Liefde en boerentrots Eind februari officiële installatie Kustwacht dit biedt de beeldbuis Barok- en Flamenco-gitaar Meryl Streep als bedrogen echtgenote in Heartburn Produktschap verontwaardigd Dodewaard stilgelegd Protest tegen vestiging chemisch bedrijf Midden-Zeeland Middelburgse Abdij op televisie 4 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 19 februari 1987 Nr. 24086 9 DEN HAAG - Het Produktschap voor Margarine, Vetten en Oliën is verontwaardigd over het voorstel van de Europese Commissie een be lasting over olicn en vetten te heffen, ,,De lasten van het falende land bouwbeleid worden afgewenteld op de consument, in het bijzonder die met de laagste inkomens", aldus het schap. Het heeft berekend dat een ge middeld gezin (man, vrouw, twee kinderen) per jaar ongeveer 75 gul den aan vet- en oliebelasting kwijt is. Het voorstel is, aldus het schap, in de praktijk niet uitvoerbaar. Bedrij ven komen voor grote problemen. Omdat zij de belasting moeten voor financieren worden zij op hoge kos ten gejaagd. „De belasting, die bijna even hoog is als de waarde van het ru we produkt, betekent een verdubbe ling van de rentekosten en grote ad ministratieve lasten." Het schap waarschuwt dat bedrijven weieens zouden kunnen besluiten hun raffi- nageproees te verplaatsen naar lan den buiten de EG. De activiteiten van de bedrijven in ons land, die voor een groot deel van de uitvoer afhankelijk zijn, zullen drastisch teruglopen, meent het pro duktschap. Het voorziet, in tegenstel ling tot de Europese Commissie, een negatief effect op de consumptie. Een kunstmatige prijsverhoging via een belasting leidt tot afzetverlies. Dat heeft minder invoer van grondstoffen uit de Verenigde Staten en andere landen tot gevolg. ,,De eerste reacties uit de VS tonen al dat er weer een handelsoorlog dreigt als de commis sie haar plannen doorzet". Bovendien lost de voorgestelde be lasting niets op. De hoge produktie van oliehoudende gewassen in de EG kan alleen worden aangepakt door het beleid marktgericht te maken. De prijzen zouden moeten worden ver laagd tot het niveau van de wereld markt. Nu wordt het marktmecha nisme nog verder buitenspel gezet, aldus het schap. DODEWAARD - De kernenergie centrale in Dodewaard is kort na het opstarten weer stilgelegd. Op het moment dat de centrale, die in ver band met de jaarlijkse splijtstofwis seling en een reparatie een maand uit bedrijf is geweest, weer stroom be gon te leveren, werden trillingen in de turbine waargenomen. De centra le is vervolgens onmiddellijk stilge legd. Dit heeft een woordvoerder van de Gemeenschappelijke Kernenergie centrale Nederland (GKN), exploi- tante van Dodewaard, dinsdag mee gedeeld. Volgens hem is de oorzaak van de trillingen in de turbine, die deel uitmaakt van het conventionele gedeelte van de kerncentrale en los staat van de reactor zelf, nog niet be kend. Hij kon daarom ook niet zeg gen, hoe lang Dodewaard uit bedrijf zal blijven. Het gaat volgens de woordvoerder in elk geval echter om meerdere dagen. De kernenergiecentrale in Dode waard werd half januari stilgelegd in verband met wisseling van de splijt stofelementen en een reparatie aan het koelwatersysteem. Tijdens die re paratie lekte per ongeluk ongeveer 4.000 liter koelwater uit het reactor vat. Dat water was volgens de GKN overigens nagenoeg niet radioactief. In april zal de zeventien jaar oude kerncentrale worden geïnspecteerd door deskundigen van het Internatio naal Atoom Energie Agentschap (IAEA). Die inspectie, die inmiddels ook in Borssele plaatsvond, houdt verband met een veiligheidscontrole van veel meer kerncentrales na het ongeluk met de centrale in het Russi sche Tsjernobyl. Samenwerkingsverband