Nog een visboot in haven Burghsluis lijkt mogelijk 30 Jaar Nederlandse Christen Vrouwen Bond in Kerkwerve Senator A. Kaland bepleit bredere economische basis Verkiezingsronde VVD -k) DE ZIERIKZEESCHE COURANT V*At PÊ 81 tr Voorlichter Ineke Faass-Beemster is sinds een paar dagen werkzaam als de nieuwe voorlichter van de ge meente Zierikzee. De ZN stelt haar aan haar le zers voor. (Pag. 2). Kleine kernen In het kader van het kleine kernen-experiment stond het dorp Sirjansland vele jaren in de be langstelling. Ouwerkerk neemt deze rol nu over. (Pag. 3). Nachtegalen De Nachtegalen van Poznan brengen weer een bezoek aan Schouwen-Duiveland. Op za terdag 28 maart treedt het Poolse koor op in Burgh-Haamstede. (Pag. 4). Indoor Een aantal atleten van atletiekvereniging Delta Sport nam deel aan indoorwedstrijden in Dort mund. Mark van de Riet boekte een zege bij het verspringen. (Pag. 13). Van de mogelijkheid mag men niet tot de werkelijk heid hesluiten. Spreekwoord CDA-er Scheele: Pas op voor drijvende horeca-aangelegenheden,, BURGH-HAAMSTEDE - De betrokken watersportver eniging en instanties moeten alles in het werk stellen om te proberen plaats te maken voor een nieuwe visboot in de haven van Burghsluis; een boot die er overigens al weer enige tijd ligt. Dat is de conclusie van de Wester- schouwse commissie voor grond- en pachtzaken, die het college een advies moest uitbrengen over het verzoek van de visboot-exploitant P. C. Bouwman. Terwijl Bouwman van het spreek recht gebruik maakte door het colle ge in overweging te willen geven ruimte te creëren voor de visboot, uit te watersport-woordvoerder Lande- gent zijn twijfels. Landegent zei geen directe bezwaren tegen de nieuwe vis boot op zich te hebben, maar sprak wel zijn vrees uit voor schade aan de recreatieboten, die in de haven liggen maximum van drie genoemd zijn. Ik weet dat niet, maar ga het graag na". Hoewel Scheele dus wel kon in stemmen met de komst van de vis boot nam hij het begrip drijvende horeca-gelegenheden" in de mond. „Soms gebeurt er meer beneden- deks, dan boven-deks", aldus het commissielid. Dat vermoeden zei J. van den Berge (RU) ook te hebben. „Ik moet eerlijk zeggen, dat ik geen ervaring heb met de visboten, maar je hoort weieens wat. Dat die mensen dan nog met de auto op de weg moe ten, is dan niet best". De commissie leden doelden hiermee op het drank gebruik op de visboten. Ruimte VVD-er J. C. de Feiter kon uit de stukken opmaken, dat er ruimte is voor een visboot en daar kon hij zich bij aansluiten. „Uiteraard moeten de wederzijdse belangen afgewogen worden, maar er moet toch een oplos sing te vinden zijn. Er moet immers orde in de haven zijn", sprak de libe raal. Ook C. Verton van de PvdA, die het moeilijk vond een advies te ge- vervolg pagina 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 19 FEBRUARI 1987 143ste jaargang Nr. 24080 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Zes dames die al 25 jaar lid zijn van de NCVB afdeling Kerkwerve. Zes dames 25 jaar en zeven dames 30 jaar lid KERKWERVE - „Zijn Woord bracht ons tezamen als Christenvrouwen bond. Wij zeggen ja en amen met hart en hand en mond". Al sinds dertig jaar zingen de leden van de NCVB afdeling Kerkwerve deze regels wanneer zij het bondslied aanheffen bij bijzondere gelegenheden. Zo ook bij de herdenking van het 30-jarig bestaan die plaats vond in de zaal van de Christelijk Gerefor meerde kerk te Kerkwerve. Omdat deze accommodatie veel te klein bleek voor de plannen van de bond om het jubileum te vieren met een toneelstuk en een broodmaaltijd werd (in afwachting van het gereedkomen van het nieu we Dorpshuis) besloten om enkele feestelijke