Hein Vergeer nu slechts nog modale allrounder Nikolaj Goeljajev en Thialf vormen samen de toekomst van het mondiale schaatsen Wim Braam houdt jonge Belg Eric van de Linde van eindzege in snookertoernooi Renesse Bowlingteam Hogenaar neemt leiding in competitie Onderzoek resultaten basisonderwijs Studiedagen ontwikkelings samenwerking Middelburg ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 16 februari 1987 Nr. 24084 7 René Dikstra slaagde er niet in om nadat hij de eerste twee toernooien had gewonnen ook het derde snooker-toernooi in Renesse op zijn naam te schrijven. De zestienjarige Mechelaar Eric van de Linde schakelde hem na een boeiende partij uit. RENESSE - Het derde uit een serie van vier Funhouse- snookertoernooien kreeg een verrassende ontknoping. Evenals in de eerste twee toernooien startte Bredanaar René Dikstra als de torenhoge favoriet. In tegenstelling tot die toernooien maakte hij die favorietenrol dit keer evenwel niet waar. Won Dikstra de eerste twee toernooi en zonder noemenswaardige problemen, dit keer vond hij in de kwartfinale zijn Waterloo tegen de grote surpri se van het toernooi, de zestienjarige Mechelaar Eric van de Linde. De nummer twee van het Belgisch kampioen schap voor junioren werd door die zege meteen de ge doodverfde toernooiwinnaar. Hij leek de zege ook te gaan pakken, toen hij in de eindstrijd met 2-0 in frames voorkwam tegep \Vim Braam, maar ging toen alsnog on deruit zodat de overwinning toch alsnog bij een Neder lander terecht kwam. René Dikstra bleek niet de vorm te hebben, die hij in de eerste twee toer nooien demonstreerde. Toen ontdeed hij zich probleemloos van alle oppo nenten. Nu had hij het in de achtste finales al bijzonder moeilijk met Ton Eggink. Hij won eerst met 45-42, maar moest toen genoegen nemen met een 31-41 in de tweede frame. De derde en beslissende frame ging als nog naar Dikstra, maar duidelijk was reeds, dat de Bredanaar zeker niet op kousevoetjes naar de eindzege zou gaan. In de kwartfinales werd dat reeds duidelijk. Hij kwam daarin tegenover Eric van de Linde tè staan. De jeugdige snookeraar uit Mechelen ontdeed zich in de achtste finales met 57-27,"58-31 van Martin Koot. De eer ste frame ging voor Van de Linde ver loren tegen René Dikstra: 49-62 en ook'in de tweede frame leek Dikstra te winnen, maar Eric van de Linde had een verrassing in petto. Toen Dikstra met 44-10 leidde speelde Van de Linde de hele tafel, met uitzonde ring van de zwarte bal, leeg. Dat restantje deerde hem evenwel niet meer, daar Dikstra inmiddels door de break van 46 punten niet meer naast zij kon komen via de nog alleen reste rende zwart bal. De derde en beslis sende frame werd een zenuwenoor log, die in de slotfase vooral via een tactisch steekspel werd uitgevochten. Vele minuten lang betrokken de spe lers de verdedigende stelling bij 35-44 in het voordeel van Eric van de Linde met de blauwe, rose en zwarte bal nog op de tafel. Foutstoot René Dikstra leek alsnog kansrijk te worden, toen Van de Linde bij een van zijn pogingen de blauwe bal te verstoppen achter de zwarte ,bal een foutstoot plaatste en daarmee de sco re op 40-44 kwam. De Bredanaar slaagde er echter niet in om het ini tiatief naar zich toe te trekken, waar na Eric van de Linde zich alsnog kon herstellen. Dé verrassing van het toernooi was een feit. De als eerste geplaatste René Dikstra kon vroeg tijdig naar huis. In de bovenste helft van het sche ma bereikten Bert Rijling en Pascal Houke de laatste acht. Houke scha kelde Leo Dorreman in de achtste fi nales uit met 48-15, 72-46, maar Dor- reinan kreeg toch de prijs als beste Zeeuw. Ook Martin en André Koot bereikten als Dorreman de laatste zestien, maar Leo Dorreman scoorde de hoogste break (14) van het drietal. In de kwartfinales klopte