Veel voetbalplezier bedorven Hoedekenskerke vist vlak voor tijd achter het net (4-3) in bekerduel tegen Brouwershaven WIK conditioneel ten onder tegen eerste klasser Middelburg: 0-1 Wissenkerke werkt ZSC uit bekertoernooi na het beter nemen van strafschoppen Actie KNVB afdeling Nijmegen tegen spel- verruwing Belgische wielrenner Michel Goffin overleden Duiveland na aantrekkelijke tweede helft uitgebekerd i i 6 landsc publiek. Het was een wed strijd met over en weer weinig goed voetbal en kansen kwamen er al evenmin. In de tweede 45 minuten kwam daar terdege verandering in. Het spel ging beide ploegen toen wel goed af en in de tiende minuut kwam 's-Heer Arendskerke fortuinlijk op voorsprong, toen Adrie de Jonge de bal voorbij zijn eigen doelman Sjaak Verhoek plaatste. Nog in dezelfde mi nuut was het evenwel weer gelijk. Jaap Brekelmans scoorde met een la ge strakke inzet de gelijkmaker. He laas voor Duiveland lag andermaal een eigen verdedigingsfout aan de ba sis van het tweede doelpunt van de bezoekers: 1-2. Duiveland ging daarna massaler in de aanval in een alles of niets- offensief, maar zoals zo vaak in der gelijke situaties valt er dan een te gentreffer aan de andere kant uit een van de counters, die tegen een mas saal opgerukte ploeg een betere kans tot slagen hebben. Zo ook nu. 's-Heer Arendskerke kwam met 1-3 aan de leiding en toen waren er nog slechts tien minuten te gaan. Het grote Oosterlandse offensief had drie mi nuten voor tijd nog wel succes via Adrie Bal, maar toen ontbrak het de thuisploeg aan tijd om nog een se rieuze aanval op de gelijkmaker of nog meer te ondernemen, zodat ook voor Duiveland een einde kwam aan het bekeroptreden. SCHARENDIJKE - De Scharen- dijkse afdelings tweede klasser ZSC ligt uit het toernooi om de Zeeuwse afdelingsbeker. De ploeg van trainer Bert Verhoek verzuimde de kansen te benutten en omdat ook Wissenker ke in aanvallend opzicht faalde bleef het in negentig minuten voetbal bij 0-0. Strafschoppen velden vervolgens de Scharendijkse ploeg. Een gemiste elf metertrap werd de ploeg fataal. ZSC kreeg reeds na luttele secon den de eerste serieuze scoringskans. Een fout in de Wissenkerkse defensie leek te worden afgestraft door Harry Linders, maar zijn inzet ging hoog over het vijandelijke doel. In de tien de minuut kwam Arno de Jonge uit een dieptepass oog in oog met de Wis senkerkse slotman, maar deze toonde zich in het duel de sterkste. Hetzelfde tafereel herhaalde zich even later nog een keer. In feite had ZSC door de pri ma kansen na twintig minuten met 2- 0 moeten leiden, maar de realiteit bleek anders. Gaandeweg werd de thuisploeg, mede door het aanvallen de falen, te gretig, hetgeen evenwel als negatief gevolg had dat de defen sie wel eens te veel werd verwaar loosd. Herhaaldelijk ontstonden er een te gen een-situaties, die levensgevaarlij ke situaties opleverden door de aan wezigheid van de snelle Wissenkerk se spitsen. Hierdoor moest met name Gert-Jan Kunst twee keer op de doel lijn redding brengen. Een keer ver richtte hij een dergelijke redding met de hand, maar gelukkig voor ZSC ontging die aktie de man in het zwart. Ook na rust had ZSC het ini tiatief, maar er kwamen slechts klei ne kansjes over en weer Beide ploe gen speelden vooral aanvallend, omdat koste wat kost strafschoppen vermeden moesten worden. De zuiverheid ging enigszins verlo ren door de haast waarmee de acties werden opgezet. Na een half uur veer de al wat ZSC was op, toen Arno de Jonge vanaf de rand van het zestien metergebied uithaalde, maar de Wis senkerkse doelman redde met een katachtige reflex. Gerard de