Si ZOC heeft programma voor ondernemersavond al klaar Bouw garage Van der Slikke Nieuw adres La Ligne wmËllElMM. 1 Mwm Openbaar Reclamefolder Wester schouwen in de maak Vernieling autospiegel gordijnstoffen? 22 ploegstoffen natuurlijk! Strao in Serooskerke i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 maart 1987 Nr. 24099 Het leek er tijdens de Wester- schouwse commissievergaderüig voor het midden- en kleinbedrijf even op, dat de gemeentelijke onder nemers voortaan achter gesloten deuren verder gaan praten met bur gemeester en wethouders. Geen be langstellende buitenstaanders erbij én de raadsleden alleen als toehoor ders. We noemen het voor het gemak vanaf nu het plan-Wijsma (naar het commissielid, dat deze gedachte op tafel legde). Gelukkig was de eind conclusie vati de commissie van dien aard, dat die absolute beslotenheid niet gewenst is. Commissielid De Jonge vroeg aandacht voor de lokale situatie', waarbinnen lange tijd ge vochten is voor openbaarheid. Het idee van Wijsma is in meerdere op zichten verwerpelijk. In tegenstel ling tot hetgeen hijzelf oppert, krij gen de plaatselijke ondernemers ivel degelijk een inspraak-voorsprong op de overige leden van de bevolking. Hoe is het dan met de precedentvor ming? Krijgen bijvoorbeeld de sport verenigingen buiten alle bestaande commissies om ook de gelegenheid om regelmatig in beslotenheid met het college te komen praten? Zelfs Verseput, die namens de Midden standsvereniging Renesse, al lange tijd aandringt op een op betere informatie-uitwisseling gerichte re latie met de gemeente, vond de abso lute beslotenheid teveel van het goe de. Met hem deelden de overige leden de mening, dat er onderwerpen denkbaar zijn, die inderdaad bin nenskamers besproken moeten kun nen worden, maar - nadrukkelijk - niet meer. Het Wijsma-plan ging veel verder. Iedereen erkent, dat de ge meente Westerschouwen eigenlijk bij de gratie van de actieve onderne- merswereld bloeit, zoals vandaag de dag. In dat opzicht is een gestructu reerd overleg met die beroepsgroep niet alleen gerechtvaardigd, maar te vens bittere noodzaak. Maar vanwe ge diezelfde importantie van deze groep middenstanders, is het zaak, dat de plaatselijke bevolking op de hoogte blijft van plannen, voorstel len en ideeën van deze mensen. Im mers er is direct verband met de bo terham. In beslotenheid vergaderen is een een noodzakelijk kwaad, waar in uiterste gevallen op terug moet worden gevallen. De belangen van de middenstanders zijn onlosmake lijk verbonden met de belangen van de overige burgers, die in de raadsle den een vertegenwoordiger hebben binnen het gemeentebestuur. In dat opzicht is het de enige juiste weg om die raadsleden te laten deelnemen aan de discussie binnen de commis sie midden- en kleinbedrijf nieuwe stijl'. De raadsleden degraderen tot toehoorders maakt het hen onmoge lijk om tijdig in te springen op voor hen belangrijke ontwikkelingen. Als toehoorders hebben zij net als de deelnemende middenstanders name lijk een zwijgplicht naar de achter ban. Samenvattend zou het zo moe ten zijn, dat de commissie in 99,9% van de gevallen in openbaarheid moet vergaderen en de raadsleden als volwaardig gesprekspartner aan tafel komen zitten. Als Wijsma dan de vrees uitspreekt, dat er een ge vaar bestaat voor partij-politieke discussies, dan is het twijfelachtig of hij op de hoogte is van het feit, dat ■gemeentepolitiek - anders dan Twee de Kamerdebatten bijvoorbeeld - maar sporadisch verzandt in het bij herhaling uitspreken van partijpro gramma's. Daarvoor zijn de raadsle den te persoonlijk betrokken bij de lokale aangelegenheden en worden zij te veel als persoon gekozen bin nen de raad. Trouwens een democra tie is zaak van politieke verhoudin gen én