ministeries ZIERIKZEE - De Kustwacht als samenwerkingsorga nisatie van de ministeries van verkeer en waterstaat, justitie, financiën, landbouw en visserij, defensie en bin nenlandse zaken wordt donderdag 26 februari officieel ingesteld. Minister Smit-Kroes van verkeer en water staat, tevens coördinerend minister voor Noordzee-aan- gelegenheden, zal dan samen met haar collega's van ge noemde departementen een samenwerkingsovereen komst ondertekenen. Het Kustwachtcentrum wordt ge vestigd in het gebouw van het Rijkskuststation „Seheveningen-Radio" in IJinuiden en gaat fungeren als landelijke meld- en informatiekamer voor operationele Noordzeetaken, zoals verkeersbegeleiding, redding, rampenbestrijding, alsmede toezicht en opsporing van strafbare feiten. Vanuit het Kustwachtcentrum in IJmuiden zullen de schepen en vlieg tuigen van de verschillende over heidsdiensten gecoördineerd gaan opereren. De dienstverlening en het toezicht op de Noordzee kunnen daar door intensiever en in betere samen hang worden uitgevoerd. Het Kust wachtcentrum zal ook informerend en adviserend optreden naar de dien sten en beleidsinstanties die met de activiteiten op de Noordzee te maken hebben. Een dienst die betrokken is bij de dienstverlenende taken is het Direc toraat-Generaal Scheepvaart en Ma ritieme Zaken van Verkeer en Water staat; daaronder vallen de verkeers dienst en de vaarwegmarkering. Voorts is bij de dienstverlening uiter aard het kuststation „Schevenin- gen-Radio" betrokken (een dienst van de PTT), verder Rijkswaterstaat, de Koninklijke Marine voor assisten tie met schepen en vliegtuigen, en de reddingmaatschappijen. Ook voor de rampenbestrijding zal het Kust wachtcentrum als centraal meldpunt gaan fungeren en de operationele coördinatie op zich nemen. Het vei- ligheidsverkeer over radio, weerbe richten, stormwaarschuwingen, navi gatie- en loodsberichten zullen in de toekomst eveneens via de Kustwacht worden verzorgd. Voor de redding van mensen op zee zal de coördinatie vanaf het komende najaar niet meer vanaf het marinevliegkamp Valken burg, maar vanuit het nieuwe Kust wachtcentrum plaatsvinden. Naast de dienstverlening zijn er ook toezicht- en opsporingstaken. Daarbij zijn van het ministerie van justitie, de Rijkspolitie te Water en de Dienst Luchtvaart betrokken; voorts het ministerie van financiën met de douane en het ministerie van landbouw en visserij met de visse rij-inspectie. Naast een algemene surveillancetaak, vindt er gericht toezicht plaats op de visserij, het mi lieu, het scheepvaartverkeer en ter opsporing van smokkelarij. Voor het uitoefenen van al deze ta ken staan de Kustwacht ongeveer twintig patrouillevaartuigen, zes be- tonningsvaartuigen en een speciaal vliegtuig voor de Noordzee ter be schikking. Voor incidentele hulpver lening kan een beroep worden gedaan op schepen van de marine, vliegtui gen en helikopters van marine en rijkspolitie en middelen van de red dingsmaatschappijen. VL1SS1NGEN - Het Midden- Zeeuwse Sloegebied is kandidaat voor de vestiging van het afvalver werkingsbedrijf Ocean Combustion Service (OCS). Het bedrijf hoopt vol gens woordvoerder C. van 't Land eind dit jaar met de bouw van het be drijf te kunnen beginnen en half vol gend jaar van start te gaan. OCS heeft optie op een drie hectare groot terrein aan de Craayerthaven in Vlissingen-Oost. Daar zal een steiger worden gebouwd voor de twee afval verbrandingsschepen de Vulcanus 1 en 2. Deze schepen zijn nu nog in Ant werpen gestationeerd. Volgens woordvoerder Van 't Land van OCS is het de bedoeling om ver- brandbare chemische stoffen uit Ne derland en West-Europa in Vlissin gen-Oost te verzamelen en tijdelijk op te slaan in