Ajax-voorzitter Ton Harmsen: „De situatie betekent een regelrechte ramp FC Den Haag" Mevo '80-damesteam verdedigend superieur aan eerste klasser Kwiek in aardig bekerduel: 3-1 NIEUWSBODE Toon van der Steen boekt zege in semi-klassieker In memoriam Koning Voetbal SKNWK wint na gestaakte periode met 2-3 bij Rillandia Emiel Dorst scoort vier treffers in Zeeuwse afdelingsteam DFS kampioen recreatieve badminton- competitie ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 3 maart 1987 Nr. 24093 9 Het heeft er alle schijn van, dat de voetbalsport klinisch dood is. De voorbije dagen passeerden er weer tal van zaken, die deze constatering met feiten staven. De verklaringen van l.FC Köln-doelman Toni Schu macher, inmiddels yiadrukkelijk on derschreven door Paul Breitner, de den Zijne Koninklijke Hoogheid Koning Voetbal sidderen in zijyi zetel en het afgelopen weekeinde zaagde een aantal allerminst verheffende taferelen de laatste restjes poot weg onder die zetel vandaan. Koning Voetbal is klinisch dood. Bij het minste of geringste wat nu nog fout gaat, vloeit ook het allerlaatste rest je leven weg uit het eens zo machtige lichaam en volgt ter aardebestelling. Een trieste constatering, maar o zo waar. Vechtpartijen in Engeland, Duitsland en op het heilige Haagse Zuiderpark-grondgebied zetten de volkssport nummer één het afgelo pen weekeinde in een nog kwader daglicht, dan de voorbije jaren reeds het geval was geworden. Opmerke lijk is zeker, dat alle betrokken par tijen bij het drama, dat een vroegtij dig einde maakte aan de wedstrijd FC Den Haag-Ajax, het prompt weer hebben over evalueren. Je zou tock mogen verwachten, dat onmiddel lijk actie ondernomen wordt om de op sterven liggende patiënt de hel pende hand te bieden via resoluut in grijpen. Niets is evenwel minder ivaar. Tot het moment, dat alle par tijen rond de tafel zitten om de zaak van voren, van achteren en van opzij te belichten, zijn de emoties weer voor een belangrijk deel gesleten. Direct gevolg hiervan is, dat er toch weer niet de adequate maatregelen uitkomen, die vrijwel iedereen di rect na het voorval in gedachten had. Burgemeester Roozemond van Alkmaar was jaren geleden de eerste Nederlandse burgemeester, die op advies van de politie van AZ '67, zo als de club toen nog heette, op grond van de verwachting van ernstige ver storingen van de openbare orde het spelen van een wedstrijd verbood. De Alkmaarse burgervader tooiide zich daarbij vooral bevreesd voor ernstige problemen van supporters in het op zaterdag druk bezochte winkelcentrum van zijn stad. De ver boden wedstrijd werd toen in over leg met de KNVB op zondag ge speeld, hetgeen sedertdien in Alkmaar regel is geworden. Rooze mond trekt nu andermaal de kar. Ver voordat de KNVB, het bestuur van FC Den Haag, vertegenwoordigers van de Haagse gemeenteraad en poli tie en van de justitie met elkaar rond de tafel gaan zitten, maakte de Alk maarse burgemeester kenbaar, dat hij de voor zondag geplande voetbal wedstrijd m de ere-divisie AZ-FC Den Haag zal verbieden, tenzij er 'keiharde' garanties voor een rustig verloop van de ivedstrijd komen. Roozemond wenst in Alkmaar onder geen beding een herhaling van de misselijkmakende incidenten, die zich in het Haagse Zuiderpark- stadion afspeelden voor en tijdens de ontmoeting tussen de ploegen van de voorzitters Dé Stoop en Ton Harm- sen. Het overleg tussen de Alkmaar- se gemeenteraad en de KNVB werd per ommegaande opgestart en zo hoort dat. Het ijzer smeden, wanneer het heet is, heet zoiets. Je zou de Haagse 'gang' maar op visite krij gen, al moeten we natuurlijk uitkij ken niet te generaliseren. In het ver leden manifesteerde de aanhang van FC Utrecht zich eveneens op een niet zo prettige wijze. Daar werd