All Ready-coach Van Goudoever na teleurstellend seizoen toch optimistisch over de toekomst FC Utrecht verzoekt KNVB om uitstel duel bij FC Den Haag om 'oorlog' te voorkomen Delta Sport-turnploeg wint met grote overmacht wedstrijd op turninternaat Papendal NIEUmBODE Malmö-Ajax niet rechtstreeks op de buis Geslaagden cursus jeugdvoetbal spelleider Schaakclub Zierikzee Loting kwartfinale KNVB-beker ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 maart 1987 Nr. 24098 11 RENESSE- De zaalkorfbalcompetitie zit er sinds een paar dagen op. Voor de hoofdmacht van de Zierikzeese korfbalvereniging All Ready was de competitie allesbe halve succesvol. De roodzwarte brigade vergaarde in de veertien wedstrijd niet een punt en werd daarmee afge tekend degradant. Na jarenlang in de zaal op districtsni veau te hebben gespeeld, moet de ploeg van trai ner/coach Maurice van Goudoever het volgende seizoen aan de slag binnen de afdeling, waar louter Zeeuwse ploegen als tegenstanders fungeren. Vooraleer het even wel zover is moet getracht worden om in de tweede helft van de veldcompetitie het vege lijf te redden in de eerste klas van dat afdelingsgebeuren. All Ready-coach Maurice van Goudoever in zijn karakteristieke houding tij dens de laatste thuiswedstrijd van zijn hoofdmacht. Ook het volgende sei- zoen.zaX.de Renessenaar-de-technische leiding van de club voor zijn rekening nemen. „We hebben een zeer slecht zaal- korfbalseizoen achter de rug", erkent trainer Maurice van Goudoever. Voor de aanvang van de competitie meen de de Renessenaar dat zijn ploeg mo- ZIERIKZEE - Een woord voerder van de KNVB maakte bekend, dat tussen de NOS en de KNVB de afspraak is ge maakt dat de wedstrijd Mal mö-Ajax alleen rechtstreeks uitgezonden zou worden als er een algehele afgelasting zou zijn van de voetbalcompetitie van de zaterdagamateurs. Het ziet er echter naar uit, dat tal van voetbalvelden wel bespeelbaar zijn, aldus de woordvoerder. Als er gespeeld zou worden, zou de NOS om half zes met de uitzending van de wedstrijd Malmö-Ajax op Nederland 1 beginnen, zo zei hij. Volgens het Utrechtse bestuur is een grote groep 'onbeheersbare' sup porters van de ere-divisievereniging uit de Domstad van plan het duel te gen FC Den Haag bij te wonen on danks een klemmend beroep van FC Utrecht dat niet te doen. De kans voor hen om het duel bij te kunnen wonen is zeer gering. Het gemeente bestuur van Den Haag heeft na de on geregeldheden bij de wedstrijd Den Haag-Ajax besloten dat supporters van bezoekende vereniging niet lan ger welkom zijn in de residentie. Het Utrechts bestuur laat de KNVB ook weten, dat geruchten in het Utrechts supporters-circuit willen dat aanhan gers van Ajax en Feyenoord het duel van zondag zullen bijwonen om de bezoekende fans te steunen in hun strijd. De Haagse politie houdt even eens rekening met moeilijkheden. gelijkheden had om zich te kunnen handhaven in de derde klas van het districtskorfbal. „Het is me allemaal enorm tegengevallen. Ik heb me dui delijk in een aantal spelers vergist. We raakten, zoals inmiddels bekend mag zijn, een aantal steunpilaren kwijt en er bleef in de breedte nauwe lijks speelruimte over. Er bleven evenwel toch wat spelers over, dié wel wat af zouden moeten kunnen ma ken, maar dat bleek duidelijk anders uit te pakken". All Ready had een on fortuinlijke seizoenstart in de thuis wedstrijd tegen ADO. De ontmoeting ging nipt verloren. „Daarna kregen we een aantal keren