Delta Sport-junioren timmeren in 1986 opmerkelijk aan de weg met veel provinciale topplaatsen NIEUWSBODE Nederlandse Sport Federatie moet onder eenhoofdige leiding Steun de collecte. Giro 5^55, Den Haag. i c Schaakclub Zierikzee Fraaie zege Eddy Smit Commissie ZAV vergadert Mevrouw Terwisscha en heer Karstens opnieuw goed op dreef ZIERIKZF.ESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 maart 1987 Nr. 24094 5 ZIER1KZEE - Een groot aantal junioren van de Zierik zeese atletiekvereniging Delta Sport heeft zich in 1986 uitstekend gemanifesteerd op de diverse atletiekgebeur- tenissen. De ranglijsten over het voorbije jaar overziend, mag duidelijk zijn, dat de junioren terdege aanwezig wa ren. Opmerkelijk is overigens wel, dat de successen voor al bij de jongere juniorengroepen werden geboekt. Bij de jongens vallen met name Mark van de Riet, Raymond van Mourik, Marcel de Jonge, Robert van der Vegt, Wer ner Lodewijk, Serge Verschuur en Ralph Koper op. Bij de meisjes trekt met name Patricia Kort de kar, terwijl er voor de toekomst aardig wat verwacht mag worden van Saskia Faas, Christian van de Riet en Suzanne Bergsma. Robert van der Vegt voert óver 1986 de ranglijst aan op vier onderdelen bij de C-junioren. Patricia Kort voert bij de D-meisjes op vier onderdelen van de atletiek de ranglijst aan. Hierbij is de eerste po sitie op de zeskamp de meest aan sprekende, al is het verschil met naaste belaagster Daphne Jasperse van Zeeland Sport niet al te groot. De Zierikzeese atlete scoorde 2172 pun ten, de Zeeland Sport-vertegenwoor- digster 2154. Nog drie Delta Sport sters hebben zich een plaatsje ver worven in de top-tien over 1986, maar de puntentotalen van met name Si- grid van Mourik en Simone Kievit geven weinig reden om een fikse vooruitgang te veronderstellen. Enigszins anders ligt dat mogelijk voor Annemieke Klompe, die met 1677 punten de vijfde plaats inneemt. Patricia Kort voert de ranglijst ook aan op de 60 meter horden. Met haar tijd van 11,6 sec. heeft zij een ruime voorsprong op de overige atletes, die op de bestenlijst over 1986 voorko men. Delta Sportster Janthe Hoek stra bezet met 12,9 sec. de vijfde posi tie. Patricia Kort was in het afgelo pen jaar de enige Zeeuwse D-juniore, die over een hoogte van 1.35 meter sprong, zodat zij ook op dit onderdeel de ranglijst aanvoert. Tisha Abuys van Dynamo '70 bezet met 1.30 meter de tweede positie. Patricia Kort bewijst haar veelzij digheid door ook op de werpnum- mers hoog op de ranglijst te staan. Bij het speerwerpen bezet zij de eer ste plaats met een beste poging over 25.50 meter. Ook op dit onderdeel van de atletiek is zij een klasse apart, ge tuige de achterstand van bijna zeven meter, die Bianca Segers - de tweede op de lijst - heeft. Janthe Hoekstra bezet de zevende plaats met 15.70 me ter. Bij het kogelstoten moet Patricia Kort een opponente voor laten gaan. Schelde Sport-atlete Esther Murre overbrugde met een afstand van 9.48 meter twaalf centimeter meer dan de Zierikzeese. Annemieke Klompe en Marjolein Hanse bezetten met res pectievelijk 7.28 meter en 7.26 meter de plaatsen tien en elf. Bij het ver springen komen de namen van Anne mieke Klompe en José Kneepkens te rug in de top-tien over 1986 op de plaatsen zes en acht met afstanden van 3.78 meter en 3.75 meter. Op de 60 meter gaan Zeeland Sport-atlete Daphne Jasperse en RKHAV-atlete Rebecca de Bakker de verrassend hoog geklasseerde José Kneepkens vooraf. De atlete van Delta Sport scoorde tijdens wedstrijden in