Bruse college voorstander van 10%-regeling sportzaal Renesse heeft wel een Strao, maar geen Strao-commissie Zand graven om binnen te kunnen O College Bruinisse wil meebetalen onderzoek DE ZIERIKZEESCHE COURANT Diefstal van fiets J ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE Gehandicapten Belangstelling Zaalvoetbal Junioren Maatschappelijk werker D. Vogelaar hield in de De belangstelling voor een uitvoering van de Country Club-coach Cees in 't Veld blijft zich In sporthal Onderdak in Zierikzee werd de ju- zaal van de Gereformeerde Gemeente in Oos- plaatselijke muziekvereniging kan drastisch fanatiek inzetten voor de niveauverhoging van niorenzaalvoetbalcompetitie besloten. De or- terland een lezing over 'Gehandicapten en Zin- verschillen. Dat bleek in Oosterland en Bruinis- het zaalvoetbalgebeuren op Schouwen-Duive- ganiserende commissie kan terug zien op een geving'. (Pag. 2). se. (Pag. 3). land. (Pag. 5). geslaagd geheel. (Pag. 7). MAANDAG 23 FEBRUARI 1987 143ste jaargang Nr. 24088 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Voordat een traditie sterft, moet men haar nog vele malen doden. Otto Weiss Weer in raadsvergadering ter discussie BRUINISSE - Nadat de raadsleden tijdens de vorige raadsvergadering het voorstel van het college van b en w omtrent de 10%-regeling hebben terugverwezen naar de commissie financiën komt het onderwerp in de raadsver gadering van donderdag 26 februari opnieuw aan de or de. Het college stelt hierbij voor om de 10%-regeling te handhaven maar de regeling voor de te bouwen sportzaal incidenteel aan te passen. De 10%-regeling omvat het aan ver enigingen verplicht stellen van een fi nanciële bijdrage van tien procent aan de kosten van nieuw te realiseren accommodaties. De regeling is actu eel in verband met de nieuwe sport- Ondanks de kou stapten alle paarden probleemloos in het koude water... RENESSE - De eerste van een serie van zes eilan- delijke Strao-vieringen is achter de rug. Zeventien Strao-rijders beten in Re- nesse het spits af onder fraaie weersomstandighe den. De strandrit werd ove rigens besloten met kriti sche woorden van muziek vereniging Luctor et Emer- go-voorzitter Adrie Pad mos aan het adres van de rijders. Hij riep hen op om in de loop van het jaar te komen tot een structurele opzet van het Renesser Strao-gebeuren, omdat de Westhoek-gemeente het nog steeds zonder commis sie moet stellen. Burge meester mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer onderstreepte de be woordingen van de voorzit ter ten volle. Nadat het Strao-gebeuren in Renes se een zachte dood was gestorven, werd het gebeuren het vorig jaar nieuw leven in geblazen vanuit mane ge Grol. In de loop van het jaar bleef het stil rondom het historische gebeu ren, maar uiteindelijk bleek er toch weer een Strao te komen. Zeventien ruiters en amazones vertrokken 's morgens onder prima weersomstan digheden voor de traditionele rit, die moest uitmonden in het wassen van de paardenvoeten in het koude Noordzee-water. Na een uitgebreide strandrit bereikten de Strao-rijders even rond twee uur camping Bona- Fide aan de Hogezoom, waar zij even later werden opgehaald door muziek vereniging Luctor et Emergo, die hen muzikaal begeleidde bij een rondrit door de kern van Renesse. Na nog een extra rondje rond de kerk in het cen trum van het toeristendorp wachtten burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, wethou der J. Deist en VW-secretaris J. W. de Jonge het gezelschap op bij het voor- sprek, want we weten nu eigenlijk nooit of er wel een Strao is. Het moet toch mogelijk zijn om een commissie te vormen in een kern waar zo ont stellend veel paarden zijn. Als het in Burgh-Haamstede kan, dan moet het in Renesse toch ook'kunnen", onder kende Wim Krijger. Burgemeester Niemantsverdriet juichte het toe, dat er een Strao-viering plaats vond, maar was het volledig met Adrie Pad mos eens, dat enige organisatie terde ge op zijn plaats zou zijn. ,,De mu ziekvereniging is altijd zeer gemoti veerd