Herbestrating ter sprake in Zierikzeese commissie streeknieuws Alice in Pinky's Disco Ook de oudere dames en grotere maten dit voorjaar in denim V Bos Stichting Jeugd bijeen Beschadiging auto Bruinisse Vernieling bloembak Aanrijding in Renesse Vergadering sportraad Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 maart 1987 Nr. 24095 3 ZIERIKZEE UW De Stichting Unie van Vrijwilli gers, afdeling Zierikzee, houdt dins dag 10 maart om 18.30 uur een jaar vergadering in het UVV-gebouw te Zierikzee. Naast enkele huishoudelij ke agendapunten wordt afscheid ge nomen van de bestuursleden de da- mens Van der Linde en Knuist. Tevens worden er spelden uitgereikt aan vier aspirant-medewerkers. Na het officiële gedeelte is er een koud buffet en een bingospel. BURGH-HAAMSTEDE Oranje De Oranjevereniging Voor Vorsten huis en vaderland in Burgh-Haamste- de vergadert maandag 9 maart in res taurant het Grote Zwijn te Burgh. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en handelt uiteraard over het program ma voor Koninginnedag 1987. ZONNEMAIRE Oud papier Morgen, zaterdag, wordt door har monievereniging Nut en Uitspanning weer oud papier opgehaald. Het op halen begint om 09.30 uur en verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. NIEUWERKERK Muziek De Nieuwerkerkse band New Gate treedt vanavond, vrijdag, op in Jail- house te Middelharnis. Het concert begint om ongeveer 21.30 uur. OOSTERLAND En dan? De jeugdvereniging van de Her vormde kerk te Sirjansland komt vrijdag 13 maart bijeen in dorpshuis de Oosterhof te Oosterland. Vanaf 19.45 uur spreekt ds J. J. Poort over de vraag 'Het huis uit, en dan?'. SIRJANSLAND Leger Het Leger des Heilskorps uit Zie rikzee verzorgt zondag 8 maart een evangelisatiedienst in het dorpshuis te Sirjansland. Vanaf 16.30 uur is een ieder welkom. Voor verdere inlichtin gen: 01110-2075,. lt. Kruisinga. BRUINISSE FNV De FNV-afdeling Bruinisse houdt vrijdag 13 maart in het Dorpshuis een propaganda-avond voor leden en andere belangstellenden. De avond begint om acht uur. Op de agenda staat onder andere een inleiding door FNV-bestuurder J. C. Hendrikse en een huldiging van jubilarissen. Na afloop is er Bingo-dansant met mede werking van het Delta Combo. Oud papier De muzikanten van Nu met Hope halen morgen, zaterdag, weer oud pa pier op. Ze starten om half negen. Verzocht wordt om het papier gebun deld langs de straat te zetten. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur): 01110-5071 en 01110-2449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568 Abonnementen: Per 3 maanden {bij vooruitbetaling) 1 41,00; per jaar 1 156.50; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BT W. Op de actie van Staatsbosbeheer zijn tal van flauwe cliché-grappen te verzinnen. De ambtenaren zien door de bomen het bos niet meer en meer van dergelijke opmerkingen. Maar daarvoor is de zaak veel te ernstig. Staatsbosbeheer heeft zich in het verleden nog niet eerder ontpopt als ware actievoerder, maar doet dit nu wel. Dat geeft al aan, dat er iets loos is. De rijksoverheid heeft in haarpri- vatiseringsdrang al plannen op tafel gelegd om overheidsinstanties over te hevelen naar het bedrijfsleven. Bij ondernemingen als de KLM of de PTT is daar misschien best wel iets voor te zeggen. Met wat moet men zich voorstellen bij de privatisering van het bosbeheer? Moeten wij straks een gulden entree betalen om de slagboom door te komen? Een al lesbehalve prettige gedachte, maar niet geheel onrealistisch. Immers, al leen de overheid kan het zich veroor loven om een aantal taken uit te voe ren, die geen geld opleveren - sterker nog - geld