Mireille Lemaire boekt keurige zege in pré-olympische klasse tijdens titelstrijd in Den Haag Wim Hanse wint finale derde klas bandstoten door beter gemiddelde Mevo '80 herenploeg in puike wedstrijd naar 3-1 overwinning op titelpretendent Rowido NIEUWSBODE Jonker-ploeg neemt weer verder afstand ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 maart 1987 Nr. 24101 9 Rotterdam ioil uiterst terughou dend zijn bij het verbieden van voet balwedstrijden, omdat anders op termijn de opheffing van het betaald voetbal dreigt. Wel moet het voetbal vandalisme in en rond de stadions binnen afzienbare tijd afnemen, om dat anders dit beleid niet is vol te houden. Die waarschuwing liet de Rotterdamse burgemeester Peper ho ren op een vergadering van de ge meenteraadscommissie voor politie zaken. Peper waarschuwde ervoor, dat voorkomen moet worden dat we in Nederland in die situatie terecht komen door het vandalisme. Ais het evenwel zo doorgaat als momenteel het geval is, dan is de huidige politie- inzet niet meer op te brengen. Boven dien is een en ander niet meer te ver antwoorden tegenover de burgers. De mening van burgemeester Peper werd ook reeds verkondigd doorzijn Haagse collega Havermans, maar de hoge heren lijken desondanks nog niet zover te zijn, dat zij een pasklare oplossing voor het vandalisme heb ben. Peper en Havermans zijn het er over eens, dat betaald voetbal in ons land niet meer kan, wanneer er steeds maar weer wedstrijden verbo den worden. Wanneer het zo ver zou komen, dat betaald voetbal niet meer mogelijk zou zijn, zou dat im pliceren dat de rechtsorde gecapitu leerd heeft en dat zou wel een zeer zware tol zijn voor datgene wat een uiterst klein aantal aanhangersop hun geweten hebben. Peper liet desgevraagd weten niets te voelen voor het verbieden van de wedstrijd Feyenoord-FC Den Haag. die voor komende zondag op het pro gramma staat. Vandaag neemt de Rotterdamse eerste burger in samen spraak met zijn college daarover een definitieve beslissing. Verheugend voor de Rotterdamse voetbalclubs is overigens het standpunt van burge meester Peper, dat hij er niets voor voelt de kosten van de politie-inzet door te berekenen aan de clubs. De gedachte zou kunnen postvatten, dat het probleem van de openbare orde zou zijn afgekocht. In het huidige voetbalseizoen stuk de Maasstedelij- ke politie reeds 30.000 manuren in het begeleiden van voetbalfans en - vandalen. Ongetwijfeld loopt dat aantal nog op tot 40.000 manuren vooraleer de competitie ten einde is. Dit aantal uren zou de politie ook no dig hebben om 100 alcoholcontroles uit te voeren. Het lijkt aannemelijk, dat een groot deel van de bevolking van mening zou kunnen zijn, dat h?t nu toch allemaal een beetje erg na drukkelijk uit de hand loopt en dat er toch maar eens een keer een reke ning aan de voetbalclubs moet wor den gepresenteerd of dat nu wel of niet de indruk wekt, dat de openbare orde is afgekocht. Afgelopen zondag had FC Den Haag een inkomstenderving van een halve ton, doordat een belangrijk aantal toeschouwers uit het Zuiderpark-stadion werd gehouden. Aan de andere kant werd de gemeen schap toch ook nog een fikse reke ning aangeboden, omdat zowel de Haagse als de Utrechtse politie vele tientallen manuren in het goed laten verlopen van een voetbalwedstrijd staken. Dat is en blijft een jammer lijke zaak, maar mogelijk zijn we toch op de goede weg, niet vanwege die uren van de politie, maar vanwe ge het feit dat clubs nu met de neus op de financiële feiten