activiteiten naar volgend jaar op te schuiven. „We houden twee kleine feestjes in plaats van één groot". Tij dens dit eerste feest, dat tevens de jaarvergadering was, stond de huldiging centraal van zes leden die 25 jaar en zeven leden die 30 jaar lid zijn van de NCVB Kerkwerve. De betrokkenen moeten gaan proberen plaats te maken voor een nieuwe visboot (die er al ligt). Presidente H. Huigens-Stoel kon op de bijeenkomst ruim vijftig be langstellenden begroeten waaronder afgevaardigden van de NCVB Brui- nisse en Haamstede en mevrouw C. Viergever-Legemate die acht jaar pre sidente was van de jubilerende afde- afgemeerd. Ook zouden deze boten minder manoeuvreermogelijkheden hebben, daar de boot een deel buiten de steiger uitsteekt. Verzoek CDA-commissielid W. D. Scheele maakte namens zijn fractie kenbaar geen bezwaar te willen maken tegen het verzoek van Bouwman. „Wij wil len geen bezwaren opwerpen tegen bedrijfsuitbreiding. Wel met dien verstande, dat aan de voorwaarden wordt voldaan en ook de belangen van de watersportvereniging in het oog worden gehouden. Die zit er im mers al een hele tijd", aldus Scheele. De christen-democraat zei niet blij te zijn met het gegeven, dat de vis boot er inmiddels al (tijdelijk) ligt „waardoor de gemeente eigenlijk een beetje gedwongen wordt". Daarnaast wilde Scheele van het college weten welk standpunt zij heeft met betrek king tot het aantal te accepteren vis boten. „In het grijze verleden", zo sprak voorzitter J. Deïst, „zou een Tijdens spreekbeurt in Zierikzee ZIERIKZEE - Zeeland moet zien te voorkomen, dat jongeren naar elders wegtrekken om een bestaan op te bouwen. Wil een leegloop in de toekomst voorkomen worden dan is het verbreden van de werkgelegen- heidsstructuur een noodzakelijke voorwaarde. Deze wat profetisch aandoende boodschap bracht senator en oud gedeputeerde A. Kaland, naar voren tijdens een verkie zingsbijeenkomst, die het CDA regio-verband Schouwen- Duiveland belegd had. Deze bijeenkomst werd gehouden in het gebouw van' de Gereformeerde kerk in Zierikzee. onderwijsspecialisten rekent ging hij aan de hand van het nodige cijferma teriaal in op de aanzienlijke kosten stijgingen binnen het onderwijs. Werd in 1983 nog 23 miljard voor on derwijsdoeleinden uitgegeven, in 1986 was dat al opgelopen tot 27 mil jard, terwijl voor 1987 geschat wordt, dat de totale uitgaven 28,2 miljard Vervolg pagina 5 ling. „Dertig jaar NCVB. Dat is ge weldig voor een dorp als Kerkwerve", aldus mevrouw Huigens. Zij stelde dat dit alleen mogelijk was doordat zo velen samen achter de bond ston den. „De liefde van God was de kracht waarin wij met elkaar konden werken". Zij sprak daarvoor haar dankbaarheid uit en ook aan de be stuursleden en de leden voor hun in zet en vertrouwen. „Ik hoop dat we in vol vertrouwen op God en in elkaar nog vele jaren verder gaan", was de wens waarmee de presidente besloot. Bondsspeld Zes leden van de bond kregen een bondsspeld en een roze orchidee op gespeld vanwege het feit dat zij 25 jaar lid zijn van de NCVB. Het waren de dames N. Boot-den Boer. A. den Boer-Post, F. Franken-Aarnoudsen, A. Manni-van IJsseldijk, C. C. Rent- meester-de Jonge en C. Viergever-Le gemate. Behalve felicitaties en dank woorden van de presidente kregen zij ook een herdenkingstegel die werd gemaakt door H. M. van der Sluis- Meerdink. Vijf jaar geleden bij het zilveren jubileum van de afdeling werden voor het eerst (10) leden ge huldigd die 25 jaar lid waren. Zeven Vervolg pagina 5 OUWERKERK - In het kader van de naderende verkiezingen voor de provinciale staten komt de VVD dinsdag 10 maart naar Schouwen- Duiveland. Naast verschillende pro vinciale