Voogd had geen goede afwikkeling in huis na een slepende voorzet van Kees Snoek. Strafschoppen moesten der halve nog uitsluitsel brengen en nu trok het hardwerkende ZSC aan het kortste eind: 4-5. Wissenkerke bekert - verder, ZSC is een illusie armer. NIJMEGEN - Om de toene mende spelverruwing een hall toe te roepen, heeft de KNVB afdeling Nijmegen aangekon digd met ingang van het nieu we seizoen veel strenger te zul len gaan optreden. Het be stuur van de afdeling Nijme gen heeft een nota hierover verstuurd naar alle aangeslo ten clubs. Een van de belangrijkste punten is het herinvoeren van de identiteitskaart voor elke speler. Het is de KNVB name lijk gebleken, dat wekelijks ze ker 25 niet-speelgcrechtigdc voetballers actief zijn in de competitie van de afdeling. Als dit wordt geconstateerd, krijgt de betrokkene een schorsing voor een of meer wedstrijden. De club kan een boete van maximaal duizend gulden wor den opgelegd. Het bestuur van de afdeling Nijmegen heeft bij de KNVB in Zeist protest aangetekend te gen de recente verlaging van de strafmaat. De afdeling vindt het beneden alle peil. dat een speler pas wordt geschorst als hij drie waarschuwingen heeft ontvangen. Ook zou strenger moeten worden opgetreden bij het molesteren van de scheids rechter. De afdeling wil de be voegdheid hebben een elftal, waarvan spelers zich hieraan schuldig maken, onmiddellijk uit de competitie te nemen. KERKWERVE - Tweede klasser WIK is er niet in ge slaagd om het in de eerste klas van de afdeling Zeeland opererende Middelburg de pas af te snijden in een duel om de Zeeuwse afdelingsbeker. De ploeg van trainer Kees Berrevoets kon geruime tijd gelijke tred houden, maar moest het uiteindelijk vooral op conditie afleggen. Tien minuten voor tijd besliste een actie van John Taha- pary het duel: 0-1. Aan het spel van beide ploegen was duidelijk te zien, dat er geruime tijd niet om de knikkers gevoetbald was. Het treffen op sportpark De Vospit werd er dan ook een van niet al te hoog gehalte, waaruit Middelburg uiteindelijk als bepaald niet onfor tuinlijke winnaar naar voren kwam. Middelburg bleek over de wat beter verzorgde techniek dan WIK te be schikken, maar de Kerkwervenaren compenseerden dat gemis via een be hoorlijke vechtlust. Rechtstreeks ge volg van het ontbreken van het wed strijdritme was stellig, dat de passing bij de groenwitten erg slecht verzorgd was, waardoor er erg veel loopvermogen aan de dag gelegd moest worden. Dat brak in de slotfa se op. Toen was de ploeg te vroeg uit geblust, terwijl Middelburg nog re serves over had om de klus met succes af te ronden. In de eerste helft acteer de WIK overigens nog verdienstelijk. Middelburg kwam toen minder in het stuk voor, maar de thuisploeg ver zuimde om afstand te nemen. Vroege kans Joost Rotte kreeg voor WIK reeds zeer vroeg in de wedstrijd een goede scoringskans, maar hij plaatste de bal voor het doel langs. Na tien minu ten werd Aren van Wezel diep ge stuurd door Han van de Sande. Hij leek te gaan scoren, maar zijn inzet belandde in het zijnet. Middelburg verscheen aanzienlijk minder, maar wel via betere aanval len voor het doel van Leo van den Ou den. De aanvalsacties strandden evenwel veelvuldig op de rand van het zestien metergebied waar vooral Ad Theunisse een sterke wedstrijd neerlegde. Verder dan wat inzetten van grote afstand kwamen de hoofd stedelingen niet en Leo van den Ou den hoefde dan ook nauwelijks moei lijk werk op te knappen. WIK bleef echter aanvallend verzuimen om de nul van het scorebord te schieten en dat hield Middelburg voortdurend in de race. In de tweede helft