Opgeruimd staat netjes SAMAN B.V. Raad Bruinisse stemt in met aanpassing 10%-regeling betreffende te bouwen sportzaal Duiveland wil effecten van weg Philipsdam ook in onderzoek DE ZIERIKZEESCHE COURANT Sportverenigingen staan garant voor inventaris Robby bakt ze BRUin WAh Wh PÊ BILT Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Sportzaal Postzegels Noordwelle Snookerkampioen De gemeenteraad van de gemeente Duiveland De PTT brengt in de loop van het jaar twee In onze serie over dorpen op Schouwen-Dui- Leo Dorreman werd met overmacht de eerste stelt een bedrag van bijna anderhalve ton be- postzegels uit waarop de schrijvers Multatuli veland belichten we deze maand Noordwelle. officiële snookerkampioen van Zeeland, lp de schikbaar voor de verbetering van de sportzaal en Constantijn Huygens worden geëerd van- in Oosterland. (Pag. 3). wege hun verdiensten. (Pag. 4). Met name de problematiek met het plaatselijke finale toonde hij zijn grote vaardigheid op het VRIJDAG 27 FEBRUARI 1987 143ste jaargang- Nr. 24091 schooltje leeft er. (Pag. 5). grote biljart met de zakken. (Pag. 11). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wat iedereen voor uitgemaakte zaak houdt, verdient het allermeest onderzocht te' worden. Lichtenberg I) BRUINISSE - De sportverenigingen, die tezijnertijd gebruik gaan maken van de nieuwe sportzaal van Brui nisse, weten nu waar ze aan toe zijn. Met alleen de stem men van de drie SGP/RPF-leden tegen ging de gemeente raad van Bruinisse akkoord met een incidentele aanpassing van de 10%-regeling, waardoor de sportver enigingen zorg dienen te dragen voor de aanschaf van de inventaris van de sportzaal. Voorwaarde daarbij is even wel, dat van gemeentewege de eerste vijf jaar na opening van de zaal, waarvan de bouw medio voorjaar 1988 wordt gestart, geen gelden voor dit doel beschikbaar gesteld zullen worden. Bij monde van fractievoorzitter L. J. van den Bos hield de SGP/RPF-afvaardiging nog wel een vu rig pleidooi tegen een wijziging van de 10%-regeling, maar de fractie stond daarbij alleen. Alle overige frac ties gingen akkoord met de door de sportadviescommis- sie geopperde aanpassing. regeling* is niet los te koppelen van het totale bedrag, dat door de ge meente aan deze voorziening zal moeten worden besteed. Overigens moeten de vissers ieder jaar wel een behoorlijke verhoging van zategel- den betalen". Deze laatste uitspraak lokte bij wethouder C. J. van Liere de bewering 'appels met peren verge lijken' uit. „Bovendien hebben we afgesproken dat de zategelden de ko mende vijfjaar niet verhoogd nullen worden. Dus dat "argument gaat al evenmin op", refereerde Van Liere. „De gelden, die nu aan de sporthal worden besteed, komen uit de ver koop reserves jachthaven", consta teerde Van den Bos. „Men zou ver wachten, dat de vissers daar als eerste recht op zouden hebben, maar we draaien de zaak net om. Het zal dus uiteindelijk de vraag zijn, wat het totaalpakket de gemeente - de burger - gaat kosten. Wanneer de sporthal zal worden gebouwd, dan zullen we anderhalf miljoen armer zijn. Bovendien missen we daarvan de rente, de exploitatiekosten en on derhoud vergen eveneens een ton en we betalen al jaren aan accommoda- tiekosten 100.000,-. In totaal dus drie ton per jaar. Wanneer we er van uitgaan, dat er 500 'sportliefhebbers' zijn in Bruinisse, dan gaat iedere sportman of sportvrouw de gemeente jaarlijks 600,- kosten. Zouden de sportliefhebbers daar dan niet de vol le tien procent voor kunnen of willen betalen? Maar dan hebben we als raad ook nog te maken met de 2500 andere medeburgers in onze gemeen te. Die hebben dezelfde rechten. Re ken maar uit wat er gebeurt, als zij hetzelfde bedrag krijgen. Wanneer we als raad nog enigszins geloofwaar dig willen overkomen bij de burgers, dan zullen we niet met oogkleppen of met een sportbril op moeten lopen". Naar de mening van Van den Bos vroegen de sportverenigingen nooit om een dergelijke sporthal, maar wa ren zij volgens een schrijven van 28 januari 1985 tevreden met een opge knapte gymzaal. Sportzaal De laatste bewering werd door wet houder Van Liere volmondig erkend. „Daar zijn we toch ook mee bezig. We hebben het immers niet over een sporthal, maar over een sportzaal, een gymlokaal in een moderner jas je", stelde hij. „De sportverenigingen