flink op ons don der. Later kwam de geest weer wat te rug en werden ook de wedstrijden van onze kant weer wat beter", onder kent Van Goudoever Groeiproces In de laatste wedstrijden speelde All Ready, ondanks het feit dat er niet gewonnen kon worden, onbevan gen en fris van de lever. „Ik denk dat het iets te maken heeft gehad met een soort groeiproces. In de laatste wed strijden werd ook regelmatig ge scoord, een factor die vooral in het zaalkorfbal onmisbaar is. Wanneer je als ploeg niet bij machte bent om mi nimaal tien of twaalf keer te scoren, dan hoef je niet op een positief resul taat te rekenen. Vanuit een scorende ploeg is het dan van belang verdedi gend te garanderen, dat de eigen pro- duktie voldoende is", constateert de oefenmeester. Net als bij het duel tegen Ajax. is er een politiemacht van 240 mensen op de been. Ook rekent Hermandad in Den Haag er op dat een meer dan nor male (150) hoeveelheid aanhangers met FC Utrecht zal meekomen. Hij baseert dat ondermeer op de anonie me oproep, die in Utrecht circuleert waarin fans van de plaatselijke ver eniging worden opgeroepen in zo groot mogelijke getale naar Den Haag te komen. Beraad Het bestuur betaald voetbal be raadt zich vandaag - donderdag - over de telex van het bestuur van FC Utrecht. Indien de KNVB het duel toch handhaaft, weigert FC Utrecht de verantwoording over het gedrag van zijn supporters te dragen. In het slotduel tegen Weidevogels scoorde All Ready twaalf keer, maar de ploeg uit Bleiswijk bleek aanval lend dusdanig sterk en op elkaar in gespeeld, dat de Zierikzeese defensie negentien tegentreffers moest toe staan. „Het was een open wedstrijd, vooral ook omdat Weidevogels vrij uit speelde. Een week tevoren tegen Bolnes redden we het ook net niet, maar toen werd er keihard geknokt. Technisch was het allemaal niet groots, maar de inzet was er ten minste". Van Goudoever realiseert zich, dat er geen twijfel hoeft te be staan over het feit dat All Ready de zwakste ploeg had en dus terecht de gradeerde. „Mijn positieve instelling vooraf was voor het merendeel geba seerd op het feit, dat de zaalploeg ogenschijnlijk niet veel mindere kwaliteiten zou hebben dan de for matie van een competitie eerder". Van Goudoever had met name veel verwachtingen van Wim in 't Veld en Jaco Stoutjesdijk. „Zij speelden voortdurend te krampachtig en on voldoende soepel om de overige spe lers te stimuleren. Op het moment, dat Wim in 't Veld door een blessure weg viel, werd pas duidelijk hoe hij is tegengevallen. Martin Rijn bleek een redelijk vervanger, ondanks zijn zeer geringe ervaring". Van Goud oever slaagde er gedurende de compe titie geen moment in om de klad eruit te krijgen. „Het werd daardoor een uiterst teleurstellend seizoen, maar toch zijn er ook positieve punten. Ja- co Stoutjesdijk hield met name in moeilijke wedstrijden het hoofd aar dig boven water". Na de interne schermutselingen binnen de Zierik zeese korfbalvereniging moest de ploeg vooral aan de kant van de heren een fikse aderlating ondergaan. Leo Fonteine, Jaap van Gastel, Dennis Voshart en Hans van Gastel vielen weg, Arjan Hage, Adrie Stoutjesdijk en Wim in 't Veld deden hun intrede. Tegengevallen „Ik had hoge verwachtingen ten aanzien van Arjan Hage. Hij vertolk te het vorige seizoen een hoofdrol in het tweede team, maar hij is in het voorbije seizoen in de hoofdmacht niet uit de verf gekomen. Hij is vaak te nonchalant. Met name in de wed strijden, waarin