aanwezig, laten de Strao-rij ders er dan ook voor zorgen, dat het een echt feest wordt. Ik wens deson danks de landbouw en de recreatie een heel goed jaar toe". Muziekver eniging Luctor et Emergo besloot de korte, sfeervolle bijeenkomst muzi kaal, waarna de ruiters en de versier de paarden de warme stallen weer op zochten. Mits weg Philipsdam ook wordt onderzocht BRUINISSE - Tijdens de raadsvergadering van donderdag 26 februari zal het Bruse college van b en w aan de raadsleden voorstellen 1570 gulden be schikbaar te stellen voor het onderzoek naar de ef fecten van de wegverbinding over de Stormvloedke ring. Het college verbindt hieraan wel enkele voor waarden. Zo wil men onder andere dat de effecten van de weg over de Philipsdam in het onderzoek worden betrokken. „Wij achten het onderzoek voor de regio van groot belang. Voor onze gemeente is dit belang zo groot", aldus het college die dit ook in de verdeelsleutel van de kosten tot uitdrukking vindt ko men. Zoals bekend betaalt het provinciaal bestuur 40 procent en de Kamer van Koophandel 10 pro cent van de kosten. Van de zes ge meenten op Schouwen-Duiveland leveren Zierikzee en Westerschou- wen het grootste aandeel in de helft van de onderzoekskosten. Het onderzoek moet uitsluitsel ge ven over de gevolgen van het open stellen van de wegverbinding over de Stormvloedkering in oktober 1987. De verwachting bestaat dat zich belangrijke wijzigingen in de thans bestaande verkeersstromen zullen voordoen. Daar wil men tij dig op kunnen inspelen. Het college stelt voor de bijdra ge van 1570 gulden beschikbaar te stellen onder voorwaarde dat het om een maximum bedrag gaat, de Kamer van Koophandel en de pro vincie inderdaad 10 en 40 procent van de onderzoekskosten voor hun rekening nemen en ook de overige gemeenten op het eiland bijdragen conform de opgestelde verdeelsleutel. Verder willen b en w dat ook de effecten van de weg over de Philipsdam in het onder zoek worden betrokken. Een en ander komt donderdag 26 februari aan de orde tijdens de raadsverga dering in het gemeentehuis die om 19.30 uur begint. ZIERIKZEE - In de nacht van zater dag op zondag tussen 22.00 en 01.00 uur verdween de fiets van J. H. uit Zierikzee. Het rijwiel stond afgeslo ten in de Kromme Elleboog. Het be treft een bruine herenfiets van het merk Sparta met een waarde vap on geveer 150 gulden. Ook de allerjongsten waren in Re nesse van de partij.... malige gemeentehuis op de Kromme Reke. Traditie Na een muzikale aubade door Luc tor et Emergo voerde Adrie Padmos als eerste het woord. De Luctor et Emergo-voorzitter herinnerde aan het feit, dat de Strao van origine op de maandag, zeven weken voor Paasmaandag wordt gehouden. Om praktische redenen werd de viering van de Strao een aantal jaren geleden verplaatst naar de zaterdag vooraf gaande aan de eigenlijke Strao-dag. „Het is traditie, dat de voorzitter van de muziekvereniging als eerste het woord voert. De traditie van dit oud-Keltische feest wil ook, dat tij dens de Strao-viering een bonte stoet van paarden richting strand gaat", zei Padmos. „Hier is evenwel een kri tisch woord op zijn plaats, want daar mankeert wel het een en ander aan". Padmos sprak zijn spijt uit over het feit, dat er in Renesse nog steeds geen Strao-commissie is, die zich ga rant stelt voor een structurele orga nisatie van het feest. „Ik wil hierbij de medewerking van de ruiters en amazones vragen om hun voorberei dingen goed te doen. Mogelijk kan daar in de loop van het jaar eens over gepraat voorden met het bestuur van de muziekvereniging en anderen, die het feest weer echt gestalte willen geven. Het moet toch mogelijk zijn om de Strao-viering goed te regelen. De muziekvereniging zal de laatste zijn, die de Strao de nek om zal draaien". Wim Krijger van de Renesser eve nementencommissie vertelde, dat in het verleden diverse pogingen onder nomen waren om de Strao-commissie in stand te houden. „We hebben het zelfs geprobeerd met een financiële injectie, maar ook dat mocht niet ba ten. Het