Zie- rikzee 9,1 sec. over de sprint. Pascale van der Wekken, Sigrid van Mourik en Patricia Kort noteerden allen 9,4 sec. Op de 600 meter was Annemieke Klompe de beste Delta Sportster in 2.07,2 min. Bij de C-meisjes was Delta Sport wat minder nadrukkelijk aanwezig, maar in de toekomst zullen sommige atletes stellig nog van zich laten ho ren. Christian van de Riet is nog niet zolang atlete. Zij manifesteerde zich meer in de zwemmerij, maar in haar debuutjaar liet zij zien wel degelijk atletiek-mogelijkheden te hebben. Zij ontpopte zich prompt als de beste Delta Sportster op de zevenkamp. De 2602 punten steken nog wat mager tjes af bij de totalen van de AV '56- atleten Jacqueline van der Kreeke en Sandra Huissoon, die tot respectieve lijk 3526 en 3233 punten kwamen, het lijkt aannemelijk dat die marge het komende jaar fiks teruggebracht gaat worden. Ook op de diverse af zonderlijke onderdelen van de atle tiek neemt Christian van de Riet nog geen topposities in, maar ook dat mag niet vreemd zijn voor een atlete, die een blauwe maandag aan atletiek doet. Het best scoort de Zierikzeese bij het verspringen met een zevende plaats, maar verder verschijnt haar naam op vrijwel ieder onderdeel van de atletiek. Saskia Faas uit Brou wershaven presteert met name aardig op de midden-afstanden 600 en 1000 meter, maar ook op het kortere werk doet zij mee. De hoogste Delta Sport- klasseringen bij de C-meisjes zijn voor Wendy Hartog en Ascha Kik- stra, die met 1.40 meter een gedeelde vijfde plaats innemen. Wendy Hartog staat verder als vierde te boek bij het kogelstoten met een beste poging van 8.82 meter. Alleen Daniëlle Segers van RKHAV deed veel beter. Suzanne Bergsma Bij .de B-meisjes springen de klas seringen van Suzanne Bergsma en Edith Gerards op de 600 meter eruit. Het Delta Sport-koppel staat als eer ste en tweede genoteerd met tijden van 1.52,0 min. en 1.57,4 min. Overi gens is de 600 meter bij de B-meisjes een niet al te veel gelopen afstand. Op de 800 meter staat Suzanne Bergsma als achtste genoteerd in 2.38,4 min. en eenzelfde positie neemt zij met 1.07,2 in op de 400 meter. Op de zevenkamp bezet Edith Gerards de zesde plaats met 2314 punten. Bij de A-meisjes bezet Jeska Does- wijk de eerste plaats op de 600 meter in 2.01,0 min., terwijl zij op zowel de 400 als de 800 meter als zevende geno teerd staat in respectievelijk 1.08,7 min. en 2.45,2 min. Natasja Bakker staat negende op de 100 meter. Nini Schot sprong 1.40 meter hoog en neemt daarmee de vijfde plaats in. Opvallend is de zevende positie van Jeska Doeswijk bij het discuswer pen. Martine Vis komt op alle werp- nummers terug in de ranglijst. Bij de A-jongens is de buit over 1986 ook wat geringer dan in de overige cate gorieën, maar enkele aardige klasse ringen vallen er toch af te lezen uit de jaarlijks verschijnende Zeeuwse bestenlijst. Sander van Haeringen neemt een plaats bij de eerste tien in op de 100 en 200 meter en hij staat zelfs als derde genoteerd bij het hoogspringen met 1.80 meter als beste hoogte. Marcel de Jonge is een zeer redelij ke hordenloper, hetgeen hij de monstreert via tweede plaatsen op de 110 en 400 meter. Ook de zesde plaats op het verspringen en de vierde bij het kogelstoten mogen er zijn. Rudi Legemaate bezet de vierde plaats op het speerwerpen en Raymond van Mourik staat als zesde te boek bij het discuswerpen. Het kwartet Marcel de Jonge, Raymond van Mourik, Sander van Haeringen en Mark van de Riet liep de op een na beste 4 x 100 meter bij de A-junioren van