Pascal Houke moeiteloos Bert Rijling, waardoor de voortreffelijke biljarter zich bij de laatste vier werkte. Hou ke staat op het normale biljart te boek met een algemeen gemiddelde van boven de honderd. Meer en meer stappen sterke carambolebiljarters over naar het in populariteit stijgen- BURGH-HAAMSTEDE - In de tweede ronde van de bedrijfsbow- lingcompetitie in sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede boekte het team van Bakkerij Hoge naar een 4-2 overwinning op de for matie van Loonbedrijf Van de Velde. De zege was voldoende voor het Itogenaar-team om zich alleen op kop te nestelen. De formatie van Vi deotheek Zeeland verloor met 4-2 van het team van 't Grote Zwijn en moet daardoor een achterstand van twee punten incasseren. Het drietal van Krayestein nestelde zich naast 't Grote Zwijn op de derde plaats door het team van Bakker Textiel met 4-2 terug te wijzen. Het team van Bakkerij Hogenaar won in de eerste ronde met 6-0 van Bakker Tbxtiel en was nu te sterk voor Loonbedrijf Van de Velde. In het eerste spel won het drietal van Van de Velde nog nipt van de Hogenaar- ploeg(359-351), vooral dooreen goede game van Joop van der Sluys, die tot 159 punten kwam. In de tweede game liet Van der Sluys het afweten, waar door de Hogenaar-ploeg aan 361 pun ten voldoende had om het spel naar zich toe te trekken. In het derde spel bleek Jan Gast sterk op dreef met een score van 173 punten, hetgeen de ba sis voor de tweede spelwinst beteken de. Hogenaar kwam uit op 421 pun ten, Van de Velde totaliseerde 326 punten. De Krayestein-ploeg verzekerde zich van een 4-0 voorsprong, vooral eer het drietal van Bakker Textiel iets terug kon doen. De hoogste score realiseerde Krayestein in het tweede spel. Willemien Bom had de hoogste score met 157 punten, John de Lange kwam tot 136 punten en Antonet Dek ker scoorde 125 punten. In het eerste spel bracht zij het tot 131 punten. De hoogste individuele score van het Bakker Textiel-team was voor Leen- dert van Nieuwenhuize, die in de der de game tot 137 punten kwam. Het team van Videotheek Zeeland, dat in de eerste competitiewedstrijd met 6-0 had gewonnen van Loonbe drijf Van de Velde, kreeg met 4-2 klop van het drietal van 't Grote Zwijn. Beide teams ontliepen elkaar bijzon der weinig en kwamen ieder twee keer aan 400 punten. Het drietal van Videotheek Zeeland had in het eerste spel niet genoeg aan 408 punten voor de winst. Ed en Roos de Vries scoor den voor 't Grote Zwijn respectieve lijk 163 en 158 punten en scoorden daarmee voldoende om uit te komen op 448 punten. In het tweede spel had de ploeg van 't Grote Zwijn aan 416 punten voldoende voor de winst en in het derde spel won Videotheek Zee land met 411 punten. Roos de Vries scoorde de hoogste game van 168 pun ten en in de slotgame kwam Necltje Dekker tot 163 punten. Het was niet voldoende voor de teamwinst. Adriaan Hanse had met 161 punten de hoogste game aan de kant van Video theek Zeeland. de snookerbiljarten. In de onderste helft van het schema bereikte Luk Sang Lee de laatste acht ten koste van Martin Koot, terwijl Wim Braam te sterk was voor Mark Schreurs. De vierde kwartfinale werd een Bel gisch onderonsje. Geert Dellioune klopte Winfred Dijkstra en Rob Mey- vis was te sterk voor de Haarlemmer Hamilton Franklin. 