worden ge drukt. Het feit, dat FC Den Haag een halve ton moest missen bij één wed strijd, zal het clubbestuur onder lei ding van voorzitter/veelpraat Dé Stoop ongetwijfeld eerder en beter aan het denken en organiseren zetten dan het vele gepraat, dat in het verle den werd gedaan. Niet een maatregel werkt zo afdoend als het peuteren aan de financiën. Hopelijk is hier ook het geval, dan is er toch. nog hoop voor het betaalde voetbal. PW BURGH-HAAMSTEDE - In de A-* poule van de recreatieve zaalvoetbal- competitie in sportcentrum Kraye- stein in Burgh-Haamstede is de span ning voor een groot deel verdwenen. De leidende Jonker-ploeg maakte ook tegen Cargonet geen fout en trok met 11-3 aan het langste eind. Door dat De Wig met 2-1 klop kreeg van Braber werd de marge tussen Jonker en de achtervolgers andermaal een punt groter. Krayestein 2 rekende gedecideerd af met Krayestein 1 (9-5) en helpt daarmee de overmacht van Jonker nog eens extra te onderstrepen, zoals uit onderstaande stand blijkt: Jonker 6 5 1 0 44-16 11 Braber 6 3 12 14-17 7 De Wig 6 3 0 3 20-23 6 Krayestein 62 13 18-16 5 Krayestein 2 6 2 1 3 21-20 5 Cargonet 6 1 0 4 17-43 2 In de B-poule lijkt de Dijkman-for matie finaal van slag. Na vier over winningen in de eerste wedstrijden volgde verlies tegen de ploeg van het Zeeuws Pannekoekhuis en nu trok ook de ploeg van De Werkplaats afge tekend aan het langste eind: 7-3. Ook de Pannekoekhuis-formatie won weer. Knippie werd met 2-4 terugge wezen. De ploeg van Hostellerie klopte de Veteranen van Brouwersha ven met 5-2. De stand krijgt door deze resultaten de volgende aanblik: DEN HAAG - De Zierikzeese gymnastiekvereniging- Delta Sport boekte tijdens de districtskampioenschap pen in de Haagse sporthal Overbosch een serie fraaie re sultaten. Mireille Lemaire behaalde een keurige en afge tekende overwinning in de pré-olympische klasse en eerste plaatsen waren er ook voor Linda Slootinaker en Ernani de Boer in de klassen IA en IIIB. Carola van der Have enNynke Botterweg belandden beiden op een tweede plaats, terwijl een aantal turnsters op ereplaat sen terecht kwam. Alles bijeen betekende het optreden van de afvaardiging van de Zierikzeese gymnastiekver eniging een uitstekende generale voor de aanstaande gym grand prix-toernooien, die als kwalificatie gelden voor de nationale titelstrijd. Mireille Lemaire werd tijdens de districts kampioenschappen in Den Haag af getekend winnares in de pré-olympische klasse. Mireille Lemaire is een keurige turnster aan het worden. Alles wat zij laat zien ziet er strak en netjes uit. Zij kreeg dan ook terecht 36.15 punten voor de vier onderdelen. Een gemid delde van meer dan negen punten per onderdeel geldt min of meer als norm voor de turnsters, die deel uitmaken van de nationale selectie. Voor de sprong kreeg Mireille Lemaire 9.20 punten. De yurchenko kwam er schit terend uit. De brugoefening, goed voor 9.05 punten, was mooi en strak. De oefening met een aantal moeilijke onderdelen kwam er technisch goed uit. De balkoefening werd met durf en zekerheid geturnd. Het geheel had een stabiel karakter en werd netjes en met de juiste tempowisselingen door de Delta Sport-turnster uitge voerd. De oefening kreeg van de jury een waardering van 9.05 punten. De vrije oefening werd door Mireille Le maire netjes, maar zonder risico afge werkt. De dubbele salto blijft voor alsnog even achterwege, maar wanneer het er in de loop van het sei zoen om gaat zal de jeugdige turnster dit onderdeel zeker toevoegen. Mo