Zeeland. Het kwartet noteerde 46,5 sec. Met Mark van de Riet is meteen de veruit beste B-junior van Delta Sport over het voorbije jaar genoemd. Van de Riet scoorde op de negenkamp een totaal van 5002 punten, waarmee hij aan zienlijk sterker was dan de voltallige concurrentie, waarvan Raymond van Mourik met 3686 punten op de vierde plaats belandde. Danny Duinhouwer, Kees Jonker, Raymond van Mourik en Mark van de Riet scoorden geza menlijk ook de beste Zeeuwse tijd op de 4 x 400 meter: 3.56,0 min. Mark van de Riet klasseerde zich op nog drie onderdelen als beste Zeeuwse B- junior. Op de 110 meter horden was hij met 15,57 sec. veruit de beste, voor Raymond van Mourik, die 16,3 sec. liet aantekenen. Van de Riet sprong 6.42 meter ver, hetgeen al evenmin werd benaderd door een van de con currenten en hetzelfde geldt voor het polstokhoogspringen, waar hij tot 3.20 meter kwam. Klasseringen Ook op diverse andere onderdelen scoorde Mark van de Riet hoog. Bij het speerwerpen en het discuswerpen belandde hij op de tweede plaats en bij het hoogspringen, kogelstoten, de 100 meter en de 400 meter was de der de plaats de zijne. Opmerkelijke Del ta Sport-prestaties waren er bij de B- junioren voor Raymond van Mourik, Kees Jonker en Danny Duinhouwer. Ook bij de C-junioren was een Del ta Sporter dominant. Identiek aan de prestaties van Mark van de Riet bij de B-junioren legde Robert van der Vegt zijn wil op aan de Zeeuwse concurrentie. Niet alleen bezet hij de eerste plaats op de achtkamp, maar ook de onderdelen kogelstoten, dis cuswerpen en speerwerpen geven zijn naam op de hoogste positie te zien. Werner Lodewijk en Serge Ver schuur draaiden in de schaduw van hun dominante clubgenoot voortref felijk mee. Bij de D-junioren was er een hoofdrol weggelegd voor Ralph Koper, al is hij vooralsnog minder veelzijdig dan zijn oudere clubmatcn Robert van der Vegt en Mark van de Riet. Dat geeft zijn vijfde positie op de ranglijst bij de zevenkampers wel aan. Ralph Koper bezet wel de eerste plaats bij het kogelstoten en het hoogspringen en de tweede bij het discuswerpen en de 80 meter horden. Bij het speerwerpen klasseerde Ko per zich in het afgelopen jaar als der de en een aardige klassering was er ook nog op het verspringen. Jasja van Steyn klasseerde zich als achtste op de zevenkamp en als gedeelde zes de op de 80 meter. Op de 1000 meter heeft Ronald van Witzenburg de beste Delta Sport-tijd achter zijn naam staan. ZIERIKZEE - De Nederlandse Sport Federatie, de overkoepelende or ganisatie van de nationale sport, moet veranderen, afslanken, verhui zen en onder een eenhoofdige leiding worden gebracht. Dat zijn de voornaamste aanbevelingen van het rapport, dat de stuurgroep onder leiding van KNVB-vice-voorzitter Martin Kastermans heeft uitge bracht. De commissie werd vorig jaar september door de ledenvergade ring van de NSF ingesteld, nadat de aanbeveling van een extern organi satie-bureau om de NSF opnieuw te stichten, wat al te rigoreus was gevonden. Volgens de stuurgroep dient het' bureau van de NSF te worden geleid door een persoon, die de functies van algemeen secretaris en directeur in zich verenigt. Momenteel werken algemeen secretaris Wim de Heer en bureau-directeur Leen Akkers in een nevengeschikte positie. In de nieu we constructie komen er onder de directeur/algemeen secretaris, die zit ting krijgt invhet afgeslankte NSF-bestuur, drie adjunct-directeuren. De nieuwe topman zal worden benoemd door het nieuwe bestuur van de NSF, dat zal worden gekozen