NIEUWSBODE Bram Vroegop nieuwe voorzitter HSV Oosterschelde als opvolger van Henk Kastelein Gemeentebestuur Zierikzee krijgt waarderingsbeker KNAU voor nieuwe kunststofbaan Herenbasketballformatie Mevo '80 in eerste helft op te grote achterstand Verdiend gelijkspel Scaldina- jeugdteam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 maart 1987 Nr. 24092 Bram Vroegop, sekretaris Constand van Schelven en penningmeester Leen Verloo. Het bestuur wordt ge completeerd door de leden Adrie Bakker, Leo Bolier, Piet van de Wer- ve, Rinus Lobbezoo, Wim Meerdink en John Berrevoets. spel een punt gescoord, maar het stond inmiddels wel 2-1 voor Arne- muiden. Samen met Jeremy van Dijk bracht hij het dubbelspel bij Scaldi- na: 2-2. Hierna scoorde Arnemuiden twee keer tegen (2-4) en ging het er somber uitzien voor het Scaldina- team. Juist in deze fase scoorde Sytze "-n der Wekken meteen daarop, ge volgd door winst voor Arno Wanders, die voortreffelijk op dreef was: 4-4. De druk werd voor Scaldina toch weer grotei; toen Arnemuiden voor 4- 5 zorgde. Toen kwam het aan op vech tersbaas'Jeremy van Dijk. Hij pleegt normaliter voor ieder punt te knokken, maar nu de druk aan het einde van een dergelijke par tij zo groot was, hield iedereen de adem in. De eerste game ging verlo ren voor Van Dijk (13-21). Hij liet zich evenwel niet uit het veld slaan en won de tweede game met 21-19. De derde game moest dus de doorslag geven. Hij kwam weliswaar achter met 16-9, maar knokte zich terug in de wed- Voorzitterswisseling van de wacht bij de Zierikzeese hengelsportvereniging Oosterschelde. Henk Kastelein (rechts) overhmidigt de voorzittershamer aan Bram Vroegop, die van bestuurslid doorschoof naar de voorzittcrspost. ZIERIKZEE - De Zierikzeese hengelsport vereniging Oosterschelde heeft een nieuwe voorzitter. Op voor dracht van het bestuur van de grootste eilandelijke sportvereniging werd tijdens de algemene ledenvergade ring Bram Vroegop met algemene stemmen gekozen als opvolger voor Henk Kastelein, die zijn post na een perio de van drie jaar verlaat. Door verhuizing naar Waddinx- veen mag Kastelein statutair geen deel meer uitmaken van het bestuur van de HSV Oosterschelde. Alle be stuursleden moeten volgens die statuten immers woon achtig zijn op Schouwen-Duiveland. De door het be stuurlijk doorschuiven van Vroegop opengevallen plaats wordt ingenomen door John Berrevoets, die eveneens zonder tegenstemmen wordt verkozen. Het evenals Bram Vroegop periodiek aftredende bestuurslid Wim Meerdink behoudt zijn plaats in het bestuur. In zijn openingswoord hield de scheidende voorzitter Henk Kaste lein een pleidooi voor het enthousi asmeren van vooral de jeugdige hen gelaar om lid te worden van de hengelsportvereniging. ,,Het leden bestand is in drie jaar met 325 terug gelopen tot 1035 leden. Dat is een kwalijke zaak, die weliswaar in na genoeg alle hengelsportverenigingen valt waar te nemen, maar waarin we niet moeten en mogen berusten. De terugloop van het aantal leden maakt het er vooral voor de penningmeester niet gemakkelijker op. Zijn moge lijkheden worden door de teruglo pende inkomsten uit contributies fiks terug. We zullen daarom de jeugd meer en meer in het hengelgebeuren moeten betrekken. Ik stel voor jaar lijks een eilandelijk jeugdkampioen schap te organiseren om zodoende een signaal naar de jeugdhengelaars te geven", argumenteerde Henk Kastelein. Hij sprak ook zijn spijt uit over het feit, dat de in het najaar van 1986 gehouden feestavond te weinig de belangstelling van de leden op wekte. ,,De feestavond werd zeer ma tig bezocht. Nu zo iets dergelijks niet blijkt aan te slaan zal ook daar van afgestapt moeten worden. Vanuit het bestuur werden de leden verzocht suggesties voor activiteiten aan te dragen, maar ook daarop kwam geen respons. Op