Liefde en boerentrots ifiasCl Zaterdag concert Line in Brogum virusenvaccintegenpokken- Schelde Trio met nieuwe vijfde single te gast bij Fred Oster Down and out in Beverly Hills in de Concertzaal 'Laat lepra ook jóu een zorg zijn'. ixunaun IH vourprogruilimu legerartsen heeft melding gemaakt In AVRO-programma Zondagmiddag Matinee i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 maart 1987 Nr. 24098 9 Vrijdag 13 maart Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Mensenmarkt, 6-delige do cumentaire-serie over de internatio nale arbeidsmarkt. Afl. 2. 14.30 uur Sons and daughters, Au stralische serie. 15.35 uur Sabrina, komedie over een man die dól is op oude auto's. Maar het wordt zo erg, dat zijn huwelijk er onder gaat lijden. 16.00 uur Rosco leest voor, televisie prentenboek van Ton Hasebos. 16.20 uur Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart, kinderse rie. Afl.: De ontdekking. 16.45 uur TROS Pop Formule, pop muziek vanuit discotheater Escape te Amsterdam. Presentatie: Linda de Mol en Jeroen Soer. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur TROS Sport, sportmagazi- ne. 18.10 uur TROS Wondere Wereld, we tenschappelijk programma van Ger Roos en Chriet Titulaer. 18.30 uur Cursus Structuur in Basic. Les 1: Basic spreekt een woordje mee. (herh.). 19.00 uur Alf, serie. Afl.: Gp vakantie (On the road again). 19.25 uur Mijn geheim. Vier bekende Nederlanders proberen geheimen te ontfutselen aan wonderlijke, grappi ge en gewone mensen. Presentatie: Robert Long. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur De Ep Oorklep Show, come dyserie rond André van Duin m.m.v. Frans van Dusschoten, Hans Otjes en Lucie de Lange. Afl. 3. 21.20 uur TROS Moordspel nakaar ten, laatste aflevering met de hon derd winnaars van afl. 6. Presentatie: Ron Brandsteden 22.05 uur Nationaal Geschenk, afl. 2 van een serie programma's ter onder steuning van het nationaal geschenk dat op 30 april a.s. wordt aangeboden t.g.v. het 50-jarig huwelijk van het prinselijk paar. 22.10 uur TROS Aktua, actualiteiten rubriek. 22.50 uur The hunter, Amerikaanse speelfilm uit 1980 gebaseerd op het boek van Christopher Keane en op het leven van Ralph Thorson. Regie: Buzz Kulik. 00.30 uur Journaal 00.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 9.30 uur Nieuws uit de natuur, afl. 11. 10.00 uur Ik zoek ik zoek een kinder boek, afl. 5. 11.00 uur Schooltv-weekjournaal, afl. 23. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Twee hongerige beren en een kip, tekenfilm uit 1946 van car toonist Tex Avery. 19.20 uur Achter de wolken schijnt de zon, muzikaal sprookje uit 1968. 21.35 uur Een wereld van verschil, studiodiscussie waarin een thema vanuit twee invalshoeken belicht wordt. Presentatie: Hans Emans. 22.15 uur Ontdek de Nederlandse flo ra, serie over wilde planten en hun re laties. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Honger is nieuws (1), docu mentaire over de gevolgen van een schokkende BBC-reportage uit 1984 over de honger in Ethiopië. Hoelang het duurde voordat de media iets met de beelden wilde doen en - en journu- listenforum, waarin onder meer Aad van den Heuvel, Cees van Tv. i .t en Pieter Varekamp zitting hebben 23.28 uur Een bericht van de Wilde Ganzen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.35 uur VARA's Nachtshow, recht streekse show vanuit het erotische etablissement ,,de Nachtshow". Met: Adelheid Roosen, Bavo Galama. Ti tus Tiel Groenestege en Jack Spijker- BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Nieuws 18.00 uur Tik Tak, kinderprogram ma. Afl.: 126 (herh.). 