Herenploeg Delta Sport ondanks zege in slotwedstrijd niet verder dan tweede klassering Aantal deelnemende clubs aan dertigste zomeravondcompetitie vrijwel zeker terug naar vijf w NIEUWSBODE Herenploegen Mevo '80 en Kwiek winnen bekerduels Rini Hendrikse blijft iedereen de baas tijdens Ganzetoernooi in Goes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 maart 1987 Nr. 24097 9 WOUW - Het stond eigenlijk al bij voorbaat vast. De herenformatie van handbalvereniging Delta Sport kon - zelfs bij winst in het slotduel bij Heerle - niet meer ver der komen dan een tweede plaats in de eindrangschik king van de derde divisie. Desondanks hechtte Delta Sport-coach Rob de Vos er aan, dat zijn ploeg winnend uit het strijdperk zou komen in het duel tegen Heerle. Je kon immers maar nooit weten; mogelijk zou Groene Ster bij het zwakke Volt toch nog een steekje laten vallen, waardoor Delta Sport nog naast de ploeg uit Zevenber gen zou komen. Bovendien kon Delta Sport een Zeeuwse dienst bewijzen aan het Goese GSC. Verlies van Heerle en winst van GSC op EBHV zou de Goese brigade moge lijk in de derde divisie houden. Delta Sport deed zijn sportieve plicht door na een 9-12 ruststand met 17-23 te winnen bij Heerle, maar Groene Ster maakte evenmin een fout door met 11-21 te winnen bij Volt en werd terecht kampioen. Delta Sport moet het volgend seizoen op her haling. het niet lukt, dan moet het over ge daan worden. Ik heb het meest ge leerd van de wedstrijden, waarin het slecht ging. Ik ga er vanuit, dat de ploeg dat ook gedaan heeft. Samen moeten we er alles aan gaan doen om het over te gaan doen op de manier zoals het hoort. Deze ploeg heeft vol doende kwaliteiten om een goede tweede divisionist te zijn, zeker nu de jeugdige spelers in de ploeg een fikse portie ervaring hebben opgedaan". Vooraleer de volgende competitie be gint is er een lange competitieloze pe riode. De herenformatie neemt niet deel aan de veldcompetitie. In de ko mende periode tot en met mei werkt de ploeg een aantal oefenwedstrijden af. ,,Ik wil ook nog graag een keer te gen Groene Ster spelen. Die mannen moeten toch eens een keer van ons kunnen winnen, al zie ik het niet ge beuren", besluit Rob de Vos lachend na afloop van de laatste competitie wedstrijd. In de slotwedstrijd tegen Heerle was Cor Lagendijk nog maar eens een keer topscorer met zeven doelpunten. Bert de Vos, André Har toog, Frangois Verrijzer en Jacco Vleeshouwer doelpuntten ieder drie keer, Peter Lefèvre was goed voor twee treffers en Erwin Schaalje en Leo Bruggeman maakten de totaal- produktie van 23 doelpunten vol met ieder een doelpunt. Cor Lagendijk ontpopte zich gedurende de handbalcompetitie als een goed scherprechter waar het ging om het scoren van doelpunten. Ook in de slot wedstrijd tegen Heerle scoorde Lagendijk weer zeven keer. -t- ZIERIKZEE - Het ziet er niet al te opbeurend uit voor het Schouwen-Duivelandse zomeravond voet balgebeu- ren. In het jaar, waarin de dertigste competitie wordt af gewerkt, zakt het aantal deelnemende ploegen vrijwel zeker terug naar vijf, al is er nog een theoretische ope ning om toch nog aan het getal van zes te komen. Tegen over de eerste deelname van een team van Mevo Vetera nen staat het definitieve afhaken van Zeelandia, terwijl ook de deelname van een PZEM-ploeg aan een zeer dun zijden draadje hangt. PZEM-woordvoerder en commis sielid Arnold Schiettekatte vroeg nog tot het einde van de week tijd om een laatste poging te ondernemen alsnog