Tennisteam De Vlieger komt net te kort voor overwinning op leiderssextet van Bij/Allround Ruime winst voor herenformatie bv Mevo '80, maar onnodige nipte nederlaag van damesploeg Nederlandse atleten worden gouddelvers tijdens EK Monsterzege Ajax, bekerverlies Feyenoord 'Overwinning Werner Lodewijk Leonie Klompe provinciaal cross-kampioen 6 BURGH-HAAMSTEDE - Het sextet van Bijmakelaar dij/Tennisopleiding Allround is terug aan de leiding in de sponsorcompetitie, die wordt afgewerkt in sportcen trum Krayestein in Burgh-Haamstede. Het kostte de ploeg van teamleider Marcel van de Berge overigens bij zonder veel moeite om zich het aandringende team van M. C. de Vlieger zn van het lijf te houden. Tot kort voor het einde van de afrondende dubbelspelen bleven alle re sultaten mogelijk, maar uiteindelijk trok Bij /Allround toch met 10-8 aan het langste eind. Met nog twee ronden te gaan heeft het team nu een punt voorsprong op de ploeg van Zeelandia. Op de slotdag van de competitie ontmoeten de twee leidende ploegen elkaar. De ploeg van Geels Staal rekende gedecideerd af met het team van Sportshop Geschenkenhuis: 13-5. Voor het team van Bijmakelaar dij/Tfennisopleiding Allround was een overwinning op het zestal van M. C. de Vlieger zn bittere noodzaak om niet meteen in een' uiterst precaire situatie te worden gedrongen. Verlies zou Zeelandia alleen op kop hebben gebracht, terwijl het De Vlieger-team naast Bij/Allround zou zijn gekomen. In het eerste blok van drie partijen ontwikkelde het duel zich als viel te verwachten. Weliswaar klopte Astrid Verspeek met 9-7 moeizaam Gerda Minnaar, de overige twee partijen werden Bij /Allround-overwinningen. Marja Hart had weinig problemen met Erna Terwisscha en won afgete kend met 12-4. Hans Minnaar op zijn bèurt won iets meer bescheiden, 'ma,ar de 9-6 zege op Frans Verspeek was toch ruimschoots voldoende om Bij/Allround met 4-2 aan de leiding te brengen. In het tweede blok van drie partijen ging de voorsprong evenwel verrassend weer verloren. Dat Peter Coppoolse het niet zou red den tegen Ernst Wondergem lag in de lijn van de verwachtingen, maar dat de Bruenaar er met maar liefst 1-18 aan zou gaan, dat had niemand inge calculeerd. Peter Coppoolse houdt zich evenwel momenteel uiterst sum- Robin Verdam blaast zijn partijtje geducht mee in de sponsortenniscompeti- tie. In het ruimschoots door zijn ploeg verloren duel boekte hij een knappe overwinning op Martin Salomons. mier met tennis bezig. Een pittige tentamenperiode vergt nagenoeg alle beschikbare tijd, zodat de ten nissport er voor Coppoolse nagenoeg bij inschiet. Een speler van het kali ber van Ernst Wondergem legt een dergelijke situatie onmiddellijk pijn lijk bloot. Eindsprint Even verrassend als de enorme ne derlaag van Peter Coppoolse was ze ker ook de grote zege van Hans Wohl op Michel de Vlieger. De partij leek aanvankelijk gelijk op te gaan, maar na het eerste kwartier werkte Hans Wohl zich meer en meer los van zijn tegenstander om uiteindelijk ruim met 12-3 te winnen. Spannender was de confrontatie tussen Marcel van de Berge en Jack de Coninck. De Coninck startte voorbeeldig. Hij kwam met 4-0 voor en toen Mar cel van de Berge terugkrabbelde tot 5-3 leek er nog niets aan de hand, maar de teamleider van Bij/All round-ploeg ging uitstekend door en werkte de achterstand volledig weg om zelfs met 6-7 voor te komen. Hij dreigde op die stand meteen door te stoten naar een zege