kosten. Daar betaalt Ne derland belasting voor en in ruil daarvoor kan Staatsbosbeheer bij voorbeeld 'draaiende' worden gehou den. Nee, zegt de minister. Ook de bossen moeten er aan geloven, alsof de zure regen nog geen schade genoeg veroorzaakt. Het is te zwart-wit ge steld om te denken, dat met het (ge deeltelijk) terugtrekken van Staats bosbeheer ook de bossen hun langste tijd hebben gehad. Maar een feit is, dat de bossen vandaag de dag meer aandacht nodig hebben dan ooit te voren. Meer deskundige begeleiding eisen als nooit gekend. En daarin past geen efficiënt en zakelijk be leid, waarbij geslaagde ondernemers het beheer van de bossen laten af hangen van factoren als winst en ver lies. Het had de minister beter ge past om met Staatsbosbeheer rond de tafel te gaan zitten om in geza menlijke verantwoordelijkheid te denken over een andere opzet. Met de nadruk op gezamenlijke verant woordelijkheid, want die blijkt de minister op dit punt enigszins te zijn ontschoten. Een ieder doet er goed aan om de actie van Staatsbosbeheer te steunen en zaterdag of zondag de bossen in te gaan. Voordat straks in derdaad een gulden betaald moet worden....niet om het bos in te kun nen, maar om met de kleinkinderen, die laatste in het wild groeiende boom te bekijken. AvdW SCHIPHOL - SOS-International, een hulpverleningsorganisatie van een aantal verzekeringsmaatschap pijen, heeft de eerste officiële gips- vlucht van dit jaar uitgevoerd. Op Schiphol landden 42 slachtoffers van ski-ongelukken in Oostenrijk met hun familieleden. ZIERIKZEE - Het bestuur van de Stichting Jeugd Schouwen-Duive- land vergadert dinsdag 17 maart in de Driehoek te Zierikzee. De bijeen komst begint om 19.30 uur en staat in het teken van ondermeer de jeugdno- ta van de gemeente. Ook komen de regionale jeugdwerkloosheid en de werkzaamheden van de stichting in het lopende seizoen ter sprake. RENESSE - De Amerikaanse, in Duitsland wonende zangeres Alice Ander son, die optreedt onder de naam Alice's Wonderland, is zaterdag 7 maart het middelpunt in Pinky's Disco te Renesse. Twee keer zal de zangeres voor het voetlicht treden met haar Engelstalig repertoire. Dat bestaat onder meer uit enkele eigen geschreven nummers en verder covers van Rod Stewart, the Pre tenders, Elkie Brooks en Huey Lewis. De zangeres werd tijdens een talenten jacht 'ontdekt' door Mel Jackson. Tot het uiteenvallen van de groep zong zij in de formatie Costa Rica. Sinds twee jaar begeleidt Mel Jackson haar solo carrière waarmee zij in heel Europa optreedt. Dinsdag 10 maart in stadhuis ZIERIKZEE - De Zierikzeese commissie publieke wer ken buigt zich dinsdag 10 maart over het plan om dit jaar nog bijna 185.000 gulden uit te trekken ten behoeve van de herbestrating van de Nieuwe Bogerdstraat, de Korte en Lange Sint Janstraat en de Verrenieuwstraat. De her bestratingen zijn noodzakelijk, dan wel gewenst. Dit jaar komen ook de Breedstraat, de Paardenstraat, Kre- pelstraat en de Steiltjesstraat aan de beurt, maar daar voor is in 1986 al een krediet gevoteerd. De vergadering is openbaar toegan kelijk in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. De leden hebben een be hoorlijke agenda af te werken, waar in ook de voet-fietsverbinding vanaf Louise de Colignylaan in Kaaskens- water naar de Schouwsedijk ter spra ke komt. De kosten van aansluiting via een oprit op de Schouwsedijk zijn BRUINISSE - De auto van F. K. uit Oosterland werd beschadigd doordat onbekenden met een scherp voor werp er een ongeveer 80 centimeter lange kras op aanbrachten. Het voer tuig stond geparkeerd bij het vakan tiebungalowpark Aquadelta te Brui