Renesser Luctor et Emergo doet weer aan Taptoe mee agenaa Uitbreiding Bruse postkantoor kan nog deze zomer van start streeknieuws WATERSTANDEN Ere-medaille in goud voor oud-commandant Van Sluyters 2 Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Dinsdag 24 februari tot en met zaterdag 28 februari Zierikzee Galerie De Eenhoorn. Expositie Theo Voorzaat, dagelijks 11.00 tot 17.00 uur. Vrijdag 13 tot en met zaterdag 28 februari Zierikzee Bibliotheek De Stolpe. Tentoonstel ling Zeeland in foto's 1945-1955. Dage lijks geopend tijdens openingstijden bibliotheek. Dinsdag 24 februari Zierikzee Huis van Nassau. Voorlichting socia le zekerheid door FNV. 19.30 uur. De Stolpe. Avond over Schouwen- Duiveland in de periode 1945-1955. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Openbare vergade ring commissie financiën. 19.30 uur. Seharendijke Gereformeerde kerk. Schrijfavond Amnesty International. 19.00 uur. De Putmeet. Bijeenkomst cursusco mité CBTB, CPB en CPJ over schilde ren. 20.00 uur. Woensdag 25 februari Zierikzee Fractiekamer stadhuis. Stuurgroep Werkloosheid. 15.30 uur. Chr. Geref. kerk. Ledenvergadering RPF. 20.00 uur. Kerkwerve Peuterspeelzaal. Ouderavond. 20.00 uur. Seharendijke Gemeentehuis. Openbare gemeente raadsvergadering. 19.30 uur. Noordgouwe Hotel-restaurant Van de Weijde. Bij eenkomst fruitteelt. 20.00 uur. Sirjansland Opening verenigingsgebouw. 15.00 uur. Bruinisse Leeszaal bibliotheek. Schrijfavond Amnesty International. 19.00 uur. Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Voor lichtingsavond Kruisvereniging. 20.00 uur. Dirksland Gemeentehuis. Vergadering Natuur- en recreatieschap de Grevelingen. 19.30 uur. Donderdag 26 februari Zierikzee De Driehoek. Bijeenkomst FNV- Vrouwenbond. 9.30 uur. Huis van Nassau. Lezing van F. Beek man voor leden afdeling Schouwen van Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen. 19.30 uur. Raadzaal van het stadhuis. Commis sievergadering onderwijs. 20.00 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Raadsvergadering Duiveland. 20.00 uur. Vrijdag 27 februari Zierikzee Parochiecentrum Sint Willibrordus- kerk. Bingo-avond ten bate van restauratie kerkgebouw. 19.30 uur. Dreischor Dorpshuis. Nutsavond Nut en Genoe gen. 20.00 uur. Zaterdag 28 februari Zierikzee Lutherse kerk. Concert Zierikzees Kamerkoor. 20.00 uur. Jeugdsoos Brogum. Optreden Polle Eduard. 22.00 uur. Kerkwerve Christelijk Gereformeerde Pniël- kerk. Verkoping. 10.00 tot 12.00 en 13.00 tot 16.00 uur. Burgh-Haamstede Grote Zwijn. Start Strao-feest. 12.00 uur. Noordwelle Dorpshuis. Toneeluitvoering door to neelclub Noordwelle. 20.00 uur. Oosterland Kern Oosterland. Ophalen tweede hands spullen voor rommelmarkt Hervormde Gemeente. Goes 't Beest. Concert door The Scrubs. 22.00 uur. Maandag 2 maart Zierikzee Chr. Geref. kerk. Verkiezingsbijeen komst RPF/GPV. 20.00 uur. Dinsdag 3 maart Burgh-Haamstede De Schutse. Jaarvergadering Neder landse Vereniging van Huisvrouwen (NVvH) Westerschouwen. 14.00 uur. Woensdag 4 maart Zier.ikzec Trouwzaal stadhuis. Verloting zeereis Eendracht. 16.30 uur. Tholen Nederlands Hervormde kerk. Radio opname koor- en samenzang pro gramma. 20.00 uur. Donderdag 5 maart Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Fruit- en groenten- show door ANBO. 14.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Roodkapje en de wolf door Rijn en Trijn. 16.00 uur. Zaterdag 7 maart Ellemect Op Dorpsplein. Strao-feest. Vanaf 12.30 uur. Noordgouwe Dorpshuis. Uitvoering Con Amore en Apollo. 