voldoende spelers bij elkaar te krijgen om deel te kun nen nemen met een PZEM-formatie. Mocht hij daarin niet slagen, dan werken de veteranenploegen van Zierik- zee, Mevo en WIK en Stella Boys en Velocitas een compe titie af, waarin zij elkaar drie keer ontmoeten. De eerste wedstrijd wordt afgewerkt op maandag 27 april. Op Schouwen-Duiveland wordt aanstaande zomer voor de dertigste keer een zomeravondvoetbalcompe titie afgewerkt. Ter afsluiting van het seizoen wordt op sportpark Den Hogen Blok het provinciaal kam pioenschap van de zomeravondvoet ballers gehouden. Het Kerkwerfse WIK is momenteel houder van de Zeeuwse ZAV-beker. Stuk voor stuk constateringen, die het zomeravond voetbal in een positief daglicht stel len. Tijdens de algemene voorjaars vergadering van het ZAV-gebeuren werd duidelijk, dat het op Schouwen-Duiveland allerminst al lemaal rozegeur en maneschijn is ten aanzien van het zomeravondvoetbal- gebeuren. Zoals het er nu uitziet neemt het kivantum ploegen op nieuw met een ten opzichte van de 29e editie üf, hetgeen tot gevolg heeft, dat vijf ploegen gaan strijden om de titel. Een jammerlijke zaak, die eigenlijk ook nauwelijks echt verklaarbaar is. In de wandelgangen valt vaak te beluisteren hoe mooi het eigenlijk wel niet is om gedurende de periode, waarin het echte KNVB- gebeuren stil ligt, gezellig een uurtje gezamenlijk tegen de bal te trappen. De gezelligheid is in feite sinds jaar en dag een van de voornaamste, zo niet de enige pijler waarop het ZAV- gebeuren zou moeten rusten. Gezel ligheid ook is er wel degelijk te be speuren binnen met name de wat meer op leeftijd gekomen groeperin gen van de voetballerij. Bovendien lijkt het zo te zijn, dat veel ex- voetballers het erg leuk vinden om de voetbalschoenen nog eens gedu rende een periode, waarin normaal gesproken de klimatologische om standigheden goed zijn, van stal ie halen. Van deze constateringen blijkt evenwel niets meer staande te zijn gebleven en hoe het ook zij, daar moet eigenlijk toch een reden voor aanwezig zijn. Terugblikkend in het vrij recente verleden komt er ook een oorzaak van de afkalving boven drijven. Tot voor een paar seizoenen werd door de Schouwen-Duiveland se ZAV-commissie onder leiding van de geestelijke vader van dit gebeu ren, Cees Jumelet, een bijzonder strak beleid gevoerd. Dat bleek bij menig voetballer niet de uitwerking te hebben, die een positieve benade ring in de hand zou kunnen werken. Jumelet probeerde in zijn ijver de ge zelligheidsvoetballers, die ZAV-voet- ballers toch willen zijn, in een strak keurslijf te persen. Een en ander ging op niet geringe wijze ten koste van die gepropageerde gezelligheid. Op een gegeven moment probeerden veel verenigingen op een bepaald af keurenswaardige wijze de door de commissie strikt gehanteerde regels te ondermijnen. De handelwijze mondde uit in het seizoen, dat de ZAV-geschiedenis in ging als het sei zoen met de vele overtredingen tegen de regel van het al dan niet gerech tigd voetballen. De zwarte pagina in de dertigjarige ZAV-historie op Schouwen-Duiveland is natuurlijk op geen enkele manier wit te praten, integendeel. De actie van de meeste clubs had evenwel een duidelijk sig naal moeten zijn, een -motie van wan trouwen. De clubs lieten op een ver keerde manier hun ongenoegen blijken ten aanzien van de voor een gezelligheidsgebeuren veel te strikte regels. Veel beter zou het natuurlijk geweest zijn, wanneer de clubs zich tijdens een van de vergaderingen