Geslaagd vissen, 1 kefkberiebten Liefde en boerentrots Kortsluiting motor berichten stukken 4 Inbraak SRV- winkelwagen Achteruit tegen andere auto aan Diefstal bromfiets Schapen doodgebeten Aanrijding Dreischor College Brouwershaven akkoord met deelname onderzoek Nieuwe lier werkt goed Nieuwe vereniging Gemeente Middenschouwen ZIERIKZEE - De SRV-winkelwa- gen van M. v. d. S. uit Zierikzee was in de nacht van zaterdag op zondag het doelwit van inbrekers. Het voer tuig stond geparkeerd in de Kre- pelstraat te Zierikzee. De dieven kwamen binnen door het forceren van de deur. Zij namen voor een waarde van 300 gulden aan sigaretten tnee. ZIERIKZEE - Het verkeerd in schatten van de afstand was de reden waardoor J. W. R. uit Zierikzee zater dagavond met zijn auto op de gepar- keerd staande auto van C. H. C. D. uit Utrecht reed. R. reed in de Meelstraat te Zierikzee achteruit en veroorzaak te daardoor de botsing. Beide voer tuigen werden aan de linkerachterzii- de licht beschadigd. RENESSE - De bromfiets van J. P. v. D. uit Burgh-Haamstede die stond geparkeerd voor een horecagelegen heid te Renesse werd zaterdagavond gestolen. In de loop van zondagmor gen kon de politie de dader aanhou den. Het bleek M. P. uit Renesse te zijn die de diefstal bekende. Het voer tuig is teruggegeven aan de rechtma tige eigenaar. P. werd na verhoor weer in vrijheid gesteld. BRIJDORPE - Twee vanv de drie schapen van J. v. B. uit Brouwersha ven die op een weiland aan de Sla- hofsweg liepen werden zaterdag ge dood. Vermoedelijk door de acties van een loslopende hond. De dieren, waaronder twee drachtige ooien, werden zo opgejaagd dat zij in de on diepe sloot om het weiland terecht kwamen. Een kon eruit worden ge haald. Beide andere verdronken en een van die dieren vertoonde verwon dingen door hondebeten. De schade bedraagt ongeveer 600 gulden. De ei genaar van de hond is tot nu toe niet bekend. DREISCHOR - Op de T-kruising Zuiddijk-Dreischorsedijk ontstond vrijdagmiddag een botsing tussen twee personenauto's waarbij de ene licht en de andere zwaar werd bescha digd. J. A. M. Q uit Roosendaal reed over de Dreischorsedijk vanuit Noordgouwe in de richting Di-eischor. Doordat hij tijdens het sturen naar rechts keek raakte hij met zijn auto op de linkerweghelft. J. W. v. D. uit Oosterland kwam net aanrijden over de Zuiddijk vanuit Dreischor in de richting Noordgouwe. Hij kon niet meer voorkomen dat hij op Q. reed. Beide auto's werden aan de voorzijde beschadigd. Die van v. D. was zo zwaar dat hij moest worden weg gesleept. AMSTERDAM - De tentoonstelling van personenauto's in het Amster damse RAI-complex, Auto-RAI '87, heeft dit jaar 546.675 bezoekers ge trokken. Vervolg van pagina 1 gaan van de algemene middelen van de gemeente door deze kosten te bren gen ten laste van de post onvoorziene uitgaven". Recreatie bejaarden Toch willen b en w de stichting ter wille zijn. Vandaar dat wordt voorge steld om het geld uit de pot recreatie voor bejaarden te halen. Met dit geld werden voorheen jaarlijks vaar- en bustochten georganiseerd voor de ou deren in de gemeente. Het college is de mening toegedaan, dat die fre quentie k^n worden teruggebracht tot eens per twee jaar. Mooi'drecht, 14-2 te Labuan Nedlloyd Dejima, 16-2 te Hongkong Nedlloyd Delft, 16-2 te Singapore Nedlloyd Hollandia, 16-2 te Ponce Alsyta Smits, 14-2 Annaba naar La Pallice. BROUWERSHAVEN - Het mag zeker een geslaagde uitvoering genoemd wor den, die het Smalstads Gemengd Koor van Brouwershaven in het Tonnenma- gazijn heeft georganiseerd. Onder leiding van dirigent L. M. Gehben hebben de Brouw se zangers en zangeressen een gevarieerd programma ten gehore ge bracht. In het eerste blok sprong zonder twijfel het stuk Soon en very soon, dat met een blues-gospel-achtig pianospel van de dirigent goed tot zijn