ogen schijnlijk de vinger op de zere plek gelegd, want sinds de realisatie van de nieuwe Galgenwaard lijkt in de Domstad de rust weer gekeerd. Allesbehalve prettige aanhangers hebben ook diverse andere topclubs. Het spektakel in negatieve zin be gon, zoals vrijwel altijd, met een se rie provocerende acties van Haagse supporters. Het verbranden van meegebrachte Ajax-spandoeken had onmiddellijk represaille-maatre gelen tot gevolg. De Amsterdamse aanhang, die was opgeborgen in een speciaal vrijgehouden vak, plunder de een drankenstalletje en kreeg daarmee een aantal projectielen ter beschikking. De Haagse doelman Re- né Stam moest het fiks ontgelden. Enfin, de poppen waren aan het dan sen en daar was het bij het opstarten van de provocaties toch om begon nen. Ongetwijfeld gaat het in negen van de tien voorvallen niet om voet balsupporters, maar om individuen die er de prijs van een toegangs kaartje voor over hebben om troep te schoppen, waarvan uiteindelijk de voetbalsport, incasu Koning Voetbal de dupe wordt. De Haagse wethou der Van Otterloo lijkt met zijn geop perde oplossing dicht bij het ei van Columbus te zijn. 'Laat geen suppor ters van bezoekende ploegen meer in de stadions toe', stelt hij. De sug gestie zou dan wel door alle betaalde clubs gehanteerd moeten worden. Het lijkt een degelijke oplossing, al weet je het nooit. De raddraaiers moeten zelfs in staat geacht worden in weerwil van de verveling ook de eigen aanhang het voetballeven te vergallen, maar die suggestie lijkt enigszins prematuur. Wat er ook van komt, feit is, dat de kreet 'Het is weer fijn langs de lijn' meer en meer een belachelijk karak ter krijgt. Het is immers totaal niet fijn meer langs de lijn. Er is maan den gekissebist over de uitzendrech ten op tv door diverse zendgemach tigden. Misschien is het een aardige suggestie om iedere wedstrijd ge woon zonder ptibliek te spelen en in het geval van belangrijke confronta ties een tv-uitzending te verzorgen. Het inmiddels bijna traditie gewor den, gedonder zou dan uitgeroeid moeten kunnen worden. Bovendien kunnen de honderden politiemensen dan ingezet worden voor de veilig heid van alle burgers, zodat iedere burger waar voor zijn of haar be lastinggeld krijgt. Misschien ook ge raakt Koning Voetbal dan uiteinde lijk van de hartbewaking om beetje bij beetje een nieuw en gezonder le ven te beginnen. Helaas moet geconstateerd wor den, dat de pijnlijke speldeprikken niet alleen in en bij het beroepsvoet bal voorkomen. Ook in het amateur- gebeuren gaat het ieder weekeinde wel op een aantal velden mis. Dat kan ook bijna niet anders. Een goed voorbeeld doet volgen, een slecht voorbeeld sneller. Als sportjourna list hoop je per weekeinde vergast te worden op een paar uur attractief voetbal. Vaak, te vaak, heeft het er veel van weg of je oorlogscorrespon dent bent geworden. Zou het niet po sitief werken, wanneer de media de voetballerij eens een periode van een aantal weken of maanden volledig zou doodzwijgen? Zou het niet....? Zou best kunnen, want is het niet voornamelijk zo, dat de raddraaiers uit zijn op publiciteit? De koning is bijna doodlang leve Koning Voet bal. PW (door Peter Wijnen) AMSTERDAM - Ton Harmsen heeft zondag de slag in het Zuiderpark, wegens vakantie, gemist. De Ajax- voorzitter en sectie-bestuurder betaald voetbal heeft wel een mening over het gebeurde, eenzelfde als hij al eerder naar voren heeft gebracht. Hij was daar zeer duidelijk over. „De KNVB kan verder niets meer doen. Het is een zaak van politie en justitie. Met tolerantie en begrip maak je aan het geweld geen einde". ,,In Den Haag behoort een voetbal club te zijn en die club moet, als het even kan, in de ere-divisie spelen, maar dan moet je de gevolgen daar van wel willen