duidelijk hadden laten horen, even tueel overgegaan waren tot het te rugfluiten van de commissie. Dat ge beurde helaas niet en nu zit de commissie met de gebakken peren. Voor veel zomeravondvoetballers ging de lol er de voorbije jaren van af. Er ontstond in Zierikzee onder meer een toernooi voor caféploegen, waar tal van voormalig ZAV-voetbal- lers hun heil gingen zoeken, omdat daar het ongedwongen beoefenen van de voetbalsport wel voorop stond. Zoals het er momenteel uitziet haakt Zeelandia in het dertigste ZAV-seizoen definitief af en hangt de deelname van de PZEM-formatie aan een zijden draadje. In het vrij recente verleden verdwenen ook Toren Boys, Hernesseroord, SKNWK en Dos- bouw. Gelukkig kwamen er aan de andere kant toch ook weer ploegen bij. WIK debuteerde het vorig jaar met een kampioenschap en nu ver schijnt Mevo met een veteranen- ploeg. In een allerlaatste poging toch nog met (minimaal) zes ploegen aan het zesde lustrumtoernooi deel te ne men gaat de PZEM bij monde van commissie-penningmeester Arnold Schiettekatte op zoek naar spelers, die zijn team kunnen completeren. Het lijkt toch van de gekke, dat dit niet zou moeten kunnen lukken. Even bellen en aanmelden mag. En ne.... de gezelligheid is door de wat ruimere kijk op het gebeuren weer behoorlijk toegenomen. PW DIRKSLAND/HOOGVLIET - De herenvolleybalploegen van Mevo '80 en Kwiek hebben de eerste bekerron de overleefd. De Zierikzeese forma- tie had geen enkele moeite om derde klasser Olympia uit Dirksland de pas af te snijden, terwijl Kwiek bij tweede klasser Yum aan het langste eind trok. Mevo '80 liet geen set lig- Delta Sport had het aanvankelijk nog allerminst gemakkelijk bij Heer le. De Brabantse formatie startte voorbeeldig en bleek voortreffelijk gemotiveerd om een serieuze poging te ondernemen Delta Sport voor de tweede keer met lege handen te zet ten. De ploeg was zich ervan bewust, dat er voor de laatste kans gevochten werd om definitief degradatie af te wenden. Eigen verlies en winst van GSC zou er immers toe kunnen lei den, dat er alsnog een extra duel no dig zou zijn tussen Heerle en GSC om de derde degradant aan te wijzen. Na 23 minuten in de eerste helft gaf het scorebord een 8-8 tussenstand aan, maar een Zierikzeese tempoversnel ling stelde voorlopig orde op zaken. Halverwege leidde Delta Sport met 9- 12. „Heerle scoorde een keer of vier, vijf uit breaks, omdat we niet snel ge noeg terugplooiden. Dat was niet goed. Nadat ik er tijdens de rustperi ode op gehamerd had ging het in de tweede helft beter", onderkende Del ta Sport-coach Rob de Vos. Regelmatig De Vos zette tijdens de korte'rust periode de puntjes op de I. „Er werd in de eerste helft gewoon te veel ruimte gegeven. Via een gewijzigd sy steem werden de Brabantse opbou wers beter van repliek gediend tij dens het tweede half uur. Een direct gevolg was, dat we gemakkelijker de marge van een doelpunt of vijf vast konden houden". gen, terwijl een periode van ongecon centreerdheid er voor zorgde, dat Kwiek de derde set aan Yum moest laten. Aan het begin van de eerste set tus sen Olympia en Mevo '80 was het voor de Zierikzeese formatie even aanzien wat voor ploeg Olympia is. Mevo '80 had al snel door, dat van de Flakkee- se opponent geen al te grote daden verwacht hoefden te worden. Simpel werd een 0-6 voorsprong genomen. Olympia kreeg incidenteel de gele genheid om een punt te pakken, maar van afgerond aanvalsspel was totaal geen sprake. Mevo '80 hoefde daaren tegen niet