anders doe je het niet", aldus Folmer. En daar blijkt het in de EHBO-afdeling Duiveland niet aan te schorten. Behalve een tiental vrouwen dat onder begelei ding van een kader-instructrice haar kennis overbrengt aan de basis schoolleerlingen, noemen Folmer en zijn vrouw H. Folmer-Schilperoord met name A. Kooman-den Boer, de in Zierikzee wonende kader-instructri ce die alle lessen voor de opleiding scursus gratis verzorgt, de lotusman J. van Belzen die het schminken van slachtoffers bij oefeningen gratis voor zijn rekening neemt en de Nieu- werkerkse huisarts L. J. van der Zan- de die ook belangeloos meewerkt aan de oefeningen. Wanneer iemand zich aanmeldt bij de EHBO-afdeling gaat hij of zijy eerst de opleidingscursus bestaande uit twintig wekelijkse lessen volgen. Een opleiding die is gericht op ken nis van de verschillende essentiële li chaamsfuncties, de afwijkingen die zich daarbij kunnen voordoen en eer ste hulp behandeling die daarop van toepassing is. Onder andere reani matie, behandeling van botbreuken, verwondingen en bewusteloosheid. Daarnaast krijgt men de nodige ken nis bijgebracht over hulp- en ver bandmiddelen. De opleiding wordt afgesloten met een examen waarbij men het eenheidsdiploma kan ont vangen. Wil men dit papier ook be houden dan dienen per jaar minstens acht vervolglessen te worden gevolgd waarmee de kennis op peil wordt ge houden. „We stappen daarbij tegen woordig steeds meer over op prak tijkervaring. We hebben oefeningen gedaan in het zwembad en met mede werking van het ziekenhuis", aldus Folmer. Zeer enthousiast is hij over het jongste initiatief, de Jeugd-EHBO. „Ik zit gewoon te genieten als ik het enthousiasme zie waarmee die kinde- reh reageren op de EHBO-lessen die ze óp school krijgen. Denk erom dat ze je op je vingers tikken als je wat fout doet. En de dames die de lessen geven genieten er ook van. Ze willen dat uurtje niet missen". Folmer ver klaart dat uit het feit dat de EHBO- lessen geen 'droge theoriestof' omvat ten maar zeer praktijkgericht zijn. Enkele weken geleden behaalden in totaal 134 elf- en twaalfjarigen van de zes basisscholen in de gemeente het jeugd-EHBO diploma. In een van de komende weken zal hen dit papiertje met enige plechtigheid worden over handigd. „Tenslotte is het voor velen van hen misschien het eerste diploma dat ze krijgen". Een onmisbaar attribuut bij al de lessen van de EHBO-afdeling is de reanimatiepop die in september vo rig jaar werd aangekocht. Een uitga ve van 3.500 gulden waar men vol gens Folmer niet omheen kon. „Het ding is onmisbaar bij de lessen. Om dat er een groot aantal mensen (134 kinderen plus 70 leden) intensief ge bruik van maakt is het ondoenlijk om de pop telkens te gaan lenen bij zusterverenigingen". Verder beschikt de EHBO-afdeling over twee bran cards die dankzij de oplettendheid van enkele leden goedkoop konden worden aangeschaft. De kosten van de afdeling moeten worden gedekt uit de contributie van 35 gulden per jaar per lid, het cursusgeld dat een eenmalig bedrag van 135 gulden be draagt en de eenmalige subsidies die de gemeente Duiveland de afgelopen twee jaar verstrekte (eenmaal 1000 en eenmaal 1750 gulden). „Het leeft wel in de gemeente, ook bij de raadsle den, want enkele van hen komen af en toe kijken bij oefeningen". Met die oefeningen wil de afdeling onder meer inhaken op een mogelijk rampenplan van de gemeente in de toekomst. „We hebben onlangs geëx perimenteerd met een