daarnaast....is het voor de ondernemers niet juist goed om in een vroeg stadium te weten hoe'de politieke kaarten geschut zijn? AvdW BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschouwen heeft momenteel een folder in de maak, waarin de aantrek kelijke kanten van de gemeen te worden belicht. En dan wel die aantrekkelijke kanten, die bedrijven in de categorie 'scho ne' industrie naar de gemeente moeten halen. Er is industrie- grond genoeg. Dat verklaarde de voorzitter van de commissie midden- en kleinbedrijf, A. J. Padmos op een vraag van A. M. Verseput. Laatstgenoemde wilde weten wat de gemeente onderneemt om de industriegrond aan de man te brengen. ,,Ik heb gele zen dat het werkloosheidsper centage in de regio gestegen is tot 14%. In dat opzicht is het een goede zaak, wanneer we in staat zjjn om meer werkgele genheid te creëren", aldus Ver seput. Wanneer de folder ver spreid gaat worden, werd tijdens de vergadering in Burgh-Haamstede niet duide lijk. Toespraak burgemeester en ZOC-voorzitter ZIERIKZEE - De Zierikzeese Ondernemers Centrale heeft het programma van de eerder aangekondigde on dernemersavond op maandag 23 maart vastgesteld. Van af 19.15 uur spreken de aanwezigen in restaurant Mon- dragon over allerlei facetten van het ondernemerswezen in deze centrumgemeente. Tevens houden burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs en ZOC-voorzitter A. P. den Rei- jer een inleidende toespraak. De ondernemers komen bijeen'om te spreken over het veelzeggende hoofdthema 'Zierikzee in beweging... of...!!??!!'. Aan de informatie discus sie-avond wordt in ieder geval mede werking verleend door de Kamer van Koophandel en Fabrieken, het Ko ninklijk Nederlands Ondernemers Verbond, de VVV in Zierikzee en res taurant Mondragon. Ook burgemees ter en wethouders én raadsleden van de gemeente Zierikzee geven acte de présence. U itnodiging Alle leden van het Zierikzeese be drijfsleven is een uitnodiging ge stuurd en dat moet garant staan voor een gedegen toekomst-discussie. Een discussie, waar ook de resultaten van de enige tijd geleden gehouden en quête worden gepresenteerd. ,,We ver wachten niet dat die avond het ei van Columbus zal opleveren, doch wel dat er duidelijke meningen en ideeën bo ven tafel zullen komen", schrijft voor zitter Den Reijer in de uitnodiging. De diverse gespreksgroepen wer ken alle een eigen thema uit. Zo wordt er gesproken aan de hand van de stelling 'Samen het wiel uitvin den, ja gezellig'. Hierbij kan gedacht worden aan promotie-activiteiten en de vraag of dit regionaal of gemeen telijk aangepakt moet worden. De voors en tegens worden op een rijtje gezet en de vraag aan welke voor waarden een streek VVV moet vol doen komt ter discussie. Onder de titel 'Acquisitie houdt niet op bij een bord Grond te koop' denken de aanwezigen over de voor- en nadelen van een gemeentelijk ac quisitiebeleid. Ook welke verkoopar gumenten Zierikzee kan aandragen bij het op de markt brengen van in dustriegrond komt ter sprake. Waar om zou een bedrijf zich juist op Schouwen-Duiveland willen vestigen en wat moet er gebeuren om tot een goede acquisitie te komen? Koning? Of wat gedacht van de stel ling/vraag 'De klant is koning, maar dc keizer (de ondernemer) regeert?'