tot de bodem van het kun nen te gaan om de partij met succes af te ronden. Met name Leendert van Hattem scoorde veelvuldig door het centrum, doordat er nauwelijks een blok tegenover stond. De tweede set ging nog vlotter dan de eerste. De wedstrijd leek uit te draaien op eenrichtingsverkeer. Aan Mevo '80-zijde vervingen Gert-Jan Meeuws en Peter Daver de afwezige Ad Hagesteijn en Bert Compayen, hetgeen verdienstelijk gebeurde. De set werd met 2-15 gewonnen. In de derde werd er door Mevo '80 meer ri sico in de opslag gelegd. Om een risi covolle service te hanteren moet ie dereen op en top geconcentreerd zijn. Dat was niet het geval, waardoor de opslagen regelmatig uitdwarrelden of in het net belandden. Mevo '80 kwam zelfs met 8-2 achter, maar toen werden aan Zierikzeese zijde de mou wen opgestroopt, waardoor de set als nog met 13-15 werd binnengehaald. Aanvalskracht De Kwiek-herenploeg slaagde er ondanks het gemis van Toni van Bre da toch in om Yum op de knieën te krijgen. Het gemis aan aanvals kracht werd door de Bruse formatie gecompenseerd met een fikse werk lust. De eerste twee sets werden met 11-15 en 14-16 gewonnen, waarna Yum profiteerde van de geringe scores van Kwiek in de derde set. Het aan valsspel liep wel aardig, maar in de afwerking faalde Kwiek, zodat een 15-2 setwinst voor Yum op de borden kwam. In de vierde set wilde het alle maal weer beter vlotten, zodat het karwei toch nog werd geklaard via een 8-15 zege. GELDROP - Een 27-jarige inwoner van Geldrop is in de nacht van zon dag op maandag overleden kort na dat hij van de zevende verdieping van zijn flatwoning was gevallen. In de woning van de man trof de politie het stoffelijk overschot aan van een 19- jarige vrouw uit Eindhoven. De vrouw was op een gewelddadige ma nier om het leven gebracht. Via 12-18, 14-18 en 15-20 trok Delta Sport uiteindelijk eenvoudig aan het langste eind met 17-23. Helpen deed het allemaal niet meer, omdat Groe ne Ster in Tilburg zeer ruim met 11-21 van Volt won en daardoor verdiend het kampioenschap naar Zevenber gen haalde. „Inderdaad ging het kampioenschap en de promotie ver diend naar Groene Ster. De ploeg had stellig niet de technische kwalitei ten, die Delta Sport aan kon dragen, maar de ploeg had als belangrijk po sitief punt, dat te allen tijde het hoofd koel werd gehouden. Dat ele ment had Delta Sport niet. Wat er ook gebeurt, je moet als ploeg zor gen, dat je je eigen spel blijft spelen. Delta Sport kon dat niet. Te pas en te onpas liet de ploeg zich uit het ritme brengen door de hardheid van een te genstander of de inferieure kwalitei ten van arbiters. Daar zullen we met het oog op het volgend seizoen aan moeten gaan werken. We gaan als het ware op herhalingsoefening", meen de Rob de Vos. Afgaand op het feit, dat De Vos het in zijn bewoordingen heeft over het volgende seizoen, mag worden ge constateerd, dat de Zierikzeese hand balformatie ook het komende seizoen onder de technische leiding van De Vos zal staan. „Er is nog geen defini tief besluit genomen, maar wat mij betreft gaan we nog minimaal een seizoen door. Ik heb de indruk, dat ook de groep daar positief tegenover staat. Mijn karwei is niet af. Ik ben al bezig met het volgende seizoen. Als Een en ander was de meest opmer kelijke constatering tijdens de alge mene voorjaarsvergadering in de bestuurskamer van sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee, een verga dering die overigens voortreffelijk werd bezocht. Alle mogelijke - zeven - deelnemende verenigingen waren met een afvaardiging van de partij. Verder vertegenwoordigde Cees Dale bout de eilandelijke scheidsrechters- vereniging, Dig Vleugel was van de partij namens de Schouwen-Duive landse regiocommissie en - last but not least - ook KNVB-afdelingsbe- stuurslid Dick Mooy gaf, trouw als altijd, blijk van zijn interesse voor het zomeravondvoetbal op het meest noordelijke deel van Zeeland. Mooy heeft op afdelingsniveau het zomer avondvoetbal in zijn bestuurlijke portefeuille. „We wisten al uit de na jaarsvergadering, dat Mevo met een veteranenploeg aan de dertigste com petitie zou gaan deelnemen", stelde commissievoorzitter Rinus de Vos in zijn openingswoord. „Voorzichtig hadden we gehoopt, dat er wanneer er eenmaal één schaap over de dam zou zijn, er meer zouden volgen. He laas moet ik constateren, dat er geen verdere nieuwe gezichten zijn ver schenen. Dat is jammer, temeer daar we als commissie geluiden hebben vernomen, dat er van enige afkalving sprake zal zijn". Die geluiden werden spoedig bewaarheid. Nadat Velocitas en Stella Boys hun hernieuwde deel name hadden kenbaar gemaakt, kwam Arnold Schiettekatte met de eerste tegenvaller. „Ik kan voor de PZEM momenteel aan hooguit twaalf mensen komen. Hierbij is een aantal, dat het afgelopen seizoen slechts summier aantrad. Daar mag uit ge constateerd worden, dat er door de PZEM zoals de zaken er nu voorstaan geen ploeg op de been kan worden ge bracht. Er is minimaal een aanvul ling met een viertal spelers noodza kelijk. Het heeft geen enkele zin om steeds met zéven of acht spelers te verschijnen. Het vorig jaar had ik achttien spelers op de lijst en toen moesten we nog bij herhaling met een ondertal aantreden. Dat kan zo niet verder gaan", legde Schiettekatte uit. Definitief Na de aanmelding van WIK, Zierik zee Veteranen en Mevo Veteranen kwam het definitieve nee van Zeelandia-woordvoerder John Pante- koek als een donderslag bij heldere hemel. „Daar zijn we met z'n allen even stil van", verzuchtte Rinus de Vos, nadat Pantekoek zijn medede ling wereldkundig had gemaakt. „We doen niet meer mee", begon Pantekoek zijn betoog, daarmee met een aan alle twijfels een einde ma kend. „Er is binnen Zeelandia geen enkele mogelijkheid meer. We heb ben het met name de laatste twee ja ren al moeilijk gehad om een ploeg op de been te brengen. De afgelopen week hebben we binnen het bedrijf een extra vergadering belegd om te onderzoeken hoe de zaken er nu voor staan. Het resultaat was zeer te leurstellend. Het zit er gewoon niet meer in. De belangstelling is zo mo gelijk nog geringer dan bij de PZEM het geval blijkt te zijn. Het is echt af gelopen". Inmiddels staken PZEM- vertegenwoordiger Arnold Schiette katte en Zeelandia-man Huib Brug geman de koppen bij elkaar om te on derzoeken of er mogelijk nog een ploeg op de been te brengen zou zijn in combinatie. „Ik kreeg daarbij nul op het request voor deelname van Zeelandia-spelers in de PZEM- ploeg", onderkende Schiettekatte. Stella Boys-voorzitter Joop Kleppe vroeg zich af of een persoonlijke be nadering van de betrokken spelers geen uitsluitsel zou kunnen brengen, maar daar zien de PZEM-vertegen- woordiger geen heil in. „In de grond zouden we het liefst allemaal PZEM- mensen hebben, al zouden we daar in het uiterste geval best van af willen wijken, maar daarin schuilen geen mogelijkheden". „Het zou verande ren als een speler de overstap zou ma ken. Dan zou de kans dat er meer vol gen groter