recht kwam, er uit. Vanzelfsprekend in minder mate. maar daardoor niet minder aantrekkelijk, was het optreden van de Smalstadtertjes, die speciaal voor de gelegenheid het decor van het kinderkorenfestival in mei 1986 nogeens had den opgebouwd. Onder begeleiding van Coby van Dienst iverden liedjes ten gehore gebracht als Eskimo wordt wakker en de Spoorwegbaan. Er was al veel om gevraagd, maar deze keer was het zover, dat de Mandolinevereniging Excelsior uit Kruiningen acte de présence gaf. Na een solo-optreden werd er gecombineerd met het koor. Na een verloting met in verhouding tot voor gaande jaren grotere prijzen en een afsluiter met het Delta Combo, kan het Brouwse koor terugzien op een geslaagde uitvoering. ZIERIKZEE - De heer J. W, T. uit Gouda zal geen aangename herinneringen overhouden aan zijn bezoek aan Zierikzee op vrijdag de dertiende. Terwijl hij 's morgens het politiebureau binnenstapte om wat te vragen vloog de motor van zijn auto. die stond geparkeerd aaji het Kerkhof Zuidzijde, vermoedelijk door kortsluiting, in brand. Een geluk bij een ongeluk ivas voor T. dat de po litie direct actie ondernam om de brand met poederblussers te onderdruk ken. De Zierikzeese brandweer, waarvan de kazerne daar ter plaatse om de hoek is, maakte het karwei af. Niettemin werd de motor van de auto geheel vernield. MOSKOU - Een hoge partij functio naris in de Oekraïne is ontslagen is verband met de onwettige arrestatie van een kritische journalist. Dit heeft de Oekraïense partijleider, Vla dimir Sjtsjerbitski bekendgemaakt. ZIERIKZEE - De nieuwe Maas kantlier aan boord van de mosselkot- ter ZZ 9 van de firma Schot te Zierik zee blijkt goed te voldoen aan de verwachtingen en Maaskant heeft het derhalve behoorlijk druk met de fabricage van deze nieuw ontwikkel de pneumatische lier. Behalve in Zierikzee, zijn er ook in Yerseke al afgeleverd en de mossel- kotters Bru 9, Bru 27, Bru 90 en de Ye 27 staan op de wachtlijst. Een wacht lijst, die waarschijnlijk nog wel zal aangroeien. COLIJNSPLAAT - De Noordzeevis sers van Colijnsplaat hebben sinds enige tijd een eigen visserijvereni- ging, die ze Colvis hebben genoemd. Niet alle vissers zijn aanwezig ge weest tijdens de oprichtingsvergade ring, maar wel hebben zich al tien le den aangemeld. Lex Minneboo han teert de voorzittershamer, terwijl Paul Kleppe het secretarisschap op zich neemt en Arie Bout de pennin gen beheert. De vereniging stelt zich ten doel om inspraak te krijgen in de Vismijn, bij de gemeente, de landelij ke overheid en Rijkswaterstaat. Ook de vishandelbelangen zullen binnen de vereniging op de keper beschouwd worden. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 16-2. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 281 dieren aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 3000-/ 4400; werkpaarden 2250-/ 3000; oude paarden 2250-/ 2750; 3-jarige 1750- 2950; 2-jarige 1750-/ 2750; veulens 800-/ 1500; hitten 950-/ 1600; po ny's 500-/ 1250. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,25-/ 6,00 en jonge slachtpaarden 5,00-/ 6,50. De handel was redelijk. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te G roesbeek: B. J. W. Schelhaas, Gerei, predikant te Den Helder, die dit beroep heeft aangeno men. Bedankt voor Stolwijk: E. M. Bak ker te Nijkerk. Gereformeerde Kerken Beroepen te Tbr Aar: N. de Reus, kand. te Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen. Bcroepbaarstelling. N. de Reus, Hoofdweg 137", 1057 CN Amsterdam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Mariënberg: P. Groe- nenberg te Amersfoort-wcst. Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Haarlem-C: M. Groen, kand. te Apeldoorn. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Boskoop, te Klaaswaal on te Zwolle: J. Mijnders te Veenen- daal. De redactie behoudt 2ich hel recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uilsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Kruisvereniging Het blijkt dat het soms niet bekend is bij wie men zich kan aanmelden als lid van de Kruisvereniging. Daarom wordt de volgende mededeling ge daan; Wil men lid worden van de Kruis vereniging, dan kan men zich aan melden in zijn/haar woonplaats tij dens de spreekuren in het wijkge- bouw of telefonisch. Ook kan men zich rechtstreeks aanmelden bij de centrale ledenadministratie, Postbus 79, 4460 AB Goes, telefoon 01100- 15892. De contributie bedraagt 43,- per jaar, maar maakt men binnen 3 maanden na aanmelding gebruik van de diensten van onze Kruisvereni ging dan is men inclusief entreegeld voor het éérste lidmaatschapsjaar 98,75 verschuldigd. Wat doet de Kruisverening voor u? Als lid kunt u aanspraak maken op de volgende voorzieningen; - verplegen en verzorgen van zie ken thuis; - uitlenen van magazijnartikelen; - ouder- en kindzorg, o.a. zuigelingen- en kleuterburo's (inen tingen); - gezondheidsvoorlichting, o.a. door het organiseren van cursussen en gespreksgroepen, het houden van themabijeenkomsten of lezingen over een bepaald onderwerp, alsmede bij huisbezoek door de wijkverpleeg kundige; - ziekenhuisnazorg, bij ontslag uit het ziekenhuis kan de wijkverpleeg kundige u thuis bezoeken om proble men die zich voordoen met u te bespreken en zoeken naar een oplos sing hiervan. Ook kan de wijkver pleegkundige u helpen bij het realise ren van woningaanpassing na een ziekte of handicap of reactiveren. Bij de wijkverpleegkundige kunt u terecht mét vele vragen op het gebied van uw gezondheid en ter voorko ming van ziekte. U kunt haar bellen tijdens het spreekuur. Onder het kop je Kruiswerk" van het telefoonboek bij uw woonplaats kunt u zien hoe de wijkverpleegkundige te bereiken is. De Kruisvereniging Oproep tot gebed Dinsdag- 17 februari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur Woman ehases man, speel film uit 1937 van John G. Blystone. 15.35 uur AVRO Service Salon met kokkerellen. Presentatie: Catherine Keyl en Amanda Spoel. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Toppop Presentatie; Bas Westerweel en Leonie Sazias. 18.30 uur Por Favor, cursus Spaans. Les 18. 19.00 uur Fabeltjeskrant, jeugdpro gramma 19.05 uur Wordt vervolgd. 19.30 uur AVRO's sportpanorama. 20.00 uur Journaal 20.28 uur North South, 12-delige se rie van de roman van John Jakes. 22.10 uur AVRO's Televizier, actuali teitenmagazine. 22.55 uur Music Hall, muziekpro gramma gepresenteerd door Pim Ja cobs en Henny Budie. 23.45 uur Ontdek je plekje: Weesp. 00.00 uur Journaal 00.05 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.00 uur Rekenwerk, les 14. 10.30 uur De V.S. vandaag, les 4. 11.00 uur Weer en klimaat, les 3. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Teleboerd, cursus Fries. 17.40 uur Open Universiteit: Onder nemen in de High-Tech Bis. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Eddy: Op zoek naar goed en kwaad in de grote stad, portret van een jongere. 19.38 uur Kenmerk, actualiteitenma gazine. 20.00 uur Moordkuil, televisie ter dis cussie. 20.20 uur Voor niks gaat de zon op, in formatieve rubriek over consumen tenzaken. v 21.00 uur Panoramiek, actualiteiten rubriek. Serafima is een Russische Christin, ze is getrouwd en heeft dertien kinde ren. Ze is een trouw medewerkster van de z.g. Verwantenraad in Rus land. Deze groep vrouwen verleent hulp aan de gezinnen in hun land, waarvan de ouders in gevangenschap zijn omdat ze vasthouden aan hun ge loof in Christus. Hierdoor komen die gezinnen in grote materiële nood; er is geen sociale voorziening op dat ge bied in Rusland. De hulpverlening van de Verwantenraad is strafbaar en wordt aangemerkt als „Sovjetagita tie". Serafima