'Het Belgische onderonsje leverde een gemakkelijke overwinning op voor Geert Delhoune en Wim Braam troefde Luk Sang Lee gedecideerd af. Eric van de Linde bereikte als eerste de finale, omdat hij toch wat vaardi ger op het immens grote snookerbil jart overweg kan, dan de kleine Pas cal Houke. Van de Linde won in twee frames en dat deed Wim Braam in de andere halve finale ook ten koste van "Géért Dëlhoune. De'finale tüsseh Van de Linde én Braam leek aanvankelijk een kortstondige aangelegenheid te worden. De jonge Belg won de eerste twee frames in de partij over best of five met 60-42 en 59-23, maar moest toen toch een stapje terug doen, om dat Wim Braam nog wat reserves bleek te hebben. Braam won de derde frame met 72-48 en pakte vervolgens ook de vierde met 52-40. De vijfde en laatste frame moest de beslissing brengen. Eric van de Linde kwam met 33-29 voor, maar moest zich toch tevreden stellen met de tweede prijs, omdat Braam geen verdere scores meer toestond en met 48-33 won. De door iedereen aan de Mechelaar toe gekende overwinning bleef derhalve alsnog uit. HILVERSUM - Minister De Korte (economische zaken) vindt dat de be lastingmeevaller voor de overheid over vorig jaar gebruikt moet worden om de belastingen en de sociale pre mies te verlagen. Op die manier kan de wat tegenvallende groei van de economie worden gestimuleerd. ARNHEM - Een paar honderd scho len zijn dezer dagen uitgenodigd mee te doen aan de eerste van een reeks peilingen van het niveau van het ba sisonderwijs in ons land. Het eerste onderzoek is gericht op de rekenles sen. De peiling in dit voorjaar be treft kinderen in het laatste school jaar. In het najaar worden leerlingen halverwege de basisschool beoor deeld. Het Centraat Instituut voor Toets ontwikkeling (CITO) en het Instituut voor Onderzoek van het Onderwijs (SVO) gaan met de onderzoeken na wat scholen hun leerlingen bijbren gen en wat deze van het onderwijs opsteken. De opdracht voor het zogeheten PPON-project (periodieke peiling van het onderwijsniveau) is de instel lingen vorig jaar gegeven door het ministerie van onderwijs. De uit komsten moeten er vooral toe dienen dat in de discussie over de kwaliteit van het onderwijs de feitelijke situa tie op de scholen niet uit het oog wordt verloren, aldus de samenwer kende instituten. Een steekproef van 350 scholen is volgens de onderzoekers voldoende om betrouwbare gegevens over het re kenonderwijs te krijgen. Leerkrach ten zullen vragenlijsten moeten in vullen, de leerlingen krijgen vragen voorgelegd en moeten opdrachten uitvoeren. Na rekenen worden onderzoeken gedaan naar Nederlandse taal (1988), verkeerseducatie (1988), sociale we reldoriëntatie (1989), bewegingson derwijs, in de volksmond gym gehe ten (1989), kunstzinnige vorming (1989/'90), natuur- en gezondheidson- derwijs (1990) en Engelse taal (1990). Op grond van de ervaringen in de eerste ronde wordt beslist over de op zet van de volgende ronde. Door een opeenvolging van rondes willen de onderzoekers nagaan of zich in de les sen en de resultaten daarvan al dan niet veranderingen voordoen. HEERENVEEN - In de recordfabriek Thialf te Heeren veen hing Nikolaj Goeljajev dit weekeinde de groot industrieel uit. De 21-jarige krachtpatser uit Moskou im poneerde het schaatsgekke Friesland en de rest van de wereld. Zijn debuut op het hoogste niveau bekroonde Goeljajev, drie weken geleden al Europees kampioen, met de wereldtitel. Op de Wereldranglijst aller tijden schoof hij via vier persoonlijke topverrichtingen meteen door naar de eerste positie. Zijn snel groeiende atletisch ver mogen kwam ook ter sprake na de demonstratie in Thialf, waar het Wolgalied telkens door de hal schal de. Vorig jaar moest Goeljajev nog voorrang laten aan Mozin bij de se lectie voor de wereldtitelstrijd. ,,Ik heb me sindsdien zeker met vijftien procent verbeterd. Dat is normaal op deze leeftijd. Voor mij zit een grote progressie er zeker nog een keer in. Ik verwacht de 1500 meter volgend jaar onder de 1.50 te kunnen rijden. De mijl bij dit toernooi was zeker niet ideaal. De laatste ronde was ik kapot", aldus de student lichamelij ke opvoeding, die zijn cursus aan de academie te Moskou in eigen tempo aflegt. Binnen twee jaar verwacht hij geen examen te doen. 1992, Het jaar van de