dragen. Dat is geen taak voor het voetbal. De problemen worden in feite maar door een heel kleine groep veroorzaakt. Er zijn drie stadions waar de beveiliging opti maal is, PSV, Feyenoord en Ajax". „Het is zeker geen oplossing FC Den Haag uit de competitie te nemen, dan gaan die supporters ergens an ders heen. Het is in wezen maar een kleine groep, die niet om het voetbal komt, maar alleen verschijnt om rot zooi te maken. Als er geen voetbal zou zijn, wordt de aandacht ergens anders op gericht. Wij vergeten te ge makkelijk, dat de situatie voor FC Den Haag het ergst is. Het is een re gelrechte ramp voor de club, de spe lers worden bij iedere uitwedstrijd, die ze spelen, als rotte vis be schouwd. Politie en justitie zouden zich moeten realiseren, dat er een si tuatie is die bij het voetbal naar vo ren komt, maar die niet uit het voet bal komt", stelt Harmsen in een telefonische reactie. RILLAND-BATH - De Nieuwer- kerkse eerste klasser SKNWK be haalde bij hekkesluiter Rillandia een belangrijke overwinning. De ze ge kwam pas drie minuten voor tijd tot stand, nadat het duel voor enkele minuten gestaakt was geweest, van wege een niet door de arbiter te tole reren optreden van de Riilandia- grensrechter. Nadat pogingen van de beide aanvoerders om het duel te la ten hervatten op niets waren uitge draaid, herriep de fluitist zijn beslis sing op aandringen van de beide verenigingsvoorzitters en afdelings functionarissen. Het duel werd her vat met een strafschop, die door Bram Roks werd verzilverd. De voornaamste opdracht voor de Nieuwerkerkse ploeg was om koste wat kost in Rilland-Bath tot winst te komen om daarmee enigszins afstand te nemen van de fatale laatste positie. Bij verlies zou de situatie voor de ploeg van de aan het eind van het sei zoen vertrekkende oefenmeester Bram Coomans precair geworden zijn. Halverwege de eerste helft kwam Rillandia uit een door Edwin Indewey benutte strafschop op voor sprong. Een handsgeval van Laurens Kik was de aanleiding voor de elf me- tertrap. Vijf minuten later was de stand alweer gelijk, toen Jeroen Kesteloo een voorzet van Jacco Fol- mer inzette: 1-1. Rillandia had nog twee keer pech, doordat de deklat bo ven de uitblinkende doelman Ri chard Dalebout assistentie verleende bij doelpogingen. In de tweede helft leek het duel een goede wending voor SKNWK te ne men, toen Jacco Folmer profiteerde van mistasten van de Rillandia- doelman bij een hoekschop van Adrie Matthijsse. Toch kwam Rillandia weer terug in de wedstrijd en ander maal was Edwin Indewey de afwer ken Hij soleerde door de defensie en plaatste de bal door de benen van de SKNWK-doelman. In de 41e minuut sloeg de vlam in de pan. Jacco Folmer werd in het strafschopgebied neerge legd en de man in het zwart gaf SKNWK een strafschop. De Rillan- dia-grensrechter wilde evenwel in grijpen, omdat hij meende dat er een buitenspelsituatie aan de overtre ding voorafging. Tben dc wedstrijd leider hier niet op wilde ingaan, stormde hij het veld in en prompt besloot de scheidsrechter het duel te staken. Verwoede pogingen van dc twee aanvoerders hem tot andere ge dachten te brengen mochten niet ba ten, maar de twee voorzitters, geas sisteerd door Wim Jagt en Wim Broekhoven hadden meer succes. Bram Roks benutte alsnog de straf schop en zorgde voor 2-3. In de reste rende twee minuten moest Richard Dalebout nog twee keer sterk redden om Rillandia alsnog van de halve buit af te houden. „Wij kunnen de politie na iedere wedstrijd de videobanden geven van de mensen die zich misdragen heb ben", vervolgt de Ajax-voorman. „Openbare geweldpleging heet dat, maar het lijkt wel of er geen belang stelling voor bestaat. Er is ook een andere mogelijkheid, zoals bijvoor beeld wordt gehanteerd door