winstmogelijkhe den aanwezig waren liet hij het afwe ten", verduidelijkt hij. Bij de dames verloor All Ready al leen Fenny Broek, zodat daar nauwe lijks sprake was van een teruggang. Lianne Kloet, Korrie Stoutjesdijk, Karin den Dekker en Annemarie van Goudoever, beschikten allen over vol doende ervaring öm het verlies op te vangen. Nieuwkomer in de ploeg was ook Adrie Stoutjesdijk. „Hij bleek erg nuttig voor de ploeg, vooral in verdedigend opzicht. Een handicap was evenwel, dat Stoutjesdijk aan vallend weinig had in te brengen. De tegenstander had dat vaak vrij vlug in de gaten, waardoor zijn vakgenoot Jaco Stoutjesdijk vrijwel doorlo pend twee verdedigers tegenover zich kreeg en dus ook werd lam gelegd". Op een bepaald moment in de compe titie was de stemming binnen de ploeg hopeloos. „Dat vond ik eigen lijk het meest negatief in deze com petitie. Ik heb er moeite mee als er zo'n gelaten stemming komt, zo van 'we zien wel'. Dat heeft me pijn ge daan. De ploeg zat psychisch volledig stuk. Fysiek werd tegen alles en ie dereen opgebokst". Over een paar weken begint de tweede helft van de veldcompetitie. Hierin vergaarde All Ready na een redelijke start zes punten uit acht wedstrijden. „We zullen uit een ander vaatje moeten gaan tappen om daar goed uit tevoorschijn te komen. Af gaand op de laatste zaal wedstrijden zie ik dat wel weer zitten. De geest is weer terug in de ploeg. Vandaaruit moeten we toch voldoende punten kunnen pakken om in ieder geval het eerste klasserschap vast te houden", filosofeert Maurice van Goudoever. All Ready heeft momenteel een goed functionerende technische commis sie. „We zijn recentelijk in een bespre king tot de conclusiè gekomen, dat er met deze selectie weinig perspectief is voor de nabije toekomst. We zullen Voorzitter Aalbers van FC Utrecht ontraadt de KNVB met klem de wed strijd doorgang te laten vinden. „In een gesprek met onze supportersver eniging heb ik begrepen, dat er zon dag zo'n zeshonderd tot achthonderd Utrechters naar het Zuiderpark gaan. Nu de KNVB de combi-kaarten uit de handel heeft gehaald, gaan al le supporters op eigen gelegenheid. Door de massa kan de politie er nau welijks oog op houden. Ik ben bang voor calamiteiten en heb daarom om uitstel gevraagd", stelt Aalbers. De FC Utrecht-voorzitter is niet bang voor een provocerend effect van het verzoek op de FC Den Haag- supporters. „Ik heb uitsluitend de intentie onze eigen supporters te be schermen. De laatste jaren hebben wij onze kwalijke reputatie enigs zins kunnen zuiveren. Rellen doen zich bij ons nog maar sporadisch voor. Dat willen we zo houden". Gevaar voor precedentverwerking is volgens Aalbers wel aanwezig. „Het is een kwestie van kiezen. Laat je voetballen met het gevaar voor rel len of incidenten, of kies je voor pre- daarom moeten trachten in de eerste jaren te consolideren om de intrede van een aantal nieuwe spelers voor te bereiden". AU Ready heeft momen teel een aantal talentrijke aspiran ten, dat zich in de aanstaande compe titie gaat manifesteren als junior. „Daar heeft het bij All Ready altijd aan ontbroken. Als er vervangers moesten komen, waren dat aspiran ten. Die overgang is te groot. Ik ga me straks ook daadwerkelijk met de nieuwe juniorenploeg bemoeien in samenwerking met Wim in 't Veld. We hopen met verloop van tijd uit de ju nioren aanvoer naar de hoofdmacht te creëren. Tbt het zo ver is moeten we roeien met de riemen, die we hebben. Het moet mogelijk