maakte WIK de fout zich te ver terug te laten zakken, waardoor de Middelburgse druk gaandeweg kon worden opgevoerd. Tbch kwam er na een kwartier nog een prima Kerkwerfse gelegenheid om de score te openen. Joost Rotte lanceerde Han van de Sande. De WIK- aanvoerder kwam oog in oog piet de Middelburgse doelman, maar plaat ste de bal vervolgens langs de ver keerde kant van de paal, daarmee de mooiste gelegenheid van de wed strijd vergooiend. Doordat WIK meer en meer achterop raakte in conditio neel opzicht kreeg Middelburg een overwicht, dat wel haast een doel punt moest opleveren. Op een klein kwartier van het einde belandde een Middelburgse inzet op de paal naast Leo van den Ouden en een paar minu ten later was het pleit beslecht. Een van de weinige opvallende momenten van John Tbhapary was de directe aanleiding. Hij passeerde vier WIK- verdedigers en zette toen in. Via een Kerkwervenaar plofte de bal op en kele meters voor doelman Leo van den Ouden, waarop het een koud kunstje was om af te ronden voor een mee opgerukte hoofdstedelijke aan valler: 0-1. WIK miste de kracht en de tijd om nog terug te komen. Het be- keravontuur was afgelopen. ZIERIKZEE - De Stichting 'Het is weer fijn langs de lijn' had zich geen slechtere start kunnen wensen van de landelijke actie tegen het voetbalvan dalisme. Twee dagen na de presentatie door Johan Cruijff van de leus 'Schop liever tegen de bal dan tegen de club' schopten de aanhangers van FC Den Haag en Ajax alweer zoveel trammelant, dat scheidsrechter Van Ettekoven door de politie werd geadviseerd niet meer aan de tweede helft te beginnen. Ajax leidde op dat moment comfor tabel met 0-2 door doelpunten van John Bosman, die de terugkeer van Van Basten in de Ajax-aanval niet noodzakelijk maakte. Van Bastens rentree, met het oog óp het Europa Cup-duel tegen Malmö, ging de mist in. Hem zou twintig minuten zijn ge gund, ware het niet dat ingrijpen van hogerhand dat voorkwam. De betrek kelijk orde op het veld, waar Ajax heerste, stond in schrijnende tegen stelling tot de wanorde op de volle tribunes. Relschoppers plunderden comsumptietenten en wrikten stenen los om aan munitie te komen. De Amsterdammers gebruikten die vooral om Den Haag-doelman Stam te bestoken, de Hagenaars kozen de politie als mikpunt. Het voetbal ver loor in de slag om het Zuiderpark. De politie meende de veiligheid van de ruim 20.000 bezoekers niet langer te kunnen garanderen en vroeg de wed strijd te staken. De elftallen keerden niet terug van de langdurige rust. Ajax kreeg daardoor niet de kans het karwei af te maken, Den Haag niet dat te verhinderen. Scheidsrechters Ook elders werd het voetbalplezier danig bedorven, al kwam dat niet op rekening van kwaadwillende suppor ters, maar op naam van onvoldoende capabele scheidsrechters. Bij Sparta- Go Ahead Eagles (1-1), waar ook voet- baltechnisch niets gebeurde, pres teerde de Drentse arbiter Luinge het bijna de wedstrijd te laten ontaar den. Vijf overbodige gele kaarten, al leen de getergde Schmidt verdiende er een, haalden de trainers Hughes en Van Zoghei het bloed onder de nagels vandaan. Tevredenheid kon achteraf bestaan over de puntendeling. De ra ke strafschop van Boerebach bezorg de de afgezakte Deventenaren een punt, de gelijkmaker van Ellerman deed Sparta een punt inlopen op de tobbende stadgenoot Feyenoord. De Rotterdamse ploeg modderde in Groningen verder. Na de uitscha keling in het bekertoernooi door Den Haag, kreeg Rinus Israel opnieuw een domper te verwerken tegen het allesbehalve grootse FC Groningen. Feyenoord slaagde er, ondanks de enorme hoeveelheid kansen, niet