haar echtgenoot is reeds gevangen gezet en haar 19-jarige zoon Andrei heeft 3 jaren gevangenschap doorstaan. Zijzelf is veroordeeld tot 2 jaar gevangenschap en moet op haar arrestatie wachten tot haar kirideren volgens de wet oud genoeg zijn om hun moeder van hen te kunnen weg nemen. Tot 1 maart a.s. kreeg ze uitstel. Dan zal zij gearresteerd worden en het gezin van 13 kinderen zal ouder loos achter blijven, met alle gevolgen van dien! De CSHG-groepen roepen op tot gebed en wijzen op het feit dat de Here God de harten van de Sovjet leiders kan bewerken tot vrijlating van Serafima. Petitiekaarten zijn verkrijgbaar, gericht aan de heer Gorbatsjov. inlichtingen 01115-1521, W. Slaager, Haamstede. 21.30 uur Ze wordt zo vergeetachtig, reportage over de toenemende ver grijzing in Nederland en een ziekte waarvan de loop niet te keren valt: dementie. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.05 uur Cursus Belasting, les 2. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Nieuws 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, jeugdserie. 18.10 uur Jacobus en Corneel. Afl. Het toverboek. 18.20 uur Mik, Mak Mon, serie. 18.30 uur Zaterdag, tiendelige Australische serie. 18.55 uur De Supermachten. De Ver enigde Staten van Amerika. Deel 5. 19.40 uur Lottowinnaars, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Kunstzaken. 20.25 uur I.Q., kwis met denk- en weetvragen, gepresenteerd door Her man van Molle. 21.00 uur Labyrint: Alle dagen zoveel kinderen, documentaire over de leef omstandigheden en gedragspatronen van gezinnen met veel kinderen. 21.50 uur Uitzending door derden: Programma van de Socialistische Omroepstichting. 22.35 uur Journaal en Coda: Giga, van F.di Giarini, uitgevoerd door La- perre en Schmitz, cello. BRT 2 18.45 uur Luister met je ogen. Les 21. 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische serie. 19.23 uur Muzikaal intermezzo 19.25 uur Oshin, Japanse serie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht en Kwidam, te- lefoonspel met Marleen Gordts. 20.25 uur Mike, talkshow met Mike Verdrengh. 21.40 uur De uitdaging, zesdelige Australische serie. Afl. 1. BEKENDMAKING HINDERWET De heer C. v. d. Wetering, Hakeweg 3 te Ellemeet, heeft bij ons een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een propaan- gastank aan de Hakeweg 3 te Ellemeet, kadastraal be kend gemeente Middenschouwen, sectie F, nummer 396. Deze aanvraag met bijbehorende stukken ligt van 17 fe bruari 1987 tot en met 16 maart 1987 ter inzage op de af deling algemene zaken van de gemeentesecretarie te Scharendijke. Tijdens deze periode kunnen de stukken worden inge zien op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en na af spraak op werkdagen van 13.30 tot 16.30 uur en buiten kantooruren. Gedurende de hierboven genoemde termijn van 1 maand kan iedereen bij ons (adres: Platteweg 33, 4322 BD Scha rendijke) een bezwaarschrift indienen tegen het verle nen van de gevraagde vergunning. Iemand die een bezwaarschrift indient kan ons tegelijk in zijn bezwaarschrift vragen zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wij nemen aan, dat er geen behoefte bestaat aan het hou den van een openbare zitting. Tijdens een openbare zitting kunnen mondeling bezwa ren worden ingediend en kan met de aanvrager over de aanvraag worden gediscussieerd. Mocht er wel behoefte zijn aan een openbare zitting, dan kan daar tot 10 maart 1987 bij ons om worden gevraagd. Wij wijzen er nog op, dat beroep tegen onze beslissing op de aanvraag later alleen kan worden ingesteld door de genen die tijdig op de aangegeven wijze bezwaren heeft ingediend en degene die kan aantonen dat hij redelijker wijs geen bezwaren heeft kunnen indienen. Burgemeester en wethouders van Middenschouwen, De burgemeester, W. DEN BOER De