19.30 uur. DODEWAARD - De kerncentrale Dodewaard, die vorige week moest worden stilgelegd vanwege een tech nisch defect, is het afgelopen week einde weer opgestart. Het manke ment, een turbine die een te hoog trillingsniveau vertoonde, is intussen verholpen. Dit heeft een woordvoer der van de GKN (Gemeenschappelij ke Kernenergiecentrales Nederland) meegedeeld. AMERSFOORT - Bij het kiezen van een hypotheek moet goed gelet wor den op de „kleine lettertjes" in de hy potheekovereenkomst. Deze kunnen bepalingen bevatten die de consu ment tienduizenden guldens extra kosten. Dit concludeert de „Vereni ging Eigen Huis" in haar jaarlijkse onderzoek dat ze heeft verricht ten behoeve van haar nieuwe hypothe- kengids. UTRECHT - Dr. G. Zoutendijk is door het hoofdbestuur van de VVD voorgedragen als lijstaanvoerder bij de verkiezingen voor de Eerste Ka mer op 9 juni. Vervolg van pagina 1 Zo dacht ook brandweerman De Jonge van de Nederlandse Vereni ging van Brandweercommandanten erover. „Afscheid is voor een brand weerman moeilijk". Hij sprak van het inlossen van een kleine ere schuld, toen hij Van Sluyters een 'klein edisontje' overhandigde in de vorm van een zilveren brandweer man op sokkel. Namens de gemeenteraad sprak nestor dr. H. J. van Zuylen de schei dende brandweercommandant toe. Volgens Van Zuylen is de comman dant er na de gemeentelijke herinde ling in geslaagd, de beide korpsen in Renesse en Burgh-Haamstede te la ten uitgroeien tot een van de beste korpsen van het gewest „en dat heb ik niet van mezelf. Dat hoor je zeg gen". Van Zuylen: „Zeer ernstige ram pen zijn gelukkig niet voorgekomen, maar dat is mede te danken aan het snelle handelen van de brandweer in de gemeente". Trefwoorden Cursussen, overlegstructuren, ma terieel enzovoort waren de trefwoor den van de sprekers. Niet van J. C. Hendrikse uit Noordwelle, die als vriend en oud-brandweercollega het woord voerde. Hendrikse ging terug in de tijd, toen Van Sluyters naar Noordwelle kwam. In die tijd schreef de wet voor, dat het dorp een eigen brandweer moest vormen. Van een organisatie is nauwelijks sprake geweest. „We stapten naar de gemeente om spullen te vragen, maar die wilde eerst, dat de mensen bij el kaar getrommeld werden. We hadden acht man bij elkaar, waaronder de plaatselijke smid, de onderwijzer en de automonteur. Ook Van Sluyters zat in onze groep en wist al snel in de gaten te houden of iedereen alles wel bij zich had", aldus de spreker. In die tijd kon Noordwelle spullen van Bruinisse lenen en dat was maar goed ook, want Noordwelle beschik te na lange tijd slechts over een oud Engels brandpompje. „Over unifor men werd helemaal niet gesproken", aldus Hendrikse. Het moet wel een mooie tijd geweest zijn, zoals Hen drikse erover wist te verhalen. En als laatste in de rij moest Van Sluyters uiteraard reageren op de sprekers. Hij deed dat in algemene zin, waarbij hij instanties noemde als de gemeenteraad, de regionale kring, zijn oude werkgevers, de dienst ge meentewerken, de politie, de inspec tie, dekustwachterij, de boswachterij enzovoort. Haakjes „Het is tussen haakjes mooi werk. Als je uitrukte viel het soms mee, maar soms moest je ook op je tanden bijten. Dat ik nu afscheid neem, doet me wel wat. Ook die onderscheiding doet me bijzonder goed. Ik zie het als een waardering voor alle brandweer mannen en in dat opzicht aanvaard ik de medaille dan ook, want eigenlijk ben ik geen man van onderscheidin gen". „Afscheid nemen betekent een hard gelag. Maar er komt een mo ment, dat de jeugd het voortouw moet nemen", aldus de commandant. Zijn opvolger gaf hij het advies mee de touwtjes stevig in handen te ne men. „Ik heb het idee, dat je er al heel wat in handen hebt, maar som migen zitten nog wat los", grapte Van Sluyters. Als herinnering over handigde hij De Feiter een grote rode brandweervlag. Zierikzee Oosterscheldemond Bruinisse Wemeldinge Springtij: 2 maart Actuele informatie over afwijkingen: 01110-7056 Datum Hoogwater tijd stand 25 februari 00.55 99 13.45 127 26 februari 02.20 114 14.50 145 25 februari 12.00 131 26 februari 00.40 116 12.55 153 25 februari 01.35 115 14.15 145 26 februari 02.50 131 15.25 163 25 februari 01.05 113 13.45 142 26 februari 02.20 129 14.55 160 Laagwater tijd stand 07.15 -124 20.15 -122 08.40 -140 21.15 -123 06.00 -120 18.35 -118 06.50 -139 19.20 -121 07.30 -139 20.30 -136 09.00 -154 21.35 -138 07.15 -135 20.10 -131 08.40 -150 21.20 -133 Luctor et Emergo De voorzitter