menteel heeft zij het onderdeel nog niet voldoende onder de knie om een stabiele uitvoering te garanderen. De vrije oefening leverde 8.85 punten op, waarmee het totaal uitkwam op 36.15 punten, goed voor een ruime voor-, sprong op de concurrenten. Met drie keer minder trainingstijd dan Mireille Lemaire kan Nynke Bot terweg uitstekend volgen. Het gat achter haar is groter dan voor haar. Ten opzichte van de ongenaakbare winnares Mireille Lemaire verspeel de Nynke Botterweg 2.4 punten, ten opzichte van de overige turnsters in de prérolympische klasse scoorde de Zierikzeese minimaal vier punten meer. Ten opzichte van de turnsters uit de olympische klasse hoefde zij nauwelijks toe te geven. Bij de sprong leverde zij een uitste kende eerste sprong af. De gehoekte tsukuhara leverde haar 8.75 punten op. De tweede sprong was minder, omdat zij enige hinder had van een pijnlijke voet, die zij aan de brug opliep. Aan de brug demonstreerde Nynke Botterweg voor de eerste keer een nieuwe oefening. Ondanks een paar houdingsfoutjes incasseerde de Zierikzeese toch 8.00 punten. De balkoefening vertoonde wat wiebeis in de eerste baan. Aan het eind van een goede Arabier-loopsalto gleed haar voet van de balk en moest zij af stappen, hetgeen een half punt kost te. Zij hield alles bijeen toch nog 8.20 punten over. Tijdens de vloeroefe ning vergat Nynke Botterweg in de eerste serie een dubbelschroef. Alsof er niets gebeurd was voegde zij aan het eind van de oefening nog maar even een dubbelschroef toe. Deze handelwijze bewijst haar enorme wilskracht. De 8.80 punten brachten Nynke Botterweg op een totaal van 33.75 punten. In klasse IVA eindigde Carola van der Have op de tweede plaats op 1.5 punt van winnares Kat ja Linssen van Olympia Cuijk. Zij verspeelde pun ten aan brug en balk. Ophurken van de brug leverde een halve punt aftrek op en op de balk bleef het boogje ach terwaarts achterwege, hetgeen een af trek van een volle punt opleverde. Zij kreeg 16.90 punten voor de vierkamp met als hoogste scores 4.75 punten voor de sprong en 4.65 punten voor de vrije oefening. Bianca de Zeeuw is met haar acht jaar de jongste van het hele Delta Sport-spul. Zij moet nog veel ervaring opdoen. Zij moest twee keer van de balk en de oefening kwam niet uit de verf. Op de overige toestellen werkte Bianca de Zeeuw goed en dat werd ook gehonoreerd door de jury. De 13.50 punten brach ten haar op een dertiende plaats. Wendy Goedegebuure belandde op die 22e plaats. Zij presteerde goed aan de brug en voldeed ook aan de verwach tingen. Zij moest wel twee keer van de balk, hetgeen een fikse aftrek be tekende. Evenals Bianca de Zeeuw doet ook Wendy Goedegebuure voor het eerste jaar mee in de officiële wedstrijden. Zij verzamelde 12.60 punten voor de vierkamp. In klasse IVB eindigde Veronique Blom op de negende plaats met 15.65 punten. Zij presteerde goed aan de brug en op de sprong. De balkoefening mist wat tempo en in de vrije oefening ont breekt de flikflak. Achterstand Monique Slootmaker belandde in klasse UIA op de vierde plaats, dank zij goede oefeningen op sprong, brug en vloer, maar de trainingsachter stand is nog niet ingelopen, hetgeen vooral te merken is aan de acrobatiek op de balk. De Nieuwerkerkse moest er bij de spagaatsprong een keer af en vertoonde verder gedurende de balk oefening de nodige wiebels. In augus tus van het vorig jaar viel de talent- voilé turnster uit een boom, hetgeen een gebroken enkel en vier maanden trainingsachterstand opleverde. Mo