winterspelen van Albertville, lijkt hem vroeg genoeg, zo meldde hij uiterst openhartig. Voor het Olympische schaatstoer nooi van Calgary, volgend jaar, wordt Goeljajev een speerpunt op zeker drie afstanden: de 1000, 1500 en 5000 meter. Zijn coach, Boris Vasilkovski, sprak slechts zijn twijfels uit over de beschikbaarheid van zijn beste pupil voor de tien kilometer. De uitverkie zing op de 500 meter, waar de Sovjetu nie kanjers als Fokitsjev en Zjele- zovski achter de hand heeft, is in de visie van de chef-coach ook niet uit gesloten. Op die afstand legde Goel jajev zaterdag in de openingsrit van het toernooi direct de basis voor zijn allround-wereldtitel. De 37,24 was door een explosie van de Zuidkorea- an Ki The Bea (37,04) slechts goed voor zilver. Die medaille was er weer op de vijf kilometer, waar Goeljajev zijn directe tegenstander Leo Visser voor moest laten. Uiteraard in Hee- Tot dit seizoen stond hij ver achter koploper Sjasjerin als 32ste geno teerd. Die progressie werd nog eens gestaafd door de twee wereldrecords, die Goeljajev bij zijn jacht op het we reldkampioenschap in het overdekte ijspaleis van Heerenveen liet aante kenen. Op de 1500 meter, de graadme ter van de mogelijkheden voor een allround-schaatser, kwam de Rus tot 1.52.70. Bovendien schaatste hij het beste puntentotaal bijeen, ooit ge scoord op een grote vierkamp (159.356). De vraag in Heerenveen luidde na de wereldtitelstrijd: waar liggen de grenzen van de sportstudent met zijn haast westerse uitstraling? Goeljajev, met de gebaartjes en de schutere lach van de Duitse tennisheld Becker, wees daarbij niet alleen naar zich zelf, maar ook naar de baan van Hee renveen. „Hier ligt de toekomst van het schaatsen. Het ijs is hier formida bel. Het weer heeft geen invloed. Bo vendien was het publiek fantastisch". Afhankelijk Die Friese indoor-omstandigheden prefereert Goeljajev boven die van de hooglandbaan Medeo, de recordfa briek bij uitstek, in het eigen land. Daar wordt volgend jaar de wereldti telstrijd allround afgewerkt, direct na de Olympische Winterspelen. „Je bent daar altijd van het weer afhan kelijk. Hier niet. Ik weet niet, wan neer ik in Heerenveen terugkeer, mis schien pas bij de wereldtitelstrijd sprint over twee jaar. Gelukkig krij gen we in de Sovjetunie nu ook een overdekte vierhonderd-meterbaan, in Leningrad. Die kleinere ovalen van Leningrad en Moskou, tellen niet echt mee". renveen in een wereldrecordtijd. „Visser is een goede man voor de lan ge afstanden. Ik verwacht de komen de jaren veel concurrentie van hem. Vergeer was hier nipt in vorm, maar die verbetert geen vijftien procent meer", was de analyse van de tegen wind uit het Nederlandse kamp. Aanscherpen Op de tweede dag, toen van de con currentie slechts Visser nog binnen een punt achterstand bivakkeerde, veegde Goeljajev op de beslissende mijl, met zijn secondanten Bozjev en Sjasjerin in het zog, met iedereen de baan aan. Het eerste wereldrecord van Sjasjerin (1.53.10) scherpte hij in zin rit tegen de verrassende Japanner Aoyanagi aan tot 1.52,70. „De 1500 meter is traditioneel de beste afstand van de Sovjet-ploeg", orakelde coach Vasilkovski over de afstand, waar de oranje-mutsen definjtief de slag om de schaatshegemonie verloren. Op de tien kilometer was het slechts interessant te zien of de su prematie van de Sovjetunie tot een volledig erepodium van 'hamers en sikkels' zou leiden. Goeljajev bleef vorstelijk overeind. Bozjev verzeker de zich van zijn derde zilveren plak op rij bij de wereldtitelstrijd sprint. Sjasjerin miste de kracht om het brons in handen te houden. Dat ere metaal leek de troostprijs voor de Nederlandse held Leo Visser te wor den, tot Michael Hadschieff uit Oostenrijk zijn rijpheid bewees. Bij de Europese titelstrijd in Trondheim was hij al