winke liers in bepaalde Amsterdamse buur ten. Die hebben een paar grote jongens met erg brede schouders voor de deur staan. Wij kunnen ook maatregelen nemen, die de kans op vandalisme in ons huis tot een mini mum beperken, maar dat is niet toe gestaan. Dan moeten de maatregelen dus door anderen worden genomen". Volgens Harmsen is de situatie in Nederland niet te vergelijken met die in Engeland. „Wanneer een club als Luton Town zegt, dat er geen vreemde bezoekers binnenkomen, dan is dat gemakkelijker uitvoerbaar. Toe schouwers die van ver komen en geen redelijk voordelig vervoer hebben, blijven wel weg. De Nederlandse re geling met de combi-kaarten is na tuurlijk niet goed, maar ook zonder die kaarten hou je de raddraaiers niet van de tribunes. Die komen dan wel met de auto van Amsterdam naar Den Haag, of omgekeerd. De proble men zullen er heus niet minder door worden. Volgens mij worden de zaken door politie, justitie en politiek ver keerd ingeschat. Men redeneert bij voorbeeld dat er 500 agenten nodig zijn in en om een stadion waar 60.000 mensen komen, maar er zijn precies evenveel agenten nodig in een stadion met 20.000 toeschouwers. Het gaat namelijk niet om de hoeveelheid toe schouwers, die voor het voetbal komt, maar om de groep die daarvoor juist niet de belangstelling heeft. Die groep is vrijwel altijd even groot en het zijn nog altijd dezelfden ook". Presenteren „Ik wil niet zeggen, dat de KNVB zondag alles heeft gedaan om zich goed te presenteren. De met name aan André van der Louw geboden kans om voor de televisie iets te ver klaren, is ongebruikt gebleven. De niet-clubgebonden bestuurders, als Van der Louw en Hogewoning, waren niet in Den Haag", onderkent Ton Harmsen. Volgens hem had tenminste een van hen er behoren te zijn, omdat ie der kon weten, dat er problemen te verwachten waren. „Onze bestuur ders gingen niet voor niets zonder hun vrouwen naar Den Haag. Er was geen sectiebestuurder. Er waren wel betaalde functionarissen, maar daar ging het niet om. Kijk, over twee we ken, als wij thuis spelen tegen Mal- mö, dan komen ze allemaal. Onze se cretaris heeft een lijst van toegangs kaarten, waar geen einde aan komt, maar dan is hun aanwezigheid niet nodig. Ik vind het aan een kant jam mer, dat ik dinsdag niet bij de bestuursvergadering in Zeist kan zijn, maar iedereen kan er zeker van zijn, dat mijn stem ook dan gehoord wordt". ROTTERDAM - In Rotterdam is door wethouder Henderson (volksge zondheid) een commissie geïnstal leerd die het gemeentebestuur gaat adviseren over het beleid met betrek king tot Aids. SCHARENDIJKE - Emiel Dorst van voetbalvereniging Duiveland manifesteerde zich terdege tijdens een wedstrijd yan het Zeeuws junio renteam onder zestien jaar door maar liefst vier treffers voor zijn re kening te nemen tegen de formatie van de afdeling Leiden. Zierikzee- speler Danny Magito scoorde de vijf de Zeeuwse treffer in het in 5-5 geëin digde duel. Twee andere Zeeuwse jeugdteams verloren met 1-3 van de Leidse leeftijdgenoten. In de wedstrijd tussen de teams on der zestien jaar van Zeeland en Lei den startte de Zeeuwse ploeg met wervelend voetbal. Emiel Dorst zette de Zeeuwen op voorsprong en nadat de score gelijk was getrokken liet Danny Magito 2-1 aantekenen. In de tweede helft leidden drie treffers van Emiel Dorst Zeeland naar een 5-1 voorsprong en leek er geen vuiltje meer aan de lucht voor de vrijuit spe lende Zeeuwse formatie. Schoten van Richard Verwei werden gekeerd door dat paal en lat als sta-in-de-weg fun geerden. Een duwtje bij een hoek schop leverde Leiden een strafschop op, die werd verzegeld. Dat was het moment waarbij Zeeland instortte, zodat Leiden alsnog naastzij kon ko men: 5-5. De Zeeuwse teams onder veertien en onder