zijn het huidige niveau te handhaven". Bikkelen Voor het komende seizoen voorziet Van Goudoever in de zaal weer pro blemen, maar hij concludeert, dat handhaving mogelijk moet zijn. „Het wordt een bijzonder zware klas met negen ploegen, waarbij een groot aantal degradanten uit het districts korfbal, want niet alleen All Ready degradeerde, maar ook Seolto en Stormvogels. Bovendien promoveer de Togo, met de All Ready-dissiden- ten, naar de eerste klas". „Technisch gezien moeten we in staat zijn ons redelijk gemakkelijk te handhaven, maar meer en meer doet het bikkelen ook in de korfbal- lerij zijn intrede. Persoonlijk ben ik daar een fervent tegenstander van, maar veel trainers hebben daarom trent een andere mening en dus zul len we ons daarvoor moeten wape nen", legt Van Goudoever uit. De oefenmeester uit Renesse heeft in ie der geval ook het komende seizoen All Ready onder zijn hoede, zoals reeds gemeld zelfs nog in een breder verband door zijn komende bemoeie nissen met de junioren. Het wordt het vijfde seizoen, dat hij als tech nisch leider gaat optreden. „We zijn dit jaar van start gegaan met een driejarenplan, dat ik graag wil afma ken. Mocht het eventueel in het ko mende seizoen fout gaan, waar ik niet vanuit ga, dan zullen we moeten gaan opbouwen vanuit de tweede klas. Het wordt dan wel een lange weg, die we moeten trachten te be korten door ons koste wat kost te handhaven". Op middellange ter mijn lijkt All Ready zich weer uit de huidige malaise op te kunnen wer ken. Binnen de jeugd schuilt aardig wat talent, maar het zal voor de tech nische leiding van de club zaak zijn, dat talent in een optimale vorm te la ten rijpen. De pupillen van hoofdtrainster Jos- sie van den Beemt begonnen hun vierkamp aan de brug. Monique Slootmaker kwam als eerste in actie en kreeg 5.7 voor een goede oefening. Het was tevens het enige onderdeel waar Monique Slootmaker aan deel nam. Cindy Buijs verloor wat tien den door kromme knieën. Zij kreeg 4.8 punten voor de oefening. De twaalfjarige Linda Slootmaker lever de een uitstekende oefening af, die werd gewaardeerd met 8.2 punten. De Nieuwerkerkse liet voor de eerste keer twee goed uitgevoerde reuze- draaien zien. Sandra de Keijser ver zorgde een tegenvallende oefening. Zij kwam slechts tot 5.3 punten. Nyn- ventief ingrijpen. Wij van FC Utrecht menen, dat het produkt voetbal het beste gediend is bij zo weinig moge lijk excessen". In zijn verzoek deed Aalbers de KNVB enige alternatie ven aan de hand. „Wij raden de KNVB aan de wedstrijd op neutraal terrein te laten spelen of in de Gal genwaard. Competitievervalsing? Misschien. Een wedstrijd spelen zon der publiek is ook een vorm van ver valsing". Vandaag - donderdag - is er eerst een bijeenkomst tussen alle be trokken partijen in het hoofdbureau van politie in Den Haag. „Daar kan het verlossende woord gesproken worden, maar de definitieve beslis sing ligt bij de KNVB. Of de Haagse burgemeester moet het voorbeeld van zijn Alkmaarse collega alsnog vol gen". Een woordvoerder van de politie in Den Haag liet desgevraagd weten van een gesprek tussen vertegenwoordi gers van politie, stadhuis, FC Den Haag, FC Utrecht en KNVB over het al dan niet doorgaan van het duel FC Den Haag-FC Utrecht. „Hoofdcom missaris Brand heeft op het hoofdbu reau van politie een gedachtenwisse- ling met Rob de Bakker, veiligheids functionaris bij de voetbalbond, over de gang van zaken bij FC Den Haag- Ajax en over de