ott INRUILWAGENSHOW Dominee Meijer vertrekt na zes jaren uit Brouw Schade bedrijven Bru GIGANTISCHE FILE x BIJ DE OPEL-DEALER GESIGNALEERD, v OVER. /eo&ie./msj/f/vfifMm 04'SV0OJ?0£ c OfrW#£///lV/)&/V3//0Ht AUTOBEDRIJF AKKERDAAS B.V. NOORDGOUWE 3 dagen lang is Akkerdaas Noordgouwe de beste plaats om een gebruikte auto te kopen Financiering Zo rijdt u regelrecht naar de OK-inruilwagenshow Grillig" beeld mosselen 6 llNRUIlWAGfNS IWBUHWACfNS tioqe Tnrutlprtfeen. Op deze show wordl eeri hoge inruilprijs voor uw huidige auto gegeven. I 1.500,- meer dan de ANWB koerslijst Dal is zeker BRUINISSE - De Bruse buitendijkse bedrijven onder vinden behoorlijke schade door het manipuleren met de schuiven van de Stormvloedkering in de Oosterschelde. Zorgvuldig opgestelde werkplannings kunnen niet vol gens het schema worden afgewerkt. Soms moet er werke loos worden toegekeken omdat de schepen niet meer van of op de scheepshelling kunnen. Eeuwenlang heeft Bru de strijd aan moeten binden tegen een teveel aan water, de laatste maanden moeten die bedrijven vechten voor méér water. De problemen voor de jachtwerf van D. en J. van Duivendijk en de scheepswerf Van Duivendijk begon nen toen Rijkswaterstaat begon met het knijpen van de Stormvloedkering in de Oosterschelde omdat na de slui ting van de Oesterdam de stroom- snelheden op het Schelde-Rijnkanaal hoger uitvielen dan berekeningen hadden uitgewezen. Om de schippers tegemoet te treden en om de schade aan het kanaal te beperken besloot Rijkswaterstaat om het getij te redu ceren door het gedeeltelijk sluiten van de Stormvloedkering. Maar de mosselkwekers zagen hun mosselpercelen in kwaliteit achteruit gaan, fourerende vogels kwamen in voedsel nood en beide werven in Brui- nisse leden derving van inkomsten en bedrijfsschade omdat ze te weinig water kregen om de schepen op en af de hellingen te krijgen. ..Het is stijl loos dat ze daar maar wat schuiven laten zakken", riep Dirk van Duiven dijk uit toen ze urenlang moesten tobben om een jacht in het water te laten glijden, een karwei dat in nor male situatie in een handomdraai is gebeurd. Nu moesten er allerlei kunstgrepen worden uitgevoerd met inzet van materiaal en manschappen: „Zo moeten de bedrijven wel in de problemen komen. We hebben nog ge probeerd om iemand te pakken te krijgen voor wat meer water maar ze gaven niet thuis". Hinder Al tientallen jaren ondervinden de buitendijkse bedrijven van Bruinisse hinder van een ander waterstaats werk, de Volkerakdam in het Helle gat tussen Flakkee en Brabant. Voor die dam, met daarin de Volkerakslui- zen, kon het water weg naar het ach terland, liep de vloed door tot in de Biesbosch. Sinds de dam bij Wil lemstad wordt het water bij vloed op gestuwd in het Volkerakbekken en is de vloed gemiddeld een halve meter hoger geworden waardoor vooral ma chinefabrieken schade opliepen door dat meermalen de werkplaatsen on der water liepen. TOT ZIENS OP DE OK INRUILWAGENSHOW Kloosterweg 2 - Noordgouwe - Telefoon 01112-1284-1347 de praktijk de beste leerschool te zijn. Na zijn afstuderen in 1980 was het voor de jonge kersverse dominee nog een vraagteken waar die praktijk zou zijn. .Zowel de gemeenten in Zwartsluis en Beverwijk als die in Brouwershaven toonden hun interes se. Hoewel Zwartsluis dicht bij de ge boorteplaats van hem en zijn echtge note lag viel de keuze van het echtpaar toch op de tweede" stad van Schouwen-Duiveland. Een tweetal factoren speelde hier bij een rol. Allereerst bleek de ge meente van de Vrijgemaakte Gerefor meerde Kerk behoefte te hebben aan een predikant, die zich helemaal aan de ruim tweehonderd zielen zou wij den. Tbt dusverre had de gemeente haar dominee moeten delen