vijftien kwamen beide met 1-0 aan de leiding, vooraleer Leiden fiks terug sloeg. Bij de jongste groep scoorde Hoofdplaat-speler Jeroen Verstraete de openingstreffer, maar voor rust was de stand gelijk. In de tweede helft drukte Leiden door naar 1-3. De groep onder vijftien jaar leid de bij rust met 1-0 door een doelpunt van Stefan van de Ameele van Tfer- neuzen. In de tweede helft bleek de kleine marge duidelijk te gering en ook hier won Leiden met 1-3.'Eerder speelde de Zeeuwse ploeg gelijk te gen Dordrecht en Rotterdam. OPWIJK - De verplichte rust gedurende een gedeelte van de wintermaanden schijnen amateurwielrenner Toon van der Steen goed te hebben gedaan. De door de wol geverfde Bruse wielrenner was in de eindsprint van een kopgroep van vijf de snelste in Opwijk, waar de finish-streep was getrokken van de semi-klassieker Brussel-Opwijk. Reeds vroeg in de wedstrijd ont stond er een ontsnapping, waarbij een Zeeuwse amateur was betrokken. Karei van Goethem ging aan de haal met een tweetal Belgen, maar gaan deweg de rit werd de achterstand weer rechtgetrokken door het jagen de peloton. Uiteindelijk zou een groep van vijf met succes wegrijden bij de overige rijders. Toen was er nog ruim twintig kilometer te rijden. In de vluchtgroep was Eddy Vereecken uit Sint Jansteen een van de actiefste renners, maar in de sprint bleek Toon van der Steen toch met overmacht de sterkste. Vereecken kwam als vierde over de meet. Gent-Gent Tbmidden van een haag van journa listen werd Teun van Vliet in Gent ge feliciteerd met zijn zege in de Omloop Het Volk. De renner uit de ploeg van Peter Post voelde zich in de openings- klassieker, de eerste van 33 koersen tellend voor het Super Prestige- klassement, zelfs zo sterk, dat hij zijn in het profmilieu onervaren ploegge noot John Talen van advies voorzag. Talen reed naar de vierde plaats, een ongekende prestatie van de 22-jarige coureur in een zware, 237 kilometer lange en in de motregen gereden koers met negen kasseien-heuvels, waaronder de beruchte Muur van Ge- raardsbergen. In de schaduw van het Panasonic-duo eindigde Steven Rooks uit de formatie van Jan Gis- bers op de tweede plaats. Gisbers miste de zieke Adri van der Poel, zijn belangrijkste troef voor de klassie kers. Limburg Wim Arras, de Belg uit de Neder landse ploeg van Jan Gisbers, boekte zijn derde zege in het pas begonnen wielerseizoen. Hij won de Ronde van Limburg, met start en finish in Sint Truiden. Arras, die eerder een rit won in de Ronde van de Catalaanse kust en ook zegevierde in de Ronde van de Achterhoek, versloeg opnieuw de Nederlandse spurter Jean-Paul van Poppel. De Zuidafrikaan Willy Engelbrecht uit de nieuwe Belgische formatie van sportdirecteur Luis Ocana werd derde. Kuurae-Kuurne Ludo Peeters herstelde snel van de pech, die hij een dag eerder had in de Omloop Het Volk. De Vlaamse routi nier uit de ploeg van Jan Raas werd in de openingsklassieker geveld, doordat zijn fiets het plotseling be gaf. Hij won Kuurne-Brussel- Kuurne. In de eindsprint bleef hij zijn medevluchters Johan Lammerts, Dirk de Mol en Pol Verschuere ruim schoots voor. De Australiër Phil An derson klasseerde zich op een kwart minuut achterstand op de vijfde plaats. De slag werd gemaakt door Verschuere en Van Oyen, maar Pee ters, Lammerts, Anderson en De Mol sloten aan toen het tweetal wegreed. ZIERIKZEE - Door een 6-2 over winning op Dreischor is het badmin- tonteam van DFS opnieuw recreatief badminton kampioen van Schouwen- Duiveland geworden. Met nog een wedstrijd te spelen is de Burgh- Haamsteedse formatie in de eerste klas niet meer te achterhalen. De kampioensploeg liep door de zege zelfs nog een punt verder weg van naaste belager Zierikzee 8, dat tegen en bij Netovertnet in Bruinisse