18.05 uur De Snorkels, Amerikaanse tekenfilmserie over kleine v. .-/.entjes die onder water leven. Afl.: Het lelij ke eendje en visje; De mindermeer- min. 18.30 uur Bingo! Wekelijks hitparade- programma met de Bingo-clip van de week; overzicht van de Sibesa top 50; studiogast e.a. Presentatie: Patty Brard en Pé Vermeersch. 19.15 uur Uitzending door derden: Programma van de Christen- Democratische Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Weerbericht 20.20 uur De vier ruiters (the four horseman), tweedelige Engelse serie over alles wat met oorlog te maken heeft. Afl.: 1. Je kan dit geen vrede noemen (you cannot call this peace). 21.15 uur Extra Time. 21.50 uur Parlando ma non troppo: Jef Geeraerts. Fred Brouwers praat met Jef Geeraerts over muziek. M.m.v. Claude Coppens, piano, de So listen van Vlaanderen o.l.v. Rudolf Werthen en Hans Mannes, cello. 23.20 uur Nieuws met aansl. Coda: Haikoe, van Christiaan Germonpré. BRT 2 18.45 uur Babel, migrantenmagazine voor Marokkaanse gastarbeiders 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 1.9.23 uur Intermezzo 19.25 uur Oshin, Japanse serie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Weerbericht en Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.25 uur Première, filmnieuws met Marleen Gordts. 21.00 uur Een Bijbel en een geweer (Rooster Cogburn), Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Stuart Millar. Met: John Waune, Katharine Hep burn, Anthony Zerbe e.a. 22.45 uur Filmspot, filmrubriek waarin aandacht voor The Color of Money; videorubriek. ZIERIKZEE - Het eilandelijke Schelde Trio heeft sinds enkele dagen een vijfde single op de markt. Johnny Hoes schreef voor slagwerker Cees van de Berge, saxofonist Henk Capelle en accordeonist John Prins het nummer 'Tabé Marie Tabé', waarmee het trio weer hoog hoopt te scoren. Een aanzet om ook landelijk meer bekendheid te geven aan de nieuwe kraker wordt zondagmiddag 15 maart gegeven, wanneer het Schelde Trio live optreedt in het AVRO-radïoprogramma Zondagmiddag Matinee van gastheer Fred Oster. Het Schelde Trio bestaat inmiddels al weer zo'n acht jaar en kreeg in die periode meer dan gewone bekend heid op Schouwen-Duiveland, waar nauwelijks een festiviteit te beden ken is waar het trio niet optrad. Ook in een bredere kring heeft het Schel de Trio echter een naam hoog te hou den. Hun derde single immers, even eens een produkt van Johnny Hoes, 'Vaarwel Isabel', stond gedurende ze ven weken in de Nederlandstalige Toptien. Hun nieuwste single werd inmiddels .ook reeds een aantal ma- Stort uw bijdrage op postgiro 50500 of bankgiro 70.70.70.929 Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding/Amsterdam Wibautstraac 135,1097 DN Amsterdam. Tel. 020-938973 '/?rxnr/nn' in r/t/l t'i BOSTON - Een groep Amerikaanse van bewijsmateriaal voor een moge- w*-m i -m j m "■"fc lijke wisselwerking tussen het Aids- singles in eigen beheer uit, vooraleer Johnny Hoes het derde produkt voor zijn rekening nam en uitbracht op zijn Telstar-label. Ook de vierde en vijfde single werden opgenomen in de studio's in Weert. Hoes tekende voor zowel de muziek als de tekst van 'Tabé Marie Tabé', dat als A-kant werd gelanceerd. De bekende zan ger/componist nam ook de B-kant voor zijn rekening. 