is overigens begrijpelijk, dat Adrie Padmos oproept tot een ge- ZIERIKZEE - Ton Roggeband en Monique Linders zagen zich voor de eerste hindernis in hun huwelijk gesteld toen de voordeur van hun huis aan de Oesterstraat versperd bleek door een berg van drie kub zand. De initiatiefnemers voor deze grap voor het pasgetrouwde stel waren wel zo vriendelijk om bij de zandhoop een kinderschepje achter te laten waarmee de klus kon worden aangepakt. Zij hadden alle overige ramen en deuren van het huis zorgvuldig afge sloten. Ton Roggeband is de zoon van de gelijknamige Zierikzeese aannemer. Gelukkig voor het pasgetrouwde stel brachten zij hun eerste huwelijksnacht door in de Zeeuwse Stromen zodat ze zaterdag goed uitgerust aan het karwei konden beginnen. zaal die men in Bruinisse wil bou wen. In de sportadviescommissie is reeds enige tijd geleden het idee ont staan de bijdrage van de verenigin gen aan te wenden voor de aanschaf van de inventaris sportattributen van de sportzaal. Het college zegt hierte gen geen bezwaren te hebben. Door de sportadviescommissie is thans voorgesteld de gezamenlijke sportverenigingen zelf zorg te laten dragen voor de aanschaf van deze ma terialen. De achterliggende gedachte is dat de verenigingen bij de leveran ciers korting kunnen bedingen zodat het op die wijze beter mogelijk wordt de bijdrage te leveren. Uitgaande van dat advies stelt het college de raad voor in te stemmen met- een afwij king van de 10%-regeling. In die zin dat de gezamelijke sportverenigin gen zelf zorgdragen voor de inventa ris van de te bouwen sportzaal met als voorwaarde dat van gemeentewe ge de eerste vijf jaar na opening van de zaal geen gelden voor dit doel be schikbaar gesteld zullen worden. Kredieten Tijdens de raadsvergadering zal men zich verder uitspreken over de voorstellen een krediet beschikbaar te stellen voor de verharding van het toegangspad naar de algemene be graafplaats, een voorbereidingskre diet van bijna 15.000 gulden voor de uitbreiding van het postkantoor en een krediet ten behoeve van tochtwe- ring typisteruimte. Men spreekt zich verder uit over het aangaan van een huurovereenkomst met de plaatselij ke VVV voor een gedeelte van de hui dige bibliotheek en aankoop van tuingrond aan de Kerkstraat van me vrouw A. E. Banninga-de Jonge. De openbare raadsvergadering begint om 19.30 uur. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's mt- ve. 6ii.r Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Droog en zonnig De hogedrukinvloed neemt verder toe. Heldere nacht met vorst. Over dag opnieuw droog en zonnig weer. Zwakke wind 3 Beaufort of minder, draaiend naar het zuidoosten. Mini mumtemperatuur komende nacht -2 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 27 febr.: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60%- Min.temp.; -3 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: oost 4 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.; 4 graden Windkracht: zuiddoost 3 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 febr. Zon op 07.38, onder 18.10 Maan op 06.17, onder 12.53 Nieuwe Maan: 28 febr. (01.51) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied trekt het komende etmaal van Schot land via onze omgeving naar Duits land. Samenhangend hiermee wor den in de komende nacht flinke opklaringen verwacht terwijl de wind zwak zal zijn. Door uitstraling kan het dan flink afkoelen. Minima tussen min 2 graden aan dc kust tot min 6 graden plaatselijk zijn moge lijk. In Zuid-Limburg, waar nog veel sneeuw ligt. kan het kwik plaatselijk nog tot veel lagere waarden dalen. Overdag worden flinke zonnige pe rioden verwacht. Dc in deze tijd van het jaar al krachtige zonnestraling zal de tempe ratuur overal tot iets boven het vries punt doen oplopen. Ook in de nacht van dinsdag op woensdag wordt het weer nog door het hogedrukgebied bepaald: tijdens opklaringen zal het dan opnieuw vriezen. Op donderdag valt mogelijk wat sneeuw.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1