zullen voor die sportzaal straks ook aanzienlijk meer moeten gaan beta len. Er zal geen sprake meer zijn van vervolg pagina 3 Burgemeester T. C. Hekman: „De verenigingen weten nu waar ze aan toe zijn „Aangaande de aanpassing van de 10%-regeling wil onze fractie enkele kanttekeningen plaatsen", begon L. J. van den Bos zijn betoog. De SGP/ RPF-fractievoorzitter ging daarvoor terug naar uitspraken, die gedaan werden in de aanbiedingsbrieven van de jaren 1982 tot 1985. „Daarin wordt door het college een ander beleid aan gekondigd, omdat de financiële mid delen steeds minder zouden worden. Er werd gesteld, dat de sportvereni gingen bij uitbreiding of verbetering van de accommodatie een financiële steen zouden moeten bijdragen. Het zou in deze tijd niet meer aan gaan de gemeente voor alle kosten te laten op draaien. Vastgesteld werd daarbij, dat de verenigingen aan die middelen zouden moeten komen uit contribu tieverhogingen en inbreng van zelf werkzaamheid". Een en ander zou be tekenen, dat de betreffende verenigingen bij het uitbreiden van de gymzaal een bijdrage van 70.000,- zouden moeten leveren. „Voor de te bouwen sporthal zou dit bedrag ten minste 100.000,- zijn. Er zal wel nie mand zijn, die kan bewijzen, dat we er nu beter voor staan, dan toen we nog beschikten over de rente-op brengsten van de 1,2 miljoen gulden. Ook de meevallers van de begrotin gen 1984 en 1985 zijn besteed", ver volgde Van den Bos. Een kreet „Er is een enkele kreet geslaakt in een of andere commissie, dat de tien procent niet of nauwelijks zou zijn op te brengen door de verenigingen, maar we missen elke bewijsgrond, dat dit ook werkelijk zo is. Wel is er het bewijs, dat de verenigingen nog geen gulden bijeen hebben gebracht sinds 1982". onderkende de SGP/ RPF-woordvoerder. Volgens de opgave van het Bruse college van januari 1985 zouden er 500 gebruikers van de sportzaal zijn. Een eenvoudig rekensommetje had de SGP/RPF-fractie duidelijk ge maakt, dat er met een contributie verhoging yan een gulden per week per lid nu minstens een bedrag van een ton beschikbaar zou zijn ge weest. Vijftig maal 500,- en dat over vijf jaar zou immers reeds 125.000,- hebbcn betekend. „We hebben geen enkel houvast in bet voorstel zoals het er ligt. Wanneer we dit voorstel aannemen storten we ons gewoon in het ongewisse". Bij de herinrichting van de vissershaven werden exploi- taticsaldi van de jaren zestig tot tachtig aangedragen. „We zouden die ook graag gezien hebben aangaande het sportgebeuren, want deze 10%- BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschouwen heeft in eigen beheer de vervuilde grond aan de Weeldeweg 44 te Burgh-Haamstede weggehaald en het vervoerd naar het vervierkingsbedrijf AVR te Rotterdam. Het betreft een hoeveelheid van vijf kub met olie vervuilde grond op de plaats waar in het verleden een rijwielhandel was gevestigd. Doordat de gemeente de grondjzelf weghaalt konden de kosten beperkt plijven. Het vernietigen van de smeergrond komt de gemeente Westerschouwen op 2500 gulden te staan. Advertentie SGP/RPF-fraktievoorzitter J. J. van den Ros: Kanttekening en uur, per dag, per week, per maand, per.... Zierikzee - 4951 Louis Goedbloed Akkoord met bijdrage van 2724 gulden NIEUWERKERK - De wijze waarop de verkeersstroom op de rijksweg zich zal ont wikkelen. Dat was de belangrijkste motivatie van de raadsleden van de gemeente Dui veland om tijdens de raadsvergadering akkoord te gaan met een financiële bijdrage van vijftig cent per inwoner ten behoeve van het onderzoek naar de effecten van de weg over de Stormvloedkering. Maar de verkeersstroom over de rijksweg wordt ook vanuit de andere richting beïnvloed. Daarom kwam in het voorstel van het college naar voren dat in het onderzoek ook de effecten van de weg over de Philipsdam moeten worden betrokken. „Een goede bijkomstigheid die het voor ons gemakkelijker maakt om ja te zeggen", aldus L. Meerman (SGP/ Advertentie \s VOLOP Z°MEB bi) „e.SBOBO VAN oeve«* Voorhe>'u,n,fe assortiment in atie soorten BEtZEN en vakanties naar* raiobwe j| VQAOWWM V appelmarkt 21 - zierikzee telefoon 01110-5036 RPF). Zijn fractiegenoot K. Hendrik- se was van mening dat het wegennet op Schouwen-Duiveland maar mager is in verhouding met- de hoeveelheid verkeer die er over gaat. Hoewel ook de