tanks totdat er voldoen de voorraad is om een van de twee schepen een verbrandingsreis naar zee te laten maken. Met de bouw van het nieuwe bedrijf is een bedrag ge moeid van tussen de tien en vijftien miljoen gulden. De vuilverbrandingsschepen zijn in het verleden enkele keren onderwerp geweest van acties van de milieu-or ganisatie Greenpeace. Milieu-organi saties zijn fel tegenstander van vuil verbranding op zee. Volgens J. de Vries van dé Zeeuwsé'Mïliëü"Federa- tie (ZMF) gebeurt dat in open ovens op het schip, waardoor altijd kans be staat op ongecontroleerde uitstoot van giftige gassen. De milieugroepen vinden dat vuilverbranding op zee beëindigd moet worden. Men is van mening dat verbrandingsovens op het land een betere controlemogelijkheid bieden. Verbranding De Nederlandse overheid wil ver branding van chemische stoffen op zee ook beëindigd zien maar er is nog steeds geen definitief besluit geno men. De vergunning van OCS loopt volgens De Vries over twee jaar af. Zijn organisatie zal zich sterk verzet ten tegen vestiging van het bedrijf in Vlissingen-Oost. De Vries verwacht overigens ook grote problemen met de aanvoer van de giftige stoffen over de weg en per trein. ZIERIKZEE - Gitaar anders is de titel van het Ars Musica-concert dat zaterdag 21 februari gegeven wordt in de Lu therse kerk te Zierikzee. Dat ..anders" slaat voornamelijk op Flamenco-gitaar. Iedereen kent de Spaanse Flamenco- klanken. waarhij een donkerharige vrouw met kleppers in de hand een vurige dans uitvoert. De gitarist is Hans van Goch; de Spaanse schone ontbreekt. Hans van Goch is geboren in Rotterdam in 1932. en aanvankelijk begonnen met schilderen. Eerst als kind de werkzaamheden en schepen in de havens, later muurschilderingen en letters. Na de oor log is hij op het conservatorium terecht gekomen waar hij studeerde bij Willy Martin. Van 1955 tot 1956 speelde hij in een Zuidamerikaans orkest, waarmee hij tournees maakte Dan Libanon. Egypte tot Midden-Amerika. In die tijd ontmoette hij de Amsterdamse gitarist Gerard Gest en de Flamenco-gitarist Fernando Cnranza uit Cordoba. Van 1966 tot 1970 studeerde hij bij Koos Tiggcs aan het Rotterdams Conservatorium en gaf inmiddels les aan de Muziekschool in de Hoekse Waard. In 1971 volgde hij Koos Tigges op als hoofdvakleraar klassiek gitaar en methodiek Als solist heeft hij zich meer en meer toegelegd op de barokmuziek met een accent op de luitwerken van J. S. Bach. Daarvoor heeft hij een speciale gitaar met elf snaren, zodat de werken in hun originele omvang en toonaard kunnen klinken. Deze aangepaste gitaar heeft luitstemming. De werken voor Barokgitaar ivorden gespeeld op een kopie van Stradiva rius (de vioolbouweren is gebouwd door Daniël Royé in 1981. Kaarten voor dit bijzondere concert zijn te bespreken op vrijdag 20 februari tussen 11.00 en 12.00 uur via nummer 01110-2169 of persoonlijk bij de Zeeuwse Muziekschool te Zierikzee. Aanvang van hét concert is 20.00 uur. Het Kustwachtcontrum wordt con tinu bemand; het daarvoor benodig de personeel, ongeveer 20 personen, wordt geheel betrokken uit de deel nemende diensten. Alle kosten van de kustwachtorganisatie komen ten laste van de bestaande begrotingen van de betrokken departementen. De taken die in de toekomst door de Kustwacht worden uitgeoefend zijn alle taken die tot nu toe al door de verschillende diensten worden ver richt. Door de gecoördineerde aan pak zal er echter doelmatiger en doel treffender - mét meer samenhang - gewerkt kunnen worden. MIDDELBURG - De actualiteiten rubriek van de NOS - Van Gewest tot Gewest - besteedt onder voorbehoud woensdag 25 februari aandacht aan de Abdij van Middelburg (provincie buis). Zoals bekend