tijdens de algemene ledenvergadering op 19 mei. De kandidaten zullen worden aangezocht door een vertrouwens commissie, die zal worden ingesteld tijdens de buitengewone algemene vergadering op 17 maart op sportcentrum Papendal. Het huidige NSF-bestuur heeft zijn zetels ter beschikking gesteld. Als de algemene vergadering akkoord gaat, zal de aftredende voorzitter Pe ter van Dorst deel uitmaken van de vertrouwenscommissie. Het aantal bestuurszetels zal worden teruggebracht van zeventien naar negen. Ze ven leden zullen worden gekozen tijdens de algemene ledenvergadering. Van de overige twee leden wordt er een (op basis van wederkerigheid) aangewezen door het Nederlands Olympisch Comité, en de andere door de overige drie sportkoepels, die desgewenst gedurende de negen jaar een rouleringssysteem kunnen toepassen. In de nieuwe opzet krijgt elk bestuurslid een eigen portefeuille (bij voorbeeld topsport, sportfinanciering, opleiding en communicatie). De stuurgroep toont zich voorstander van verhuizing van het NSF-bureau van de (verouderde) behuizing in Den Haag naar het sportcentrum Pa pendal. De personeelsbezetting zal in drie jaar tijd met twintig moeten worden verminderd. Deze afslanking van vijftien procent van het perso neelsbestand hoopt men via natuurlijk verloop te kunnen bereiken. De stuurgroep is tot de conclusie gekomen, dat het Nationaal Sport centrum Papendal dient te worden verzelfstandigd. ,,De efficiënte en rendabele exploitatie van een dergelijk groot spoi'tcomplex, met een daarbij behorend omvangrijk horeca-bedrijf, vraagt een eigen professi onele aanpak", aldus het rapport. Een van de suggesties is, dat dit zou kunnen gebeuren in de vorm van een bv als volle dochter van de NSF met een raad van commissarissen daarboven. Een dergelijke structuur verandering vergt tijd. In de tussentijd wordt gezocht naar een tijdelijk manager als vervanger van de op non-actief gestelde (zieke) huidige di recteur, Spoor. Postbus 30802, 2500 GV 's-Gravenhage, Tel. 070 - 924761 Patricia Kort timmerde in 1986 opmerkelijk aan de weg bij de D-meisjes. Niet alleen voert zij op vier onderdelen de ranglijst aan, maar zij werd ook op vier onderdelen Zeeuws kampioen. ZIERIKZEE - In de 23e ronde van de huishoudelijke competitie van schaakvereniging Zierikzee werden zes partijen gespeeld. In de bovenste helft van de rangschikking deelden A. M. van de Westen en H. Uil met el kaar remise overeen. A. J. Scheele klopte J. A. J. van der Made en J. van Loon rekende af met J. L. Bom. Verenigingsvoorzitter J. J. Hoogstrate en C. van Eldik deelden broederlijk het punt en D. P. van Wijck was niet opgewassen tegen J. M. Bevelander. P. E. van der Laan ten slotte was eveneens niet sterk genoeg om een punt binnen te halen en ver loor van A. A. M. Bloom. SCHEVENINGEN - Tijdens een bootwedstrijd van de EFSA (Euro pean Federation of Sea Anglers), meetellend voor het kampioenschap in Nederlandse wateren, die werd ge houden vanuit Schcveningen. eindig de Eddy Smit van de Zierikzeese hengclsportvereniging Oosterschcl- dc als eerste. In totaal namen aan dc wedstrijd tachtig hengelaars deel. Smit haalde in totaal 6800 gram vis op het droge, hetgeen toereikend was voor de eer ste prijs en een fraaie trofee. Om het familiesucces compleet te maken ein digde echtgenote Greetje Smit als eerste dame. ZIERIKZEE - De Commissie Bedrijfs- en Zomeravond voet bal houdt op maandag 9 maart de voorjaarsvergadering in de bestuurskamer van sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. De