en een 8-4 voor sprong voor zijn team, maar De Co ninck bleek over de juiste vech tersmentaliteit te beschikken. Marcel van de Berge kwam bij 40-15 op de rand van 8-6, maar verslikte zich toen terdege. Jack de Coninck trok de game alsnog naar zich toe en hield daarna ook zijn eigen opslag, waarna de tijd in zijn voordeel werk te. De niet meer verwachte omme keer in de slotfase van de partij tus sen Jack de Coninck en Marcel van de Berge betekende ook een ferme kentering in de partij tussen de twee rivaliserende teams. Met de drie dub belspelen nog te gaan viel er bij een 6-6 stand nog niets te zeggen over de uiteindelijk afloop. Toch kwam er op twee banen vrij snel duidelijkheid. Peter Coppoolse en Hans Wohl konden weliswaar eni ge tijd gelijke tred houden met Ernst Wondergem en Michel de Vlieger (5- 5), maar toen Hans Wohl op dat mo ment zijn opslagbeurt moest inleve ren was de koek op. Wondergem en De Vlieger gunden de tegenstanders geen game meer en wonnen met 14-5 afgetekend. Vrij snel duidelijk was ook de afloop in de tweede herendub- belspelpartij. Marcel van de Berge en Hans Minnaar sloegen na 2-3 een bres van drie punten. Zij zagen toen Frans Verspeek en Jack de Coninck nog een keer terugkomen tot 4-5, maar dat was ook het laatste serieuze wapen feit. Via 4-10 pakten Van de Berge en Minnaar de partij met 7-10. Hiermee was de tussenstand 8-8 en moesten de vier dames het pleit beslechten. Tbt 8- 8 waren er voortdurend wisselende kansen, maar toen leken Marja Hart en Gerda Minnaar door te stoten naar winst, toen zij drie games op rij pak ten (8-11). Nog wensen Erna Terwis scha en Erna Verspeek evenwel niet te zwichten, maar zij slaagden er niet meer in om helemaal naastzij te ko men. Bij 10-11 stokte het ritme en eisten Marja Hart en Gerda Minnaar alsnog de partij en de totaalzege voor hun team op. Door de nederlaag lijkt het team van M. C.' de Vlieger zn de finitief uit de race, maar het team van Bijmakelaardij/Tennisopleiding All round zal zich tegen Zeelandia moe ten revancheren voor de eerder gele den nederlaag om alsnog toernooi- winnaar te worden. Omzettingen In het team van Sportshop Ge schenkenhuis waren door ziekten nogal wat omzettingen noodzakelijk. Hanny Prins en Corrie Hogerhuis moesten door ziekte vervangen wor- ZIERIKZEE - De seniorenteams van de Zierikzeese basketballvereniging Mevo '80 werkten hun competitie wedstrijd met wisselend succes af. Het eerste herenteam trad in Axel aan tegen Voorwaarts en won vrij gemakke lijk met 29-43. Ronduit teleurstellend en onnodig was de 24-26 nederlaag van de damesploeg van Mevo '80. In de Zierikzeese sporthal Onderdak trok SV De Polder uit Vrouwenpolder aan het langste eind. Het tweede Mevo '80-herenteam speelde een double tegen het Vlissingse Marathon 3 en verloor twee keer. In het treffen tussen de herenploe- gen van Voorwaarts en Mevo '80 gin gen de Zeeuws-Vlamingen voortreffe lijk uit de startblokken. De Axelse ploeg kwam met 7-0 aan de leiding na vier minuten. Een slechte concentra tie aan Zierikzeese zijde lag aan de basis van dit begin. Sjaak Legebeke trof een minuut later als eerste voor Mevo '80 doel. Binnen twee minuten slaagden de bezoekers er in om de stand nagenoeg in evenwicht te bren gen: 7-6. Het scoreverloop bleef in de eerste periode van een kwartier zui vere speeltijd gelijkop gaan. Beide ploegen maakten de fout te veel op de individuele toer te gaan, waardoor er te weinig werd