de duur weet je niet meer wat te doen om toch nog zoiets als clubactiviteiten aan de dag te leggen. Dat is een jammerlijke zaak waar ie dereen zich nog eens terdege moet be raden". Oosterschelde ,,Er is in het verleden veelvuldig gesproken over de gevolgen, die er voor de visstand zouden zijn, wan neer de Oosterschelde eenmaal zou zijn afgesloten. Afgaand op de vang sten van de voorbije maanden zou je kunnen stellen, dat het alleszins mee valt. Er werden recordvangsten ge boekt. Een verheugende ontwikke ling", onderkende Kastelein. Naast de positieve constatering omtrent het Oosterschelde-hengelen vond de vertrekkende voorzitter ook de ontwikkelingen bij het Kaaskens- water en de Ouwerkerkse kreken gunstig. ,,In de loop van het jaar wordt bij het Kaaskenswatcr begon nen met de aanleg van een voetpad, hetgeen meer mogelijkheden biedt en ten aanzien van het krekengebied zijn de toezeggingen van Staatsbos beheer gunstig. Er is toegezegd, dat aan de bebossing rondom de kreken zal worden gewerkt". Een minder goede ontwikkeling is het feit, dat er evenals in 1986 geen snoekbaars kan worden uitgezet. Zonder er verder op in te gaan refereerde Kastelein aan de moeilijkheden, die er het afgelo pen seizoen waren binnen de com missie zoet. Inmiddels is bestuur lijk besloten om de commissies zoet en zout samen te voegen om zodoen de dergelijke problemen eerder en nadrukkelijker het hoofd te bieden". De aanwezige leden stelden zich una niem achter de samenvoeging van beide commissies. De nu ontstane wedstrijd- en be heerscommissie bestaat uit zeven personen. Cees Rossen, die geduren de het seizoen de vertrokken Thijs Berrevoets verving, werd als vast in de commissie gekozen en de perio diek aftredende leden John Berre voets en Wim Meerdink werden in een stemming met de kandidaten Jan Berrevoets en Ruud Vercruysse ruim schoots herkozen. De commissie be staat nu uit Cees Rossen, Jan Vijfvin- kel, Eddy Smit, John Berrevoets, Adrie Verwest, Abraham Stoutjes- dijk en Wim Meerdink, waarbij de laatste als voorzitter fungeert. Hij kan als zodanig direct verslag uit brengen aan het verenigingsbestuur, omdat hij daarin ook zitting heeft. Dat geldt overigens ook voor John Berrevoets, die kort tevoren in de plaats van het vertrekkende be stuurslid Henk Kastelein werd ver kozen. ,,We zijn blij, dat de twee com missies nu zijn samengevoegd. De situatie is aanzienlijk overzichtelij ker en zoet kan bij zout helpen en om gekeerd", resumeerde Henk Kaste lein. ,,De zeven leden hebben ieder hun eigen taak in de nieuwe commis sie en het programma van de wed strijden is nu gezamenlijk bepaald. Dat is een duidelijk winstpunt, want dat was in het verleden wel eens an ders". Voorzitter Na zijn unanieme verkiezing als nieuwe voorzitter bedankte hij de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. ,,Toen mij door het be stuur gevraagd werd om voorzitter te worden moest ik daar even over na denken. Het zal immers niet gemak kelijk zijn om Henk Kastelein op te volgen. Hij was weliswaar slechts drie jaar voorzitter, maar in die pe riode heeft hij er diverse moeilijk lig gende zaken doorgedrukt. Die besluitvaardigheid kenmerkte mijn voorganger. Ik zal mijn uiterste best doen hem daarin te evenaren", stelde Vroegop, die daarna zijn plaats ach ter de bestuurstafel weer innam. ,,Ik zou het op pi'ijs stellen als Henk Kastelein de vergadering tot het ein de zou willen leiden", had hij daar voor verzocht, zodat de HSV Ooster schelde gedurende een dik uur in theorie twee voorzitters rijk was. In een kort afscheidswoordje on derstreepte bestuurslid Adrie Bak ker nog eens de kwaliteiten van Henk Kastelein, zoals Bram Vroegop dat tevoren reeds deed. „Hij heeft za ken voor elkaar gekregen waar we als bestuur trots op zijn. Ik denk daarbij met name aan de