menteel wordt naarstig gewerkt om een en ander weer ongedaan te ma ken. Cindy Buys kwam in actie in klas se IIA. Zij demonstreerde een uitste kende sprong en ook de brugoefening was netjes, ondanks het feit dat zij nog maar een deel van de oefening uitvoert. Zij hoefde niet van de balk, maar de oefening is nog niet vloeiend genoeg. De grondoefening is bijzon der moeilijk en afgeleid van de olym pische oefening. Cindy Buys voerde het geheel vrij goed uit wat de chore ografie betreft, maar de acrobatiek moet nog aangevuld worden. Voor een prima succes zorgde Ernani de Boer in klasse IIIB. De sprong lever de 6.15 punten op. Wanneer de hoek in de heupen eruit wordt gehaald valt de waardering zeker nog een punt hoger uit. Met uitzondering van de niet optimale zit-op was de brug oefening uitstekend. De balkoefe ning blijft nog steeds het grote strui kelblok voor Ernani de Boer. Wanneer zij over de angst voor dit toestel heen zou kunnen komen zou zij een geweldige turnster kunnen worden. Zij bleef ook nu steken op slechts 3.70 punten. De vloeroefe ning was een juweeltje. Ernani de Boer miste een bonuspunt, doordat de stut met hele draai mislukte. Zij kwam nu uit op 5.45 punten, waar mee zij overigens de voltallige con currentie op grote achterstand zette. De vloeroefening leverde haar de klasse-overwinning op. Linda Slootmaker zorgde voor de derde overwinning voor Delta Sport. Bij de sprong leverde zij de overslag af. Er wordt hard gewerkt om de Nieuwerkerkse de tsukuhara mach tig te doen worden. Momenteel is de uitvoering nog niet zo ver, dat Linda Slootmaker de lastige sprong in een wedstrijd kan maken. Aan de brug liet zij een keurige oefening zien. Zij scoorde het hoogst van alle klasse I- turnsters: 8.30 punten. De balkoefe ning is normaliter haar zwakste on derdeel, maar in Den Haag kwam de oefening uitstekend uit de verf. Zij hoefde niet van de tien centimeter brede balk en zij vertoonde weinig wiebels. Alleen de sprongserie kwam nog niet uit de verf. De vloeroefening was degelijk, maar mist nog voldoen de uitstraling. De schroef in de laat ste serie kwam er goed uit. Linda Slootmaker scoorde in totaal 31.85 punten en bleef daarmee bijna een vol punt voor op haar naaste be laagster. In de juniorklasse ging de overwinning naar Maria Tzavos van KVR Rotterdam. Concurrentie van betekenis had zij alleen van Natascha Leijtens van ASTT uit Eindhoven. Al le overige turnsters, waarbij ook San dra de Keijser, werden door de Rot terdamse op ongeveer drie punten achterstand gezet. Sandra de Keijser scoorde met 8.90 punten het hoogst van alle turnsters in de juniorklasse. Haar brugoefening kwam er beter uit dan voorgaande wedstrijden en zij moest een keer van de balk, hetgeen aftrek betekende. De vloeroefening viel enigszins tegen, ondermeer door dat de tweede serie niet werd door gesprongen. Alles bijeen gaat de Bru- se turnster evenwel weer beter draaien. Met Karina Visser en Colin- da Butzelaar deelde zij de vierde plaats met 30.65 punten. OUWERKERK - Wim Hanse van biljartvereniging Bommenede uit Zonnemaire werd in café Bakker in Ouwerkerk districtskampioen in de derde klas bandsto ten. Hij prolongeerde zijn een jaar eerder behaalde titel via ,een beter algemeen gemiddelde dan Ben Wittenberg van bv KVL. Beide spelers leden een nederlaag. De slot ronde was bijzonder spannend, omdat de twee kansheb bers op de titel niet tegen elkaar uitkwamen en zij met een minimaal verschil in gemiddelde aan hun slotduels begonnen. Voor