Feest in Oosterland en een domper in Bruinisse streeknieuws Ouderen van zes sozen naar Moordgouwe voor toneelspel 5500 Oliebollen Eén voor Zierikzeese telefoon nummers Diefstal uit loods Staatsbosbeheer Diefstal geld Leger des Heils Inbraakpoging bij winkel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 23 februari 1987 Nr. 24088 NOORDGOUWE - „Het is altijd heel leuk om voor ouderen te spelen want dat is een dankbaar publiek. Nu de 'grote' uitvoering achter de rug is, is voor ons bovendien de druk van de ketel". Het was duidelijk dat de regisseur van de toneelvereniging Noord- gouwe er zin in had. Op uitnodiging van het bestuur van de bejaardensoos Noordgou- we bracht men na de jaaruitvoering op 7 februari opnieuw de klucht Het hing in de lucht op de planken van het Dorpshuis Noordgouwe. ZIERIKZEE - Bijna honderd jonge en oudere vrijwilligers van de CJV Samen Verder te Zierikzee bakten, verpakten en verkochten zaterdag ruim 5500 oliebollen. En toen bleken er nog tekort te zijn waarvoor namens de vereniging excuses aan de bevolking van Zierikzee waar de baksels huis-aan-huis aan de deur werden verkocht. Volgens de vice-voorzitster me vrouw P. Schot bracht de actie ongeveer 2200 gulden netto op. Dit bedrag is bestemd voor het Zierikzeese jeugdwerk. De CJV Samen Verder dat reeds 97 jaar bestaat heeft wat de oliebollen-actie betreft al een lange jaarlijks terugkerende traditie. Er maken ongeveer 65 kinderen gebruik van het jeugdwerk van de vereniging. ZIERIKZEE - Op maandag 16 maart, 's morgens om 8.00 uur is het zover. De vier-cijferi- ge telefoonnummers van het te lefoonriet Zierikzee worden ge wijzigd in vijf-cijferige num mers. De wijziging bestaat er uit dat voor het bestaande nummer het cijfer één \wordt geplaatst. Volgens de directeur van het telecommunicatiedis- trict Breda is de nummerwijzi ging een gevolg van de groei in het abonneebestand. Terwijl zij bovendien noodzakelijk is om toepassingen van nieuwe faciliteiten voor gebruikers mogelijk te maken. Handjevol belangstellenden voor Nu met Hope altijd te klagen dat-er nooit eens iets te doen is. ,,En als er eens iets is, dan komt er niemand. Dat is voor de mu zikanten een flinke domper". En wat die domper betreft heeft Van den Ber ge groot gelijk gehad, want gedisci plineerd naar binnen marcheren komt met een handjevol belangstel lenden pijnlijk frustrerend over. De opening van de avond werd ver zorgd door de drumband Nu met Ho pe, die met een drumstuk de stem ming had moeten brengen. Ook het muziekprogramma zelf stak goed in elkaar. Klassieke stukken werden af gewisseld met populaire deunen, zo als de Beatles-memory. Nu met Hope bestaat sinds 1899 en zit te springen om leden. Ooit telde het korps vijftig muzikanten, maar de laatste jaren is de belangstelling drastisch gedaald. Bruinisse levert met haar 3100 inwoners slechts 11 mu zikanten af en dat verklaart de sa menwerking met Oefening en Uit spanning uit Nieuwerkerk. Nu met Hope is te zwak om zelfstandig een uitvoering te verzorgen. „Een dorp zonder muziek is als aardappels zon der zout" meldt het programmaboek je. Van den Berge zal dit onderschrij ven. Kasten In de kasten van de muziekvereni ging liggen nog ongebruikte instru menten en dat moet voor enkelen toch reden zijn om de knoop door te hakken en zich aan te melden. Wel licht, dat hierdoor de domper van de uitvoering in het dorpshuis weggeno men kan worden. Hoe treurig het in Bruinisse was, zo vrolijk was de stemming op hetzelfde moment in Oosterland. Om 19.30 uur al zat de zaal gezellig vol en was de entree volgehangen met prijzen voor de verloting; van stropdas tot shawl en van glazen tot sokken. Het pu bliek luisterde aandachtig naar het werk van Oosterlands Fanfare, dat onder leiding stond van dirigent J. Knuist. De blokfluitgroep van me vrouw J. van Damme-Hazelbag vulde de fanfare muzikaal