vergadering wordt door voorzitter Rinus dc Vos om acht uur geopend. Na het openingswoord, de behandeling van de ingekomen stukken en de behandeling van het financieel overzicht 1986 wordt vooruitgeblikt naar de competitie 1987. Met name het tijdstip van de aanvang van de competitie en het aantal deel nemende ploegen zijn belang rijke zaken. Aan de orde zijn verder twee belangrijke jaarlijks terugke rende toernooien De mogelijk heden worden bezien aangaan de hernieuwde deelname van een ZAV-team aan het Schou- wen-Duiveland-toernooi 1987. Verder is ook het ZAV-kampi- oenentoernooi van belang. Het rayon Zierikzee fungeert dit jaar als gastheer. Het toernooi wordt afgewerkt op sportpark Den Hogen Blok. Toevalliger wijs fungeert het Kerkwerfse WIK als titelverdediger. Dc groenwitte ploeg veroverde dc ZAV-titel in 1986 in Goes, overi gens de eerste keer dat een Schouwen-Duivelandse ploeg de provinciale beker won Na de rondvraag sluit voor zitter De Vos de vergadering. WASHINGTON - Een woedende president Reagan heeft ontkend dat zijn vrouw Nancy een te ruime opvat ting heeft van de taken van een first" lady. Berichten dat zij zich niet be perkt tot het soepeitjes laten verlo pen van de huishouding op het Witte Huis en een rol speelt bij regerings beslissingen, zoals het ontslag van stafchef Donald Regan, zijn ,,uit de duim gezogen en walgelijk", brieste Reagan tijdens een fotosessie voor de pers. ,,Dat zij een soort draak zou zijn is volledig uit de lucht gegrepen en ie dereen die haar goed kent zal dat nooit van haar beweren", zo zei Rea gan. ZIERIKZEE - Ook op de tweede avond van de derde competitieronde van de Zierikzeese Bridge Club scoorde het paar mevrouw Terwis scha en de heer Karstens het hoogste percentage (65,74%), zodat zij stevig aan de kop gaan, op ruim twaalf pun ten gevolgd door het echtpaar Van den Berg. Dc koplopers hebben in twee drives 134,49% verzameld, ter wijl Willem en Franfoise van den Berg op 122,29% staan. Dc derde plaats is voor de dames H end riksen/Van de Zande met 119,34% en vierde staat het echtpaar Akerboom met 114,42%. Een prettige verrassing is het op de vijfde plaats staan van de dames Brinckman en Heijneman met 114,09%. De dames Van der Wal en Walter hadden een off day en zakten van de vijfde naar de zeventiende plaats op de ranglijst. Zij kunnen hun kampioensaspiraties wel vergeten. De gedetailleerde uitslag is: Groep 1: 1. mw Tbrwisschn/hr Karstens 142 pnt.; 2. ds Hendrik- sen/Van de Zande 126 pnt.; 3. cp Van den Berg 124 pnt.; 4. op Kloet 122 pnt.; 5. mw Van der Duijn/hr Vierge ver 110 pnt.; 6. op Akerboom 107 pnt 7. ep Schults 97 pnt.; 8. ds Hoets/We ber 86 pnt.; 9. ds Van der Wal/Walter en mw Sleegers/hr Eekman 83 pnt. Groep 2: 1. ds Brinckman/Hcijnc- man 132 pnt.; 2. hrn Becu/Van der Post 124 pnt.; 3. ep Pomper 114 pnt.; 4. ds Boers/Zwiep 108 pnt.; 5. hrn Blonk/Mculstcc 107 pnt.; 6. ds Kops/ Tuinman 104 pnt.; 7. mw Sluijtcr/hr Schot 102 pnt.; 8. ds Does/Van der Valk en mw Hcuser/hr Boot 101 pnt.; 10. ds Van 't Leven/Schaaljc 87 pnt. Groep 3: 1. ds Becu/Van der Post 126 pnt., 2. ds Dc Graag/Schiettekat te 123 pnt.; 3. hrn Hendrikse/Sweerc 122 pnt.; 4. ds Kotoun/Plaating 117 pnt.; 5. ds Van Oevercn/lbnnekes 109 pnt.; 6. ds Hogerheijde/Van der Wek ken en mw Van den Berg/hr Does 100 pnt.. 8. hm 't Hart/De Vries 99 pnt.; 9. ds Eekman/Van Geesbergen 94 pnl.; 10. ep Evenwel 90<pnt. (In alle groe pen is 108 punten 50% van de maxi male score).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5