'Er is een schip vergaan' is zeker het aanhoren meer dan waard. De plaat werd geprodu ceerd door Wim Schell uit Hooger- heide. Het populaire radioprogramma Zondagmiddag Matinee wordt weke lijks uitgezonden van twee uur tot half zes. Het optreden van het Schel de Trio staat gepland voor om en na bij kwart voor drie. ,,We hebben met grote regelmaat onze optredens op feesten en partijen. Op het ogenblik is het wat rustig, maar over enkele weken gaat het er weer volop tegen aan", weet John Prins nog. De leden van het inmiddels geroutineerde Schouwen-Duivelandse trio gaan van hun produkten en de daaraan verbon den successen allerminst naast de schoenen lopen. „We gaan gewoon door, zoals we tot nu toe bezig zijn ge weest-. Wat nu over ons heen komt is gewoon leuk, maar we blijven wel ge woon het Schelde Trio". Voor de hoes van 'Tabé Marie Tibé' werden foto opnames gemaakt aan boord van een van de schepen van Zeilvloot De Zeeuwse Stromen. Bijgaande foto werd uiteindelijk als hoes-afbeelding uitgekozen. UTRECHT - De Nationale Zieken huisraad en de werknemersorganisa ties hebben een principe-akkoord be reikt over een nieuwe CAO voor het ziekenhuiswezen. Onder deze CAO vallen ruim 200.000 werknemers in ziekenhuizen, verpleeghuizen, psy chiatrische ziekenhuizen en zwakzin nigeninrichtingen. ECHT - Bij een inval in het bedrijf van veehouder J. van H. (39) in Ko ningsbosch (gemeente Echt) heeft de rijkspolitie en de algemene inspectie dienst van het ministerie van land bouw en visserij de totale veestapel in beslag genomen: 36 mestvarkens, 25 zeugen, een hond, twee runderen, een geit en twee koeien. Het Schelde Trio, zoals dat sinds acht jaar is samengesteld. Links slagwerker Cees van de Berge, in het midden saxo fonist Henk Capelle en rechts accordeonist John Prins. Deze foto werd ook gebruikt op de hoes van de nieuwe vijfde single ,,Tabé Marie Tabé". len via de radioluidsprekers in de huiskamers gebracht door de promo tor van het Nederlandse produkt bij uitstek, Krijn Tbrringa. Het trio is er niet gering trots op, dat zij live mag aantreden binnen het raam van het Hilversumse radiogebeuren. ,,We zijn altijd als echte amateurtjes bezig ge weest. Dan is het erg leuk als je zo maar op een zondagmiddag met ar tiesten als Imca Marina en Wieteke van Dort een kop koffie zit te drin ken", vertelt John Prins. Week verzet Het trio was afgelopen zondag 8 maart reeds in Hilversum om hun bo reling ten gehore te brengen. Het door Johnny Hoes geschreven num mer vertelt het verhaal van een zee man, die vertrekt en dan niet meer te rugkeert. Uit piëteit met de slachtof fers van de anderhalve dag eerder ge kapseisde veerboot 'Herald of Free Enterprise' werd echter besloten het optreden een week te verschuiven. Het Schelde Trio bracht eerst twee Fm-rock-formatie 'Line'. 19 Hol klonken hun stappen door de lege ruimten toen ze stoeiend en la chend van beneden naar boven gin gen. Een ongewone opwinding maak te zich van hen meester bij de gedachte, dat ze hier over een paar weken reeds als man en vrouw zou den wonen. Eer ze het huis verlieten toefden ze nog even in de hal met de kostbare voordeur en de smalle raampjes van gekleurd glas in lood. En daar greep Brand het ranke fi guurtje ineens met hartstocht in zijn armen en trok haar dicht tegen zich aan. Wild nam hij haar strakke mond telkens weer, tot ze hem zijn kus te rug gaf. Toen liet hij haar vrij. Jannie was geschrokken van zijn heftigheid. Wat kennen we mekaar nog weinig, dacht ze onder het terug gaan. Uiterlijk was Brand haar reeds volkomen