. Als die klant inderdaad koning is, dan moet de ondernemer zich afvra gen aan welke voorwaarden het be drijf moet voldoen. En vanzelfspre kend wordt er van gedachten gewis seld over de mogelijke effecten van de weg over de Stormvloedkering. Lopen de klanten weg, of komen er juist bij? Hoe kunnen de onderne mers zich wapenen tegen de negatie ve aspecten van de nieuwe ontslui ting van het voormalige eiland? ZIERIKZEE - In de nacht van dins dag op woensdag werd de linker- buitehspiegel van de personenauto van A. v. d. E. uit Zierikzee vernield. Het voertuig stond geparkeerd bij de muziektent op het Havenpark. De schade bedraagt ongeveer 50 gulden. ZIERIKZEE Schoonheidsspecialiste De bijeenkomst van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Christe lijke Plattelandsvrouwenbond staat deze maand in het teken van de huid verzorging. Schoonheidsspecialiste mevrouw Padmos zal mede met be hulp van dia's èen uiteenzetting ge ven over de verzorging van de huid. De bijeenkomst is op dinsdag 17 maart in de Driehoek te Zierikzee om 19.45 uur. Ouderen De Werkgroep Uitkeringsgerech tigden, WAO/AOW/VUT-werkgroep Schouwen-Duiveland houdt woens dag 1 april een bijeenkomst in het ge bouw van de ANBO, Paternoster straat 1 in Zierikzee. Deze bijeen komst begint om 14.30 uur. Het on derwerp van deze middag is De ad- viescommisse Ouderen en de Oude renbonden ANBO en BO. Het thema wordt ingeleid door de heren D. Bo- gerd en C. Driessen, respectievelijk hoofdbestuurder van de ANBO en be leidsmedewerker van het secretariaat uitkeringsgerechtigden van de FNV. Diegene die deze bijeenkomst wil be zoeken maar met het vervoer zit, kan contact opnemen met C. P. Remmers, telefoon: 01117-1499. NEELTJE JANS Koffieconcert Het Aurelia Saxofoon Kwartet uit Amsterdam geeft zondag 15 maart een koffieconcert in de Delta Expo op het werkeiland Neeltje Jans. Dit con cert dat om 10.30 uur begint is de eer ste van een tweetal muziekuitvoerin gen die Delta Expo in samenwerking met de Stichting Douwe Egberts kof- fie-concerten voor dit voorseizoen heeft gepland. De musici van het Au relia Saxofoon Kwartet hebben hun sporen in de muziek inmiddels ver diend. Zo werd een eerste plaats be haald bij het TROS Ensemble Con cours in Thorn en en een derde plaats tijdens het Internationaal Concours voor Kamermuziek in het Zwitserse Artigny. Het programma voor dit koffieconcert, dat een uur duurt, be staat uit werken van Moussorgsky, Gershwin, de Kinkelder en Francaix. De aanvangstijd van dit muziekge- beuren (10.30 uur) sluit aan op de bus die om 10.15 uur vanaf de Damaanzet Westenschouwen vertrekt. Aanleiding om nog twee koffiecon certen op het programma te zetten is de belangstelling voor het optreden van het Loeki Stardust Kwartet be gin dit jaar. Van dit optreden zijn door de AVRO opnamen gemaakt. Deze worden woensdag 18 maart tus sen 20.00 en 22.00 uur via radio 4 uit gezonden. BURGH-HAAMSTEDE Expositie De Stichting Westerschouwen Kul- tureel heeft de Zuidbevelandse kun stenares Ineke Otte uitgenodigd voor een expositie in de Bewaerschole in Burgh-Haamstede. In de periode van zaterdag 14 maart tot en met zaterdag 28 maart is een aantal objecten en sie raden van haar te zien in deze exposi tieruimte. Deze expositie is van maandag tot en met zaterdag tussen 13.30 en 16.30 uur voor het publiek te bezichtigen. RENESSE Koninginnedag Uit de voorlopige plannen van de Oranjevereniging Juliana uit Renes se blijkt dat op 30 april volkssport- spelen zullen worden gehouden in het Dorpshuis. Voor het eerst sinds het bestaan van de Oranjevereniging ligt hiermee het accent van de activitei ten op het binnengebeuren. Om een en ander vorm te geven heeft men plannen om van de Stichting Recrea- tiewerk Zeeland een kar met Oud- Hollandse en Vlaamse spelen te hu ren. Op 30 april zal de basisschool- jeugd zich hiermee vanaf 9.30 uur be zig kunnen houden en van 14.30 tot ongeveer 17.00 uur kunnen volwasse nen hun vaardigheden op de verschil lende volkssportspelen uitproberen. Om het half uur zullen prijzen be schikbaar worden gesteld voor de hoogst scorenden. De oranjevereni ging wil ook de verschillende vereni gingen uit Renesse bij het gebeuren betrekken en zal de mogelijkheden bekijken om een deel van de spelen