tweede. In Heerenveen hoorde hij door zijn regelmaat zeker op de derde plaats thuis. Over de eerste plaats bij dergelijke toernooien lijkt voorlopig even geen discussie te zijn. Coach Vasilkovski schat de heerschappij van Goeljajev voor nog eens drie jaar in. De wereld kampioen zelf wil in 1989 eigenlijk gaan sprinten. Lange afstanden zijn hem te lang en te saai. Per slot van re kening lijkt hij geboren voor snel heid op de schaats. Of zoals een Ne derlands spandoek een einde maakte aan de discussie over de voordelen van gedweild en aangeslagen ijs: „Goeljajev levert het bewijs, het ligt niet aan het ijs". HEERENVEEN - Over een jaar en vijf dagen sluit Hein Vergeer zijn schaatsloopbaan af. Op zaterdag 20 fe bruari 1988 moet de Haastrechter tijdens de Olympische Winterspelen in Calgary bewijzen de bij de wereldti telstrijd in Heerenveen opgelopen klappen te boven te zijn. De nederlaag van de tweevoudige wereld- en Euro pees kampioen op de indoorbaan heeft gevolgen, die aan zienlijk verder strekken dan die van drie weken geleden in Trondheim. Twee jaar was Vergeer 's werelds beste en ook de meest „coachbare" schaatser. Op zijn eigen wijze gaf de Nederlandse trainer-coach Henk Gemser daarvan voortdurend blijk. In Heerenveen bleek, dat de Fries zijn greep op de Zuidhollander heeft verloren. Vergeer stippelde zaterdag zijn eigen weg uit en verloor op de 5000 meter het toernooi. Uiteindelijk mocht de voorheen zo gehaaide rijder tevreden zijn het klassement van de laatste zestien te bereiken. Wat het derde jaar van de heerschappij van Vergeer had moeten worden, werd een volledige mislukking. Mogelijk kan hij nog een wat zonnig Olym pisch perspectief scheppen door in het naseizoen voor aansprekende re sultaten te zorgen. Vooralsnog is hij gepasseerd door de volwassen gewor den Leo Visser en Gerard Kemkers. Vergeer erkende dat en noemde de achtergronden. Verwijdering „Ik denk, dat de verwijdering met het schaatsen en met Gemser al deze zomer is begonnen. Later dan het jaar daarvoor ben ik ontwaakt uit de roes van het schaatsseizoen. Meer aan dacht dan daarvoor heb ik besteed aan mijn werk. Ik ben later met de training begonnen en heb me te veel laten afleiden door zakelijke aange legenheden. Het schaatsen nam niet meer de centrale plaats in mijn leven Minder dan een etmaal tevoren had Vergeer, die op de eindlijst de be scheiden elfde positie innam, een heel ander geluid laten horen. Scheidsrechter Jan Charisius moest het toen ontgelden. Het gewijzigde dwcilschema zou op de vijf kilome ter sterk in het voordeel zijn geweest van de Sovjet-rijders. „Ik hoop, dat ze in Calgary beter ijs kunnen ma ken." Zondag erkende Vergeer de zwakte van dat verhaal. „Ik heb een slechte nacht gehad. Ik houd mijn kritiek op de scheidsrechter staande, hoewel die opmerkingen natuurlijk niet netjes zijn. Hij werd gefelici teerd door de Russen. Maar die ver klaring voldoet natuurlijk niet." Gemser had veel kritiek op zijn te leurgestelde en teleurstellende troef. De laatste weken viel het de coach op, dat zijn pupil herhaaldelijk drogre denen ter tafel bracht over zijn falen. Ook de keuze van de tussentijdse ge consulteerde vertrouwensman Tbd Troost ontmoette kritiek. Ook in de aanval op Charisius vond Vergeer Gemser niet volledig aan zijn kant. Slechts de wijze waarop Vergeer op de 1500 meter de plek in het klasse ment redde, kon de goedkeuring dra gen. „als je met cement in de benen na de klap van de eerste dag een startplaats afdwingt, vind ik dat klasse." Was Vergeer zaterdag - na een overigens sterke sprint - op de vijf ki lometer de enige Nederlander die bo ven de zeven'minuten eindigde, zon dag was Vergeer op de vormbepalen- de 1500 meter de positieve uitzonde ring. Visser, Kemkers en debutant Henri Kraayenbos kwamen niet