de slotronde voerden Wim Hanse en Ben Wittenberg met ieder acht punten de ranglijst aan. Witten berg had een algemeen gemiddelde van 2.04 staan, Hanse kwam in vijf ronden aan 2.03. In de laatste ronde moest Wittenberg het opnemen tegen Rinus de Rijke, terwijl Hanse te ma ken kreeg met Leen Hokke, die in het toernooi was gekomen als invaller voor Jaap Verboom, die wegens va kantie verstek liet gaan. Hanse had daarbij het psychologische voordeel, dat hij voor Wittenberg moest aantre den. De bv Bommenede-speler lever de tegen Leen Hokke een prima par tij af door de 55 caramboles in 23 beurten bij elkaar te spelen, hetgeen een partijgemiddelde van 2.39 bete kende. Hiermee schroefde hij zijn al gemeen gemiddelde op naar 2.07. Wit tenberg had nu de druk op zijn schouders om zijn partij tegen Rinus de Rijke in maximaal 24 beurten te beëindigen om zodoende Hanse als nog van de eerste plaats te verdrin gen. Gespannen Die druk bleek duidelijk te veel van het goede voor de bv KVL-speler. Pas nadat hij de 23e beurt gepasseerd was liep het ivoor zoals het zou moe ten lopen om winnend uit de strijd te komen. In de 31e beurt maakte Wit- tenber een einde aan de partij, maar door het partij gemiddelde van 1.77 kelderde zijn algemeen gemiddelde wel naar 1.98, waarmee hij genoegen moest nemen met een tweede plaats. Wittenberg had na afloop een schrale troost. In de vierde ronde be zorgde hij Wim Hanse de enige ne derlaag van het toernooi. Zelf was hij in de eerste de beste ronde onder uit gegaan tegen Koos Dorreman. De Renessenaar speelde de 55 carambo les bij elkaar in negentien beurten, hetgeen de kortste partij van het toernooi betekende. Wittenberg eve naarde de prestatie van Dorreman in een later stadium van het toernooi. Wim Hanse, die als kampioen het dis trict Schouwen-Duiveland vertegen woordigt tijdens de gewestelijke fi nale, die op 24, 25 en 26 april in café Arnouts in Etten-Leur wordt afge werkt, kwam als enige boven de grens van twee gemiddeld. Met zijn 2.07 bleef hij evenwel nog ver verwij derd van de promotiegrens, die op 2.30 ligt. Leen Hokke realiseerde met 1.99 het op een na beste algemeen gemid delde, Wittenberg en Dorreman kwa men uit op respectievelijk 1.98 en 1.94. Hans Stols bleef met 1.31 ver be neden de degradatiegrens, maar hij kreeg geen halve degradatie aan de broek, omdat hij tijdens de voorwed strijden boven de grens van 1.50 bleef. Namens het bestuur van het district Schouwen-Duiveland reikte Jaap Goudzwaard de kampioensbe ker en -medaille uit aan de oude en nieuwe kampioen Wim Hanse. De plaatselijke organisatie kwam voor rekening van biljartvereniging Phoe- Wedstrijdleider William Remeeus maakte na afloop van de slotronde de na volgende eindstand op (achtereenvolgens het aantal caramboles, het daartoe benodigde aantal beurten, het hoogste partijgemiddelde, het algemeen ge middelde, de hoogste serie en het aantal wedstrijdpunten): Wim Hanse, bv Bommenede318 153 2.62 2.07 11 10 Ben Wittenberg, bv KVL312 157 2.89 1.98 10 10 Koos Dorreman, bv Renesse311 160 2.89 1.94 14 6 Jaap den Haan, bv WvH261 154 2.29 1.68 15 6 Rinus de Rijke, bv Bommenede288 189 1.83 1.52 12 6 Leen Hokke, bv DOS279 140 2.50 1.99 17 4 Hans Stols, bv DOS223 169 1.76 1.31 11 0 ZIERIKZEE - De herenploeg van de Zierikzeese volley balvereniging Mevo '80 heeft een serieuze mede-gega digde voor het kampioenschap in de eerste klas van de districtscompetitie van zich afgeschud. In een schitteren de wedstrijd rekende de ploeg van coach Wim van der