in die ene treffer van Roossicn te nivel leren, laat staan te overtreffen. Vreugde was er tezelfdertijd wel op de noordelijke Maas-oever, waar het met degradatie bedreigde Excelsior uithaalde tegen Fortuna Sittard: 3-2. De Limburgers waren om het carna- valslawaai te ontvluchten neer gestreken in een trainingskamp in Schevcningen. De gedachten waren kennelijk toch bij de feestneuzen en bierpompen. Excelsior mag dan een club, gebouwd op oude kranten zijn, Fortuna Sittard presenteerde zich in Kralingen als niet meer dan een doorweekte pagina. Twee van de drie Rotterdamse doelpunten werden ge maakt door Beukers, die door trai ner Wullems weer eens naar de front linie was gestuurd. En terecht. De Deen Sörensen, wiens geringe actie radius en tempo onbelangrijk werd door de werklust van Leenheer en Waslander, droeg ook zijn steentje bij met een treffer. Fortuna deed door de import-zuiderlingen Duut en Evers Iets terug, maar meer dan sta tistische waarde had dat niet. Ook het vervroegde degradatieduel tussen Haarlem en AZ werd ontsierd door warrig optreden van scheids rechter De Munnik. Ook hij hield zich aan de nieuwe richtlijnen de teu gels aan te halen en probeerde zijn strengheid te bewijzen door een serie kaarten, maar niet door consequent gedrag. Hij stuurde Haarlcm-verde- BROUWERSHAVEN - In een duel uit de vijfde beker ronde om de Zeeuwse zaterdag-afdelingsbeker bleek tweede klasser Brouwershaven eens te meer een ploeg van momenten. Gedurende fikse perioden bleek de ploeg van de aan het eind van het seizoen vertrekkende trainer Kees Kommer geen vuist te kunnen maken, maar van tijd tot tijd ook liet het jeugdige team zien zeer behoor lijk te kunnen voetballen. Spannend werd het zelfs nog, toen Hoedekenskerke na twintig minuten in de tweede helft een 3-1 achterstand volledig wegwerkte. Pas in de op een na laatste minuut slaagde Brouwershaven er na sterk moment van Sjaak van de Weele in om via Arjan Visser een bekerronde verder te komen. Het komende weekeinde ontmoeten de twee ploegen elkaar in Hoede kenskerke opnieuw, maar dan in het kader van de bij zonder spannende competitie. Na dertien van de 22 competitieron den gaan in de tweede klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal Dauwen- daele, WIK en SVD met elk negentien punten aan de leiding. Brouwersha ven en Hoedekenskerke volgen op een punt en het staat derhalve rede lijk vast, dat de ploeg, die serieuze promotiekansen wil behouden zal moeten winnen, ook al is de weg nog lang. Psychologisch kan winst of ver lies in een dergelijk belangrijk vier puntenduel immers fiks doorwerken. In.de eerste onderlinge competitie confrontatie in Brouwershaven trok Hoedekenskerke min of meer verras send aan het langste eind. Althans in die fase van de competitie. Later werd duidelijk, dat Brouwershaven diger Verkaik al na zes minuten van het veld. AZ profiteerde door Van Haastrecht onmiddellijk van de nu merieke meerderheid. Haarlem had het moeilijk, maar voelde zich niet verslagen. Een betere tweede helft bezorgde de thuisclub zelfs de gelijk maker, door trainer Van Doorneveld van achter het hek - ook de hand van De Munnik - gade geslagen. Balm, die ook nog een strafschop miste, was de maker. PEC Zwolle en VVV hand haafden hun redelijk hoge klassering door elkaar een punt te gunnen: 1-1. VVV kwam op voorsprong door Lu- kuhay, maar Verschoor scoorde in de slotfase tegen. FC Twente zakte op de ranglijst door voor eigen publiek te verliezen van FC Den Bosch, dat nu Feyenoord voorbij is. Goaltjesdief Gillhaus had ook in Enschede weer succes. Hoewel Twente de win terslaap na