toekomst van het voetbal in Den Haag", aldus de woordvoerder. „Er wordt in het ge sprek niet gesproken over een moge lijk verbod van het duel. Er is ook verder niemand bij. Wij hebben al leen maar gehoord van een telex, die het bestuur van FC Utrecht naar de KNVB heeft gestuurd". ZONNEMAIRE - In de kantine van voetbalvereniging Zonnemaire werd de cursus jeugdvoetbalspelleider af gerond. Dick Mooy van het bestuur van de afdeling Zeeland van de KNVB overhandigde een certificaat aan dertien geslaagden, die geza menlijk zeven Schouwen-Duiveland- se verenigingen vertegenwoordig den. Als docent van de cursus trad Hans Mewiss op en als cursusbegeleider trad Dig Vleugel op. Loes Kotoun en Anniek Schiewold van WIK ontvin gen een certificaat en dat was ook het geval voor Ineke Teuthof en Johan Goemans van Zonnemaire, Stien Bo- luijt, Cock Klein en Jacob Muller van Bruse Boys, Richard Dalebout, Len- nart de Looze en Piet van der Male van SKNWK, Lenie Plandsoen van Renesse, Hans Smits van Mevo en Jan-Piet van Waveren. ZIERIKZEE - In de 24e ronde van de interne competitie van schaak club Zierikzee werden acht partijen gespeeld. In de top van de ranglijst leed titelhouder Martin Krijger een nederlaag tegen Huib Uil. Van der Veken klopte Van der Westen. De spanning is door deze resultaten weer toegenomen. Van der Made was te sterk voor Wiebols en voorzitter Hoogstrate moest de koning omleggen tegen Be velander. Winst was er verder ook voor Van Eldik. Hij klopte Van de Laan. Bloom en Legerstee deelden het punt en Bom rekende af met Ver kerk. Dopper behaalde eveneens het volle punt. Hier was Stoel het slacht offer. ke Botterwcg kreeg voor haar oefe ning 7.8 punten. De in de nationale A selectie zittende Mireille Lemairc liet een perfecte oefening zien, die haar 8.7 punten opleverde. Delta Sport kwam tot een totaal van 35.70 punten en bleef daarmee Lios Breda negen tiende punt voor. Heathrow Gym nastics en Wilskracht verspeelden meer. Zenuwachtig Ook op de balk was Delta Sport verreweg de beste. De Zierikzeese for matie kwam tot een totaal van 39.20 punten en bleef daarmee bijna vijf punten voor op de overige drie ploe gen, die elkaar nauwelijks ontliepen. Drie Delta Sportsters scoorden ruim boven de acht punten en legden daar mee de basis voor de ruime zege op dit onderdeel. Mireille Lemairc kwam aan een to taal van 8.6 punten en bleef daarmee slechts een fractie voor op Sandra de DEN HAAG - Het gesprek dat de Surinaamse gezant Henk Heidweiler in Den Haag heeft gevoerd met minis ter Van den Broek van buitenlandse zaken heeft niet geleid tot een door braak in de betrekkingen tussen Ne derland en Suriname. Van den Broek li(4 na afloop van het onderhoud we- tcif dat in Den Haag „nog gerede twijfel" bestaat over de democratise ringsplannen in Suriname. Toch ver klaarde Heidweiller niet teleur gesteld te zijn over de resultaten van zijn missie. ZIERIKZEE - In de kwartfi nale van het toernooi om de KNVB-beker moet Ajax het na de zwaarbevochten en bepaald niet onfortuinlijke zege op Sparta in een thuiswedstrijd opnemen tegen de Arnhemse eerste divisieploeg Vitesse. FC Den Bosch, dat na het nemen van de strafschoppen lands kampioen PSV uitschakelde, krijgt het eveneens aan de stok met een eerste divisieploeg. In Dordrecht ontvangt DS '79 de Bossche subtopper. FC Den Haag schakelde in de achtste finales het Rotterdam se Feyenoord uit. In de kwartfi nale speelt de ploeg van voor zitter Dé Stoop op het