gescoord. Halverwege leidde Voorwaarts met 15-13. In de tweede periode trok Mevo '80 de za ken recht. Via een paar mooie combi naties had de Zierikzeese ploeg de score na acht minuten op 19-31 ge bracht. De zuiverheid verdween bij Voorwaarts, waardoor Mevo '80 de marge zelfs nog kon vergroten. Een laatste poging van de Axelse ploeg om via een pressing de stand nog een beter aanzicht te geven had een ave rechts resultaat. Tewes Tuitman kreeg hierdoor zoveel ruimte, dat hij vrij eenvoudig drie keer op rij kon scoren. Mevo '80 keerde met een rui me 29-43 zege, terug naar Zierikzee. De Mevo '80 punten kwamen van Leen Lekkerkerk (12), Tewes Tuitman (10), Sjaak Legebeke (7). Gerard Wie laard (6). Arthur Tbl en Ronald Scher- penzeel (ieder 4). Misgreep De damesploeg van Mevo '80 beging tegen De Polder een fikse misgreep. Bij winst van de oranje damesforma tie had de ploeg in het spoor van het Axelse Voorwaarts kunnen blijven. Voorwaarts won de wedstrijd tegen Marathon weliswaar ruim met 68-27, maar nu is de marge uitgegroeid tot zes punten, omdat de missie tegen De Polder jammerlijk mislukte. Hetty Mol opende de score in de tweede minuut, maar De Polder Peter Moerland behaalde een verrassend ruime overwinning op Lenz Hoger huis enxdroeg daarmee een steentje bij lot de ruime zege voor de ploeg van Geels Staal. den. Hans-Jan Goedegebure verhuis de van de tweede herenplaats naar de eerste, terwijl Ernst Pols als tweede heer in de ploeg kwam. Riet Bij de Vaate nam de plaats van Gorry Ho gerhuis in. In de eerste twee blokken van drie partijen viel de schade voor de Geschenkenhuis-ploeg nog mee, maar de einduitslag viel toch nog ruim in het voordeel van de ploeg van Geels Staal uit, omdat de drie dubbelspelpartijen gewonnen wer den door de ploeg van teamleider André Goedegebure. Mirjam Quartel liet zich als eerste dame niet verras sen door Marit van der Vet en won met 15-5. Riet Bij de Vaate kweet zich als invalster voortreffelijk van haar taak en klopte Marleen Viergever met 6-10. Verrassend ruim was de ze ge van Peter Moerland op Lenz Ho gerhuis. De confrontatie tussen de twee Svelveringhe-spelers leverde een 11-5 zege op voor Peter Moerland. Een Geschenkenhuis-zege was er voor Robin Verdam. Hij rekende ge decideerd af met Martin Salomons: 6-13, maar Bertus Bleyi haalde twee punten voor de Geels Staal-ploeg binnen door een 13-9 overwinning op Ernst Pols. De confrontatie tussen de broers André en Hans-Jan Goedege bure leverde geen winnaar op. De als underdog gestarte Hans-Jan slaagde er in zijn jongere broer in bed wang te houden, hetgeen resulteerde in een 7- 7 eindstand. Na de zes enkelspelen en een 7-5 voorsprong voor Geels Staal kon de ontmoeting nog alle kanten op, maar dat bleek slechts schijn, want alle dubbelspelen werden ruimschoots gewonnen, zodat er toch nog een afgetekende 13-5 overwin ning uit kwam rollen. ZIERIKZEE - De langste win terstop uit de Nederlandse voetbal- historie kreeg voor de meerderheid der betaalde voetbalclubs een ver lenging. Minder dan de helft van het vastgesteld programma vond door gang door de slechte conditie van de velden. FC Den Haag liep langs Feye noord als eerste de kwartfinale van het toernooi om de KNVB-beker bin nen. Ajax 'verstevigde' de koppositie door met 6-0 van Haarlem te winnen. AZ werkte zich via winst op Roda JC verder omhoog op de ranglijst en FC Den Bosch nam door een forse zege op PEC Zwolle de derde plaats in be