niet verder kwam dan een 4-4 puntende- Ung. In de eerste klas ziet de stand er na deze twee wedstrijden als volgt uit: DFS 11 11 0 0 67-21 22 Zierikzee 8 11 8 2 1 59-29 18 Netovertnet 12 7 2 3 61-35 16 Dreischor 12 4 1 7 44-52 9 DFS 2 10 4 0 6 39-41 8 Torpedo 10 1 0 9 17-63 2 Zierikzee 9 10 0 1 9 17-63 1 In de tweede klas is de kampioen nog niet bekend. Koploper DFS 3 boekte wel een 1-5 overwinning bij Zierikzee 10, maar de Burgh-Haam- steedse equipe kan in theorie nog worden voorbijgestoken door Net overtnet 2, dat met nog vier wedstrij den te gaan een achterstand van zes punten heeft op de lijstaanvoerder. De stand geeft een beeld van de situa tie zoals die nu is: DFS 3 10 9 1 0 53- 7 19 Netovertnet 2 10 5 3 2 33-27 13 DFS 4 11 4 4 3 33-33 12 Zierikzee 10 11 3 5 3 31-35 11 ZSC 11 3 4 4 27-39 10 Dreischor 2 10 2 5 3 29-31 9 ZSC 2 10 3 3 4 28-32 9 Zierikzee 11 110111 18-48 1 Ook in de derde klas zijn er nog twee kanshebbers. Koploper Noord- gouwe kwam niet in actie en blijft leider met een enkel verliespunt. Dreischor 3 klom naar de tweede plaats met twee verliespunten meer dan Noordgouwe door achtereenvol gens te winnen van Zierikzee 13 (1-5) en ZSC 3 (4-2). Puur theoretisch kan ook Zierikzee 12 nog op gelijke hoog te komen met Noordgouwe, maar dan zou de koploper in de laatste drie wedstrijden geen pupt meer mogen pakken en dat lijkt na de voorbije elf ronden niet aannemelijk. Bovendien zou dan ook Dreischor 3 nog de nodi ge assistentie moeten verlenen. Zie rikzee 12 won wel twee wedstrijden. Eerst werd DFS 6 met 6-0 geklopt en vervolgens moest ook het vijfde DFS- team er aan geloven: 4-2. De stand ziet er na voorgaande resultaten als volgt uit: Noordgouwe 11 10 1 0 52-14 21 Dreischor 3 10 8 1 1 43-17 17 Zierikzee 12 12 7 3 2 46-26 17 ZSC 3 11 6 2 3 41-25 14 DFS 5 12 4 1 7 27-45 9 Zierikzee 13 10 1 2 7 18-42 4 Netovertnet 3 11 119 19-47 3 DFS 6 11 119 18-48 3 Een week, nadat ZSC in de klasse B van de recreatieve jeugdbadminton- competitie de titel pakte is ZSC 4 kampioen geworden in klasse A. De Scharendijkse formatie klopte Drei schor 5 in eigen zaal met 1-5 en werd daardoor onbereikbaar voor de con currentie, die wordt aangevoerd door Zierikzee 14, dat DFS 7 met 2-6 terug wees. Met nog twee ronden te gaan scheiden zes punten Zierikzee 14 van de koploper, die uit de eerste tien wedstrijden het maximale aantal punten pakte. Zierikzee 15 kwam twee keer in actie en kon niet een punt toevoegen aan het ene punt dat het team in de eerste negen ontmoe tingen vergaarde. DFS 8 was met 2-6 te sterk en Dreischor 4 maakte met 8- 0 korte metten met de hekkesluiter. De stand is als volgt: ZIERIKZEE - Het in de tweede klas van het NeVoBo- district 17 in de top meedraaiende damesteam van Mevo '80 uit Zierikzee toonde in een districtsbekerduel uit de eerste ronde aan, dat het volleybaltechnische verschil ten opzichte van een ploeg uit de staart van de eerste klas gering kan zijn. Weliswaar speelde Kwiek een iets completer volleybal, de defensieve kracht van de Mevo '80-ploeg trok dit surplus aan volleybalkunde meer dan ruimschoots recht. De Zierikzeese ploeg verloor - bijna traditioneel - de eerste set, maar bleek toen voldoende opgewarmd om Kwiek via drie opeenvolgende setover winningen ruimschoots op de knieën te krijgen, waar door de ploeg van coach Hans Boot verdiend de tweede ronde binnenstapte. ZSC 4 10 10 0 0 72- 8 20 Zierikzee 14 10 6 2 2 50-30 14 DFS 7 11 6 1 4 58-30 13 Dreischor 4 10 6 1 3 52-28 13 Dreischor 5 12 4 1 7 28-68 9 DFS 8 11 2 0 9 22-66 4 Zierikzee 15 11 0 1 10 15-73 1 NAGOYA - Carla Beurskens heeft dc marathon van Nagoya in Japan gewonnen. De atlete van Fcstina leg de de ruim 42 kilometer af in 2.28,27 uur. Beurskens verbeterde daarmee het record op