zijn er grote ver- bouwingsplanncn, die niet bij ieder een in goede aarde zijn gevallen. De uitzending via Nederland 2 begint om 19.22 uur. DEN BOSCH - De componist Otto Ketting staat 14 tot en met 21 februari centraal bij twaalf manifestaties in Noord-Brabant. Het Brabants Orkest voert vier symfonische werken van Ketting uit, onder leiding van de componist zelf. Verder verzorgen en sembles uit het Brabants Orkest nog eens vier kamermuziekconcerten. In •Brabant zijn voorts drie films te zien van Bert Haanstra waarvoor Ketting de muziek schreef. En tot slot geeft de componist op 18 februari een le zing in het Brabants conservatorium in Tilburg. LEIDEN - Het Brandtheater speelt van 19 tot en met 21 maart „De Blin de" van Friedrich Durrenmatt in het Lak-theater in Leiden. Deze Zwitser wordt beschouwd als een van de be langrijkste na-oorlogse schrijvers in het Duitse taalgebied. Volgens het Brandtheater wordt dit stuk voor het eerst in Nederland opgevoerd. In mei wordt „James the Fourth" van Ro bert Greene uitgebracht, de derde en laatste produktie van het gezelschap dit seizoen. TILBURG - Muziektheater Bouf- fon, onder meer bestaande uit enkele medewerkers vari de Boulevard of Broken Dreams, geeft op 13 maart in Tilburg een eerste voorstelling van de opera „Orfeus in de onderwereld" van Jacques Offenbach. Het Libretto werd bewerkt door Rob Scholten. Hannie van Veldhoven herschreef de muziek voor een kleine bezetting. De opera wordt geregisseerd door Henk Wouters. Het ruim twee uur durende spektakel wordt gesubsidieerd door Noord-Brabant. De eerste zes voor stellingen worden in deze provincie gegeven. AMSTERDAM - De voorjaarssalon 1987 van Arti in Amsterdam wordt dit jaar van 7 tot en met 28 maart ge houden. Al haar leden kunnen daar voor werk inzenden, waardoor een grote diversiteit aan schilderijen, beelden, objecten, tekeningen en gra fiek is te zien. De maatschappij Arti et Amicitiae, opgericht in 1839, is de oude vereniging van beeldende kun stenaars in Nederland. AMSTERDAM - Het programma van het filmmuseum in Amsterdam staat in maart in het teken van de Ne derlandstalige literaire verfilming en draagt de titel „Twee keer verteld". Ook wordt een aantal in vergetelheid geraakte en ondergewaardeerde films getoond, aldus het filmmu seum. Eveneens ruim vertegenwoor digd is de Vlaamse cinema. Vrijdag' 20 februari Nederland 1 Ü9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Heb hart voor je hart. En gelse comedy-serie. 14.30 uur Sons and daughters, Au stralische serie. 15.35 uur Rosco leest voor, televisie prentenboek. 15.55 uur De stop en stap show. 16.20 uur Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart. Afl.: De valstrik. 16.45 uur TROS Pop Formule, pop muziek vanuit discotheater Escape te Amsterdam. Presentatie; Linda de Mol en Jeroen Soer. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur TROS Sport, sportmagazi- ne. 18.10 uur Groen en grondig, agrarisch magazine. 18.30 uur Cursus Biotechnologie. Les 10. 19.00 uur Alf, serie. Afl. 7. 19.25 uur Dierenmanieren. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Moordspel, spelprogram- ma. Vandaag: Illusie verstoord. 22.15 uur TROS Aktua, aktualitei- ten. 22.50 uur Simonskoop. 23.20 uur Journaal 23.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.30 uur Two minute warning, thril ler uit 1976 van Larry Peerce naar het boek van George La Fountaine. Nederland 2 09.00 uur Pak je prentenboek, les 4 09.30 uur De Middeleeuwen, les 3. 10.00 uur Teleboerd, cursus Fries. 10.30 uur De V.S. vandaag, les 4. 11.00 uur School tv-weekjournaal 21. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Nationale ideeënbus, pro gramma met aandacht voor uitvin dingen. 