zit. Feyenoord keek in eigen Kuip lan ge tijd tegen een achterstand aan in de vooruitgespeelde bekerwedstrijd tegen FC Den Haag. De Roode scoor de na een kwartier uit een vrije trap. Na de gelijkmaker in de 68e minuut door Blinker kregen de Rotterdam mers door Tahamata en Hofman beste kansen op de volle winst. Zij misten. FC Den Haag profiteerde in de verlenging door - opnieuw - De Roode. Ajax haalde zijn gram voor Venlo. Haarlem liep in de Meer de klappen op. Het werd 6-0 door doelpunten van Mühren, Rijkaard, Spelbos (straf schop), Bergkamp, Winter en Blind. Haarlem mocht daar tevreden mee zijn, Bosman speelde immers weinig spits en Van Basten zat nog aan de kant. Pee Zwolle imponeerde bij FC Den Bosch, maar scoorde niet en kwam in de problemen toen de tegenstander ging draaien. Het werd 5-2 in een leu ke wedstrijd. Gillhaus en Kaiser maakten ieder twee doelpunten voor de thuisclub, tussendoor scoorde Steinmann. Bij PEC Zwolle waren Alex Booy en Verschoor de doelpun tenmakers. In Alkmaar verkneukelde de nieu we trainer Hans Eykenbroek zich over de winst met 2-1 op zijn oude club Roda JC. De twee punten brach ten AZ een trapje hoger op de rang lijst. Eykenbroek ging er van uit dat degradatie nog kan worden afge wend. Zijn ploeg verkeerde tot tien minuten voor tijd in angst over een nederlaag. Jans had Roda JC op voor sprong gezet. In de slotfase werd het 1-1 door Vonk en 2-1 door Tol. Er ke ken in Alkmaar slechts 1500 getrou wen. Dat was minder dan de helft van Den Bosch-PEC Zwolle: 3600, minder dan eenzesde deel van Ajax-Haarlem (9.000) en Feyenoord-FC Den Haag (10.900). LIÉVIN - Met een derde titel op rij van Nelli Fiere- Cooman op de 60 meter, Europese kampioenschappen voor Rob Druppers (800) en Han Kulker (1500 m) alsmede zilver van Elly van Hulst op de 3000 meter werd Neder land de vierde natie bij de Europese titelstrijd indoor in Liévin. kwam snel naastzij. Mevo '80 toonde zich oppermachtig onder de borden, maar slaagde er niet in om de zaken adequaat af te ronden. De Polder bleef de score evenwel van buiten de bucket opvoeren. Tot de dertiende minuut slaagde Mevo '80 er niet meer in om de basket te doorboren. Inmid dels had De Polder een 2-13 voor sprong opgebouwd. Patricia Hoog moed bracht het zelfvertrouwen bij de Zierikzeese ploeg terug en door ondermeer een driepunter van Josée Velders leek de 9-16 ruststand toch nog perspectieven op een overwin ning te bieden voor Mevo '80. Na een donderspecch van coach Bob Noomen tijdens de pauze kwam de Mevo '80-damesploeg als herboren terug. Via 15-18 en 21-24 kwam de Zie rikzeese formatie in de twaalfde mi nuut naast de bezoeksters uit Vrou wenpolder. De score had reeds eerder in evenwicht gebracht kunnen zijn door Hetty Mol, maar zij was gedu rende de hele wedstrijd onfortuinlijk in de afronding van lay-ups. De gelij ke stand leverde in de resterende drie minuten nog volop spanning op. Het werd uiteindelijk Dc Polder, dat der tig seconden voor tijd dc volle winst binnenhaalde (24-26), daarmee Mevo '80 teleurgesteld achterlatend. Het tweede herenteam van Mevo '80 moest twee keer aantreden tegen Ma rathon 4. In de Vlissingse sporthal ging de wedstrijd voor de Zierikzeese ploeg met 45-20 verloren na een 23-7 stand halverwege. In sporthal Onder dak viel de nederlaag wat kleiner uit: 22-32. In beide wedstrijden was John Schoonakker voor Mevo '80 topscorer met respectievelijk tien en negen punten. Oranje sloeg