aan. Jeffrey, Na- tasja, Jolanda, Björn, Christian, Mie- ke, Daniëlle, Eefje, Anneke en Eleni- ta vormen - zo somt het programma op - de blokfluitgroèp. Het toneelspel Een kus voor mijn zus werd opgevoerd door de toneel groep van Zonnomaire, die geregis seerd werd door Jan Stoel, terwijl Martin van Leersum de souffleur werkzaamheden op zich nam. Na het spel was er bal. Een gezellige avond in schril contrast tot het gebeuren in Bruinisse. Ruim 125 ouderen van de bejaar- densozen Scharendijke, Kerkwerve, Brouwershaven, Zonnemaire, Drei- schor en Noordgouwe zelf bevolkten op uitnodiging van de Noordgouwse soos de zaal. Onder hen bevond zich burgemeester C. Slabbekoom en zijn vrouw. Volgens de soosvoorzitster J. van de Kassteele was het voor het vierde achtereenvolgende jaar dat een dergelijk initiatief door het soos- bestuur werd genomen. ,,Het is altijd heel gezellig", lichtte zij toe. Toneliste en vice-voorzitster van de Noordgouwse soos M. de Wit-van der Klooster toonde zich tijdens haar welkomstwoord bijzonder verheugd met de komst van zoveel ouderen on danks het feit dat er nogal wat griep heerst. De acht spelers van de toneel vereniging Noordgouwe hadden daar duidelijk geen last van. Met inzet brachten zij opnieuw de doldwaze klucht op de planken waarin twee aspirant-toneelspelers zich in de meest vreemde situaties manoeuvre ren omdat zij 'stiekem' zijn gelrouwd en dan bezoek krijgen van een oom en tante die hen beiden een toelage verstrekken op voorwaarde dat zij niet zullen trouwen. In de pauze speelde accordeonist S. Zwart oude deuntjes en de spanning werd erin ge houden via een verloting met vele prijzen. NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon. 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redactie (na 17.30 uur): 01110-5071 en 01110-2449 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 41.00; per jaar f 156,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B T W Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm, ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60. Contracttaneven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW BRU1NISSE/OOSTERLAND - Niets lijkt zo onvoor spelbaar als de belangstelling voor een uitvoering van de plaatselijke muziekvereniging. Het levende bewijs werd geleverd in Bruinisse en Oosterland. Kwamen in de Oosterhof zo'n 200 belangstellenden bijeen voor de jaar lijkse uitvoering van Oosterlands Fanfare, in Bruinisse moesten de muzikanten van Nu met Hope en Oefening en Uitspanning het stellen met ongeveer tien bezoekers. „Een treurig feit", noemde Nu met Hope-voorzitter A. van den Berge het. Aan het programma kan het niet gelegen hebben, want zowel in Brui nisse als in Oosterland werd een ge varieerd aanbod gepresenteerd, al moet gezegd, dat Oosterland nog een toneelspel in petto had voor de be langstellenden. Van den Berge was overduidelijk in zijn openingswoord, dat voor de gelegenheid drastisch in gekort was. ,,Ik had meer mensen verwacht en had dan om leden ge vraagd. Maar als het zo moet, dan hoeft het volgend jaar niet meer". Hij noemde de opkomst bedroe vend en verweet de Bruse bevolking Nu met Hope moet een nieuw dieptepunt in haar geschiedenisboekje bijschrijven. ZIERIKZEE Formulieren inkomstenbelasting In het kader van de Iedenservice van de CNV bestaat voor leden de mogelijkheid om in de maand maart het belastingformulier voor de in komstenbelasting te laten invullen door een speciaal daarvoor opgeleid team. De zitting in Zierikzee wordt gehouden op 17 maart. Voor nadere informatie over plaats en tijd kan contact worden opgenomen via tele foon 01100-20310 Rayonbijeenkomst Bouw- en Houtbond FNV In café Marktzicht aan het Haven plein te Zierikzee wordt op 13 april een rayonbijeenkomst van de Bouw en Houtbond FNV gehouden. Aan de orde komen de wijzigingen van statu ten en huishoudelijk reglement in het kader van de discussies rond de nota Om het behoud van een gezonde bond en Bouwen aan de bond. De Bonds raad hoopt in haar jaarvergadering van 1987 hierover de definitieve be sluiten te kunnen nemen. De rayon bijeenkomst in Zierikzee is een van de 15 in de provincies Noord Brabant en Zeeland die ter voorbereiding op voorgenoemde besluiten worden ge organiseerd. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Stimuleringsregeling Het initiatief van de RABO-bank om beginnende ondernemers na de eerste aanlooptijd van hun bedrijf te helpen met een zogenaamde Stimule ringslening is ook in Zuid-West Ne derland aangeslagen. Volgens een op gave van de RABO-bank werden 68 verstrekkingen gedaan. Dat leverde 135 nieuwe arbeidsplaatsen op. Dc leeftijd van de ondernemers lag in 60 Oosterlands Fanfare mocht zich verheugen in een grote belangstelling. procent van de gevallen tussen de 20 en 25 jaar. Het aantal vrouwelijke on dernemers dat een lening kreeg be droeg 14. NCVB De afdeling Zierikzee van de NCVB heeft haar jaarvergadering weer ach ter de rug. De bijeenkomst werd ge opend met het zingen van psalm 145 cn gebed. De meditatie. Tweeërlei fundament getiteld, werd gehouden door presidente Tuitman-van der Maas. Het uitgangspunt hiervoor was de schriftlezing uit Mattheüs zeven. Aansluitend werd gezang 440 gezon gen. In haar welkomstwoord begroet te de presidente de leden, gasten, af gevaardigden van andere afdelingen. De Wereldgebedsdag op vrijdag 6 maart in de Gereformeerde kerk cn de komende reuma-collecte in de week van 9 maart werden onder dc aandacht van de leden gebracht. De traditionele jaarverslagen werden door de pcnningmecstercsse en secre taresse in dichtvorm gepresenteerd. Dc tweede secretaresse, K. van Loo- de Vin, was aftredend cn niet her kiesbaar, zodat van haar afscheid werd genomen. L. Meerman uit Zie rikzee sprak aan de hand van een dia serie over zijn expeditiereis naar hel Noordpoolgebied. MIDDELBURG Zeeland helpt Nepal In de vergaderzaal van gs in het Provinciehuis te Middelburg wordt op dinsdag 24 februari om 16.30 uur het definitieve eindbedrag van de ac tie Zeeland helpt Nepal overgedragen aan de directeur van de stichting Ne derlands Comité Unicef R. H Laten - stein van Voorst. Dat zal gebeuren in aanwezigheid van de Commissaris van de Koningin drC. Boert ien. gede puteerde J. B. Ventevogcl, dc griffier der staten mr J. A. Lander en de coör dinatrice van dc actie Jantien Kuiper-Aboo. DORDRECHT - De rijkspolitie in Dordrecht heeft op een rommelmarkt in Heinenoord (gemeente Binnen maas) 550 cassettebandjes met illega le opnamen in beslag genomen. ZOUNEMAIRE - Namens Staats- bosb<hcer deed C. v. d. W. aangifte van defstal uit de loods van deze in- stellpg die bij het haventje van Born- menlcde staat. De dieven kwamen in do ibchl van donderdag op vrijdag binien door het verbreken van de dc&. Zij ontvreemdden een hoeveel- hefl gereedschap en twee buiten boordmotoren met een gezamenlijke wiarde van 6500 gulden. ZIERIKZEE - In dt nacht van vrij dag op zaterdag weid ingebroken in het gebouw van het Leger des Heils aan de Poststraat te Zierikzee. De dieven kwamen bimen door het ver breken van de acHerdcur. Zij richt ten binnen geen beschadigingen aan maar er is een nol onbekend geldbe drag gestolen. Nrmens net Leger des Heils deed T. K. uit Zierikzee aangif te. Ouderen van de sozen uit Scharendijke. Kerkwerve, Brouwershaven. Zonnemaire cn Dreischor kwamen naar het Dorpshuis te Noordgouwe voor het bijwonen van de toneelvoorstelling ZIERIKZEÊ - In de nacht van vrij dag op zaterlag is getracht in te bre ken in de vinkel van A. G. aan de Mol te Zifrikzee. De winkeldeur werd beschadigd bij een poging deze te forceren/Omdat dit blijkbaar niet lukte of ohdat de inbrekers werden gestoord Ijicef de schade beperkt tot het kapot/e deurslot.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3