PvdA-fractie akkoord ging met de gemeentelijke bijdrage aan het on derzoek die een totaalbedrag van 2724 gulden behelst, was men toch wat cynisch over de te verwachten re sultaten. „Het enige doel voor onze gemeente is de problematiek van de rijksweg. Verder verwachten wij er niet veel effect van. Maar het is voor Schouwen-Duiveland goed dat de mo gelijke gevolgen van de weg onder do aandacht worden gebracht", aldus C. J. Hillebrand. De raad stemde una niem in met het collegevoorstel. Bijdrage Stichting Welzijn Ouderen Dat was ook het geval met het voor stel om de subsidie aan de Stichting Welzijn Ouderen tc verhogen met 49 cent per inwoner in verband met de noodzakelijke verhuizing van de stichting. De bijdrage van de gemeen te Duiveland komt daarmee uit op f 3,70 per inwoner ofwel een totaal bedrag van ruim 20.000 gulden per jaar. „Een heel bedrag. Maar de aan leiding is van zodanige pretentie dat het goed is dat het gebeurt", was de mening van PvdA-raadslid C. J. Hil lebrand. Ook de SGP/RPF-fractie maakte gewag van een zinvolle beste- vervolg pagina 3 BRUINISSE - Robby, de kin dervriend van Bru, is weer te rug of nooit weggeweest. In ie der geval is hij, na een poosje z'n snor te hebben gedrukt, weer gesignaleerd. We hebben het over de zeehond die al en kele jaren achtereen het zwem men op het Grevelingenmeer langs de Grevelingendam een extra dimensie geeft. De rob duikt soms op minder dan een meter van een badgast op om dan parmantig naast de zwem mer mee te zwemmen en heeft daar duidelijk schik in. Tropische verhalen en beel den over de dolfijn Flipper worden dan in de Zeeuwse wa teren werkelijkheid want wie kan zeggen dat hij op minder dan een armlengte afstand van een zeehond heeft gezwommen. Pas als de drukte te groot wordt en de jeugd te opdringe rig duikt hij/zij weer voor een tijdje onder. Na oktober vorig jaar werd niets meer vernomen van Bruse Robby, de besnorde kindervriend. Of Robby soms enige concurrentie voelde van een andere besnorde kinder vriend die in november en be gin december ronddwaalt en met cadeautjes de kinderen op z'n hand probeert te krijgen is niet bekend. Maar Robby geeft geen cadeautjes, die geeft zich zelf en meestal worden de men sen daar dieper door getroffen. We kunnen u in dit berichtje een verheugend feit melden: Gisteren, donderdag, lag de zeehond heerlijk te zonnen op een vlondertje in de zwemkom langs de Grevelingendam. Lag Robby alleen maar van het al wat sterker wordende zonnetje te genieten of wachtte hij al op de eerste zwemmers? Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Advertentie Constructeurs en Installateurs STAALCONSTRUCTIES CENTRALE VERWARMING DAKBEDEKKING Julianastraat 40 - 4301 NC Zierikzee - Telefoon 01110-2647 Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Zonnig Half tot zwaar bewolkt. Morgen la ter in de middag zonnige perioden. Temperatuur 9 graden. Matige zuid westelijke wind, later op de dag rui mend naar west. Minimumtempera tuur komende nacht 4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 3 maart: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 507r. Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: west 4 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.. 3 graden Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 28 febr. Zon op 07.30, onder 18.17 Maan op 07.58, onder 18.58 1 maart Zon op 07.28, onder 18.18 Maan op 08.10, onder 20.23 2 maart Zon op 07.25. onder 18.20 Maan op 08.21, onder 21.45 Eerste Kwartier: 7 maart (12.58) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook morgen bevindt ons land zich in de vochtige warme lucht. Af en toe valt er regen. Overdag be reikt ons tevens een buiengebicd. waardoor tijdelijk de regenintensi teit wat toeneemt. De komende nacht wordt de temperatuur ongeveer 5 gra den. De wind is matig en waait uit westelijke richtingen. Ook zondag blijft het vochtig en re latief warm weer. Er nadert dan een depressie over Engeland die in de richting van ons land trekt. Na het passeren van dit lagedrukgebied wordt koude lucht uit het noordoos ten aangezogen. Vanaf maandag dalen de tempera turen en gaat er weer vorst in de nacht optreden. De neerslag die dan zal val len komt dan veelal in de vorm van sneeuw voor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1