zijn slag in de laatste twee uur van het toernooi in het trieste Noordfranse plaatsje toen achtereenvolgens Han Kulker, Rob Druppers en Nelli Cooman, als uit smijter, naar afgetekende overwin ningen snelden en voor een unieke ge beurtenis in de geschiedenis van de Nederlandse atletiek zorgden. Niet alleen het gouden drietal en Elly van Hulst presteerden voortreffelijk in Liévin. Els Vader (60 m), Arjen Vis serman (400 m) en Edine van Heezik (ver) bleven met hun vierde plaatsen net buiten medailles. Visserman toonde zich met een nieuw nationaal record van 46,80 seconden de snelste van alle 40 0 meter-lopers in Liévin maar kwam in de slotfase net iets te kort om het goud, dat hij 100 meter voor de streep in handen had, vast te houden. Marjan Olijslager, die zesde werd in de finale van de 60 meter hor den verbeterde twee maal haar natio nale record en behoort met 8,03 se conden tot de wereldtop op haar nummer. Edine van Heezik loste in Liévin de belofte die haar versprin gen al jaren inhoudt, eindelijk in. De Amsterdamse scherpte haar Neder landse record ook tweemaal aan (6,61 en 6,63 m), waarmee zij alsnog haar uitzending naar het toernooi om de wereldkampioenschappen in India napolis (6-8 maart) verdiende. Elly van Hulst zorgde voor het vierde Ne derlandse record op de 3000 meter (8.51.40). Superieur Nelli Cooman schaarde zich met haar derde titel op rij naast de Oost- duitsen Renate Stecher('70, '71 en '72) en Marlies Göhr ('77, '78 en '79) die beiden ook in drie opeenvolgende ja ren zegevierden. Stecher ('74) en Gohr ('82 en '83) voegden daar later nog NAALDWIJK - Tweede jaars C-ju- nior Werner Lodewijk van atletiek vereniging Delta Sport nam deel aan indoorwedstrijden in dc Naaldwijk- se vcilinghal. Ijodcwijk leverde een knappe prestatie af door met een af stand van 12.03 meter winnaar te worden op het kogelstoten. Werner leverde zijn prestatie met de vier kilo zware kogel. Hij nam ook deel aan dc 60 meter vlak. Hij won zijn serie in 8.7 sec. Deze tijd bleek uiteindelijk te traag voor een plaats in de finale. eens titels aan toe. Het is een bewijs hoe lang op de sprint een atlete aan de top kan blijven. Hoewel Nelli Coo man in Liévin eenhonderdste seconde boven haar vorig jaar in Madrid gelo pen wereldrecord bleef, was de kleine -Rotterdamse nog nooit zo superieur. Rob Druppers was met dc zekerheid, dat hem de Europese titel op de 800 meter niet zou kunnen ontgaan, nar Liévin gereisd. De Utrechter kreeg na zijn verrassende tweede plaats op de 800 meter tijdens de strijd om de wereldtitels van 1983 in Helsinki, klap op klap, in Los Angeles moest hij wegens een ernstige blessure naar huis en de daarop volgende twee jaar verliepen ook niet zoals hij zich had voorgesteld. Druppers stelde in het najaar bij zichzelf orde op zaken en besloot zich voor zijn „wederopstan ding" eerst te wijden aan een indoor- seizoen. Hij liep enkele uitstekende wedstrijden, waarin hij o.a. met 1.46,29 na wereldrecordhouder Se bastian Coe de tweede 800 meter lo per ter wereld werd, en lijkt nu weer volledig terug te zijn. Druppers was in Liévin ongenaakbaar. Nadat hij in de serie zuiver op plaatsing had gelo pen won hij de halve finale en eind strijd van kop af. Druppers erkende na afloop: „Dat ik dit aankon, gaf mij niet alleen voldoening maar vooral zelfvertrouwen. Je voelt wel dat je het kan maar je moet het na tuurlijk eerst wel waar maken". Druppers' trainingsmakker Han Kulker, die