eigen. Dat knappe gezicht, die snelle glimlach en de zonnige glans in zijn ogen, het soepele bewe gen van zijn rijzig lichaam, ze kende dat reeds zo goed. Maar verder ze had hem in deze afgelopen maanden enkel van de mooiste kant leren ken nen hij haar trouwens óók er moest ook nog een andere zijde aan zijn karakter zijn. er was iets in hem, dat ze vermoedde en onbewust reeds vreesde. Soms, als ze lang samen wa ren en zijn zachte kussen en tedere woordjes haar bloed in beroering brachten, wendde ze slaap voor door J. VISSER-ROOSENDAAL dan wist ze in het duister zijn gezicht toornig en strak. En toch ze moest zo doen Vier dagen voor hun ondertrouw woedde een hevige lentestorm. Wild kwam de wind vanuit de zee opzetten en joeg bulderend over de Lage Hoek en rond het oude huis. Hagel en regen striemden de kleine ruitjes van de hoge ramen. Tégen alle verwachting in, kwam Brand die avond nog even op bezoek. En later, toen Pieter en Kec hun hoge bedstee beklommen, volgde hij Jannie naar het voorhuis. Voor het lest," zei hij vrolijk. .Vol gende week benne we bruid en brui degom en zan 'r van opzitten wel niet veul meer kome. Dan is het gaste en theegaste en alle mogelijke aare d rokte." ,,Ik zal blijd weze as dat allegaar achter de rug is," zuchtte Jannie. ,,En ik," zei Brand. ..Mijn moeder haalt wat an; maar ja, die wil niet lie ver as zuk. Het is mooi, dat de trou werij tenminste in stilte gaat." Jannie stond voor één der ramen en keek naar buiten. Ze zag, hoe de bo men voor het huis zich gewillig krom den onder elke nieuwe windvlaag. Die zeewind had in al de jaren steeds hun groei beïnvloed, want alle bomen helden iets naar de landzijde over. Al len, behalve de oude jut en de note- boom. Haar vingers gleden over het gladde, ongeverfde eikehout naast het raam. Geen tochtje liet.n clczc wanden door, bedacht ze en keek on bewust omhoog naar de zware Ider- balken, die donkerder er. dikker schenen dan anders in deze kille se» mering. Alles in het voorhuis w; oud en waardig. Het was hui m- precies als twee eeuwen geleden. al leen waren de wanden donkerde) worden en de meubelen glanzendei In de glazenkast pronkten de antiel serviezen en op de rand van de mach tige schouw stonden oude, blauwe borden. De lichte haardtegcls star., helder af tegen de donkere wanden Moeders familie was behoudziek <*n zuinig geweest; alles werd naars! i: verzameld en bewaard, maar nic' mocht veranderd of vernieuwd w<> den. ..Moet je daar staan blijve?" vrot Brand en schoof nodend een stoel aan; een stoel die men beter een zetel kon noemen. ,.Ik kom al." zei ze rustig en kwam naar hem toe. Hij trok haar op in knieën. Stil leunde ze tegen zijn borsl en hoorde het kloppen van zijn hart. Heerlijk was het zo in zijn armen met boven haar hoofd zijn diepe stem, die lieve woordjes zei. Buiten beukte de wind tegen het voorschot en gierde rond het huis. Veilig was het hier. Heerlijk veilig. (wordt vervolgd) ZIERIKZEE - Zaterdag treedt in jeugdsoos Brogum de formatie 'Line' op. Het voorprogramma zal worden ver zorgd door de Zierikzeese hardrockformatie Randan. De muziek van 'Line' wordt in de biografie omschreven als Amerikaanse powerpoprock. 