een half uur uit de ogen had gewreven, kwam Van Grinsven in het Bossche doel nauwelijks in ge vaar. Landskampioen PSV ontving Veendam al voor carnaval in Eindho ven en won zonder problemen, maar ook zonder inspiratie, met 4-0. MARSEILLE - De Belgische prof- wielrenner Michel Goffin is in de nacht van zaterdag op zondag overle den In een ziekenhuis in Marseille. Dc negentienjarige renner van de ploeg Dc Kimpc kwam vrijdag 20 fe bruari ten val tijdens de Ronde van de Var. Bij het ongeluk liep Goffin ernstig hersenletsel op en werd in coma opge nomen in het ziekenhuis. Uit deze toestand is hij niet meer bijgekomen. Goffin is het tweede slachtoffer in het wielrennen van dit seizoen. Op 17 fe bruari overleed de Spaanse neo-prof Vicente Mata Ventura in Alicante aan de gevolgen van een valpartij. andermaal de toegedichte favorieten- rol nauwelijks kan waarmaken. Toch blijft het buiten kijf staan, dat de witzwarte brigade een groot aantal technisch zeer vaardige spelers her bergt. Te vaak evenwel blijkt "het teamverband verder zoek dan wense lijk is om tot werkelijk in het oog springende resultaten te^omen. Na dat in het bekerduel tegen Hoede kenskerke een 3-1 voorsprong was ge nomen liet de ploeg zien hoe falicant mis het kan gaan, wanneer dat team verband er inderdaad niet is. Het al lesbehalve groots spelende Hoede kenskerke kon weer volledig in de wedstrijd komen en de uitschakeling van de Brouwenaren leek slechts een kwestie van minuten. Een sterke in dividuele actie voorkwam dat op de valreep. Zelfzuchtig Reeds in de tweede minuut kreeg Brouwershaven een ideale mogelijk heid om op voorsprong te komen, maar nadat Arjan Visser met een knappe pass Martin Quist had weg gestuurd bleek de vleugelspits te zelfzuchtig. Vanaf de zijkant van het doel lokte hij doelman Leo Uitter- hoeve naar zich toe, maar in plaats van met een simpel tikje de volko men vrijstaande René Roon te bedie nen probeerde Quist uit de onmoge lijke hoek te scoren. Later in de wedstrijd zou Martin Quist zijn vroe ge misgreep met een serie prima ac ties doen vergeten. In de achtste minuut was dc Brouwsc voorsprong toch reeds een feit. René Roon liet onverwacht een schot los, dat Leo Uitterhoeve ver raste. Het leer sprong via zijn borst over het doel, maar uit de toegeken de hoekschop haalde Roon alsnog zijn gram. De kromme inzet ver dween zonder dat iemand de bal kon toucheren bij dc tweede paal in dc touwen. In het eerste kwartier kwa men er nog mogelijkheden voor Ar jan Visser en Martin Quist, maar steeds stond Uitterhoeve op zijn post. Schoten van Bert van de Bos en Arjan Visser misten richting en vlo gen hoog over de vijandelijke veste. In de zestiende minuut kreeg Sjaak van de Weele een uitgelezen moge lijkheid op een presenteerblaadje aangeboden door Martin Quist. Jan Meulcnbcrg liet zich de bal ontfutse len door Quist, die in een keer door plaatste. Van de Weele kon rustig zijn hoek uitzoeken, maar schoot van dichtbij over. Dat moment leek voor Hoedekenskerke het tijdstip om de bakens te verzetten. Doelman Ro nald Lievensc was nog geen moment in de problemen geweest, maar toen Leon Elcnbaas in de negentiende mi nuut een inzet in hel zestien meterge bied plaatste schutterde dc complete Brouwse verdediging, Ronald Lie vensc incluis. Centrumspits Dick Jongcpier was er als dc kippen bij om dc score gelijk te trekken: 1-1. De verdediging van Brouwersha ven leek een niet moeilijk te nemen veste voor de bezoekers, omdat voort durend te ver van de directe opponent werd verdedigd. Aanvallend liep het na het goede eerste kwartier ook niet denderend meer, omdat de