een jaar geleden zijn en tree op het internationale podium maakte met brons in Madrid en in augustus in Stuttgart ook nog eens dorde werd bij de Europese titelstrijd in de open lucht, liep even zelfverze kerd als Druppers. De Lcidenaar. die in het verleden tactisch nogal eens fouten maakte, blijkt het vak nu vol ledig onder de knie te hebben. Hij laat zich niet meer opsluiten en „ver trekt" wanneer hem dat uitkomt. In de finale, die weer het gebruikelijke duwen, waarvan twee lopers het slachtoffer werden, opleverde, hield Kulker zich achter in het veld op. „Ik voelde mij ijzersterk. Bovendien wist ik dat de Oostduitser Hcrold en de Rus Lotarjev mijn voornaamste con currenten waren. Tben Herold weg ging ben ik mee gegaan. Ineens was ik Tos". Kulker was verbaasd over zijn snelle ontwikkeling. „Een jaar geleden in Madrid was ik al blij dat ik in de finale zat. In Stuttgart was ik ook nog verbaasd. Nu niet meer. Ik weet wat ik kan. In die laatste ronde voelde ik mij perfect. Ik wist dat mij niets kon gebeuren. Dat is een lekker gevoel. Over veertien dagen in India napolis mag het er ook zijn". Elly van Hulst had voor de finale van de 3000 meter verschillende sce nario's doorgenomen, waarin iedere keer de Engelse Yvonne Murray de hoofdrol speelde. De taaie Engelse, zo verwachtte zij, zou direct de kop nemen en een hoog tempo lopen. Het gebeurde niet. De Belgische Dela- grange voerde de groep aan door een eerste kilometer van ruim drie minu ten, waarna Murray wel ineens toe sloeg. Van Hulst, die achter de West- duitse Mai liep, leek even verrast. Murray nam afstand en schroefde het tempo zo hoog op dat de tweede 1000 meter in 2.53,00 ging. De Engelse kwam uiteindelijk uit op 8.46,06, de beste wereldseizoentijd. Van Hulst, die in Indianapolis waarschijnlijk zal kiezen voor de 1500 meter, verbe terde haar nationale record van en kele weken geleden tot 8.51,40, de derde tijd van dit seizoen. ZIERIKZEE - Tijdens dc derde Hollandse Hoeve-cross, die werd ge organiseerd door de Goese atletiek vereniging AV '56 eindigde Leonie Klompe als eerste bij dc meisjes pu pillen B. De Delta Sport-atletc werd winnaar over 1100 nieter. Door de ze ge werd zij meteen ook Zeeuws kam pioen cross, oindat dc Hollandse Hoeve-cross de laatst meetellende cross van het seizoen was. Leonie Klonipe kwani tot een totaal van 500 punten. Clubgenote Tanja Gcrards eindigde als derde, zowel tijdens dc Hollandse Hoeve-cross als in dc eind stand. In acht crossen verzamelde zij 446 punten. In alle andere categorieën werden door de Delta Sport-atletcn in het eindklassement geen ereplaatsen be haald. Tijdens de Hollandse Hoeve- cross werd Loes van Dongen bij de D- meisjes 21e over dc 1100 meter. Ange- liquc dc Graaf kwam als 28e over do meet, Mieke van den Hoek werd 30e en Joske Klompe 31e. Bij de C- meisjes was de 20e plaats voor Anne- mieke Klompe. Erwin Gerards kwam bij dc C-jon- gens op de zestiende plaats terecht en Edith Gerards nam de zevende posi tie voor haar rekening bij de B- meisjes. Bij de heren was Adrie Ge rards de beste Delta Sporter. Gerards had voor de 11.600 meter 45.37,5 min. nodig en belandde op dc zeventiende plaats. Willem Helsloot uit Nieuwer- kerk werd keurig negentiende in 46.06.8 min. en zijn plaatsgenoot Syt- ze Stins eindigde als 27e in 47.10,6 min. Ad Heijboer uit Zierikzee bezet te de veertigste plaats in 51.09.8 min.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6