Zande af met het Dordtse Rowido. Hou Stand blijft nu nog als enige concurrent van betekenis over. Mevo '80 heeft een winstpunt voorsprong. Tijdens de slotronde ontvangt Mevo '80 in sporthal Onderdak Hou Stand. Pannekoekhuis Dijkman De Werkplaats Knippie Hostellerie Vet. Brouw 6 3 2 1 29-17 8 6 4 0 2 25-19 8 6 3 1 2 23-23 7 5 3 0 2 16-13 6 5 113 12-16 3 4 0 0 4 10-27 0 Mevo '80 en Rowido ontliepen el kaar niet veel. De roodwitte brigade uit Dordrecht leek in de vierde en laatste set regelrecht af te stevenen naar een gelijkspel, maar de thuis ploeg werkte alsnog een 4-10 achter stand weg. Twee Rowido-time-outs konden niet voorkomen, dat Mevo '80 beetje bij beetje terugkrabbelde. Een opslagbeurt van Bert Compayen tilde Mevo '80 voorbij de bezoekers. 14-11. Twee ferme klappen leverden de Rowido-brigade nog twee punten op, maar toen smashte Tbnnie Merle de set en de partij uit. Merle speelde aanvallend een sterke partij en had ook eerder in het duel bij herhaling een belangrijke vinger in de pap bij Mevo '80-acties, die succes oplever den. Met de 3-1 zege kreeg Mevo '80 het loon voor keihard werken, maar ook voor een technisch uitstekende wedstrijd. De eerste set ging lange tijd gelijk- op. Pas toen Bert Compayen via een goede opslagbeurt een marge van vier punten in het voordeel van Mevo '80 had geforceerd, leek de thuisploeg een optie te leggen op de eerste set winst. Frans van de Berg hielp Rowi do weer in het kielzog van Mevo '80, maar twee nonchalante momenten van de bezoekers betekenden de doodsteek voor Rowido: 15-12. In de tweede set leek Mevo '80 door te drukken, toen de ploeg gemoti veerd spelend op 7-3 kwam. Rowido probeerde met vertragende acties de cadans van Mevo '80 tc ontregelen, maar de thuisploeg trapte niet in de val. Bij de 7-3 voorsprong verviel de thuisploeg in de oude fout te veelvul dig een te gemakkelijke aanvalsmc-, thodc te hanteren, waardoor Rowido eenvoudig kon counteren. Een aantal sterke momenten van Ad Driesse gaf een fikse draai aan de wedstrijd. Ro wido kwam naastzij en over de thuis ploeg ondermeer doordat Mevo '80 geen goed antwoord had op de veelal diagonaal geslagen smashes. Via 10- 13 slaagde Mévo '80 er toch weer in om een setpunt te versieren bij 14-13, maar een drietal schitterende opsla gen van Martin van Eek trok de winst toch nog naar de bezoekers: 14- 16. De inspanningen van de langdurige tweede set leken Rowido te hebben opgebroken. In de derde set domi neerde Mevo '80 voortdurend en na dat Rowido nog redelijk in de buurt was gebleven tot 9-6 drukte de thuis ploeg simpel door naar 15-6. Het was de enige fase in het boeiende, ruim twee uur durende volleybaltreffen, waarin het spelniveau van een enigs zins lager kaliber was. In de vierde set volgde weer een tempoverhoging. Nadat Rowido met 0-6 en 4-10 was voorgekomen tilden Gerrit van Splunder en Bert Compayen de thuis ploeg alsnog voorbij de bezoekers, maar ook de overige spelers toonden aan, dat de vormcrisis die de ploeg gedurende een aantal wedstrijden in de ban hield, nadrukkelijk voorbij is. Met name Tbnnie Merle speelde een goede wedstrijd, maar ook Eddy de Looff en Ad Hagesteijn deden aardi ge dingen. De werklust, die aan de dag werd gelegd, werd verdiend be loond. Gerrit van Splunder blokkeert een smash tijdens de belangrijke wedstrijd tegen Rowido. De Dordtcnaren leken het Mevo '80 moeilijk te maken, maar zij moesten toch genoegen nemen met een 3-1 nederlaag..

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9