besprekin gen met vertegenwoordigers van Staatsbosbeheer, die hun vruchten afwierpen", wist Bakker. Naast een bloemetje voor mevrouw Kastelein overhandigde Adrie Bakker de schei dende voorzitter een werpmolen, „omdat we gehoord hadden, dat je huidige spulletje niet meer je dat zou zijn". Henk Kastelein zegde toe in de toekomst te willen proberen om met het nieuwe materiaal aan te komen tonen, dat hij er mee in de prijzen kan vallen. Na de diverse change menten op het bestuurlijke vlak be staat het dagelijks bestuur van de HSV Oosterschelde uit voorzitter Ondanks de verdere daling van het aantal leden (in 1986 van 1215 naar 1035) blijft de contributie ook in 1987 ongewijzigd. Seniorenleden van de HSV Oosterschelde betalen 27,50 per jaar, junioren 20,-. In zijn terug blik op het voorbije wedstrijdjaar stelde sekretaris Constand van Schel ven vast, dat leden van de Zierikzeese club bij veel wedstrijden aktief wa ren. Stoffel de Boer en Eddy Smit be haalden op grote concoursen zelfs eerste prijzen. De wedstrijd op de Ou werkerkse kreek was een succes, maar had veel concurrentie van ande re aktiviteiten. De wedstrijd wordt dit jaar afgewerkt op 20 juni en er zal via meer publiciteit getracht worden het deelnemersveld wat op te schroe ven. De traditionele bootwedstrijd wordt op 12 december vanuit Burgh- sluis gehouden. Het Nederlands kam pioenschap bootvissen staat reeds voor de deur. De selectiewedstrijd is het komende weekeinde 7 en 8 maart, de finale veertien dagen later. Voor het nationaal kampioenschap kust- hengelen kan nog tot 5 april worden ingeschreven bij sekretaris Van Schelven. De selectiewedstrijd wordt op 2 mei gehouden, de finale op 31 ok tober, in beide gevallen aan het strand van Dishoek. Het kampioen schap van Midden-Zeeland voor alle inwoners van Zeeland is op 25 april op de Oosterschelde of op het kanaal bij Wemeldinge. Natuurlijk zijn er in de loop van het jaar ook weer tal van competitiewedstrijden in vereni gingsverband. De serie van acht zoet- wedstrijden start op 29 mei en ein digt op 24 juli. Steeds wordt om 18.30 uur vanaf de Balie vertrokken. Om geklasseerd te worden dienst aan mi nimaal vijf wedstrijden te worden deelgenomen. In het komende sei zoen wordt een maximum van vijf honderd punten gegeven voor grote vissen. Voorheen gold een plafond van duizend punten. In de competitie zout zijn er vijftien wedstrijden, waarvan aan negen minimaal moet worden deelgenomen om in de stand terug te keren. Vijf wedstrijden zijn reeds afgewerkt. De zesde uit de serie is op 14 maart, de laatste op 19 decem ber. Ook voor deze wedstrijden wordt op wisselende tijden vertrokken van af de Balie. Voor de hengelaars, die onverhoopt te laat op de Balie arrive ren wordt de visplaats via een schrif telijke mededeling kenbaar gemaakt ten huize van Wim Meerdink, Meelstraat 43 in Zierikzee. ZIERIKZEE - Het vierde jeugd- team van de Zierikzeese tafeltennis vereniging Scaldina moest in een in- haalduel aantreden tegen Arnemui den 3. De eerste confrontatie eindig de in Arnemuiden in een 5-5 gelijk spel. Jeroen van Popering won toen twee keer, maar hij was er nu niet bij. Hij werd vervangen door Sytze van der Wekken, die voor het eerst meedraait in de competitie. Na een bijzonder spannend verloop met daarin een hoofdrol voor Jeremy van Dijk eindigde ook het tweede treffen in 5-5. Arno Wanders had voor het dubbel- ROTTERDAM - Een van de hoogtepunten tijdens de jaarlijkse vergadering van distrikt West II van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie, waar Zeeland ook deel van uitmaakt, is de uitreiking van de waarderings bekers. De eerste beker, de Jan Kleijnbeker (Jan Klcijn uit Den Haag was een sprinter van internationaal allure in de na-oorlogse jaren), is een waarderingsbeker voor personen of instanties. Het