sprak in zijn ope ningswoord zijn enthousiasme uit Nieuwe bestelkamer en verdubbeling aantal postbussen van haar twee postbestellers, kan toorbeheerder en zaterdagkracht, toe. Tot nu toe moeten de postbestellers hun voorbereidend sorteerwerk in het kantoor zelf uitvoeren en dat geeft - zo zegt Karremans - weieens een rommelige indruk. „Wij willen veel doen om de werksfeer te verbete ren". Vandaar dat de postbestellers, die uitsluitend de kombestellingen doen, een eigen bestellerskamer krijgen. Daarnaast komt er een verdubbeling van het aantal postbussen. Momen teel zijn er in de zelfbedieningsruim te tachtig bussen, maar daarmee kan de PTT niet aan de vraag voldoen. De postbussen komen op de plaats van de telefooncel, die nu voor het kan toor geplaatst moet gaan worden. De beveiliging van het kantoor blijft ge handhaafd, zodat ook hiervoor de no dige aanpassingen verricht moeten worden. Verbouwing „De verbouwing op zich is niet zo groot, maar misschien voor Bruinisse wel. Daarnaast moet voor een post kantoor het nodige extra werk ge daan worden", aldus Karremans, die nog geen beeld heeft van het totale kostenplaatje. Dat is mede afhanke lijk van de bouwtekeningen, die nog in voorbereidende fase verkeren. Van directe uitbreiding van de service naar de klant is niet echt sprake, al krijgt de kantoorhouder wel de gele genheid om de cliënten rustig te hel pen. RENESSE Welfare Tijdens de Strao-viering werd in het Dorpshuis een verkoping van Welfare-artikelen georganiseerd door het Rode Kruis afdeling Westhoek. De verkoping, waar ook enkele verlo- tinkjes werden gehouden, had een bruto-opbrengst van 291,75. De te raden naam van de pop was Karlijn. Deze werd echter niet geraden en de pop gaat, overigens onder een andere naam, mee naar de verkoping tijdens de Strao's van Noordwelle op 28 maart en Serooskerke op 21 maart. Wordt de naam ook daar niet geraden dan zal de pop tussen alle deelnemers op de drie dorpen worden verloot. Uitvoering Zaterdagavond werd in het Dorps huis van Renesse voor de tweede maal een donateursuitvoering gehou den door de Renesser fanfare Luctor et Emergo. Op deze tweede avond wa ren ook niet-donateurs welkom. We derom werd voor een volle zaal een gevarieerd programma gebracht, dat ook nu weer uitstekend aansloeg. van de basisscholen van Renesse, Noordwelle, Serooskerke en Elle- meet, maar ook voor andere belang stellenden. Het voorstel werd aange nomen. Op de vergadering werd meege deeld dat het oude vaandel van de vereniging, dat tijdens de verbou wing van het dorpshuis enkele jaren geleden spoorloos was verdwenen, weer boven water is gekomen. De mogelijkheden zullen worden onder zocht het vaandel te restaureren. Tijdens de rondvraag werd de me dewerking aan de Strao te Renesse ter discussie gesteld. Van oudsher is de Strao een evenement waaraan be langeloos medewerking wordt ver leend. De laatste jaren is de belang stelling voor dit folkloristisch evenement echter sterk gedaald. Le den van Luctor et Emergo vroegen zich daarom af of hieraan nog moet gewerkt worden. Men kwam overeen dat het niet op de weg van het korps ligt zonder meer de medewerking op te zeggen en besloot de ontwikkelingen af te wachten. J. v. d. Hoek greep de rond vraag aan om het korps een mu ziekstuk aan te bieden. De dirigent H. J. Blom maakte van de gelegen heid gebruik om iedereen te danken voor de inzet op de zeer geslaagde eerste uitvoering. Tbt slot sprak hij de hoop uit, dat op de tweede avond alles net zo goed zou verlopen. BRUINISSE - Het postkantoor aan de Molenstraat te Bruinisse staat aan de vooravond van een uitbreiding met ongeveer twintig vierkante nieter. Als de gemeente raad donderdag 26 februari instemt met een voorberei dingskrediet kan het werk in mei worden uitbesteed en kan de daadwerkelijke bouw in juli beginnen. Naar ver wachting wordt het verbouwde postkantoor dan in no vember van dit jaar opgeleverd. PTT-directeur C. Karre mans in Zierikzee is blij, dat de plannen nu bewaarheid