nisse waar F. K. vrije dagen doorbracht. ZIERIKZEE - J. P. S. uit Zierikzee deed aangifte van vernieling van een bloembak die bij het praathokje aan het Sas stond. Tussen woensdag en donderdag werd de bloembak door onbekend gebleven vandalen kapot gesmeten. De schade bedraagt onge veer 15 gulden. aanzienlijk lager dan het bedrag, dat eerder opzij werd gelegd in de exploi tatierekening. De oprit gaat maxi maal 81.000 gulden kosten, terwijl de benodigde verlichting (elf licht masten) geraamd is op 30.000 gulden. Asfalt De huidige klinkerbestrating in de Koning Gustaafweg (bij het zieken huis) is zodanig, dat de gemeente het gewenst acht de klinkers te vervan gen door asfalt. Hiervoor is een be drag van 75.000 gulden nodig. De uit gave kan gedekt worden uit de reserve herbestrating; die bedraagt momenteel nog 446.000 gulden. Naast andere punten moet er ook wat gebeuren aan het wagenpark van de gemeente. Zo praat de commissie over de vervanging van een drievou dige kooimessenmaaier voor de plantsoenendienst. De in 1981 aange schafte zelfrijdende maaimachine is aan vervanging toe. Het apparaat gaat de gemeente ruim 57.000 gulden kosten. Meer dan het drievoudige - 170.496 gulden - is nodig vöor de aan schaf van een vrachtauto met laad- kraan voor gemeentewerken. Een ca bine voor de smalspoortrekker komt de gemeente op een uitgave van 6300 gulden te staan. En dan (haast natuurlijk) dc restauratie van de Varreput, waar over binnen de verschillende com missies al vaak is gesproken. Hier voor is inmiddels 330.000 gulden gevoteerd, maar de kosten blijken 55.000 gulden hoger uit te vallen. Dat kan gehaald worden uit de reserve Gemeentelijk aandeel restauratie kosten monumenten en de post on voorzien. Voor het uitvoeren van het restauratieplan heeft de minister van WVC inmiddels vergunning ver leend. RENESSE - Op de Laone te Renesse vond donderdagmorgen een aanrij ding plaats waarbij een personenau to en vrachtauto werden beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. G. A. uit Haamstede reed met zijn personenauto in de rich ting van de Rampweg en zou daarbij niet uiterst rechts van de weg hebben gereden. Vanuit de tegengestelde richting kwam J. L. uit Zevenbergen die een vrachtauto bestuurde. De voertuigen konden elkaar op dc smalle weg niet meer ontwijken. Door de botsing werd de linkerzijde van de personenauto van G. A. geheel vernield en de linkervoorzijde van de vrachtauto beschadigd. ZIERIKZEE De Zierikzeese sportraad vergadert woensdag 11 maart in de grote commissiekamer van het stadhuis. De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, staat in het teken van dc huldiging van dc sport- kampiocnen 1986 en de toekenning van de sportraadpenning. Enorme belangstelling voor modeshows bij Holty mannequins droegen kwamen van Verton. ZIERIKZEE - Het is niet langer alleen aan jongeren en sportievelingen voorbehouden om kleding van denim, spijkerstof te dragen. Tijdens de drie modeflitsen die werden gepresenteerd in de damesconfectiezaak Holty Mode te Zierikzee werd duidelijk dat met denim veel meer mogelijkheden bestaan dan tot nu toe is gebleken. De blauwe spijkerstof werd gepresenteerd in een soepe le, soms zelfs zijde-glanzende vorm, bedrukt met streep- of bloemdessins en versierd met borduurwerk. „Ook de oudere dames en dames met grote maten zijn tegenwoor dig modern in jeans", aldus ladyspeakster Gerda Heems kerk. En dat bleek ook uit de modellen die werden getoond door de vier man nequins Nicole, Sefanja, Caroline en Marina. Voor kleine tot grote maten showden zij uit denim vervaardigde mantels, ensembles, mantelkos tuums, rokken, jasjes