Zuiderpark tegen Excelsior, de Rotterdamse degradatiekandi daat, die FC Utrecht elimineer de. Fortuna Sittard speelt op Limburgse bodem tegen de winnaar van het duel tussen FC Groningen en de nog enige in het toernooi aanwezige ama- teurploeg, Geldrop. De wed strijden worden in principe af gewerkt op woensdag 1 april. Keijser en Nynke Botterweg, die tot respectievelijk 8.4 en 8.3 punten. Nynke Botterweg oogstte opnieuw bewondering voor de loopsalto's. Ire ne Buijs, die alleen op dit onderdeel aantrad, stapte een keer van de balk en kreeg 6.8 punten. Linda Slootma ker bleek wat at te rekenen te heb ben met zenuwen en kreeg 7.1 pun ten. Cindy Buijs hoefde niet een keer van de balk, maar kreeg desondanks slechts 5.9 punten, doordat er wat slordigheidjes in haar oefening za ten. Op de vrije oefening werd de voorsprong van Delta Sport nog ver der vergroot. Met een totaal van 41.00 punten bleef zij bijna drie punten voor op de Heathrow-ploeg. Lios en Wilskracht verspeelden ieder ruim zes punten. Mireille Lemaire toonde haar pro gressie aan door voor haar vrije oefe ning 9 0 punten te scoren. Sandra de Keijser en Nynke Botterweg demon streerden in hun oefeningen een dub bele schroef. Zij kwamen uit op res pectievelijk 8.3 cn 8.5 punten. Linda Slootmaker liet een zeer goede oefe ning zien. Zij sprong voor de eerste keer een schroef, waarvoor zij 8.1 punten kreeg. Cindy Buijs draaide voor haar doen een goede oefening cn kreeg 7.1 punten. Ernani de Boer liet met name haar sierlijkheid zien en kreeg 6.8 punten. Op het laatste on derdeel, de sprong, kreeg Delta Sport een ploeg naast zich. Zowel Delta Sport als Lios kwamen uit op 40.60 punten en Heathrow Gymnastics bleef eentiende punt achter. Nynke Botterweg voerde een gehoekte tsu- kuhara uit. die 9.1 punten opleverde. Mireille Lemairc turnde voor het eerst de Yoerchenko, een schitterende sprong. Sandra de Keijser kreeg voor haar goede overslag met een hele draai 8.4 punten. Linda Slootmaker scoorde 7.2 punten, Cindy Buijs en Ernani de Boer kwamen tot respec tievelijk 6.8 en 6.9 punten. DEN HAAG - Het bestuur van FC Utrecht heeft het be stuur betaald voetbal van de KNVB per telex verzocht het competitie-duel tegen de FC Den Haag, dat zondag 15 maart in het Zuiderpark moet worden gespeeld, tot na der te bepalen datum uit te stellen. ARNHEM - Ter voorbereiding van de aanstaande gym grand prix-toernooien namen de turnsters van de Zierik zeese gymnastiekvereniging Delta Sport deel aan een oe fenwedstrijd op turninternaat Papendal in Arnhem. Be halve Delta Sport waren ook ploegen van Lios uit Breda, Wilskracht uit Alphen aan de Rijn en het Engelse Heath row Gymnastics van de partij. Iedere ploeg trad met acht turnsters aan. Van dat octet werkten er zes per onder deel, waarvan de vijf beste resultaten telden. In het indi vidueel klassement waren de eerste twee plaatsen voor Delta Sportsters. Mireille Lemaire ging Nynke Botter weg vooraf. Linda Slootmaker kwam op de vierde plaats terecht. Het teamklassement leverde eveneens een ruime zege op voor Delta Sport. Jossie van den Beemt staat met haar selectie voor het hoogtepunt van het tttrnseizoen. Het komende iveekeinde wordt in Den Haag het eerste turn gym grand Prix-toernooi afgewerkt ter inleiding voor het hoofdtoernooi om de na tional e titels. In Arnhem was haar ploeg reeds succesvol tijdens een oefen wedstrijd tegen drie verenigingen. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 11