20.00 uur Droomvakanties, exotisch programma rond de winnaars van Ve ronica's droomwedstrijd. 20.20 uur De Heilige Koe, maande lijks auto- en motormagazine. 20.40 uur Oorlog en vrede, Engelse documentaire over bijna alle grote conflicten van na de Tweede Wereld oorlog, 22.10 uur Gesprek met de minister president. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Jurre en Maaike, serie van zes tv-spelen over ontmoetingen tus sen 2 mensen. 23.28 uur Een berieht van de Wilde Ganzen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.35 uur Studio Sport, samenvatting van de Europacup Volleybal voor he ren in Den Bosch. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Nieuws 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma 18.05 uur De snorkels, kinderpro gramma over wezentjes die onder wa ter leven. 18.30 uur Bingo!, Hitparadeprogram ma met o.a. de internationale top 20. 19.15 uur Uitzending door derden: Programma van de Liberale Radio- en TV-Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Weerbericht 20.20 uur Het einde van een imperi um, Engelse serie over de tanende Britse invloed in de overzeese gebie den. 21.15 uur Extra Time 21.45 uur So what?, jazzprogramma. 22.20 uur Nieuws en Coda; Rivieren, zij zijn de bloedsomloop van de aar de, van Roger M. J. de Neef. BRT 2 18.45 uur Babel, programma voor mi granten. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.23 uur Intermezzo 19.25 uur Oshin, Japanse serie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Weerbericht en Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.25 uur Première, filmnieuws met Jo Röpcke. 20.55 uur Naehtpatrouille, Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van Robert Aldrich. 22.55 uur Filmspot, achtergrondin formatie bij de filmactualiteit. ZIERIKZEE - Liefde op het eerste gezicht, maar dan wel één met een tragische afloop. Dit is de lijn van de film Heartburn die zaterdag 21 en zondag 22 februari in de Concertzaal in Zierikzee te zien is. Beide voorstellin gen beginnen om 20.00 uur. Het verhaal draait om Rachel Samstat (Meryl Streep), een kook- redactrice bij een tijdschrift, die na een mislukt huwelijk kennismaakt met Mark Forman (Jack Nicholson), een bekende columnist. Hoewel het liefde op het eerste gezicht is, hebben beiden zo hun twijfels over het slui ten van een huwelijk. Desondanks komt dat huwelijk er toch. De eerste tijd loopt alles op rolle tjes. Het leven lijkt een en al rozegeur en maneschijn, vooral na de geboorte van hun eerste kind. Dat geluk krijgt een fikse deuk, wanneer blijkt dat Mark een verhouding heeft met een ander. Op dat moment is Rachel in verwachting van haar tweede kind. Rachel pakt haar spullen en vertrekt naar New York, waar haar vader een flat heeft. Wanneer Mark haar daar opzoekt wordt de vrede weer getekend. Ra chel gaat met hem terug naar Was hington, waar haar opnieuw een nare verrassing wacht. Bij een bezoek aan een juwelier, vraagt deze haar hoe ze de nieuwe ketting vindt. Daar Rachel geen ketting van Mark heeft gekre gen realiseert zij zich op hetzelfde moment dat Mark het peperdure sie raad voor zijn maïtresse heeft ge kocht. Dat brengt haar ertoe om tij dens een etentje met vrienden te bekennen dat haar droom in miljoe nen stukjes uiteen is gevallen, waar op zij voor een tweede keer Mark ach terlaat. door J. VISSER-ROOSENDAAL Hoofdstuk II Moeder had er vrede mee. Dat ont dekte Jannie de volgende morgen, toen ze haar, na het melken, even hielp om een maaltje bonen uit te zoe ken. Want Jannie had een druk leven thuis. Vader Pieters werkzaamheden waren vele en allerlei. Met ijver, over leg en onuitputtelijk geduld maakte hij, evenals zijn vrouws