aan de „verplichte" opening onder de 25 seconden toe, Vergeer wel. Juist op de metrische mijl heeft Vergeer altijd - Olympische - illusies gekoesterd. „Ik weet zeker dat de winnaar in Calgary ook weer 1.52 rijdt. De Russen kun nen dat nu al en doen het over een jaar meer. Bij geen benadering weet ik hoe ik daar aan kan komen." Gemser sprak van een „volwaardi ge revanche". Razendsnel bleek het verwachtingspatroon voor Vergeer bijgesteld. Overeenkomstig zijn nieuwe status als modale allrounder, mocht op de tien kilometer slechts weinig worden verwacht. Gestart op een schema van 14.47 zat er weinig meer in. Bij Thialfs nieuwe verhou dingen een zeer matige chrono. Wel toonde Vergeer op de slotafstand ge hoorzaamheid. Braaf volgde Vergeer Gemsers vlakke schema. „Ik heb za terdag veel geleerd. De schaatstop is wankel. Ik besef nu dat ik zelf in de fout ben gegaan door op de vijf kilo meter bij Karlstad te blijven. In de wereldbekerwedstrijden die nog ko men, kan ik de schade deels herste len. Dit WK-toernooi is feitelijk leer zamer geweest dan de twee vorige, door mij gewonnen evenementen." WASHINGTON - De joodse dissi dent Iosif Begoen is vrijgelaten uit de gevangenis. Dit heeft Georgi Arba- tov, lid van het centraal comité van de communistische partij van de Sovjet Unie gezegd in het programma „Face the nation" van het Amerikaanse te levisiestation CBS. „Hij is nu vrij, dat kan ik u meedelen", aldus Arba- tov. MIDDELBURG - Ontwikkelings samenwerking, wat wil je ermee? is het thema van twee oriëntaticdagcn, die op de zaterdagen 21 maart en 4 april in Middelburg gehouden wor den. De twee dagen, die samen één geheel vormen, zijn een Zeeuwse ver taling van het Regionale Oriëntatie programma, zoals dat door de Stich ting Nederlandse Vrijwilligers (SNV) al een aantal jaren in diverse regio's van het land wordt georgani seerd. Op initiatief van en met mede werking van het Centrum voor Ont wikkelingssamenwerking Zeeland (COS-Zeeland) gebeurt dat nu voor het eerst in Zeeland. Het programma wordt uitgevoerd niet behulp van een aantal teruggekeerde ontwikke lingswerkers, die nu in Zeeland wo nen. Hun ervaringen zijn het uit gangspunt van het programma. De oriëntatiedagen zijn bestemd voor een ieder die zich wil verdiepen in het ontwikkelingsvraagstuk en in de mogelijkheden om daar èn hier op dit gebied actief te zijn. In de prak tijk tekenen vooral mensen op het programma in, die na een (hogere) be roepsopleiding interesse hebben in uitzending naar een ontwikkelings land. Omdat concrete vragen hierom trent vaak zeer specifiek en indivi dueel bepaald zijn, gaat het oriënta tieprogramma niet uitgebreid in op de directe mogelijkheden om via SNV of Dienst over Grenzen (DOG) uitgezonden te worden. Het program ma is bedoeld als een eerste, brede oriëntatie, waarbij overigens wel wordt ingegaan op de concrete erva ringen van ontwikkelingswerkers. Op de eerste dag wordt na een ken nismaking een foto-opdracht uitge voerd waarin de oorzaken van onder ontwikkeling worden aangegeven. Verder zal informatie gegeven wor den over SNV en wordt tijdens het middagprogramma het wereldhan- delsspel gespeeld, waarin de deelne mers op speelse wijze kunnen ken nismaken met de handclsvcrhoudin- gen in de wereld. Aan de hand van de dia-serie Wim weet van wanten wordt op de tweede zaterdag nader ingegaan op de vraag Kiezen vooruitzending? en daarna op de concrete mogelijkheden om hier in Nederland rondom dit onderwerp ac tief te zijn. De oriëntatiedagen worden gehou den van 's morgens 10 tot 's middags 16 uur, in het gebouw van de Rijkspe- dagogische Academie in Middelburg. Wie hieraan wil deelnemen kan zich tot 1 maart opgeven bij het COS- Zeeland (01180-25347. maandag en donderdag).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7