lijken te worden. Hij legt uit, dat het postkantoor al lange tijd aan uitbreiding toe is. Het pand aan de Molenstraat werd in 1978 gebouwd door de gemeente en ver huurd aan de PTT. „In die tijd was nog sprake van het gegeven, dat de bestelling vanuit Zierikzee geregeld zou gaan worden. Maar daarvan is mede vanwege de werkgelegenheid vanaf gezien. Dat betekende wel, dat de twee postbestellers in Bruinisse ook aan de Molenstraat gehuisvest moesten worden", aldus de directeur. Begin Vanaf het begin was de ruimte be perkt en mede door de toename van het postale verkeer is de PTT in Brui nisse uit haar te krappe jasje ge groeid. Bruinisse was in de planning van de PJT opgenomen (de PTT werkt met een tienjarenraming - red) en naarmate de tijd verstreek kwam Bruinisse steeds verder bovenaan de lijst. Vandaar dat Karremans zich nu verheugt op de verbouwing. Na vele gesprekken met Bruinisse is de principe-afspraak gemaakt, dat de verbouwing op rekening van de ge meente komt. De PTT betaalt in ruil hiervoor een aangepast huurbedrag. „De gemeente houdt hiermee ook een vinger in de pap. Zo stelt ze bij voorbeeld, dat een en ander door Bruse aannemers dient te worden uitgevoerd. Ik vind dat een goede zaak". Zoals gesteld neemt het werk van hot Bruse postkantoor en daarmee Directeur C. Karremans zal blij zijn, wanneer de verbouwing van het Bruse filiaal van start gaat. Besloten tijdens jaarvergadering onderhoud van het instrumentarium, dat samen met de uniformen een flink kapitaal vertegenwoordigt. Door het bestuur was onderzocht of het mogelijk is dit kapitaal te verze keren. De kosten hiervoor bleken echter dermate hoog, dat besloten werd van deze mogelijkheid af te zien. Leden van het korps krijgen de mo gelijkheid muzieklessen te volgen aan de Zeeuwse Muziekschool. De vereniging neemt 50% van de kosten voor haar rekening. Het bestuur liet weten dat er contacten bestaan met twee bureaus om een eventuele bui tenlandse reis en optreden mogelijk te maken. Over de mogelijkheid om een gezamenlijk uitstapje te organi seren naar het optreden van een gere nommeerd korps werd van gedachten gewisseld. Er bleek veel animo voor het idee te bestaan. Dirigent J. H. Blom stelde voor een openbare repe titie te houden, in de eerste plaats voor leerlingen van de hogere klassen RENESSE - Luctor et Emergo is deze zomer weer van de partij bij de Taptoe Renesse, die ieder jaar wordt geor ganiseerd door de evenementencommissie van de plaat selijke VVV. Dit werd besloten tijdens de jaarvergade ring in het dorpshuis van Renesse. Nadat de organisatie vorig jaar om organisatorische redenen verstek liet gaan, wil men er dit jaar graag weer bij zijn. De muzikanten waren het er wel over eens dat het noodzakelijk is om in een vroeg stadium met dg voorbe reidingen te beginnen om, ondanks de vakantiedrukte, toch goed voor dé dag te kunnen komen. Verder werd besloten weer een onderling solisten concours te houden en wel in het be gin van mei. Bij de bestuursverkie zing waren B. Nelisse en C. Dorreman aftredend. Laatstgenoemde stelde zich na 20 jaar in het bestuur te heb ben gezeten niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd J. Kraaijenbrink ge kozen. B. Nelisse werd herkozen. Het financieel verslag liet zien dat de ver eniging er gezond voorstaat. Dit is mede te danken aan activiteiten als papierophalen en de Renessedag en verder dankzij een gemeentesubsidie en een groot aantal donateurs. Agnes Blom werd benoemd in de kascom- over de geslaagde uitvoering. Hij dankte alle leden voor hun inzet en wees erop dat Luctor et Emergo in de eerste plaats een gezelligheidsvereni ging is. Dat daarnaast goede presta ties worden geleverd is plezierig, maar het is niet het eerste doel. Het bestuursvoorstel om tot in dexering van de contributie over te gaan werd aangenomen. De dona- teursbijdragen blijven ongewijzigd. Vanuit de vergadering werd gewe zen op het belang te zorgen voor goed

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 2