kleinood werd tijdens de ver gadering in Rotterdam uitgereikt aan het gemeente be stuur van Zierikzee. Voorzitter H. Tijsmans van het KNAU-distrikt roemde de gemeente Zierikzee met de realisering van de prachtige kunststofbaan op sport park Bannink. Het is dc tweede kunststofbaan in Zeeland, de zesde in distrikt West II en de veertigste in Nederland. Tijsmans stelde Zierikzee als kleine gemeente als voorbeeld voor andere gemeenten en gaf hoog op over de wijze waarop de baan in goede samenwerking met atletiek vereniging Delta Sport tot stand kwam. Het deed hem vooral veel ple zier, dat wethouder van sportzaken L. J. van Gastel, de man die de kar trok, aanwezig kon zijn in Rotterdam om de distriktsbeker in ontvangst te ne men. In zijn dankwoord aan de verga dering, waar alle cuim vijftig aan gesloten verenigingen met een totaal ledental van 15.000 vertegenwoordigd waren, getuigde wethouder Van Gas tel van de constructieve wijze, waar op de Zierikzeese gemeenteraad als vertegenwoordiger van de bevolking haar werk doet, in dit geval ton be hoeve van de sport. Vereerd Van Gastel toonde zich zeer vereerd met de tekenen van waardering en bedankte daar de aanwezigen voor. Zij op hun beurt uitten hun waarde ring voor datgene, dat de gemeente Zierikzee presteerde, via een klate rend applaus.. Een andere beker, de Vlug en Lcnig-hekcr, kwam evenals het vorig jaar in handen van Nelli Cooman, die recentelijk voor de derde keer in suc cessie Europees kampioene op dc 60 meter werd en tevens wereldrceord- houdster is op deze afstand met een tijd van 7,00 sec. Doordat zij zich mo- mpntcel in Los Angeles voorbereidt op dc wereldkampioenschappen in door, die de volgende week in India napolis worden afgewerkt, kwam echtgenoot Hans Fiere de prestatie beker in ontvangst nemen. De aan- mocdigingshcker. dc Henk Heyne- mantrofce kwam in handen van Eyob Muller van Spark uit Spijke- nisse en veteraan Dick van Santen van Fortuna Vlaardingen incasseer de de Jan Schikhoftrofee voor vete- Na een vlotte vergadering met wei nig problemen feliciteerde hoofd bestuurslid Anny Broekhof het dis trikt West II met het voortdurend groeiende ledental. Een kwart van al le KNAU-leden maakt deel uit van dit distrikt. Bovendien herbergt West II een groot aantal vaandeldragers van de op dit moment zo succesvolle Nederlandse atletiek. Naast Nelli Cooman maken ook Elly van Hulst, Els Vader, Han Kulkcr en Erik de Bruyn deel uit van het ledenbestand van het distrikt van voorzitter Tijsmans. ZIERIKZEE - De herenploeg van basketballvereniging Mevo '80 leed in sporthal Onderdak een 37-49 nederlaag tegen het tweede team van Volhar ding uit Goes. De nederlaag tekende zich reeds in de eerste helft nadrukke lijk af. Toen had Volharding reeds een voorsprong van veertien punten opge bouwd. Het tweede herenteam van Mevo '80 blijft verrassen. Nu werd Smokkelhoek het slachtoffer van de goed draaiende Zierikzeese equipe: 37- 25. Het jongens juniorenteam van de Zierikzeese vereniging leed een fikse 82- 33 nederlaag tegen Dynamo '70 uit Middelburg en de jongens apirantenploeg behaalde in Zierikzee een nipte 19-18 overwinning op Marathon. Het eerste herenteam van Mevo '80 had in het begin van de eerste helft van de wedstrijd tegen Volharding grote moeite om het juiste wedstrijd ritme te pakken. De gretige Goese ploeg kwam dan ook al snel met 8-14 aan de leiding. Via een time-out in de tiende minuut probeerde Mevo '80 verdedigend de zaken goed op een rij tje te zetten, hetgeen lukte. De oranje formatie hervond het juiste ritme, maar kon toch niet voorkomen, dat Volharding halverwege het duel met 13-27 aan de leiding ging. In de twee de helft waren de teams meer aan el kaar gewaagd. Aan beide zijden werd afwisselend gescoord. De achter stand van veertien punten was voor Mevo '80 