bestuurders van liberale sig natuur komt ook het Tweede Kamer lid F. Wcisglas mee. Om 10.00 uur wordt het gezelschap ontvangen in het dorpshuis te Ouwer kerk, waar M. K. Romeijn spreekt over de voors en tegens van de kleine kernen. Vervolgens (11.00 uur) staat er een bezoek aan de openbare basis school in dezelfde plaats op het pro gramma. Directeur van de school H. Snijders vertelt dan een en ander over de specifieke problemen van het onderwijs in een kleine kern. Om 12.00 uur wordt de lunch genut tigd in 's Landskamer van het Water schap Schouwen-Duiveland, waar H. J. Doeleman als gezworene van de waterkwaliteit het belang van schoon water toelicht. Twee uur later be zoekt het gezelschap het bedrijf de Koninklijke Zeelandia H. J. Doele man bv. Vervolgens gaan de liberalen naar hotel-restaurant Haamstede, waar burgemeester J. L. Niemants- verdriet-Leenheer de actuele zaken van haar gemeente belicht. Na een persbijeenkomst is er om 18.00 uur een diner in het eerder ge noemde hotel. Om 20.00 uur begint een algemene bijeenkomst, waarbij J. de Voogd (gs) en J. Geluk (kandi daat provinciale staten) acte de pré- sence geven. Tfevens is er alle gelegen heid vragen te stellen. Kaland die de plaats innam van mi nister W. Deetman van onderwijs en wetenschappen, die wegens ziekte verstek moest laten gaan, ging in zijn betoog nader in op het economische klimaat in Nederland en het bezuini gingsbeleid van het kabinet. Speciale aandacht richtte hij hierbij op de werkgelegenheidsstructuur van Zee land. Wil men voorkomen dat jongeren wegtrekken om elders een bestaan op te bouwen, dan biedt recreatie alleen onvoldoende arbeidsmogelijkheden voor goed opgeleide jongeren. Der halve moet Zeeland zorgen voor een bredere economische basis met blij vende werkgelegenheid. Desondanks toonde hij zich niet ontevreden over de werkgelegenheid in Zeeland. „On ze provincie kent het laagste percen tage werklozen", hield hij zijn gehoor voor. Onderwijs Hoewel Kaland zichzelf niet tot de Eerste Kamerlid Kaland: ..Aan bezuinigingen valt niet te ontkomen". Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Guur Guur weer maar aanhoudend droog met opklaringen. De noordoosten wind is meest vrij krachtig of krach tig 5 tot 6 Beaufort. Aanhoudend lich te vorst. Minimumtemperatuur ko mende nacht -2 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 23 febr.: Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10r/r Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: 1 graad Windkracht: noord 3 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: noordwest 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 207r Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20 febr. Zon op 07.47, onder 18.02 Maan op 01.05, onder 09.47 Laatste Kwartier: 21 februari (09.57) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een krachtige, boven Zuid-Scandinavië aanwezige rug. na dert langzaam vanuit het noorden ons land. Een boven Italië aanwezige de pressie breidt zich tijdelijk in onze richting uit. Dc wind is daardoor in ons land noordoostelijk en neemt vrij dag tijdelijk wat toe. in het binnen land tot matig of vrij krachtig, in de kustgebieden tot krachtig of hard. De met de zuidelijke depressie samen hangende bewakingsgebieden kun nen mogelijk ook het zuidoosten van het land bereiken, maar of het daar weer gaat sneeuwen is onzeker. Elders overheersen opklaringen. Na een nacht met lichte en plaatse lijk matige vorst worden op vrijdag middag temperaturen van om het vriespunt verwacht. Op langere termijn gaan de tempe raturen vanaf het weekeinde geleide lijk wat omhoog.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1