Vol dorpshuis voor de ANBO-middag- Nieuwerkerk Italiaanse opening viering jubileum 7 5-jarige Zierikzeese schaakvereniging Boswachterij Burgh-Haamstede dit weekeinde Zeeuws speerpunt f k DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer W ijsver huizen Uw Weinig stakers Zierikzee Autobedrijf A.L.G. 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ouderensosen Herbestratingen Privé-leven Zaalvoetbal De twintig besturen van de eilandelijke oude- De Zierikzeese commissie publieke werken De vier kinderen van prinses Irene willen op- Toren Boys en FC Kerkwerve wisselen dit jaar rensosen hielden hun jaarlijkse bijeenkomst in buigt zich op dinsdag 10 maart over het plan groeien als normale kinderen. Zij spanden een voor de tweede keer stuivertje. Torentje promo- het dorpshuis van Nieuwerkerk. Een impres- om dit jaar nog een kleine twee ton uit te trek- kort geding aan tegen het weekblad Privé. veert naar de eerste klas, FC Kerkwerve doet sie. (Pag. 2). ken voor herbestratingen. (Pag. 3). (Pag. 4). een stapje terug. (Pag. 11). VRIJDAG 6 MAART 1987 143ste jaargang Nr. 24095 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Laat ons oppassen, dat de ouderdom ons niet meer rimpels in de geest brengt dan op het gelaat. Montaigne uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 (W] b.g.g. 1585 of 1385 vflkl ajjfonale en internationale verhuizingen Emigratieverpakkingen Opslag boedel^ Overzeese verhuizingen ZIERIKZEE - Slechts twee van de twaalf personeelsleden van de Onderlinge Waarborg maatschappij Ziekenfonds Noord- en Midden-Zeeland in Zierikzee nemen deel aan de staking voor betere arbeids omstandigheden, waar onder meer de 36-urige werkweek toebehoort. In Middelburg ligt het werk nagenoeg stil. Volgens directeur C. J. van der Maas kan het ziekenfonds in Zierikzee het werk voortzet ten, al „merk je een dergelijke staking bij een kleinschalige-, vestiging wel snel". Hierbij geeft hij het voorbeeld van de computercentrale in Breda, waar het werk enige tijd gele den werd neergelegd. Zo'n vita le post binnen het ziekenfonds heeft meteen behoorlijke ge volgen. Het is vooralsnog de .vraag of die computerkamer nu buiten de stakingsactie blijft. Zierikzee - 4457 Veel politici naar Boswachterij aan Krayensteinweg Grote belangstelling voor de Groente- en fruitshaw van de ANBO in het Nieutverkerkse dorpshuis. Advertentie wachterij, waar deskundige SBB- medewerkers rondleidingen verzor- vervolg pagina 2 Burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee verricht de eerste zet in de openluchtschaakpartij tussen de achtjarige Freek Grootenboer en erelid J. J. van den Ende, die zou uitdraaien op een remise: toen het jongste clublid de nestor remise aanbood, waarop deze daar spontaan op inging. BURGH-HAAMSTEDE - Staatsbosbeheer staat aan de vooravond van een landelijke actie, die ook op Schou- wen-Duiveland gevoerd gaat worden. Zaterdag, morgen dus, en zondag is de Boswachterij aan de Krayenstein weg 140 in Burgh-Haamstede geopend voor publiek. Za terdagmiddag om 14.00 uur komt een groot aantal Zeeuwse politici naar de locatie om met de aanwezigen over de actie te spreken; een actie tegen het privatiseren van Staatsbosbeheer. Volgens Cees Mol, districtshoofd van SBB in deze regio en voor de gele genheid ook woordvoerder van de landelijke dienstencommissie, wordt SBB door de regering als „Kop van Jut" gebruikt om de ambtenaren in Den Haag te ontzien. „Maar de Ne derlandse bevolking heeft meer be hoefte aan dienstverlening in de ei gen omgeving, dan de bureaucrati sche werkwijze van Den Haag". Als het aan Mol ligt ontstaat dit weekein de het nieuwe „Openluchtmuseum- effect". Politici Naar het zich laat aanzien geven de volgende politici acte de presence: drs. H. Eversdijk (Tweede Kamerlid voor het CDA), Greet de Vries-Hom- mes (PvdA-Zeeland en kandidaat gedeputeerde), Alex Dijkwel (D'66- Zeeland), J. Geluk (VVD-Zeeljand) en mr. J. te Veldhuis (Kamerlid VVD). Deze mensen gaan zaterdagmiddag in het boswachtershuis een discussie aan over de plannen van het rijk. Maar vanaf 10.00 uur kunnen be langstellenden al terecht in de Bos- Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Zonnig Het hogedrukgebied boven Scandi navië blijft het weer beheersen. Hier door verandert er weinig in het heer sende