evenwel te groot. Tussen de achtste en elfde minuut had het Zie rikzeese team een sterke periode. De na zeven minuten op het scorebord staande 21-39 stand werd omgezet in een 33-45 tussenstand in de elfde mi nuut. Verder liet Volharding de thuis ploeg evenwel niet terug komen: 37- 49. Dat het duel erg rustig verliep be wijst het aantal persoonlijke fouten. Mevo '80 liep tegen vijf p's aan, Vol harding bracht het zelfs niet verder dan twee. Evenwicht In Zierikzee hielden het tweede he- renteam van Mevo '80 en Volharding elkaar gedurende een helft in even wicht. Bij de oranje ploeg moest na vijf minuten Mario de Vlieger met ge scheurde enkelbanden het veld verla ten. Via 2-5 en 4-9 liep Smokkelhoek uit naar 4-11 in de twaalfde minuut. De spelers van de ploeg uit Kapelle dachten dat daarmee de buit binnen was, maar zij zouden zich schrome lijk vergissen. De thuisploeg gaf niet qp en in de resterende drie minuten werd de ach terstand verkleind tot 11-13. Bob Hoornen opende de tweede helft met een driepunter en zette daarmee Me vo '80 op voorsprong: 14-13. John IJ- zelenberg benutte twee vrije worpen, maar in de vierde minuut moest Luc van Velthoven met vijf persoonlijke fouten het veld verlaten en Mevo '80 moest met vier spelers verder, door dat er geen wisselspelers meer voor handen waren. Smokkelhoek profi teerde niet van de ontstane situatie, integendeel. Mevo '80 liep ondanks een ondertal aan spelers uit naar 34- 23 in de dertiende minuut. Aanvoer der Henk van Donk bepaalde in de laatste minuut de eindstand op 37-25 met een driepunter. Bob Noomen werd met zestien punten topscorer. In vergelijking met de ontmoeting in Vlissingen ging het aanvallend be ter met de jongens aspiranten van Marathon, waardoor zij in de eerste helft van het duel tegen Mevo '80 tot diverse scoringskansen kwamen. Ver dedigend hadden zij echter veel moei te met het afstoppen van de insnij dende Martin Pikard en Jos van Anraad. Mevo '80 liep onder leiding van de verdedigend sterk opererende Ronald Gordijn uit naar 11-8 in de elf de minuut. Halverwege was de stand 15-13. In de tweede helft had het arbi trale duo zo'n invloed op de wed strijd, dat beide teams op de duur niet meer wisten wat wel en wat niet toegestaan was. Kwam het aantal persoonlijke fouten in de senioren wedstrijd tussen Mevo '80 en Volhar ding op zeven, in deze wedstrijd wer den er 34 fouten uitgedeeld. Aan Mevo '80-kant mocht Martin Pikard vroegtijdig de kleedkamer opzoeken. In de tweede helft bleven de scores van beide ploegen beperkt tot respec tievelijk vier en vijf punten, waar door Mevo '80 nipt met 19-18 won. strijd. Iedereen was in spanning over de afloop als gold het een eredivisie wedstrijd. Bij de stand 20-20 was het doodstil in de zaal. Het einde kwam bij 25-23 en het gejuich was niet van de lucht. Van Dijk had een punt bin nengehaald voor zijn team. De gelij ke eindstand was overigens een ge rechtvaardigde stand voor het Zierik zeese team. Ook het tweede team van Scaldina had een inhaalwedstrijd af te wer ken. Effect 2 uit Terneuzen was daar in de tegenstander. Het duel werd eerder wegens ziekte uitgesteld. Dat euvel sloeg ook nu toe, want Danny Pantekoek moest worden vervangen door Marco Hanse. De invaller speel de met een winstpartij een goede wedstrijd. Jorg Bleyenbergh won twee keer en Mario van Popering bleef met een zege onder de maat. Doordat ook het dubbelspel verloren ging won Effect 2 met 4-6. In de re turn moet een revanche mogelijk zijn. Wethouder van sportzaken L. J. van Gastel was voortdurend nadrukkelijk aanwezig tijdens de procedure rondom de kunststofbaan op het Zierikzeese sportpark Bannink. Hij ontving namens de gemeente Zierikzee een waarde- ringsprijs van het district West II van de KNAU.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5