secretaris, F. KUIJPER Scharendijke, 11 februari 1987 door J. VISSER-ROOSENDAAL Morgenavond moete we daarheen, dacht Jannie. Brand rekende dus op 'r toestemming. Ja zeker; maar zó was het niet Ze wou graag van zelf; dolgraag! Nu zijn vraag goed tot haar doordrong, voelde ze haar bloed jagen van verlangen naar het lokken de feest. En ook omdat het Brand was, die haar vroeg. Hij was zo knap en zo vrolijk. De enkele malen dat ze hem ontmoette, had ze tersluiks naar zijn gezicht gekeken. „Ik moet het eerst vrage," weerde ze af. „En waarom zou je niet magge?" vroeg hij weer, heftiger nu. „Om Aris," zei ze zachtjes. „O," zijn stem werd anders. „Maar daar ken jij je plezier toch niet an of- fere. Praat maar d'rs met je ouwelui." Of ik prate zal. En niet zuinig ook, dacht Jannie fel. „Ik zal het probere," beloofde ze. „Doe je best," drong hij aan. „Zuk zal jou niet elke week overkome. En dan niet gaan Dat zou te gek we- ze." Er was iets neerbuigends in zijn toon dat haar prikkelde. Het was of hij door zijn vraag een gunst bewees. „Ik zal wel zien." Ze wendde zich af. „Ik kom je halen," zei hij en deed een stap vooruit. „Nou hale weerde ze af en ze week iets terug. „Je komt maar d'rs hore." „Tbt morgen dan." Hij stak haar zijn hand toe. „Ja, goed. Tot morgen." En hij voel de een moment de slanke, wat ruwe vingers in zijn eeltige knuist. Tben hij terugreed in het donker verbaasde het hem, dat hij telkens te rugdacht aan de zachte, lage stem van dat meisje en hij werd zich bewust van een sterk verlangen naar haar. Als ze nou maar mag en wil, dacht hij half ontevreden. Want aérs slaan ik een misselijk figuur. Jannie sloot snel de deuren van de schuren zonder er, als gewoonlijk, eerst even binnen te gaan en ging dan, door de achterdeur, het huis weer binnen, waar ze de sleutel aan een enorme, handgesmede spijker op hing. Hét zong in haar. Dit was zo heerlijk, zo ongekend heerlijk. Tb zoet om waar te zijn. Het zou wel weer niet mogen natuurlijk. Ze moest vader en moeder zien te bewegen om dit vanuit haar oogpunt te bekijken, maar dat zou moeite kosten Tben ze even later de grote woonka mer in kwam hield ze het hoofd met de zachtblozende wangen al uitda gend omhoog. Pieter Smit en Koe za gen beiden op toen ze binnenkwam. Twee vroegoude, gegroefde gezichten, die door een veeljarig samenleven enige gelijkenis in hun wezen ver toonden. Spiegels van elkanders en eigen leed. De petroleumlamp verlichtte met haar goudig schijnsel de dofbruine. vlammig geschilderde wanden der kamer en de degelijke, ouderwetse meubelen, de grote klok met de glad de ketting en de koperen gewichten, de gladgewreven linnenkast, de tafel met het donkerrode kleed, waarop in het midden het servies troonde op een glimmend theeblad en het be scheen ook twee grote getekende por tretten ter weerszijden van de wijde, ver naar voren komende schoorsteen kap. Het ene gaf een jong, smal ener giek gezicht weer; het andere een zie kelijk groot hoofd met diepe, drome rige ogen en een wrevelige mond, met te smalle lippen. De twee zoons van Pieter Smit en Kee. De ene, hun oudste, de knappe be gaafde Kees die als een roekeloze zwerver had rondgedoold naar waar het lot hem bracht, tot hij in een don kere nacht verdronk in een vreemde verre haven, bij een stad met een on uitsprekelijke naam. in zijn vijfen twintigste levensjaar. De andere was Aris, een ziekelijke stumper vanaf zijn geboorte; een moeilijk, achter lijk kind in zijn eerste jeugd; later een wrevelige jongen, wiens jaloers karakter en slecht humeur de blijde jeugd van zijn jonger zusje vergald hadden en zijn vader buitenshuis dre ven; maar van wie Kee in een over grote liefde alles verdroeg en goed praatte. Verleden jaar was hij, na een hevige toeval, plotseling overleden. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 4