weer. Droog, heiig en perioden met zon. De matige tot vrij krachtige zuidoostelijke wind zorgt ervoor dat het schraal aanvoelt. Minimumtem peratuur komende nacht -3 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 10 maart: Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: -5 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidoost 4 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 107c Min.temp,: -4 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidoost 4 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 7 maart Zon op 07.14, onder 18.29 Maan op 09.50, onder 02.58 8 maart Zon op 07.12, onder 18.30 Maan op 10.29, onder 04.04 9 maart Zon op 07.09. onder 18.32 Maan op 11.22, onder 04.58 Volle Maan: 15 maart (14.13) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een krachtig hogedruk gebied boven Finland en Scandina vië verandert weinig van plaats. Oceaandepressies trekken in de rich ting van IJsland. Deze laten ons weer ongemoeid. Alleen drijven uit deze depressies afkomstige wolkensluiers af en toe over ons land. Boven de Balkan en de Zwarte Zee ligt een geheel met zeer koude lucht gevulde depressie. Daardoor is het in de gehele Balkan, inclusief delen van Griekenland nog volop winter. Het weer in ons land wordt be paald door een droge stroming uit oost tot zuidoost. De aanstromende lucht blijft koud. 's Nachts komt daardoor aanhoudend lichte, in het noordoosten waar nog sneeuw ligt, ook matige vorst voor. In de middag stijgen de temperaturen door de in deze tijd van het jaar al krachtige zonnestraling tot enkele graden bo ven nul. Advertentie ZIERIKZEE - De Zierik zeese schaakvereniging viert officieel op 20 maart haar 75-jarig jubileum. Naar aanleiding van die mijlpaal organiseert de vereniging van voorzitter J. J. Hoogstrate een aantal activiteiten. Als opener van die festiviteiten incas seerde de club een kost baar geschenk van de ge meente Zierikzee. Sinds jaar en dag doet de schaak vereniging aan openlucht schaak in de hal van de Zie rikzeese Beurs. Daartoe werden 64 tapijttegels ge bruikt. Dat is nu veran derd. Toen de vloer van de beurs werd gerestaureerd en voorzien van natuurste nen tegels wendde het be stuur van de Zierikzeese schaakvereniging zich tot de gemeente Zierikzee met het verzoek en passant een schaakspel in te metselen, waarop positief werd ge reageerd. Met het doen van de eerste zet van een partij tussen de achtjarige Freek Grootenboer en de club nestor en erelid J. J. van den Ende verrichtte burge meester mr J. J. P. M. As selbergs van Zierikzee de officiële ingebruikname van het fraaie spel. Nadat burgemeester Asselbergs de vereniging had gefeliciteerd met het 75-jarig jubileum haalde hij een bro chure aan, die ter gelegenheid van het 65-jarig jubileum door de vereni ging werd uitgegeven. „Mijn voor ganger Th. H. de Meester schreef daarin een voorwoord, waarin hij fi losofeerde over de betekenis van de schaaksport. Hij vroeg zich daarbij af of schaken wel sport is. Er zijn raakvlakken met kunst en weten schap, maar in concreto kwam hij er niet écht uit", stelde Asselbergs. „Ik heb er ook eens over gedacht en ik moet zeggen: ook ik vond het ant woord niet. Ik ben wel tot de conclu sie gekomen, dat schaken geen gewo-, ne sport is. De meeste andere sporten worden op één veld gespeeld, scha ken wordt gedaan op 64 velden. Dat is Vervolg pagina 11 Eerste gezamenlijke activiteit plaatselijke besturen NIEUWERKERK - In een overvol dorpshuis in Nieu werkerk hield de Schouwen-Duivelandse afdeling van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) een geslaagde Groente- en fruitmiddag. Het was de eerste keer, dat de gezamenlijke besturen van het eiland de koppen bij elkaar staken voor een gezamenlijke activi teit....en met succes. ANBO-voorzitter H. Asma toonde zich in zijn openingswoord tevreden over de opkomst en legde de aanwezi gen voor om eventuele ideeën voor een volgende keer bij hem of de plaat selijke ANBO-bestuurders kenbaar te maken. „We hoorden tijdens de laatste vergadering van de afdelin gen op Schouwen-Duiveland, dat er behoefte was aan een samenkomst voor alle leden in de regio", aldus de voorzitter. Direct Daar is direct op aangesloten met de Groente- en fruitmiddag in Nieu- vervolg pagina 2

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1