vader en grootvader voor hem gedaan hadden, de plassen en rietvelden van de Lage Hoek tot vruchtbare akkertjes, die zich langzaam maar zeker uitbreiden tot stroken weiland. Maar eer het zo ver was verbouwde hij al wat moge lijk was op de laatst gewonnen kleine hoekjes. Van wintervoedsel voor zijn kooien, zijn varkens en zijn gezin, tot fijne bloemzaden toe. En hij timmer de en verfde aan hekken en schuren <'n maakte er nieuwe bij. En dan zijn boomgaard Die lag achter het huis en fle schuren en behoorde ook tot hetzelfde ongelijke, hoge stuk grond, dat eens de verre voorvader zich tot woonplaats koos. Die kleine boom gaard was Pieters trots. Daar groei den* nog de oude vruchten van voor heen. Geen gedoe van lage struiken en rare buitenlandse namen nee bij hem vond je nog échte pe ren; haantjes en dirkjes en prinsen en mandjes en maagdenperen en in het midden troonde een oude, zware jut met een machtige, wijde kruin. En vooraan pronken in de zomer nog ech te begijnappeltjes die helemaal rood worden tot op het klokhuis. En dan de mispels en de zoete ringenet met zijn ruwbruinc vruchten. En echte sehagerroden en tesselaars Waar vond je die nog? Hij hield koeien en varkens en schapen; wel niet veel maar elk brengt zijn werk mee. Ja. Pieter had altijd handen met werk. „Ik had docht, jc mostc vanmiddag maar naar stad gaan om wat nuwe kleren te kopen," zei Kec zonder op te zien. Jannies rappe vingers lagen stil op de gladde bruine bonen. „Vanmiddag0" Verwonderd keek ze haar moeder aan. „Ja, dan ben je vanavond tenminste netjes. Je konno toch niet met die ou we jurk nei een aar? En voor dat best- vat moet jc toch ok ccn mooie jurk en mantel hewwe. En een hoed en kouse en schocne „Ja, dat vleit wel," zei Jannie. In haar overgrote vreugde had ze daar niet aan gedacht. „Dat zal heel wat koste," bedacht ze dan. „Dat wel" zei Kee. „Maar vader heb a zeid en nou moet ie maar b zeg ge ok." En ze kneep haar lippen strak op elkaar. Jannie bloosde van genot bij het vooruitzicht van nieuwe en mooie dingen. Haar vingers pikten snel nog een paar slechte bonen weg en schoof de overgebleven goede in de schaal op moeders schoot. Nieuwe kleren) In hoelang had zc niets moois gedra gen het knapste dat ze bezat was al twee of drie modes ten achter. „Gaat u mee, moeder?" vroeg zc dan. „Alleen koopt het zo moeilijk." Maar Kec schudde afwijzend haar grijzend hoofd. „Niks 'oor kind. Enkel de dood ken mijn over de brug hale en niks aars." En Jannie vroeg niet meer. Piotcr had er heel wat op tegen. Zo veel ineens kon het niet wat min der? Maar Kee hield aan. Als hij het no dig vond dat zijn dochter met die Gcr- brand Ploeger uit ging dan most'ie ook zorge dat ze toonbaar was. En bij Arie en Trui was het een def tige boel, dat wist'ie toch? Jannie most vanmiddag maar niet op ccn paar tientjes kijke. Het most alles mooi en degelijk weze en van het nüuwste. En geen ding vergete 'oor. Pieter zweeg. Daar had je weer dat vreemde in Kee; dat was begonnen toe Aris dood was. Het beste was om maar weer wat toe te geven Die avond, na haar tocht naar de stad. wachtte Jannie in spanning op Brand. Zc had een der pas gekochte jurken aan. Zachte grijze stof, heel eenvoudig, maar heel lief. En Kec dacht met welgevallen aan de dozen die in de hoek van het voorhuis, naast het kabinet op een stoel stonden. Het kind had wat goeds gekozen uit die rare dingen van teugenwoordig. Hot had wel duur kost. maar dat hinderde niet. Ze was al genog tekort komen in de leste jare. Pieter lag achterover in zijn leu ningstoel met de voeten op een hoek van de tafel en trok behaagelijk aan zijn kromme pijpje. (wordt vervolgd) 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9