het parcours met ruim een minuut. In de eerste set leek Kwiek het tref fen probleemloos naar de hand te zet ten, maar de Bruse formatie gaf de wedstrijd in de daaropvolgende set reeds volledig uit handen. De Mevo '80-piocg heeft de wat vreemde ge woonte zwak uit de startblokken te komen om gaandeweg het duel op toeren te komen. Een week tevoren kwam de ommekeer in het competi tieduel tegen Ras/Bernisse eigenlijk te laat, doordat de ploeg uit Heen- vliet toen reeds met 0-2 in sets leidde en zelfs in drie sets dreigde te win nen, toen het scorebord in de derde set 10-14 aanwees. Dat was het mo ment, dat de vlam in de sportieve pan sloeg en de Mevo '80-ploeg alsnog naar 2-2 liep. Tegen Kwiek liet de Zie rikzeese formatie met de opnieuw sterkspolende Petra Schneider aan het hoofd het niet zo ver komen. Kwiek won de eerste set afgetekend en in snel tempo met 7-15, nadat het in recordtijd 3-14 was geworden on dermeer door goede opslagbeurten van Lia Slageren Els Munter. Aan het net manifesteerden Monique Tbn- broek en Marjo van der Have zich sterk, terwijl juniorspeelster Marjan Schikker aantoonde voortreffelijk mee te kunnen draaien in de dames hoofdmacht. Ommekeer In de tweede set drukte Kwiek aan vankelijk door. De ploeg, met nu Hanny Scheers in een hoofdrol, liep weg naar 3-8, maar een prima opslag beurt van Wilma Jansen met sterke momenten van Hennic Kloet aan het net, trokken de partijen weer op ge lijke hoogte. Kwiek kwam nog met 10-11 voor, maar moest toen toch de vooral verdedigende kracht van Mevo '80 ervaren. Bij 13-11 in Zierikzees voordeel verving coach Jos Geluk Els Kik nog voor Marjan Schikker. maar ook dat changement zette geen zoden meer aan de dijk. Ferme klappen van Petra Schneider en Wilma Jansen be tekenden setwinst voor Mevo '80: 15- 11. In de derde set domineerde dc Zie rikzeese ploeg voortdurend. Tot 4-3 kon Kwiek nog aardig volgen, maar toen ging het goed fout. Vooral vanaf de opslagpositie schutterde de Bruse formatie kolossaal, hetgeen Mevo '80 voortdurend in staat stelde om via de eigen opslag punten te verzamelen. Na een Kwiek-timc-out kwam de ploeg nog even terug tot 7-5, maar daarmee was de koek in die set volle dig op. Petra Schneider en Wilma Jansen legden hun keiharde opsla gen voortdurend ver in het achter veld, hetgeen de Bruse defensie voor schier onoplosbare problemen stel de. Even mocht Liselore Grocnevcld als derde juniorspcelster opdraven in de plaats van Marjan Schikker, maar toen was er in feite al geen redding meer mogelijk voor de Bruse forma tie, die duidelijk teveel individuele fouten maakte om Mevo '80 in te to men. Met 15-5 won dc ploeg van coach Hans Boot dc set en Kwiek had de wetenschap, dat er alsnog twee sets gewonnen dienden te worden om met succes af te ronden. Dc ploeg leek zich daar terdege van bewust, want in de vierde set acteer de het team. weer gedurende een pe riode, zoals dat verwacht mag worden van een geroutineerde eerste klasser. Met gedisciplineerd aanvalsspel liep de Bruse formatie weg naar 1-10 en het herstel leek er aan te komen. Tben evenwel regende het plotseling weer foute stops in de Kwiek-ploeg. Hanny Scheers slaagde er nog wel enkele ke ren in om met qua tempo gevarieerde passeerslagen de opslag terug te ha len, maar die werden dan prompt weer verkwanseld. Mevo '80 kwam terug tot 9-11 en bij 13-13 was de strijd weer volkomen open. Marjo van der Have tekende nog 13-14 aan, maar goede acties van Hennie Kloet en Wil ma Jansen zorgden alsnog voor 16-14 in Zierikzees voordeel. Moto '80 won met 3-1 en gezien het veel te grote kwantum individuele fouten aan Kwiek-zijde en het met perioden gave aanvalsspel van Mevo '80 was de over winning terecht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9