'Line' is een formatie van eigen bodem, bekend van de single 'Solitary Nite'. Het concert begint om 22.00 uur. De zaal is open vanaf 22.30 uur. Wie de naam 'Line' hoort haalt wel licht de schouders op. Desalniettemin kan de groep bogen op een aantal in teressante wapenfeiten. Nog maar net een jaar aan de gang en behalve finalist in de Grote Prijs van Neder land nu ook in het bezit van een pla tencontract. Ook heeft de band in middels een eerste single het levenslicht doen zien: Solitary Nite. Wat voor muziek maakt 'Line' dan wel? Geen echte hardrock volgens de biografie. „Want daarvoor is hun mu ziek te subtiel", aldus de biografie. De groep hanteert een muziekstro ming die eigenlijk pas vorig jaar ook in de Europese hitlijsten is doorge drongen. Groepen die voor 'Line' baanbrekend werk hebben verricht zijn o.a. Survivor, Europe, Tbto en Bon Jovi. FM-rock Line is duidelijk Amerikaans geo riënteerd. Hun muziek zou in Ameri ka worden betiteld als FM-rock. FM om aan te geven dat de muziek mak kelijk in het gehoor ligt. Rock om aan te geven dat het om stevige muziek gaat. „Handelsmerk van 'Line' is melo die", aldus de biografie. „Aanstekelij ke, fraai opgebouwde songs met her kenbare refreinen. Daarnaast ingeto gen passages, ballads en teksten die blijk geven van een doordachte, maar aan het gezinsleven. De dochter heeft anorexia nervosa en de zoon hooi t een neurotische inslag. Vader Whitemai een rijkekleerhangerfabrik. nt en. een gezondheidsfanaat i i zijn vrouw bedriegt. De vrouw des hui/es leeft zich uit in het smijten met geld in luxieuze winkels en yoga-oefenin- gen. Het wat bizar ogende familiegebeu ren komt door de komst van de vage bond Jerry (Nick Nolte), die zich in het zwembad van de familie wil ver drinken, in een stroomversnelling te recht. Jerry weet zich binnen de kortste keren onmisbaar te maken door met familieleden een band te leggen. Zo laat hij de heei des aan het vrijgezellenbestaan ruiken en wekt hij de belangstelling van Barbara voor sex weer op. Daarbij zorgt hij ook vooreen stukje bewust wording dor het Spaan >e dienstmei je op haar ondergeschikt.- p<.siti- wijzen. De dochter komt door toe doen van de zwerver van baar ano rexia. optimistische kijk op het leven". Line bestaat uit: Jan Klapwijk (zang), Ron Remeeus (bas/zang) Robert Kempe (toetsen/zang), Ben Visser (gitaar/ zang) en Hans Erkelen (drums). Zoals al gemeld wordt het voorpro gramma verzorgd door de Zierikzee se hardrockformatie 'Randan'. Deze formatie werd in maart 1986 opge richt en speelt alleen eigen nummers die varieren van stevige rockers tot gevoelige ballades. Korte tijd gele den werd 'Randan' uitgebreid van een trio naar een kwartet: er kwam een tweede gitarist bij. De huidige bezetting: Rudy Klippel (bas en zang), Wim Lokker (slaggitaar), Etienne van Oeveren (solo-gitaar), en Anton Schults (drums). Randan speelde eerder met succes op het Anywave-festival in jeugdsoos Brogum. Ook verzorgde de groep eer der een voorprogramma in jeugdsoos Big S. ZIERIKZEE - De perikelen van een welvarende familie in Beverly Hills vormen het centrale thema van de film Down and Out in Beverly Hills, die zondag 15 maart in de Concert zaal in Zierikzee draait. Deze voorstelling begint om 20.00 uur. Het verhaal draait om het echtpaar Dave(Richard Dreyfuss) en Barbara Whiteman (Bette Midler), die samen met hun twee kinderen in een villa in Beverly Hills wonen. Materieel ge zien gaat het hen voor de wind. Het huis is voorzien van alle gemakken, het wagenpark van de Whitemans be staat uit Rolls Royces en Mercedes- sen. Een legertje bedienden variëren de van dienstmeisjes tot en met psychiater voor de hond staat de fa milie ten dienst. Tbch ontbreekt er blijkbaar iets

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9