met de zustergemeente in Goes. Praktisch gezien geen ideale situatie. Boven dien had Meijer na zijn eerste contac ten met de gemeente het idee dat het daar in het Zeeuwse wel zou boteren. Zowel hij als zijn vrouw zijn immers verknocht aan de gemoedelijke sfeer van het platteland. Begrafenissen In mei '81 betrokken de Meijers de pastorie aan de Markt, die een tijd lang onbewoond was geweest. Daar mee begon in feite de praktische vor ming van de dominee. Al vrij snel werd deze namelijk met de neus op de feiten gedrukt toen er zich binnen zijn gemeente een begrafenis voor deed. Een gebeuren waarmee hij vooral in de beginjaren regelmatig werd ge confronteerd. In het eerste jaar alleen al moest Meijer drie keer een rouw dienst verzorgen. „Gezien de leef tijdsopbouw van de gemeente in feite een vrij logische zaak, maar toch...wennen doe je er niet aan. Dat moet ook niet", geeft Meijer na een korte pauze toe. Predikant Meijer: Dominee word je In die jaren dat Meijer leiding gaf aan „zijn gemeente" in Brouw heeft zich een opmerkelijke verschuiving binnen de samenstelling van deze ge loofsgemeenschap voorgedaan. Was er bij de entree van De Meijers nog sprake van een vergrijzende „kerkbe- volking", in de loop van een paar jaar is het aandeel jongeren, volgens de dominee, toegenomen. Dat uitte zich in het aantal kerkelijke huwelijksin zegeningen. „Gedurende mijn ver blijf hier heb ik veertien paartjes in de echt verbonden en 36 babytjes ge pas in de praktijk". doopt. Eén keer heeft de kerkeraad geen toestemming verleend voor de plechtigheid. „Dat was", herinnert Meijer zich „toen een van de twee geen belijdend lid van de gemeente bleek te zijn, terwijl dit nog steeds als voorwaarde wordt gesteld". Die verschuiving in de samenstelling van de kerkbevolking beschouwt de Brouwse predikant als een positieve ontwikkeling. Ouderen vragen rela tief veel tijd, denk maar eens aan zie kenbezoek. Daardoor kwam je soms minder aan andere zaken toe. BROUWERSHAVEN - „Mijn studie in Kampen bete kende in feite niet meer dan droogzwemmen, want domi nee word je pas in de praktijk". Met deze korte, maar wel zeer duidelijke uitspraak geeft dominee E. Meijer, predi kant van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt in Brou wershaven aan, hoe hij als beginnend dominee als het ware in het diepe werd gegooid. Nu, bijna zes jaar later, wacht hem en zijn gezin een nieuw avontuur in het hoge noorden, waarheen de familie Meijer vandaag dinsdag, verhuist. Niet alleen het praktische vervolg Meijer stond het vast dat hij hen zou op zijn studie theologie was een volgen, hetgeen in 1973 dan ook ge- sprong in het diepe, ook de keuze om beurde. dominee te worden was dat. „Aan- Nu terugziende op deze vorming vankelijk had ik het idee om leraar oordeelt Meijer dat deze beperkt Frans te worden. Tben een paar van bleef tot de theorie. Het omgaan met mijn kennissen richting Kampen ver- mensen, een vaardigheid die een zie- trokken om daar theologie te gaan leherder goed moet beheersen, kwam studeren betekende dat het einde van in die studietijd niet of nauwelijks de franse illusie": voor gymnasiast aan bod. Zoals echter zo vaak bleek Gereformeerde Gemeente HAAMSTEDE - Woensdag 4 maart, Biddag. 10.00 uur ds. R. Kattenberg, 15.00 uur ds. R. Kattenberg, bedie ning Heilige Doop. Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Ommen: G. J. van Asselt te Twello; naar Hooge- loon-Eersel: C. van Veelen te Bigge- kerke en Meliskerke. Bedankt voor Lunteren: J. den Hoed te Sliedrecht. Toegelaten tot de Evangeliebedie ning en beroepbaar: W. van den Hul, Kraanvogelstraat 12, 3815 TP Amers foort; G. H. Koppelman, Bransland 36, 7951 GG Staphorst; P. Vinke, Hel- lenboekstraat 72, 8081 HZ Elburg; J. H. Weijenberg, Hoenderloseweg 51, 7339 GA Ugchelen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Wezep (part-time): mevr. drs. E. Diepeveen, pastoraal medewerkster te Emmen, kand. te Zwolle; te Amsterdam-C: drs. R. Rou- kema te Oppenhuizen. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepbaarstelling: L. C. Buijs, Aristotelesstraat 433, 7323 NG Apel doorn; M. C. Mulder, Aristote lesstraat 401, 7323 NG Apeldoorn; M. J. Oosting, Beatrixplantsoen 2, 7121 BZ Aalten; H. J. Selderhuis, Oogst- plein 21, 7445 HP Enschede. Aan de Theologische Hogeschool van de Christelijke Gereformeerde Kerk in Apeldoorn zijn geslaagd voor het Kandidaatsexamen: A. G. van der Beek te Apeldoorn; L. C. Buijs te Apeldoorn; A. F. de Haan te Apel doorn; J. Huisman te Drachten; M. J. Oosting te Aalten; L. Schouten te Vierhouten; J. C. Wessels te Apel doorn. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Den Haag-Zuid: P. Honkoop te Kampen; te Tholen: G. Mouw te Genemuiden; te Enkhuizen en Amsterdam-Noord: A. Bac te Bo degraven, die bedankte voor Katwijk aan Zee; te Randburg (Zuid-Afrika): L. Blok te Nunspeet, die bedankte voor Capelle a.d. IJssel en Krimpen aan den IJssel. Bedankt voor Middelharnis: A. Moerkerken te Nieuw Beijerland. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Vlaardingen: W. Ver- hoeks te Arnemuiden. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Stavenisse: A. D. Muil wijk te Dordrecht, die bedankte voor St. Philipsland. Uniek Hoewel Meijer niet echt een duide lijke voorkeur voor een bepaald on derdeel van zijn werkzaamheden aan de dag legt blijkt uit zijn woorden dat het afleggen van huisbezoeken hoog genoteerd staat op zijn taken- lijstje. „Eigenlijk vind ik dat toch het meest boeiend omdat je zoveel ver schillende mensen ontmoet. Elk mens is immers uniek en achter ieder mens gaat een geschiedenis schuil, in het bijzonder wanneer het een ouder iemand is. Bovendien is het een uit daging om samen met de betrokkene een oplossing te zoeken en hem de weg te wijzen". Stabiel Ontkerkelijking en sluiting van kerkgebouwen. Het zijn ontwikke lingen, waarmee kerkelijk Neder land inmiddels vertrouwd geraakt is. Voor de gemeente van de Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt in Brou wershaven blijkt het met de ontker kelijking mee te vallen. „Het kerkbezoek - tweemaal op zondag - blijkt in elk geval stabiel te zijn, al weerhouden slechte weersomstandig heden sommige ouderen er wel van om „ter kerke te gaan" om er te luisteren naar de woorden die Meijer zijn gemeente meegeeft. Dat de kerk gangers wellicht voor hem zouden ko men weerlegt hij. „Aan mij hebben zij echt geen boodschap, een predi kant is niet meer dan een doorgeef luik van de bijbelse boodschap", rela tiveert hij zijn taak. Afscheid 60 OK-Inruil wagens. Op de show slaan 60 OK inruilwagens van verschillende merken. Duilse, Franse, llaliaanse. Japanse etc. 4 ol 6 cylinders, benzine, diesel, LPG, handgeschakeld en automalisch. Wal voor merk u ook zoeki, hij staal er bij. Alk 0K-1nru*lwagem zijn geprijsd. Alle tentoongestelde OK inruilwagens zijn voorzien van een prijskaart U kunl ze verkrijgen in de prijsklasse vanal: I 8000.