naar buiten te verplaatsen. Volgens traditie wordt het feest buiten ge opend met herauten te paard die van af 8.00 uur door het dorp trekken. Vanaf 8.30 uur is er koraalmuziek vanaf de kerktoren en vanaf 13.30 uur maakt de fanfare Luctor et Emergo een rondgang door het dorp. Het is de bedoeling dat de muziek gevolgd zal worden door versierde fietsen. Het Oranjefeest wordt afgesloten met een oranjebal in het Dorpshuis dat begint om 19.30 uur. De muziek wordt ver zorgd door de formatie Lighthouse. Ter bestrijding van de onkosten zal tijdens het bal een Rad van Avontuur draaien. SCHARENDIJKE Kledingactie In de Putmeet in Scharendijke wordt dinsdag 17 maart een kleding- inzameling gehouden voor de Stich ting Mensen in Nood. Tussen 19.00 en 20.00 uur kan men daar kleding, gor dijnstoffen en schoenen afgeven. Voor inlichtingen kan men zich wen den tot mevrouw A. van Iwaarden, te lefoon 01117-1567. Koor- en samenzangavond Het bestuur van de christelijke ge mengde zangvereniging Sursum Cor- da uit Scharendijke organiseert op vrijdag 27 maart een koor- en samen- zangavond in de Nederlands Her vormde kerk te Scharendijke. Behal ve Sursum Corda dat onder leiding staat van J. Schouls werken aan de avond de volgende koren mee. Het Smalstads Mannenkoor uit Sint Maartensdijk onder leiding van J. Westdorp en het jeugdkoor Prins Maurits uit Middelharnis onder lei ding van M. van der Veer. De heer C. Groenleer begeleidt het optreden op orgel en piano en M. van der Veer op piano. De koor- en samenzangavond begint om 19.45 uur KERKWERVE Voedselactie De diakonie van de Hervormde Ge meente in Kerkwerve. heeft in samen werking met de Dorkas-hulpgroep een hulpactie voor Roemenië opge zet. Woensdag 18 maart wordt er tus sen 16.00 en 17.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 20.00 uur voedsel ingeza meld in de Hervormde kerk. Produk- ten als suiker, meel, boter en melk- produkten, peulvruchten en andere niet bederfelijke voedingsmiddelen kunnen dan worden afgeleverd. Deze actie is volgens de initiatiefnemers noodzakelijk daar het barre winterse weer met "name in Roemenië tot voed selschaarste heeft geleid. Produkten zoals brood, suiker, meel en olie zijn op de bon en dan nog is het een vraag of men deze voedingsmiddelen te pakken kan krijgen. Advertentie ZIERIKZEE - Frisse heldere tinten, tere pastelkleurtjes en stoer safari-beige en -kaki...het komt allemaal prima uit tegen de hoofdzake lijk witte achtergrond van het nieuwe onderkomen, dat modehuis La Ligne deze week in de Sint Domusstraat in het centrum van Zierikzee heeft betrokken. Daar waar eerst een speelgoed paradijs was hebben de poppen en autootjes plaats moeten maken voor een collectie kwaliteitskle- ding met een grote K. Een collec tie die het beste te omschrijven is als klassiek-sportief met modieu ze accenten. Zo hangen bij voor beeld de topjes in alle mogelijke heldere kleuren te wachten op het moment, dat de eerste zonnestra len de zonaanbidster aanmoedi gen om zich wat luchtigjes te kle den. Voor de zwoele zomeravon den zijn er katoenen zomertruien al dan niet met strepen of een fleu rig geruite blouson die in de avonduren uitstekend van pas kan komen. Met het betrekken van het nieu we onderkomen, dat een vloerop pervlakte van om en nabij de ze ventig m2 heeft is een eind geko men aan het ruimtegebrek waar mee eigenaresse L. Visser van de ze exclusieve modezaak steevast geconfronteerd werd in haar vori ge winkel in de Nieuwe Bogerd- straat, waar voor de gehele collec tie niet meer dan 45 m2 beschik baar was. Daarbij komt dat het pand in de Sint Domusstraat lich ter is en meer in de looproute van het winkelende publiek ligt. Extreem modieuze niemendalle tjes, die na een seizoen rijp zijn voor de voddenmand, zal