telefooncircel om onze leden snel op te roepen in ge val van calamiteiten. Van de veertig mensen die elkaar belden kwamen er 32 binnen korte tijd opdagen". Glo baal samengevat zijn gediplomeerde EHBO-ers erop getraind om bij onge vallen of calamiteiten toename van het lichamelijk letsel te voorkomen, de patiënten gerust te stellen, de si tuatie erom heen in de gaten te hou den zodat die de toestand kan verer geren en het verzorgen van ernstige verwondingen. „Het is een heel prettig gevoel om niet met twee linkerhanden te staan als er iets gebeurt. Het geeft een be paald gevoel van zekerheid. En je hoopt natuurlijk zelf ook dat je ge holpen wordt als er zich wat voor doet", aldus voorzitter Folmer. Deze week legden 17 volwassenen met goed gevolg het examen af waarmee zij het eenheidsdiploma in hun bezit krijgen en de EHBO-afdeling maakt alweer plannen voorde volgende cur sus. De namen van de geslaagden zijn A. van Goor, C. Wondergem-Hart, C. Goudswaard-Kramp, A. Tanis, M. Heyboer, M. Meyer, J. Folmer, E. Le- gemaate, H. Folmer-Schilperoord, W. de Jonge-Dorst, J. Kooyman-Flik- weert, A. Slingerland-de Jonge, T. Verkammen-de Jonge, N. Scheele- Neele, A. Quik, S. Pinxteren en R. Siebel. ZIERIKZEE - De UW heeft een nieuwe voorzitter. Mevrouw B. van der Linde-Florusse geeft de voorzit tershamer door aan mevrouw A. Bouman-Borgman. Dat staat te lezen in het jaarverslag van de UW over 1986. Het in 1980 door de UW na veel voorbereiding gestarte werkobject oppas ten behoeve van gezinnen met een gehandicapt kind moest dit jaar worden opgeheven. „De aanvragen waren van dien aard dat in sommige gevallen hulpverlening door vrijwil ligers niet meer mogelijk was.", aldus het jaarverslag. Enkele contacten die in de loop der jaren zijn opgebouwd blijven gewoon doorgaan. De opbrengst van het rijdende win keltje van de UW in de Cornelia- stichting liep dit jaar iets terug. „Maar niet zozeer het verkopen dan wel het menselijk contact is hier van belang". Ook de opbrengst van boe- kenuitleen en verkoop van kaarten en toiletartikelen in het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis was in 1986 wat minder. 4 lijk in Ne geven iax.f4.65Q,- bovenop n inruilwaarde. Bonus tot max. f 4.650.- Bonus tot max. f 1.900- In te ruilen auto bijv. een: Fiat Panda 34 - 1985 Citroen Visa RE - 1984 Ford Escort 1.3 GL 5 drs. 1983 Opel Rekord 1.8S. L. Caravan 1984 Mini 1000 HLE 1985 Ford Fiesta 1300 S 1983 Mazda 323 1.5 GLX 5 drs. 1986 Renault 18 GTX station 1983 anwb/bovag' koerslijst Austin dealer inruilrichtprijs Bij aankoop van bijv. een: Aoeoc- 9.330,- Mini E &250j- 9.990,- Metro Surf 1.3-5 drs. iveeo:- 13.380,- Maestro 1.3 LS - 5 drs. 135507- 16.345,- Montego 1 6 LS Estate -5 drs. Z750;- 9.300,- Mini Mayfair .0750;- 12.230,- MG Metro 1.3-3 drs. L3250T- 17.940,- Maestro 1.6 Mayfair - 5 drs. Z3S07- 11.087- Montego 2.0 HL Estate Aktie geldig Urn 31 maart 1987. Van en Commercial modellen uitgezonderd. Voorwaarden ANWB'BOVAG koerslijst uitgave februari'maart 1987. De in te ruilen auto dient minimaal 3 maanden op eigen naam geregistreerd en van ver gelijkbare prijsklasse te zijn. Prijzen ind. BTW exd. af leveringskosten. Prijs - en specifikatiewijzigingen voorbehouden. OOSTERLAND, Automobielbedriif W.C. Ista&Zn., St. Joostdijk 41, 4307 AR, tel. 01114-1495 SUBDEALER: ACHTHUIZEN, Autobedrijf Visbeen B.V., Langstraat 8, 3256 AM, tel: 01873-1465

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 13