zijn", filosofeerde Huib Bruggeman. „Het feit ligt er even wel, dat niemand meer verder wil binnen een andere club". „Ik had gehoopt, dat we met zeven ploegen verder zouden kunnen gaan. Een verhoging van het aantal clubs ten opzichte van het vorig jaar van één. Het blijkt er echter een minder te worden. Dat is teleurstellend, maar wel de pure realiteit, waarbij we ons neer moeten leggen. Mogelijk komen de afvallers een volgend sei zoen weer terug, maar ook daarin moest Huib Bruggeman de commis sievoorzitter teleurstellen. „Ik loop al een aantal jaren mee. Ik ben van mening, dat je zoiets dergelijks nooit meer opgestart krijgt, wanneer het eenmaal ter ziele is gegaan". Zeelan dia haakte definitief of door het geld bedrag waarop de club recht zou heb ben terug te vorderen. Het ging daarbij om het zesde deel van het sal do, dat voorhanden is, zijnde ruim twaalfhonderd gulden. „Het is geld, dat de leden van Zeelandia toekomt. Dat vorderen wc terug, maar na over leg hebben we besloten het bedrag als donatie aan het zomeravondvoetbal- gebeuren te schenken", stelde John Pantekoek. De handelwijze van dc Zcelandianen houdt in, dat de club bij een eventuele terugkeer opnieuw het entreebedrag van honderd gulden zal moeten betalen. De PZEM- formatie laat bij een eventueel terug treden haar te vorderen deel staan, zodat op ieder moment weer onmid dellijk ingeschreven kan worden voor een nieuwe competitie. Eerder han teerden ook andere uittredende ploe gen deze methode. Anderhalf Doordat dc kans groot is, dat de dertigste zomeravondvoet balcompe titie met vijf ploegen afgewerkt moet worden, werd unaniem besloten om GOES - Rini Hendrikse uit Renes- se heeft voor een schitterende presta tie gezorgd tijdens het bijzonder sterkbezette Ganzetoernooi in het Goese bowlingcentrum. Hendrikse troefde op een voortreffelijke wijze een groot deel van de landelijke bow lerstop af. Hij speelde zich naar de eerste plaats via een scratch- gemiddelde van 203 punten over vijf games, waarbij met name zijn optre den in de eerste game van grootse kwaliteit was. Nog nooit eerder scoorde een Schouwen-Duivelandse bowler een game van 279 punten. In de eerste beurt liet Hendrikse een pin staan om vervolgens tot en met de laatste beurt geen fout meer te maken. In de eerste beurt gooide Rini Hen drikse acht van de tien pins weg, waarna hij van de twee resterende pins er bij de tweede worp een liet staan. Die pin zou hem uiteindelijk 21 punten kosten. In de resterende ne gen frames scoorde hij negen strikes, gevolgd door nog eens twee strikes in de twee bonusbeurten, hetgeen hem op een totaal van 279 punten bracht. De enorme score betekende de basis voor de uiteindelijke eerste plaats in het toernooi. In de'tweede game no teerde Rini Hendrikse 156 punten, hetgeen enigszins tegenviel, maar vervolgens zorgden scores van 192, 186 en 202 ervoor, dat hij toch nog op een gemiddelde van 203 uitkwam. Met de 125 handicappunten noteerde de Renessenaar een totaal van 1140 punten, hetgeen ruimschoots vol doende was voor de toernooizege. L. Jansen uit Tilburg benaderde hem met 1105 punten (990 115) het dichtst. Goesenaar A. Reyerse be landde op de derde plaats met 1101 punten. "Hij scoorde weliswaar het hoogste scratchgemidaelde van 209 punten via een serie van 211, 268, 204, 174 en 189, maar kwam door zijn ge ringe aantal handicappunten (55) uit eindelijk 39 punten tekort om Rini Hendrikse de toernooizege te ontfut selen. F. Middag uit Lelystad eindig de met 