men bij La Ligne tevergeefs zoeken. Wie echter prijs stelt op goed draagba re en vrij tijdloze combinatiemo de van hoofdzakelijk natuurlijke materialen zoals linnen, katoen en wol en daarbij een gangbare con fectiemaat (36 tot 46) heeft en daarbij prijs stelt op kwaliteit en een goede pasvorm kan bij deze modezaak in het centrum van Zie rikzee beslist wel een originele keuze maken. Lichter en ruimer, dat is het nieuwe onderkomen van La Ligne", zegt eigenaresse mevrouw L. Visser (r.). BRUINISSE Kledinginzameling Voor de Stichting Mensen in Nood wordt op woensdag 18 maart in Brui- nisse een kledinginzamelactie gehou den. Kleding, schoeisel en andere stoffen kunnen worden afgeleverd in de garage van de Hervormde pastorie ih dè Deestraat. OOST-SOUBURG Manifestatie De PvdA sluit dinsdag 17 maart de campagne voor de statenverkiezin gen af met een manifestatie in De Zwaan in Oost-Souburg. Dit slotge- beuren begint om 20.30 uur. De deu ren van de foyer gaan een half uurtje eerder open. Als sprekers zijn Twee de Kamerlid John Lilipaly, gedepu teerde Paul Boersma en lijsttrekker Greet de Vries-Hommes uitgenodigd. De eerste drie kandidaten van de lijst voor de statenverkiezingen, Greet de Vries, Wim Don en Piet de Nooijer zullen in de vorm van een talk-show aan de tand worden gevoeld door Wil lem Wisse, wethouder van Vlissin- gen. Voor de muzikale omlijsting zorgt het Solidariteitskoor De Beve- landen. SEROOSKERKE - Zaterdag 21 maart wordt in Serooskerke het jaar lijkse Strao-feest gevierd. De feeste lijkheden beginnen om 13.00 uur met het keuren van versierde fietsen van de kinderen van de basisschool De Schelphoek. Tegelijkertijd worden de versierde paarden gekeurd, die daarna vertrekken voor een rond gang. Voor het eerst sinds jaren zul len ze hierbij, volgens oud gebruik, weer over het strand gaan. Terwijl de ruiters op weg zijn is het voor de kinderen ringsteken per fiets. Even voor 15.00 uur worden de ruiters terugverwacht en volgt een feestelijke intocht onder muzikale begeleiding van muziekvereniging Luctor et Emergo uit Renesse. Om 15.00 uur, als de ruiters terug zijn, wordt de Strao officieel geopend. Daarna start het ringsteken te paard met aansluitend de prijsuitreiking. Om 19.30 uur is er een toneeluitvoe ring in het dorpshuis. Opgevoerd wordt de klucht 'Er loopt een streepje door' door toneelclub De Hutspot uit Burgh-Haamstede. Na de voorstel ling is er gelegenheid om te dansen. Opgave voor deelname aan hel Strao-rijden is mogelijk bij: A. Schreurs (01117-1565) '17fff?1 Tl7PfT' r "-rr-r-rr"-^-' RENESSE - Op de plaats waar een dezer dagen de garage van taxibedrijf Van der Slikke in Renesse werd afgebroken, verrijst nu een grote nieuwe garage. Nico van der Slikke besloot tot deze stap. omdat het oude gebouw te krap werd en ten tweede omdat bij dc nieuwbouw de beschikbare ruimte efficiënter gebruikt kan gaan worden. De nieuwe gara ge krijgt een grondoppervlak van zo'n twintig bij twaalf meter; tegen de oude van 18 bij 8 meter. Sinds 1984 is in sa menwerking met de firma J. de Jonge uit Zierikzee een takelwagen gestationeerd bij de Renesser garage. Bij de bouw van de nieuwe ruimte wordt rekening gehouden met de mogelijke uitbreiding in de richting van autotransporten Verder is het de bedoeling, dat het bedrijf zich meer gaat bezig houden met reparaties van alle typen auto's. Naast het gebouw komen ook nieuwe benzinepompen. De pomp zal dan niet langer een zogenaamde witte pomp zijn, maar een BP-tank. Van der Slikke gaat super, gewoon, loodvrij en diesel leveren. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur): 01110-5071 en 01110-2449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156.50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3