en blousons die door hun geklede stijl maar weinig meer deden denken aan de klassieke spijkerbroek, hoewel ook die in de collectie was vertegenwoordigd. Vaak werd het denimblauw gecombi neerd een groene blouse of T-shirt al dan niet met streep dessin. Sefanja toonde een strakke denim rok met blouson versierd met glinsterend bor duurwerk. En ook werden ensembles geshowd waarin de denim rok en blouse respectievelijk een ingeweven streep- en bloemdessin hadden. Door dat de kleuren van deze prints iden tiek waren was het toch een modisch geheel. Rijen dik De belangstelling voor de mode- show's bij Holty was enorm. De be schikbare zitplaatsen waren reeds lang voor aanvang bezet en vele tien tallen dames namen genoegen met een staanplaatsje waarbij zij rijen dik stonden.-Gerda Heemskerk ver telde hen dat de nadruk in het nieuwe modebeeld weer meer op de taille komt te liggen. Een uitgesproken mo dekleur wordt kaki met al zijn varia ties van zand- en woestijnkleuren. Verder inspireerden de tropische re genwouden de modemakers tot een scala van groentinten en de zuidelij ke zeeën tot grijs- en blauwtinten. Maar ook marineblauw is nog volop in, vaak gecombineerd met wit of rood. Avontuur Het thema avontuur was de inspi ratie voor kleding in safaristijl. Kaki-kleurige mantels en ensembles die vaak werden gecombineerd met een blauw/groene aquakleur. Opval lend hierbij waren de exotische mo tieven die regelmatig te zien waren in tunieken, pullovers en blouses. Nico le (maat 36/38) toonde een zevenacht ste mantel met losvallende schouder- panden. Daaronder droeg zij een rok en blouse die waren uitgevoerd in een exotisch bladerpatroon. En daarover heen het zogenaamde shirtjasje dat zowel openvallend als gesloten is te dragen. Nicole deed dat laatste met een centuur in gevlochten touw ero verheen. De meeste modellen werden gecompleteerd met accessoires als hoeden en sjaals die ook bij Holty worden verkocht. De schoenen die de Ruiten Van het hele kleine pepitaruitje tot het maxi-ruitpatroon. Het is alle maal te vinden in het modebeeld van dit voorjaar. Sefanja toonde hiervan een voorbeeld met een ontwerp van de Nederlandse Marianne David. Een drie-delig ensemble in de kleuren aqua tot felgroen met een paarse tint. Het bestond uit een broekrok, een mouwloos topje met een in de taille afhangende centuur en een losval- lend jasje. Caroline toonde in het ka der van het thema ruiten een grijs/groene regenjas in ruitmotief met daaronder een aquakleurig tri cot ensemble bestaande uit een strak ke rok en pullover. Behalve de ruiten komt ook de bloemprint en het mo zaïekmotief af en toe in het mode beeld naar voren. Bij de kleding voor de jongeren zijn de zogenaamde boe- renstreepjes regelrecht uit grootmoe ders linnenkast populair. Zij worden gebruikt voor broeken en blouses. Feestelijk Een bijzonder gekleed model voor de grotere maten werd geshowd door Marina. Een drie-delig ensemble in wit /zwart /grijs /roze mozaïek motief dat bestond uit een strakke rok, een topje en een zogenaamd drievierde jasje. Caroline liet een veelkleurig ensemble zien dat bestond uit rok en blouse. De blouse kan zowel in als over de rok worden gedragen en in dat laatste geval bleek hij asyme- trisch verwerkt te zijn. De show werd besloten met een aantal geklede mo dellen in zwart/wit uitvoering want ook deze twee kleuren zijn niet uit het modebeeld weg te denken. Sefanja toont een broekpak dat wördt gecombineerd met een marineblauw sweater. Caroline in een zeegroen ensemble met blouson waarin exotische motieven zijn verwerkt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3