1091 punten op de vierde plaats en H. Booij uit Goes werd vijf de met 1078 punten. Achter R. van der Steen met 1077 punten zorgde Hans Hilgers uit Zierikzee voor een tweede succes voor het Renesser bowlingcen trum. Hij scoorde een totaal van 1071 punten en werd daarmee zevende. Op 19, 20 en 21 maart wordt in bowling centrum Renesse een sterkbezet toer nooi afgewerkt. Hier krijgen de ei- landelijke toppers andermaal een kans om te bewijzen, dat de kwaliteit danig is gestegen binnen het Schou wen-Duivelandse bowlerswereldje. dan anderhalve competitie te spelen in plaats van een volledige competi tie. Mocht de PZEM-ploeg te elfder ure alsnog op het besluit terug ko men, dan wordt de situatie weer te ruggedraaid naar een volledige com petitie met zes ploegen. Ondanks de afname van het aantal ploegen tot vijf blijft de contributie per ploeg gehandhaafd op 350,-, zo dat aan het einde van de rit ongetwij feld zal zijn ingeteerd op het saldo aan contanten. Kostenverhogend werkt ook het besluit van de scheids- rechtersvereniging om dovergoeding per wedstrijd met één gulden te ver hogen tot twaalf gulden. De tarieven van de te gebruiken velden blijven voor de aanstaande competitie ge handhaafd op vijftien gulden. De ac commodaties Den Hogen Blok in Zierikzee en De Vospit in Kerkwervc zijn vanaf 1 juni niet meer te gebrui ken. De competitie zal dan verder af gewerkt moeten worden in Noord- gouwe en Serooskerke. Voorzitter De Vos herinnerde aan de unanieme be slissing in de najaarsvergadering, dat er geen uitstel meer verleend zal worden voor wedstrijden. Ook refe reerde hij aan het besluit van de af deling Zeeland het gebruik van het vorig jaar ingevoerde strafbankje te continueren. De dertig wedstrijden worden van start geblazen om zeven uur. De ZAV-ploeg, die deelneemt aan het toernooi om do Schouwen-Duive- land-trofee staat dit seizoen onder de technische leiding van Ko Willemse. Voorafgaand aan het toernooi wor den ér door het ZAV-team, dat ook wordt samengesteld door Willemse, drie oefenwedstrijden afgewerkt te gen achtereenvolgens Dreischor-, ZSC- en Mevo-combinaties. De selec tie wordt samengesteld uit vertegen woordigers van alle deelnemende ZAV-teams, maar toch zal getracht worden een zo sterk mogelijk team op de been te brengen, dat zich zo goed mogelijk kan weren tijdens het jaarlijkse slotgebeuren op voetbalge- bied. „Het team wordt zo sterk moge lijk, maar dat hoeft geen beletsel te zijn om alle ploegen in de procedure te betrekken. In iedere ploeg zitten wel een paar goede voetballers", on derkende Ko Willemse. Voorzitter De Vos herinnerde aan het feit, dat de ZAV-commissie in 1988 optreedt als organisator van het toernooi om de Schouwen-Duiveland-trofee. Ook het kampioenentoernooi, dat op 22 augustus 1987 op Den Hogen Blok wordt verspeeld, werd nog bespro ken. „We hebben in drukkerij L O een sponsor gevonden, die ons finan cieel terzijde staat", stelde De Vos. „Het is overigens wel triest, dat we van de gemeente Zierikzee nog steeds geen uitsluitsel hebben gekregen aangaande de voorwaarden voor het gebruik van het sportcomplex. In middels is er drie keer telefonisch naar een antwoord gevraagd, nadat we geen enkele reactie kregen op een schrijven van 3 november 1986. Tij dens de sportraad-vergadering van woensdag 11 maart zullen we alsnog om een antwoord verzoeken", consta teerde Rinus de Vos vooraleer hij de geanimeerde vergadering afsloot

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9