- lol 23.000,- Zoeki u een exclusieve auto in een prijsklasse daarboven, dan staal die or ook Kwaliteit staat voorop. Alle auto's die u op deze show aantrel! zi|n in technisch, goede conditie Betrouwbaar van bumper lol bumper en ANWB-keunng is uiteraard toegestaan OK-gararitïe U kunt rekenen op de bekende OK garantie 10000 km garantie, met een maximum van 3 maanden ongeacht het merk U kunt contant betalen, maar pretereert u om praktische redenen een financiering, dan staat onze linanciermgsoxperl lol uw dienst om snel en soepel en op simpele wijze een financiering op maat voor u te regelen «A TOT ZIENS IN ONZE SHOWROOM EEN OK-INRUILWAGEN IS OK VOOR U. DEN HAAG - De oorzaak van mas sale overtreding van de rust- en rijtij den, de geringe doeltreffendheid van de organisatie van het werk en het permanente gebrek aan nachtrust in het internationale beroepsgoederen- vervoer over de weg moet worden ge zocht in de CAO die voor deze be drijfstak van ki'acht is. Deze conclu sie trekt de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Transport-Onderne mingen (KNVTO) uit het gepresen teerde rapport van de Rijksuniversi teit Groningen over de ontduiking van de regels voor rust- en rijtijden door vrachtwagenchauffeurs in het internationale goederenvervoer. BRUINISSE/ZIERIKZEE - Waren het in de maanden januari en begin februari als gevolg van de winterse weersomstandigheden en de daar mee gepaard gaande moeilijkheden met het drijfijs, bijna uitsluitend Zeeuwse mosselen die in Yerseke werden aangevoerd en aan de handel doorgeleverd, de rollen zijn nu omge keerd. Het zijn nu hoofdzakelijk mosselen uit de Waddenzee, die op de veiling komen. Regelmatig zijn dat samen met de Zeeuwse op de woens dagen en de donderdagen ruim 8.000 tonnen en per dag (bruto). Daarbij zijn toch nog verschillende vrachten grote mosselen, waarmee vooral ook de mosselconservenin- dustrie, die vergeleken bij vorig jaar sterk in de aankopen achter moest blijven, omdat er geen geschikte mos selen werden aangevoerd, zeker zijn voorraden kan aanvullen. De regelmaat van de aanvoer was voordelig voor de handelaren. Slechts één partij bereikte met 142,99 een eenzame hoogte. De ande re aangevoerde partijen bleven alle maal onder de 100,—. De prijzen la gen van ƒ5,— tot 18,— lager dan vorige week. Vast staat wel dat er voor het Mosselkantoor weer een heel terrein braak ligt om opnieuw te wor den bewerkt. De schade door de nega tieve publiciteit van de media is groot. Een factor van belang is na tuurlijk ook het aflopende seizoen, naast toch ook het feit dat de voorra den bij de kwekers sterk geslonken zijn. Er zijn mosselen aan de markt gebracht, toen het er om spande de markt gaande te houden,"die normaal nog wel wat hadden kunnen groeien, door ze later te leveren. Maar de han del was er mee geholpen en vroeg er om en de prijs was aantrekkelijk. Dominee Meijer haalt de zes jaar net niet. Vandaag rijdt de verhuiswa gen voor en trekt hij voor het laatst de deur van de pastorie achter zich dicht. Een nieuw begin als predikant wacht hem in het hoge noorden, waar hij als predikant van de Gereformeer de Kerk Vrijgemaakt in Enumatil is beroepen. Een hele stap want deze kerkgemeenschap telt tweemaal zo veel lidmaten als die in Brouw. Deze laatste heeft eind vorige week tijdens een informeel samenzijn in het Ver enigingsgebouw afscheid kunnen ne men van haar geestelijke leider. Dat zelfde gebeurde overigens een tweede keer tijdens de laatste dienst die Meijer leidde. Uw aüfe \s minstens f. 1500* waard Hoe uw auto ook is. mits 3 maanden te naamgesteld. is hij gegarandeerd bij ons I 1.500,- waard als u eon OK inruilwagen bij ons koopt, boven de I 10000.- Verrassing voor kopers van een QK-'riruTlwagen. leder koper van een ÖK-inruil- wagen krijgt een envelop met inhoud. Welke inhoud...dat houden we nog even geheim OPENINGSTIJDEN: Donderdag 5 en vrijdag 6 maart van 10.00 tot 21.00 uur Zaterdag 7 maart van 10.00 tot 17.00 uur Kom kijken, keuren en praten met onze verkoopadviseurs. Er is pittige koffie en koele Er is veel te zien en te beleven. Wij heten u van harte welkom.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6