vleu gelspitsen steeds de doelmond in trokken, waardoor het simpel verde digen was voor de Hoedekenskerkse defensie. Tussen de 25e en dertigste minuut was het toch twee keer raa^, maar in beide gevallen had Hoede kenskerke zelf de meeste schuld aan de treffers van de thuisploeg. Het sce nario was in beide gevallen nagenoeg identiek. De eerste keer ving Bert van de Bos een te laconiek wegge trapte bal op. Hij plaatste op Arjan Visser, die de sprintende Martin Quist secuur bereikte. Oog in oog met Leo Uitterhoeve dreigde Quist links en schoof hij links binnen. Vijf minu ten later kwam de lange bal opnieuw van Bert van de Bos. Nu kopte Martin Quist het leer in de voeten van Arjan Visser en deze schoof beheerst raak: 3-1. In het laatste kwartier speelde de wedstrijd zich voornamelijk óp het middenveld af. Het duel werd steeds rommeliger en vervelender en kan sen kwamen er noch voor de ene, noch voor de andere ploeg. Met de hand In de eerste minuut van de tweede helft had René Roon het duel kunnen beslissen. Hij profiteerde attent van een misgreep van Joop Dieters en ver scheen alleen voor Leo Uitterhoeve. In de afwerking faalde de cen trumspits. Twee minuten later was de spanning terug. Sjaak van de Weele wilde de bal bij doelman Ronald Lie- vense brengen, maar plotseling zat Dick Jongepier tussenbeide. Hij nam dc bal met de hand aan en prikte sim pel binnen. Arbiter Van de Hulle, die voortdurend te ver van aanvallende situaties voor beide doelen bleef, zag het voorval niet. Na tien minuten kwam Jacco de Jonge bij Brouwershaven in de ploeg voor Johny Jonker. Leo Clarisse be zorgde Peter Verdonk bijna een goe de kans door te zacht terug te spelen en in de twintigste minuut prikte Verdonk een vrije trap op de lat bo ven de Brouwse doelman. Drie minu ten later was de gelijkmaker toch een feit. Jacco de Jonge werd uit gespeeld door Ronald Breyaard en Dick Jongepier was andermaal ter plekke om af te ronden: 3-3. Op nieuw leek de wedstrijd uit te gaan als een nachtkaars en strafschoppen leken als scherprechter te gaan fun geren na negentig minuten speeltijd. Zes minuten voor tijd was er nog een mogelijkheid voor René Roon, maar hij plaatste de bal op doelman Uit terhoeve. In de volgende minuut had Brouwershaven geluk, dat arbiter Van de Hulle de voordeelregel niet toepaste, toen Leo Nouwen de wegsprintende Leon Elenbaas van achter neerlegde en Peter Verdonk alleen op Ronald Lievense af kon gaan. Met nog ruim een minuut te gaan verzond René Roon een lange bal op Sjaak van de Weele, die door trok tot op de rand van het zestien metergebied en vervolgens een ge haaide breedtepass vlak voor doel man Uitterhoeve langs speelde. De doelman werd bezig gehouden door Martin Quist en Arjan Visser kon eenvoudig scoren: 4-3. Brouwersha ven is als enige eilandclijke tweede klasser een bekerronde verder. OOSTERLAND Afdelings tweede klasser Duiveland is er niet in ge slaagd om het een klas hoger spelen de 's-Heer Arendskerke uit het toer nooi om dc Zeeuwse afdelingsbcker te spelen. Na een 0-0 ruststand trok dc bezoekende formatie met enig for tuin met 2-3 aan het langste eind na een aantrekkelijke tweede specl- helft. In de eerste helft viel er weinig te genieten voor het opgekomen Ooster- Moment uit de bekerwedstrijd tussen WIK en Middelburg, een wedstrijd die door de Kerkwervenaren met 0-1 werd verloren door een laat doelpunt. Martin verder Quist (links) was de grote man in de Brouwershaven-equipe, die dooreen 4-3 overwinning op Hoedekenskerke bekert in het toernooi om de Zeeuwse afdelingsbeker. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6